Ajax wil Piet Schrijvers, PSV jaagt achter Van lerssel en Not ten aan D Geen woord van kritiek op huidige werkgever vurig met Oranje mee BERUSTENDE HOUDING VAN G FADRHONC IS ONWEZENLIJK Bondscoach kan eventueel NEC gaan trainen Ondanks de transfergeruchten De Vries gelooft niet in terugval van Twente i Breuk tussen Vissers en profs definitief o Etappewinst Guimard in Barcelona versloeg Arsenal in Londen r o „De dokter” leeft nog Jij Parijs-Nice I I” Cruyff had groot aandeel in doelpunten WOENSDAG 1 3 MAART 1974 25 (Van onze sportredactie) ten. Finland Stap achteruit i 187, PSV, dat nog voordat de officiële transfertermijn is begonnen aan Van lerssel en Notten heeft getrokken, maar een veel groter gevaar voor de Twentse formatie is een tijdbom die Ajax heeft gedeponeerd. ENSCHEDE. Terwijl iedereen met spanning uitkijkt naar de ont knoping van de voetbalcompetitie 1973-1974 zijn de kansen van het zich dit jaar sterker dan ooit mani festerende FC Twente op een lands kampioenschap ernstig geweld aan gedaan. In de beslissende fase van de competitie is er grote verwarring ontstaan over geruchten van op han den zijnde transfers van de Ensche- dese formatie van doelman Piet Schrijvers, verdediger Cees van lerssel en middenvelder René Not ten, naar respectievelijk Ajax en PSV. De ontstemming van FC Twente richt zich daarbij voorna melijk tegen het kapitaalkrachtige KW W® J Ni ONTSTEMMING BIJ FC TWENTE Schrijvers: Naar Ajax? MARC SERNË. Frantisek Fadrhonc: In vier jaar bij de KNVB klap na klap geïncasseerd. ADVERTENTIE oe-tb*' (Van onze sportredactie) ««or abonnementen: Kick, postbus 400 Amsterdam ^«8» isdagnud- aan. Is zo W Dat zou nu met Twente-Schrijvers weer het geval kunnen zijn. Temeer daar FC Twente’s voorzitter mr Marsman meent: Hem is echter verteld dat hij niet in het nieuwe technische apparaat van de bond past. En nog slaat hij niet terug. Net als tijdens de indrukwekkende Michels-show van begin februari, zat dr. Fadrhonc vorige week tijdens de pers conferentie van het WK-bestuur achter in de zaal. Er werd uitvoerig over alle financiële en organisatorische zaken ge sproken, maar aan zijn ontslag werd geen woord gewijd. Het moet hem het gevoel hebben gegeven reeds nu te zijn vergeten, te zijn af geschreven. Hij liet het geen moment merken en dolde na afloop van de bijeenkomst op zijn oude, vertrouwde wijze met „de heren journa listen”, zoals hij de verslaggevers altijd met gemeend respect aanspreekt. een weet nooit. “rnis-We» MAASTRICHT. De breuk tussen de Limburgse professionals en Ton Vissers is definitief. Dinsdag is overeenstemming bereikt over de vorming van een uitslui tend Limburgse profgroepering, die ge sponsord zal worden door The Timmer mans oliehandel b.v. in Roermond De ploeg, die bestaat uit Jan Krekels, Ben Koken, Jo Vrancken, Wim Kelleners, Matthieu Pustjens en Ger Harings, zal rijden onder de naam Tim-Oil Als ploegleider zal fungeren Fred Rompel- berg, die zich voortdurend met de belan gen van de Limburgse wielrenners heeft beziggehouden. Eenzelfde geval heeft zich ook voorge daan met Feyenoord. Ook van Hanegem werd enkele jaren geleden midden in het seizoen door Ajax benaderd met de toezegging dat hij aan het einde van het seizoen wel even weggekocht zou wor den. Ajax liet Feyenoord toen tijdelijk met een ontevreden werknemer achter. De Spaanse koploper was geenszins van plan met een nederlaag naar huis terug te keren. Met Johan Cruyff in een glanzende hoofdrol lieten de volgelingen van Rinus Michels zien, dat zij ook buiten Barcelona tot goed voetbal in staat zijn. Cruyff had een groot aandeel in de eerste twee treffers van zijn team. De eerste sollicitaties naar zijn fuctie zijn inmiddels al bij de bond binnen. Er zullen er nog vele volgen, nu ook duide lijk is geworden dat tweede man Cor van der Hart niet zal opschuiven naar de eerste positie. De KNVB heeft des