Burgemeester Bruinsma aangever van verrassende suggestie: 4 Kampioenschap schoonspringen in Beverwijk Mening „Stadscentrum” niet gewijzigd: Breken met traditie van eerste kievitsei Th. Bleijendaal ere-voorzitter „De Zwervers” I Bi WELVAARTS- EN IN WERELDMARKT IN PIUS X-COLLEGE Reactie van Vogelwerkgroep BRIDGECLUB SANS-ATOUT De Parkeerruimte Joop Wolft bij CPN in centrum grote houtstraat/gasthuisvest haarlem/telefoon (023)319079 W 1JMUIDER COURANT WOENSDAG MAART 1974 2 0 4 door Jan Piet Stokman Onafhankelijk (Van een onzer verslaggevers) 'tis maar dat u'tweet met honderdduizend geinige geef-spulletjes. ook weer helemaal nieuw BEVERWIJK De nog niet geplaatste parkeermeters op de Breestraat blijven de middenstanders in het hartje van de kooplustige stad bezig houden. tre Feestzaal Wapenen BEVERWIJK De verrassing is compleet. De eerste bespreking om het nieuwe vrijetijdscentrum De Slof en het door de gemeente ge propageerde ontmoetingscentrum samen te voegen of in het uiterste geval naast elkaar te bouwen, met een serie bouwtechnische correc ties in beide ontwerpen, is achter de rug. Dinsdagavond hielden een vertegenwoordiger van de gemeen te (ir. Camfferman), van de Stich ting Vrijetijdscentrum De Slof (o.a. de heer W. Schipper) en bestuurs leden van de Stichting Ontmoe tingscentrum Beverwijk in het Stadskantoor een ronde-tafelconfe- rentie om eikaars standpunten over een eventuele samen werking/inte gratie aan te horen. Grote voorvech ter achter de samenvoeging is bur gemeester J. G. S. Bruinsma. Bruinsma b - MB Huwelijk tussen De Slof en ontmoetingscentrum? SBH 1». (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) OVI (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) giftshop ‘;T interieur architectuur BEVERWIJK. Parallel aan de Vas tenactie organiseren leerlingen van het Beverwijkse Pius X-college zaterdag 23 maart tussen 8.30 en 17 uur een „Wel- vaartsmarkt” en een „Wereldmarkt” in het schoolgebouw aan de Büllerlaan. Dat samenvoeging en/of samenwerking ook ter sprake wordt gebracht noemde hij niet meer dan billijk. „Iedereen zit aan de tafel, dus dat aspect kan gemak kelijk worden meegenomen. Er zitten echt wel mogelijkheden in”. In glas gevallen. Een tienjarig jon getje uit Heemskerk is gistermiddag bij het spelen op het Wijk aan Zeeër strand in een stuk glas gevallen. Met een flinke snee in zijn knie is het kind naar het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis ge bracht, waar de wond is gehecht. BURGEMEESTER H. NIELEN kievitsei W Het de maa ze 1 mini de c hele ling mati sche IJ van zal 1 het land offic schil vierl gen win| aden voor plots een Daai wat Zon< aan bom ban) oer Ee afde denc men als 1 stee< beur ia va luist het lijke geva wat K< klag in nett rie Bern in 1 brac ritei inlic T< een visv van van stun Dee: mid men *en Parkeermeters. Niet in de Breestraat, zo vindt de winkeliersvereniging Stadscen trum. PARKEERMETERS UIT DE BREESTRAAT HOUDEN In zijn jaarverslag stelde aftredend secretaris Boelen dat „De Zwervers” niet alleen nationaal, maar ook internatio naal bekendheid hebben gekregen door optredens in onder meer Frankrijk, Duitsland en België. Een bestuursvoor stel. over te gaan tot de oprichting van een jeugdraad, werd door de vergadering met gejuich ontvangen. Naar verluidt zou het ontwerp van de nieuwe Slof een aantal wijzigingen on dergaan als wordt besloten het ontmoe tingscentrum met het vrijetijdscentrum te combineren of in het andere geval aan elkaar te bouwen. Een van de meest belangrijke elementen wordt dan wel de bouw van een feestzaal, te gebruiken door wie dan ook. Maar de Stichting Vrijetijdscentrum De Slof wil vasthou den aan een aantal voor de nieuwe Slof belangrijke gegevens. Bekend is, dat de trouwe bezoekers en gebruikers van de Slof het nieuwe