VICAN Cor Coster SUCCES OP KORTE TERMIJN behartigt zaken van Schrijvers hier niets SPORT WILLY KREUZ: Limburgers niet naar Vissers o „Liefst wil ik in Holland blijven Ruch-trainer wellicht coach van Tsjechische nationale ploeg „We hebben „Als ik alleen op de baan sta voel ik me zo „IK STREEF NAAR eenzaam” Timman „los” van rivalen te verliezen” ■R co 99 O BADMINTON VOOR MARJA RIDDER MEER DAN HOBBY 21 WOENSDAG 20 MAART 1974 Furore VOETBALWEEKBLAD ACTUEEL door Pieter Mul Toernooi Geen steun Excuus F 1,25 overal verkrijgbaar WILLEM DUÏS EfN VÜIS1 VOOR ORANJE. SPECIALE WK jlOROSCOOP: CRUYFF IN TOPVORM! BERKS EN HORN OVER 0! ARBITRAGE. 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) een Vican ADVERTENTIE IT.' (Van onze sportredactie) die ter. is kunnen te de Rot- wo- LONDEN. „Verleden jaar hadden Agnes en ik een uitstekende kans de halve finale van het damesdubbel te bereiken. In de beslissende verlenging ENSCHEDE Cor Coster, de Amsterdamse zakenman en schoonvader van Johan Cruyff, heeft positief gereageerd op een verzoek van Piet Schrijvers om voortaan ook de voetbalzaken van de doelman van FC Twente in het Neder lands elftal te behartigen. Zoals gemeld loopt de huidige verbintenis tussen Schrijvers en de Enschedese voetbalstichting aan het eind van dit seizoen af. Schrijvers heeft er geen geheim van gemaakt dat hij 27 jaar oud’graag nog één keer een hoge financiële score uit een nieuw contract, al dan niet via een transfer, wil bereiken. Daartoe heeft hij nu Coster aangenomen, die in dit opzicht al voor verscheidene Nederlandse topvoetballers succesvol is opge treden. Piet Schrijvers: transfer naar buiten land niet uitgesloten. Marja Ridder: specialiste in het dubbel spel. bij de jongste jeugd ik Imre Rietveld nog De opvallende opmars naar internati onale roem lijkt echter toch (nog) niet verder te reiken dan de kwartfinales. Tegen Feyenoord kwam Ruch in eigen omgeving immers niet verder dan 1-1 en boven verhe- Kreuz ver ver- op van hem op Die niet geprakki- 23-jarige ruikt 2 1 1 3 1 3 1 1 1 2 2 1 3 is alle ven, stonden we zelfs met 2-0 voor. Je merkte dat het publiek op onze hand was, maar dan wordt je je plotseling bewust dat je op het punt staat een erg goeie prestatie te leveren. Die druk was toen in elk geval te veel. We verloren toch nog en lagen er zodoende in de kwartfinale uit”. Topspeelster Marja Ridder over haar ervaringen tijdens de vorige All Eng land, het hoogst gewaardeerde badmin- tontoemooi van het seizoen en geldend als de officieuze strijd om de wereldti tels. Vican: „Ik wilde afgelopen winter met Rudh aan een of ander internationaal toernooi deelnemen om het wedstrijdrit me vast te houden. Helaas kon dat niet. In het seizoen dat ik met Slovan Bratis- (Van onze sportredactie) Twee mensen op wie Ruch Chorzov van avond ongetwijfeld voor een groot deel zal moeten bouwen: doelman Czaja (links) en vrije verdediger Ostafinski. ROTTERDAM Vijf jaar geleden behaalde Michael Vican. die vanavond met Ruch Chorzow ten koste van Feyenoord hoopt door te dringen tot de halve finales van het toernooi om de UEFA Cup. het grootste succes tot dusver in zijn loopbaan als oefen meester. Onder zjjn leiding veroverde de Tsjechische club Slovan Bratislava in Bazel de Europa Cup voor bekerwinnaars door een 32 overwinning op FC Barcelona in de finale. De opmars van Slovan naar nationale en internationale roem voltrok zich in ijltempo, al moest het elftal, dat in Tsjecho-Slowakjje een