Voor duel tegen Feyenoord RAB-DII EMMA: öf WILLIM öf STOUT STREEKSPORT Opnieuw vier punten achter Transol Raak vernederde chaotisch Levi's TYBB greep de titel in Azimma duidelijk te eerste klas zwak voor Exercitia Solidariteit bij clubs laatste jaren groter geworden Enquête amateurvoetbal goed ontvangen IJ Europese coup slaagde niet Haarlem zonder Pieter Huyg? Komaan Levi’s basketball, geefze van katoen. Je Levi’s jeans dealer: KvanVEEUN Donar .Lev rs. JOKE VAN BEUSEKOM ONDANKS UITSCHAKELING IMPONEREND G Zaalvoetbal MISSTAP DAMESTEAM AKRIDES VI( LEVI'S BASKETBALL Nationale Nederlanden .Lev rs. 14 ZATERDAG 23 MAART 1974 ZA' door Pieter Mul Tevreden r Spaarncstad L TEGEN: Haarlem H Door de toerafdeling van de Ren en Toervereniging Bollenstreek wordt zondag de vierde rijwieltoertocht van het seizoen gehouden. Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem t Verwarmingsservice a Gas- en oliestook- installaties Onderhoud Airconditioning Ombouw olie op gas Tel. 023-310440* Sporthal Beverwijk datum: 24 maart tijd: 19.30 uur S4^.!^??N/2ONNESCHERMew Niet verwacht Joke van Beusekom: tevreden. 19 ADVERTENTIE ADVERTENTIE 32 ADVERTENTIE 1 (Van een medewerker) ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT54 - HAARLEM scl de Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550-141 08 Na 18.00 uur: telefoon 02550-1 12 02 Bij de heren leek Sture Johnsson de grote man te gaan worden. De Zweedse badminton-toerist speelde tegen Hartono een klasse beter dan in de finale van de Wat de Nederlandse volmondig toegaf: „Vooral ikzelf miste de kracht om diepe slagen nog terug te brengen. Bovendien was het in die derde game afgelopen met precisiewerk. Over het hele toernooi kan ik wat de single betreft natuurlijk alleen maar tevreden zijn. Mijn verblijf in Denemarken heeft uiteraard veef met de vooruitgang in mijn spel te maken. Ik denk dat ik op een aantal punten zelfs nog beter kan”. De afgevaardigden van de verschil lende clubs op deze jaarvergadering, die geleid werd door voorzitter M. Gunalang, nauwelijks getraind, hield de pressie tegen Pri gisteren twee games Enigszins huiverig toonden de clubs zich voor het plan van de stichting om een financiële enquête te houden. De naaste belagers van Akrides. die zich niet al te veel behoefden in te spannen, konden in de tweede helft LO tonb< woor loop arriv maat Iaat, al pi is lu Du aant; van scl de til st: RO tegen: schou comp: neemi middt beter zette langli Portu W( 60 w< 24 Tege stan< 0. D op 1 Wier 1 toi na ka 6.8 de de be ho W. Ne scl de mi we zil de wi 46 LJ land na toerr (B-g: Nederlandse internationale in Beverwijk. Werkelijk alle slagen van de Indonesiër bracht hij in de eerste game terug. Zelf scoorde hij met zijn sprongsmash uit het achterveld en met een fabelachtig dropshot. Rudy Hartono maakte in die beginfase nogal wat fouten en dat kostte hem de game met 15-11. In het tweede spel raakte Hartono beter in zijn ritme en was het Johnsson die steeds moest bijten om de achterstand weg te werken. Via 5-5 en 7-7 was Hartono op 13-10 dicht bij de game-zege. Vooral de schijnsmashes van de Indonesische ge weldenaar, die in feite grandioze drop shots waren, tastten de krachten van Johnsson aan. Toch sleepte de blonde Zweed nog een verlenging uit het vuur: hij kwam met 3-1 voor, maar de ijzige Hartono wenste niet door hem onttroond te worden. Met 5-3 en een simpele 15-6 tot slot ontsnapte hij. Hegemonie van Hartono stond lang op wankelen Topscorers: Levi’s: Akerboom 