Lichten weer Defensienota komt later aan in Engeland in Ebstorf V Klassiek beeld ongehuwde en huurauto I l Nijmeegse politicoloog over gang van zaken bij statenverkiezingen: Zieke arts met Lassa-koorts tl tl d I* h o o 0.2 0 0 0 0 0 0 0 Pompidou lijdt „aan pijnlijke kwaal” moeder blijkt niet juist ARP wil „defensieplafond niet aantasten" Krappe meerderheid voor defensiebezuiniging Eén kaartje voor trein DRS. P. VAN DEN AKKER: NIEUWE SERVICE OOK VOOR VLIEGREIZEN IN NEDERLAND KI "W V R IJ D A G 2 2 MAART 1974 VK 2 (Van onze parlementsredactie) WEERRAPPORTEN Meer leven inblazen Niet gebruikelijk Geen enkele notie DEN HAAG. De bezuiniging van ƒ81 mln. op de defensiebegro ting voor 1973 zal het in de Tweede Kamer met de hakken over de sloot halen. De ARP-fractie, die de rege- ring-Den Uyl steunt, heeft zich on omwonden tegen de bezuiniging uit gesproken, omdat men „het defen- sieplafond niet wil aantasten”. De CHU-fractie ging (net als oppositie- genoten VVD, DS’70, SGP en GPV) niet akkoord met de onaanvaard bare aantasting van de defensie-uit- gaven, zoals men het noemde. (Van onze parlementsredactie) (Van onze redacteur in Londen) 1 bet L Kiezer wordt monddood gemaakt (Van onze correspondent) 19 0 Locarno Londen Son op <aan op 13 13 13 12 13 9 13 13 12 12 uur uur 2 J5 7 12 3 0 8 8 9 0 14 uur uur 4 3 5 5 7 5 6 0 0.2 2 0 0 0 23 0 0 26 0 19 0 0 0 0 13 0 0 0 0.2 0 7 0 stemming een huurauto hun beschikking vinden. bus. Daar spelen de regionale kandidaten een rol in”. De PSP-fractie in de Tweede Kamer vindt dat er de eerstkomende tientallen jaren geen nieuwe kerncentrales meer moeten worden gebouwd. de di Si bo sn De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Frankfort Genève Helsinki Innsbrück 24 13 12 14 16 20 2 24 10 17 14 14 14 15 13 22 22 4 14 22 21 2 23 21 16 4 12 10 1 11 8 7 HAMBURG (DPA). De Westduitse arts Bernhard Mandrella, die in Nigeria de zeer besmettelijke lassa-koorts heeft opgelopen, is gisteren omgeven door uit zonderlijke voorzorgsmaatregelen in de Bondsrepubliek aangekomen. inc ser te Isr dn rat hij eei en eei wc l op Sta Ar: J ten sch vei he< loo hei om ein no| jui sta va ge’ sie de op zei zei J po er, tei ha de de ke m; di m zi O S3 m d? di v? ar hi re lii ono no ono o no ono no no no ono PARIJS (AFP). De persdienst van de Franse president heeft gisteren be kendgemaakt, dat de Franse president op advies van de geneesheer die hem behandelt niet het diner zal voorzitten van het corps diplomatique. De echtge note van de president zal aan het diner aanzitten. AMSTERDAM. Trein- en vliegtuig passagiers in het binnenland kunnen vanaf 1 april op hun plaats van be- Een opknapbeurt van het schilder werk van het gemeentehuis in Laren is de gemeente duur te staan gekomen. Vermoedelijk doordat het hout na het afbranden van een goot is blijven smeu len, waarna het vuur oversloeg naar de zolder, is vrijwel de hele bovenverdie ping uitgebrand. Veel andere lokalen liepen waterschade op. In het gemeente huis van het Gooische schildersdorp be vond zich een vrij grote collectie kost bare schilderijen, die echter bijtijds in veiligheid konden worden gebracht. In een later uitgegeven medische ver klaring heet het, dat de Franse president lijdt aan een goedaardige inwendige kneuzing, die haar oorsprong heeft in bloedvaten in de streek van zijn zitvlak. Een pijnlijke kwaal die van terugkeren- de aard kan zijn”, aldus de verklaring. Een stukje verklaring is, vindt De Bruyn, dat het Kabinet-Den Uyl geen gebruikelijk kabinet is. „En de Wijze waarop het tot stand is gekomen, is zeker niet gebruikelijk in dit land”. Dat DEN HAAG. Minister Vredeling van Defensie heeft in de Tweede Kamer officieel toegegeven dat de defensienota pas kort