PAUL VAN EGMOND De Groot na 0 winst weer aan de kop Exercitia had langste adem in TELSTAR-NAC Telstar vermoedelijk Derde toertocht zonder Monne de Wit De Bollenstreek STREEKSPORT trek Strandloop in Zandvoort voor de Kap-Klus SCOUT EN „SPION” wij lenen u f 10.000.- Volbloeds op Auindigt Pim Mulier-loop in topduel tegen Hoofddorp „Ik raakte echt een beetje verzadigd" SPORTPARK SCHOONENBERG r F W v A F In Damkampioenschap DAVERENDE VERRASSING VAN AKR1DES-DAMES HAARLEM MIST OOK LELIEVELD ZATERDAG 1 6 MAART 1974 14 ZA' Moeilijk Slow-starter a.s. zondag, aanvang 2.30 uur MW-Haarlem ALS U EEN EIGEN HUIS BEZIT Fa. MOONEN A O de doorgaans z ADVERTENTIE Anneke de Lange: favoriete by de dairies. t 5 Lelieveld, die in de wedstrijd PSV Haarlem een knieblessure opliep, heeft daar zoveel last van gekregen dat hij tegen MVV moet ontbreken- Poldervaart neemt zijn plaats in. De vermoedelijke opstelling Haarlem-ploeg: Poldervaart; Paul van Egmond, die de afgelopen zes, zeven weken niet meer in het eerste elftal uitkwam, had er niet veel fiducie in om het seizoen als vaste kracht van het C-elftal vol te maken. „Als je er zo’n veertien jaar betaald voetbal op hebt zitten (voor zijn Telstar-periode speelde Van Egmond voor RCH, red.) Van Egmond: „Ik heb inmiddels een paar amateurspelers geobserveerd. Een merkwaardige ervaring, als je dat voor het eerst bewust doet. Het is natuurlijk erg moeilijk om de kwaliteiten van zo’n speler helemaal op de juiste waarde te sdhatten, maar de basis-aanleg zie je natuurlijk toch wel”. Opnieuw was het Stien Kraay (12-9), die evenals tegen Transol R/Z de Sterren op het rechte spoor bracht. Ondervond zij vooral in de eerste helft steun bij het afronden van de aanvallen van Nel van der Burg (7-6), na de basketverwisseling was het Roos de Vries (6-11), die de thuisclub volledig buiten bereik bracht van Wilskracht. Via 38-51 nestelden de Haarlemse dames zich met een 67-50 zege weer iets vaster op de derde plaats. óf óf Hij was maa Ook lido Ned Bur tera con la i tiek mei op exp tun na, De melk (met (39.45 Mart' 39.54, (Ned. Tw 113 1 Kars All 30.05. Merc op 51 Kuip De vierd ,.Dw; landt ding maai si. D op zi te v invil bok: nacl den cola bok: buit In van terne! Een 1 Santj den i neme belan sprin de w algen conde met tersta neger „vlak De dond gistel Milaa fail ting wa< eni; bere: WC7 vers: Pohr untska parket Verkoopfiliaal Heemstede Heemsteedse Dreef 264 Telefoon 023 - 28 94 08/09 in I staai de f selij losst VELSEN. Voor de 32ste Pim Mu- lier-veldlopen, die morgen in het park Velserbeek worden gehouden, bestaat ditmaal grote belangstelling. Bij deze jaarlijkse nationale wedstrijd, die altijd in het najaar werd gehouden, doch als gevolg van organisatorische moeilijkhe den naar dit voorjaar is verplaatst, heeft Suomi de medewerking verkregen van de atletiekvereniging Holland uit Haar lem. Lang heeft het er in de tweede helft naar uitgezien, dat Exercitia kansloos was. Tot 61-52 kon Hoofddorp weglopen, alvorens Cees Heymel en zijn mannen begonnen terug te komen. Het uit de ploeg halen van de vrijwel leeggespeel- de Chris Kramer verstoorde het ritme en nog voor de laatste drie minuten waren aangebroken leidde Exercitita via Aad Schipper (0-5) en Bob Opdam (6-12) met 66-63. Het werd toen duidelijk, dat Exercitia over de langste adem beschik te. De diskwalificatie van Frist Borst en Aad Schipper kon Exercitia