Gespannen verhouding Coerver-Brox voor duel tegen Ruch FEYENOORD BEGINT WEER MET PROBLEMEN AAN EUROPA CUP Ajax: Rust weergekeerd Verrassende Italiaanse coalitie in Milaan-San Remo ALLE BELANGEN OPZIJ VOOR FELICE GIMONDI UEFA schorst TOM OKKER TEKENDE VOOR WTT CF Barcelona wil drastisch gaan uitbreiden Weer winst nederlaag van Hartoch 1 E*1O zeven spelers hockeydames ■i 1 hO a Staatsloten per giro dinsdag Loslippigheid Niet ideaal Favoriet 623e 17 1 9 MAART 1974 16 Macht Staatsloterij Leeftijd Postrekeninghouders kunnen nu reeds hele loten per giro bestellen voor de april-loterij. Giro-overschrijvingen (geen bank of gemeentegiro), ten gunste van postrekening 5151 t.n.v. Collec teur Directie Staatsloterij moeten uiterlijk31 maart zijn uitgevoerd. Bedragen die later binnenkomen worden geboekt voor de mei- loterij. Inlichtingen over automatische afschrijving geeft de Directie Staatsloterij, postbus 565, Den Haag, tel. 070 - 65.39.55. SPECIAAL 1 NU OOK JU COLA 4P ENEEN HEERLIJKE CFFRUSDRANK Afdaling De loten-verkoop voor de volgende loterij be gint op 1 april 1974 bij de loterijkantoren. W' i !<steW3l J' |T (Van onze sportredactie) BERT BREVOORD. (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE 23 km voor de PETER HEERKENS nummer: 027559 027559 Een extra prijs van 100D00 is gevallen 076702 076702 toen Felice Gimondi op finish wegsprong. Met deze eerste plaats in Milaan San Remo verbaasde Gimondi op late leeftijd andermaal en in die beschou wing drong zich onvermijdelijk de afwe zigheid (door ziekte) van Eddy Merckx. Maar met dat vraagstuk wist Gimondi wel raad: ,Jk ben liever winnaar zonder dat Merckx erbij is, dan twee keer tweede en een keer derde achter hem zoals voorgaande jaren! Trouwens, het is 18 maart 1974 Tweede trekking 053686 098215 097879 010908 058793 014733 089904 8 94 18 516 339 418 071 4377 ol te 12 les iac M. al P- ee Ed- 18- 16, 10, ei- 1-8, ige td- rJ- 19- :op ek fl its u- g- ze n- rs Bn m 12 e- de et Bn 2- ne m t- B- or Jf. 54 ik f- ;a- y- sn :te at ste de [et en in. tar iet ms iet n- 3 en g- n, iel le. id ie ti le t- er if. m o- Een Ruch waarvoor Wiel Coerver nog eens waarschuwend de vinger opstak: „W8j hebben in Polen door een uitste- Zeker nadat Brox afgelopen week in een Rotterdamse krant kenbaar maakte dat Coerver naar zijn me ning wat te loslippig is. De reactie van Coerver op dat artikel uitte zich zondag onder andere na de wedstrijd SpartaFeyenoord, toen hij weigerde commentaar te geven op het gebeuren in de Rotterdamse derby. Tijdens een persbijeenkomst, die gisteren in het kader van de woensdagavond te spelen return- wedstrijd tussen Feyenoord en Ruch BARCELONA (SID-ANP) Het op de Spaanse voetbaltitel, de eerste sinds 1960, afstormende CF Barcelona zal op 18 april tijdens een buitengewone leden vergadering het voorstel op tafel leggen de capaciteit van het stadion „Nou-Camp” te vergroten van 90.00 naar 120.000 plaat sen. Dit naar aanleiding van het feit, dat de Catalaanse formatie van Rinus Michels zulke grote hoeveelheden supporters trekt, dat er elke veertien dagen duizen den mensen moeten worden teleurge steld. Vooral Johan Cruyff heeft er veel toe bijgedragen, dat Catalonië weer aan de voetbalziekte is gaan lijden. Sinds zijn komst is het aantal donateurs met 10.000 gestegen en heeft thans het aantal van 72.000 bereikt. Het gemiddelde aan tal toeschouwers, dat CF Barcelona mo menteel trekt is ruim 80.000. Chorzov werd georganiseerd, bood Gerard Kerkum van de beleids groep betaald voetbal namens Wiel Coerver excuses aan voor de hou ding die de Feyenoordtrainer zon dag had ingenomen. Een verraste Coerver later: „Ik wist