voor het zomer reces (eind juni) kan worden ingediend. Het plan is nog steeds om het be langrijke beleidsstuk medio april aan de ministerraad aan te bieden. Als die ermee akkoord is gegaan (wat enkele weken kan duren) moet men overleg plegen met de NAVO-partners. In de defensiebegroting voor 1975 kunnen de beleidsvoornemens, die in de nota worden uiteengezet, worden verwerkt. De Tweede Kamer was ongerust over het lange uitblijven van de nota, een feit dat overigens al geruime tijd in Haagse kringen bekend was. De minister moest de zorg wat wegnemen, door toe te zeggen dat de Kamer commissie voor Defensie de hele procedure nog eens mag bepraten met de minister. Het ARP-Kamerlid mevrouw Hannie van Leeuwen maakte zich nogal boos over de plannen van de regering: „We horen zeker vlak voor de gemeente raadsverkiezingen (eind mei) dat de defensienota er is, zoals we vlak voor de statenverkiezingen van 27 maart te horen kregen dat er geen militair oefenterrein bij Ter Apel komt en er geen schietbaan in het Kuinderbos komt”, sneerde zij. Om de provinciale statenverkiezingen wat meer leven in te blazen, moeten de politieke partijen die verkiezingen vol gens De Bruyn meer overlaten aan de provinciale partij organisaties. Ook moe ten de provinciale staten zich meer met politiek en minder met bestuur gaan bezighouden. „Bijvoorbeeld op het gebied van de ruimtelijke ordening en het mi lieu moet men in de Staten geen techni sche, maar een politieke discussie voe ren”. Minister Van Agt van Justitie moet scherp optreden tegen „naakthollen” als dit zich in ons land voordoet- Dit is de strekking van schriftelijke vragen welke het Tweede-Kamerlid Beuker (RKPN) gisteren aan de minister gesteld heeft over het nieuwe verschijnsel van het geheel ontkleed hardlopen over de open bare weg. Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Amsterdam geh. bew. zw. bew. zw. bew. mist zw. bew. mist mist mist zw. bew. zw. bew. regen onbewolkt geh. bew. mist zw. bew. geh. bew. van Hertz tot Hiermee kun nen zjj zonder extra kosten maximaal 150 kilometer afleggen. Met dit arrangement voor één tot vier personen trachten NS, de NLM en Hertz passagiers die meer dan 125 kilometer tot hnn reisdoel moe ten overbruggen, te bewegen tot „selec tiever autogebruik”, terwijl van de tota le reistijd op het zgn. na-transport kan worden bespaard. wnw wzw w ozo ono no zzo nw zzw ozo o w no o w nw wzw n ZW n n fingen gereserveerde gelden in dat jaar niet nodig waren. „De financiering van alle investeringsprojecten is voor de ko mende jaren veilig gesteld”, aldus de staatssecretaris. De beslissing over het niet-doorgaan van de plannen inzake Ter Apel en het Kuinderbos is maandag jongstleden ge nomen door de defensietop. Het kabinet kwam er niet aan te pas, aldus minister Vredeling. Staatssecretaris Stemerdink voegde daar aan toe, dat minister Gruij- ters van Ruimtelijke Ordening al wel zijn instemming betuigde. het kabinet zo moeizaam tot stand kwam, is volgens De Bruyn enkel en alleen te wijten aan de houding van de linkse drie, „die zo stom, zo intolerant zijn geweest om alleen met partijen te willen regeren waarmee ze vóór de ver kiezingen afspraken hadden gemaakt”. Gevolg hiervan: de basis voor dit ka binet was uiterst wankel. „Vanuit die onzekere situatie is al heel vroeg gezegd: nou, de eerstvolgende keer dat de kie zers een uitspraak moeten doen, zullen wij die uitspraak mede beschouwen als een uitspraak over het kabinet”. Uit het weinige onderzoek dat er rond de provinciale statenverkiezingen ist ge daan, blijkt wel dat ook de kiezers meer belangstelling hebben voor de landelijke dan voor de provinciale politiek- Ook de verkiezingsuitslagen zelf dui den erop dat de provincie