Agenda kastje kijken Toer-in Noord-Holland dit jaar groen TOEKOMSTBEELD G Verenigiiigsmeuws ttrt v: 2.50 1.58 2.50 3.50 3.28 2.25 JAN WEBBE stand op „thema” Kort IJmondnieuws ACCENT OP STRAAT- EN STRANDGEBEUREN met nico scheepmaker B I J Iedere dag heerlijke verse PAARDEWORST K wartalF MAANDAG 18 MAART 1974 Ai Velsen-IJmuiden Beverwijk BIEFSTUK TARTAAR HAMBURGERS HEEL DIKKE BRAADKRABBEN HACHEEVLEES, heerlijk mals Zandvoort HEERLIJKE STOOTLAPPEN GEHAKT, half om half Bollenstreek w»-' na co: de aa ee: wc lai DINSDAG en WOENSDAG REKLAME Velsen-Noord Wijk aan Zee in een nacht- hemdje van nylon met wolkige ruches en 'n subtiel satijnen strikje. Veel dromerige kleuren. 38-46 »|-jg Heemskerk Beverwijk Castricuin Velsen-IJmuiden Mantel complet van Zuiver Scheerwollen jersey in de nieuwste voor- jaarskleuren: beige, turquoise of rood en natuur lijk marine. Mantel en japon beide in lichtgetailleerde lijn. 42-50 JjQ- In en om Haarlem Heemskerk <Rs- I s' w «ft .Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- 20 u.: Const. 20 uur: 12.15- HEEMSKERK nu) u.: Rund-, Varkens- en Paardenslagerij 250 gram Huijgens- 4 stuks heel kilo Huijgens- 500 gram Kerkweg 45 500 gram 500 gram 1 in waar mee de ruitewissers en lichten zorgt en de taak van de loodaccu verlicht, die voor het voortbewegen van de auto zorgt. Het betreft hier een Engelse experimentele auto. Hi ee: ge ui' g< m w ir z< t( I 1 44 en ti ti d P fi b v v f< f s o t i 1 no eü zij gii scl ..tt ha he dc ge so br re er ki 4; he fii St: se er ri Een vierde, die niet van zich liet horen, was oud-minister Polak van de VVD. Hij was wellicht de wijste van hen allen, want niet alleen kon je die telefoneerders slecht verstaan, ze zijn ook nauwelijks in de gelegenheid om bij deze lange-afstandsbediening zinnig mee te praten. Peter Schat bijvoorbeeld die met een dubieas citaat van Gerard over de Amerikaanse interventie in Vietnam kwam aandragen, kreeg onenigheid met de volksschrijver over het feit dat hij niet citeerde wat ervoor en wat erachter stond (één punt voor Reve), maar werd daarna met een kluitje in het riet ge stuurd door Brugsma, die toen maar een vrije schop gaf voor de thuisclub, zoals weinig avontuurlijke scheidsrechters dat doen bij onoverzichtelijke scrimmages voor het doel. Kennismakingsavond. Om aan alle geïnteresseerden in het vaak nog vrij onbekende lager economisch en admini stratief onderwijs (LEAO) naast het ge bruikelijke stencil nog wat aanvullende informatie te verschaffen, organiseert de kerngroep van de openbare Leao-school aan de Beverwijkse Brederodelaan 1 op 22 maart vanaf 20 uur een kennisma kingsavond, die in het schoolgebouw wordt gehouden. Adspirant leerlingen, hun ouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Een overzicht zal worden gegeven van alle gebruikte lesmethoden, leermiddelen, werkstukken van de leerlingen en de diverse acititei- ten binnen en buiten de school. Gespreksleider Brugsma (ziek als een hond) begon met te zeggen dat hij twee onafhankelijke denkers in zijn program ma had, en eindigde met de woorden: „U hebt het gehoord er wachten ons vreselijke tijden”. Daar tussenin was Ge rard Kornelis van het Reve de helft van de tijd aan het woord, Brugsma een kwart van de tijd en Karei samen met drie opbellers het resterende kwart. Die drie mensen die thuis met een speciale voorziening op hun telefoon konden in voegen voor een vraag, waren Peter Schat (componist), Maarten Biesheuvel (schrijver) en Jan Jette (arbeider). Linnaeushof (Bennebroek) Park met speel tuin en andere attracties. Geopend za. en zo. 11-17 u. en wo. 12-17 uur. Jac. v. Heemskerkstr. 