helemaal niet dat meneer Kerkum hier het woord zou voeren. Dat hoorde ik pas kort voordat deze bijeenkomst officieel begon. Ik dacht dat er over de wedstrijd tegen Ruch gepraat zou worden.” Dat was op 100 km van het einde gebeurd, toen er in een jacht op Mare de Meyer en Luciano Conti (ze maakten met een een vlucht die 113 km duurde en die tot een maximale voorsprong van 7 minuten leidde, de enige belangrijke ontsnapping in de aanloop tot de beslis sende klap) een kopgroep van 18 ont stond: Van Zweeveld. Swerts (beiden vielen later terug), Verbeeck, Godefroot. Maertens, De Vlaeminck, Paolini, Le man, Huysmans, Gimondi, Moser, Bitossi. Bergamo, Poggiali, Basso, Caverzasi, Zi- lioli en de dit jaar al een paar keer opgevallen Spanjaard Huelamo. Patrick Sercu, Rik van Linden, Herman van Springel en de in ParijsNice opgeval len Hennie Kuiper waren de belangrijk ste onder de achterblijvers. In het begin deden de Belgen nog wel een poging om de sterk rijdende Gimondi party te bieden. Hier maken de Belgen De Meyer en Huysmans tevergeefs een klop jacht op de ongenaakbare Italiaan. kende tactische prestatie dan wel een goed resultaat behaald, we moeten blij ven oppassen voor die knapen. Als je die Polen niet met honderd procent inzet en instelling tegemoet treedt, dan word je geheid verrast”. Feyenoord bereidt zich vanaf morgen in het Badhotel in Roc- kanje voor op de wedstrijd tegen Ruch, die de Rotterdammers een uitstekende mogelijkheid biedt de laatste vier van het UEFA-cuptoernooi te bereiken. De voor de Feyenoordspelers favoriete ac commodatie voor een trainingskamp, het KNVB-sportcentrum in Zeist, bleek be zet. in de serie N op het nummer: en een troostprijs van 2.000 op nummer: van elk van de andere series. toch niet mijn schuld dat hij er nu niet bij was. Prijzen van f f f f f f f ROTTERDAM. In een gesprek tussen de beleidsgroep betaald voet bal van Feyenoord (bestaande uit de heren Brox, Blankemeijer en Kerkum) en trainer Wiel Coerver zal donderdag worden getracht een aantal plooien glad te strijken op het vlak van de communicatie tus sen beide „partijen”. De noodzaak van een dergelijk onderhoud werd maandag eens te meer duidelijk. Met name tussen de verantwoorde lijke mensen als voetbaltechnisch (Coerver) en beleidstechnisch ge- les ola :ert 1-4, Italië had wat het wilde, en ook al maakte Felice Gimondi grote indruk door zijn vorm van de dag („Hij bleef maar bonken, niet kapot te krijgen”, verhaalde Jos Huysmans, die het het langst aan zijn wiel volhield), de coalitie die de Italiaanse renners eensgezind in hun nationalistisch gevoel opzetten, bleek voor een groot deel het finalever- loop bepaald te hebben. „Want”, meldde België’s troef Freddy Maertens, die zich onder de slachtoffers bevond, „er was geen koersen tegen. Ze stopten allemaal af voor Gimondi, ze reden geen tempo en op het moment dat hij wegsprong, gingen ze stuk voor stuk recht zitten. Het was niet te geloven. Werkelijk on voorstelbaar. Maar ja.MilaanSan Remo hé. En Italianen. Ge kent dat. Gimondi had meteen het hele spul in de slag vanaf het moment dat het vooraan samenkwam”. Toch viel het op dat Gimondi zoveel beter fietste dan enkele dagen geleden in ParijsNice waar hij geen moment indruk maakte. „Ik raakte er zwaar verkouden”, verklaarde hij, „en daar had ik vandaag nóg last van. Daarom loste ik Huysmans en De Meyer op tijd. Ik was bang voor hun ritmeverandering op de Poggio”. Over de hem door Guus Brox verwe ten loslippigheid verklaarde de van zijn vak bezeten Coerver: „Dat van die los lippigheid is waar. Ik praat veel en graag, maar alleen over mijn vak als zodanig. Ik heb nooit