Brox: „Basis om verder te gaan 1 Via Stewart in halve finale van All Engeland Onverwachte 0-1 nederlaag Hockeydames verkeken zich op vaardig India DEN HAAG-BOSKOV SP0R1WJSJ Jan Timman I FC Amsterdam naar Indonesië een miljoen gulden aan prijzen Joegoslaaf nieuwe trainer PRINCIPE AKKOORD Feyenoord en Wiel Coerver gaan door Ajax kwaad over uitlatingen Stoop E1O SPECIAAL voegt zich bij Van Dop Ook Atletico ronde verder 11^1 )D Interview ergert ook Zwikstra rjaar dt Militaire selectie NUOOK j COLA EN UR EEN HEERLUKE CITRUSDRANK 28 1974 VRIJDAG 22 MAART 29 sloze ile Door Pieter Mul 14. 11 SABENA 83 61 I (Van onze sportredactie) Van Praag: Telegram aan KNVB. Joke van Beusekom nam revanche voor Beverwijk carrière de halve finale van deze officieuze wereldkampioenschappen heeft bereikt. van Boskov: Geen bezwaar van WON. Verkoudheid I ADVERTENTIE Voorsprong 3 I J Z’ Coerver: Conflict met Brox en Van Hanegem. I contract wordt aangepast in zijn lands taal. Over ongeveer twee weken denkt Boskov een besluit te hebben genomen. voldoende basis is om positief samen verder te gaan. „Dat ik geen goede onderhandelaar wordt genoemd interesseeert mlij niet. Wel vind ik het bedenkelijk dat de Indiase dames Nederland tot een misser te verleiden. Het fatale moment kwam in de zestiende minuut na een vrije slag. Helma Hoegen trapte over de bal en toen was het voor Baljit Bhatti een klein kunstje te scoren. DEN HAAG (ANP). Voor de dins dagavond 26 maart op het terrein van Cambuur in Leeuwarden te spelen wed strijd tussen de militaire voetbalploegen van Nederland en Oostenrijk in de voor ronden van het toernooi om het interna tionale militaire kampioenschap heeft coach Jan Zwartkruis de volgende spe lersgroep tot zijn beschikking: G. Reits- ma (Feyenoord), J. Nieuwenhout (Vole- wijckers), K. Drost (PEC), A. van Kraay (PSV), W. Zand (Ajax), G.Bruggink (FC Twente), A. Kila (FC Den Haag), A. Hoogesteger (AZ’67), J. van den Berg (Excelsior), G. Meijer (FC Amsterdam), P. Broeks (Roda JC), L. Verstraten (FC Brugge), E. Strijdveen (Go Ahead Eag les), J. Körver (Roda JC), A. van Stave ren (Sparta) en J. van Deinzen (NEC). Scheidsrechter is Pijper uit Vlaardingen. zend toeschouwers. De hoog genoteerde Margaret Beck regerende wereld kampioene werd met 11-5 en 11-0 afgemaakt. Hagemans breekt gevaarlijk door de Indiase defensie. Ook deze situatie zal echter geen treffer opleveren. Joke van Beusekom, herstellende van een verkoudheid, balanceerde in de eer ste partij op het randje van de afgrond tegen de Engelse Nora Gardner. Nor maal gesproken geen serieuze bedreiging voor de Nederlandse maar de tien minu ten die zij te laat kwam beïnvloedden Joke kennelijk meer dan haarzelf. „Ik raakte inderdaad wat uit mijn doen. Bovendien had ik het idee dat die ver traging op Gardner een reuze ongunstig effect zou hebben”. Dat bleek al snel een misrekening. Gardner was ondanks het achterwege laten van de warming- up aanzienlijk vaster dan Van Beuse kom, die vooral punten verspeelde door de scherpe dropshots van de Engelse.. De eerste game eindigde via 7-7 in een 12-10 zege voor Gardner. In de volgende game douwde de laatste onvervaard door naar 1-7, Joke met subtiel netwerk aftroevend. Onbegrijpelijk genoeg gooide de Engelse het toen over de boeg van smashwerk in het achterveld. Dat bood Joke van Beusekom gelegenheid terug te komen. Op formidabele wijze vocht zij zich naar 7-7 en toen betekende goed verspreid spel het einde van de Engelse. Het werd met 