Bestuur gezwicht voor argumenten spelers COACH MARTIN JOLE ONTSLAGEN BIJ HCK Jeugdploeg van Haarlem tegen Utrecht Jan Timman kan winst niet ontgaan SPORT Gemakkelijke zege van Smash tegen Corbulo Ook bekerfinale voor STREEKSPORT Gerard de Lange BC Haarlem kon TYBB niet terugwijzen TURAVIAQ uniska parket Oranje-debutant„Middenvelders zijn er genoeg” 1 PANORAMA’S I Hup de Leeuw zegt: „Panorama heeft kaart jes. Wellicht toot u. Maar alleen als u me niet in m’n hempie laat staan’’ Centouri Reisbureaus BOB met routine en techniek geklopt 22 23 MAART 1974 WOENSDAG 27 D Leeuwenlegioen kicksen,trimpakken en zo) met Leeuwenkorting. En bovendien: Panorama maakt u gratis lid van de KNVB- Nederlands Elftal Supporters club. Als u zich vóór 8 april als abonnee opgeeft. Met kans op kaartjes, plus sticker, plus reductiecoupons. Gewone stervelingen betalen daar 5 gulden voor. Dus? Word nu meteen Panorama-abonnee.Dan bent u nog net op tijd. 427,— 333,— 457,- y’ Een Centouri produkt, dus uitstekend! Mallorca: 15 dagen El Arenal, vol pension v.a. Benidorm: 15 dagen appartement voor 4 personen v.a. Costa del Sol: 15 dagen Torremolinos, vol pension v.a. Hup is aanvoerder van Panorama’s LeeuwenLegioen. Waarvan iedere Panorama- abonnee automatisch lid wordt. En alléén leden van het LeeuwenLegioen kunnen straks meedoen aan zenuwslopende prijsvragen. Prijzen: 100 kaartjes voor alle belangrijke WK-wedstrijden. Totaal verzorgde reizen naar het bruine monster! En verder: spetters van aanbiedingen (voetballen, jU (Van onze sportredactie) □ril (Van een medewerker) I Bondscoach Fadrhonc introduceert debutant René Natten bij zijn collega’s LEEUWARDEN (ANP). In de René Notten ziet veel in plaats van Suurbier (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE tier hier aus (Van onze basketbalmedewerker) age- -runt (Van een medewerker) Naam Adres Hij start dan ook duidelijk als favoriet. 551 j aus Hen ne <e) oën- □on- Een groep Skandinavische bokspro- motors stelt pogingen in het werk om Joe Bugner, Europees kampioen in het zwaargewicht te bewegen vrijwillig zijn titel te verdedigen tegen Rudi Lubbers. De afgelopen week stond in het teken van de kwartfinale van Distriktsbeker. Bij de heren plaatsten zich Dynamo door een zege op VCA 2-0. KenV, die KDS versloeg 2-1. Axmeriscota plaatste zich ten koste van Setfightens. Tenslotte ODIN, die wat moeite had met tweede klasser Voluit 2-0. Bij de dames zijn het Phoenix. Argus Dinsvo, en Smash die in de halve finale uit mogen komen. In de eerste klas dames werd één wedstrijd gespeeld. ODINKDS 3 3-0. slaan. De ploeg van Leny Renout, die naast Jeanne Knoop ook over een voor treffelijk draaiende Gerda Schouten (1 - 14) beschikte, had in feite de strijd reeds bij de basketverwisseling in haar voor deel beslist. In de tweede helft beperkte de Am sterdamse ploeg zich er toe de marge te handhaven. Clementie van Amsterdamse zijde in de slotfase beperkte de neder laag tenslotte tot 63-79. De zoveelste aanval op de kroon van G.de Lange BC was overtuigend afgeslagen. In de heren eredivisie klopte ASVU in Den Helder Star Tapijt FAC met 80-87, waardoor het degradaiievonnis over DED en Haarlem Cardinals voorlopig nog even uitgesteld werd. Kruisstraat 28, tel. 023-312050 Zijlweg 142, tel. 023-319322 nde I-3 )4). ub mk )rt. ijzen igen 571, u, INTh Verkoopfiliaal Heemstede Heemsteedse Dreef 264 Telefoon 023 - 289408/09 I I I I 1 1 I I I I I I I I 1 I 1 1 I I I I I I 1 I Pasicrama scoort weer. i I ■■■■■■■■■■■■fa»- Hoewel bekend was, dat niet alle tot