niet meer deren. En hoewel Boudewijn Maat (6-9) Hoofddorp nog één keer naast de IJmui- denaren bracht, voltrok Rob van der Poll nauwelijks dertig seconden voor het einde ijzig kalm het vonnis over Hoofd dorp via twee benutte strafworpen <69- 71). In de slotfase toen de gemoederen DR nieuv rijs— wedsi Sant: uit tl pe de die li Belg berg! morg Mont Zoete minu eerst deed Noodgedwongen vertrekt Haarlem met een kleine selectie (trainer Hughes: „Ik denk een man of dertien, veertien”) naar Maastricht voor de uitwedstrijd tegen MVV. Peys, De Haan en Nieuwenhuis, die overigens vandaag wel in het C- team speelt, zijn nog niet in staat te spelen. Bovendien kan Hughes geen be roep doen op de voor twee duels ge schorste Van der Aar en is ook doelman Lelieveld zeker niet van de partij. van de Wentink, (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Alle belangstelling in de goed bezette Kennemer-Sporthal ging vrijdagavond uit naar het basketbal- topduel in de tweede divisie tussen de beide rivalen van Akrides: Exercitia en Hoofddorp. Beide ploegen traden aan met de wetenschap, dat de verliezer zich als uitgeschakeld mocht beschouwen voor het kampioenschap en de daaraan verbonden promotie. In de schaduw van dit duel streden de dames van The White Stars tegen een gehandicapt Wilskracht, dat Ria Meys en Ria Meyll node miste. Opnieuw bewees The White Stars een slow-starter te zijn. Een zeer statisch spelende Sterrenploeg keek dan ook traditiegetrouw in de ope ningsfase tegen een achterstand aan, die pas in de twaalfde minuut definitief omgezet kon worden in een 15-14 voor sprong, die daarna niet meer werd afge staan. Wel werd een 16-2 achterstand nog voor de rust vrijwel volledig ongedaan ge maakt (20-21), maar in de forse tweede helft konden Janke Nijdam en haar ploeggenoten de achterstand niet weg werken. Wel kwamen Betty Veenstra (12-4) en Yolanda Barendregt (2-10) in de dubbele cijfers, maar Lyda Schuur man (7-8) had duidelijk weer steun van haar ploeggenoten. Verdiend eiste Akri des met 46-42 de winst voor zich op. heb je daar geen zin in. Zo voelde ik het tenminste- Hoewel ik de laatste jaren wel een beetje verzadigd raakte van de voetballerij, had ik aan het begin van het seizoen echt de gedachte dat ik deze competitie nog lekker zou kunnen draai en. Maar het ging gewoon wat minder. Bovendien kreeg Rab uitgerekend op mijn terrein, het middenveld, de moge lijkheid om te verjongen. Mannen als Klaas Bijl en Dirk Helling zijn mij gewoon voorbij gegaan”. Op niet al te lange termijn zal de verjonging bij Telstar niet alleen be perkt kunnen blijven tot het midden veld. In relatie tot die noodzaak staat een deel van de nieuwe taak die de 31- jarige caféhouder sinds kort voor zijn voetbalwerkgever uitvoert: het speuren naar jong talent. (Van een medewerker) NOORDWIJKERHOUT. De toeraf- deling van De Bollenstreek houdt zon dag voor de derde keer een rijwieltoer- tocht en daarvan voert de route niet alleen door de Bollenstreek, maar ook een klein gedeelte door de Haarlemmer meer. IJMOND/HAARLEM. Het al dan niet beschikbaar zijn van middenvelder Monne de Wit is het grote vraagteken waarmee trainer Jan Rab aan de voor avond van de thuiswedstrijd tegen NAC wordt geconfronteerd. De blonde mid denvelder heeft last van een dijbeenbles sure, die zijn meespelen uiterst twtffel- achtig maakt. Mocht De Wit inderdaad op het