Michels zwakt zoveelste chaos binnen KNVB wat af BLESSURE VAN DROST ORGANISATORISCH DEUGT ER ROND ORANJE BIJNA NIETS KEES VAN KOOTEN: beetje onderschat Foreman was snel klaar met Norton o o f VALT MEE „Slapende” prof John Alexander uitgeschakeld Prijsbewust spelen in de Staatsloterij bier K4 „Telstar wordt nog ?sl!y de Staatsloterij k k CL WOENSDAG 2 7 MAART 1974 21 ACTUEEL Z Gemiddeld 4 prijzen op 10 loten. 70 van de inleg aan prijzen. Elke loterij een hoofdprijs van 500.000,—- „schoon”. Boycot Trekkingen op 10,16 en 17 april Elke loterij heeft drie trekkingen; deze zijn openbaar en worden gehouden in de Rolzaal, Binnenhof 8, Den Haag, om 18.00 uur. Uitslagen op de televisie De trekkingsuitslagen ziet u dezelfde avond nog op de televisie en de volgende dag in de dagbladen. Uitbetaling prijzen na 3e trekking De prijzen worden uitbetaald na de 3e trekking, dus ook die welke bij de 1e en de 2e trekking zijn gevallen. Lotenverkoop van 1 april af De lotenverkoop begint steeds op de eerste maandag van de maand, dus voor de april-loterij op 1 april. Bij de plaatselijke kantoren Staatsloten zijn te koop bij de plaatse lijke kantoren. Voor adressen: zie de telefoongids onder Staatsloterij of bel 070-653955. Prijs per lot f 25,—; „vijfje” 5,— Er zijn voldoende loten verkrijgbaar, maar wacht niet tot de laatste dag VOETBALWEEKBLAD e 'JBLT deze'^ekexLX--3"" EVERT TEUNISSEN EN GEÜRGI ■LUCHTEN HUN HART UE COMPLETE FILM VAN AJA) WIM VAN HANEGEMS W.K.-HORUSCOUP Gratis lucifersmapje bij aankoop van 4 flessen h Amstel «"“"45 Mengsel '2 J, I vorige (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) hè? ADVERTENTIE i De verzamelde verslaggevers voelden zich genomen en eisten dat uiterlijk om vijf uur Rinus Michels te spreken zou zijn. Voorzitter Meuleman deed een be roep op de sportiviteit, maar de dreiging van een boycot van de persconferentie bleef. Mr. Jacques Hogewoning redde de Vierentwintig uur na aankomst vanuit Tucson in Rotterdam bewoog de Austra liër zich sloom over de baan, gaf zijn zijn anders zo verwoestende opslag wei nig richting mee en verloor in twee sets van Rolf Thung (6-7, 2-6). Waarmee het grootste mirakel van de eeuw op tennis gebied een feit was. Kooten: „Ja, de keren dat komende echter zonnige komst 25-jarige 1 ziet die wel Nu per abonnement goedkoper (F. 15.60 voor 13 nrs.) Stuur een briefkaart met Uw naam en adres aan Kick, postbus 400, Amsterdam of bel 023 339040 (dag en nacht 1 A bereikbaar). J Alexander had de negen uur tijdsver schil tussen Tucson en Rotterdam ken nelijk slecht overbrugd, maar hij over dreef toen hij reageerde op de vraag hoe hij zijn tegenstander had gevonden met: „Daarover kan ik jullie niet inlichten, ik sliep moet je weten, dus heb ik hem niet gezien”. Want Rolf Thung, even oud als Rolf Thung speelde de partij van zijn leven Michels bleek een speciale reden te hebben voor het niet-opnemen van PSV’ers in zijn keurkorps voor de strijd tegen de Oostenrijkers. „Ik heb PSV tegen Feyenoord gezien. PSV heeft een aantal knappe voetballers. In de eerste Een paar voorbeelden. „Het Neder lands elftal is hier kennelijk niet be langrijk genoeg. In ieder geval niet zo belangrijk als de bekerfinale (Michels wilde op 30 april, de dag vóór de eindstrijd van het beker toernooi, een oefeninterland spelen en had daarom gevraagd de bekerfinale te verzetten red.) tussen twee clubs, die niet verzet kon worden”. En:„ Ik had gehoopt in de aanloopperiode twee oefenwedstrijden te kunnen spelen. Als het Nederlands elftal centraal had gestaan en dat had het ook moeten staan, had dat ook moeten ge beuren. Maar organisatorisch kan het Wat was er gebeurd? Zoals gebruike lijk was de Nederlandse sportpers uitge nodigd aan de vooravond van een inter land voor een persconferentie. Aanvan kelijk was bekendgemaakt, dat om vijf uur mededelingen zouden worden ver strekt, onder meer door Michels, over de voorbereidingen van Oranje op het WK- toernooi in het algemeen en op de confrontatie met Oostenrijk in het bij zonder. Later werd bericht, dat de bij