Tien dagen feest met 75-jarige vereniging Muziek BHK IS FINANCIEEL troef in WEER KERNGEZOND badplaats Nog geen mededelingen over huisvesting nieuwe Rabo-bank Raiffeisenbank en Boerenleenbank vergaderden voor de laatste maal in Heemskerk 1 Nog deze week beslissing over mortuarium Spreekuur belastingdienst druk bezocht Oplichtster voorwaardelijk gestraft BUURTHUIS VEILINGEN Hofflant-leerlingen geven diepvriesmaaltijd instructie ■i HH Vreugde en rivaliteit op jaarvergadering Muziek veren lying 4899 4974 'FT® ffc -j V PC ^»«^»EVERWIJK «SI ”1 DINSDAG 1 2 MAART 1974 IJMUIDER COURANT 4 (Van een onzer verslaggevers) In buurthuis „Wijk aan Duin” Rivaliteit Dank «gg tiestoornis te bespeuren tussen het bestuur enerzijds en enkele leden anderzijds. Deze laatste emotie is achteraf gebleken een storm in een glas water te zijn. V Wel de I wen sen, Peti redt en sus orgi sen zich mes grot mer b z ’70) bij ken star van pre sch BEVERWIJK Twee soorten emoties hebben de in het Harmonie- gebouw aan de Groenelaan gehou den jaarvergadering van de Bever- wijkse Harmoniekapel gekenmerkt. Enerzijds was er grote vreugde te proeven over het feit, dat deze ras echte Beverwijkse vereniging nu werkelijk een financieel gezonde basis heeft. Aan de andere kant viel er een nauw merkbare communica- - O"- - (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Muziekvereniging „Arion” gaat de badplaats van vrijdag 7 tot en met zondag 16 juni veranderen in een waar muziek-eldo- rado. Vele leden van Arion zijn reeds enkele maanden bezig een klinkend programma samen te stellen, dat ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de muziekvereniging in die feestweek in juni aan het volk wordt ge presenteerd. -• /Oh MSI V i J WUK AAN ZEE Opgericht 1 okt. 1899 „ja” werd I s; een gevoel (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) Kon. goedg. 19 oug. 1972 tnstrukteur: P- J- Brugmans Tamboermaïtre: B. Schelvis HEEMSKERK. Uitvaartondernemer A. Koning krijgt nog deze week van het gemeentebestuur bericht of hij in de voormalige bibliotheek aan de Ruysdael- straat een mortuarium mag stichten. De Heemskerkse kunstenaar Fuchs van Son begint dinsdagavond in de Werf weer met zijn teken- en schildercursus. De cursus (kosten 30) duurt tot 21 mei en gaat dinsdagavond 19 maart om 20 uur van start. Gezien welhaast zeker, volgend jaar medewerking aan dergelijk initiatief zal verlenen. ope- de Het hoofdkantoor van de Raiffeisenbank aan het Burgemeester Nielenplein en het nog nieuwe hoofdkantoor van de Boeren leenbank aan de Kerkweg. Over de huis vesting van de nieuwe RABO-bank, die uit een fusie van deze beide banken ont- uitschrijven om de besluiten te bekrach tigen. Veel woorden van waardering werden gericht aan het adres van de penning meester, die met medewerking van de gehele vereniging kans heeft gezien de schuldenlast bij het aanvaarden van zijn functie om te zetten in een voordelig exploitatie-saldo. I das noc om dw har stal alk we' die C woo min een stre hen woo opv: bepi zetti doei cuss de i ten vine mee geei nad: len ook ring I Boi nai hij las’ gel Ne ne „Di (V. aai hu wo dai me N een' gezo volk war beul ecor lijkt op mal best (P.v (P.S de 1 Beh wee rum O (P.S fint mei enk woi als hie: aan drii bes v ir 01 ii de In ee nt P« gc Si D Vi v< a: et Met name het feit, dat de vereniging onder de huidige penningmeester, de heer Th. Peeperkoorn, kans heeft gezien over 1973 een exploitatie-overschot van ruim elf mille te boeken, was voor een aantal leden belangrijk genoeg om hier over hun grote tevredenheid uit te spre ken. Tegenover