niet zo erg leeft bij de kiezers. „Ik heb de uitslagen van Kamer- en statenverkiezingen van af 1946 op een rijtje gezet. Dan zie je dat er geen grote verschillen zijn. De kiezers reageren kennelijk bij staten- en Kamerverkiezingen op min of meer de zelfde wijze. Alleen de KVP komt bij de statenverkiezingen iets sterker uit de 5 3 2 2 S 3 4 1 5 5 Dit zegt de Nijmeegse politicoloog drs- L. P. J. de Bruyn over het feit dat bij de Provindale-Statenverkiezingen van aanstaande woensdag het zittende kabi net meer inzet van de verkiezingen is dan vroeger ooit het geval is geweest. Bij het onderzoek werden alle onge huwde zwangere vrouwen geënquêteerd die zich in 1971 aanmeldden bij de Doordat het kabinet tot inzet van de verkiezingen wordt gemaakt, krijgen de kiezers volgens De Bruyn geen enkele notie van wat de provinciale partijen z nno no o o no zw. bev£- windstil sneeuw onbewolkt Kopenhagen half bew. zw. bew. geh. bew. Luxemburg geh. bew. regen geh. bew. zw. bew. onbewolkt regen mist geh. bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. mist zw. bew. VOORUITZICHTEN VOOR ZONDAG: Vrij zacht weer met zonnige perioden, maar later enige regen. Aantal uren zon: 0 tot 6. Minimum tempe ratuur: omstreeks 7 graden. Maximum tempe ratuur: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. Voor de temperaturen geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. Het initiatief voor dit voor treinpassa- gier „rail-drive” en voor NL*M-passa giers „fly-drive” genoemde arrangement is uitgegaan van Hertz, die voor vliegen de klanten een auto heeft klaar staan op de luchthavens Schiphol, Groningen, En schede, Eindhoven en Beek. Treinrijders vinden hun auto in elf steden aan het station en worden in acht andere, waar onder Amsterdam en Den Haag, eerst per taxi door de binnenstad naar de garage van Hertz vervoerd. Zowel rail- als fly-drivers betalen één bedrag dat relatief sterk afloopt naar mate men met meer mensen reist. De afstand speelt geen rol; de treinreiziger kan een onbeperkte afstand afleggen en dus ook zonder bijbetaling per trein een omweg afleggen als hem dit goed zou uitkomen. Alle tickets zijn één dag gel dig. Eersteklas-treinpassagiers betalen 95 gulden voor één persoon tot 130 voor vier, of in de tweede klas 80 tot 105 gulden. Eveneens ongeacht de afstand, betalen vliegpassagiers 165 gulden voor één persoon tot 384 voor vier. Tweede- klas-treinpassagiers krijgen van Hertz eenvoudiger auto’s dan eersteklassers, die over dezelfde automobielen kunnen beschikken als NLM-passagiers. De hele Gelderse IJssel tussen Arn hem en Zutphen zal over twee jaar schoon zijn. Er zal dan geen ongezuiverd rioolwater meer op de rivier worden geloosd. Dit heeft het zuiveringsschap Oostelijk Gelderland gisteren meege deeld. Wil men per trein reizen, dan kan de boeking alleen bij Hertz worden gedaan, niet minder dan drie dagen van tevoren. Luchtreizigers kunnen zowel bij Hertz als bij de NLM terecht, minimaal 48 uur voor men vertrekt. De tickets worden in beide gevallen onder rembours toegezon den. Men vindt de auto’s in Amersfoort, Arnhem, Eenschede, Groningen, Hilver sum, Leiden, Maastricht, Nijmegen, Rot terdam, Utrecht en Zaandam aan het station. In Amsterdam, Breda, Den Haag, Dordrecht, Eindhoven, Haarlem, Tilburg en Zwolle wordt men per taxi naar de Hertz-garage gebracht. De taxikosten zitten hier bij de arrangementsprijs in begrepen. NIJMEGEN. „De nationale politiek heeft zich volledig meester gemaakt van deze statenverkiezingen. Ik vind, dat als je het zittende kabinet tot inzet van de verkiezingen maakt, je daarmee de kie zer monddood maakt. Dat geldt niet alleen voor dit kabinet, maar voor elk kabinet. De kiezer wordt getrokken naar een