wig dreef in een jaren lange hegemonie van Dukla Praag, al vrjj snel de heerschappij in eigen land over laten aan een nieuwe komeet. Spartak Trnava. ROTTERDAM Als het aan Willy Kreuz ligt dan wordt De Kuip vanaf volgend seizoen zyn nieuwe thuishaven. In navolging van Kris tensen zal hjj dan de overstap van Het Kasteel naar Rotterdam-Zuid maken met de opzet Feyenoord volgend jaar aan meer doelpunten te helpen. Een opdracht die de Oostenrjjker. ondanks alle perikelen rond zjjn voorgangers, niet verontrust. Kreuz kan series doelpunten produ ceren. Dat bewees hij vorig seizoen in de spits bij Sparta. Wat dat be treft bestaat er ook voor de Oostenrijkse bondscoach geen enkele twijfel. Hij heeft de Wener reeds lang geleden verzekerd dat hij aanstaande woensdag opgesteld zal staan in het Oostenrijkse nationale team, dat Nederland in een oefenduel zal bekampen. Een uitstekende gelegenheid voor Kreuz om eens te meer zijn capaciteiten te showen. nodig- Maar wij hebben niet, zoals bij voorbeeld Feyenoord, de mogelijkheid om die voor veel geld uit het buitenland te halen”. De opstelling van Ruch Chorzow ziet er als volgt uit: Czaja; Banger, Ostafins ki, Wyrobek en Drzewiecki; Masczyk, Bula en Bon; Herisz. Marx en Kopicera. BERT BREVOORD PSVAjax FC Utrecht—MW HaarlemDe Graafschap AZ’67Sparta FeyenoordTelstar NAC—FC Den Haag FC TwenteRoda JC NECFC Groningen FC AmsterdamGo Ahead E. SVV—Vitesse FC WV—Heracles FC Den BoschSC Cambuur Fortuna SCExcelsior veld als twee weken geleden in Katowi ce. Alleen spitsspeler Jan Beniger zal ontbreken. Twee dagen na de eerste confrontatie met Feyenoord verrekte hij tijdens een training een dijbeenspier. Zijn plaats in de frontlijn wordt ingeno men door Kopicera, wiens laats op het middenveld wordt bezet door Bon. Deze ontbrak in de eerste ontmoeting, omdat hij een UEFA-schorsing voor één wed strijd moest uitzitten. Bon had eerder in het UEFA-Cuptoernooi driemaal een ge le kaart voor ogen getoverd gekregen. Marja Ridder en Agnes van der Meu- len-Geene, een duo dat in december de nationale dubbelspeltitel greep en dat een prima kans heeft de verrichting van verleden jaar te herhalen op de edi- tie’74 van All England, die vandaag in Londen van start is gegaan. In de eerste ronde staat het Neder landse dubbel tegenover de Canadese combinatie Stevenson/O’Brien en om in de kwartfinales te komen zou in de ronde daarna gewonnen moeten worden van de Engelse dames Nielsen en Gard ner. „Die loting is inderdaad wel gunstig en dat betekent een zekere stimulans. Maar ik ben nogal bijgelovig: als mij een goede kans op winst wordt gegeven gaat het geheid fout”. Om vervolgens een beter resultaat te boeken dan in 1973 zou het vaderlandse koppel moeten afrekenen met de Deensen Kaagaard en Strand, een opgave die zonder meer als zwaar kan worden gekenmerkt. Opvallend genoeg is All England voor Marja Ridder niet het hoogtepunt van het badmintonseizoen. „Dat was de strijd om de nationale titel. Dat niet Joke van Beusekom en Marjan Luesken, maar wij eerste werden gaf me veel voldoening. Waarschijnlijk omdat Marjan en Joke door internationale ontmoetingen meer in het nieuws zijn worden ze hoger gewaardeerd zoals ook nu weer uit lijs ten van de bond blijkt. Maar dat vind ik ten onrechte. Nationaal zeker, maar toch ook internationaal hebben Agnes en ik dezelfde resultaten als zij behaald. „Bij zo’n nationale weet je in elk geval dat je de mogelijkheid hebt de titel te grijpen. Die