Heemskerkse nota over woningtoewijzing d5 kruimels Badmintontoernooi in Zeewijksporthal Begroting met 58 mille goedgekeurd tiet t „gat” van lil met van GITAARTRIO IN MUZIEKSCHOOL WANDKLEDEN EN GRAFIEK IN HOOGOVEN-RESTAURANT 2 S f it Zontertroe/ 0 S IJmuider Operettegezelschap „V.I.D.E.S" onbekende operette van Franz von Suppé T’ Voor C-klasse en Veteranen Woonwagencentrum Gemeentebestuur Velsen als van gastheer Kinderkennis in Insingerschool VELSEN VOOR VIETNAM „BANDITENSTREICHE" I ir BIPS# 7 19 74 20 MAART WOENSDAG Normen Selectief lame* ils de W oningzoekenden V Athene 15 dg. v.a. 479.- V V Griekse eilanden (Kreta,Kos.Rhodos) 15 dg. v.a. 545.- Concert in Santpoort Waarschijnlijk ter wille van de variatie is het IJmuider Operet- tegezelschap ,V.I.D.E S.’ nu eens afgeweken van het gebruik uit sluitend populaire operettes op het repertoire te nemen, zodat in plaats daarvan voor dit jaar de keuze is gevallen op Franz von Suppé’s „Banditenstreiche”. Voor zover bekend is deze operette tot dusver nog nimmer in Nederland opgevoerd, zodat de voorstellin gen op donderdag 4 en vrijdag 5 april voor „V.I.D.E.S.” in ieder geval een première betekenen. 1 (Van een onzer verslaggeefsters) uur en uur. (Van een medewerkster) lllll ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Strengere normen bij stilstand in nieuwbouw De plaatselijke afdelingen van de politieke partijen hebben voor deze bijeenkomst volledige medewerking Bij de dames zal het jonge Velsen- talent Anja v.d. Burg moeten bewijzen dat haar recente successen geen toevals treffers zijn geweest. De vertegenwoordiger van de gemeen te Velsen, de heer Koopman heeft deze üatering echter gegeven onder een zeker voorbehoud ten aanzien van de inkom sten zoals staangelden, en de vergoedin gen voor het sloopterrein, electriciteit, waterverbruik, telefoon en sloopboxen. De heer Koopman was van mening, dat de begroting door deze posten als het w re nu reeds een gat (van 58 mille red.) vertoonde. van van Bij de solisten ontmoet men voorts talrijke voor „VIDES” goed bekende namen, zoals Cees Borger, Ans Poppe, Jaap Boer, Clementine Wolf, Jo Kra mer, Ferry Booy, Frans van Oevelen, Jo Broek en Trims Westbroek, waar bij een groot koor voor de gezongen entourage zal zorgen. Bij dit alles heeft ook Peter van Warmerdam als toneelmeester van de Velsense Stadsschouwburg zijn volle dige medewerking weer toegezegd en omdat de handeling zich omstreeks 1860 afspeelt in het grensgebied tus sen Oostenrijk en Pruisen, zal hij zijn fantasie weer geheel in fraaie decors kunnen uitleven. En vanzelfsprekend zullen de kostuums voor deze voor stellingen evenmin worden verwaar loosd. een repetitie van „Banditenstreiche”. IJMUIDEN. Zaterdag 23 en zondag 24 maart organiseert Badminton Club „Velsen” weer haar traditioneel C- en Veteranen-toernooi in de sporttaal Zee wijk. Het aantal inschrijvingen is wat minder dan gebruikelijk, een tendens die we ook al bij de toernooien van Duin- wyck en IJmond hebben waargenomen. De evenementen-kalender van de Neder landse Badminton Bond vermeldt te veel toernooien achter elkaar en enige sprei ding per rayon is voor het komend seizoen dan ook zeker aan te bevelen. Mr. drs. Van Beek zei te hopen van de bewoners toch wel een redelijke bijdra ge te krijgen voor de voor hen getroffen voorzieningen. De manier, waarop deze bijdragen moeten worden geïncasseerd, is nog niet helemaal duidelijk, maar er wordt wel hard aan een oplossing ge werkt. In zijn opening releveerde de heer Van Beek de gebeurtenissen en proble men van november 1973 en voerde hij een aantal argumenten aan, waarom het algemeen bestuur eerst nu voor een vergadering was uitgenodigd. De voor naamste motieven waren tijdgebrek en de spanning in het centrum. De afgevaardigde van de gemeente Velsen kwam tot zijn conclusie na een uitlating van de voorzitter, mr. drs. H. G. van Beek, in zijn openingswoord, w_arin deze liet uitkomen niet erg te geloven in het betalen van de bewoners van het centrum van staangelden en vergoedingen voor water, licht, telefoon en sloopterrein en -boxen. De heer Koopman zei er eigenlijk niet veel voor te voelen een reeks loze cijfers goed te keuren. HEEMSKERK. Op verzoek van en kele