appel ontbreken, dan is Klaas Bijl, geheel hersteld van de blessure die hem een poosje op non-actief dwong, zijn vervanger. Vooral bij de heren in de KNAU- klasse, die een afstand van 9000 meter moeten afleggen, belooft de strijd bij zonder spannend te worden. Onder de deelnemers bevindt zich o.a. de officieu ze strandkampioen van Noordholland, Nico van Stralen van Trias. Of hij op de paden in Velserbeek echter krachtig ge noeg is om met name Piet Waaning van Spartaan en Gerard Terbroke van Ciko uit Arnhem te kloppen, valt nog te bezien. Andere kanshebbers zijn Louis Vink van ATOS, Dick van Willigenburg van Fit en Leonard Frederiks van Ly curgus. De winnaar van de laatste loop. Kees Hopman van Trias, had zich bij het sluiten van de inschrijvingen nog Een opsomming, die de vraag oproept of Paul van Egmond op clubniveau alles uit zijn capaciteiten gehaald heeft wat er in zat. Van Egmond: „Och, ik heb de voetballerij altijd vooral als een liefheb berij gezien. Had ik het allemaal niet zo gerelativeerd, dan zou ik wellicht wel wat meer hebben kunnen bereiken. Eén keer heb ik een kans gehad om naar Feyenoord te gaan, maar dat is er toen, buiten mijn schuld, niet van gekomen. Daar heb ik trouwens nooit om ge treurd. Ik heb een leuke periode gehad en dat vind ik het belangrijkste- Het geld dat ik met voetballen heb verdiend beschouw ik als meegenomen. Zelfs het afsluiten van een contract heb ik altijd een leuke sport gevonden. BERT BREEVOORD niet gemeld om zijn wisselbeker te ver dedigen. Dat deed ook Erna Hopman- Koppes niet, doch zij zou toch niet bij machte zijn om de nationale veldloop- kampioene Anneke de Lange van Sparta te weerstaan. Onder de ruim 150 deelne mers komen uiteraard ook leden van Suomi en DEM aan de start. Met be langstelling worden de verrichtingen van de goed in vorm zijnde Jan van Acker (Suomi) en Kees Fluitman (DEM) tege moet gezien. Theo van Kouteren (DEM) kan als gevolg van zijn blessure nog niet starten. Voor alle groepen zijn er tal van aantrekkelijke prijzen, bekers, me dailles en vele prijzen in natura. Zo is er voor de beste heer een draagbaar tv- toestel. Tevens ontvangt hij een speciale beker, beschikbaar gesteld door de IJ- muider-courant. Het programma begint al om 11 uur met wedstrijden voor meisjes- en jon- gensscholieren, waarvoor zich 160 deel nemers hebben gemeld. Na afloop van de wedstrijden staat nog een prestatie- loop voor jeugd tot en met 14 jaar (3000 m.) en voor ouderen (6000 m.) op het programma, aanvang drie uur. Het wed- strijdsecretariaat bevindt zich in de Theeschenkerij, waar tevens de prijsuit reiking zal plaatsvinden. Ondanks het koude weer namen aan de tweede rit toch nog 28 rijders en rijdsters deel. Er werden tijdens deze tocht door de Nederlandse Hartstichting filmopnamen gemaakt voor een trim film. Het parcours van de komende toertocht voert vanaf café-restaurant De Duinpoort in Noordwijkerhout, waar tussen negen en elf uur ingeschreven kan worden naar De Ruigenhoek. De Zilk, achter Vogelenzang langs. Benne- broek, Zwaanshoek, Ringvaart. Hillegom, Keukenhof en Langeveld terug naar De Duinpoort. Een afstand van circa 25 kilometer. ..Het gaat heel leuk met onze (oeraf deling nieuwe stijl”, laat organisator Piet de Koning van De Bollenstreek weten, „en over vier weken gaan we voor de start en aankomst naar Lisse. Het is meer centraal gelegen en boven dien