Glansrol van „Kromme” camoufleerde zwakheden Feyenoord tegen Sparta H V DE WRAAK VAN WIM VAN HANEGEM Ajax reageerde ergernis af met briljante voetbalshow A Inzet FC Den Haag beloond Leeds weer binnen bereik Liverpool Geen deelnemers met alles goed Uitslagen buitenland Eerste divisie in cijfers 0 til 7 KNOBEL: Slechte wedstrijd van Barcelona „NIEMAND HOEFT MIJ IETS TE VERTELLEN” MAANDAG 1 8 MAART 1974 12 MA' 1 3 X c O R vlh Ke IOC G.A.Eagles-PSV Ajax-FC Utrecht MVV-Haarlem De Graafschap-AZ*67 Telstar-NAC Den Haag-Twente RodaJC-NEC Groningen-Amsterdam Dordrecht-PEC Veendatn-SVV Vitesse-VVV Heracles-Den Bosch Cambuur-Amersfoort 2 Luchthartig (Van onze sportredactie) grillige VAN HANEGEM: glansrol. (Van onze sportredactie) BERT BREVOORD. van va ha Minder dan een kwartier na die ver rassende ouverture stond Ajax op een comfortabele voorsprong. Eén minuut na AMSTERDAM. De kritiek die Ajax de afgelopen week te incasseren kreeg naar aanleiding van de niet imponerende voorstellingen tegen Haarlem en AZ’67, heeft haar uitwerking niet gemist. De ergenis over het feit dat het gebodene in die twee ontmoetingen beneden Am sterdams peil bleef, werd afgereageerd op FC Utrecht, dat de Amsterdammers vooral in de eerste helft in briljante vorm tegenover zich vond en uiteinde lijk een 5-2 nederlaag moest slikken. Door het voortdurend uitvallen van Van Hanegem ging hij steeds meer over Onder het motto „nou niet blijven zeuren” gaf Feyenoords manager Guus Brox hem de raad de zaak dan maar eens door een specialist te laten bekij ken. Dat was afgelopen vrijdag na de Rotterdamse afgang in Eindhoven, waar Willem van Hanegem in de rust ook voor de rest van de strijd van het toneel verdween. 29 29 29 29 29 7 8 7 6 9 8 8 8 7 9 Rl tere te v dooi Ran: fir da Hc In no Al tei Ar nog vier nen die i pioe: „pril Rott maa: haar He de met semi teru aant eers uitei het waa Mür te I Gyn der! het naai en schc heid res het sprc tern de i in va W 42—23 51—30 41—25 38—24 37—33 32—29 29—31 41—32 32— 24 41—35 34— 32 29— 39 41—48 27— 29 35— 41 30— 38 28— 31 34—51 33— 54 28—53 gië) W01 zeil te D< (S Pi g€ H n( te rii la n Z« rs h( w oi bi H; de Pe ba de een op wai Utr ke; 2 v Ha: wo WO vei slo kn rel Eintracht 1-1, 1 37 36 36 34 33 33 32 31 30 30 30 30 29 26 25 25 22 22 22 17 SC In ieder geval joeg Ajax op overtui gende wijdde eventuele vrees bij de sup porters dat het elftal niet meer in staat is tot „ouderwetse” demonstraties van superklasse, op de vlucht. Ajax was vooral in de eerste helft een sprankelen de, voortdurend bewegende aanvalsma- chine, die de tegenstander voortdurend met de rug tegen de muur drong. Vooral nadat Utrecht’s schutter Leo van Veen al na zeven minuten een fout van Blan kenburg had afgestraft door een vrije schop ziedend hard langs de slecht opge stelde Ajax-muur en de kansloze Stuy te jagen. Co Adriaanse (links) en Jan Mulder staren de (op de foto niet zichtbare) bal na, die door doelman Henriksen niet bereikt kon worden. De inzet, kopbal van Mulder, miste het doel overigens. Hanegem ervoor dat zijn formatie onge schonden uit de zenuwslopende strijd kwam: 1-3. 