ACHT JAAR GEËIST IN HOGER BEROEP Procureur-generaal laakt slachtoffer-image van verdachte Zandvoortse strandmoord Verenigingsréeuws Agenda Eis van vier BON maanden om pistoolschot Kastje Kijken Medische verzorging met nico scheepmaker Kort IJmondnieuws IJmuider Courant Beverwijkse Courant* MAART 11 VRIJDAG 15 1974 10 Kans Velsen-Noord Velsen-IJniuiden Geweten sef 26. OJL: Beverwijk Velsen-IJinuiden Feiten Beverwijk Heemskerk Antwoordnummer 416, Haarlem W Bezorg mij 14 dagen gratis Heemskerk i alist «at «w w ww As. zaterdag in de weekend bijlage (Van onze rechtbankverslag- geefster) Wijk aan Zee "mïle. lenseL In een open envelop, zonder postzegel! opsturen naar: b Naam Straat Plaats- Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 10.30 kwartaalabonnee voor f 29.80 (‘•■doorhalen wat niet gewenst is) Vrijpleiten Herhaling AMSTERDAM In april zal het twee jaar geleden zijn dat twee schoten op het Zandvoortse strand een einde maakten aan het leven van Henk Maertens, 42 jaar oud. Toen hij op een lentedag van de zon genoot in een strandstoel haalde iemand achter hem, op nog geen meter afstand, de trekker over. De dader, een Amsterdamse souteneur, heeft de rekening vereffend. Maer tens, de man met wie hij zakelijke relaties met name in het rosse uit gaansleven in Amsterdam onder hield, waarmee hij ook de „Vereni ging tot behoud van particulier be zit” in Haarlem gericht tegen kra kers oprichtte, Maertens, de man die zijn vriendin-prostituée „afpik te” en daarmee zijn hele luxe be staan, die alles wat van hem was had afgenomen en hem had over geleverd aan spot uit de wereld der souteneurs, die Maertens was niet meer. u.: 20.30 u. Const. Huygens- (Van een onzer verslaggeefsters) (Ruljsdaelstraat). 20 u.: Huygens- 1 45: mes, en me- 3 Vergelijkbaar qua onderwerp waren beide programma’s eigenlijk niet, omdat het uitgangspunt iets verschilde. De EO ging uit van abortus, de NCRV van het verschijnsel dat veel mensen tegenwoor dig geen kinderen meer willen en zich bijvoorbeeld laten steriliseren. Frank Wiering gaf hem als interview er het volle pond, waardoor Hen van der Meijden de gelegenheid kreeg zich zelf te portretteren als een harde werker en een eenzame jongen zonder veel ge voel voor humor. In „Het gat van Nederland”, zei een motorrijdster die pas haar man verloren had: „De motoren waren onze kinderen”. Harry Mulisch had, na de geboorte van zijn dochtertje Anna, ontdekt dat het niet „een” kind was, maar „dit” kind, en Henk van der Meijden onthulde dat hij „dolgraag een zoon zou willen hebben’. De kinderen waren gisteren dus niet van de lucht, want ook de hele avond daar- voor al hadden de EO en de NCRV met respectievelijk „Het kind dat geen stem krijgt’ en „Waarom willen we eigenlijk kinderen?’ deze trend ingezet. minderd toerekeningsvatbaar: er blijft voor mr. Lagerwaard genoeg over war wel toe te rekenen valt, „aan agressie en wraak bij deze laffe en verachtelijke daad om iemand van achteren neer te schieten.” Ook hij verwierp tbr, en zeker een voorwaardelijke tbr, „want ik zie niet in hoe iemand voorwaardelijk ge vaarlijk kan zijn.” Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel- 23180 en 20545. 44 en VRIJDAG 15 MAART Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 16 MAART Openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a: 10-12.30 u. I De in Japan wonende prof. Van Strae- len, die na de legalisering van de abor tus in Japan ontdekt had dat de Japanse vrouw mentaal keihard was geworden, wat aan het timbre van haar stem te* horen zou zijn, leek mij een weten schappelijke dissonant. Aan de andere kant kon je bij de NCRV bij de jonge gezinnen die besloten hadden kinderloos te blijven, ook argumenten horen die wat typisch aandeden. „Het is zo’n ge doe”, „Je hebt meer ijd om zieke fami lieleden hulp