Marjol Flore en het Veel belangstelling voor vogelmarkt „Tropica Concert vol contrasten voor Braziliaanse missie Slaapkamer uitgebrand BUURTHUIS MIM Rode Kruis viert jubileum Kind aangereden in Velsen-Nrd stand „Mama Cash”-effect Huisvrouwen opgelet! Zomerkampen buurthuis Wijk aan Duin Zuidervaart deed stapje WIE WIL WAT? terug MA'Al W( Nico van Stralen DRONKEN ACHTER HET STUUR Jeugdsociëteit tweemaal bezocht Plan West-zegels nog steeds gewild Kort IJmondnieuws Plezierig won prestatieloop van „Kees Jongert” Eeuwige dank van bejaarden voor Heemskerkse politie MAANDAG 18 MAART 19 74 IJMUTDER COURANT 4 ’T BRAAMBOS (Zeeweg 264, IJmuiden) DINSDAG 19 MAART 20.00 UUR Organisatie: D.S.’7O P.v.d.A P.S.P. C.D.A. P.P.R. V.V.D. C.P.N. D’66 Forumbijeenkomst van alle politieke partijen voor de Provinciale verkiezingen in L buu Een slov mof ten. nen wer onn BEVERWIJK Hm IMp'' 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) het o Vernietigd. Een 15-jarige jonge man, die zich met een snelheid van 60 km p.u. op een bromfiets voortbewoog, is door de Beverwijkse politie aangehou den. De brommer zal worden vernietigd Dit lot staat ook de crossbrommer te wachten, waarmee een 13-jarig Bever- wijkertje zich amuseerde. De firma Zuidervaart is nu gevestigd in een van de winkels, die door Dela uit Eindhoven in het hartje van Heemskerk zijn neergezet. Beschikte de heer Zuider vaart in het oude pand over 100 m2 winkelvloeroppervlakte, in zijn nieuwe pand kan hij over 500 m2 beschikken. (Van een onzer verslaggevers) Je 1 op i buui ik i mij Die aan deze zan< kom ven. gaai A vite pen „I de i was onti hun mot mei spel een noe: doo der. doe de woi D twa han en heit kok geb Bos ook aan hou pen kan jes gen het Gel per In een ken stuk Wai wer de oors dezi en ontv curs veel Aad de toe. D akti beo< een staa bedi ren, en ren De opbrengst van de collecte is in het verslagjaar tegengevallen. Men haalde vierduizend gulden minder op en dat voornamelijk als gevolg van het feit, dat men in Heemskerk uitsluitend met een collectebus mocht inzamelen. Van ver schillende tgjden is daar bezwaar tegen gemaakt en dit jaar mag men weer op de gebruikelijke wijze collecteren, dus ook met lijsten. Voorts is tijdens het weekeinde inge broken in de Vomar aan de Bankenlaan. Voor zover kon worden vastgesteld, worden circa vijftig pakjes sigaretten vermist. springt er bij voorkeur middenin. De mensen op de voorste rijen -Het micro- foonsnoer reikt niet verder - zijn hun schoot dan ook niet zeker. Waar de zangeres ruimte ziet, daar zit ze. Doch nooit voor lang. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Op de Rijk Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeling nu 3755 leden telt. Een over zicht werd gegeven van de werkzaamhe den van colonne, welfare-afdeling, de lectuurinzameling, de hulp aan invaliden en al die andere taken. De firma Zuidervaart, textiel- en woning inrichting in Heemskerk, gaat woens dagmiddag van vier tot half zeven de opening van het nieuwe pand op de hoek DeutzstraatKerkweg met een re ceptie vieren. Vijfendertig jaar handelde de heer Zuidervaart de zaken in zijn oude pand af, maar deze week hebben slopers en machines het stenen bouw werk (op een steenworp afstand van de nieuwe vestiging) met de grond gelijk gemaakt. de Waalweg in Velsen-Noord is een vijfja rig knaapje op zijn fietsje ten val geko men vlak voor een bromfietser, die hem wilde passeren. Met een vermoedelijke schedelbasisfractuur is het jongetje naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht. HEEMSKERK. Gezien