verhoudingen liggen op All England voor ons heel anders. Niet dat ik geen vechtlust zou hebben, maar ik ben wel geneigd me bij de feiten neer te leggen”. Nb pei atauinemeflt goedkoper (F. 15,60 voor 13 nis.) Stuur een briefkaart met Uw naam en adres aan Kick, postbus f 400, Amsterdam of bel 023 339040 I (dag en nacht L bereikbaar) De Oostenrijkse scheidsrechter Wöhrer leidt vanavond het duel tussen Feyenoord en Ruch Chorzow. Hij wordt geassisteerd door zijn landgenoten Drabek en Schelovsky. „Nu hebben wij voor de eerste wed strijd tegen Feyenoord alleen maar een paar oefenwedstrijden in West-Duitsland en in eigen land een bekerwedstrijd kunnen spelen. Daarna een competitie duel (tegen Polonia Bytom, 0-0) en een bekerwedstrijd tegen Garbania Krakau, een club uit de tweede divisie (Ruch won die wedstrijd met 3-0 door doel punten van Kopicera. Bula en Herisz). Om met zo’n bescheiden voorbereiding ineens twee zware wedstrijden te spelen, is meestal funest”. Daarom doet het ook uiterst merk waardig aan, dat Ruch de vorige week uitstel vroeg voor een competitiewed strijd, waardoor het toch al niet optima le wedstrijdritme andermaal werd aan getast. Vican: „Het bestuur en ik hebben dat uitstel gevraagd uit vrees voor bles sures. Of het verstandig is geweest, weet ik eigenlijk niet. Maar dat zal vanavond dan wel blijken”. Vican, die verklaarde dat hij zijn achter het Ijzeren Gordijn opgedane er varingen best eens zou willen toetsen door in dienst te treden van een club in West-Europa, brengt vanavond tegen Feyenoord vrijwel hetzelfde elftal in het den betreft de voorbereiding beter ge weest dan een jaar geleden. We hebben in Kent gespeeld, en de Internationales van Beverwijk en Duitsland (waar bei de keren de halve finale werd bereikt red.) Na een flink aantal jaren topbadmin- ton is de wil om te winnen bij Marja Ridder nog niet verminderd. „Na een ruzie heb ik wel eens overwogen ermee te stoppen, maar de hele familie is badminton en na zo’n tijd ben je er gewoon mee vergroeid. Het is wel zo dat het meer is dan een leuke vrijetijdsbe steding; hobby is echt te zwak uitge drukt”. ROERMOND (ANP). De zes Lim burgse wielrenners, TTiieu. Pustjens, Jan Krekels, Ben Koken, Jo Vrancken, Wim Kelleners en Ger Harings zullen dit seizoen definitief niet rijden voor een ploeg die onder leiding staat van Ton Vissers. Het zestal zal, onder leiding van ploegleider Jeu Joris, als Tim-Oii-ploeg aan wedstrijden deelnemen. Toen ik nog speelde versloeg wel, maar een paar jaar later had zij zoveel meer training en buitenlandse ervaring gekregen dat ze al als juniore te goed was voor mij. Omdat zij enigst kind was konden haar ouders haar laten reizen. Mijn ouders zagen me al aanko men met de vraag mij ook naar het buitenland te sturen. Als ze dat met mij hadden gedaan konden m’n broers ook aanspraak maken op die trips. Een veel te kostbare zaak natuurlijk”. Toch heeft de aanwezigheid van een flink aantal spelers in hetzelfde gezin (al haar broers hebben zich met de sport bezig gehouden of doen dat nog) ook positieve kanten. „Voor een belangrijke wedstrijd is er altijd spanning, je jut elkaar op, probeert aanwijzingen te ge ven en zo. En na de wedstrijden is er natuurlijk veel kritiek op elkaar, maar dat is voornamelijk een gunstige zaak”. weer als specifieke spits opereren. Dat er dit seizoen De dubbelspel-specialiste heeft zich in de single niet zo thuis gevoeld. „Ik voel me zo eenzaam als je alleen op die baan