eenkomst een uur was vervroegd. Maar toen de verslaggevers rond de klok van vier in Zeist arriveerden, bleek dat de supervisor pas om zes uur zijn opwach ting zou maken. Een uur eerder zou dan de opening van een tentoonstelling van postzegels, uitgegeven ter gelegenheid van de vorige wereldtitelstrijd, worden gehouden. goede hadden Maar men niet Voor Foreman ligt nu de weg open naar de grootste gage die ooit in de geschiedenis van de bokssport is uitbe taald. Volgens Hank Schwartz, een van de directieleden van „Video Techniques”, de organissatie die het gevecht van dins dag in Caracas naar 70 landen recht streeks op de televisie uitzond, zijn de contracten voor een gevecht tussen Fo reman en de vroegere wereldkampioen Muhammed Ali (Cassius Clay) al gete kend. Dit gevecht zal waarschijnlijk op 30 september in Zaïre (voormalig Bef- gisch Congo) worden gehouden. Volgens het contract krijgen Foreman en Ali beiden een gegarandeerde beurs van vijf miljoen dollar (ruim 13,5 miljoen gul den. in staat is zich i ploegtactiek aan te passen”. BEVERWIJK. Kees van Kooten heeft dit seizoen al negen doel punten voor Telstar gemaakt. Weliswaar eenzelfde aantal als vorig jaar, maar Van Kooten heeft nu nog zeven competitiewedstrijden waarin hij kan proberen om dit totaal te overtreffen. Die stijgende doelpunten- produktie illustreert ook dat Van Kooten, wiens contract aan het einde van dit seizoen afloopt, aan een evenwichtig seizoen bij Telstar bezig is. Hoewel hij zelf niet van concrete aanbiedingen van andere clubs wil praten op dit moment is het duidelijk dat er voor de „zwaargewicht” spits meer belangstelling is dan alleen maar van Telstar-zijde. Als het echter aan hem ligt wil hij graag bij Telstar blijven. De basis waarop bij Telstar betaald voetbal bedreven wordt garandeert een zekere vorm van continuïteit en dat spreekt Van Kooten meer aan dan zich te bin den aan een club die vijf of zeshonderdduizend gulden schuld heeft. De toto tips van Kees van Kooten: G.A. EaglesAjax MW—PSV De GraafschapFC Utrecht SpartaHaarlem TelstarAZ De 25-jarige Van Kooten ziet voor zichzelf zeker de seizoenen nog een voetbaltoe- weggelegd. tweede sensatie van gisteren was de ne. derlaag van de onberekenbare Flie Nas- tase, die zich door Allen Stone met 6-3 1-6 en 7-5 van de baan liet slaan. 2 3 3 3 1 FC Den HaagFeyenoord 2 RodaNAC 3 FC GroningenFC Twente 2 FC AmsterdamNEC 1 VitessePEC 2 ROTTERDAM. Slaap, zelfs de beste tennisets kunnen er niet buiten. Zo ook John Alexander niet, het laatste produkt van kampioenkweker Harry Hopman, die de belofte om groter te worden dan Hoad, Rosewall. Emerson, Laver en Newcombe voorlopig nog niet heeft waargemaakt, maar gezien zijn leeftijd (22 jaar) daar nog alle kans toe heeft. Alexander en pas onlangs tijdens een trip van vier maanden door India voor zien van enige internationale ervaring, speelde de wedstrijd van zijn leven. De ENSCHEDE (ANP). De week woensdag tijdens een training op gelopen blessure van Epi Drost blijkt niet al te ernstig te zijn. Een bezoek aan dokter Strikwerda bracht aan het licht dat een spiervezel gescheurd was op nagenoeg dezelfde plaats waar de aan voerder van FC Twente in november van het vorig jaar geopereerd werd toen de aanhechting van een spier in het rechterdijbeen was losgeraakt. Drost die tot maandag volledige voetbalrust moet houden, verwacht dat hij in de Thuis wedstrijd tegen FC Amsterdam weer van de partij zal zijn. ZEIST Alleen supervisor Rinus Michels, de sfinx, bleef rustig. In de zoveelste door de KNVB veroorzaakte chaos wist de coach van Barcelona de atmosfeer met enkele goed gekozen woorden te zuiveren. Waar bondsvoorzitter Wim Meuleman en perschef Evert Grifhorst er niet in slaagden de gemoederen aan het tumultueuze begin van de persconferentie in verband met de oefenwedstrijd tegen Oostenrijk tot bedaren te brengen, daar vond Michels de juiste oplossing. het elftal met grote, individueel gezien, technische en tactische persoonlijkheden, in staat is zich aan de afgesproken plaats sterke clubspelers