kunnen van daaruit vele routes uitgezet worden. Ons hoofddoel is om de mensen meer aan het fietsen te krijgen en ze goede recreatie te bieden. HAARLEM In het persoonlijke damkampioenschap van Haarlem heeft Hans de Groot weer de eerste plaats van Geert Post overgenomen. Met een gelijk aantal punten als Post had de titelhou der nog een inhaalpartij tegen Jan Lui ten tegoed. Na een bijzonder boeiend duel slaagde De Groot erin zijn oppo nent op de knieën te krijgen. Reeds op de vijfde zet beging Luiten een kleine onnauwkeurigheid. De Groot dook er bovenop en zette de rech tervleugel van zijn tegenstander vast. Luiten werd voor de keus gesteld uit een zich koos De Vakkundig De strandloop van initiatiefnemer Klaas Koper en Olympia is de enige die in Zandvoort mag worden gehouden en de belangstelling daarvoor onder de lo pers en loopsters in dan ook altijd groot. In 1968 werd tijdens een voetballoze zondag een record van ruim 2.000 man geboekt. Het vorige jaar waren er zo’n 900 deelnemers van de partij en met dat aantal is men ook nu weer tevreden. In het verleden werd de opbrengst in drie of vier parten verdeeld onder plaatselij ke instellingen met een charitatieve inslag. Ditmaal gaat de opbrengst naar de Kap-Klus van Zandvoortmeeuwen. „Wat die mensen voor de jeugd doen is geweldig’, vindt Klaas Koper, „en voor dat clubhuis kunnen zij nog wel een financieel ruggesteuntje gebruiken”. Hoeben, Marijt, Huyg; van den Berg. Van Duivenbode, Feteris; Sadek, Vos- maer, Boszhard. MW, dat uit zijn beide laatste wed strijden (Feyenoord thuis, AZ’67 uit) drie punten vergaarde, miste in ieder geval Bonfrère, Herben en Klingen. Bonfrère liep deze week tijdens de training een knieblessure op, Herben is nog niet her steld van een kuitbeenblessure en Klin gen is ziek. Tegenover deze blessurepech staat (zeer waarschijnlijk) de terugkeer van Brokamp in de spits. De vermoede lijke opstelling van MVV: Körver; Braam, Pleumeekers, Lacroix, Colom- bain; Kerstges, Pot, Dijkstra, Hoenen; Kramer en Brokamp. HAARLEM Tamelijk geruisloos is, zij het nog niet helemaal, Paul van Egmond uit de A-selectie van Telstar verdwenen. Niet helemaal, want de mogelijkheid blijft dat trainer Jan Rab incidenteel nog eens een beroep doet op de man die sinds de oprichting van Telstar in 1963 deel uitmaakt van de Velser eredivisieclub. Van Egmond: „In overleg met Rab is voor deze oplossing gekozen. Ik blijf in ieder geval tot het eind van het seizoen de trainingen volgen. Misschien dat ik af en toe nog eens een kwartiertje of een half uur kom opdraven of zo nu en dan een wedstrijd met het C-elftal speel”. andere: het observeren van tegenstan ders van Telstar en de geconstateerde bevindingen samenvatten in een voor trainer Rab bestemd rapport- Van Eg mond: „Er is een mogelijkheid dat ik dit soort werk blijf doen. Dat wordt aan het eind van het seizoen bekeken. Dit is in ieder geval een mooie proefperiode. Mis schien bevalt het mij niet en misschien bevalt het Telstar niet. Het is in ieder geval wel aardig om te doen. Je houdt op die manier een beetje binding met de voetbalsport. Het is overigens niet zo, dat ik het doe uit sentimentele overwe gingen met betrekking tot Telstar, al heb ik de t ien jaar dat ik er heb uitgespeeld het uitstekend naar mijn zin gehad”. De carrière van Paul van Egmond is gelardeerd met een fors aantal hoogte punten: circa vijftien