29 14 29 14 29 14 29 13 29 13 29 12 29 11 10 29 10 11 29 10 10 29 12 6 7 7 8 9 8 8 8 9 6 11 9 8 10 9 10 Dat Utrecht voor het rustsignaal niet op een veel grotere achterstand werd gezet, dankte het eerder aan een wat al te luchthartig omspringen met kansen door Ajax dan aan eigen kunde. Met name Keizer (ondanks pessimistische be richten over zijn achillespeesblessure maakte hij de negentig minuten vol) miste een paar goede mogelijkheden, maar ook Van Dord en Mulder kregen prettige perspectieven om de Amster damse voorsprong verder uit te bouwen. Het duel tussen Roda JC en NEC was snel afgelopen. Nadat beide ploegen via Priewe en De Goede ieder eenmaal ge scoord hadden, liep het gebeuren uit op een keiharde degradatieslag- Daarna werd er uitsluitend nog gedacht aan het voorkomen van treffers, waardoor de kwaliteit schrikbarend terug liep. Roda JC was nog het dichtst bij de zege. Het schot van De Goede belandde echter op de lat. Scheidsrechter Van Gemert, 8500 toeschouwers. GATEN. Sparta bleef brutaal en sloeg al in de tiende minuut terug, toen verdediger Jansen met een dieptepass de sprintende Van Staveren bereikte, die onhoudbaar scoorde. Wat er daarna allemaal op Spangen gebeurde, deed het ergste vre zen voor het duel van Feyenoord woens dagavond tegen Ruch Chorzow. Want niet alleen bleef de Feyenoord- de tong, zelfs bij het bestuur van Feye noord, hetgeen bleek toen een bestuurs lid (Blankenmei j er) hem „een kracht voor halve dagen” noemde. Hier en daar werd zelfs gesignaleerd, dat Van Hane. gem even traag en met weinig rende ment speelde als „Abe Lenstra in zijn nadagen”. Van Hanegem: „Maar ik kon waarachtig niet beter. In de competitie wedstrijd tegen PSV liep ik een dijbeen blessure op en daarna kreeg ik voortdu rend last van mijn linkervoet en mijn linkerenkel. Er is iets met een midden voetsbeentje”. blijf ik en niemand anders de baas waar het de technische zaken betreft. Dat Varga en Arnold Mühren in het elftal stonden had een doodeenvoudige reden: Rep en Neeskens waren geblesseerd.” Knobel ontkende overigens niet, dat er na de bekerwedstrijd tegen AZ’67 het een en ander was doorgepraat. „Maar dat houd ik in de eigen keuken. Ik heb er voor gezorgd, dat de spelers zo gemoti veerd in het veld stonden, dat ze dit tegen FC Utrecht lieten zien. Hoe? Be schouw dat maar als een keukenge- heimpje.” huidige rond een de pleitte het voor de mentale en fysieke kracht van Sparta dat deze formatie niet ineen stortte toen Feyenoord al in de vijfde minuut de leiding nam. Kristen sen liet uit een vrije trap op het mid denveld de bal in het doelgebied draaien en plotseling kwam Van Hanegem ach ter enkele Spartanen te voorschijn om Doesburg met een onhoudbare kopbal te passeren: 0-1. Maar Feyenoord zonder Wim Jansen (Rijsbergen speelde op het middenveld als vaste bewaker van Kreuz, terwijl Schneider weer rechtervleugelverdediger was) en zonder Henk Wery (Coerver had weer de voorkeur gegeven aan de aan- valslinie Ressel-Schoenmaker-Kristen- sen) miste aanvallend toch de slagvaar digheid om de zaak af te maken. Het veldoverwicht was er wél (cornerver- houding 12-6 in het voordeel van Feye noord), de kansen kwamen ook, maar vooral Theo dé Jong en Ressel misten de meest begeerlijke mogelijkheden. Een ontgoochelde Sparta-trainer Leo Steegman kon slechts verhalen van de schitterende kansen die zijn voorwaart- sen hadden laten liggen en van de alles overheersende rol die Van Hanegem in deze krachtmeting had geleverd. Van Hanegem, dat is duidelijk, kan voorlopig in Rotterdam-Zuid geen kwaad meer doen, want voor het eerst riep het Feyenoord-legioen tijdens de wedstrijd weer massaal zijn naam. Blessure of geen blessure, hij zal er woensdagavond tegen de Polen ook weer bij zijn, even als trouwens Wim Jansen, die door dok ter Abarbanel genezen is verklaard. omstandigheden verdediger Ter ruzie met trainer selectie verdween) Dat gebeurde na de rust overigens wel. Al na vijf minuten verzilverde Arnold Mühren, die een briljante wed strijd speelde, een pass van Johan Nees kens. Het opdraven van de niet frisse Neeskens was noodzakelijk, omdat Ger rit Mühren zich in de rust in burger stak omdat hij last kreeg