en verder en kele jonge spelers met grote toekomst. Maar ik heb juist die jonge spelers niet willen uitnodigen, omdat zij als er straks veel concurrentie is, kunnen af vallen. Dat is te grof Die teleurstelling wilde ik ze besparen. Daarom heb ik uiterst voorzichtig geselecteerd. Dit sluit echter niet uit, dat er straks binnen de groep van 22 geen rekening met PSV’ers moet worden gehouden”. Op voorstel van de Oostenrijkse voet balbond is er af gesproken, dat tijdens de wedstrijd van vanavond drie spelers mogen worden gewisseld. Michels wil proberen, in overleg met de scheidsrech ter, het zo te regelen, dat hij vrij is ook nog een vierde vervanger in te zetten. Uit de 4-2-4 opstelling was al duidelijk geworden, dat Oranje met offensieve opdrachten het veld in zal worden ge stuurd. „Ik ben een voorstander van aanvallend spel. Mijn tactiek is het zoe ken naar mogelijkheden om te scoren en dat moet er morgen uitkomen”, besloot Michels. Door een linkse hoek op de kaak draaide Norton half om waarna Fore man onmiddellijk nakwam met een rechtse cross. De uitdager kwam op zijn rug op het canvas terecht vlak bij zijn eigen hoek. Norton probeerde overeind te komen en slaagde daarin toen Ron deau met het tellen bij „acht” gekomen was. Hangend over de ringtouwen kon Norton zich staande houden. Het was echter duidelijk dat hij onmogelijk in staat zou zijn het gevecht voort te zetten. De scheidsrechter greep in en verklaarde Foreman tot winnaar. zaak door Michels bij de training van zijn selectie weg te halen. En om vijf uur precies begon de conferentie met de historische woorden van de supervisor: „Wel, mijn postzegel is er weer, dus zeg nu maar wat u wilt weten”. Het moet Michels overigens niet hebben verbaasd, dat er weer eens wat fout was gelopen. In de tijd, dat hij in de voetbalbond de technische scepter zwaait, is hem zonder meer duidelijk geworden dat er organi satorisch rond Oranje maar heel weinig deugt. Zijn misnoegen daarover liet hij dan ook keer op keer blijken. CARACAS. (Reuter) George Fore man (VS) heeft zijn wereldtitel boksen in het zwaargewicht behouden. In de tweede ronde van het gevecht, dat in Caravas werd gehouden sloeg hij zijn uitdager Ken Norton (VS) knock out. Het gevecht duurde nog geen 4‘/i mi nuut Toch moet ook full-prof Van Kooten, die binnenkort iets naast het voet ballen wil gaan doen, aan de centen denken. En hij is momenteel, voor Telstar zeker, wel wat waard. Iets wat ook tot uiting komt in de manier waarop „aandachttrekker” Van Kooten herhaaldelijk in de publiciteit komt. Hij lijkt minder anoniem dan andere Telstar-spelers. wilt behouden of zelfs wilt uitbouwen dan zul je met dit soort zaken rekening moeten houden.” De uitslag van *t gevecht zal officieel de boeken ingaan als: „Interventie van de scheidsrechter in de tweede ron de”. Al in het begin van de tweede ronde ging Norton na een linkse hoek neer. Hij viel tegen de ringtouwen en kwam op het onderste touw te zitten. Scheidsrechter Jimmy Rondeau gaf de uitdager acht tellen rust en liet het gevecht toen weer voortzetten. Foreman stormde op zijn tegenstander die al vol komen groggy leek, af en trof hem opnieuw met een serie linksen en recht- sen op hoofd en lichaam. Wat hem betreft bij Telstar. Van Kooten: „Er zal bij Telstar echter wel in be paalde linies een beetje verjongd moe ten worden, In ieder geval moet je goede vervangers achter de hand hebben. Zoals een Fred André nu nog met zijn tweeën dertig jaar loopt te voetballen kun je hem niet missen. Maar met Fred, be grijp me goed, ik hoopt het niet, kan er ook iets gebeuren. Een blessure waar je op zijn leeftijd meer last van hebt dan op je twintigste. Ook in de spits worden een Couperus en Willim al iets ouder. Als je het huidige niveau wat we bereikt heb ben, wat dat betreft zie ik die zesde plaats wel zitten, krijg wel eens de in druk dat Telstar niet op zijn juiste waarde geschat wordt. Een aardig ploegje dat vooral in zijn thuis wedstrijden kan los- bartsten redeneert men. Maar als ook de bondscoaches Tel star eens