SVIJ clubhuis zaterdag in Twaalfeneenhalf jaar Prot. - Chr gebruik beroepsonderwijs in de IJmond Werkgroep tentoonstellingen wil beleid waarborgen to (fe vishal aan top Gemeenteraad van Velsen niet ontevreden Spaarnwouderbos Diefstal van twee camera’s breekt drietal op „Duin en Water” over resultaten glasinzameling Mr. Kranenburg SCHOLENGEMEENSCHAP „HOFFLANT” BINNENKORT IN EEN GEBOUW niet te gast bij Tekstpierement PROGRAMMA SCHOOLBUS MET KINDEREN UIT SPAARNDAMMERPOLDER Commissie behandelt wijziging wegenplan Eén verdachte vrij; twee anderen horen acht maanden eisen 6 VRIJDAG 15 MAART 1974 7 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Bedroevend Televisie Verduisterd el DS. H. L. GOUDT OVERLEDEN VELSEN De gemeenteraad van Velsen heeft in de vergadering van donderdagavond zijn volledige instemming betuigd met het voor stel van het college van B. en W., om het inzamelen van glas te blij ven voortzetten. Over het algemeen waren de leden er dan ook geheel van overtuigd dat met dergelijke maatregelen een schoner milieu slechts kan worden bevorderd, zo dat er van kritiek nauwelijks sprake is geweest. HEEMSKERK De werkgroep tentoonstellingen van de Gemeenschapsraad vindt de uitbreiding van de groep beslist noodzakelijk om de komende jaren het expositiebeleid in Heemskerk te waarborgen. Voor de begeleiding en inrichting zou stellig een vaste part time begeleider-beheerder aangetrokken moeten worden. De werkgroep houdt zich momenteel met dit vraagstuk bezig. Verhoogd Wijzigingen Concentratie Twijfel Huurverhoging (Van onze stadsredactie) Stafkracht voor exposities (Van een medewerker) Het vignet van de het aan tentoonstelling” schar 60-50. (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) zijn afkeuring te zullen (Van een onzer verslaggeefsters) ce ie te maken: het gebouw aan de Luxem- burglaan kon geheel worden betrokken. Met het gereedkomen van de verbou wingswerkzaamheden binnen de Prot.- werkgroep tentoonstellingen van de Ge meenschapsraad. de twee moesten enorme Prijzen in guldens. Per 1 kg.: grote tong 6,98-6,82, groot- middel tong 10,03, kleinmiddel tong 9,99, tong één 11,01, tong twee 10,04, tarbot 10,18, heilbot 10,41-9,36. bestuur, echter geen rustplaats bereikt. Leerkrachten, direktie en bestuur zijn van mening dat met „nog grotere voort varendheid gewerkt moet worden aan een betere voorbereiding van de jeugd op haar toekomstige taak”. HAARLEM. Het was een kwestie van zitten en opstaan gisteren bij de rechtbank. Vrijwel zonder uitzondering vroegen de verdedigers om onmiddellijke invrijheidstelling voor hun cliënt, waar op de rechters zich dan terugtrokken in de raadkamer om zich over dat verzoek gedurende kortere of langere tijd te kunnen beraden. Een welgevulde publie ke tribune betoonde telkenmale nauwge zet de vereiste eerbied voor de rechters, maar werd wel danig op de proef ge steld. Bovendien was het resultaat maar mager: slechts in een enkele geval ging het college van rechters in op het ver zoek van de verdediger. HAARLEM Op maandag 18 maart ’s morgens om negen uur wordt in het provinciehuis een gedeeltelijk geza menlijke vergadering van de commis sies voor de Waterstaat en de Wegen voor de Ruimtelijke Ordening gehouden. Waterstaat en Wegen behandelt de wij ziging van het secundair en tertiair we genplan en om half elf samen met Ruim telijke Ordening de nota „Het bezoek aan de Noordzeekust”. was dat inkomsten heb op een ding van een tentoonstelling op zich te nemen. In zijn repliek kon wethouder Ocke- loen niet nalaten even te veronderstellen dat de vragen van de heer Kruisman wellicht enig verband houde nmet de komende verkiezingen voor de Pro vinciale Staten. Overigens zag hij in het gesuggereerde bezoek aan Den Haag geen enkel nut, omdat de wethouder ervan overtuigd was dat het in Schie dam andere woningen gold, dan waar in Zeewijk sprake van is. Chr. Scholengemeenschap „Hofflant” is tevens een einde gekomen aan het heen- en weerreizen van de huishoudschool- leerlingen tussen de praktijklokalen aan de Moensstraat en de theorielessen, die in het centrale schoolgebouw aan de Luxemburglaan worden gegeven. De „burcht” aan de Moensstraat zal volgen de week worden ontruimd. HAARLEM. Op maandag 18 maart om half tien vergadert het bestuur van dé Stichting Recreatiegebied Spaarnwou- de in het provinciehuis in Haarlem. