Bewogen betogen over werk van commissie B UVV-afdelingen Santpoort PvdA vergaderde over samenstelling en Velsen gaan samen kandidatenlijst gemeenteraad Drie mensen Havaii H nappa jasjes WILMS FLOET 298.- Flinke buit na kraak in box Boomplantdag in Velsen-Oost Postbushouders in IJmond-Noord opgelet OS’ to (fe vishal VELDHUIS Nappa kleding Suède- 2.- TOT 5.- Postbodes mopperen over extra post in de tassen gewond na aanrijding Argenta” Super Lux: de lamp met 30 meer licht op tafel HERENMODE IJ i 13832 i F Dringend nieuwe medewerksters nodig AUTOBEZITTERS KEKEN VREEMD OP KEES BIERMAN ÉS upels c dour enz. IN BOUMANS voor dezelfde stroomkosten I B WOENSDAG 13 IJMUIDER COURANT MAART 1974 Handwerkclub HIPS rheid lunst Lange route :rwijk I z? voor dames KDE i IER (ook Keuls) VAN 1 kant nappa en 1 kant suède (Van een onzer verslaggevers) ien Berg van 1/ 8.15 u Nortier x zeer moderne aan beide kanten alléén: Ki'NNEMERLAAN ivetz cubic IJmuiden Telefoon 1 23 48 L. Nieuwstraat hk. Marktplein okofieff en n htingen en heren •n iet van standpunt is, dat heden ten dage niet -neer geldt. etreffende van 10-3 12.09.94). :T if koffie) over de B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 NIEUWE AFDELING: KANNETJES PULLETJES KRUIKJES VAASJES POTJES 5 BEVERWIJK. Kees Bierman expo seert van vrijdag 15 maart tot en met 19 april in galerie Boumans aan de Bree- straat. Bierman, die zijn atelier in Haar lem heeft, liet zijn werk zien op talrijke groepstentoonstellingen, onder meer in het Stedelijk Museum te Amsterdam, de Hallen in Haarlem en het Weefhuis te Zaandijk. Eerder op de avond had de heer Bodegraven opgemerkt, dat de gemeen teraden tegenwoordig meer en meer de trend tonen van een controlerende dan een besturende functie. Hij werd hier voor door wethouder C. Ockeloen op de vingers getik, toen deze hem van repliek diende met de opmerking, dat met deze woorden een onverdiende blaam werd geworpen op de leden van de PvdA- fractie, want B. en W. laten de raad zoveel mogelijk meebesturen. De com- missie-voorzitter haastte zich te verkla ren, dat hij bedoeld had in het algemeen te spreken, ofschoon naar zijn oordeel de vorige raadsfractie weinig tegenspel heeft gegeven. te dragen namen „SAMVRO”, de federatie bejaardenzorg en de vrouwenadviescommissie voor de woningbouw, zit te springen om nieuwe medewerksters. Er zijn namelijk UW- sters die in verband met hun leeftijd het vele werk niet meer kunnen blijven verrichten, maar dat toch doen omdat ze de UW niet in de steek willen laten. Het secretariaat bevindt zich in de Ver loren van Themaatlaan 8, Velsen-Zuid. Telefoon: (02550) 14933. x I Postbussen in het hoofdpostkantoor van Beverwijk. ken 2 da- i u (023) n 10 - 5 u, Centrum- IKER ven voorzichtig in en uit moeten rijden, wil men zonder beschadigingen aan de car rosserie van zijn voertuig verder door het leven gaan. Als de plantsoendienst een eventueel teveel aan boompjes op deze wijze verder wil distribueren in de gemeente zal men niet lang hoeven te wachten op de oprichting van een „anti- boompjes actiecomité”. Bovendien komt het ons voor, dat er in de gemeente overigens nog voldoende open plaatsen tussen de flats zijn om daar boompjes te planten. En wellicht doet men dat als nog. gegroeid, dat de zaak ons boven het hoofd is gaan groeien. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Bij een inbraak in een box aan de Herenduinweg zijn een aan tal kleuren- en zwart-wit-televisietoe- stellen en afspeelapperatuur ontvreemd. Men verschafte zich toegang tot de buit door een hangslot te forceren. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Voer directeur G. Alting van het hoofdpostkantoor van Beverwijk aan leiding het volgende op te merken: „Vroeger gaf het geen probleem de brieven van een postbushouder in de postbus te deponeren, ook al werd de straatnaam inplaats van he* postbus nummer vermeld. Het aantal postbus sen is in Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk de laatste jaren zo sterk prise, Velsen, Kopenhagen; Daugavpils Zwarte Zee; Groenland, Londen; Hes- senstein, Antwerpen; Halcience, Goole; Magdalena, Zaandam, Shoreham; Rijn- borg, Delfzijl; Diligence, Contplat; Din- telborg, IJmuiden, Glassondock; Luther IJmuiden, Ystad; Zaanstroom, Felixto- we; Jean B, Londen; Ekfjord, Rotter dam. nummer niet wordt vermeld, en in de buiten postafdeling verschijnt, kan er iets mislopen. De man bij de voorsorteringafde- ling handelde juist, maar de postbode, Jiie de buitenronde doet, ziet een brief voor een man of bedrijf, waarvan hij zeker weet, dat men in het bezit van een postbus is. Hij mijdt het adres van de man of bedrijf en werpt in het hoofdkantoor de brief in de afde ling postbus”. De heer Alting wil hiermee de in het uiterste geval lange route van een brief aangeven. „Maar dit is een uitzondering. Het kan voor komen, ja”. Het Beverwijkse postkantoor heeft nu de landelijke wijze van verwer king van post gehanteerd en dat dat voor sommigen als een verslechtering van de service wordt gezien is begrij pelijk. „Grote bedrijven onderwerpen we niet aan de maatregel”, zegt de heer Alting, die het Rode Kruis Zie- ’’■enhuis en de gemeente als voorbeeld aanhaalt. „Maar de mensen kunnen hier kaartjes halen, waarmee men relaties kan waarschuwen de post voortaan via postbus te versturen”. r IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Mücke, Hamburg, Beverwijk, Norderstedt, Londen, IJmuiden; Clasons- borg, Stanlow; Brinio, Londen; Efficatia, Gunnes, IJmuiden; Gaa, Dordrecht, IJ muiden; Embla, Gefle, Beverwijk; Jubi lation, Greenwich, IJmuiden; Matthias, Reith, Agion; Dependent, Par; Tor Hol- landia, Gothenburg; Lumeij, Goole; St. Monika, Rotterdam, IJmuiden; Walka, Rotterdam- Hierna werd tot de stemmingen over gegaan en kwam tenslotte de volgende kandidatenlijst uit de bus 1. J. W. Meijer, 2. C. Ockeloen, 3. M. Roessingh, 4. A. J. Scheeper, 5. N. Groot- Water, 6. F. F. J. Reichenfeld, 7. A. Schiltmeyer, 8. J. H. Porck, 9. I. Druk ker, 10. J. Schouwerwou, 11. J. Bos-De Boer, 12. J. Jansen, 13. F. J. Grijzenhout, 14. E. Sanders, 15. W. Stek-Wijnberg, 16. H. E. Wind, 17. M. T. A. Teel'ing, 18. D. M. v. d. Putt-Rozenbroek, 19. H. Bolder en 20. W. D. Wiljouw. Voor wat de besprekingen met CPN. PSP, PPR en D’66 betreft vernam de vergadering, dat de CPN zich heeft te ruggetrokken tot na de gemeenteraads verkiezingen, maar dat de besprekingen met de andere partijen worden voortge zet. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Irishgate, IJmuiden, Londen; Carchester, Rotterdam; Electron, Rotterdam; Baron Inchcape, New Orleans; Gazelle, Ham burg; Regine, Kopenhagen; Royal Enter- IJMUIDEN. Bij een aanrijding op de kruising Hoofdstraat-Broekbergerlaan zijn dinsdagmiddag drie mensen gewond geraakt. Het ongeluk ontstond omstreeks half twee doordat volgens de politie de bestuurster van een personenauto, een 73-jarige inwoonster van Velsen, geen voorrang verleende aan een 73- jarige bestuurder uit Haarlem. De eerste liep kneuzingen aan een been op, even als haar 63-jarige passagier uit Velsen. De Haarlemmer liep een hersenschud ding en wonden aan het hoofd op. Allen zijn naar het Zeewegziekenhuis vervoerd. De auto uit Velsen was geheel vernield. De heer Alting beaamt, dat de huidige situatie voor vele postbushou ders niet zo aantrekkelijk is. Een brief kan nu een of zelfs meerdere dagen onder weg zijn. Hij legt de gang van zaken bloot: „De post voor postbushouders wordt in de afdeling postbus geworpen. De man, die dat moet doen kent een grote hoeveelheid postbusnummers uit zijn hoofd. Als er een brief voor mijnheer X aankomt, weet hij direct, dat de brief in de postbusafdeling moet worden gelegd. Maar in Bever wijk bezitten we al 350 postbussen en in Heemskerk 80. Voor de man wordt het gewoon teveel om al die nummers te onthouden. Vandaar de maatregel, dat alle post precies vol gens de adressering wordt verwerkt”. Volgens de heer Alting kan dit somstijds nare gevolgen met zich meebrengen. „Als een brief, bestemd voor een postbushouder, bij