de grote schade, welke bij een binnenbrand in een flat aan de Jan Ligthartstraat in de Slaapkamer is ontstaan, mag het volgens de brandweercommandant, de heer A. Baardemans, een wonder heten, dat de 35-jarige bewoonster er het levend heeft afgebracht. BEVERWIJK. De afdeling Bever- wijk/Heemskerk van het Rode Kruis gaat op 4, 5, 6 en 7 april het vijftigjarig bestaan herdenken, met als hoogtepunt een receptie in het Stadskantoor op de vrijdagavond. Dat werd donderdagavond meegedeeld tijdens de jaarvergadering. Penningmeester Van Geffen moest het jaar afsluiten met een nadelig saldo van 1342.68. De begroting voor 1974 is slui tend gemaakt op een bedrag van 46.000,— In zaal Dam hield de Heemskerkse Vo- lièrevereniging „Tropica" zaterdagmid dag een open vogelmarkt: toegankelijk voor zowel handelaren als amateur- kwekers (lidmaatschap niet noodzakelijk) en „gewone” vogelliefhebbers. De markt trok veel belangstelling, vooral omdat er ditmaal in het assortiment ook tropen waren opgenomen. De circa driehonderd bezoekers hebben het bestuur van „Tro pica’’ ervan overtuigd, dat er in Heems kerk ruimte genoeg is voor het voort zetten van dergelijke initiatieven. Van daar dat „Tropica” heeft besloten, met ingang van het nieuwe verenigingssei- zoen om de twee maanden een voor iedereen vrij toegankelijke vogelmarkt te organiseren. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De wedstrijd en prestatieloop van de Beverwijkse ijsclub Kees Jongert om de door installatiebe drijf Coppens beschikbaar gestelde beker eindigde bij de dames in een overwin ning voor mevrouw Kossen en bij de heren voor Nico van Stralen. Er waren ruim 200 deelnemers. A. Fuyk uit Amsterdam besliste de strijd bij de veteranen in zijn voordeel voor H. Zonneveld uit Castricum. De overwinningen bij de jongens en meisjes over 6 kilometer gingen naar respectie velijk G. Kuipéri uit Heemskerk en K. Kerkvliet uit Roelofarendsveen. De IJmuidenaar kwam vrijdagavond omstreeks half twaalf de Maerten van Heemskerckstraat vanuit de Jan van Kuikweg inrijden en botste hierbij tegen de auto van een 33-jarige in Heemskerk wonende Spanjaard. De Spanjaard had niet op verkeer uit de Jan ven Kuikweg gerekend, omdat deze eenrichtingsver keer heeft. Beide auto’s werden behoor lijk beschadigd. HEEMSKERK. Het rijbewijs van een 39-jarige inwoner van IJmuiden is door de politie ingenomen, toen bij een door hem veroorzaakt ongeval bleek, dat hij onder invloed verkeerde. waarbij eigen koorleden de solo voor hun rekening namen. Vooral „De twaalf rovers” kreeg een uitstekende vertolking met een goede solo van de bariton Nico Adelaar. Jan van Heek was goed op dreef in De Rode Sarafan, Ben Kruyze zong in Stenka Razin wat te onduidelijk, hetgeen bij deze ballade, die volledig om de tekst draait, omdat de muziek in feite erg eentonig is, fataal kan zijn. De twaalf rovers gingen in het Russisch, hetgeen de authentieke klank wat ten goede kwam. Dat de tekst niet te volgen was, was hier niet zo’n bezwaar omdat het lied muzikaal gewoon meer te bieden heeft. De Aaghten Cantory zong een keur van Braziliaanse liederen, door veelal jonge enthousiastelingen gemaakt. Op populaire wijze worden hier geestelijke motieven aan de orde gesteld, met soms een pakkende melodie en veelal een obsederend ritme. Een combo van fluit, trompet gitaar, orgel (piano) en drums zorgde voortreffelijk voor de dynamiek en het koor deed veelal goed mee, al was het volume soms toch wel wat zwak. Pater Strik zong