een totaal aan inkomsten van (39.605.69 kon de heer Peeperkoorn aan uitgaven een bedrag van (28.22944 stellen. len. een modeshow en een ruitersport- demonstratie. Het idee van een wieler ronde moest node worden geschrapt, toen bleek, dat er geen sponsors waren De herverkiezing van penningmeester Peeperkoorn had wat meer voeten in de aarde- Deze toonde onvrede met de inzet van een van zijn medebestuurders, die naar zijn mening de op zich genomen taken niet of nauwelijks vervult. Met de toezegging, dat deze kwestie intern zal worden opgelost, stelde ook de heer Peeperkoorn zidh herkiesbaar, welk ge baar door de vergadering maar al te Tijdens de bestuursverkiezing bleek echter, dat er onder het rimpelloze op pervlak toch nog wel enkele stromingen werkten. Er viel een sluimerende rivali teit te bespeuren Tussen de huidige voor zitter W. Schoonenwolf en de oud-voor- zitter G. Groen- Toen een stemming de heer Schoonenwolf met 22 stemmen voor en 10 stemmen tegen bij 3 onthou dingen als de voorzitter voor de komen de 2 jaren aanwees, was de heer Groen de eerste, die de met meerderheid van stemmen herbenoemde functionaris van harte feliciteerde. Tevens deed de heer Groen de toezegging zich volledig achter het bestuur te scharen. Tijdens de vergadering van de Raiffei senbank haalde de heer E. Stammes enige herinneringen op uit de historie van deze bank, de hoop uitsprekend, dat in de toekomstde goede sfeer waarin altijd was gewerkt behouden kan blij ven. De heer J. Vosselman Bosch bracht dank aan voorzitter H. v.d- Kolk, die voor het laatst als zodanig de vergade ring leidde en aan het aftredende be- Dat gebeurde maandagavond. Nota rieel zal de oprichtingsacte van de nieuwe bank vrijdagavond 25 maart worden verleden en per 1 april bestaat dan officieel alleen de nieuwe RABO-bank, onder een nieuw bestuur en een nieuwe raad van toezicht. De groep volksdansen voor 12 tot en met 15-jarigen in buurthuis De Werf in Heemskerk is wat uitgedund. Nieuwe leden zijn welkom. Er wordt op woens dagavond van half acht tot half negen gedanst. De kosten: vier gulden per maand. Ook bij de middag en avond- clubs in De Werf zijn nog wat plaatsen vrij. Inlichtingen bij de Werf: telefoon 33808. Voor de eerste maal zullen zitting nemen in de nieuwe raad van toezicht de heren G. A. Aardenburg, C- Beentjes, H. J. van Duivenvoorde, H. v-d. Kolk, E. Stammes en L. H. Weelage en in het bestuur de heren F. A. de Boer, N. H. Dames, F- J. A- van der Laan, Jac. Lirnmen, J. H. Schoen en J. Vosselman Bosch- Fusie van de besturen, fusie van de raden van toezicht en een fusie uiteraard ook van het personeel van de In buurthuis De Werf aan de Jan Ligthartstraat in Heemskerk gaat een tweetal cursussen voor volwassenen van start. Op maandagmiddag van half twee tot half vier geeft mevrouw de Ruiter batikles. De cursus start op 18 maart en duurt tot 20 mei. De kosten bedragen 35. „Arion” draait lekker, zeggen de leden, die ervoor zorgen, dat 50 „aangeklede” muzikanten tot in de puntjes verzorgd straat en zaal kunnen betreden. Naast het grote korps bezit Arion nog een aantal leerlingen. beide banken. Wat nog niet is geregeld is de toekomstige huisvesting. Daarover zijn nog besprekingen gaande. Voorlopig blijft voor het publiek alles bij het oude wat de kantoren betreft. Men hoopt omstreeks 1 april de officiële fusieda tum over de toekomstige huisvesting nadere mededelingen te kunnen doen. van beide 1 april staat officieel per 1 april is nog geen beslissing genomen. Beide banken hebben nog andere filiaalvestigingen in Kanaün wonende