vrijetijdscentrum graag op de plaats van het oude centrum aan het Raamveld willen zien verrijzen, maar van die situering wenst men geen Wethouder ir. J. Camfferman ver klaarde. dat het gesprek met de Slof en de leden van de Stichting Ontmoetings centrum mede is bedoeld om de heren van de Slof op een paar saillante moei lijkheden te wijzen. „Zo zou de Rijks Planologische Dienst willen weten hoe de nieuwe Slof in het HEEMSKERK. Aan de Gerrit van Assendelftstraat, nabij de kantoren van gemeentewerken, is straks plaats voor 13 auto’s. In de afgelopen dagen zijn de panden, die daar stonden, gesloopt. Openbare Werken begint binnenkort met de bestrating van het parkeerterreintje. GROEP 3: 1. V.d. I/jgt-Nahuijsen 144, 2. Hilbers-Kluft 139, 3. fam. Tabak' 123, 4. Reijmer-Kleijn 118, 5. Jongejan-Beet- hoven 106, 6. Van Bergen-Poerstamper 105, 7. Eijking-Duin 98, 8. Gebr. v.d. Kolk 91, 9. dames Priovano 80, 10. V.d. Wateren-Portegies 75 punten Zaterdag 23 maart worden van 13 tot 15.30 uur wedstrijden gehouden op de één meter plank voor deelnemers boven zestien jaar. Zondag 24 maart, van 12 tot 17 uur, komen alle andere groepen aan bod. halszaak te maken als het er om gaat een voor Beverwijk volledig nieuw ge bouw te verwezenlijken, waarin alle ge ledingen van de Beverwijkse bevolking een plaatsje kunnen vinden en zich thuis voelen. Via de „Wereldmarkt” zullen kleinere en grotere produkten uit d'e derde we reld aan de man worden gebracht. De opbrengst van deze verkoping gaat even eens naar de Sahel-landen. Tenslotte wordt in de kapel van het Pius X- college zaterdagavond een liturgische viering gehouden rond het thema „SOS.” Aanvang 19 uur. BEVERWIJK. De uitslag van de wedstrijdronde om het kampioenschap van de Beverwijkse Bridgeclub „Sans Atout” luidt: Groep 1: 1. Van Gronin- gen-Zoontjes 132, 2. Kuil-Hoogeboom 124, 3. Roos-Beentjes 121, 4. Beers-Koof 113, 5. W. en C. Hoogeboom 105, 6. fam. Luijendijk 103, 7. Spruit-Van Balen 102, 8. Smit-de Wit 101, 9. Sloof-de Vries 92, 10. V.d. Brink-Rahusen 87 punten. Iedereen wordt uitgenodigd welvaarts- producten (kaarsen, beeldjes, flessen wijn en dergelijke) bij de organisatoren van de markt af te geven bij voor keur zaterdagmorgen tussen 8.30 en 9.30 uur die vervolgens zullen worden verkocht. De opbrengst is bestemd voor de Sahel-landen. BEVERWIJK. Tijdens de jaarver gadering van de Beverwijkse drumband „De Zwervers” is aftredend voorzitter Th. Bleijendaal sr. tot ere-voorzitter be noemd. Tevens aanvaardde de heer Bleij endaal een functie als instrumenten commissaris. De heer Bleijendaal wordt als voorzitter van „De Zwervers” opge volgd door de heer W. Gorter. Met uitzondering van de aftredend voorzitter had het gehele bestuur van „De Zwervers” zich niet herkiesbaar ge steld. De heer Bleijendaal was bereid opnieuw een bestuursfunctie te aanvaar den, doch wenste het voorzitterschap van de drumband niet meer op zich te nemen. In het nieuwe „De Zwervers”-bestuur hebben zitting genomen: W. Gorter (voorzitter), Th. Bleijendaal jr. (Ie secre taris en le penningmeester), H. Klein man (2e secretaris), Th. Mulder (2e pen ningmeester), Th. Bleijendaal sr. (com missaris instrumenten), mevrouw Bleij- endaal-Duiker (commissaris uniformen) en mevrouw Berghuis-De Doodt (com missaris donateurs). Misschien, dat een projectmaatschappij, die het gebouw van De Nijverheid wil kopen, een tweede parkeerlaag op het plein wil bouwen. De maatschappij kan op de plaats van de Nijverheid een kantoor bouwen. Ruimte voor een paar honderd auto’s is dan echt wel noodza kelijk. Het zijn maar losse gedachten die we opwerpen, maar wel het overwegen waard, zo dachten wij.” BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Koniklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) worden dit weekeinde