de voor- sortering niet in de postbusafdeling terecht komt, gewoon omdat het gedeeld zijn plaats te wilier inruimen voor een jongere kracht. Doch de zaken lagen anders met de raadsleden J. Jan sen. W. Velzel en F. J. Grijzenhout en daarover wensten enkele zittende raads leden nadere klaarheid tijdens dezever- gaderinj. Met name drs. M. Roessingh infor meerde waarom niet de gehele raads fractie was gehoord door de commissie en alleen maar de drie laatst genoemden, wier namen niet meer op de lijst voorkomen. Naar zijn oordeel heb ben buitenstaanders en in dit geval de commissieleden er geen idee van wat voor werk er verbonden is aan het raadslidmaatschap en zijn zi„ evenmin op de hoogte van het doen er laten van\ raadsleden. Daarnaast vond de heer Roessingh het jammer, dat er twee be paalde verhoudingen in de commissie waren. Allereerst een familieverhouding en tegelijkertijd ook een verhouding we- wethouder-hoofdambtenaar. De eer Bodegraven, de hier bedoelde hoofdambtenaar en tevens woordvoerder voor de commissie repliceerde met er op te wijzen dat de door de heer Roessingh bedoelde deskundigheid van raadsleden een zaak is van inwerken en men dat in ongeveer twee jaar onder de knie kan hebben. Door de commissie was zeker niet uit het oog verloren of de capacitei ten van de vertrekkende raadsleden overeenkwamen met die van de voorge dragenen. Hierop werd vanuit de zaal geïnformeerd waarom men dan de drie raadsleden, die al een paar jaar in de raad zitten, wil laten vertrekken. De heer Bodegraven vervolgde verder met er op te wijzen, dat bij de familie verhoudingen, de betrokken man zich buiten de discussie had gehouden toen dit aan de orde kwam. Verder had wethouder Ockeloen hem vrij gelaten. „Zoals het hoort, want wij zijn geen koelies meer, die de baas naar de ogen kijken” sprak hij. Volgens de heer Bodegraven geldt de levensbeschouwelijke kant van de zaak heden ten dage niet meer. De heer Roessingh, d ie ook hiernaar had ge vraagd, moest vernemen dat de levens beschouwelijke kant een oudbakken (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De postbodes zijn er niet zo gelukkig mee, maar regel is regel en de voorsorteerders van het hoofdpostkantoor Beverwijk voeren de opdracht van de directie uit. Hou ders van postbussen in de postkanto ren merken sinds 1 maart, dat de brieven, die wel aan hun zjjn gericht, maar niet zijn voorzien van het post busnummer en een straatnaam ver melden, ..iet meer in de postbus wor den gedeponeerd. De brieven zonder vermelding van het postbusnummer worden door de postbodes nu in de ochtenduren, samen met de overige post, verwerkt. Een nogal ongelukki ge situatie, waar én de postbushou ders én de postbodes niet zo bijster gelukkig mee zijn. Woensdag vertrokken: Migaela E, Ko penhagen; Lee, IJmuiden, Oxelosund; Classonsborg, Stanlow; Mücke, Le Ha vre. Woensdag arriveerden: Rijnstroom, Harwich; Mercur, Rotterdam; Vanguard, Goole, IJmuiden; Trouphead, Antwer pen; Jane Weston, Guness; Noorbeek, Hamina, Zaandam. - A.’!’ y-' IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 18.70 kg tong; 19 kisten tarbot en griet; 702 kisten kabeljauw; 2578 kisten koolvis; 423 kis ten schelvis; 196 kisten wijting; 400 kisten schol; 18 kisten schar; 6 kisten haring; 452 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 6,56-6,25; groot- middeltong 9,52-9,35; kleinmiddel tong 9,79-9,52; tong één 10,66-10,05; tong twee 9,75-9,47; tarbot 9,40-9,27. Per 40 kg: tarbot 294-225; griet 212- 151; kabeljauw één 96-71; kabeljauw twee 122-74; kabeljauw drie 100-76; ka beljauw vier 94-78; kabeljauw vijf 86- 66; koolvis één 48-44; koolvis twee 47- 40; koolvis drie 49-38; koolvis vier 46-35; blanke koolvis één 108; blanke koolvis twee 78; schelvis vier 54-48; schol één 46-42; schol twee 67-53; schol drie 72-59; schol vier 76-54; wijting twee 55-43; wijting drie 45-42; wijting vier 38-31; haring één 20,50; haring twee 19,20; tongschar 118-70; schar 72-33. De besommingen waren: K W 43 72.000, SCH 117 16.000, IJM 