oordeel dat zou moeten steunen op het kabinetsbeleid. Daar zijn de provin ciale verkiezingen niet voor. Die zijn er om volksvertegenwoordigers voor het bestuur van de provincie neer te zetten”. bureaus voor ongehuwde moederzorg. Drs. Van den Akker schat dat veertig percent van de ongehuwde zwangere vrouwen de mogelijkheid van abortus serieus in overweging heeft genomen. Driekwart van deze groep ondernam concrete stappen om abortus te laten verrichten, maar in het merendeel der gevallen kon de abortusvraag niet wor den gehonoreerd omdat de vrouw daar voor al te lang in verwachting was. Van de vrouwen die niet kiezen voor abortus wil zestig percent het kind graag zelf gaan verzorgen en opvoeden. Veertig percent wil afstand doen. Het beeld van de vader van het kind, die volgens drs. Van den Akker in de publieke opinie degene is die spoorloos van het toneel verdwijnt, als zich „na de lusten de lasten aandienen”, is blijkens het onderzoek onjuist. De partner van wie de vrouw in verwachting raakte, was in 35 percent van die gevallen „vaste vriend”, vijf percent haar verloofde, in 25 percent van de gevallen was sprake van een „vaste verkering”, acht percent woonde samen en slechts in twee per cent van de gevallen was de zwanger schap het gevolg van een eenmalige ontmoeting. De financiële positie van een aantal ongehuwde zwangere vrouwen ziet er niet florissant uit, aldus het rapport. Ten tijde van het onderzoek oefende twintig percent van de geënquêteerden geen be roep uit of zat nog op school. Tachtig percent had een baan maar de helft van hen verdiende minder dan het minimu minkomen. Het Hamburgse vliegveld was herme tisch afgesloten toen het toestel met de ernstig zieke arts daar landde. De dienst voor volksgezondheid en de brandweer had een strikt programma uitgewerkt om te voorkomen dat iemand binnen honderd meter van de arts zou komen. Met een ziekenauto, die dichtbe volkte gebieden zo veel mogelijk vermeed, is Mandrella naar een ziekenhuis met quarantaineafdeling voor tropenziekten in Ebstorf in Nedersaksen gereden. Over het geval van Mandrella is veel te doen geweest omdat aanvankelijk niemand bereid werd gevonden hem naar de Bondsrepubliek te brengen, van wege het grote gevaar voor besmetting. Tegen de lassa-koorts, die pas enkele jaren geleden werd ontdekt, bestaat nog geen doeltreffende behandeling. Voorzover bekend zijn tot dusver al leen blanken in Afrika door de ziekte getroffen. Men zal af moeten van het idee dat het college van Gedeputeerde Staten een afspiegelingscollege moet zijn, waarin alle partijen zijn vertegenwoordigd. De Bruyn voelt meer voor een meerder- heidscollege. Dan worden de verschillen tussen de partijen voor de kiezer beter zichtbaar. „Doe je dat niet, dan kun je beter geen verkiezingen houden, maar de bestuurders gewoon, net als de commis sarissen van de koningin, benoemen”. PvdA-fractievoorzitter drs. E. van Thijn vindt het PPR-rapport „Neder land: een open stad” een interessant dis cussiestuk dat „door ons nog eens gron dig bestudeerd zal worden”. Als eerste reactie op de PPR-defensienota zei hij aan te nemen dat voor deze kabinetspe riode voor de progressieve drie de af spraken gelden ten aanzien van het defensiebeleid zoals die zijn neergelegd in Keerpunt "72. Het gezamenlijk program van PvdA, PPR en D’66. De Rijkspolitie van Bladel in Noord- Brabant heeft gisteren in samenwerking met de douanerecherche een inval ge daan in een illegale alcoholstokerij, die was ingericht in een garage achter een vrijstaand huis in Bladel. De stokerij was kort tevoren in allerijl verlaten: de twee stookkolommen waren nog warm. Er werd echter geen alcohol meer aan getroffen. Staatssecretaris Klein van Onderwijs en