26, Kip 12 en Leibowitz 10; Raak: Rogers 27, Van Woerkom 17 en Strong 16. THEO KLEIN De resterende uitslagen: heren: Halve MaenExercitia 3 60-34. H. Cardinals 2Exercitia 2 117-26, Onze Gezellen 3 The Typhoons 3 21-42, Hoofddorp 5— Exercitia 4 10-66. spannende rally’s deed Yuki haar ach terstand teniet: 10-10. Niet de Nederlandse, maar haar oppo- nente had de langste adem: 12-10 voor Yuki. In de tweede game bouwde de Japanse onmiddellijk een 5-1 voorsprong op, vaak gebruik makend van het feit dat de Nederlandse kampioene niet diep genoeg plaatste. Joke hervond zichzelf met enkele steenharde smashes op de backhand van Yuki en zat bij 6-6 weer op gelijke hoogte. Met snel en goed gedurfd spel haalde de Nederlandse een voordelige stand van 10-6. Dit keer wél voldoende, want met 11-8 forceerde zij een derde game. Hiroe Yuki toonde daarin dat zij de laatste twee grote toernooien niet voor niets de sterkste was. (In Denemarken en Glasgow ver sloeg zij in de finale Lene Koppen - red.). De vermoeidheid had haar minder in de greep dan Joke van Beusekom. Via 7-2 haalde zij met 11-4 de finale. Het spelpeil was overigens duidelijk terugge vallen. Aan het begin van deze jaarverga dering had voorzitter M. Grégoire nog even stil gestaan bij het aftreden van secretaris M. D. Kilsdonk. die er om gezondheidsredenen een streep onder had moeten zetten. De praeses toonde veel respect voor hetgeen Kilsdonk voor de stichting had gedaan. (Van onze sportredactie) HAARLEM/VELSEN Telstar is nog steeds de enige ploeg naast Ajax die er dit seizoen in geslaagd is Feyenoord een nederlaag toe te brengen. De Rotter dammers zijn die bewogen middag op Schoonenberg nog niet vergeten. Morgen zijn ze op eigen terrein in de gelegenheid de 32 nederlaag te wreken, hetgeen de Velse- naren ongetwijfeld vele hoofdbrekens zal opleveren. Bij Haarlem, dat morgen De Graaf schap op bezoek krijgt, is het meespelen van Pieter Huyg nie.t zeker. De lange verdediger kneusde vorige week zijn en kel en hij heeft daar nog steeds last van. Barry Hughes houdt er echter re kening mee dat hij tijdig genezen zal zijn, zodat hij hetzelfde team van vorige week in het veld zal kunnen brengen. De knieblessure van Henk Lelieveld zal Voor een bijzonder teleurstellend slot van de competitie zorgden de Akrides- dames. In de laatste wedstrijd verloor de ploeg, die tot in de zevende minuut van de tweede helft gunstige perspectieven had, toch nog kansloos met 39-48 van het laag geklasseerde The Windmills. De ploeg van de scheidende coach Kees Kaandorp was geen schaduw van het team dat de competitie zo goed begon. Met Kees Kaandorp zullen ook de top- scoorster van gisteravond, Marga Ligt- hart (7-3), Afra Zonneveld, Joske Haver en José van der Bruggen het volgende sei zoen niet meer voor het eerste team beschikbaar zijn. Wel krijgt Akrides vrijwel zeker versterking van Maria Ha ver van The White Stars, die terugkeert naar haar oude club. (Van een medewerker) HAARLEM. In de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie is de eerste beslissing gevallen. TYBB legde in de eerste klasse A beslag op het kampioenschap. De Yellows zegevierden in de Kennemer sporthal met 7-1 over Economie Car Sales. Na één seizoen heroverde TYBB het verloren gegane hoofdklasserschap. Het bestuur zal dit plan dan ook nog nader aan de verenigingen toelichten. Het ligt in de bedoeling om deze enquête onder toezicht van een nota ris te houden. Het organiseren van een protestdemonstratie tegen het overheidsbeleid