staat, je mist de steun van je partner. Waarschijnlijk ontbeer ik ook het spel inzicht om het bestrijken. Informeel heeft Ajax de in voetbalkringen niet onbekende Amsterdamse aan nemer Van der Meyden belangstelling getoond voor Piet Schrijvers. Voorzitter Van Praag heeft een dergelijke interesse inmiddels ontkend, maar dat hoeft nauwelijks verwondering te wekken, omdat officieel niet is toegestaan voor het eind van de competitie dergelijke contacten te leggen. Gezien de relaties van Coster is het voorts niet uitgesloten dat buitenlandse clubs belangstelling hebben voor de Twentse doelman. Daarbij mag met name worden gedacht aan Spanje. Piet Schrijvers zelf acht de mogelijkheid van ver trek naar het buitenland allerminst uitgesloten. Het hangt er natuurlijk van af wat de onderhandelingen met FC Twente opleveren. Bezwaren om naar het buitenland te gaan zijn er niet. Ook het probleem van de kinderen die naar school moeten zijn niet onoverkomelijk, aldus Schrijvers. Vorige week heeft FC Twente vergeefs geprobeerd met Schrijvers tot over eenstemming te komen over een meerjarig contract, zoals ook met Kees van lerssel, voor wie PSV grote belangstelling toont. Er werd echter nog geen ak koord bereikt. Cor Coster zal ook namens Schrijvers optreden in gesprekken met het bestuur van FC Twente, waarbij een vijfjarige verbintenis als uitgangs punt geldt. LEEUWARDEN. Jan Timman heeft zich na de tweede ronde van de nationa le schaaktitelstrijd in Leeuwarden enigs zins losgemaakt van de andere drie fa vorieten: Donner, Sosonko en Ree. Hij moet de leiderspositie echter nog w el delen met Scholl, Van Dop en Vogel, die ook anderhalf punt verzamelden. Sosonko en Donner wilden geen ern stige verwikkelingen en besloten al na dertien zetten tot remise. Evenals giste ren dus weer geen duidelijke afscheiding in een partij tussen de kanshebbers, die het „uitlopen” van Timman in deze fase van het toernooi als ongevaarlijk bestem pelen. De overwinning van Timman op Lan- geweg kwam tot stand in een partij waar de dames al snel van het bord verdwenen- De verdediging van Lange- weg werd eerst op de damevleugel en daarna op de andere flank hevig onder spanning gezet. Toen hij bovendien in tijdnood kwam, koi) Timman hard en beslissend toeslaan. Ondanks de puntendeling was de par tij Ree-Scholl spannend. Het is moeilijk na te gaan waar, maar het leek erop dat Ree op een bepaald moment de boot heeft gemist. Zijn spel was zeer sterk. Desondanks en in hevige tijdnood wist Scholl zich te herstellen. De uitslagen TimmanLangeweg 1-0; EnklaarLigterink rem; VogelVan Dop rem; BaljonHartoch 0-1; Ree Scholl rem; SosonkoDonner rem. onthullend kleurrijk altijd in dè aanval DEZE WEEK O.A. lava de Europese beker won. is de ploeg ’s winters naar Zuid-Amerika geweest om daar een groot toernooi te spelen met sterke clubs als River Plate, Boca Juniors. Estudiantes uit Argentinië. Pal- meiras uit Brazilië en MTK Boedapest uit Hongarije- De ervaringen waren uit stekend en toen bleek ook, dat er geen terugval kwam na de winterpauze”. Met die wetenschap in het achter hoofd durft de 27-jarige Haarlemse toe te geven dat haar conditie niet is wat het wezen moet. „Je zoekt zo gauw een excuus om niet te hoeven gaan trainen, een stok achter de deur is voor mij beslist nodig”. Die stok heeft ze na de nationale kampioenschappen gemist, omdat ze de centrale trainingen maar één keer kon bezoeken, simpelweg omdat de meeste trainingen op zaterdag