11-8 en 11-5 een Neder landse die in de kwartfinale kwam. Die partij tegen Eva Stuart toonde een ge heel andere Nederlandse kampioene. Van het begin af aan had zij een goede kijk op de dropshots vlak achter het net en beschikte zij tevens overvoldoende snelheid. Eva Stuart bedreigde haar al leen op de momenten dat de Wassenaarse niet diep genoeg speelde. Stuart strafte dat resoluut af met fraaie cross smashes. Na 5-5 werd het 9-9 en was het vervol gens Joke van Beusekom die de verlen ging pakte. Diezelfde Pri in Beverwijk winnaar van de Internationale lijkt de man die het einde van Hartono’s zegereeks kan bewerkstelligen. Al jaren staat hij achter de Indonesiër op het tweede plan. Maar nu lijkt hij de favoriet. Eerst dreunde hij de Engelsman Derek Talbot, toch een redelijk speler, met 2 maal 15- 1 naar de kant om daarna af te rekenen met de coming-man van de Indonesiërs Liem Swie King, die dit jaar bij afwe zigheid van Hartono de nationale titel won. Liem pakte de Europese jeugdkam pioen Helledie met 15-5 en 15-14 maar reikte tegen Svend Pri niet verder dan een dubbele 15-5. is het onmiskenbaar dat Wiel Coerver toch niet meer zo goed ligt bij de Rotterdamse club. Inmiddels heeft hij een conflict met Willem van Hane gem over het wijzigen van het elftal achter de rug en een conflict met Guus Brox. AMSTERDAM. Het bestuur van Ajax eist dat Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam en bestuurslid van de sectie betaald voetbal van de KNVB, enkele uitlatingen in een deze week verschenen interview in het voetbalweekblad Voetbal Internatio nal Goal herroept. Ajax-voorzitter Jaap van Praag heeft het volgende telegram naar de KNVB gestuurd: „Het bestuur van Ajax verzoekt u met klem te bewerkstelligen dat de door de heer Stoop gedane insinuaties in de Nederlandse pers als zou het geld van het KNVB-paspoort groten deels ten goede komen van Ajax openbaar herroepen zal worden.” In de tweede game nam de Neder landse met uitstekend spel een 5-1 en 9- 4 voorsprong. Stuart moest enorm veel loopwerk verrichten, iets wat te veel gevraagd bleek, want kansrijke smashes belandden ver naast de baan. Ze werkte zich nog naar 10-9 maar Joke van Beusekom had zich op het juiste mo ment onder controle. „In de halve finale tegen Yuki is het drie maal scheeps recht. Want in Japan versloeg zij mij twee maal”. Hiero Yuki (in 1969 winna res van All England) maakte gisteren een geweldige indruk op de paar dui- Verder commentaar wilde Guus Brox, die samen met de bestuursle den Gerard Kerkum en Fred Blan- kenmeijer de begeleidingscommissie vormt, niet geven. „We hebben alle problemen doorgepraat en we zijn tot de slotconclusie gekomen dat er nog Boskov had zich donderdagavond naar het Zuiderpark begegen om zich infor meel op de hoogte te stellen van het hem eventueel wachtende spelerspoten- "1 tieel. De Joegoslaaf, trainer van CSKA- i i Sofia, trachtte zich volledig afzijdig te houden van de publiciteit, hetgeen met behulp van onder andere makelaar Do- nenfeld gelukte- Boskov wil pas naar voren treden als de Joegoslavische voet balbond het contract heeft gezien en ermee accoord is gegaan. Volgens Den Haag-voorzitter Herman Chouoer is dat niet meer dan een formaliteit. Nadat Boskov omzichtig in een auto was afge voerd deelde Choufoer mee dat het in De recente nederlagen tegen Lene Koppen (met Gillian Gilks) in de andere halve finale hebben de donkere Engelse kennelijk geen goed gedaan. Alhoewel Indonesische officials dat