Wetenschappen wil de Wet Universi taire Bestuurshervorming met vier tot vijf jaar verlengen. Hij wil wel de mogelijkheid voor tussentijdse wetswij zigingen open houden. Tot adjudant in gewone dienst van prins Bemhard is benoemd kolonel G. Gerritsen. De 47-jarige kolonel volgt ko lonel G. Numan op, die benoemd is tot brigade-generaal De 29-jarige H. Harfakker uit Alk maar en zijn 25-jarige echtgenote zijn gisterochtend door verdrinking om het leven gekomen. Zij zaten in een perso nenauto die op onverklaarbare wijze in aanraking kwam met een autobus, kan telde en in het Noordhollands Kanaal terechtkwam. Er werd direct naar het echtpaar gedoken, maar de auto was gekanteld en moeilijk bereikbaar. V De lan gist kla geli olit wai wei Met meerderheid van stemmen heeft de Tweede Kamer gisteren ingestemd met het regeringsvoorstel het strafrech telijk stakingsverbod voor ambtenaren af te schaffen. Tegen stemden de frac ties van ARP. CHU, SGP, GPV en RKPN en zes leden van de VVD-fractie. DEN HAAG (ANP). Het merendeel van de ongehuwde moeders komt uit gezinnen waar de verhouding tussen haar en de ouders en tussen de ouders onderling goed tot zeer goed is. Het klassieke beeld dat ongehuwde moeders uit ongelukkige gezinnen komen waar de onderlinge relaties slecht zijn, blijkt niet juist. Dit is een van de conclusies van een rapport „Alleenstaande zwange re vrouwen”, opgesteld door drs. P. A. M. van den Akker van het Instituut voor Sociaal-wetenschappelijk Onder zoek (I.V.A.) van de Katholieke Hoge school Tilburg en het Koningin Juliana Fonds. „Een straf van een jaar en drie maanden is voor mij een doodstraf. Ik zal na zo’n straf niet meer tot gewoon leven en werken kunnen komen.” Dit zei gisteren voor de Haagse rechtbank een 20-jarige man die eind vorig jaar in de Residentie een geldloper van elf mille beroofde. Verdachte vreesde dat hij na het uitzitten van de straf die de Officier van Justitie tegen hem eiste, weer zal vervallen tot overmatig druggebruik. groot materiaal (f 85 miljoen, kleding en uitrusting f 8 miljoen) en onderhoud materieel (f7 miljoen gulden). Van de tegenstanders van het rege- ringsplan drukte CHU-woord voerder Scholten zich het duidelijkst uit: „Een partijpolitieke stunt. Er is nog helemaal geen inzicht in het te voeren defensiebe leid voor de komende jaren.” Zowel minister Vredeling van Defen sie als zijn staatssecretaris Stemerdink spraken tegen dat bezuinigd wordt. De verlaging van de begroting-1973 is mo gelijk, doordat voor bepaalde aanschaf- Gisteren debuteerde de nieuwe staatssecretaris van Defensie, de heer Van Lent, in de Tweede Kamer. Hij volgde onlangs de heer Mommersteeg op. Op de achtergrond minister Vredeling. Het debat over het plan van de rege ring is nog niet afgerond, maar de steun van de KVP voor deze „incidentele aan tasting van de hoogte van de defensie- uitgaven” is doorslaggevend. PvdA, D’66, CPN en PSP wilden niet veel woorden vuil maken aan het regeringsvoorstel. Ze konden akkoord gaan. Het bedrag van 81 miljoen gulden, waarover al vrij kort na het optreden van het kabinet-Den Uyl gesproken werd, zou aanvankelijk verkregen wor den door vermindering op de volgende posten: aanschaffing geleide-wapenfre- gatten (f 14,25 miljoen), bouw nieuwe radarketen langs de Nieuwe Rotterdam se Waterweg (f 6 miljoen), aankoop mo biel afweergeschut (f 40,5 miljoen) en vervanging Starfighter (20,25 miljoen). Tegen het einde van het vorig jaar besloot de regering evenwel over te gaan tot het bestellen van 60 stuks mobiel luchtafweergeschut. In plaats van een verlaging van de begroting 1973 op dit onderdeel met het genoemde bedrag, moest een nader voorstel gedaan worden voor verhoging met f 100 miljoen. Om toch een