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: aankoop en functie woningen en gebouwen in het recreatiegebied, herzien wrkplan 1974, rekeing ’73, begroting 1975, plan voor deelgebied Buitenhuizen, informatie over vormgeving bruggen, parkeerterrein ten oosten van Spaarn- dam. In het verslag van de werkgroep merkt men op, dat het vormen van projectgroepen een lange voorbereidings tijd vergt. Een probleem daarbij is dat „deskundigen” veelal wel genegen zijn om een idee nader te helpen uitwerken, maar door activiteiten elders niet in staat zijn om de inrichting en begelei- Meer dan 34.000 had een 45-jarige districtchef weten te verduisteren van zjjn baas, voordat de zaak aan het licht kwam. Geld dat hij eigenlijk in de kas had moeten storten of moeten overma ken aan de bank stopte hij in zijn eigen zak. Af en toe zuiverde hij het ene gat aan door een nieuw gat te maken, en het geld dat hij op die manier overhield besteedde de man aan zijn nieuwe huis. „Zou wethouder Ockeloen met zijn humor en vlotte omgangsvormen niet hetzelfde succes kunnen behalen?”, vroeg de heer Kruisman zich daarom af. „En dan niet alleen voor de bewoners van de Schiplaan, maar ook voor duid zenden anderen die hoge huren betalen!” IJMUIDEN. De voetbalvereniging SVIJ zal aanstaande zaterdag 16 maart officieel haar nieuwe clubhuis in ge bruik nemen. De opening, die zal wor den verricht door wethouder Ockeloen, vindt plaats om 11.00 uur en is uitslui tend toegankelijk voor genodigden, ’s Middags van 14.00-16.00 uur is er een open huis en kan een ieder de accom modatie komen bezichtigen. Dit geldt voor alle leden, donateurs, totoleden en niet-leden. HAARLEM. In ons bericht over het vertrek van burgemeester De Gou bij een voorstelling van Tekstpierement, waarin een persiflage werd gegeven op het koninklijk huis, werd ten onrechte vermeld dat ook commissaris der konin gin mr. F. J. Kranenburg aanwezig was en tot het eind van het programma bleef. Mr. Kranenburg was wel uitgeno digd, maar was wegens griep verhinderd. De ontsporing is ontstaan doordat de redactie aangewezen was op informatie achteraf die helaas niet juist bleek te zijn omdat onze recensent niet zelf de voorstelling bijwoonde, aangezien het een reprise betrof. „Ik was in financiële moeilijkheden geraakt”, gaf hij ruiterlijk toe tegen over zijn rechters. De moeilijkheid De tentoonstellingen in 1973 zijn door 1134 bezoekers bezocht. Totaal bezochten 4634 mensende in het gebouw georgani seerde shows en tentoonstellingen. Aan de top staat de expositie „Duin en Wa ter” met 1400 bezoekers, terwijl ook de expostitie van het C.G.H. (Peursum, Kuiper) met 718 bezoekers een goed figuur slaat. Werken van Heemskerkse kunstenaars trokken 416 bezokers. rapport had kunnen uitbrengen. „Ver dachte is contactgestoord en heeft een integratieneurose. Het beste zou zijn hem in een inrichting te behandelen,” luidde het. Door de officier daarnaar gevraagd verklaarde de jongen echter niet te kunnen meewerken aan een der gelijk onderzoek. „Waaraan moet ik dan meewerken? Als eerst iemand me maar eens vertelde wat dat dan precies in houdt.” (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Het Protestants-Christelijke beroepsonderwijs in de IJmond herdenkt deze maand zijn koperen jubileum. Tevens wordt het feit gevierd, dat binnen afzienbare