bewust een speler of de ploeg als zodanig aangevallen. Ik hoop dat het er nu eindelijk eens van komt dat ik met het bestuur, de beleids groep betaald voetbal en voor mijn part de ledenraad om de tafel ga zitten. Er zijn problemen, maar die houd ik nu nog voor mijzelf”. Waarop Gerard Ker kum, die enige tijd met Coerver in discussie ging, repliceerde: „U weet dat er altijd de mogelijkheid bestaat om met problemen bij de beleidsgroep betaald voetbal te komen. En U weet ook dat er donderdag een gesprek tussen u en de beleidsgroep is vastgesteld”. Coerver daarop: „Nee, dat wist ik niet. Dat hoor ik u pas voor het eerst”. GERARD KERKUM: „U weet dat er donderdag een gesprek tussen u en de beleidsgroep is vastgesteld. In ieder geval werd zonneklaar, dat er in de boezem van Feyenoord momenteel alles behalve pais en vree is. Nadat er rond de eerste wedstrijd tegen Ruch in Polen al volop moest worden bijgepraat tussen spelers en trainer, blijkt er met de return voor de deur andermaal spra ke van een verre van ideale atmosfeer binnen de vereniging, zij het dat die nu van andere aard is dan twee weken geleden. Wat de wedstrijd tegen Ruch Chorzow betreft: aan de kant van Feye noord is er nog geen zekerheid over het meespelen van Wim Jansen, Wim Rijs- bergen, Dick Schneider en Willem van Hanegem, die allen licht geblesseerd zijn. Van hen lijkt Rijsbergen, die in de wedstrijd tegen Sparta het veld moest verlaten, er het ergst aan toe. Wim Jansen, die gisteren voor het eerst weer met de groep meetrainde, en Van Hane gem. Rotterdams held van het afgelopen weekeinde, zullen er vrijwel zeker wel bij zijn tegen Ruch. Met de uitbreiding van „Nou-Camp” moet, volgens de club, in september worden begonnen. Het past in het kader van de festiviteiten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van „Barsa”, de Catalaanse naam voor het team. De kosten worden geschat op rond 19 mil joen gulden. De 30.000 nieuwe plaatsen moeten alle zitplaatsen worden, zodat het totale aantal zitplaatsen op 75.000 wordt gebracht. De marktwaarde van CF Barcelona is na de komst van „El Salvador” (de verlosser) Cruyff gigan tisch gestegen. De Spanjaarden vragen voor een vriendschappelijk duel f 190.000. Over aanbiedingen heeft men overigens niet te klagen. Op dit moment heeft het bestuur ongeveer 35 uitnodi gingen binnen voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. GENÈVE (UPI). Zeven spelers zul len woensdag de tweede wedstrijd in de kwartfinales van de toernooien om de Europese voetbalbekers niet meemaken. Zij zijn door de Europese Voetbal Unie (UEFA) voor een wedstrijd geschorst, omdat zij in het huidige Europa Cup seizoen twee waarschuwingen hebben ontvangen. Het zijn Jankov (CSKA Sofia), Melo (Atletico Madrid), Demarmels (FC Basel), Hagara en Varadin (Spartak Tnnava), Manaca (Sporting Lissabon) en Abraham (1. FC Magdeburg). BUFFALO. (ANP) Tom Okker heeft gisteren in Buffalo een contract getekend dat hem voor vijf jaar bindt aan World Team Tennis (WTT). Hij zaf in deze stedencompetitie uitkomen voor de Canadese stad Toronto. Gezien de breekbare verhouding tussen de Westeu- ropese tennisbonden en de WTT moet het als onwaarschijnlijk worden be schouwd dat Okker voor Nederland zal kunnen uitkomen in het toernooi om de Davis Cup en het internationale kampi oenschap van Nederland, dat in juli in Hilversum wordt gehouden. De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft namelijk de interna tionale federatie om opheldering ge vraagd, waarom alleen Wimbledon en Forest Hills „beschermd” worden. Bij een onbevredigend antwoord zal Nederland het voorbeeld van Italië, West-Duitsland en