waren vastge steld. Haar baan part time verkoop ster in een schoenenzaak liet niet toe dat zij meer dan die ene keer verstek kon laten gaan. „Toch is het deelnemen in Engeland ontzettend belangrijk, om dat je alleen al van het bekijken van sterkere speelsters erg veel kunt leren. Als je weer in Nederland terug bent heb je toch de idee nu zullen we er eens tegenaan gaan. Toch is wat de wedstrij- Leo van der Kroft leidt op 18 mei in Glasgow de voetbalinterland Schot land—Engeland. Hij krijgt assistentie van Peter Gans en Joop Vervoort. De verkoop van het z.g. Oranje- paspoort verloopt nog stroef. Er zijn nu ongeveer 7000 exemplaren aan de man gebracht. Het streefgetal is 500.000 stuks. Trainer-coach Ron Groenwoud van FC Groningen heeft zijn al vier jaar durende verbintenis met één jaar ver lengd. Een werkgroep in Vlaardingen zal binnenkort een plan publiceren, dat moet kunnen leiden tot behoud van betaald voetbal in deze stad, zij het in een gewijzigde structuur. Het is vrijwel zeker, dat de ex- coach van het Joegoslavische voetbalelf tal, Vijudin Boskov, de nieuwe trainer van FC Den Haag wordt. Het Oostduitse voetbalelftal heeft in Gera met 2-0 gewonnen van de Zweedse club Djurgarden. De Engelse voetbalbond zal. op ver zoek van de regering, een speciale com missie benoemen die het gedrag van het publiek tijdens wedstrijden zal onder zoeken. Desalniettemin wist de brigade van Vican zich in korte tijd van een niet geringe faam te voorzien. Ruch wordt beschouwd als het sterkste, meest mo dern voetballende ciubteam dat Polen ooit op de been bracht. En behalve in de nationale competitie maakt de ploeg fu rore in het UEFA-Cuptoernooi, waarin het vooral dank zij imponerende prestaties op eigen veld achtereenvol gens Wuppertaler SV, Carl Zeiss Jena en Honved Boedapest overtuigend uitscha kelde. contact, maandag door ver- Oosten- journalisten opgebeld. Op die ma nier blijf ik in Oos tenrijk toch bekend. Misschien is dat gunstig voor later, de eerste jaren zul len ze me echter bij een Oostenrijkse club nog niet zien.” Kreuz: Och, ik geloof met dat zo’n incidenteel optreden van erg groot belang is. Afgelopen zondag verwachtte ook ie dereen van mij dat ik er juist tegen Feyenoord twee of drie in zou knallen. Maar net op die mo menten valt het dan vaak tegen.” De Oos tenrijker neemt ge voeglijk aan dat die voorstelling niet van invloed zal zitn het voornemen Feyenoord om aan te trekken. Dat Rotterdammers dat willen staat vast. Dat Sparta daar po sitief tegenover staat eveneens twijfel terwijl zelf Feyenoord bovenaan zijn langlijst heeft staan. „Vorig jaar al heb ik via Hasil het eerste contact met Feyen- Bedragen hier betaald worden, zijn daar niet moge lijk. Ik hou nog wel regelmatig Iedere word ik schillende rijkse Dinsdag is in Roermond een bespre king geweest tussen vertegenwoordigers van de directies van Robot (Markslag) t Gazelle (Breukink) enerzijds en Tim- Oil (Roumen en Van Tuyl en de advi seurs Eddy Beugels en mr. Van Eindho ven) Na die bespreking meende directeur Timmermans van Tim-Oil dat het niet in het belang van de renners zou zijn een vorm van samenwerking met de Bobot-groep aan te gaan. Met Ruch Chorzow is Michael Vican bezig met een soortgelijke machtsgreep als hij destijds met Slovan Bratislava deed. Ik de Poolse competitie, jarenlang beheerst door clubs als Gornik Zabrze en Legia Warschau, heeft Ruch momen teel een vrij comfortabele voorsprong van drie punten op de naaste