van de knie blessure, die hem al enige tijd parten speelt. FC Utrecht kreeg, toen Ajax de teugels wat liet vieren, de mogelijkheid het een en ander terug ie doen en behalve in een paar redelijk uitziende kansen resulteerde dat in een doelpunt van Steen Olsen, die na 65 minuten raak schoot nadat Van Maurik de bal uit een corner van Hulshorst had doorgekopt. Trainer Jacobs: „Dat we toch een paar goede uitgespeelde kansen kregen, ver baasde me een beetje. Natuurlijk is die minuut waarin twee doelpunten vielen ons noodlottig geworden. Jammer dat het pertinente fouten waren, die ons de das omdeden.” De pogingen van de Utrecht-elf om de stand een nog draag- lijker aanzien te geven dan ze gezien de verhoudingen eigenlijk al hao, werden twintig minuten voor het einde wreed verstoord door een rake kopbal van Neeskens, die daarmee een voorzet van Keizer op de juiste waarde schatte. Een royale triomf voor een nog wel degelijk tot vlammen in staat zijn Ajax. Een Ajax waarvan Knobel tenslotte nog opmerkte: „Bij de beoordelingen van deze ploeg wordt nogal eens verge ten dat die aan het 'egin van het seizoen de beste voetballer van de we reld kwijtraakte en dat ’s werelds beste voorstopper al wekenlang geblesseerd is.” ouuiuici, van juurd, Blanken- Mühren, Haan, G. Mühren (46. Leeds United in de afgelopen weken. Aan het doelpunt van Heighway was een verbeten duel vooraf gegaan met kansen voor beide ploegen. In de 54e minuut redde Norman Hunter voor Leeds op de doellijn en enkele minu ten later werkte Emlyn Hughes voor Liverpool de bal net onder de lat weg. Een slecht spelend FC Barcelona kreeg gisteren van aartsrivaal Real Madrid een onverwacht cadeautje: de schrale 1-0 overwinning van Barcelo na op Murcia werd, dank zij de 0-2 nederlaag die Real Madrid toebracht aan Atletico Madrid, omgetoverd in een voorsprong van negen punten nu er nog maar acht competitiewedstrij den zijn te spelen. Johan Cruyff en zijn kameraden toonden het afgestampt volle e igen huis alleen in de eerste helft dat zij een volle klasse beter zijn. Wel moet gezod dat Murcia zich met bikkel hard spel en een partijdige scheids rechter staande hield. Het eerste en enige doelpunt werd in de zesde mi nuut door international Asensi ge maakt. In de vaak chaotische tweede helft liet Johan Cruyff (vooral nadat de Murcia-verdedig’ng spelers air Marci al en Rife letterlijk van het veld af getrapt had) het min of meer afwe ten. Het was duidelijk da. hij zich trachtte te sparen. Verreweg de beste sprint van Jo han Cruyff zagen de toeschouwers op het moment dat de scheidsrechter af floot en honderden enthousiaste jo chies het veld oprenden met de dui delijke bedoeling hem het hemd van het lijf te trekken. Hij wist de kleed kamers heelhuids te bereiken. aanval onthutsend machteloos, er vielen bij tijd en wijle vooral in de tweede helft enorme gaten in de wankele defensie. Zo kwamen Kreuz, Walbeek en van Veen na rust in benijdenswaardige eenzaamheid voor Treytel, maar deze doelman bewees opnieuw zijn fenome nale klasse van dit moment door steeds weer te redden. Feyenoord ontsnapte in die periode ternauwernood aan een tweede catastrofe, na het verlies in Eindhoven. Maar in de slotfase toen Boskamp inmiddels was ingevallen voor de gebles seerde Rijsbergen vaagde de klasse van Willem van Hanegem alle Spartaan se illusie weg. Zeven minuten voor het einde flitste hij tussen enkele Spartanan weg om uit een voorzet van Lex Schoenmaker met een verbluffend harde kopstoot te scoren (1-2) en in de 42ste minuut nam hij op twintig meter van het Spartadoel een vrije trap met zoveel miraculeus effect, dat de bal over de Spartaanse