tijds bij AZ’67 een indrukwekkende sta pel groene briefjes moeten neertellen om Van der Hart naar Zeist te krijgen, en nu heeft men hem laten weten alle medewerking te willen verlenen als hij zijn contract voortijdig wil beëindigen. Erg veel beter dan Fadrhonc is Van der Hart dus niet behandeld. Over beleid gesproken. Er is nog één lichtpuntje voor Fadrhonc. Nu al heeft NEC te „Daarom is het ook zo belangrijk dat wij in de laatste compe titiewedstrijden geen punt meer vespelen. oorloofd benaderd. Het contact met Van lerssel dateert al van vorig seizoen. Van de Kerkhof heeft inderdaad een tele foongesprek gevoerd met Notten. Wij hebben hem verzocht zich daarvan te onthouden”. We blijven onder ie dere omstandigheid ons eigen spel spe len. Net zoals Ajax”. Toch realiseert ook oenschap de zes jaar tot zijn pensione ring erg graag wat aan begeleiding van de talentvolle jeugd zou hebben gedaan. heeft Van lerssel vorige week een ge sprek gehad met Kees Rijvers, maar tot definitieve afspraken is het nog niet gekomen Hanegem aan de kant toen het beslis sende duel met de Belgen moest worden gestreden. Goed, voor Michels ging hij dan wel een stapje achteruit. Niet omdat hij zich zelf zwak voelde, maar omdat hij in Michels als enige zijn „meerdere” kon erkennen. KNVB-secretaris-penningmeester Henk Burgwal vertelde de WON, de Vereniging van Oefenmeesters, te zullen betrekken bij de benoeming van Fadr- honcs opvolger. Ongetwijfeld zal die in spraakprocedure problemen opleveren. Onder de vele reflectanten uit binnen- en buitenland zullen uiteraard vele werk loze Nederlandse trainers zijn. De WON kan niet anders doen dan eisen dat, in verband met die werkloosheid onder zijn leden, een Nederlander wordt aangesteld. Maar het is natuurlijk wel de vraag of er onder de solliciterende Nederlanders zich een „schaap met vijf poten” „die zoeken we”, aldus Burg wal bevindt. Veel tijd om te selecte ren heeft de KNVB overigens niet. Nu, in de voorbereidingsfase voor de wereld titelstrijd, zal men er nog weinig of niets aan kunnen doen. Maar al vrij kort na het spektakel in West-Duitsland, dat 7 juli zal worden beëindigd, dient men de ogen op het Europees kampioen schap te richten. Eind augustus wacht immers al de ontmoeting met Finland. Het is geen geheim dat zijn medewer kers in Zeist tweede bondscoach Cor van der Hart niet uitgezonderd het zielig voor hem vinden en zijn berusten de houding niet begrijpen. Vooral ook niet omdat hij zich het laatste jaar keer op keer allesbehalve als een oude, zwak ke man had gemanifesteerd. Hij nam met succes de wapens op toen zijn positie door een groepje „snelle mees ters” uit het sectiebestuur betaald voet bal, onder leiding van Jacques Hogewo- ning, werd aangevallen. Hij liet zich niet verdringen door de door dat gezelschap naar voren geschoven Cor van der Hart. En hij zette de vedetten Keizer en Van Twintig minuten voor het einde liet hij zich vervangen door Barrios. Alan Ball gaf Arsenal uit een strafschop een voor sprong, maar Barcelona kwam terug door doelpunten van Asensi, Sotil en Tome. Het duel op Highbury werd bijge woond door 36.000 toeschouwers. Doelman Piet Schrijvers heeft inmid dels openlijk bevestigd dat een Ajax- bestuurslid contact met hem heeft gehad over een eventueel contract. Ajax zou grote belangstelling voor de Twente- doelman hebben. Het is logisch dat Schrijvers, die zijn eisen voor een vijfja rig contract bij het Twente-bestuur heeft ingediend, zijn hoofd op hol heeft laten brengen door het aanbod van Ajax. Afgezien van het feit dat het weinig piëteitvol zou zqn om de vooral in internationale duels altijd „aanwezi ge” Heinz Stuy te vervangen door Schrijvers, die zich ook dit seizoen weer als een formidabele clubdoelman heeft ontpopt maar qua internationale routine „We willen niemand laten gaan. We zijn momenteel in onderhandeling met Van lerssel