raadsleden heeft het gemeentebe stuur van Heemskerk een nota woon ruimteverdeling samengesteld, waarin de belangrijkste beleidslijnen zijn vastge legd. Daarin wordt onder meer gesteld, dat in het afgelopen jaar het definitief vast stellen van een bestemmingsplan zodanig is vertraagd, dat er althans in 1974 en ook in de eerste helft van 1975 geen nieuwbouwwoningen gereed zullen ko men. Dat maakt het vraagstuk van de woningtoewijzing aanzienlijk groter. „De druk van woningzoekenden, zowel vanuit de verzorgende sector als vanuit de Heemskerkse bevolking kan alleen maar groter worden. Immers, de „immi granten” van de laatste twee decennia hebben intussen huwbare kinderen, die rechten kunnen doen gelden op een eigen woonruimte in Heemskerk”, aldus de nota. De conclusie is dan dat men' bij de verdeling van de beschikbare woonruim te uit zal moeten gaan van stringente normen. Die normen worden in de nota omschreven. In het bedrijfsrestaurant van Hoog ovens worden zaterdag 23 maart van twee tot vier uur wandkleden geëxpo seerd van Florentia Scheerboom-Van mei en grafiek van Herman Stammes- haus. toegezegd, zodat zij geen afzonderlij ke vergaderingen zullen uitschrijven. Voorts wordt er ruimschoots gelegen heid geboden voor onderlinge gedach tenwisseling en commentaar op de uitslagen, waarbij burgemeester drs. J. Reehorst zo nodig als gesprekslei der zal optreden. De Burgerzaal wordt hier om 20 uur voor openge steld. „De Rijmonders”. De automobiel- vereniging „De Rijmonders”, uit IJmui- den heeft weer twee puzzelritten om prijzen in voorbereiding, te houden op donderdag 21 maart en maandag 1 april. De eerste is de uitgestelde herfstrit van november. Voor gegadigden zijn weer alle inlichtingen verkrijgbaar bij het secretariaat van de sportcommissie :De Ticht 57, Velsen, telefoon 15690. In principe worden alleen als woning zoekenden ingeschreven 21-jarigen en ouderen, die in Heemskerk wonen of moeten wonen. Bij die overigen, bij voorbeeld IJmondgebondenen die elders wonen, gaat men zeer selectief te werk, in die zin, dat men deze woningzoeken den niet op de lijst plaatst, als er geen Per februari 1974 beliep het aantal ingeschreven woningzoekenden 880, ex clusief de registratie voor bejaardenwo ningen. De verdeling is als volgt: aan staande echtparen 328, inwonende ge zinnen 116, alleenstaanden 91, te huis vesten gezinnen in bezit van woonruimte 239, gezinnen in te ontruimen bedrijfs woningen van Hoogovens 60, gezinnen te saneren 17, rijksvoorkeurlijst 9, onder wijs en gemeentepersoneel 20. Van de 880 beschikken 35 over een medische of sociale indicatie, 760 zijn Heemskerkers en 85 zijn IJmond-gebon- denden. Florentia is in 1936 in Hoofddorp ge boren als dochter van een architect-aan- nemer. Zij is eigenlijk autodidakte, al volgde zij na haar middelbare school opleiding verscheidene cursussen in tekenen, pottenbakken, Kabana en sie- Mten maken. 2? begon met het maken van Valt de kwantiteit wat tegen, kwaliteit op C-niveau is er zeker wel. Bij de heren zal men opnieuw kunnen waarne men dat John Keizer, van het Haarlem se Duin wij ck, er weer met tomeloze energie tegenaan zal gaan, een typisch voorbeeld wat een speler zonder natuur lijke aanleg door inzet nog kan bereiken. BEVERWIJK. Het algemeen be stuur van het Woonwagencentrum IJ mond heeft tijdens een vergadering in het Stadskantoor de begroting voor het jaar 1974 goedgekeurd. •4 grote mate van zekerheid is, dat binnen een bepaalde termijn woonruimte kan worden aangeboden. Op het aantal ingeschreven woning zoekenden wordt een extra druk uitge oefend door de aanstelling van aanvul lend personeel, bii politie, onderwijs, zo wel plaatselijk als regionaal, bij zieken huis en gemeente, terwijl het aantal ongehuwden en dergelijke dat behoefte heeft aan een zelfstandige woonruimte zeer sterk groeit. Daarbij denkt men aan de ex-gehuwden, de gehuwden zonder kinderen, de blijvend of voor lange tijd ongehuwden, terwijl zich de laatste tijd ook een steeds grotere groep aandient van nog-niet-gehuwden, die zelfstandig wil wonen. De vraag naar zelfstandige woonruimte groeit eveneens, nu het aan tal echtscheidingen toeneemt. Ook is er nog altijd een vraag naar zelfstandige woonruimte