ontkennen schijnt de trek van Rudi Hartono (zesvoudige titelhouder) niet meer zo groot te zijn. Volgens geruchten had Hartono zich eigenlijk al uit de badmintonsport willen terugtrekken, maar is van overheidswege op zijn blij ven aangedrongen. Waar of niet waar, de Indonesische atleet blijkt aanzienlijk minder superieur dan b.v. verleden jaar. Hij maakt meer fouten en heeft gewoon grote inspanning nodig om zijn tegen stander er onder te houden. De in bla kende vorm stekende Hanssen noodzaak te Hartono zelfs een derde game te spelen. De Deen bracht de tweede nl. op zijn naam met 15-13, nadat hij de eerste met 15-11 had verloren. In het laatste spel liet Hartono zijn opponent het initi atief en de fouten. Met 15-3 haalde Hartono de halve finale. Zijn landgenoot Tjun-Tjun werd weggevaagd door de Maleise Punch Gunulan, die eerder op de dag nationaal kampioen Rob Ridder met 15-3 en 15-6 een halt toeriep. heer Stoop de zaak op deze manier in de publiciteit brengt en niet de be stuursvergaderingen aangrijpt om uit te spreken of hij het met bepaalde punten eens is of niet.” MANDELIEU. Nederland heeft donderdag d e laatste wedstrijd in de voorronde tegen alle verwachtingen in van India verloren: 0-1. Het werd een wat merkwaardige wedstrijd, waarin al leen de eerste vijftien minuten van goed hockey sprake was. De Nederlandse da mes verkeken zich in die beginfase nog al op de loopsnelheid en sticktechniek van de tegenpartij. India startte dan ook onstuimig maar na verloop van tijd nam Nederland het initiatief over en gevaar lijke schoten van Marja Hagemans en Tanje van Oosterhout misten het doel op enkele centimeters. ROTTERDAM. „Het belang van Feyenoord staat voorop en daarom hebben we voorwaarden gecreëerd om samen positief verder te gaan”. Dit korte commentaar gaf manager Guus Brox van Feyenoord donderdag avond naar aanleiding van een ge sprek tussen trainer Wiel Coerver en de begeleidingscommissie betaald voetbal van de Rotterdamse club, eerder op de dag. Stoop berekende in het interview dat de grootste Oranje-leverancier Ajax ruim een miljoen gulden aan de WK-opbrengst zou overhouden voor het af staan van zijn internationals, terwijl de o verige clubs, die geen internationals hebben, „slechts” 5300 gulden zouden krijgen. vertegenwoordigers, maar uiteindelijk wist alleen titelverdediger Rudi Hartono, zij het in drie games, zich te handhaven. „De eerste krachtmeting van het toer nooi”, zo karakteriseerde Joke van Beu sekom het gevecht tussen Stuwart en haarzelf. Beide dames hadden een vrij gunstige loting en van hen toonde Eva Stuart de eerste dagen een uitstekende vorm. De Japanse Ikeda won haar nog drie games af, maar de volgende tegen standsters produceerden tegen de snelle Stuart niet meer dan drie punten in vier games. De Nederlandse defensie had zich scherp op de middelijn opgesteld. Dit had in zoverre succes dat India twee maal achtereen in de buitenspelval liep. Het was echter een riskante taktiek. Met harde slagen in de diepte trachtten de de bedoeling ligt dat de nieuwe oefen meester rond de 22e mei naar Nederland komt om zich volledig van de situatie in Den Haag op de hoogte te stellen. Er zal dan ook woonruimte voor hem worden gecreëerd. De Vereniging van oefen meesters (WON) zal vrijwel zeker geen bezwaar maken tegen een eventuele aanstelling van Boskov. Zijn internatio nale staat van dienst wordt op gelijke hoogte gesteld als de in Nederland ver eiste diploma’s. Boskov woonde gisteravond een