de soli en hij deed dat met een aangename stem en grote bezieling. Het was jammer dat hij zijn mogelijkheden overschatte toen hij ook met de sopraan Renée van Haarlem een duet uit La Forza del Destino van Verdi zong, want daarvoor mist hij niet alleen de nodige technische basis, maar ook het nodige stijlbegrip. De sopraan daarentegen speelde juist in dit duet hoge troeven uit. Haar in de hoogte prachtige geluid kwam in deze lopende melodie goed tot uiting, zodat haar ver tolking soms aangrijpend was. Eerder had zij een recitatief en aria uit „Erna- ni” van Verdi gezongen en toen was haar stem in de laagte soms storend lelijk, en was haar intonatie in de moei lijke coloraturen niet altijd even vast. Dat deze sopraan grote mogelijkheden heeft, kwam deze avond duidelijk vast te staan. Piet de Reuver zong deze avond ook, en hij deed dat niet zo overtuigend als men van hem gewend is. Hij heeft een zoetvloeiend tenorgeluid maar het dreigt nu wat al te week te worden. Als geheel een concert vol contrasten, dat juist daardoor erg boeiend was. KEES MAAS. In Centrum De Schans (Schans 10- 12 te Beverwijk) start donderdagavond een cursus moderne muziek voor jonge ren vanaf 14 jaar. Aan de orde komen onder meer stromingen als de pop, un derground, soul, blues, jazz, hard rock enzovoorts. Een grote discotheek staat ter beschikking naast andere, zoals bij voorbeeld schriftelijke, informatie. De cursus wordt begeleid door Wouter Nies ten. Wie problemen heeft met het invul len van zijn belastingformulier, kan voor raad en advies op dinsdag 19 en 26 maart (van 10.30 tot 13.30 uur) en donderdag 21 en 28 maart (van 20 tot 21 uur) terecht in buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan. De belastingdienst houdt op die uren spreekuur in Beverwijkse buurthuis. De alleenwonende vrouw werd wak ker van de dorst en kwam tot de ontstellende ontdekking, dat haar slaap kamer in lichte laaie stond. Aanvanke lijk probeerde zij het vuur zelf met water te doven. Zij geraakte echter in adem nood en waarschuwde buren, die op hun beurt de politie en brandweer alarmeer de. De brandweer maakte korte metten met het vuur, maar kon niet voorkomen, dat de slaapkamer geheel uitbrandde. Beweeglijke Marjol Flore, ondergebracht in het jonge artiesten promotende Shaf- fy-circuit, bleek vrijdagavond een on vervalst brok theaterpersoonlijkheid te bezitten, die sterk doet denken aan „Fat Mama Cash” van de voormalige groep „Mama’s &papa’s”. Uitstekend begeleid door het trio Nico van der Linden (Van der Linden - piano, René Mesnitz - bas, Robert Meinema - drums) nam ze in haar sprankelende „Flore Show” alles en iedereen op de hak, zich zelf en de edele chanson-kunst niet uitgezonderd. Gekke bekken trekkend, van hot naar haar springend, zorgde ze voor een lekker ontspannen sfeertje, dat door het meren deel van haar publiek bijzonder werd geapprecieerd. Wel gingen er na afloop van de voor stelling stemmen op, die constateerden dat de mimiek waarmee de geheel in het zwart gestoken chansonnière haar tek sten pleegt te begeleiden, op den duur aan een zekere eentonigheid begint te lijden na een uurtje hielden enkelen het wel voor gezien en ging de malle bek- kentrekkerij op hen eerder storend dan geestig werken. Anderhalf jaar is „Die Aaghten Can- torij” nu al bezig om daadwerkelijk het missiewerk in Brazilië te steunen. Sa men met pater Ben Strik, die in Brazilië heeft gewerkt en nu de belangen van de Braziliaanse bisschoppen in Nederland vertegenwoordigt, verzorgen ze overal li