tijd de in de Protestants-Christelijke Scholengemeenschap „Hofflant” verenigde LTO- en LHNO-leerlingen alle lessen (zowel praktijk als theorie) in het daartoe verbouwde centrale schoolgebouw aan de Beverwijkse Luxemburglaan kunnen gaan volgen. Tezamen geven deze mijlpalen, aldus de schoolleiding, aanleiding genoeg voor een gezellig feestweekje, compleet met openbare lessen, filmvoorstellingen, sport- en spelmiddagen en reünies. De feestweek wordt in de eerste week van april gehouden. In september 1961 ging het Protestants- Christelijke beroepsonderwijs in de IJ mond met de opening van een LTS voor Beverwijk-Heemskerk van start. Men begon met circa tachtig leerlingen, ver deeld over drie eerste klassen en één tweede klas. D theorielessen werden gegeven in het gedeeltelijk in gereedheid gebrachte schoolgebouw aan de Luxem burglaan, terwijl men voor de praktijk lessen uitweek naar lokalen van de RK LTS „St. Eloy”. Begin 1962 hoefde men van deze faciliteiten geen gebruik meer Boos over het feit dat zijn zwager en zijn zuster tussenbeide gekomen waren toen hij met zijn vader in de clinch lag over de vraag naar welk televisiepro gramma er gekeken zou worden, liep een 22-jarige verdachte in november van het vorig jaar het huis uit, van wraak gevoelens vervuld. Zijn woede bekoelde hij op de winkel van zijn zuster. Een stuk plastic en twee flessen benzine gooide hij door de brievenbus, een luci fer kwam er achteraan en het resultaat was een bescheiden binnenbrandje met 1400 schade aan de deur en de vloer bedekking. Over wat er nu met de verdachte moest gebeuren bleken gisteren echter problemen te bestaan. „U hebt geen vertrouwen in de reclassering en werkt helemaal niet mee bij het psychiatrisch onderzoek”, hield president mr. Cockart de jeugdige verdachte voor. „Toch heb ben de mensen het beste met u voor”. Die onwil van de verdachte sprak ook uit de brief van de psychiater, die geen Alleen de heer Hoek (PSP) had de door het college verstrekte cijfers eens nauwkeurig nagerekend, waarbij hij tot de conclusie was gekomen dat de finan ciële uitkomsten beter waren dan door B. en W. werd aangegeven. Verder ves tigde hij de aandacht op de container aan de Hagelingerweg in Santpoort, waar dikwijls zoveel glas wordt aange boden dat het restant in dozen moet worden gedeponeerd. Dit laatste was door de heer K r a e t- zer (KVP) evenens geconstateerd bij een supermarkt in Santpoort-Zuid, zodat hij voorstelde hier een tweede container te laten plaatsen. En de heer Jansen (PvdA) achtte het nog van belang deze diensten met het verwerken van ander afval uit te breidien, in welk verband door hem een afscheididngs-installatie ter sprake werd gebracht. De heer Kruisman (CPN) tenslotte infor meerde nog naar de eventuele monopo- lie-positie van het bedrijf dat zich met de verwerking van het ingezamelde glas pleegt te belasten, omdat hij de daar voor aan de gemeente betaalde prijzen nogal aan de lage kant beschouwde. In zijn antwoord richtte wethouder Roessingh zich eerst tot de heer Kruisman, die hij kon meedelen dat het genoemde bedrijf de glasprijs kort gele den vrijwillig heeft verhoogd. En tegen- ovr de heer Hoek moest de wethouder toegeven dat de mogelijkheid niet was uitgesloten dat bij de gepubliceerde cij fers een klein foutief percentage is inge- slopen- Maar in ieder geval heeft het college zijn best gedaan de raad van de juiste gegevens te voorzien. Overigens was de heer Roessing bijzonder ingeno men met de goedkeurende geluiden uit de raad, omdat deze inzameling dient te worden beschouwd als een eerste aanzet voor een beter milieu-bewustzijn van de burgerij. Daarom zou hij ook alert zijn op de door de heer Jansen ter sprake gebrachte afscheidings-installatie. Daarvoor was door de heer Visser (Prot.