123 - Tel. 14039 Altijd het beste Toch voordelig Deze toerkrant zal dit jaar in een oplage van 150.000 exemplaren via WV- en ANWB-kantoren, campings en hore cabedrijven van begin juni af in Noord- Holland en daarbuiten worden verspreid Behalve uitvoerige omschrijvingen van de negen toeren, zullen hier ook een dagagenda en een lijstje van de langlo pende evenementen worden opgenomen. Voorts bevat deze gegevens over kinder - activiteiten, zwembaden, musea, molens, boerdrijen en de stoomtram Hoorn Medemblik. De krant telt zestien pagi na’s, verlucht met vele foto’s en kaart jes. Voorpubliciteit voor de „Toer-in 1974” zal worden gemaakt door middel van een folder in vier talen (Nederlands, Duits, Frans oplage van buiten Gerard onthulde nog dat hij in het zelfde huis en zelfs dezelfde kamer ge boren was als de latere premier Ver- woerd van Zuid-Afrika: in de Van Hall straat in Amsterdam Voor velen van zijn tegenstanders zal dit het definitieve, nog ontbrekende bewijs betekenen voor zijn verwerpelijke instelling. Overigens hoorde Karei dit gisteren voor het eerst. Ik ook. Ik heb me altijd laten vertellen dat Verwoerd op de Jacob van Lennep- kade werd geboren De definitief vastgestelde evenementen bestaan onder meer uit: Straat- en strandevenementen met het „J.A.M. Mobiel Ensemble”, een gezel schap van veertig musici van „Jeugd- en Muziek” uit Amsterdam en het „Ricciot- Als één ding duidelijk werd uit dit programma, dan was het wel dat Gerard op allerlei manieren en allerlei wegen doordraaft op een wijze die je soms de haren te berge doet rijzen, terwijl Karei de dingen op een afstandelijker wijze bekijkt. Brugsma citeerde bijvoorbeeld uit „De taal der liefde”: „Ik ben vóór Kerk èn Staat én Gezag èn ons Vor stenhuis en tegen de arbeiders. (Ik vind dat de arbeiders in bepaalde aparte wij ken zouden moeten wonen die ze alleen op weg van of naar hun werk zouden mogen verlaten en verder alleen met speciale verlofpasjes. Maar dit terzijde)”. Gerard verklaarde daarop dat dit op „gein” viel, maar dat zo iets door weinig Nederlanders op zijn waarde wordt ge schat: „Een Nederlander is een soort Duitser die denkt dat hij geen Duitser is omdat hij melk drinkt." MAANDAG 18 MAART Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 19 MAART Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 19 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. MAANDAG 18 MAART Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ti-ensemble”, een muziekgezelschap van twintig personen. Reizende poppentheaters. Optreden van de Engelse groep „The Friends” met een kermisachtige show. Een tentoonstelling, gewijd aan „De Boom” in het Singer Museum in Laren. Een tentoonstelling „Groen” in Scher merhorn. Een tentoonstelling over de Westfriese zeedijk in Warmerhuizen. Een tentoonstelling van stoelen in „De •Lelie” in de Zaanse Schans. Speelplastieken in Velsen. Een Rie Cramer-tentoonstelling Bloemendaal en de „Toer-bios”, tien openlucht filmvoorstellingen zullen worden verzorgd. Bij dit alles vermeldt het programma nog zeven orgeltochten, waaronder drie stadswandelingen in Haarlem, Zaandam en Hoorn. Tenslotte zal er weer gele genheid bestaan een bezoek te brengen aan landbouw- en veeteeltbedrijven in de provincie. Hiervoor bestaat de keuze uit ongeveer twintig boerenbedrijven, die zonder kosten op eigen gelegenheid kun nen worden bezocht. MAANDAG 18 MAART Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenen jeugd 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: 15.30-17.30 u. DINSDAG 19 MAART Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 uur, jeugd 15-17.30 uur. Op het dak van deze auto is een zonne- krachtverzamelaar gemonteerd die zonnestralen in elektrische energie om zet. Hiermee kan een batterij worden opgeladen die voor de elektriciteit van GEBOREN: Judith M. d.v. A. Berkhout en M. Kaandorp, Brenda M. J. d.v. G. A. van Lith en M. W. J. H. Bangan Sandy F. d.v. G. C. Beentjes en G. F. M. Bloedjes, Robbert C. z.v. A. G. v.d. Zon en M. P. Sprenkeling, Jill C. G. d.v. N. J. M. v.d. Park en M A. Duijn, Esther B. A. d.v. H. J. Moerkamp en B. H. M. Bakker Barbarina d.v. A. M. Manos en G. Masia, Linda d.v. G. Hokken en A. C. Kik, Jeroen z.v. C. Klingeler en J. R. Hesse- ling, Richard E. z.v. J. E. W. Renekens en T. W. Bleij, Ramon z.v. A. J. Arens- sen en R. de Vries, Laurentia H. M. d.v. L. A. van Oosten en A. M. Schram, Babette L. M. d.v. M. G. M. Fonville en M. C. M. v. Eerden, Marco D. z.v. J. van der Zee en A. Schuurmans, Petrus N. z.v. T. P. Kerssens en G. M. T. Oud, Barry z.v. J. A. Hulscher en C. W. Ankele. ONDERTROUWD: Cornelis Kuil en Barbara Kleefstra, Antonius