inzake de sport werd ‘ér discussie gesteld, maar omdat bij de autoriteiten toch wel belangstel ling gewekt schijnt te zijn voor de doelstellingen van de stichting, werd daarvan afgezien. Een der afgevaar digden stelde voor om de noodlijden de verenigingen in de regio een hel pende hand toe te steken. Men was het daar over het algemeen wel mee eens. De Stichting Amateurvoetbal regio Haarlem begint steeds meer haar nut af te werpen. Er is onder de clubs meer saamhorigheid en collegi aliteit dan een aantal jaren geleden. LONDEN Zevenduizend toeschouwers in Wembley Pool zagen gisteravond op het laatste moment dé sensatie van All England '74 aan hun neus voorbjj gaan. Badmintonvirtuoos Rudy Hartono, vanaf 1968 wereldkampioen, stond in vrijwel verloren positie tegen de Zweed Sture Johnsson. Met fabelachtig spel had de laatste de eerste game gewonnen en in de tweede stond hjj in de verlenging met 31 voor. Het getuigt van de klasse van de vermoeide Indonesiër dat hij desondanks ver lenging en beslissende game op zjjn naam bracht. De Europese aanval op de Aziatische hegemonie mislukte eveneens in de an dere halve finale, waar Svend Pri op onthutsend makkelijke manier door Punch Gunalang werd zoekgespeeld. Na het verlies van Margaret Beck rekenden Koningin Elisabeth en al haar onderda nen op de aantrekkelijke Gillian Gilks, die de eindstrijd bereikte via een simpe le zege op de Deense Lene Koppen. Haar tegenstandster is Hiroe Yuki die Joke van Beusekom bedwong, zij het in drie games. De Nederlandse kampioene speelde, net als tegen Eva Stuart, een prima partij. De halve finale tegen Yuki in ’69 wereldkampioene was zelfs van nog beter gehalte. De 21-jarige Wasse- naarse had geen erbarmen toen bleek dat de Japanse in de eerste game moeite had op gang te komen. Na 4-0 bereikte Joke van Beusekom een voorsprong van 8-3. De zuiverheid in Yuki’s slagen nam echter zienderogen toe en na een stel De start was al direct slecht. Levi’s kwam met 11-4 achter, om via 23-20, 35- 26 en 45-30 ten slotte bij 56-38 aan de pauze te beginnen. Als de Haarlemmers ooit een kans hebben gehad om hun grootste nederlaag uit deze competitie te ontlopen, dan hadden ze in de eerste minuten na de hervatting toe moeten slaan. Toen stokte de doelpuntenmachine Rogers-Strong en werd er in drie minu ten geen punt gescoord. Levi’s kon inlo pen tot 50-60, maar op dat moment kregen beide Amerikanen weer de geest en was de strijd binnen enkele minuten beslecht: 51-66. Het dieptepunt lag op 57-80. vol en liet zijn tegenstander zoveel kilo meters lopen dat Pri het initiatief niet heeft kunnen nemen. Dat betekende het einde van Pri’s droom dit jaar eindelijk eens een keer van Hartono te winnen. Gunalang over zijn kansen in de finale: „Rudy heeft enorm veel geoefend, ik niet. Daarbij komt dat ik de dertig ben gepasseerd en al een keer, voor de Thomas-cup, van hem heb verloren. Ik geloof er niet zo in”. Zeer verrassend ging in het dames- dubbel het Japanse koppel Aizawa-Ta- kenaka tegen het Britse koppel Boxall- Whetnall ten onder. De Japanners Ike- daa en Toganoo zorgden op hun beurt voor een suprise door het sterke Britse duo Talbot en Stuart te verslaan. totaal hadden we zeven verdedigende rebounds, om over de aanvallende nog maar te zwijgen.” Dat paste precies in het Delftse straatje.. Sheridan: „Vandaag is wel gebleken dat Levi’s, althans zonder Smith, niet in staat is om tegen ons met succes te pressen. Die ploeg is alleen gevaarlijk als de grote mannen