de selectie behorende spelers, het eens waren met het beleid van Jole, komt het ontslag nog voor de competitie toch als een verrassing Dat het bestuur toch tot deze ingrijpende stap is overgegaan, vloeit voort uit de steeds sterker wor dende oppositie, aldus voorzitter Jan ten Woide, „Hoewel ook wij als bestuur niet gelukkig zijn met de ontstane situatie, had de klap nog veel harder kunnen aankomen als dit gebeurd was tijdens de competitie. De sfeer onder de selectie was bepaald niet optimaal genoeg”. Uit alles blijkt dat het bestuur gezwicht is voor de argumenten van de spelers, diile vooral de laatste tijd veel kritiek hadden op de trainingsmethoden van Martin Jo le. DELFT. G. de Lange BC, dat afge lopen weekend voor de tiende achter eenvolgende keer de titel in de dames- eredivisie veroverde, behaalde dinsdaga vond in Delft voor een handje vol publiek ook de winst in de bekerfinale. Louter op techniek en routine werd de „één-mans-ploeg” van BOB uit Oud- Beierland moeiteloos naar een 63-79 ne derlaag gespeeld. Het jeugdige Haailem en TYBB ble ken vrij goed aan elkaar gewaagd en legden voor bijna 300 kijkers een levendi ge partij voetbal op de grasmat. Na een half uur spelen nam de thuisclub door Wil Feyen een 1-0 voorsprong, maar nog voor de rust wisten de Yellows het evenwicht te herstellen: 1-1. In de twee de helft bleef de strijd een wisselend karakter behouden en kregen beide ploegen scoringskansen. De achterhoedes gaven echter geen krimp. HAARLEM. Voor de strijd om het districtskampioenschap in West 1 moeten twee jeugdelftallen van de afdeling Haarlem KNVB zaterdagmiddag op het veld van het KNVB-sportcentrum in Zeist aan de slag tegen Utrecht. Eerder leden beide Haarlemse jeugdploegen een nederlaag tegen Amsterdam. een laatste krachtsinspanning wisten de Beverwijkers toch de zege uit het vuur te slepen 13-15. De tweede set was de beste. Met de zachtere bal wisten ze beter raad. Een gevarieerde aanval bracht hun op 1-7. Hierna verslapte de concentratie en liep Purvo in en hield Phoenix bij tot 13-13. Met een paar harde aanvallen werd het toch weer 13-15. In de derde set bleef Jos Rozing 10 minuten achter een aan de opslag tot de stand 1-13. Een klein incident met de scheidsrechter gaf Purvo de gelegenheid wat van de achterstand af te knabbelen, zodat Phoe nix won met 9-15. A.s. vrijdag om 9 uur is de interessante wedstrijd Phoenix AVE. ik juist de laatste wedstrijden met FC Twente, tegen Den Haag en tegen Roda JC, niet best gevoetbald”, aldus Not ten. .De reden? „Vermoeidheid misschien. Om die reden heb ik het gisteren samen met een paar anderen, op advies van Michels trouwens ook heel erg rus tig aangedaan. Maar het kan ook door de spanning komen, nu we met Twente zo hoog genoteerd staan. Die druk van het elke week weer moeten winnen. En daarnaast heb ik de afgelopen weken steeds moeten omschakelen omdat Drost op een gegeven moment weer kon spe len en Van lerssel en ik weer naar onze oude plaats konden terugkeren. Vlak daarop ontbrak De Vries echter een keer en zondag moesten wij het opnieuw zonder Epi doen. En in Jong Oranje moest ik zelfs linksback spelen. Zoiets is natuurlijk nooit erg bevorderlijk om het juiste ritme te behouden, want er is heus wel verschil tussen voetballen op het middenveld en op de réchtsback- plaats”. HAARLEM. Aktie ’68Kinheim de honkbalvereniging die zich in de afgelopen overschrijvingsperiode duide lijk roerde is nog voor de competitie van start gaat opnieuw in het nieuws. Als een bom is dinsdag het ontslag van