Frankrijk volgen en WTT-spelers niet toelaten tot het Davis Cup-team en de Grand Prix-toernooien. Wel zal Okker het huidige toernooien- circuit van World Championship Tennis (WCT) normaal afmaken. Dat betekent dat hij in elk geval volgende week zal aantreden in Rotterdam en als hij zich daarvoor plaatst ook bij de eind- toemooien in Montreal (dubbelspelen) en Dallas (enkelspelen), die begin mei wor den gehouden. Er zijn geen mededelingen gedaan over hetgeen Okker bij de WTT zal gaan verdienen. Zelf heeft de dertigjari ge Nederlander steeds verklaard een eventuele overgang naar de WTT met de daaraan verbonden consequenties alleen interessant te vinden als zijn huidige verdiensten voor de komende jaren op zijn minst zouden worden gegarandeerd. Okker verdient momenteel door de bank genomen tienduizend dollar per maand. Over vijf jaar gerekend zou dat uitko- men op een bedrag van ruim twee miljoen gulden. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De rust bij Ajax is (voorlopig) weergekeerd. Als men althans het perscommuniqué mag geloven dat voorzitter Van Praag na het gesprek met trainer Knobel en de spelers heeft uitgegeven, mag geloven. Volgens Van Praag zijn alle misverstanden en vraagtekens volledig en in goede harmonie opgelost. Vandaar het weinig zeggende perscommuniqué, waarvan de club er in de tien jaar topvoetbal al tientallen heeft uitgegeven als er „geheime” besprekingen waren, dat dit keer luidde: „Bestuur, trainer en spelers in vergadering en besproken hebbende de recente persberichten met betrekking tot de training en technische begeleiding, zijn tot de conclusie gekomen dat de publikaties daaromtrent geheel onjuist zijn.” Flandria-ploegleider Brik Schotte rea geerde met een verbijsterende gok door Godefroot en Maertens op te dragen zich van achtervolgende acties te onthouden om benjamin De Meyer die op zijn beurt van Schotte geen werk aan de kop mocht doen de kans tot een stunt te geven. Schotte: „Wat moest ik anders? Het was alles of niks. Dat kunt ge niet dom noemen, want zo liep de koers. En een koers, die hebt ge niet in de hand”. Godefroot: „Ik ben zelf naar Schotte gegaan om de tactiek door te praten. We nemen een risico, zei hij. Kalm aan voor De Meyer. Ik geef toe dat het een enorme gok was, een kleine kans die we bovendien verspeelden. Dat is erg spij tig”. MANDELIEU (AFP). Nederland heeft ook zijn tweede wedstrijd van het toernooi om de wereldbeker voor dames- ploegen, dat in het Zuidfranse Mande- lieu plaats vindt, winnend afgesloten. België werd met 1-0 verslagen. In een ander duel won Oostenrijk met 2-0 van Zwitserland. Kans op herstel kregen de geslagen en niet (ook al zag het daar even naar uit omdat ze lange tijd op amper twee minuten achterstand reden), want Felice Gimondi hield er met zijn pelotonnetje huurlingen knap de vaart in gedurende een boeiend gevecht tegen negen Belgen, die de Italiaanse wereldkampioen uitein delijk ook nog de helpende hand toe sta ken via de tactiek van de Vlaamse Flandria-ploeg waarin de nog jonge Marc de Meyer met zijn onuitblusbare ijver plots een sleutelrol begon te spe len. Hij haakte aan (met Jos Huysmans) De uitslag: 1. Gimondi (Ita) 288 km. in 6 uur, 46 minuten en 16 seconden; 2. Leman (Bel) op I min., 35 sec; 3. Roger de Vlaeminck (Bel) op 1.54; 4. Bitossi (Ita) op 1.55; Apolini (Ita) op 2.