mevrouw Zuer hoe een diepvriespakket dient te worden be handeld. Veel waardering voor de nieu we verstrekkingsvorm kon mevrouw Zuer overigens niet opbrengen: het ga mellensysteem, zo verklaarde zij aan de ietwat verbouwereerde Hofflant-leerlin- gen, achtte zij een stuk eenvoudiger. Dat voedsel werd warm afgeleverd, kon dus onmiddellijk worden opgesmikkeld en bevatte bovendien een smakelijk toetje Als er dan toch een half uur in de HEEMSKERK- Voor de laatste maal heeft zowel de Coöperatieve Boe renleenbank als de Coöp. Raiffeisenbank maandagavond een algemene ledenver gadering gehouden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In verband met de overweldigende belangstelling die voor het spreekuur van de Bever- wijkse belastingdienst bestaat, heeft de leiding van buurthuis „Wijk aan Duin” in overleg met de deskundigen besloten, voortaan via een afspraken systeem te gaan werken. Een ieder, die van de diensten van de belasting deskundige gebruik wil maken, dient dan ook tijdig contact met het buurt huis, Wilgenhoflaan 2c, tel. 24676 op te nemen. weken zal de spreekuur De jeugdbibliotheek staat thans leeg, omdat deze afdeling van de Openbare Bibliotheek naar het nieuwe gebouw in de Jansheeren is verhuisd. Het gemeente bestuur was, toen de heer Koning met zijn plan van het mortuarium bij het college kwam, enthousiast en wil in principe alle medewerking aan de stich ting verlenen. Heemskerk meent, dat het mortuari um, zoals dat in de jeugdbibliotheek wordt gesticht, van beperkte omvang moet zijn. Jaarlijks sterven er in Heemskerk ongeveer 100 mensen. Bo vendien bezit Beverwijk ook een mortu arium. Het gebouw aan de Ruysdaelstraat is eigendom van het Groene Kruis. Deze Stichting is van plan de vrij gekomen kamers niet te gebruiken en staat dus niet afwijzend tegenover verhuur aan de heer Koning, niet alleen uitvaart-onder- nemer is, maar ook koster van de Lau- rentiuskerk. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 11 maart aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: an dijvie 165-168; breekpeen 18-34; boeren kool 77-98; knollen 28-51; prei 122-136; radijs 48-62; rode kool 23-38; spinazie 131-152; spruiten 165-195; uien 48-58; waspeen 38-42; witlof 165-170. Bloemen: anjer 20-50; anthurium 40-180; blauwe druif 30-60; chrysant 280-380; forsythia 20-40; fresia 80-350; gerbera 16-36; iris 170-210; lelie (per tak) 40-100; narcis 70- 180; roos 40-85; babyroos 16-46; tulp 100-345. Planten: anthurium 450-650; be gonia 75-125; azalea 150-400; cineraria 90-125; hedera 85-165; kalanchoe 40-75; potchrysant 45-75; primula 24-46; st. Paulia 80-150; vriesia 350. Leerlingen van huishoud-examen- klassen van de Protestants - Christelijke Scholengemeenschap „Hofflant” zijn gis termorgen over Beverwijk uitgezwermd om de bij het Comité Warme Maaltij denvoorziening aangesloten bejaarden te instrueren in het gebruik van diepvries maaltijden. Met de verstrekking van diepvries- in plaats van warme maaltij den. is door Comité maandag een begin gemaakt. De Hofflant-leerlingen betoonden zich over dit Comitéinitiatief, het door de meisjes persoonlijk bezoeken van bejaar den om waar nodig hulp en aanwijzin gen te geven bij het verwarmen van de diepvriesmaaltijden, bijzonder enthousi ast. Zij hadden zich de afgelopen weken onder leiding van kooklerares mevrouw De Vries dan ook duchtig op de intruc- De Vries dan ook duchtig op de instruc tie voorbereid. Op voorhand werd door de leerlingen al gesproken over voort zetting van de te leggen contacten met de bejaarde medeburgers, bijvoorbeeld door