over een driejarig en met Schrij vers over een vijfjarig contract”- Twente is erg boos geworden over deze handelwijze. Als dat nodig mocht blijken zal Twente bij de KNVB ook een schriftelijke klacht tegen PSV indienen. Secretaris betaald voetbal Jan Huy- bregts: „Zolang de competitie nog draait mag een club geen speler benaderen, en zeker niet zonder diens werkgever daarvan te verwittigen. Spelers wier verbintenissen aflopen mogen officieel daarvoor pas in de door de bond aange wezen periodes worden aangetrokken, De KNVB bezit dan ook de mogelijkheid om transfers, die onreglementair tot stand zijn gekomen, ongeldig te verkla ren”. Twente-voorzitter Marsman: „Dat er nu in de beslissende fase van de competitie aan onze spelers wordt ge trokken vinden wij ook hoogst onspor tief”. Slotcommentaar van PSV-manager Van Gelder: „Wij hebben niemand onge- de Engelse eerste divisieclub Arsenal verslagen met 3-1. Het duel was een benefiet voor de veteraan van Arsenal, George Armstrong, die dertien jaar voor de Londense club heeft gespeeld. Na het duel kon hij een cheque van 70.000 in ontvangst nemen. LONDEN (Reuter). Het in de Spaanse competitie niet te stuiten CF Barcelona heeft dinsdagavond in Londen Daarom gelooft De Vries ook nu niet in een terugval door eventuele onrust. Willem de Vries: „De basis is breder ge worden. De selectie bestaat nu uit zo’n achttien spelers. Wij vergelijken ons graag met Ajax om dat wij ook zo voet ballen als Ajax. Als Ajax met 1-0 voor komt dan is het ook afgelopen. Daartoe zijn wij dit seizoen ook in staat geble- (Van onze sportredactie) ZEIST Dr. Frantisek Fadrhonc blijft zwijgen. Zelfs nu de KNVB hem heeft laten weten na de wereldtitelstrijd geen prijs meer op zijn dien sten te stellen en het dan aflopende contract niet te willen verlengen, komt er geen woord van kritiek op zijn werkgever over de lippen van de 59- jarige bondscoach. Integendeel. Hij loopt nog steeds warm voor Oranje. Hij geniet met volle teugen als Willem Duys in een gloedvol, maar weinig genuanceerd betoog een lans breekt voor het Nederlands elftal, daarmee zijn „geloofsbrieven” als voorzitter van de nieuwe stichting Supporters Nederlands Voetbalelftal ’74 overleggend. OLDENZAAL. De geruchten dat aan het einde van dit seizoen op nieuw enkele onontbeerlijke krachten bij FC Twente zullen vertrekken heeft bij de Twente-spelers minder paniek veroorzaakt dan mocht wor den aangenomen. Ten eerste is het nog niet zover en ten tweede meent ook Twente’s verdediger Willem de Vries (31 jaar), de man die dit jaar door Hulshoff zelf werd getipt als een eventuele vervanger voor hem in Oranje tijdens de wereldkampioenschappen voetbal, dat Twente zo ge biologeerd is door dat kampioenschap dat niets de Enschedeërs van dat ene doel kan afhouden: namelijk geen punten verspelen ten opzichte van Ajax. Daarom gelooft De Vries niet in de vijfde colonne. Het Twente 1974 voetbalt fantastisch. Zuidema bleek een gouden aankoop, het ver trek van de gebroeders Van de Kerkhoff bleek niet fataal en maanden lang werd het wegvallen van erkende steunpilaren als Drost en Jeuring erg soepel opgevangen. Toch is het duidelijk dat het niet zo kapitaalkrachtige FC Twente machteloos staat tegen de duizelingwekkende aan biedingen die PSV en Ajax kunnen doen. Het vreemde is dat Ajax aardig buiten schot blijft. De ontstemming van het Twente-bestuur richt zich voorna melijk tegen PSV. Enkele weken gele den al zocht Willy van de Kerkhof die met zijn broer René eerder dit seizoen overging van Twente naar PSV, uit naam van Rijvers telefonisch contact met René Notten waar ook Ajax wel interesse in heeft. De middenvelder deed de zaak af door te stellen dat hij tot het ginde van het volgend seizoen bij Twente onder contract staat en niet van plan is om die verbintenis te verbreken. Cees van lerssel werd even, eens gevraagd- Hij stelde zijn trainer