vriendschappelijk duel tussen FC Den Haag en het Zweedse Atvidaberg bij. De Hagenaars wonnen door Jol en Lochten- berg met 2-0. Er waren 1000 toeschou wers. LEEUWARDEN. In de vierde ron de om het schaakkampioenschap van Nederland is Jan Timman door een snelle overwinning op Bert Enklaar naast Van Dop aan de leiding gekomen. Arend van Dop brak zijn partij tegen Ree aanvankelijk na 40 zetten af in een stelling waarin hij de kwaliteit voor een pion had. In de pauze besloten de spe lers evenwel tot remise. De belangrijke partij Donner-Scholl kwam in de eerste zitting niet tot een beslissing. Sosonko die in de morgenuren zijn partij uit de vorige ronde tegen Scholl won, schoof in de middaguren in 20 zetten remise tegen Hartoch. Ook de beide Groningers, Christofoor Baljon en Gert Ligterink, kwamen remise overeen, maar pas na 33 zetten. Het Oostduitse voetbalelftal heeft donderdagavond in Halle een oefenwed strijd tegen de Zweedse club Hammarby IF met 4-1 gewonnen. De Belg Frans Verbeeck heeft de wegwedstrijd voor beroepsrenners Luik- Ligny gewonnen. Het Nederlandse ijshockeyteam heeft in de B-groep van het wereldkam pioenschap verrast door op de eerste dag met 7-5 van Roemenië te winnen- De gemeente Den Bosch zal een bedrag van 400.000 gulden beschikbaar stellen om de stichting FC Den Bosch een financiële injectie te geven en van een dreigend faillissement te redden. NAC heeft een nieuw bestuur ge kregen. Na Wouter Fok en Loek Sanders heeft ook Rolf Thung zich gekwalifi ceerd voor het ABN-toernooi dat maan dag in Rotterdam begint. Tom Okker heeft in de eerste ronde van het proftoernooi in Tucson (Arizo na) met 6-3, 5-7, 6-4 gewonnen van de Amerikaan Tom Leonard. Elly Appel heeft in de derde ronde van het tennistoernooi in Akron (VS) met 0-6, 4-6 verloren van de Ameri kaanse Marcie Louie. Het nationale elftal van Uruguay zal op 23 maart in Kingston een oefen wedstrijd spelen tegen een selectie van Jamaica. DEN HAAG. Het bestuur van de eredivisieclub FC Den Haag heeft een principe-akkoord bereikt met Viljadin Boskov (Joegoslavië) inzake de opvolging van trainer Evert Teunissen. FC Den Haag heeft de 43-jarige Boskov een tweejarig contract voorgelegd, dat op 1 juli ingaat. De voormalige trainer van het Joegoslavische nationale elftal wil echter voordat hji zijn handtekening plaatst dat het nu in het Duits opgestelde LONDEN. Dit badmintonseizoen is al enkele malen gebleken dat het kracht- verschil tussen voormalig wereldkampioene Eva Stuart (voorheen Twedberg) en Neerlands troef Joke van Beusekom uiterst gering is geworden. In Beverwijk kon de ervaren Zweedse-Engelse de negen jaar jongere Van Beusekom nog van de inter nationale Nederlandse titel afhouden. Gisteren in de kwartfinale van All England zegevierde de nationale titelhoudster. De overwinning was weliswaar zo miniem mogelijk (12-10 en 11-9), een feit is dat Joke van Beusekom voor het eerst in haar Zoals bekend had Guus Brox trai ner Wiel Coerver in een interview loslippigheid verweten. Zo had Coer ver onder meer verteld al aanbiedin gen te hebben van onder meer Roda JC, terwijl het bestuur van Feyenoord nergens van op de hoogte was. Het bestuur van Feyenoord vol stond donderdagavond met het uitge ven van een weinig zeggend commu niqué. Verrassend is deze ontwikke ling allermist; nu Feyenoord zich ge plaatst heeft voor de halve finale van de strijd om de UEFA-Cup, is de club natuurlijk vooral gebaat met rust rond de selectiegroep. Niettemin Atletico Madrid