in het Beverwijkse Sportfondsenbad de natio nale winterkampioenschappen schoon springen gehouden. Voor de organisatie tekent de zwemvereniging „De Futen” uit Amstelveen. Deze vereniging ter bevordering van de belangstelling voor en de beoefening van de veldornithologie is het niet eens met de motivering van de burgemeester. Het bestuur zond ons een brief met de volgende in houd: „Terecht wordt gesteld, dat dit een persoonlijke zaak is van iedere bur gemeester. Vandaar onze brief aan alle burgemeesters van Noord-Hol- land. Volgens dat bericht een samen vatting van de mening van burge meester Nielen. Red. BC zouden de kievitseieren alleen worden ge zocht door echte natuurliefhebbers en -kenners. Een bewering die nergens op slaat, want een echte natuurlief hebber gaat geen eigeren zoeken en rapen en zeker niet van een kievit. Deze natuurliefhebber weet dat hij bij het rapen juist een grote versto- ringsbron is in het veld. Daarvan zijn meerdere vogelsoorten de dupe. De vogels vliegen van het nest af, waar door het nest onbeschermd is en een prooi van kraaien. De burgemeester verklaart ook, dat het eerste kievitsei toch nooit wordt uitgebroed. Deze bewering wordt door eierrapers graag gebruikt, maar is wetenschappelijk geheel onjuist. Alle vogels dus ook de kievit begin nen juist met broeden op een zodanig tijdstip dat er een optimaal voedsel aanbod is als de jongen uitkomen. Door een toenemende verstedelij king wordt het weide-areaal in Ne derland steeds kleiner. Dit weideland- HEEMSKERK. Het bestuur van de Vogelwerkgroep Noordhollands Noorderkwartier heeft gereageerd op een bericht in onze editie van zater dag, dat melding maakte van het feit, dat burgemeester II. Nielen van Heemskerk bereid blijft om het eer ste in de gemeente gevonden kievitsei in ontvangst te nemen. „Stadscentrum streeft naar betegeling van deze winkelstraat”, zo deelde de GROEP 2: 1. Den Heijer-de Groot 103, 2. Welagen-De Laleijne 84, 3. Belterman- Hoen 83, 4/5. Reijnhart-Schipper, Schip- per-Tabak 70, 6. Eijking-Bierman 69, 7. fam. Hoogeboom 64 8. gebr. v.d. Vlugt 54, 9. fam. v. Roon 51 punten. De samenvoeging of samenwerking van De Slof en het Ontmoetingscen trum moet in de besturen nog nader worden besproken. Volgens wethou- der ir. J. Camfferman (SCP) zijn de besprekingen tot nu toe in een zeer plezierige sfeer verlopen. De afwikkeling van de financiële situatie bij De Slof is voor de ge meente geen belemmering om het gebouw aan de Stichting over .te doen, zo deelde wethouder Camffer man mee. De subsidiëring van de nieuwe Slof en de grondverkoop komen aan de orde in de raadsvergadering van 11 april. schap is juist het broedgebied van onder meer de kievit. Het is onjuist te veronderstellen, dat dezelfde hoe veelheid vogels dan wel met een kleiner oppervlak genoegen neemt. Ook door de afnemende rust neemt het aantal broedgevallen af. Uit het bovenstaande moge blijken, dat er w'-''','”1'Tde redenen zijn om de oude traditie overboord te zetten. Als de burgemeester meent dat het geen kwaad kan, dan moeten wij zo verstanidg zijn om de eigeren van de kievit te '"'“n liggen”. Deze brief was namens de Vogel werkgroep ondertekend door de heer K. van de Vlies, Hertogenven 32 in Heemskerk. Burgemeester Nielen wenste geen uitvoerig commentaar op deze brief 'te geven. Hij bleef bij zijn persoonlijke standpunt, dat hij bereid blijft het eerste in de gemeente ge vonden kievitsei in ontvangst te ne men. bestemmingsgebied past. Het zijn jon gens, die alles uitpluizen en daar moeten we ons gewoon voor wapenen. We wil len de Slof zo snel mogelijk aan een nieuw gebouw helpen en als we de jongens hierbij kunnen steunen is dat een eerlijke zaak”. heer G. Lokhorst, bestuurslid van Stads centrum tijdens een persconferentie mee. Hij werd bij deze missie