totale vermindering van de begroting met f81 miljoen te verkrijgen, werd voorgesteld alsnog de volgende posten te verlagen: reservering voor oe fenterrein (f 40,5 miljoen), aanschaf ZATERDAG 23 MAART 3.39 uur en 15.49 en 23.54 Weer in binnen- en buitenland voor specifieke wensen en plannen voor de toekomst hebben. „De provinciale vertegenwoordigers leggen in hun cam pagne op geen enkele manier verant woording af voor het beleid dat zij de afgelopen vier jaar hebben gevoerd”, zegt hij. Het wordt voor de kiezer onmogelijk om bij de statenverkiezingen op een andere partij te stemmen dan bij de landelijke verkiezingen. „Hun wordt het recht ontzegd zelf te oordelen hoe er in die provincie bestuurd is of bestuurd zal moeten worden”. Alle nuanceringen per provincie worden volgens De Bruyn uit gesloten. De Bruyn vindt het niet zo makkelijk om te verklaren waarom Den Uyl meer inzet van de verkiezingen is dan Bies heuvel, De Jong of Cals ooit zijn ge weest. LONDEN. De lichtreclames op Pic- cadilly circus gaan in de nacht van zaterdag op zondag weer aan. Tegelijk worden alle andere restricties op het elektriciteitsgebruik opgeheven. Geen koude voeten meer i n de winkels en geen gezoek naar stopgaren, marmelade en pocketboeken bij het onzekere licht van butagaslampen of kaarsen. (Van onze verkeersredacteur) Hoog water 3.39 uur Laag water 11.34 uur ZATERDAG 23 MAART 6.37 uur onder 18.58 5.59 uur onder 18.58 Drs. L. P. J. de Bruyn studeer de sociologie aan de katholieke uni- versiteit van Nijmegen. Na het beha len van zijn doctoraal examen werd hij daar wetenschappelijk medewer ker voor politicologie. Enkele jaren geleden schreef hij een boek waarin hij de programma’s van de verschil lende politieke partijen met elkaar vergeleek. Een karwei waar hij niet gauw weer aan zou beginnen. Drs- De Bruyn had de algemene leiding van het nationale verkiezings- onderzoek dat kort na de Tweede- Kamerverkiezingen van november 1972 en kort na de formatie van het kabinet-Den Uyl in 1973 werd gehou den. Tot nu toe zijn er van dit onderzoek twee publikaties versche nen: „De Nederlandse kiezer ’72” en „De Nederlandse kiezer ’73”. Op basis van gegevens uit het verkiezingson- derzoek bereidt hij een promotie voor. Hij probeert daarbij een antwoord te vinden op de vraag: welke invloed hebben de beleidsvoorkeuren van de kiezer op zijn stemgedrag? Naast zijn wetenschappelijke werk houdt De Bruyn zich actief bezig met de poli tiek. Hij is lid van de KVP en voor stander van het Christen Democra tisch Appel (CDA). Hij was lid van de contactraad (bestuur) van het CDA. De snelheidsbeperkingen op de auto snelwegen worden naar het oude peil teruggebracht, dat is ruim 100 kilometer per uur. De Britten houden niet van autosnelwegen, maar evenmin van hard rijden. De opheffing van de beperkende bepa lingen komt op een moment dat de Britse toeristenorganisaties hun handen in wanhoop ten hemel hadden geheven. Op de geboekte vakanties voor dit voor jaar en de zomer waren al veel afzeg gingen gekomen. De buitenlandse toeris ten voelden er niets voor, hun vakantie geld uit te geven in een land waar geen licht en geen warmte zou zijn, waar je op iedere straathoek kon worden opge blazen en waar de treinen niet reden. De Britse toeristenindustrie stelt nu alle pogingen in het werk om de mensen van het continent tot andere gedachten te brengen. Ze lokt hen met goedkope reizen en stelt enorme voorraden benzi ne in het vooruitzicht, alsof daar in andere landen in de EEG dan wel ge brek aan zou bestaan. Ondanks al deze opwinding om het opheffen van de beperkende bepalingen, heeft de minister voor Energie toch nog aangedrongen op zuinigheid.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2