turgievieringen of geven concerten. Vo rige week waren ze in IJmuiden, gister avond traden ze op in de Vredevorst- kerk in Beverwijk. Door omstandigheden slechts in staat de laatste drie kwartier van de „Flore Show” bij te wonen, kan ik geen oordeel over de eventuele gegrondheid van deze mening vellen. Gedurende de tijd, dat ik Marjols’ jazzy- stemgeluid en bokke- sprongen kon volgen, heeft dit show element mij in ieder geval niet geïrri teerd. Integendeel: ik vond het een ple zierige sensatie weer eens iemand bezig te zien, die zichzelf en het kleintheater niet voordurend bloedserieus wenst te nemen: die z’n eigen betrekkelijkheid onderkent en onderstreep. I boe eig dig rui dat klo I pei wo On tiei me BEVERWIJK. De nu ruim veertig jaar bestaande winkeliersvereniging Plan West heeft nog steeds het volste ver trouwen in de toekomst. Toch liet voor zitter J. de Bree tijdens de jaarvergade ring een waarschuwend geluid horen. Plan West is een oude vereniging, maar de „tand des tijds heeft öp ons nog geen invloed gehad”, aldus de heer De Bree, „maar er vallen in onze sector nog steeds rake klappen”. Volgens de voorzitter wordt er grote waarde gehecht aan de Plan West-ze gels, waarvan er vorig jaar ruim vier miljoen zijn uitgegeven. De Goudzegelac- tle gaat met sprongen vooruit. Er kwa men er vorig jaar 155.000 in omloop. De kerstactie van de winkeliersvereniging was een groot succes, evenals de Paasac- tie. De bestuursverkiezing leverde geen enkel probleem op. De aftredende be stuursleden, de heren J. de Bree, J. Kaspers en Chr. de Goede, werden her kozen. Daarnaast kan - hoe men ook over haar wenst te denken - enig tempera ment Marjon Flore niet worden ontzegd. Ze is bereid zich volkomen te geven, haakt onmiddelijk in op reacties vanuit de zaal en wordt daarbij constant door één of meer spotjes gevolgd, die door twee lichttechnici op verdienstelijke wij ze worden bediend. Kortom: de „Flore Show” staat borg voor een paar uur ontspannen kijk- en luistergenot. Want achter alle dolkomische toestanden ver schuilt zich een voortreffelijke vak vrouw, met formidabel stemgeluid en prima dictie, die af en toe best bereid en geneigd is het „Mama Cash” effect ach terwege te laten om er even ouderwets tegen aan te gaan. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Heemskerkse politie kan bij twee bejaarde inwoners geen kwaad meer doen. De politiemen sen hebben zich de eeuwige dank van de twee op de hals gehaald door hen te helpen in een precaire situaite. De heer des huizes was namelijk naar het toilet gegaan en verloor hier zijn portemonnee, die in de afvoerpijp plons de. Aangezien er ongeveer f 300 in de beurs zat, raakten de bejaarden in pa niek en riepen de hulp van de politie in. Twee korpsleden togen naar de woning van het echtpaar en ontrukten het toilet zijn prooi. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Licht uit, spot aan. Een kordate dikkerd, getooid met een immense paarse kroespruik, dribbelt via een zydeur de grote zaal van De Jans- heeren binnen, het microfoonkoord met vinnige rukjes achter zich aanslepend. Het fenomeen Marjol Flore openbaart zich, in alle relativerende hevigheid. Het bestuur van het Heemskerks Assum- burgtheater, dat op grond van de niet bijzonder bemoedigende voorverkoopcjj- fers had besloten het opzetten van ’t ver plaatsbare podium maar achterwege te laten, blijkt een gelukkige zet te hebben gedaan: Marjol Flore wenst niet boven haar publiek uit te torenen, Marjol (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tweemaal