rivalen. Daarom zou een transfer naar Feyen oord voor ons ide aal zijn. Dan kunnen we gewoon in terdam blijven nen.” Aantrekkelijk voor besnorde Willy bovendien de zeker heid dat hij in Feyen oord - één een kan was bij Sparta niet bij. „Vorig seizoen speel de ik wel in de spits en toen maakte ik 15 doelpunten, ondanks het feit dat ik enige wedstrijden door een blessure moest mis sen. Maar dit jaar gaf Sparta er de voorkeur aan dat ik als spielmacher zou treden, plaats ligt me zo. Ik heb daar ook over gepraat, maar bij Sparta zei men dat ik me als spiel - dat resultaat, gekoppeld aan het gegeven dat de ploeg op vreemde bodem aanmer kelijk minder sterk voor de dag komt, wettigt de verwachting d at Rotterdam voor Ruch het Europese eindstation in dit seizoen wordt. Vican daarover: „Ik ben ervan over tuigd, dat wij het Feyenoord nog moei lijk genoeg kunnen maken. Wij zijn naar Rotterdam gekomen met de ge dachte dat we niets hebben te verliezen. Gezien de uitslag in Katowice verkeren we natuurlijk in het nadeel, maar we zullen tot de laatste minuut voor een goed resultaat blijven vechten. En Ruch mag dan in uitwedstrijden veel mindere resultaten hebben bereikt dan op eigen terrein, het is niet zo dat we per se moeten winnen. Aan een gelijkspel van bijvoorbeeld 2-2 hebben we genoeg”. Michael Vican, die wellicht in juli zijn landgenoot Vaclav Jezek opvolgt als coach van het nationale elftal van Tsjer, eho-Slowakije, wijt het tegenvallende resultaat van veertien dagen geleden aan de jaarlijkse winterstop van drie maan den in Polen. Het is een excuus, dat vrijwel alle trainers van Oosteuropese ploegen ter hand plegen te nemen, maar het is wél een aanvaardbaar excuus. „Ik ben een man die ernaar streeft op zo kort mogelijke termijn succes te behalen met het elftal dat ik onder mijn hoede heb. Dat kan alleen met een harde, professionele aanpak, zoals ik het ook bij Slovan Bratislava gewend was”. De entree van Vican bij Ruch, nu anderhalf jaar geleden, verliep allesbehalve onopgemerkt. Van de spe lers die hij toen aantrof, handhaafde hij er slechts vier, te weten Marx, Masczyk, Bula en Wyrobek, die vanavond in Rot terdam allen in actie zullen komen. Vican: „Bij de andere spelers vond ik niet de juiste mentaliteit. Vandaar dat ik een vrijwel geheel nieuw team heb op gebouwd. Helemaal tevreden ben ik nog niet. Eigenlijk heb ik nog een goede spitsspeler en een goede middenvelder oord gelegd. Mijn contract bij Sparta liep toen echter nog een jaar en daarom vond men het beter een seizoen te wach ten. Dit jaar zijn we opnieuw gaan pra ten. Maar tegelijker tijd toonden ook Re al Madrid en enkele Franse clubs belang stelling voor me. Ook die contacten zijn nog niet verbro ken. Want als het bij Feyenoord niet door mocht gaan, dan zal ik naar een buiten landse ploeg moeten. Want bij Sparta blij ven is niet mogelijk. De club kan me niet meer betalen, dat staat al vast. Mijn vrouw en ik geven er echter de voor keur aan in Neder land te blijven, om dat het leven ons hier goed bevalt en omdat het voetbal op hoog peil staat. macher verdienstelij ker zou kunnen ma ken. Bovendien wil den ze Kowalik dan in de spits.” Over een overstap naar Oostenrijk (waar hij 13 jaar voor Admira speel de) heeft Kreuz geen moment zeerd. De aanvaller ruikt het grote geld en dat is in zijn geboorteland niet aanwezig. „Daar loopt het voetbal nog altijd een stuk ach- hele veld

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21