te bieden’ en „Er is toch al zo’n overbevolking” (die ene kan er dan ook nog wel bij, denk ik dan). Meestal werden bij de EO de verschil lende meningen over abortus (Drogen- dijk enerzijds en Eskes anderzijds) tegen-’ over elkaar gesteld, met uiteindelijk een teneur in de richting van „abortus is moord” maar toch niet zonder anders denkenden als mevrouw Van Brederode (NVSH) en prof. Drogendijk („Een em bryo mag niet worden aangemerkt als een mens”) aan het woord te laten. het terrein van gedragswetenschappen, bij voorbaat vruchteloos hier verder op in te gaan. Baldadigheid. In de laatste dagen zijn veel jonge boompjes ten offer ge vallen aan baldadigheid van de jeugd, die de jonge aanplant eenvoudig uit de grond sleurt. (Const. H. J. Wel kon de aanpak vergeleken wor- den. Grosso modo kan gezegd worden dat de EO het grootscheepser had aan gepakt, wetenschappelijker en meer van bovenaf. De NCRV consulteerde minder experts, kwam niet met enquêtecijfers, maar had ook de mensen zelf in de studio die het besluit genomen hadden dat zij geen kinderen wilden. De EO ruimde veel plaats in voor prof, dn Velema, die bijvoorbeeld de bijbelse zinsnede „Hebt gij mij niet als kaas laten stremmen?’ citeerde, een verwij zing naar bevruchting en embryo, die het gezelschap waarin ik verkeerde voor weken de trek in kaas ontnam. Schiphol wordt nu twee Palestijnse vliegituigkapers in Nederland in de ge vangenis zitten natuurlijk extra bewaakt. Men moet rekening houden met pogingen om het tweetal op wat voor manier dan ook vrij te krijgen. De naam van de Zwarte September, de beruchte terroristen-beweging, duikt daarbij dan op. Wat is de Zwarte September en hóe werkt die organisatie? Albert Stol schreef er een documentair boek over. In Erbij gaan we uitgebreid op dat boek in. Albert Stol stelt, dat Palestijnen en Israëliërs Schiphol een gemakkelijk „te nemen” luchthaven vinden. Hans Rombouts sprak daarover met luchthaven meester J. Mesland. Ko van Leeuwen ging wat dieper in op de problematiek van de geestelijk ge handicapten. Hij had daarover interessante gesprekken met het Velsense raads lid Joop Porck. die zich speciaal voor deze mensen inzet, en J. Kemo, directeur van het Boerlagehuis in IJmuiden. In Friesland is er een boerenfamilie, die niet de kunstmeststrooier hanteert op de weilanden. Geeft dat minder produktie, minder melk? Het blijikit dat het ook zonder kunstmest economisch goed kan. En je kan het water uit de sloten bij die weilanden rustig drinken, zo helder is het. Lex Schoenmaker ziet het bij Feyenoord niet meer zitten. Hij vindt dat hij te weinig serieuze kansen heeft gehad. Bert Breevoort ging met hem praten. Verder in Erbij natuurlijk weer veel andere interessante verhalen en rubrieken. BIOSCOPEN City Theater, vrijdag en zaterdag 19.30 uur: „Gejaagd door de wind”. stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 uur „Hitler, de laatste tien dagen”. DIVERSEN Museum Beeckestljn, Rijksweg, Velsen-Zuid Diverse stijlkamers, dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) geopend van 14 tot 17 uur, tentoon stelling architectuur Amsterdamse school. Stadhuis, Plein 1945. Dagelijks (behalve za terdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur, na telefonische afspraak met nummer 19000. Oude raadhuis, Velsen-Dorp, tentoonstelling Fievum en de Romeinen in Velsen. Te bezich tigen na telefonische afspraak met nummer 023-378034 Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 94 Tentoonstelling grafisch werk van Robert Smit. Dagelijks geopend. Hoewel het hem ook moeilijk, zo niet onmogelijk lijkt om je opeens los te maken uit dit milieu, wilde hij verdachte wel de kans geven tot de gevangenis straf gecombineerd met verpleging en vraagt het Hof dit in het vonnis te betrekken, „al was het maar om niet het