de vorig jaar aangetrokken coach Mar tin Jole ingeslagen. Het bestuur, dat deze beslissing na lang beraad nam, ziet zich nu voor de niet eenvoudige taak geplaatst op korte termijn een opvolger voor Jole te vinden. ben ik het ais rechtsback bij FC Twen te, dacht ik, na een wat moeilijke aan loop, steeds beter gaan doen. Misschien is het mogelijk in de club tot een voortzetting te komen, vooropgesteld tenminste dat Cees en ik tegen Oosten rijk goed draaien. Uiteraard zal daar met Kohn over gepraat moeten worden, terwijl het ook van belang is hoe het met de blessure van Drost loopt. Maar er over praten moet in elk geval moge lijk zijn”. Slechts één keer in dlit treffen is BOB aan de goede kant van de score geweest (10-9). Toen Jeanne Knoop (12-7) zich echter met het scoren ging bemoeien, was het snel met de Oudbeierlandse formatie gedaan. Alleen Carla de Liefde (12-17) slaagde er in bij tijd en wijle bressen in de Amsterdamse zone te De partij Timman Baljon verliep in de eerste uren wat moeizaam. Beide spelers probeerden hun stukken zo gun stig mogelijk op te stellen en dat kosttte nog al wat bedenktijd In het laatste uur ging Timman tot het offensief over. In de daarop volgende verwikkelingen overspeelde hij de jonge Groninger vol ledig. Toen op de 34e zet een stuk verloren ging staakte Baljon de strijd. Wie met Dekker Aktiie ’68Kinheim het komende seizoen zal gaan leiden, valt op dit moment nog niet te voorspel len. Volgende week vertrekt de Haar lemse ploeg naar Miami in Florida, waar gedurende twee weken een trainings kamp wordt opgezet als voorbereiding op de competitie, die 27 april van start gaat. Wellicht is het niet uitgesloten, dat naast de Amerikaanse catcher, die eer der door Aktie ’68 werd aangetrokkén in de nu ontstane moeilijke situatie nog een tweede Amerikaan zal worden mee genomen. Zeker zullen geen stappen on dernomen worden, alvorens met de spe lers gesproken is. Voor manager Willem van der Ster kan de trip naar Miami wel eens dubbel belangrijk worden. Martin Jole de veel omstreden man bleek dinsdagavond niet bereikbaar voor commentaar op de ontstane situa tie. Uitslagen: TimmanBaljon 1-0, Ree Vogel 1-0, SosonkoEnklaar afgebroken DonnerLangeweg 1-0, SchollLigte- rink 1-0, HartochVan Dop afgebroken. Stand: 1 Timman 6*/a, 2 Van Dop 4V2 plus 1 afgebroken partij 3-5 Donner, 'Vogel, Ree 4’/2- Inlichtingen en boekingen Bij: Voor het Haarlemse A-elftal van de vijftien- en zestienjarigen zijn de navol gende spelers uitgenodigd: J.J. Neder- burgh (Stormvogels), R. Keur (RCH), F. v-d. Werff (DCO), B. van Leeuwen (RCH), P. C. Kerkman en E. Vasten- houw (Zandvoortmeeuwen), P. van Wes ten (Concordia) E. Uniken en M. v.d. Berg (VSV), O. Ruff (RCH), C. van Leeuwen (IJmuiden), H. Holthuis (DCO), M. Schoorl (Zandvoortmeeuwen), H. Donker (Velsen), A. Boeser (Terrasvo gels), J. Planting (IJmuiden) en A. Vis ser (Zandvoortmeeuwen). Tot de uitgenodigde spelers van het B- elftal van de dertien- en veertienjarigen behoren: J. Lemmink (DSS), B. J. Visser (Zandvoortmeeuwen), H. G. van Kesteren (Hillegom), J. de Vries (TYBB), L. Zon neveld en A. Lubbers (ADO’20), G. B. Poelgeest (NAS), H. Nan (Stormvogels), H. Mije en J. F. Makau (Zandvoort meeuwen), R Bruinschaart en A. Schoorl (ADO’20), M.’ Fielmich (TYBB) H. Vre- denburg (EDO) en R. J. Bakker (DCO)- De B-elftallen van Utrecht en Haar lem beginnen om elf uur aan de strijd en de A-elftalllen nemen het om half vier tegen elkaar op. De Belg De Buyschere heeft de tweede etappe van de Catalaanse week gewonnen. In een bijeenkomst, die vanavond plaatsvindt, zal de voltallige selectie zich met het bestuur beraden over de te nemen stappen. Technische man Dekker: „Er moet een tweede persoon bij ko men” Dekker, die met Jole de voorberei ding voor het komende seizoen leidde, acht het uitgesloten' de hele verant woordelijke taak op de schouders van één man te leggen. De andere d eelnemers zijn J. Meester, Hilversum, 6.93; S. P. Wals, Landsmeer. 6.57; W. v.d. Berg, Den Helder, 6.17; A. Tiel, Breezand, 6.13 en J. H. Reehorst, Amsterdam, 5.96. De achtste deelnemer uit het district Alkmaar was nog niet bekend. Merkwaardig genoeg ziet René Notten voor zichzelf op die laatste positie in Oranje, de plaats van Suurbier dus, meer mogelijkheden dan op het midden veld. „Kijk maar om je heen. Midden velders zijn er genoeg, maar het aantal vleugelverdedigers dat in aanmerking komt, is maar klein. Een wanneer ze elke plaats in het Nederlands elftal dubbel bezet willen hebben, ligt mijn voorkeur dus voor de hand. Bovendien Het spel van Phoenix vertoonde tegen Purvo in Purmerend een opgaande lijn. Het begon erg goed. Het enige wat er eigenlijk aan mankeerde was de harde bal, waarmee Phoenix nogal moeite had. Dat bleek uit de slechte passes die af en toe te voorschijn kwamen. Na een 2-6 voorsprong wisten de Purmerenders op 13-11 een voorsprong te nemen. Na Plaats Geeft zich op als kwartaalabonnee (f 13,- per kwartaal, 13 nrs). Graag ontvang ik Panorama: via uw bladenman per post U kunt deze bon opsturen in envelop zonder postzegel aan Panorama, antwoordnummer 7147, Amsterdam. PALL3 HD 3 Het Nederlandse militaire elftal heeft in de vooronden van het CISM- kampioenschap met 2-0 gewonnen van Oostenrijk. 8e ronde van het toernooi om het schaak kampioenschap van Nederland heeft Jan Timman door een overwinning op hek- kesluiter Christofoor Baljon zijn voor sprong verder vergroot. Met nog slechts drie ronden te spelen kan hem het kampioenschap nauwelijks meer ont gaan. Achter hem is de strijd om de overige plaatsen in volle hevigheid ont brand. Sosonko, Donner en Ree zetten hun volle gewicht in en daarom zullen de niet-professionele krachten, van Dop en Vogel, het in de resterende ronden "Iffi wel zwaar te verduren krijgen. gt» AIs er kaartjes te winnen zijn,ben ik van de partij. Ik word nu abonnee (m.i.v. april). En daardoor tegelijk lid van Panorama’s LeeuwenLegioen en de Nederlands Elftal Supportersclub. HAARLEM. In het kader van zijn reeks nederlaagwedstrijden speelde een combinatie van eredivisieclub Haarlem voornamelijk uit jeugdspelers be staande gisteravond tegen vierde klasser TYBB en dat gaf heel goed partij. Het duel eindigde dan ook in een 1-1 gelijkspel. ZEIST. Van FC Twente’s driekop pige clubmootje, zoals dat woensdaga vond deel uitmaakt van het Nederlands elftal, is eigenlijk alleen René Notten een echte debutant. Doelman Piet Schrijvers speelde zijn eerste interland al in 1971 en bracht met de alles beslissende wedstrijd tegen de Belgen, in november, zijn 'totaal op vier. Cees van lerssel mag dan in het Feyenoord-Stadi- on voor het eerst in zijn langjarige carrière in de basisopstelling staan, hij werd vorig jaar oktober als wisselspeler ingezet in het duel met Polen. Dat gebeurde 12 minuten voor het einde, maar zoiets gaat op gezag van het recente voetbalhandboek van de KNVB wel degelijk als een interland de historie in. I.IMOND. In de competitie heeft Smash een gemakkelijke overwinning behaald op Corbulo 2 3-0. Ook Phoenix zegevier de over Purvo, al was het