A. M. Jongbloed en Jetje Har- kema, Albert J. Kamps en Maria G. C. Weiling. GETROUWD: Johannes A. Nijman en Hendrika J. de Groot, Lodewijk Goedhart en Elisa beth A. G. Beemsterboer, Leonardus M. Zonneveld en Immetje Hulshof, Jan Le- get en Christine H. v.d. Bos, Jan Klein en Petronella Bul, Hendrikus G. Schelle- kens en Maria C. A. de Roode. OVERLEDEN: Klaas Assendelft, 66 jaar, Johanna A. M. Kraanen-Usamer, 82 jaar, Gerardus Groentjes, 72 jaar, Johannes C. Span- jaardt, 39 jaar, Albertina C. Keller-Hals, 93 jaar. 19 en „Ik ben heel iemand anders dan mijn broer”, zei Gerard over Karei, en dat bleek ook wel. Karei zag bijvoorbeeld geen Surinamersprobleem in Nederland: „Zelfs als je ze allemaal zou laten overkomen het zijn er niet meer dan 300.000 dan zou je er nog weinig van merken.” Ook in zaken als ontduiking van de ziektewet zag hij geen probleem, al was het maar omdat hij geen idee had hoe groot (en hoe normaal) dat percentage was. Hij zal dan ook Joop den Uyl stemmen, dus PvdA, de partij die volgens Gerard de grote sociale ver worvenheden op het spel zet, reden waarom hij WD zal stemmen DINSDAG 19 MAART Velserbad, Briniostraat 6.30, BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Dreigement van een moordenaar”, 19.30 u.: „Mrs. Robinsons minnaar’’. Luxor Theater (Breestraat). 19.30 u.: „Dr. Zjivago”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van miniaturen, tekeningen en schilderijen van Jan van der Schoor. Selma de Vilder- Schepel en Piet de Ridder; geopend tot en met 6 april op maandag van 13.30-16 u„ op dinsdag tot en met vrijdag van 9-18 u„ op zaterdag van 9 tot 16 u. Receptie. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe be drijfspand aan de Wijkermeerweg 25 houdt de direktie van Spanjaart BV Meubel en Interieurbouw te Bever wijk op vrijdag 22 maart een receptie van 17 tot 19 uur. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 and let die”. De Vrijheid. De Heemskerkse schietvereniging „De Vrijheid” kon tij dens de onderlinge oefenwedstrijd weer een absolute topschutter huldigen: dit maal was het de heer Jac. Castricum met de hoogst mogelijke score van honderd punten. Als tweede volgden de heren Kocak en Nolten met elk 99 punten, terwijl de heer Van der Meet (het jongste ,,Vrijheid”-lid) met 98 pun ten op de derde plaats eindigde. u.: „Live En verder zei hij verklarend: „Ik maak de mensen een hoop wijs, maar mezelf maak ik niets wijs. Het is alle maal show. Als ik mijzelf koninklijk volksschrijver noem, dan heeft dat de zelfde waarde als wanneer in reclame voor waspoeder gezegd wordt dat het „nagelversterkend” is. Ik ben acteur, ik mik op effect, maar ik meen het wel.” BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 19.30 uur: „Gejaagd door de wind" Stadsschouwburg, maandag 20.15 uur: Zuide lijk toneel „Globe” met ,.Een bruid in de morgen”. DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 14-17 uur Noordelijk Koetshuis, Dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur- tentoonstelling architectuur Amsterdamse school. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag van 12 tot 13.30 uur en va 20 tot 22 uur. Voor ander dagen en tijden telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondg te bezichtigen van 10 tot 12 uur tel. 19000. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelmlnakade 74 tentoonstelling grafisch werk van Robert Smit. Dolflrama (Hotel Bouwes Palace) Wo za. en zo. 12, 14 en 16 uur. Bowlingcentrum (Burg, van Fenemaplein). Dagelijks geopend 16-01 en zo. 14-01 uur. Raadhuis Zandvoort: 20 uur: Vergadering commissie financiën. 