de kans krijgen om door de verdediging te dringen. Maar wat dat betreft zijn we de laatste weken enorm vooruit gegaan. We zijn nu zo ver dat wij zorgen dat we er in de verdediging staan en dat zij dan maar moeten zien dat ze erdoor komen. Dat heeft Levi’s enorm veel fouten gekost (in de eerste helft al 15, red.) en ook daardoor zijn ze in moeilijkheden geko men.” de Haarlemse doelman nog minstens vier weken buiten de lijnen houden. De opstelling: Poldervaart, Wentink, Hoe- ben, Marijt, Huyg Van den Berg, Feteris. Van Duivenbode. Vosmaer, Sa- dek. Boszhard. Voor de volleybalclub Heemstede (4e klas district Kennemerland) is het huidige seizoen uiterst succesvol. Zowel het dames- als het herenteam verloor nog geen enkele wedstrijd. De heren hebben woensdagavond tegen HVS 5 in de Treslonghal in Hillegom aan een gelijkspel al voldoende voor het behalen van de titel. Voor de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie zijn twee wedstrij den ingelast: Caroussel-SC Zandvoort en Verhorst Boys-Progress. De ontmoetin gen Wilms Floet 2-Figee 2 en Verhorst Boys 2-Progress 3 (res. 3B) vervallen. HAARLEM. Een door de Stich ting amateurvoetbal regio Haarlem gehouden enquête onder de voetbal clubs in Haarlem. Heemstede en Bloemendaal, om meer inzicht te krijgen in de noden en behoeften bij die verenigingen, heeft al positieve resultaten opgeleverd. Dat bleek tij dens de jaarvergadering van de jonge stichting in het jeugdhonk van Rip perda op Schalkwijk. Toe speeki door de l-< zakte plaats dik te komoi finale goed. Westd In ploeg het i een v kamp: een v lend i uit 2( wordt eerde: VFL 1 hoff, compl merk’ (o.a. dan Möncl Vast staat in ieder geval wél dat de Delftse formatie te laat voor deze com petitie is overgeschakeld op de Ameri kaanse coach Bill Sheridan. Want tegen de tijd dat hij van de kankerende Delft se groep een gedisciplineerd team had gemaakt was de achterstand op koplo pers Transol en Levi’s al te groot om nog van enige spanning te kunnen spre ken. Langzamerhand wordt een ieder duidelijk dat Raak de meest serieuze titelkandidaat zou zijn geweest indien het van begin af aan onder deze om standigheden had kunnen spelen. Hoeveel de Delftse formatie aan in houd heeft gewonnen ondervond Levi’s gisteravond voor duizend roerige toe schouwers aan den lijve. De grote man nen van afgelopen dinsdag, Harry Kip, Kees Akerboom en Hugo Harrewijn, lie pen gisteravond in de Delftse Buitenhof er wat onbeholpen bij. Lukte het Kees Akerboom in eerste instantie nog een redelijk niveau te bereiken, met Harre wijn en Kip (als de langste man onder de basket goed voor welgeteld twee rebounds in de zestien minuten dat hij speelde) was het vanaf de eerste minuut flink mis. Voeg daarbij de improduktieve show van Leibowitz en de fouten van Frank Kales en het wordt duidelijk hoezeer Levi’s de gisteren uit het ziekenhuis ontslagen Hank Smith miste. Coach Egon Steuer: „Over onze guards hoeven we eigenlijk niet te praten. Het punt was dat we geen lange mannen hadden die onder de basket omhoog kwamen. In In de districts eerste klaase had The Typhoons geen kind aan HOC, dat de laatste weken sterk terugvalt. Reeds bij de rust was de strijd beslist, dankzij de produktiviteit van Jan Eysker (16-1) en Geert de Vries (8-14). HOC, dat in de tweede helft via Hans Kamerling (6-8) en Ron Jellema (6-10) nog iets terug kon doen, was echter niet bij machte The Typhoons in moeilijkheden te brengen. Eindstand 52-71 Zonder zelf te spelen werden de