voor ongehuwde moeders. Tevens is er een behoefte aan aange paste woningen voor gezinnen, waarvan één of meerdere leden minder-valide zijn. Ofschoon door aanpassingen in de Alle politiek geïnteresseerde bur gers van Velsen worden door het gemeentebestuur voor woensdag 27 maart na afloop van de verkiezingen voor de Provinciale Staten in de Burgerzaal van het stadhuis geïnvi teerd, om hier van de uitslagen te komen kennisnemen. Voor de lande lijke uitslagen zullen twee kleuren tv-toestellen worden geplaatst, terwijl de Velsense resultaten rechtstreeks door het centraal stembureau worden doorgegeven. Volgens de laatste berichten bestaat hier nog altijd een grote behoefte aan dekens en warme kleding en omdat het comité „Velsen voor Vietnam” dat deze actie leidt zo langzamer hand door de voorraad wol is heen- geraakt, wordt nu iedereen verzocht eventuele wolrestanten voor dit doel af te staan. Uiteraard zijn ook nieu we lappen stof van harte welkom. Een en ander kan worden afgegeven bij de volgende contactadressen Rembrandtlaan 41. IJmuiden, telefoon 14884; Koningsweg 128. Velsen-Noord, telefoon 02510-28160; P. C. Hooftlaan 6, Driehuis, telefoon 12730; Kerke- rincklaan 128, Santpoort-Noord, tele foon 023-375390 en de Wereldwinkel, De la Reystraat 11, Ilmuiden. Ook het repareren van naaimachi nes voor Vietnam vindt nog steeds doorgang. In een periode van tien maanden konden aldus negentig naai machines worden afgezonden, zodat ook de voorraad oude machines aan vulling behoeft. Evenals hout voor de verpakking trouwens. Bovendien staat giro-rekening 1297013 van mevrouw N. de Boer-Mijzen, Rembrandtlaan 41, IJmuiden open voor eventuele financiële bijdragen, terwijl aan het zelfde adres nieuwe medewerkers en medewerksters zich kunnen aanmel den. bestaande woningen goede resultaten worden bereikt, is het naar de mening van B. en W. toch zinvol een aantal woningen te bouwen in de zogenoemde patio-bouw. Deze woningen zouden dan wel zodanig gesitueerd dienen te wor den. dat een concentratie van minder- validen wordt vermeden. Jk Prijzen excl. brandstoftoeslag. V Vraag de zomerreisgids bij uw reisadviseur of bij V Eindhoven - Rechtestraat 56, Tel. 040 - 6 9211 V Amsterdam - Heiligeweg 44, Tel. 020 - 6 51 86 V Fit Vliegreizen B.V. Den Haag - Wagenstraat 86. Tel. 070 - 18 01 36 kCl het Haarlems Operette Orkest, met Edwin Wolff als dirigent, terwijl Gert Willems, die tevens de vertaling verzorgde, de regie weer voor zijn rekening nam. Het is BC Velsen gelukt een goede compensatie te vinden door de finales van de districts-teamwedstrijden naar IJmuiden te halen. Hierdoor is er op zondag te genieten van spannende bad- mintonwedstrijden. In vijf districten hebben, na voorrondes, de volgende ver enigingen zich geplaatst voor deze fina les: Sportschool Van Zijderveld uit Am stelveen voor Noord-Holland, Diok uit Enschede voor district Oost, BC Whippet uit Maastricht voor Limburg, BC Schijndel voor Noord-Brabant en BC’70 uit Epe voor district Centrum. In een halve competitie zullen deze teams strij den voor de fraaie wisselbeker van de Nederlandse Badminton Bond. Deze wedstrijden worden gespeeld op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang tot de sporthal is geheel gratis. Van deze Oostenrijkse componist (1820-1895), bij de geboorteregisters ingeschreven met de welluidende naam Francesco Ezechiele Ermenegil- do Suppé-Demelli, is vooral de sprankelende operette „Boccaccio” bekend geworden, evenals zijn nog altijd en overal gespeelde ouverture „Dichter und Bauer.” Ook „Banditenstreiche” bevat een vrolijke en romantische handeling met talrijke vloeiende muzikale in termezzi, zodat men enige maanden geleden bij „VIDES” enthousiast aan de repetities is begonnen. De begelei ding wend opnieuw toevertrouwd aan Zaterdag 30 maart wordt in de mu ziekschool „Velsen” aan de Troelstra- weg weer een recital gegeven, dit maal door het trio Dick Visser, Theo Krumeich en Emile Hopman, allen gitaar. De aanvang is bepaald op 20 uur, terwijl het programma onder meer werken bevat van Bach, Haydn, Vivaldi en Hindemith. Dit trio is nogal bekend geworden door het ver zorgen van koffieconcerten op zon dagmorgen en de musici hebben ook reeds een