een tijdje goed zouden volgen dan zouden zij toch moeten zien dat een Jos Jonker en Dick Helling, in de vorm zoals zij nu al we ken lopen te voet ballen, toch zeker in aanmerking komen voor een plaats in de selectie van Jong Oranje.” Van Kooten voor spelt twee lastige thuiswedstri j den voor Telstar in de competitie. Zondag tegen AZ en tegen Ajax. Over dit laat ste duel zegt hij: „A- jax heeft het bij ons altijd al moeilijk ge niet. Dus hebben we er dan maar één, morgen tegen Oostenrijk”, aldus Michels- Een voor de hand liggende vraag is dan waarom de als perfectionist bekend staande oefenmeester ondanks het ge brek aan medewerking aanblijft als su pervisor. Het antwoord van Michels was even simpel als ontwapenend. „Zoals het nu gaat, komt er erg veel aan op het verantwoordelijkheidsgevoel van de spe lers. Zij worden erg zwaar belast. Als zij het kunnen verdragen, dan red ik het ook wel”. Dat alles neemt niet weg, dat niemand beter dan Michels zelf weet, dat de Oranje-formatie straks met een totaal onvoldoende voorbereiding moet afreizen naar West-Duitsland. Het groot ste probleem is, dat hij niet of nauwe lijks aan de weet kan komen, of de spelers, die in de WK-selectie zullen worden opgenomen, voldoen aan zijn specifieke eis. „We willen tot een uitge balanceerde selectie komen. Technisch en tactisch is het met de spelers, die in aanmerking komen, wel voor elkaar. Blijft het mentale probleem. De tijd om daar achter te komen is te kort. We zouden eigenlijk een week buitengaats moeten, maar dat is onmogelijk. Daarom moeten we nu improviseren”. Direct na zijn aankomst in Nederland, maandagavond op Schiphol, had Michels verklaard het duel met Oostenrijk niet zo belangrijk te vinden. Nu hij nader op de zaak inging, bleek dat hij aan het resultaat van de wedstrijd geen grote waarde zal hechten, maar omdat het de enige wedstrijd is voordat hij zijn defi nitieve selectie moet maken, achtte hij het duel zelf wel van groot belang. „Het is bekend”, zo lichtte de supervisor toe, „dat er tussen de spelers, die uit ver schillende ploegen komen, verschil van opvatting bestaat over de ploegtactiek. En dat is juist één van de belangrijkste dingen voor de toekomst. Morgen moet ik het antwoord krijgen op de vraag of Van maar ik in de publiciteit kom zijn ook erg wisselvallig. Na die wedstrijd tegen Fey enoord toen ik een paar doelpunten had gemaakt was het wel erg raak- Maar dat gold eigenlijk voor heel Telstar. De dinsdag na die over winning speelden wij op het sportcentrum in Zei t een oefen wedstrijd. Toen ston den Fadrhonc en Van der Hart te kij ken en zeiden: „Dat was zondag wel een uitschieter tegen Feyenoord hè? Ik heb ze toen proberen uit te leggen dat wij daarvoor ook al drie wedstrijden gevoetbald, dat gelooft dan blijkbaar helemaal. Ik Uiteraard kwam ook de op sommige plaatsen zeer verrassende selectie van Michels ter sprake. „Het is een mengsel van mijn eigen inbreng ik heb een aantal wedstrijden gezien en was toch nog altijd vrij goed op de hoogte van de verhoudingen hier en die van ande ren. Ja, ik heb beslist- Moeilijkheden met de Ajacieden? Ik heb inderdaad gehoord, dat de niet-geselecteerde Ajax- spelers van hun bestuur dezelfde premie krijgen als de wel-geselecteerde spelers. Ik zie echter niet, dat de Ajacieden zich daarom aan de oefencampagne van het Nederlands elftal zouden willen onttrek ken. Ik heb vandaag en gisteren stellig de indruk gekregen, dat de spelers, die hier nu zijn, ook blij zijn dat ze er bij zijn. En wat Suurbier betreft: hij ver zocht niet te hoeven spelen, omdat hjj niet fit is”. Rinus Michels keek gistermiddag in Zeist vaak erg bedenkelijk. had. En nu het zo spannend is in deze slotfase verwacht ik helemaal een prach tig gevecht op Schoonenberg. Ook wij zullen er tenslot te alles aan kunnen doen om deze com petitie zo lang moge lijk interessant te houden. Dat je dat in je macht hebt geeft mij dan toch een bevredigend ge voel- Fortuna VI.Heerenveen 1 EindhovenWageningen 1

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21