20 u.: Vergadering com missie publieke werken. Dinsdag 20u.: Verga dering commissie algemene zaken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Met de jaarlijks terugke rende manifestatie „Toer-in Noord-Hol- land” zal nu met als thema „groen” de nodige aandacht worden bes.teed aan een aantal nauw met dit thema verbonden aspecten. Deze periode loopt dit jaar van vrijdag 21 juni tot en met zondag 18 augustus. Hoewel een aantal evenemen ten dat met natuur- en milieubescher ming verband houdt, nog nader moet worden uigewerkt, is toch reeds bekend dat het accent op het straat- en strand- gebeuren zal worden gelegd. Vandaar dat het voornemen bes.taat muziek- en theatergroepen te laten optreden op straat, strand, pleinen en markten. In dit verband zullen negen toeren worden samengesteld, waar elke toerist of dagrecreant zelf kan uitkiezen op welke manier per trein, auto, fiets of bus hij de evenementen wenst te bezoeken. In de toerkrant, met uitvoeri ge omschrijving van de tochten, zal extra aandacht worden besteed aan fiets-, vaar- en wandeltochten en vindt men tevens bij de belangrijke plaatsen de frequentie van het openbaar vervoer vermeld. 13.15, 16.40 —18 en 20-21.30 uur: ge mengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12.30 u. in Willebordstraat 102, IJ- muiden, tel. 10715. Openbare bibliotheek Velsen. Centrale bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden-Oost 15.30-17.30 uur filiaal Wijkerstraatweg 17, Velzen- Noord 1-20.30 uur; filiaal Zeewijkplein IJmuiden-West 19-21.30 uur, filiaal Wüstelaan, Santpoort 14.30 tot 17.30 uur PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden 19-21 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Belcanto, Velser Operakoor, 20 u. re petitie in Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 2, IJmuiden. Velser Gemengd Koor, 20 uur: repeti tie ingebouw Baptistengemeente, J. P. Coenstraat. Gebouw „Velserduin”, Velserduinweg, 20 uur: smalfilmclub „Velsen”:Wim van Schedewijk met.... ,,’t Braambos”, Zeeweg, 20 uur: forum avond politieke partijen. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Dinsdag 20 u.Heemsteedse Chr. Oratorium Ver. o.l.v. Jan Pasveer m.m.v. Noordhollands Phllharmo- nlsch Orkest met de Johannes Passion. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u..Help de dokter verzuipt”, a.l. woensdag 13.30 u.: „Het teken van Zorro”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Doodskreten uit het Hellehuis”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, en 20 u.Patton”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „De rechter en de linker hand van de duivel”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr 14.30, 19 en 21.30 U.: „Pat Carrett en BiUy the Kid”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „La grande Bouffe", 18 j„ woensdag 14.15 uur: „Sjors, Sjlmmie en de rebellen”, a.l. Zero (Bakenessergracht 8). Dinsdag „Salome”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Pren tenkabinet, tekeningen en grafiek van Isaac Israëls, Permanente tentoonstelling van Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e t.m. de 19e eeuw. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. zond. 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling Franse grafiek uit eigen bezit. Permanente tentoonstelling schilderijen, tekeningen en historisch natuurkundige instrumenten, mine ralen, fossielen enz. Open din. t.m. za. 10-17 u. Eerste zondag van de maand 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79), Ex positie „Van Roomsche Huize”, met o.a. curi osa, prenten, devotlonaila. T.m. half mei oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend di. t.m. za. 10-13.30 en 14-17 u. Zo 14-17 u. Cruqulusmuseum (aan de Ringvaart, bij Heemstede) Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Alleen na tel. afspr. met theehuis Tel. 02508-854. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstr.) Tentoonstelling van religieuze voor werpen Geopend dl., do en za. van 10-12.30 u. en van 14-16.30 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst met koop- tegoed. In het keldertje: Expositie poppen van Koji Kondo, t.m. 31 maart. Geopend di. t. m. vrij. 13-17 u. za. 13-17 u„ do.av. 20-22 uur. Vishal (Gr Markt). Expositie van de vroege re Haarlemse schildersgroep X65. „Sier Uw Stad”, georganiseerd door gem. Haarlem, te vens voorlichting over groenbeplanting in Haarlem 19 t.m. 25 maart. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. t m. 17 maart. Vleeshal (Gr. Markt) Expositie van Douwe Jan Bakker met 236 „uitspreekbaarheden”, tevens werk van Sigurjur Gudmundsson, Hrain Fridfinnsson en Krisjan Gudmundsson. Geopend dag. 10-17 u. zond 13-17 u. T.m. 14 april. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Expositie schilderijen van E. Land. Geopend dl. t.m. za. 9-18 u. t.m. 3 april. Galerie Mare (Wolstraat 18). Expositie goua ches van John Verberk t.m. 27 maart. Tevens werk van Margritte Manray, Dall en beelden van Nic. Jonk. Geopend di. t.m. za. 11-17 u. zond. 14-18 u. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13) Expositie olieverven en tekeningen van Jan Hunfeld. Geopend dag. 10-17 u. Zond, gesloten t.m. 14 april. Hal Prov. Planologische Dienst (J. J. Hame- linkstraat 4-6). Expositie van Leentje Linders met grafisch werk, geopend ma. t.m. vrij. 9-17 u. t.m. 22 maart. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heem stede) Expositie olieverfschilderijen van Hen ry Kley Geopend di. t.m. za 13-18 u. do. 19- 21.30 u. en zon. 13.30-16.30 u. t.m. 9 april. Galeriek Eylders (Haltestraat 77 Zandvoort). Tentoonstelling van beeldhouwster Marianne Souwerbren en de schilder Sam Parabirsingh. Geopend di. t.m. zond 13-17 u. t.m. 24 maart. VOLKSUNIVERSITEIT A.H. Gerhard Mavoschool (Ingang Raaks) Dinsdag 20 u.: Spaamwoude, een recreatie gebied in ontwikkeling, door ir. J. L. Goud- smit (lezing met dia’s). DIVERSEN Trinltelts Lyceum (Zijlweg) Dinsdag 20 Hoorzitting plan Zijlweg Expositleschip Argo (Spaarne t.o. nr. 17) Tentoonstelling over de schoonheid en de bedreigingen van het Waddengebied. Geopend dag. 10-18 u. Zondags gesloten t.m. 7 april. Wijkcentrum Eruopawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman. Di. 10-13 en vrij. 14-16 u. De Waag (Spaarne 29). Geopend op do. en zo. van 20-01 u. en vrij, en za. van 20-02 u. VVV Haarlem (Stationsplein) Geopend dag. 9-18 u. Haarlemse Rondvaart P. Tuijn (Vergierde- weg 30) Tel. 372081. Vaartochten voor groepen op verzoek. Thljsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Vogel- en plantentuin. Geopend di. t.m. vrij. 9-12 u. en 13-16 u. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (ingang Vogelenzangseweg bij Oase Aerdenhout). Elke zo. 15.30U natuurwandeling onder leiding gids. Geopend iedere zond. 13-16 u. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak tegenover Watertoren aan de Zeeweg Overveen). Dagelijk geopend van 9-17 u. Haarlenj Bowling (Orlonweg-Delftlaan). Geo pend ma. t.m. vrij. 13.30-02 u. za. en zondag 11.30-02. u. za. en zo. 11.30-11.30 u. jeugdbow- len. en Engels), die in een 18.000 exemplaren vooral de provincie Noord-Holland wordt verspreid. Goed, denk je dan, dat zullen we onthouden, maar meteen daarop hoor je Gerard dan weer kankeren over arbei ders die in de ziektewet lopen, hij noemt Den Uyl „die kale uilebal die met zijn atheïstische terreur een vrome vrouw als de koningin verhinderde haar troon rede te besluiten met een bede tot God” en hij voorspelt over vijf of tien jaar in Nederland een politiestaat, met als con sequentie dat hij via Frankrijk naar Amerika wil uitwijken, landen die toch allebei, in alle objectiviteit gezien, op het ogenblik reeds die positie van poli tiestaat innemen die Gerard Reve over vijf jaar (Frankrijk nu) en tien jaar (Amerika nu) aan Nederland toe dicht MAANDAG 18 MAART Velserbad, Briniostraat, IJmuiden 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging Plein 1945, IJmuiden, 1-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord 19-21.30 uur Operettegezelschap VIDES, 20 u. repe titie in gebouw Abeelenstraat. Federatie „bejaardenzorg”, Abeelen straat 1, van maandag tot en met vrij dag geopend van 9 tot 11 uur Gymzaal Ossendorpsehool, 19.30 uur: Boksles en training „De Ring”. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein, 20 uur: repetitie „De stem van IJmui den” BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). „The Getaway”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgens- straat). Expositie van schetsen over het Kom- plan; geopend tot 25 maart op maandag, woensdag en vrijdag van 19.30-21 u., op zater dag en zondag van 14-17 u. De Zandkraai (Handelstraat). Expositie „Werken in de IJmond”; geopend tot en met 30 maart. ro Q3 1 zuiver scheerwol

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 6