-Chr.) nog ingehaakt op een pro test-brief van een aantal adressanten tegen de vestiging van een cafébedrijf aan de Pegasusstraat. Hij hoopte dat het college in staat zou zijn de door de omwonenden verzochte maatregelen in derdaad te treffen. »We zijn hierop stellig attent”, werd Dat overkwam een 21-jarige leerling diamantslijper uit Amsterdam. Met twee vrienden moest hij terecht staan omdat zij op 19 december een fotohandel in Heemstede waren binnengegaan, de win kelier aan de praat hadden gehouden en de zaak uiteindelijk weer hadden verla ten met twee onbetaalde camera’s op zak die pas de Volgden dag vermist werden. Zo leek het althans op grond van de verklaringen die tegenover de rechter commissaris waren afgelegd. Gisteren echter luidde hun visie op het gebeurde anders: pas in de winkel zou het plan gerijpt zijn, toen de diamant-slijper en de winkelier stonden te praten. Zonder dat een van de twee het merkte hadden toen de beide anderen hun slag geslagen. Deze versie werd niet geslikt door de officier van justitie mr. Van der Valk Bouman, die meende dat de drie kenne lijk contact met elkaar hadden gehad in de gevangenis en toen afgesproken had den de diamantslijper te sauveren- Hij noemde de truc die in de winkel was toegepast „de bekende methode” Mensen van dit soort beperken zich niet eens meer tot Amsterdam, maar gaan er nu IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd te IJmuiden aangevoerd: 610 kg tong, 4 kisten tarbot en griet, 405 kisten kabeljauw, 2070 kisten koolvis, 195 kisten schelvis, 251 kisten wijting, 62 kisten schol, 44 kisten schar, 193 kisten diversen gezinnen van zijn rondkomen. „Ik vulkaan geleefd”, verzuchtte de verdachte. De problemen groeiden hem boven het hoofd en toen zijn geknoei uitkwam was er tenslotte ook nog ontslag. Officier van justitie mr. De Goederen kwam het onjuist voor dat anderen op deze wijze zouden zorgen voor een extra inkomen, dat dan bovendien nog belas tingvrij was. Zijn eis luidde vijf maan den waarvan drie voorwaardelijk. Verdediger mr. Stouthart pleitte voor een voorwaardelijke straf. „Mijn cliënt is in feite een dienaar van twee mees ters geweest, terwijl hij maar van één baas zijn salaris kreeg”, voerde hij aan- „Maar hij heeft nu uitzichten op het vinden van een baan en wil de totale som terugbetalen”. In september 1969 werd in Beverwijk de Protestants-Christelijke school voor Lager Huishoud- en Nijverheidsonder wijs (LHNO) opgericht. Reden voor de schoolbesturen, zich af te vragen welke wijzigingen zich in het kader van de veranderende maatschappelijke verhou ding bij het onderwijs voor zouden moe ten doen. Naast bestudering en discussiëring van deze problematiek hebben de besturen, als eerste in Beverwijk-Heemskerk, be sloten tot daadwerkelijke actie door het Protestants Christelijke Lager Technisch Onderwijs (de voormalige LTS) en het LHNO te integreren, en tot stichting van de Protestants-Christelijke Scholenge meenschap „Hofflant” over te gaan, ter wijl tevens in plaats van één brugjaar een periode van twee brugjaren werd geïntroduceerd. Een belangrijke conse quentie hiervan is dat de beroepskeuze nu niet na het eerste schooljaar, maar op latere leeftijd en beter voorbereid na het tweede jaar kan plaatsvinden. Door de bouw van een viertal noodlo- kalen in september 1973 naast de reeds bestaande vijf noodlokalen en de ver bouwing van de kantine van het school gebouw aan de Luxemburglaan tot een keuken en een keuken annex was- en strijklokaal (welke verbouwing volgende maand gereed komt) zal ook de zo noodzakelijke ruimtelijke concentratie een feit kunnen worden en zullen alle circa 630 leerlingen van de scholenge meenschap het onderwijs in één lokatie kunnen ontvangen. Met deze mijlpaal is, aldus het school- De officier meende op grond hiervan en bij dit kennelijk gebrek aan motivatie geen verplichte verpleging te kunnen vragen, omdat