is de af gelopen week ingebroken in de onder de Regina Caelikerk gesitueerde jeugdsocië teit. Verdwenen zjjn circa tweehonderd- vjjftig singles, twintig l.p.’s en twee microfoons. Daar waren vele belangstellenden sa mengestroomd om te luisteren naar pa ter, koor en combo, maar zeker ook naar het mannenkoor „Zanglust”, dat met enkele solisten optrad Het programma was zeer uitvoerig, maar bleek de toehoorders doorlopend te boeien. „Zanglust” onder leiding van Piet de Reuver begon na „Domine Sal- vam Fac” met drie Russische liederen, (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een winkelende huis vrouw miste zaterdag in een winkel plotseling haar boodschappentas waarin onder meer een portemonnaie met 1800,De politie waarschuwt de da mes bij het winkelen de uiterste voor zichtigheid in acht te nemen bij het doen van boodschappen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ook dit jaar organi seert buurthuis Wijk aan Duin een drie tal zomerkampen voor de vakantievie rende schooljeugd van 8 tot en met 14 jaar. Drie weken lang zullen de tenten van het Beverwijkse buurthuis, op een grote open plek, midden in de Vilsterse bossen staan. Op het programma van de kampweken staan onder meer speur tochten en spelencircuits, terwijl twee onvervuilde bosvennetjes borg staan voor vele uren zwemplezier. Naast de twintig slaaptenten en de keukentent, neemt men ook een grote gezelschapstent mee. Waardoor de acti viteiten ook in geval van slecht weer gewoon doorgang kunnen vinden. Jongens en meisjes van acht tot en met tien jaar kunnen in het boskamp terecht in de week van 6 tot en met 12 juli, jongeren van tien tot en met twaalf jaar zijn welkom in de week van 13 tot en met 19 juli, terwijl het kamp in de week van 20 tot en met 26 juli open staat voor diegenen, die tenminste twaalf jaar zijn maar de vijftienjarige leeftijd nog niet hebben bereikt. Ieder zomerkamp biedt ruimte aan dertig deelnemers. Men kan zich opge ven in huurthuis Wijk aan Duin, Wil genhoflaan 2c te Beverwijk, Tel. 24676. Het buurthuis raadt belangstellenden aan, de inschrijving niet te lang uit te stellen. Geboren: Mathilda A. G. d. v. A. Marchetti en E. K. van der Grijn; Danielle A. C. d.v. J. Wijnhoff en A. M. G. Niesten; Gwen dolyn A. d.v. P. M. Hoogland en E. M. G. van der Pal; Sylvia d.v. R. Dobber en A. C. Broekhuizen; Maurice D. J. z.v. D. de Ruig en M. A. K. Tromp; Erika A. C. d.v. C. P. M. Neeft en A.A. J. Huij- boom; Maarten z.v. T. J. A. Bodewes en B. J. F. Huneker. Ondertrouwd: G. P. Waasdorp en G. vanDuijkeren ;T. C. M. Eijking en E. M. W. Reekers; H. G. van Tol en I. P. M. Bakk'er; J. Blomsma en H. van der Linde; J. H. Heldoorn en B. M. A. Wortelboer; A. M. Cillekens en L. A. Groenland Gehuwd A. M. Martens en G. C. de Vries; L. A. Bloedjes en W. J. Niesten; P. Cornelis sens en E. A. van der Waa; J. K. van der Kolk en M. G. T. Osinge; J. Lopez Herrera en G. Schelvis; G. Jacovelli en A. C. Hop; H. G. Huis in ’t Veld en M. H. B. Burger; K. Aardenburg en E. F. L. M. van den Brom Overleden: J. M. Stemple, oud 90 jaren, geh. m. J. J. van Uum; L. Pirovano, oud 75 jaren; G. J. H. Zeegers, oud 83 jaren, geh. gew. m. P. de Man; J. van der Sluis, oud 86 jaren, geh. gew. m. L. E. Dingemanse; G. Zoontjes, oud 84 jaren; F. M. van der Grijn, oud 68 jaren; C. E. Zonneveld, oud 55 jaren, geh. m. M. C. C. Stravens; K. Versluijs, oud 88 jaren, geh. gew. m. G. Berghuis. -- ADVERTENTIE ■f' -A?

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4