terzijde gestaan door de bestuursleden G. Bou- man en Th. Hazenberg. De midden- standsvereniging blijft zich nog steeds met hand en tand tegen de meters verzetten. „Logisch”, zegt de heei’ Lok horst, „want als die parkeermeters zijn geplaatst kunnen we de betegeling van de parallelwegen en de Breestraat zelf wel vergeten. Het centrum van onze gemeente vraagt om recreatie. De auto past niet meer in de smalle zijstraten van de Breestraat. Vorige week maandag avond hebben we alle zaken met het college nog eens doorgenomen. De par keermeters zijn toen even ter sprake gebracht. En wie schetst onze verbazing, toen we vrijdag in de krant lazen, dat de parkeermeters toch in de Breestraat dienen te komen. Wij willen die dingen niet in de hoofdwinkelstraat.” De heer Lokhorst wil wel duidelijk stellen, dat de uitlatingen over de parkeermeters geen stemming kweken is. „Dat zou na het prettige gesprek unfair tegenover burgemeester en wethouders zijn. We willen de zaak duidelijk stellen: we zijn nog steeds tegenstander van de komst van de meters naar het hartje van de stad. Waarom wijkt men met die meters niet uit naar de rand van de stad. (Van een onzer verslaggeefsters) Een tekening van de nieuwe Slof. Dan toch samen met het Ontmoetingscen trum van de gemeente? Donderdagavond verklaarde burge meester J. G. S. Bruinsma in de raads vergadering, dat de 80 parkeermeters in de Breestraat verwijderd zouden wor den, zodra de Westelijke Randweg ge reed is gekomen. Het college houdt vast aan de in 1972 bestelde meters en wenst ze niet alleen in de Zeestraat, Koning straat en op het Meerplein te zien, maar ook in de Breestraat. BEVERWIJK. De Communistische Partij van Nederland, afdeling Bever wijk houdt vrijdagavond 22 maart een openbare vergadering in „De Slof” aan het Raamveld. Joop Wolff, hoofdredacteur van het dagblad „De Waarheid” en lid van de Tweede Kamer voor de CPN, houdt een inleiding onder de titel „Met de CPN naar links”. Er is gelegenheid om vragen te stellen. Wethouder Camfferman noemde deze ontwikkeling bijzonder verrassend. „Zo zeer zelfs, dat de leden van het Ontmoe tingscentrum bij lange na niet hebben kunnen bevroeden dat het die kant zou opgaan”. Overigens moemde hij burge meester Bruinsma als de man achter de schermen. „Hij heeft zich voor deze zaak bijzonder ingespannen. Hij kan ook wat gemakkelijker opereren als politiek on afhankelijk figuur”, aldus wethouder Camfferman. Burgemeester Bruinsma blijkt de gro te animator in deze zaak te zijn geweest. Toen het gemeentebestuur besloot het voorstel tot subsidiëring van de nieuwe Slof in te trekken en van de raadsagen- da van afgelopen donderdagavond af te voeren werden enkele leden van het Stichtingsbestuur van De Slof persoon lijk omtrent de motieven van deze daad ingelicht. Na die motivatie van het ge meentebestuur de ambtelijke molens draaien langzaam is samenvoeging dan wel samenwerking ter sprake geko men en burgemeester Bruinsma wist de Slofvertegenwoordigers zover te krijgen, dat zij gehoor gaven aan zijn uitnodi ging eens met de gemeente en de leden z van de Stichting Ontmoetingscentrum te gaan praten. Die koppelingssuggestie van burge meester Bruinsma kwam onverwacht en men vroeg bedenktijd. De Slof wilde het gesprek wel houden, echter onder be paalde voorwaarden, dat een aantal voor de nieuwe Slof essentiële zaken niet onder tafel geschoven zouden worden. Volgens de heer Schipper behoeft een eventuele koppeling van de Slof aan het ontmoetingscentrum geen uitstel van de nieuwe Slof te betekenen. „Tekeningen van de nieuwe situatie zijn snel ge maakt. Het blijft natuurlijk de vraag wat het ministerie van CRM gaat doen. Feit blijft, dat we zo snel mogelijk willen gaan bouwen”. MAX PASKEtRTl» &WR

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4