wedstrijden voor het Nederlands militair elftal, twee keer Jong Oranje, twee keer het nationale B- team en nog eens een handvol wedstrij den in Het Nederlandse amateurelftal. Hoewel NAC-trainer Henk Wullems nog geen definitieve opstelling bekend kon maken, is het zeker dat hij over de sterkst mogelijke formatie kan beschik ken. De volgende spelers maken deel uit van de selectie: De Jong, Bakker, Schrij vers, Graaumans, Vermeulen, Van der Dries, Quaars, Dierickx, Bouwmeester, Van Rooy, Brouwers, Smits en Muller. Hoofddorp lang dit seizoen ongesla gen aan de leiding, maar in de tweede helft van de competitie iets teruggeval len heeft lang de winst in dit duel voor het grijpen gehad. In een van beide kanten uiterst nerveus gespeelde eerste helft, was het de thuisclub die gaande weg het initiatief van Exercitia kon overnemen.Ondanks de volkomen off day van Co Alewijn, waren het toch Wim Overbeeke (9-0) en Chris Kramer (6-6, die bij de basketwisseling voor een kleine voorsprong zorgden (39-37). Het aantrekken van veelbelovende krachten uit de amateursector, een han delwijze die Telstar in het verleden geen windeieren legde (Bischot, Helling en Jonker zijn er bijvoorbeeld bewijzen van) wordt door Van Egmond op de hoogte van de beperkte financiële draag kracht van zijn club als broodnodig beschouwd. „Voor spelers als André, Couperus, Willim en De Wit komt er natuurlijk ook ooit eens een eind aan. Voor mij is het een duidelijke zaak, dat het komende seizoen een overgangssei- zoen moet zijn, waarin geleidelijk jonge spelers moeten worden ingepast. Er wordt, dacht ik, ook wel aan gewerkt om deze zomer een aantal jonge krach ten aan te trekken”. Het zoeken naar jong talent is één facet van het nieuwe takenpakket van Paul van Egmond. Het Koploper BV Haarlem, bij de rust comfortabel leidend met 23-28 tegen runner-up HCK, kon in de tweede helft ver uitlopen (56-38). Een onstuimig aan vallend HCK ging echter tot de bodem van zjjn kunnen en bracht de koplopers met 63-68 aan het wankelen via de topscorers: Hans Boekestein (9-12) en Snel (6-13). Enigszins onzeker is ook nog het op treden van Jaap Zwaan, die met een armblessure te kampen heeft, maar aan genomen mag worden dat hij wel in staat is tegen NAC aan te treden. De vermoedelijke opstelling van Telstar: Van der Meeren; Driesen, André, Zwaan, Bischot; Helling, De Wit (Bijl), Jonker; Willim, Van Kooten, Couperus. Als wis selspelers zijn Bloem (doel), Van Essen, Fens en Stout beschikbaar. ZANDVOORT. Voor de achtste keer verzorgt de Zandvoortse oud-wiel- renner Klaas Koper in samenwerking met leden van de toerclub Olympia zondag 31 maart op het strand van de badplaats een grote strandloop. De op brengst daarvan komt ditmaal ten goede aan de Kap-Klus-commissie van de voetbalvereniging Zandvoortmeeuwen, die op het veldencomplex aan de Van Lennepweg bezig is met de bouw van een nieuw clubhuis speciaal voor de jeugd. Al voor 149,50 per maand en ieder ander door u gewenst bedrag vanaf 4.000,- en met een looptijd van 10 jaar (desgewenst korter) Dan verstrekken wij u volgens zeer soepele en redelijke normen, SNEL en ZONDER INMENGING VAN DERDEN elk kapitaal. Het is meestal geen bezwaar als u reeds een hypotheek hebt. Saroleastraat 42, Heerlen, tel. 045 - 71 08 06 en 71 06 98 Voor le, 2e en tophypotheken. Elke vorm van financiering voor bezitters of kopers var. een eigen