Huijgens- M. Roozen verwijt later te krijgen dat hij de kans niet heeft gehad.” Deze zaak heeft veel publiciteit gehad, door de glamour van de wereld eromheen, door de manier van de moord ook en mr. Lagerwaard vraagt het Hof nu ook de opschudding weg te nemen, en anderen in het milieu van dit soort acties af te schrikken. De raadsman, mr. Van der Does, gaat diametraal tégen de procureur-generaal in: in een pleidooi waarin hij het hele trieste leven van zijn cliënt schildert, stevent hij recht op het „slachtoffer zijn” van verdachte af, waarbij de schuld op Maertens en de prostituée en hun provocaties komt te liggen. Hij schildert zijn cliënt als bepaald niet de harde souteneur, die zelf nu nog niet weet hoe hij Maertens kón doden. Niet alleen verloren image speelt volgens de raadsman een rol, maar ook een verlo ren en verwaarloosde affectie. Acht jaar vindt hij veel en veel te veel voor zijn rechtsgevoel, maar ook in vergelijking met andere zaken. De uitspraak is 28 maart. In beide programma’s figureerden even moeders, wandelend met hun kind in de vrije natuur^ Blijkbaar waren de opnamen van moeders met jengelende kinderen in de wasserette door het schelle tegenlicht mislukt. Prof. Eskes gebruikte nog een argument voor het laten leven van het embryo dat mij frappeerde: „Het zou een toekomstige minister-president kunnen zijn”, zei hij. Het kan voor hetzelfde geld natuurlijk ook een dictator worden. En bovendien: Heath of Wilson, Den Uyl of Biesheuvel op die manier nodig je de ene helft van de bevolking uit de andere helft van de embryo’s te aborteren... Hij wil afrekenen met het door ver dachte steeds gesuggereerde „slachtoffer- image”, het zich vrijpleiten als zou hij bedreigd zijn, zich angstig gevoeld heb ben, en daarmee dus de schuld bij Maertens en bij de prostituée leggen. „Hij voelde zich vernederd, bespot en voor harlekijn gezet” staat er in het rapport. Maximale provocatie door zijn omgeving, meent mr. Lagerwaard, maar niet door Maertens en de vrouw. Waarom zou Maertens ook, hij was geen gemakkelijk en rustig iemand, maar hij was verdachte de baas, hij had niets te vrezen. Verdachte was gepikeerd, meer niet, aldus de procureur-generaal. Zijn „bezit” werd voor zijn gevoel „ingepikt” maar er gebeurde niets anders dan dat ze een ander koos, dat het „bezit” opeens een wil had. Zoals ze ook in ’67 een ander aan de dijk zette voor verdachte. Mr. Lagerwaard: „Hij kreeg een koekje van eigen deeg. En hij heeft niet de moed toe te geven dat hij zo gepest werd dat hij tot deze daad kwam. Zelf kritiek is niet zijn sterkste kant, zelfbe klag wel.” BIOSCOPEN Cinema Marquette „The Getaway’’. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte straat). 16 u. wethouder opent expositie Kom Kom. DIVERSEN Jansheeren (Kerkweg). avond door Marjol Flore Theater. 20.30 u. chanson- voor Assumburg- daar geuite dreigementen, de hoon die zijn deel was, de aankoop van het pis tool, de gang van zaken op het Zand voortse strand. Ook al probeert de presi dent, mr. Kamminga, er door heen te prikken, het blijft onduidelijk of er nu wel of niet een vast plan tot doden in het brein van verdachte was gegroeid. Het rapport van de POK, dat in grote lijnen parallel loopt met een eerder rapport ten aanzien van verdachtes zwakke persoonlijkheidsstructuur, zijn verminderde toerekeningsvatbaarheid en zijn stress-situatie, heeft een andere me ning over verdachtes gemoedstoestand op het moment van het delict. Sprak daar het eerste rapport van een bewust zijnsvernauwing-, deze deskundige, dr. Schnitzler, vindt daar niet genoeg argu menten voor. Niet onmogelijk is in zijn ogen dat verdachte zichzelf achteraf heeft wijsgemaakt dat hij handelde in een black-out. Een normaal menselijke eigenschap om iets achteraf te interpre teren, meent hij. BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). 