bereikte voor het eerst in zijn bestaan de laatste vier van het belangrijkste clubvoetbaltoemooi in de wereld, om de Europese beker voor landskampioenen. De Spanjaarden had den niet veel moeite om de voordelige score van 2-0, die in Belgrado reeds was opgebouwd, te verdedigen. Men speelde voornamelijk op balbezit en controle van het middenveld. Deze tactiek slaag de. De Joegoslaven konden nauwelijks gevaarlijk worden. Na vijf minuten kreeg Garate al een kans, maar hij werd ruw opzijgezet door een verdediger van Rode Ster. De Westduitse scheidsrechter Schulenburg zag echter geen overtreding in deze binnen het strafschopgebied uit gevoerde handeling. Na een kwartier had de Spaanse doelman Reina veel moeite met een schot van verdediger Dojcinovski. In de tweede helft ging de strijd geheel gelijk op. In de slotfase zette Rode Ster alles op de aanval, maar twaalf minuten voor tijd werd een tref fer van Karasi wegens buitenspel afge keurd. In de damesdubbel wonnen Marjan Luesken en Joke van Beusekom met 15- 6, 15-6 van het Deense koppel Bög Jörgensen/Morild. Zeer teleurstellend ging de combinatie in de volgende ronde ten onder tegen de Zuid-Afrikanen Lord en Tyghe (15-11, 15-10). Agnes van der Meulen en Marjan Ridder sneuvelden eveneens in de tweede ronde. Zij verlo ren met 15-11 en 15-10 van het duo Nielsen/Gardner. Een ronde daarvoor wonnen de Nederlandse dames van Ste- venson/O’Brien met 15-9 en 15-3. MADRID. Atletico Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europa cup voor landskampioenen. De tweede wedstrijd voor de kwartfinales tegen Rode Ster Belgrado eindigde in Madrid in 0-0. Atletico had het eerste duel in Belgrado met 2-0 gewonnen. Er waren 25.000 toeschouwers. Woensdag hadden Celtic Glasgow, Bayern München en Ujpest Dosza zich reeds voor de halve finales gekwalificeerd. Een volledig verzorgde 14-daagse vakantie (plus 999 zakgeld) voor 2 personen naar Kenia/Tanzama is één van de vele hoofdprijzen in de Nationale Puzzelactie t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische luchtvaartMij SABENA. Bij de heren kreeg de Indonesische dreun. In alle kwartfinales had het land hegemonie van vorig jaar een flinke Het interview heeft ook al tot vraagtekens geleid bij de sectiebe- stuursleden Zwikstra en Hogewoning. Dé Stoop noemde hen in het bewuste vraaggesprek geen goede onderhande laars. Telstar-voorzitter Zwikstra: AMSTERDAM. FC Amsterdam zal direct na het beëindigen van de compe titie een trip naar Indonesië gaan ma ken. Deze trip duurt twee weken van 21 mei tot 4 juni (derde pinksterdag). Deze reis is tot stand gekomen dankzij een invitatie van de Indonesische voetbal bond. FC Amsterdam zal in Indonesië drie wedstrijden spelen: een tegen het nationale elftal, een tegen het elftal van Djakarta en een tegen het stadsteam van Soerabaja. Op de terugreis zal nog een ontmoeting plaatsvinden tegen het vertegenwoordigend team van Singapore. Gunulan, negenentwintig, en met een niet te best uithoudingsvermogen, had in de eerste game nog veel moeite met de hard slaande Indonesiër. Gewoontege trouw liet hij de volgende game totaal lopen om wat uit te rusten. Verloor weliswaar van Sture Johnson maar van hem heeft hij nog nooit kunnen winnen. Christian kwam verleden jaar in de finale tegen Rudi Hartono, maar dat was een gelukje. Zijn tegenstander Svend Pri was toen iets te laat en verloor omdat hij onvoldoende was voorbereid. ■ïesar 4

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 29