middel van maandelijkse bezoekjes Op de foto vertellen Trudy Cossee en Janny van der Meij de aan de Laan van ALMELO. Een 53-jarige vrouw uit Beverwijk, die tussen 1968 en 1973 iB het hele land een spoor van oplichtfo. gen, flessetrekkerijen, verduisteringen en valsheid in geschrifte naliet en velen voor vele duizenden guldens dupeerde, is vanmorgen door de Almelose rechtbank conform de eis veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maanden met drie jaar proeftijd en toezicht van de katholieke reclassering. De officier van justitie kwam vorige week tot deze vrij milde eis omdat verdachte onder meer al geruime tijd in voorarrest en zelfs drie weken in een cel had doorgebracht. De rechtbank over woog bij haar vonnis, dat verdachte verminderd toerekenbaar is. De vrouw, die in haar leven zes keer gehuwd was geweest en vier keer be trekkingen met andere mannen had on derhouden, dupeerde niet alleen haar (adspirant)echtgenoten, maar ook talloze leveranciers. Zij gaf zich daarbij uit als koorzangeres, als zuster van de concert- zanger Dirk Hendrik, als bezitster van grote banksaldi en grote huizen en als eigenaresse van bezittingen in Zeeland. Zij oefende haar duistere praktijken uit in Barneveld, Opheusden, Beverwijk, Heemskerk, Hoogvliet, Assendelft, Haar lem en Almelo. In deze laatste plaats huwde zij een weduwnaar ging er na een paar dagen vandoor en liet de man met schulden -en een woninginrichter met grote vorderingen achter. Bovendien incasseerde zij op een vervalste postche que van de weduwnaar 600 gulden. Hart en vaatziekten, volksvijand nr. 1, kan als oorzaak hebben een tekort aan lichaamsbeweging. Woensdagavond 13 maart komt dit alles aan de orde als in buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof laan te Beverwijk een lezing over voe ding en voedingsgewoonten wordt ge houden. Mevrouw v.d. Bossen begint om half acht. Wie een liefhebber van het kienspel is kan donderdagavond 14 maart in Wijk aan Duin terecht. Er worden vier kienen gespeeld. De eerste kien begint om 20 uur. graag met een volmondig beantwoord. De overige agendapunten zoals de be noeming van de instructeurs en dirigent alsmede de deelname aan de concert wedstrijd in Wijk aan Zee leverden geen enkel probleem op. Formeel moest tot fusie banken worden besloten per aanstaande en dat hield automatisch ontbinding van de bestaande verenigin gen in per die datum, alsmede opridh- ting van een nieuwe vereniging onder de naam Coöp. Raiffeisen-Boerenleenbank W. A„ afgekort tot RABO-bank. De besluiten daartoe hadden de leden van de beide banken in feite al eerder genomen, maar voor de rechtsgeledig- heid waren er toen te weinig leden aanwezig. Daarom moesten beide vereni gingen opnieuw een ledenvergadering De feestweek van Arion begint vrijdag avond 7 juni met een muzikale rond gang door het dorp met Arion en de Hoogoven Harmonie. In de Moriaan is na afloop van de rondgang een ningsconcert, te verzorgen door Hoogoven Harmonie en Zanglust. Zaterdag 8 juni komen de Duitse mu zikale gasten uit Bözel op bezoek. Arion en Bözel houden al zeer lang een muzi kale uitwisseling in stand. Zondag 9 juni is de dag van het gewestelijk fanfare- en harmoniecon- cours van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Het con cours is al volgeboekt: 13 korpsen heb ben zich voor het concours in de Mori aan ingeschreven. Maandag 10 en dinsdag 11 juni staan in het programmaboekje nog niet volle dig omschreven. Het organisatiecomité denkt aan turndemonstraties, jeugdspe- Heemskerk, aan de Maerelaan bijvoor beeld vlak