19.30 u.: ,,Dr. Zjivago”. Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.„Vuurgevecht in OK-Corral”, 19.30 u.: „Mrs. Robinsons minnaar”, 23.30 u.: „Massage salon en jonge meisjes”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). 20.30 u. opening expositie van Kees Bierman; geopend tot en met 12 april op dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot M uur. MUZIEK Vredevorstkerk (Laan der Nederlanden 152). 20 u. concert door de Aaghten Cantorlj en Zanglust. VRIJDAG 15 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21 u. ZATERDAG 16 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 10-12.30 u. HAARLEM. „Dat proberen we nou Juist te voorkomen, dat iedere barkeeper een vuurwapen heeft om zichwelf te beschermen,” mopperde mr. De Haseth Möller gistermiddag tegen een 30-jarige Beverwijkse barkeeper die terecht moest staan omdat hij op 30 september van het vorig jaar in Zwanenburg een man met een pistoolschot had gewond. De ver dachte voelde zich bedreigd door vijf jongens die met stenen in de hand op zijn auto kwamen aflopen. Dat er ruzie in de lucht zat was duidelijk; de dag tevoren was gevochten in de discobar waar de barkeeper met twee vrienden zijn avond doorbracht, opnieuw dreigden moeilijkheden en om die te ontlopen ging de verdachte zijn auto halen terwijl zijn vrienden nog bleven zitten. Maar toen zij ook naar buiten gingen kwamen ook de ruziezoe kers mee. Ze grepen bakstenen van een stapel die naaét de ingang stond en eentje trok zelfs een mes, aldus ver klaarde een getuige. Toen de groep wat al te dicht bij kwam loste de verdachte een schot. Hij richtte op de grond, een paar meter voor de jongens, maar de kogel kaatste en trof een van de onruststokers in de hals. Er was een bezoek aan het ziekenhuis nodig om de kogel eruit te halen. Het deskundigenrapport bevestigde dat de kogel eerst tegen de grond was gesla gen voor hij de hals van het slachtoffer binnendrong.Officier van justitie mr. Bredius achtte poging tot doodslag dan ook niet bewezen, maar noemde de daad van de verdachte wel hoogst roekeloos, onvoorzichtig en ondeskundig. „Het is niet aan u te danken, dat u geen dood op uw geweten hoeft te hebben. U had beter filnk gas kunnen geven en wegrij den,” sprak de officier berispend. „In het ergste geval had u dan een steen tegen uw auto gehad”. Hij vroeg vier maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Nijhoff, sprak van noodweer en noodweerexces. Óp grond daarvan concludeerde hij tot vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging, een gedachte die de rechtbang niet volgde. Voor wat het illegaal hebben van een vuurwapen betrof meende hij dat zijn cliënt al voldoende zwaar was gestraft met het ontslag op staande voet dat hem in september was verleend. De recht bank doet op 28 maart uitspraak. De kans op herhaling acht hij gering, zolang al te extreme omstandigheden ontbreken. Een tbr wijst hij af, hij adviseert de mogelijkheid te gebruiken die de wet op het gevangeniswezen biedt een gedetineerde in een tbr-kliniek te doen verplegen ter resocialisatie. Over de toekomst is hij minder optimistisch dan verdachte. Mr. Kamminga wijst ook verdachte er nog eens op dat diens goede voornemens hoop geven, maar dat het niet mee zal vallen als je jarenlang op kosten van een vrouw als grand seigneur geleefd hebt daar bovenuit te groeien. Het enige waar je lang over kunt praten is de houding, levenswijze en instelling van verdachte. En ik betwijfel of hij inziet hoe verwerpelijk zijn daad is geweest”. De scepsis klinkt door in het requisitoir van mr. Lagerwaard. Hij vindt het, zeker als niet-deskundige op HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen ‘0 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: F. B. Naber, Jan