resultaat dan bij voorbaat al moet worden betwijfeld. Hij vroeg, zich tot de feiten der zaak beperkend, 10 maanden waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger van de jongen, mr. Cranenburgh, vroeg zich af of de zin en de doelmatigheid van onze strafrechte lijke omgang met mensen die uit de boot gevallen zijn wel zo groot is: „Vrij wel iedereen in deze zaak heeft gefaald. Zowel de verdachte, als de reclassering, als de raadsman. Ikzelf omdat ik er niet in ben geslaagd, hoewel ik daar vanaf het eerste uur naar heb gestreefd, om de vrijwillige opname van deze jongen te realiseren. Evenmin heeft het openbaar ministerie kans gezien de jongen van zijnentwege verpleegd te krijgen. In een concrete situatie staan we met lege han den. Een noodkreet wordt onbeantwoord gelaten”. Mr. Cranenburgh wilde niet alsnog om een psychiatrisch rapport vragen om schadelijk tijdverlies te voorkomen, en pleitte ervoor de gevangenisstraf zo snel mogelijk te beiëndigen en dan mogelijk heden in civiele of strafrechtelijke sfeer te zoeken om de jongen alsnog te hel pen. In alle zaken zal de rechtbank op 28 maart uitspraak doen. Bij de begroting 1974 van de werk groep is een verzoek opgenomen in de gemeente een serie verwijsborden naar tentoonstellingsgebouw aan de Const. Huygensstraat te plaatsen. Er is omtrent deze zaak reeds contact met de gemeente opgenomen. Per 40 kg.: tarbot 328-280, griet 220- 184, kabeljauw één 93-86, kabeljauw twee 120-77, kabeljauw drie 114-86, ka beljauw vier 114-80, kabeljauw vijf 100- 72, koolvis één 44-39, koolvis twee 43-38, koolvis drie 48-44, koolvis vier 44-40, schelvis één 62-60, schelvis twee 56-46, schelvis drie 54-44, schelvis vier 51-50, schol één 57-45, schol twee 75-72, schol drie 94-90, schol vier 90-84, wijting twee 52, wijting drie 49-47, wijting vier 49-45. zelfs de provincie mee in. We mogen in deze zaak rekening houden met de grote kans op herhaling, gezien de straflijsten van de verdachten”. Tegen de twee die de camera’s wegge nomen hadden vroeg hij dan ook geen lichte straf: acht maanden voor elk. Omdat hij niet bewezen achtte dat de derde inderdaad bij een afspraak be trokken was geweest vroeg hij, op grond van medeplichtigheid, zes maanden. „Een eis die in geen enkele verhou ding staat tot de zwaarte van het delict,” betoogden de raadsleden van de beide eerste verdachten. „De waarde van de camera’s lag tussen de twee- en drie honderd gulden”. Zij vroegen beiden om onmiddellijke invrijheidstelling, een eis die niet werd ingewilligd. Ook de derde advocaat vroeg om in vrijheidstelling. Hij trok wel aan het langste eind. „Ik heb er spijt van”, zei vervolgens de verdachte in zijn laatste woord tot verrassing van de aanwezigen, die dachten dat hij wel tevreden zou zijn over zijn herwonnen vrijheid. „Spijt, waarvan hebt u spijt”, vroeg mr. Cockart dan ook. En de officier, op verontwaardigde toon: „De réchtbank hoort hier spijt van te krijgen”. De besommingen waren: SCH 81 56.500, SCH 171 64.500, SCH 173 6670, GO 26 13.600, VD 25 2940, KW 33 en KW 180 ƒ6720, YE 25 en ZL 6 5180, UK 200 en VD 1 1780, UK 23 en UK 48 f 4860, UK 78 en UK 107 ƒ5260, UK 135 en UK 145 f 3140. hem door burgemeester Reehorst ge antwoord, die er tevens op wees dat in 1 andere plaatsen over dergelijke zaken 1 nog proef-processen worden gevoerd. „Dit alles wordt door ons nauwlettend in de gaten gehouden”, verzekerde de burgemeester nog. Vervolgens werd door de heer R e i- chenfeld (PvdA) een bij het college ingekomen brief van een transportbe drijf in Velsen-Noord ter sprake ge bracht, die nogal nare opmerkingen be vatte aan het adres van een ambtenaar bij bouw- en woningtoezicht. Er zou hier zelfs het woord „mishandeling” in zijn gebruikt. Wethouder Ockeloen sprong on middellijk voor deze ambtenaar in de bres, door te verklaren dat de omstreden zaak