naast elkaar. Nu het één bank wordt zijn er over de huisvesting spoedig mededelingen te verwachten. stuur. De heer Van der Kolk sprak zijn vertrouwen uit in de nieuwe bank, die na een lange en gedegen voorbereiding tot stand kwam- Tijdens de vergadering van de Boe renleenbank, die nog kon worden bijge woond door de oud-kassier Beentjes, noemde de heer J. Vosselman Bosch, voorzitter van de fusiecommissie, de bankfusie eveneens een goede zaak. Hij sprak grote waardering uit voor het feit, dat tijdens de fusievoorbereiding in zo uitstekende harmonie een goede basis kon worden gelegd voor de nieuwe bank- De directeur van de Boerenleenbank, de heer B. C. Beentjes, bracht dank aan voorzitter C. Beentjes en zijn mede bestuursleden voor de prettige samen werking. Hij hoopte, dat dezelfde goede verhoudingen met het nieuwe bestuur zullen ontstaan. keuken „geklungeld” moest worden, kon ze net zo goed weer zélf haar kostje be reiden. Of de overige Hofflant-leerlingen, die de instructie deels alleen en deels met z’n tweeën ter hand namen, bij de circa dertig te bezoeken adressen met soortge lijke ervaringen werden geconfronteerd vermeldt de historie niet. Feit is, dat Trudy en Janny zich nergens door uit het veld lieten slaan en zich voorbeeldig van hun informatieve taak kweten. Met waardering en een gevoel van opluchting werd ook kennisgenomen van de mededeling, dat de heer R. Vroome zich bereid verklaard heeft het beheer van het verenigingsgebouw weer op zich te nemen, zodat ook dit nog steeds sinds de vorige vergadering hangende pro bleem weer opgelost was. Blijdschap klonk ook door in de ope ningstoespraak van de voorzitter, de heer W. Schoonenwolf, die kon stellen, dat de belangstelling voor deze bijeen komst vooral van de zijde van de jeug dige leden bijzonder groot was. Eveneens kon de voorzitter met plezier gewag maken van het grote succes, dat de nu ongeveer 15 weken draaiende jeugdsoos heeft- Tevens merkte de voorzitter op, dat met name de stemming onder de majorettes voortreffelijk blijkt te zijn. Een optimistisch geluid viel ook te beluisteren in het halfjaarlijkse over zicht van secretaris Van de Wateren. Een opsomming van de ontplooide akti- viteiten leerde de vergadering, dat de vereniging zich als geheel voor 100 per cent heeft ingezet voor het belang van de BHK. Sinds vorige week houden twee belastingdeskundigen op de dinsdag morgens (van 10.30 tot 12.30 uur) en donderdagavonden (van 20 tot 21 uur) gratis spreekuur in het buurthuis voor diegenen, die problemen hebben met het invullen van hun belasting formulier en die géén hulp ontvangen van een belastingconsulent of ac countant. De toeloop tot deze spreekuren overtrof ieders verwachting: vorige week dinsdag meldden zich zesen twintig belangstellenden, terwijl don derdagavond elf Beverwijkers met de belastingdeskundigen van gedachten wilden wisselen. De komende drie belastingdienst het maar dan op afsprakenbasis in buurthuis Wijk aan Duin voortzetten. de belangstelling lijkt het dat de dienst ook een te vinden die geld in de ronde wilden stoppen. De IJmuider Harmonie en het jeugd- trompetterkorps van deze vereniging zijn woensdag 12 juni de gast van Arion. Zaterdag komen de BHK. TTB, St. Cecilia en Arion aan de „bak” en zondag 16 juni staat in het teken van het door Arion jaarlijks te organiseren drum- bandconcours, dat zich ook dit jaar op het Julianaplein afspeelt. Voor de eerste maal heeft Arion showwedstrijden in het programma opgenomen. Aan het concours nemen 24 korpsen deel.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4