Ö5; 24. Hennie Kuiper op 3.44. bied (Brox) is momenteel sprake van een gespannen verhouding. De onverwachte Belgische bondgeno ten van Felice Gimondi en de macht van het Italiaanse blok, vermoordden de laatste kansen van favorieten als Roger de Vlaeminck, Eric Leman en Frans Verbeeck. Ze moesten het afleggen tegen Felice Gimondi die, opgejaagd door ap plaus, naar het einde vloog. Zijn tem- poslag schitterde door kracht waarmee hij in elk geval de indruk wegnam dat zijn overwinning louter de uitkomst was van Italiaans samenspel. Jos Huysmans: „Hoe je het ook bekijkt, hij reed gewoon het best van allemaal”. Felice Gimondi zelf legde het zo uit: „Vroeger viel ik meer aan, nu houd ik me lange tijd rustig. Daardoor ben ik sterker op het eind. Ik heb geleerd. Kuiper (met Jan van Katwijk, die het einde niet haalde, de enige Nederlander in deze koers): „Het kwam vooral door dat die kopgroep in een afdaling ont stond en er veei renners waren die de zaak blokkeerden omdat ze niet snel naar beneden durfden. Er vielen gaten, zodoende. Maar het lag voor een belang rijk deel ook wel aan mezelf. Ik mis de brutaliteit en de ervaring om in dit soort situaties mee te gaan. Achteraf realiseerde ik me dat het in de beklim ming van het bergje waar die kopgroep kwam een nerveuze toestand was ge weest. Ik had daar beter op moeten reageren. Nu sukkelde ik in de laatste rijen”. I 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het 2.000 is gevallen op het nummer: De prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: f 50.000 is gevallen op het nummer: Een extra prijs van f 100.000 is gevallen -J-KI in de serie W op het nummer: en een troostprijs van f 2.000 op nummer: van elk van de andere series. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. SAN REMO. Als wielernatie Italië de dag van MilaanSan Remo viert, wordt het sportvolk daar één. Dan tellen geen namen, maar slechts het Viva Italia in welk collectief dc supporters zich langs de 288 km lange ronde verenigen tot een miljoenen massa die met zuidelijk temperament het sportieve landsbelang uitschreeuwt. MilaanSan Remo is na drukkelijk van de Italianen en toen het er maandag in de 65e aflevering van deze wedstrijd in de finale op aankwam, cijferden de Azzuri in de kopgroep zelfs hun persoonlijke belangen weg voor de sterkste onder hen: Felice Gimondi, die het Grote Doel moest gaan bereiken. Ze vormden een dege lijke combine en vergaten dat ze op Marino Basso na tot een andere ploeg dan die van Gimondi behoorden: Paolini en Bitossi (van SCIC), Zilioli (Dreher), Bergamo. Poggiali, Caverzasi en Moser (allen Filotex). Ze stuurden hun landgenoot Felice Gimondi (32 jaar) als een blijde boodschapper vooruit naar San Remo, waar het „bravo Felice” donderend boven de Via Roma roffelde. WIEL COERVER: „Neen daar wist ik niets van. Dat hoor ik nu pas voor het eerst. LEEUWARDEN. Titelhouder Gen nadi Sosonko, Jan Hein Donner, Hans Ree en Jan Timman, de vier favorieten voor de nationale schaaktitel, beperkten zich in de twee ontmoetingen die zij tegen elkaar moesten afwerken op de eerste dag van het Nederlands schaak kampioenschap in Leeuwarden tot het ontwijken van risico’s. Donner en Ree kwamen zelfs al na zestien zetten remise overeen, Sosonko en Timman wachtten daarmee nog tot de veertigste zet. De grote verrassing van de eerste ronde was de nederlaag van internatio naal meester Hartoch tegen zijn (Am sterdamse) stadgenoot Vogel. Langeweg ontplooide tegen Ligterink de aanval op de damevleugel vanuit een Siciliaai.se openin'’ Ligterink vond daar op niet de juiste oplossing met als ge volg dat zijn moeizaam opgezette verde diging rondom de witte konrng nog voor de veertigste zet bezwek. Scholl kwam’in zijn partij tegen Bal- jon al in de opening duidelijk in het voordeel te staan. Baljon wist de tegen stand slechts tot de tijdcontrole vol te houden. te? -

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17