reserves van The White Stars bij de dames kampioen, omdat concur rent Haarlem Cardinals verstek liet gaan tegen HCK. Grégoire, waren enthousiast over de inzichten die door de enquête zijn verkregen. Vooral het verschil in contributies is duidelijk aan het licht gekomen. Men streeft er dan ook naar om die zoveel mogelijk gelijk te trekken. Het is dan voor de stichting zinvoller om bij de overheidsinstan ties voor subsidies aan te kloppen. Een eerste stap heeft de stichting daartoe overigens al ondernomen Omdat uit de enquête is gebleken dat vele verenigingen door de verminder de inkomsten van de toto met een begrotingstekort kampen, heeft men een subsidie-aanvraag ingediend bij de gemeente Haarlem. Op Theo van Londen na zal Piet de Visser (trainer van De Graafschap) zondag kunnen rekenen op de volledige equipe die AZ vorige week met 2-0 aftroefde. De vervanger van Van Londen is nog niet bekend. Opstelling De Graaf schap: Van Oosterhout, Mintjes, Zaayer Overgoor, Koenders, Poulus, Hid dink, Hoekema. Veen, Meijers. Nadat John Weyers uit een strafschop de score voor TYBB had geopend, voer de Wim Verbeek de voorsprong tot 2-0 op. Met een tegendoelpunt deed Bloem de spanning volop terugkeren: 2-1. ECS kon echter niet doordrukken. In de tweede helft scoorden Verbeek en Weyers elk tweemaal en trof Sibeyn één keer de roos: 7-1. Na het zesde doelpunt verliet een der spelers van ECS de zaal om bloemen te gaan halen voor de tegenstander. Een geste, die door de spelers en meegekomen supporters zeer op prijs werd gesteld. Vliegende Vogels zegevierde in IA met 8-2 over HABO en heeft alleen bij een eventuele fusie tussen twee hoofdklas sers nog kans op promotie. Met zes doelpunten was Jan Uitendaal topscorer. Fr. Eynsbergen en Edam schoten elk één keer raak. De tegenpunten waren van Van Eerden en Hagen. In de hoofdklasse kwam SC Zandvoort tot een 8-5 over winning op EDO, dat vrijwel niet meer aan degradatie kan ontkomen. Voor de badgasten brachten Jan Keur en Piet Stut het tot een hattrick, terwijl Aaldert Stobbelaar tweemaal de roos trof. Turk, Van Straten, Koene, Oomen en Fransen waren bij EDO de schutters. De andere uitslagen waren: 3A: HCK—CVG 3-3; res. 2A: DSB 2— Spaarnwoude 2 6-5; Kennemerland 2 Vliegende Vogels 2 3-7; res. 2B: Bloe mendaal 2Sport 3 1-3; res. 3A: TYBB 2Carillon Boys 2 3-7, Een geselecteerd Haarlems zaalvoet balteam speelt in de sporthal van de Technische Hogeschool in Enschede een wedstrijd tegen Noord-Holland. Voor het Haarlems team zijn uitgenodigd: Dijcks, Besseling, Van Vliet en Steenbeek (Ca- roussel); Franssen (EDO), Grootveld (Kennemerland); Lechermann (De Jut ters); Weyers (TYBB) en Van Zanten (Progress). In de Treslongsporthal te Hillegom won Telefonia in de tweede klasse A met 4-1 van GBO Sport door treffers van Terol (2), Van Balen en Plantinga. De eer voor GBO werd gered door Garcia. WGH zorgde in de tweede klas se C voor een daverende verrassing door topploeg Bron Vanka een 5-1 nederlaag te bezorgen. De doelpunten waren Van Oefelen (2), Bon, Van ’t Schip en uitblin ker Oude Veldhuis. Brouwer scoorde tegen. Elsbroek zegevierde door goals van W. Slingerland (2), Boom (2), Evers en Smolders met 6-3 over Vogelenzang, waarvoor Bakker, Kanselaar en War merdam raak schoten. In de res. 2B deelden BSM 3 en FC Fransen/Schoot 2 mei een 5-5 gelijkspel de buit. (Van onze sportredactie) DELFT Harry Kip verwoordde de verslagenheid na de pünljjke 100-81 ne derlaag tegen Raak het best. „Hoe is het toch