muur onbereikbaar voor een springende Doesburg in de bovenhoek tolde: 1-3. DEN HAAG. Met een maximale krachtsinspanning heeft FC Den Haag FC Twente van doelpunten af kunnen houden. Meer was niet mogelijk. De massale afweerslag op het middenveld vergde zoveel mankracht, dat de Hage naars vrijwel zonder aanvalslinie speel den en FC Twente ondanks slordigheid jes van Drost en Schrijvers met 0-0 kon ontsnappen. De Twentenaren konden de zege vergeten, nadat Zuidema een kwar tier na rust naast schoot en daarmee de enige goede mogelijkheid verprutste. Bij FC Twente onderscheidden Van der Vall, Van lerssel en Notten later vervangen door Schwemmle zich door gebrek aan werklust en Pahlplatz door het afleveren van achterwaartse passes- Jeuring ontbrak wegens een lichte her senschudding. Zijn vervanger Achterberg zette met zijn weinig doordacht heen en weer geren ook weinig zoden aan de dijk. FC Den Haag had alleen in de persoon van doelman Thie routine in de ploeg, omdat Mansveld en De Zoete niet beschikbaar waren. Toen de tijd begon te dringen waagde FC Twente zich als nog aan een slotoffensief. FC Den Haag beet echter ook toen fel van zich af en schiep zich via de 18-jarige linkerspits Tscheu La Ling zelfs nog enige kansen. Scheidsrechter Beek, 10.000 toeschou wers. Een kapitale verdedigingsfout van Jensen kostte FC Groningen een pun tenverdeling tegen FC Amsterdam. Hu- sers kwam door die fout bij het schei den van de markt in ideale positie. De Amsterdammer benutte deze buitenkans feilloos. De zege voor FC Amsterdam was wel terecht. Vooral op het midden veld moest FC Groningen het afleggen. De uitblinkende spits Nico Jansen zorgde kort voor rust voor het openingsdoel punt. Gritter profeerde na rust van een moment van onoplettendheid van Flin- kevleugel. Daarna moesten de Gronin gers ver terug, maar leken zich toch met succes staande te kunnen 'm-u-ien Zij hadden echter buiten Jensen gerekend. Scheidsrechter Van der Kroft, 7000 toe schouwers. Feyenoord’s grillige middenvelder speelde voor het eerst in vijf weken weer een wedstrijd volledig uit. En hoe! Niet alleen produceerde hij alle treffers, maar bovendien was hij weer de spel- makende „verkeersleider” op het Rotter damse middenveld. Uiterlijk scheen Van Hanegem onkwetsbaar te zijn gebleven onder de kritiek van de laatste weken, maar innerlijk moeten de kritische pu blicaties aan hem gevreten hebben. Wel licht daarom kwam hij meer geladen, pieer gemotiveerd dan ooit op de gras mat van Sparta. Wanneer Liverpool zaterdag had verloren, was de strijd om de titel waarschijnlijk beslist geweest. Liver pool dat in het restant var de com petitie een aanmerkelijk lichter pro gramma heeft af te werken, moet in staat worden geacht om Leeds United te achterhalen. Dit temeer omdat de club dit jaar nog geen enkele wed strijd heeft verloren en een veel betere indruk heeft gemaakt dan De door blessures geteisterde Van Ha negem had in die belangrijke afgelopen weken steeds in de rust of halverwege de tweede helft het strijdtoneel verlaten. Soms pakte dat goed uit, zoals in het competitieduel tegen PSV in Eindhoven, toen Feyenoord onmiddellijk scoorde na dat de Kromme naar de kleedkamer was gesloft. Voor de rest scheen Van Hane gem de publiciteit nog te kunnen halen door opmerkelijke streken, zoals het gooien van een kluit aarde naar Willy van der Kuylen, die daardoor in de competitiewedstrijd PSV-Feyenoord een penalty miste. Van Veen’s doelpunt zorgde Zoltan Varga voor rust sterk, daarna enigszins te rugvallend voor de gelijkmaker door een eerst door Mulder beroerde voorzet van Arnold Mühren achter doelman Henriksen te koppen. Twee