Spitz Kohn op de hoogte. Desondanks SAINT ETIENNE (Reuter-SID). De Fransman Cyrille Guimard heeft dins dag de derde etappe van de wegwed strijd ParijsNice gewonnen. In het al gemeen klassement blijft Eddy Merckx op de eerste plaats. De derde rit, die voerde van Paray le Monial naar Saint Etienne, over een afstand van 164 kilo meter, had een rustig verloop. Pas tegen het einde werd er gedemarreerd en slaagde Guimard erin in de eindsprint zijn naaste concurrenten, Willy Planc- kaert en Rik van Linden achter zich te houden. Gerben Karstens was met een negende plaats de best geplaatste Neder lander. kennen gegeven dat de club graag zou zien dat Fadrhonc met ingang van het volgende seizoen de nieuwe trainer wordt, terwijl „de dokter” ook nog en kele aanbiedingen van buitenlandse ver enigingen heeft. Fadrhonc heeft tot nu toe echter nog niet besloten wat hij na de wereldkampioenschappen precies gaat doen, hoewel de aanbiedingen natuurlijk aantrekkelijke uitwijkmogelijkheden zijn. „Een grote stap in de goede richting”, klinkt het als altijd enthousiast uit de mond van de doctor. In Willem Duys, die naast al zijn bekende, veelal omstreden hoedanigheden nu plotseling ook een voetbalfanaticus blijkt te zijn, ziet Fadrhonc de man, die zijn ideaal „met z’n allen achter Oranje” kan ver wezenlijken. En de tot Nederlander ge naturaliseerde Tsjech wil zichzelf hele maal wegcijferen, om dat „landsbelang” te dienen. Het is onbegrijpelijk. Onmen selijk ook. De man heeft in de kleine vier jaar die hij voor de voetbalbond heeft gewerkt, klap op klap geïncas seerd. Begin dit jaar liet hij zich ontval len dat hij de laatste twee jaar met een dreigend mes in de rug heeft geleefd. Je zou toch denken dat dat mes hem nu toch wel dodelijk heeft verwond. Be kend was dat hij na het wereldkampi- toch ver op Stuy achterligt, kan Ajax, als er dan toch versterkt moet worden wel op andere plaatsen versterking ge bruiken. Daarom blijven de motieven vooralsnog onduidelijk. Wil Ajax alieen maar onrust zaaien om een hardnekkige concurrent af te schudden? Bij FC Twente herinnert men zich nog maar al te goed het geval Dick van Dijk. Ook hij werd benaderd door Ajax in een periode toen Twente met reeksen ongeslagen wedstrijden tijdelijk onaantastbaar bleek. Uitslag: 1. Guimard (Fra) 164 kilome ter in 4 uur, 31 minuten en 42 seconden; 2. Planckaert (Belg) 4.31.44; 3. Van Lin den (Belg) 4.31.46; 7. Merckx (Belg); 9. Karstens (Ned); 12. Zoetemelk (Ned); 19. Kuiper (Ned); 21. Bal (Ned); 30. Van Katwijk (Ned), allen in dezelfde tijd als Szurkowski. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg) 15 uur, 14 minuten en 22 secon den; 2. Bruyere (Belg) 15.14.27; 3. Van Linden (Belg) 15.14.30; 7. Zoetemelk (N«d) 15.14.36; 17. Kuiper (Ned) 15.14.48; 23. Karstens (Ned) 15.14.59 en voetbal is voorgaande nen. Als het vroeger na een uur nog 0-0 stond dan werden wij onrustig. Dan begonnen we op een ongezonde manier te forceren en dan gin gen we vaak toch nog de boot in. Nu hebben wij de zeker heid dat ’t beslissen de doelpunt vroeg of laat toch wel valt. Als je twee, drie punten op Ajax ach ter raakt dan is het afgelopen. Die loop je domweg niet meer in. Daar is Ajax veel te professioneel voor. Ieder punt dat wij De tototips van Willem de Vries Go AheadPSV 3 AjaxFC Utrecht 1 MVV—Haarlem1 De GraafschapAZ’67 3 Telstar—NAC 1 Den HaagFC Twente 2 Roda JC—NEC 1 FC GroningenFC Amsterdam 2 DordrechtPEC 2 VeendamSW3 Vitesse—VW1 HeraclesDen Bosch 3 CambuurAmersfoort 2 De Vries zich dat er toch nog wel een ze ker klasseverschil tussen de Amster dammers en Twente bestaat De Vries: op Ajax verliezen beschouwen wij als nederlaag. Je het tenslotte Ajax krijgt ook nog lastige uit wedstrijden tegen een PSV en Telstar”. ken. Dat komt ook omdat er meer rust overleg in ons dan in seizoe- - ^1 te

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25