toernee door Amerika in het vooruitzicht. Kaarten voor het recital kunnen worden verkregen bij de administratie van de muziekschool, telefoon 02550-10684. Voor de tweede maal in haar be staan wordt nu door de oudercom- missie van de Insingerschool aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden voor zaterdag 23 maart een ludieke kin derkennis georganiseerd. Het geheel zal weer bestaan uit de gebruikelijke attracties, zoals grabbelton, hengelen, touwtrekken en rad van avontuur. Voorts zijn er vier of vijf filmvoor stellingen met een Nederlands ge sproken kinderfilm en een voorpro gramma van tekenfilms, onder meer met Donald Duck en Woody Wood pecker. Bovendien wordt er nog een loterij gehouden, met als hoofdprijs een kinderfiets. Bij dit alles mag een kantine met koffie en frisdranken evenmin ont breken, terwijl ook voor een sfeer volle achtergrondmuziek zal worden gezorgd. De opbrengst van deze ker mis toegankelijk voor iedereen is bestemd voor de aankoop van mo derne onderwijsmiddelen. Vrijdag 22 maart begint in „De Hoeksteen” aan de Willem de Zwij- gerlaan in Santpoort om 20.15 uur een concert voor „Elck wat wils”, te verzorgen door het Santpoorts Her vormd Koor. Medewerking zal wor den verleend door de Koninklijke PTT-Brassband dit Utrecht en de so listen Peter Rijs, orgel en Bert Hoorn, guitaar. Het programma voor deze avond vermeldt onder meer een aantal bekende composities en negro spirituals van de befaamde „Edwin Hawkins-singers”, compleet met gui- taar-ritmische begeleiding en enige werken van Rathbone en Gebhardt. Begeleid door het orgel zal het koor bovendien nog kunnen worden be luisterd in een anthem van Handel uit „The Messiah” en wel „And the glory of the Lord.” Dit concert staat geheel onder leiding van de dirigent Cees Brugman. Op deze wijze kunnen weer enige fleurige operettevertoningen in het vooruitzicht worden gesteld, waar voor de personeelsvereniging „De Gieteling” van Hoogovens reeds een aantal kaarten heeft geclaimd. Dirigent Echmn Wolff en regi Gert Willems in actie tijdens Zo zijn de voorwaarden voor de koop van een stuk grond voor de bouw van een eigen woning de urgentie, het ach terlaten van een eengezinswoning of het achterlaten van een etagewoning, voor eerst in de goedkope huursector. Indien er binnen deze voorwaarden toch nog een te groot aantal kandidaat-kopers is, kunnen andere voorwaarden worden toegevoegd. Als urgentie staat hoog ge noteerd dat geldt ook voor huurwo ningen een medische of sociale indi catie. Wat de meergezins-huurwoningen (eta- gewoningen) betreft merkt men op, dat de huurprijzen vaak te hoog zijn voor de woningzoekenden. Deze woning bouw geeft slechts via doorsturing een oplossing. Voor de eengezinswoningen is het aantal aanvragen altijd veel groter dan het aanbod. Voor de toewijzing gelden vooral de volgende voorwaarden: urgen tie, aantal kinderen, de hoogt van de huur van de te verlaten woning met voorrang voor vrijkomende eengezins woningen en het inkomen van de hoofd bewoner. In de gemeente Velsen verloopt de naai- en breiactie voor Vietnam meer dan bevredigend, omdat thans onge veer negentig dames zich met het vervaardigen van dekentjes en alle soorten kinderkleding bezighouden. Vandaar dat enkele weken geleden de eerste zending, ter waarde van zeven duizend gulden naar Vietnam kon worden afgezonden. De oudere garde bewijst dat men ook op middelbare leeftijd nog aardig uit de voeten kan. Er wordt gespeeld op zaterdag 10.00 tot 22.00 uur en op zondag 10.00 tot 17.00 uur. De finales in het C.- toernooi beginnen zondag om ca. 14.00 uur. wandkleden en gezien haar vele op drachten voor openbare gebouwen en be drijven met veel succes. Haar kleden sieren onder meer de nieuwe AVRO- studio. Zij geeft nu onder meer les aan de Volksuniversiteit in Amstelveen. Her man Stammerhaus is een leerling van de bekende graficus Ap Sok. Sommige van zijn prenten hebben nog een stukje oppervlakkige herkenbaarheid, maar zijn latere werk wordt steeds eenvoudiger en primitiever. Er ontstaat dan een soort teken, een handschrift. Door gebruik van karton krijgt hij in het zwart spe ciale structuren. te”. A •Ta «H* Q Q Q

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7