van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 32475. Tot zaterdagmorgen 10 in spoedgeval len de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts- Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele en Groene Kruis.. Weekend dienst: zuster G. Beers, Diepenbrock- straat 102, Heemskerk, tel. 32644. Interkerkeljjke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur; openbare lagere school De Sokkerwei, Oranje- laan 2, Castricum, tel. 02518-54321, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. De NCRV op haar beurt haastte zich een uitspraak van prof. dr. Roscam Ab- bing te herhalen, die zich verbaasde over de vanzelfsprekendheid waarmee men vaak vader en moeder wordt, zelfs als men cynisch tegenover het leven staat. Een eerste vereiste vond hij het geloof, dat hij in het christendom gevonden had. VRIJDAG 15 MAART Lichtboei, Maasstraat. 20 u. klaverjas sen. Zandkraai, Handelstraat. buurtkontaktavond. Progress-sociëteit. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 16 MAART Dam, Ruysdaelstraat. 14 u. vogelmarkt van Tropica. Progress-sociëteit, Cons. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Twaalf .jaar voor moord met voorbe dachten rade, was de eis van de Haar lemse officier van justitie mr. Möger in april ’73. Het werd tien jaar voor dood slag. Officier en verdachte gingen in beroep, de laatste omdat hij de straf te hoog vond en een nieuw psychiatrisch rapport wou. Hij kreeg het na observa- ti in de POK (Penitentiaire Observatie Kliniek). Gisteren werd er in beroep acht jaar tegen hem geëist. Voor dood slag, want de procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof, mr. Lager waard. zei dat hij „ondanks de dappere poging” van de Haarlemse officier niet met hem tot de overtuiging kon komen dat het hier om voorbedachten rade ging, al zijn er aanwijzingen daarvoor. De Haarlemse rechtbank komt er niet best af bij verdachte. Hij vindt eigenlijk, zo blijkt uit een brief, dat de „eenvoudi ge kamer” in Haarlem niet „groot ge noeg was om de verantwoordelijkheid j op zich te nemen.” De verantwoordelijk- heid voor een lagere straf, licht hij nu toe „Ze dachten volgens mij, laat ze het in Amsterdam maar uitzoeken. Ik heb in Haarlem alleen maar 35 keer het woord souteneur gehoord, over andere dingen werd nauwelijks gepraat. Ze schreeuw den er maar doorheen.” Wat mr. La- dt vind. „U stelt het voor als een Poolse landdag.” Met excuses aan de Polen voegt hij er haastig aan toe. VELSEN-IJMUIDEN Artsen. Van zaterdag 10 uur tot zon dag 24 ur: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, telefoon 14203, H. Paleari, Dolfijnstraat 176, telefoon 11085 en J. de Vries, Koningin Wilhelminakade 78, telefoon 14954. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, telefoon 14229. Wijkverpleegsters Groene Kruis: zus ter M. Visser, Verbrande Vlak 84, telefoon 11211 en zuster C. Nap, Hof- dijklaan 10, Driehuis, telefoon 16195. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis: zus ter C. Nooij, Alex Bellstraat 60, tele foon 13913. Tandarts: alleen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. J. Diekman, Wingerd 1, Beverwijk, telefoon 34999. Algemene Hulpdienst Velsen: maan dag tot en met vrijdag 9-11 uur. telefoon 02550-1888. Dierenarts: H. J. Nederhorst. Wagen weg 45, Haarlem, telefoon 315301. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland: dagelijks spreekuur in Oe Noostraat 4, IJmui den, tel. 