211 13.800, VL 90 60.600, VL 105 40.700, UK 159 4.000, UK 218 3.200, WR 7 7.700, KW 33 en KW 180 2.600, UK 23 en UK 48 3.900, UK 54 en UK 208 1.700, UK 78 en UK 107 2.500, VD 1 en UK 200 3.900, VD 9 en VD 19 3.200, VD 15 en VD 128 5.300, VD 46 en VD 115 2.600, YE 25 en ZL 6 4.700. VELSEN. Na bijna 29 jaar naast elkaar te hebben bestaan, zijn de afde lingen IJmuiden-Velsen en Santpoort van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers gefuseerd. „Eén gemeente, één afde ling” is de gedachte die aan deze fusie voorafging. De naam van de afdeling is nu „Velsen”. De geschiedenis van de landelijke UW gaat terug tot de jaren 1943 en 1944 toen dr. Jane de longh er de basis voor legde en het voorbereidend werk ter hand nam. In mei 1945 werden de toen al bestaande plaatselijke groepen vrouwelijke vrijwilligers georganiseerd en betrokken bij het landelijke werk van de UW. Nog tijdens en direkt na de oorlog kon men onmiddelijk de hand aan de ploeg slaan. Daana verleende men ondermeer daadwerkelijke hulp bij de watersnoodramp in 1953. De afdelin gen IJmuiden en Santpoort draaiden di rekt vanaf het begin mee. Het dagelijks bestuur van de afdeling Velsen wordt nu gevormd door mevrouw M. J. M. Helsloot (voorzitster), mevrouw A. W. Schoonkind (secretaresse) en me vrouw J. Th. Termeulen (penningmees- teresse), nog vier leden maken het be stuur kompleet. De afdeling heeft 100 leden, waaronder 40 aktieve medewerk sters. Daar kunnen er best nog wat meer bij, vinden voorzitster en secreta resse, want het aantal aktiviteiten is in de loop der jaren flink uitgebreid. Zo bemannen of liever gezegd: be vrouwen UVV-sters ieder jaar een stand in het postkantoor voor de ver koop van kinderzegels. Voor dat zelfde doel worden bedrijven en partikulieren schriftelijk uitgenodigd een duit in het zakje te doen. Sinds kort legt men zich ook toe op het aan de man brengen van zomerzegels. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-OOST. „Zou die compo- nist destijds aan een soorgelijke situatie gedacht hebben toen hij dat liedje „it makes a strange effect on me” schreef?” - informeerde een bewoner van de straat „Merkis” in Velsen-Oost, terwijl hij wees naar deze parkeerhavens, waar de gemeentelijke plantsoenendienst be gonnen is boompjes te planten IN de Parkeerhavens. Inderdaad maakt het een ..vreemde indruk” a Is men deze wijze van stadsverfraaiïng in ogenschouw Men zal zijn auto hier vreselijk (Van een onzer verslaggevers) IJM'JIDEN. Tijdens een bewogen ledenvergadering van de plaatselijke af deling van de Partij van de Arbeid, waarbij diverse emoties een rol speelden, is de kandidaatstelling voor de gemeen- teraadsverkiezingen behandeld. Tevoren had een commissie zich hiermee bezig gehoudm en een voorlopige lijst samen gesteld, waarop diverse thans zitting hebbende raadsleden naar de achterste geleder n waren verschoven en andere --daarvoor in de plaats waren gekomen. Een naam verdween geheel. Al eerder had mevrouw Andriessen- Todt haar zetel ter beschikking gesteld, daar huiselijke werkzaamheden moesten i prevaleren. De heer Van Eijk had mede- Eenmaal per week worden op twee plaatsen in IJmuiden en op vier plaatsen in Santpoort bejaardensociëteiten gehou den. In Santpoort is daar in één geval zelfs een handwerkclub aan verbonden waar men onder meer kussens en wand kleden vervaardigt. Aan feestelijke gele genheden, zoals kerstmis en Pasen, wordt extra aandacht besteed. Op gezette tijden houdt men in Vel- serhooft voor de daar zelfstandig wo nende bejaarden ontspanningsavonden met films, lezingen, modeshows en mu ziekuitvoeringen. Ook heeft men uitstap jes en vakantieweken voor bejaarden in petto. De UVV-sters verzorgen nog verschil lende collectes en beheren een oppascen- trale waar zo’n 100 jongens en meisjes klaar staan voor de 200 erbij aangeslo ten gezinnen. Het is duidelijk dat de afdeling Velsen die naast deze eigen bezigheden ook nog meedraait met aktiviteiten van de BS

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5