mogelijk”, vroeg de lange Tukker zich af, „dinsdag rollen wij Transol op met 17 punten en nu gaan we zelf met 19 punten de boot in.” De conclusie zou kunnen zijn dat Raak momenteel het sterkste team van Nederland is. Derge lijke gevolgtrekkingen zijn in de natio nale basketbalcompetitie echter levens gevaarlijk geworden, want de favoriet van vandaag is de geslagene van mor gen. dankzij een groot reboundoverwicht en een trefzekerder schot via 56-34 weglo pen naar de ruim verdiende 81-45 winst. Frits Borst (10-4) en Bob Opdam (17-2) voor de rust en Aad Schipper (0-10) en John de Graaf (0-9) zorgden voor de meeste punten. seven sisters Het eindresultaat werd uiteindelijk bereikt door twee gehavende ploegen (Raak zette het b-team in en Levi’s had Harrewijn en Kip met 5 fouten op de bank) die veel renden, maar weinig basketbalden. Terecht hielden de Haar lemmers na afloop hun hart vast voor de komende bekerfinale (tegen Raak), om verder maar te zwijgen over de stand in de competitie, waarin zij op nieuw op vier punten van Transol zijn gekomen. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN Voor schaars bezette tribunes behaalde Exercitia vrijdagavond voor het thuisfront een simpele over winning op tegenstander Azimma, dat alleen in de eerste helft enigszins opge wassen bleek tegen de IJmuidenaren. Binnen drie minuten na de basketver- wisseling bouwde Exercitia een 36-26 stand uit tot een 46-28 voorsprong Gelukkig voor Jan Rab en de zijnen heeft Kees van Kooten (in het eerste treffen verantwoordelijk voor twee van de drie doelpunten) zijn straf er alweer opzitten. Met hem zal de aanval van Telstar, die afgelopen zondag verzuimde NAC te elimineren, ongetwijfeld aan kracht winnen. Wie er voor hem het veld moet ruimen is echter nog niet bekend. Jan Rab: „Ik zit er zelf nog over te dubben. Als ik Willim in de ploeg houd, dan kies ik voor de routine, maar aan de andere kant kan de situatie wel zo zijn, dat ik meer aan de snelheid van Stout kan hebben. In ieder geval maak ik mijn beslissing pas zondagmorgen be kend.” Voor de rest blijft de formatie waarschijnlijk ongewijzigd, zodat de vol gende spelers in de kuip gestopt zullen worden: Van der Meeren, Driesen, Zwaan, André, Bisschot, Bijl, Helling, Jonker, Stout (Willim), Van Kooten en Couperus. Feyenoord speelt in ieder geval zonder verdediger Wim Rijsbergen, die woens dagavond in de wedstrijd tegen Ruch Chorzow een enkelblessure opliep. Johan Boskamp is zijn vervanger. Wat zijn rol in het elftal precies zal zijn (verdediger dan wel middenvelder) is nog niet zeker. Mogelijk verhuist Wim Jansen van het middenveld naar de defensie. Onzeker is ook nog het meespelen van Lex Schoen maker, die tegen Ruch een liesblessure blijkt te hebben opgelopen. Speelt hij niet, dan completeert Henk Wery op rechts het spitsentrio en schuift Ressel naar het centrum. Vermoedelijke opstel ling: Treytel; Boskamp (Jansen). Van Daele, Ramljak, Vos; Jansen (Boskamp), De Jong, Van Hanegem; Ressel, Schoen maker (Wery), Kristensen. Svend Pri was daartoe niet in staat. De ambitieuze Deen, al dagenlang zelf bewust rondparaderend, mocht van to venaar Punch Gunalang in totaal punten in twee games scoren. Een ver lies van 15-9 en 15-10 was wel het laatste wat Pri had verwacht. In Schot land nog won hij in drie games van de Maleisiër, die hem daar overigens in de eerste game met 15-3 vernederde, maar door conditiegebrek aan Pri de eer moest laten.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 14