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp: Rem- brandtlaan 45, IJmuiden Van maandag tot en met vrijdag 14-15 uur, telefoon 02550-11830, eventueel tot 9.30 uur. SANTPOORT Voorbedachten rade ontbreekt volgens hem, zoals reeds vermeld, ook al omdat het rapport dit van de hand wijst. „De enige die die vraag kan beantwoorden is hij zelf, voor zover hij tenminste ook op dat punt voor zichzelf al geen scherm heeft opgetrokken. Het is een kwestie tussen hem en zijn geweten. Eerlijk gezegd twijfel ik gezien zijn persoonlijk heidsstructuur aan de moed voor voor bedachten rade”. Doodslag acht hij wel bewezen en daarmee komt hij op het punt van de toerekenbaarheid. Al was verdachte ver- VRIJDAG 15 MAART Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJ muiden, 19-21.30 uur. Filiaal Wüstelaan 89, Santpoort-Noord 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 17, Velsen-Noord, 19- 22.30 uur. Christelijk Mannenkoor, 20 uur repeti tie in Cultureel Centrum. Sporthal „Zeewijk”, 19.30-23 uur: vol- leybalcompetitie ZATERDAG 16 MAART Velserbad, Brinlostraat 6.30-8, 9-10, 1030-11.45, 12.15-13.10, 14-15.15, 15.30- 16.45, 19.30-20.45 en 21-22 uur: gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen. De Cen trale Bibliotheek, centrale jeugd- en tie- nerbibliotheek, de filialen Santpoort- Nord, Velsen-Noord en Zeewijk zijn ge opend van 10 tot 12.30 uur. Wereldwinkel, IJmuider Markplein 12 tot 17 uur Sporthal „Zeewijk”, 8.30-12 uur: in stuif; 12-16 uur: BC „Velsen”, 16.15-22.30 uur: basketbalcompetitie. In „Het Gat van Nederland” vervulde Barbara van Kooten een uitnemend rol letje als lezeres met krulspelden en vormde een tv-portret van Henk van der Meijden de hoofdschotel. In een donker gehouden „gedragen” interieur met Isaac Israëls (o.a.) aan de muur en een prachtige jugendstil-lamp aan het plafond. las hij voor uit zijn niet-jour- nalistieke boek dat binnenkort uitkomt, hij vertelde geen vrienden te hebben, de voorkeur te geven aan losse fijne vrien dinnen en zei: „Ik dien de waarheid”. Ook: „Ik etaleer de slagroomsoesjes” en „Godfried Bomans was een man die mijn werk begreep”. maart 17.30 uur: apotheek Kroonen- berg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuren iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst: zr. R. van Vliet, Stumphiusstraat 35, Be verwijk, tel. 25027. Wit gele-kruis. Weekenddieist: zuster M- Bakker, Alkmaarseweg 350, Bever wijk, tel- 34775. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: vrouw I.A.M. Skotarczak - van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk; mejuffrouw A. M. Bo, Wilgenhof laan 33, Beverwijk, tel- 24161; vrij: mevrouw J. M. H. Kruidenberg - van Saaze. Interekkrelqke Stiching voor Gezins- verozrging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Uiteraard passeren ook in de Amster damse zaal weer alle feiten de revue, vanaf het moment waarop verdachte zijn prostituée in gezelschap van Maer tens wist tot de fatale §choten, alle angstgevoelens daartussen in, de hier en Arts: H. Strik, Hoofdstraat 165, tele foon 378310. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem, telefoon 374187 (tot 22 uur). BEVERWIJK Artsen- Voor de groep artsen Fierstra, Pemot, Plantinga, Reddingius, Rolink. De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Bever wijk, tel. 23450. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zon dagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door C. L. M. Pernot, Vondellaan 34,Beverwijk, tel. 26820. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Gul- demond - Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijmans wordt waargenomen op za terdag en zondag door F J. G. Gulde- mond -Swaab, Hilbersplein 6, Bever wijk, tel- 33169. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 15 maart 17.30 uur tot vrijdag 22 den er maar doorheen.” gerwaard nogal overdreven VRIJDAG 15 MAART Bellevue, Breestraat. 20 u. ledenverga dering D’66 IJmond. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 19-21 u. ZATERDAG 16 MAART Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenen jeugd 10-12.30 u. D D

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11