zwakke momenten van libero Marco Cabo brachten de Amsterdammers in respec tievelijk de achttiende en negentiende minuut al definitief buiten bereik van de Utrechtse equipe. Eerst duwde Cabo de schitterend solerende Arnold Mühren in het strafschopgebied van de bal op een manier, die d' voorbeeldig fluitende arbiter Derks met een strafschop hono reerde (Gerrit Mühren schoot onhoud baar in) en vlak daarop verspeelde hij op klungelige wijze de bal aan de over tuigend voetballende Jan Mulder, die geen moeite had om de bal tussen de benen van Henriksen door te knallen. De vreugde die trainer George Knobel over die indrukwekkende strafexpedi tie ongetwijfeld zal hebben gehad, werd na afloop van het duel echter overheerst door verontwaardiging over enkele fa cetten van de kritiek die er de afgelopen dagen was. Met name de opmerkingen als zouden de Ajacieden de laatste tijd in conditioneel opzicht tekort schieten en dat er door Knobel te weinig gebruik wordt gemaakt van de wisselspelers, bleken de Ajax-trainer duidelijk in het verkeerde keelgat te zijn geschoten. Knobel: „Niemand van buitenaf kan over mijn werkwijze oordelen. Ik heb me deze week gevoeld als iemand die in de rug wordt aangevallen.” En op de vraag of het feit dat Zoltan Varga en Arnold Mühren in de basisopstelling waren opgenomen wellicht een gevolg was van aandringen van de kant van de spi ers om vaker wisselspelers in te zetten: „Niemand hoeft bij mij ergens op aan te dringen. Zolang ik hier ben, FC DORDRECHT—PEC ZWOLLE 2- 0 (1-0). Dubbeld 1-0, Breurer 2-0. Scheidsrechter Mulder. 3000 toe schouwers. PEC onderstreepte tegen Dordrecht zijn weer teruglopende vorm van de laatste weken. De ploeg speelde mat en krachteloos en liet zich door het enthousiast voetballen de Dordrecht een groot deel van de wedstrijd overheersen. VEENDAM—SVV 3-0 (2-0). Wierin- ga 1-0, Zwikker 2-0, Brouwer 3-0. Scheidsrechter Draaisma. 1500 toe schouwers. Een gemakkelijke over winning van Veendam, dat SVV niet toestond het verdedigende voetbal te laten varen. Direct na rust veerden de Schiedammers even op, maar toen dit niet snel genoeg tot succes leidde, gaf de ploeg de moed op. VITESSE—FC VVV 4-3 (0-2). Hil- kes 0-1 en 0-2, Bosveld 1-2, Van der Weide 1-3, Veenstra 2-3, Veenendaal 3- 3, Bosveld 4-3. Scheidsrechter Pij per. 4000 toeschouwers. Een voor de rust iets sterker Vitesse moest toezien hoe de levensgevaarlijke Duitser Hil- kes van VW uitstekend profiteerde van de als gevolg van blessures ver zwakte Arnhemse defensie. In de tweede helft heeft Vitesse echter zo’n onverwoestbare mentaliteit getoond, dat de zege uiteindelijk meer dan verdiend was. HERACLES—FC DEN BOSCH 2-0 (1-0). Teunissen 1-0, Van den Berg 2- 0. Scheidsrechter Weerink. 1500 toe schouwers. Een in de eerste helft veel sterker Heracles gaf na rust het spel volkomen uit handen. Heracles had geluk dat de Bossche doelman Van der Pluym diep in de tweede helft geblesseerd het veld moest verlaten. Omdat Den Bosch al twee wisselspe lers had ingezet, moest verdediger Van der Ley in het doel. SC CAMBUUR—SC AMERS FOORT 0-1 (0-1). Peters 0-1. Scheids rechter De Bruin. 3000 toeschouwers. Een stukken sterker Cambuur slaag de er niet in de voorsprong die Amersfoort voor rust via een geluks- doelpunt had genomen, weg te wer ken. Dat was vooral de verdienste van doelman Van Zoghel, die zeker schijnende doelpunten voorkwam. EXCELSIOR—HEERENVEEN 2-0 (1-0). Bassant 1-0, Roggeveen 2-0. Scheidsrechter Berrevoets. 4500 toe schouwers. Een veel gevaarlijker Ex celsior schiep zich menig goede kans, terwijl daarentegen Heerenveen nau welijks kon imponeren. VOLENDAM—WAGENINGEN 2-0 (0-0). Billy Bond 1-0, Dick Bond 2-0. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. 3200 toeschouwers. Een weer eens ouder wets draaiend en technisch hoogbe gaafd Volendam heeft Wageningen geen enkele kans gegeven, ofschoon het tot diep in de tweede helft duur de alvorens de score werd geopend. FORTUNA VL—VOLEWIJCKERS 1-2 (0-1). Van Haaren 0-1, Sonneveld 0-2, Rijgersberg 1-2. Scheidsrechter Booy. 1500 toeschouwers. Het veld overwicht dat Fortuna in de le helft ontwikkelde en dat na rust uitliep op regelrecht pressievoetbal, vermocht toch niet te voorkomen dat Volewijc- kers met enkele snelle uitvallen koel bloedig toesloeg. EINDHOVEN—HELMOND SPORT 1-1 (1-1). Van Renswouw 1-0, Van Lint 1-1. Scheidsrechter Vervoort. 3500 toeschouwers. De Eindhovense aanval had het in deze emotionele, regionale derby niet gemakkelijk te gen de vrij hard optredende defensie van Helmond Sport. Bovendien be wees doelman Honings dat hij in prima vorm verkeert. Fortuna VI. WV Eindhoven FC Den Bosch 29 Veendam Willem II Volewijckers 29 Fortuna SC, Wageningei DEN HAAG. (ANP) Bij het kan toor van de sporttotalisator hadden zich zondagavond nog geen kandidaten aan gemeld voor de eerste prijs van ruim 100.000 gulden in sporttoto 36 van het afgelopen weekeinde. De cijfers van toto 36 zijn: 428.058 deelnemers zorgden voor een inleg van 946.296 gulden en een prij zenpot 400.283 gulden. De eerste-, tweede-, der de- en extra prijs zijn elk 100.070 gul den. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 5. 7. 8, 26, 31, 40. Reservegetal 44. Olympianummer 5773. WILLEM II—FORTUNA SC 0-0. Scheidsrechter Van Dijken. 2500 toe schouwers. Een fel en enerverend duel met veel kansen voor beide ploegen. Zo schoten de Limburgers Roemges en Erkens na rust beiden een keer tegen de lat. Daartegenover stond dat Willem Il’er Ferreira het zelfde presteerde.. Excelsior Vitesse Heerenveen Fortuna SC Helmond Sp. Wageningen SC Amersf. PEC Zwolle Heracles Volendam SC Cambuur 29 10 10 SVV 29 11 FC Dordrecht 29 10 8 10 11 6 13 10 7 11 11 8 14 6 15 8 14 5 12 Net als in Eindhoven, waar het 10-0 werd, leek PSV ook in Deventer de Eagles naar een grote nederlaag te spe len. Binnen een kwartier stonden de Brabanders op 2-0 dankzij treffers van Van der Kuylen en de weer in vorm groeiende Ralf Edström. Het combina tiespel van PSV was in die periode duidelijk te veel voor de Deventenaren. Meteen na de rust sloeg de vlam echter in de pan. In de eerste minuut al kreeg Geestman de gele kaart na een grove charge tegen Willy van der Kerkhof. Direct daarop was het binnen een mi nuut weer gelijk via Groenendijk en Bakker. PSV sloeg weliswaar terug door Willy van de Kerkhof, maar Groenen dijk maakte deze voorsprong opnieuw ongedaan. In het laatste kwartier ver sterkte Notermans zijn defensie met Ou de Wesselink en Kolkman, maar juist deze linie ging in de laatste vijf minuten in de fout. Lubse en Edström profiteer den van missers van Overweg en Geest man. Scheidsrechter Wellinga, 14.000 toeschouwers. BELGIË: FC AntwerpBerchem 4-2, Waregem—Sint Trulden 0-1, Beveren Waas—Lierse SK 1-0, Cerkel Brugge—FC Luik 5-0, Mechelen— RWD Molenbeek 0-2, Diest—Club Brugge 2-1, Standard LuikBeringen 5-0, Ander- lecht—Beerschot 6-2. Stand: 1. Anderlecht 36, 2. FC Antwerp 31, 3. RWD Molenbeek 31, 4. Mechelen 29. SPANJE: Las PalmasEspanol 1-1, Elche- Celta de Vigo 2-0, Real Santander—Real Gijon 3-3, FC Barcelona—Murcia 1-0, Mala gaGranada 1-1 Atletico MadridReal Madrid 0-2, OviedoCastellon 0-0, Real Zaragoza—Atletico Bilbao 3-0, Valencia- Real Sociedad 1-2. Stand: 1. FC Barcelona 40, 2. Atletico Madrid en Real Zaragoza 31, 4. Malaga 30. ENGELAND: Birmingham CityMan chester United 1-0, BurnleyEverton 3-1, Chelsea—Newcastle United 1-0, Ipswich Town—Arsenal 2-2, Leicester City—Derby County 0-1, Queens Park RangersWolver hampton Wanderers 0-0, Stoke City—Sou thampton 4-1, Tottenham Hotspur—Nor wich City 0-0, WestHam United—Coventry City 2-3. Stand: 1. Leeds 34-52, 2. Liverpool 32-46, 3. Derby 34-39. WEST-DUITSLAND: Eintracht Frank furt-Bayern München 1-1, Hannover SV’96—Fortuna Köln 1-1 MSV Duisburg— Kickers Offenbach 4-0, Werder Bremen— Rot Weiss Essen 1-1, 1. FC Kaiserslautern- Hamburger SV 1-4, FC Schalke ’04—Hertha BSC Berlin 3-0, Fortuna Düsseldorf—Wup- pertaler SV 2-0, 1. FC Köln—Borussia Mönchengladbach 0-1, VfB Stuttgart—VfL Bochum 2-0. Stand: 1. Bayern 26-37, 2. Borussia Mönchengladbach 26-35, 3. Eintr. Frankfurt 26-33. Fortuna SC, Wageningen en Amersfoort periode-kampioen. Programma voor zondag: PEC- Veendam, SVV-Vitesse, VVV-Hera- cles, Den Bosch-Cambuur, Amers- foort-Willem II, FSC-Excelsior, Hee renveen-Volendam, Wageningen-For- tuna VI., Volewijckers-Eindhoven. Helmond Sp.-Dordrecht. ROTTERDAM. Feyenoords meest besproken en de laatste weken ook meest omstreden speler, Willem van Ha negem, heeft in de Rotterdamse derby tegen Sparta briljant wraak genomen op de velen die in het jongste verleden kritiek op hem hebben geleverd. Na het verloren bekerduel tegen PSV in Eind hoven (2-0) werd Feyenoord zondagmid dag op Spangen door een geladen, bru taal en agressief Sparta in de tweede helft soms tot op de rand van de afgrond gedreven. Maar met drie schit terende voltreffers waarvan er twee kunnen solliciteren naar de kwalificatie „doelpunt van de maand” zorgde Van Opstellingen Ajax: Stuy, Suurbler, Van Dord, burg, Krol; A. Müiiren, naan, Cr. Neeskens); Varga Mulder, Keizer. FC Utrecht: Henriksten; Van Oudenallen Adriaanse, Cabo, Van Huissteden- Olsen (79. Van Staa), Hildebrand, Van Veen: Hulshorst. Van Maurik, Bonsink. Scheidsrechter: Derks, toeschouwers: 19.000 De achtervolgers van Bayern München hebben de hoop op de Westduitse voetbaltafel nog niet opge- geveii. Bayern München kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frank furt niet verder dan een gelijkspel van 1-1 en lag daarmee zijn voor sprong op Borussia Mönchengladbach teruggebracht tot twee punten. Bayern had het ene punt te danken aan topscorer Gerd Müller, die elf minuten vooi tijd een pass van de absolute uitblinker Franz Beckenbau er in een doelpunt omzette. Eintracht Frankfurt had reeds na 16 minuten de leiding genomen door een straf schop van Jürhen Grabowski. Het werd overigens in Frankfurt duide lijk dat ook Bayern München te verslaan is. Eintracht was ondanks 'iet formidabele spel van Beckenbau er sterker maar de thuisclub benutte de kansen niet. LONDEN. (Reuter, SID, DPA) Dankzij een overwinning van 1-0 op leider Leeds United heeft Liverpool er zaterdag voor gezorgd dat de strijd om het Engelse kampioenschap weer volledig open is. Liverpool, aange- moedigd door 56.000 wild enthousiaste supporters versloeg Leeds United, dat rechtstreeks op de tit"! scheen af te gaan, door een doelpunt van Steve Heighway zeven minuten voor het eindsignaal. Leeds United staat op 52 punten. Liverpool heeft weliswaar een achterstand van acht punten, maar heeft ook twee wedstrijden minder gespeeld Van Hanegem zondag na zijn fenome nale prestatie tegen Sparta: „Nu kan iedereen wel roepen dat nu wel bewezen is dat ik met die blessure toch goed kan spelen, maar toch heb ik er nog veel last van- Ik ga zonder meer naar een specialist”. Onder de (moeilijkheden Horst, die na Steegman uit

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 12