onmiddellijk was onderzocht. Daar bij was gebleken dat de beschuldigingen op niets zijn gebaseerd, zodat de wet houder het uitetrmate bedroevend noemde dat de betrokken ambtenaar op een dergelijke wijze was bejegend. Het college heeft zich dan ook reeds voorge nomen van blijkgeven- En hierna had wethouder Roes singh nog een verheugende medede ling voor een aantal inwoners van de Noord- en Zuid-Spaarndammerpolder, omdat hij nu voor hun kinderen een extra schoolbus in het vooruitzicht kon stellen. Deze zal reeds volgende week tot de grote vakanties gaan rijden, om de kinderen rechtstreeks naar school en weer naar huis te brengen. Het laatste agendapunt voor deze ver gadering bestond daarop uit het ant woord van wethouder Ockeloen op de door de heer K r u i s m an (CPN) destijds schriftelijk ingediende vragen over de huurverhoging in Zeewijk. De wethouder bracht de vragensteller hier bij onder het oog dat deze huurprijzen verband houden met de gemiddelde be- woningsdatum, die reeds in 1970 moest worden vastgesteld. Vandaar dat de wo ningstichting weinig anders kan doen dan het uitvoeren van een door de regering opgelegde taak. Overigens was de wethouder van mening dat door deze regeling in ieder geval de huur voor de bewoners van de Schoplaan lager is, dan bij het opgeven van een andere datum het geval zou zijn geweest. De heer Kruisman was met een dergelijk antwoord uiteraard niet geheel voldaan en hij beschuldigde het college dan ook de weg van de minste weer stand te hebben gevolgd, door de richt lijnen uit Den Haag maximaal toe te passen. Hij was in dit verband dan ook zo vrij even te wijzen op het bezoek dat de communistische wethouder Collé uit Schiedam kort geleden bij het ministerie van Gruyters en Van Dam heeft ge bracht, om hier voor ruim drieduizend woningen in zijn stad een lagere huur te gaan bepleiten. En met succes, want de huur van een aantal woningen behoefde toen niet te worden verhoogd, terwijl het percentage van de anderen slechts tot twee of drie bleef beperkt. SANTPOORT. Ds. L. H. Goudt, emeritus predikant van de hervormde kerk en oud-inspecteur van het buiten gewoon lager onderwijs is woensdag op 66-jarige leeftijd onverwachts in zijn woning in Santpoort overleden. Ds. Goudt was van 1938 tot 1940 predikant in Niekerk-Vliedorp, daarna tot 1947 in Burum en Munikkezijl en van 1947 tot 1955 in Rotterdam-Kralin- gen. Naast zijn theologie-examen legde hij in de loop der jaren ook nog docto rale examens af in de wijsbegeerte en de opvoedkunde. De begrafenis is zater dag 16 maart na aankomst van trein 10.56 op de begraafplaats Westerveld. In de aula zal een rouwdienst worden ge houden door ds. G. J. Rijks van Sant poort. Het streefprogramma van de werk groep ziet er voor dit jaar als volgt uit: 15 maart25 maart tentoonstelling komplan Heemskerk. 29 maart8 april „De boom als levenspartner” tentoonstelling werkstukken ter af sluiting van een schoolproject (3 april: nationale boomplantdag) 12 april3 mei kunsttentoonstel ling. 10 mei20 mei milieuhygiëne - tentoonstelling opgezet door egn werkgroep van de plaatselijke vrou wenorganisaties. 23 mei4 juni jubileumtentoonstel ling Fotokring Heemskerk. 21 juni16 augustus kreatief werk van de buitenlandse werknemer in Noord-Holland - tentoonstelling in het kader van de Toer- in Noord-Holland (in samenwerking met Cult. Raad). 2 september20 september „Affi che” - schoolproject in samenwerking met Cult. Raad. 27 september18 oktober kunstten- tentoonstelling, 25 oktober 8 november oude prenten van Heemskerk en omgeving. 15 november- 6 december kunst- tentoonstellin. 10 december15 december vogel- tentoonstelling (tropica). 24 december10 januari „Het ge roofde thuisland” uitbeelding van de historische toespraak van India- nen-opperhoofd Seattle.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7