huis. kiezen: formeren, opsluiten. Daar mee. WASSENAAR. Met de heropening van renbaan Duindig komen na vier maanden van gedwongen nietsdoen de eerste vol- bloeds weer in de baan. Ondanks het feit dat de winter bijzonder goed is geweest, geeft zo’n seizoenopening de trainers vele problemen, omdat in ver band met de toestand van de grasbaan, die ieder seizoen zwaar gehavend ach terblijft, de voorbereiding slechts kan gebeuren op de doorgaans te zware zandbaan. (Van onze atletiekmedewerker) erg verhit raakten, vergat een veelvtldig pratende Bob Opdam zich ten opzichte van Arie Kauffman. Zijn tackle werd „beloond” met het uit het veld zenden en de daaraan verbonden strafzaak. O RCH heeft donderdagavond een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te gen HFC met 3-1 gewonnen. Door De Jong en Koek nam de Racing een 2-0 voorsprong, die kort voor rust door Poen werd verkleind. Jansen zorgde twaalf minuten na de hervatting voor de derde RCH-treffer. Zowel RCH als HFC trad met invallers aan. Voor een grote verrassing zorgde vroeg in de avond Akrides, dat De Kometen van iedere kampioensillusie beroofde door tegen alle verwachting in de favoriete Haarlemse ploeg van het begin tot het einde aan de verkeerde kant van de score te laten. De Kometen, dat Yvonny van Driel Krol en Lineke Tichelaar miste, bleek in de eerste helft de juiste richting niet te kunnen vinden. twee kwaden te Roozenburgstelling op rechts laten voor het laatste. Groot zeer content werd de tegenstander verder ingesnoerd. In een stelling die Luiten nauwelijks hoop gaf op een puntendeling meende hij dat De Groot een blunder gemaakt had. Het was evenwel een lokzet, zoals Lui ten tot zijn grote verdriet bemerkte. Maar toen was het al te laat en stond hij drie schijven achter. Na nog zo’n vijf minuten in verbijstering te hebben ver keerd, volgde de berusting en gaf Luiten zich gewonnen. In de finalepoule van de tweede klas se hadden zich Pieter Hollenberg en de thuisdammera Van der Marei geplaatst. De hekstelling die de laatste innam, leek dodelijk te zijn. Gebrek aan wedstrijder- varing brak Van der Marei echter op. Hij verslikte zich in een combinatie, waardoor hij niet kreeg waar hij gelet op het vertoonde spel recht op had. Een door het organisatiecomité als onplezierig ervaren bericht, was de me dedeling van wedstrijdleider De Brie dat hij op doktersadvies volledige rust moet houden. Dat is bijzonder jammer, daar het toernooi onder leiding van De Brie vlekkeloos verliep. Een galop op het gras wordt niet toegestaan om de baan voor de rennen te sparen. Veel indicaties over de te verwachten prestaties van het 27-tal volbloeds dat in de baan komt zijn er dan ook niet. In dergelijke gevallen wordt dan ook geprikt naar de vorm die de paarden in het najaar hadden. Al met al lijkt de inzet van het nieuwe renseizoen zeer goed te worden en hoge verwachtingen te bieden voor de komen de maanden. Ook Duindigts dravertrainers hebben het niet eenvoudig gehad. De renovatie van de sintelbaan bracht ook hen op het zand. Sinds anderhalve week hebben zij echter kunnen profiteren van de verbeterde baan, die door de trainers als ideaal wordt betiteld. De loftuitingen op de nieuwe bochten en de toplaag zijn er ongetwijfeld de oorzaak van dat in de meeste draverijen het maximum aantal van 16 paarden zal starten.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 14