niet op zo’n overtuigende wijze als Smash: 3-0. Smash begon niet zo best. Het blok funktioneerde niet zoals het moest. Ook aan de blokdekking mankeerde wel wat. Via 2-0, 5-1 werd het 7-2. Op deze stand bleef het een tijdje steken. Daarna werd de voorsprong uitgebouwd tot 13-4. waarna de gasten weer iets terugkwa men tot 14-7. Maar Smash maakte het gauw af 15-7. De tweede set ging duide lijk beter. Een gevarieerde aanval. En ondanks de 15-2 overwinning duurde de set toch nog 20 minuten. De derde set was gauwer bekeken. Dezelfde uitslag 15-2 werd nu binnen 11 minuten be haald. Niettemin betekende de aanwijzing van het tweetal Notten-Van lerssel een verrassing, te meer omdat beiden een positie bezetten, waarop ze bij hun club in feite "slechts noodgedwongen zijn be-” land. Van lerssel nam vorige herfst de rol van vrije verdediger in de Enschedese formatie over van Epi Drost, die tragische bijzonderheid juist bezig was zich te ontwikkelen tot de nieuwe ausputzer van het Oranje-team. Voor Notten (24) betekende die ontwikkeling binnen de ploeg van FC Twente, dat hij de tijdelijke opvolger werd van Van lerssel als rechtsback, de plaats die hij nu ook in het Nederlands elftal kreeg toegewezen. De beide Twentenaren, die in verband met het mogelijk vertrek naar PSV onlangs ook samen nog op andere wijze in het nieuws kwamen, stelden hun definitieve kandidatuur door het voor, treffelijk optreden in Jong Oranje, 14 dagen geleden in Deventer. Hoewel het niet beschikbaar zijn van andere poten tiële kandidaten zowel voor Van lerssel als voor Notten (en in mindere mate zelfs ook voor Piet Schrijvers) bij hun verkiezing heeft meegespeeld, delen bei den de mening wm clubtrainer Spitz Kohn dat de toonaangevende rol die FC Twente dit seizoen in het Nederlandse voetbal vervult, erkenning heeft gevon den. Hoewel voor de 28-jarige Cees van lerssel is de voldoening groot. De uit Breda afkomstige verdediger speelde tien jaar geleden naast Rinus Israël in Jong Oranje en moest daarna tot het voorjaar van 1970 wachten voordat de toenmalige bondscoach Georg Kessler na een wed strijd van het Nederlands B-elftal uit riep: „Die Van lerssel? Een openba ring”. Dat was waar, maar de veelal erg bescheiden Van lerssel diende daarna nog eens 3,5 jaar voetbal te spelen, vooral met FC Twente, voordat hij op nieuw de aandacht van de keuzeheren trok. Voor René Notten ging het allemaal een stuk sneller, al kwam ook voor de al acht keer in Jong Oranje spelende middenvelder juist deze invitatie uit Zeist als een verrassing. „Bovendien heb Door de Beverwijkse rennersclub Kennemerland wordt zondag op het par cours in het sportpark Adrichem aan de Aagtedijk in Beverwijk een clubontmoe- ting gehouden met De Kampioen uit Haar lem. De jeugdklassers starten reeds om half negen, de nieuwelingen om half tien en de amateurs met junioren begin nen om tien uur aan de strijd. De Ren en Toervereniging De Bollenstreek houdt zondag op het kleine Boenderparcours een clubontmoeting met het Halfwegse De Bataaf. Start om negen uur. Het programma voor de competitie damesvoetbal in de afdeling Haarlem KNVB zier er voor zondag als volgt uit; 'hoofdklasse: DCO- RCH (14.30); VSV- TZB (14.30). Reserve klasse: EDO 2- RCH 2 (9.45); DCO 2- Cronjé Girls 1 (14.30). Mocht DCO van RCH verliezen, dan kunnen de dames van Ripperda de kampioensvlag in top hijsen. Voor eigen publiek in het Firn Mulier- sportpark moet DSS het zondag in de vierde klasse C van West 1 opnemen tegen KIC en heeft daarbij aan een gelijkspel voldoende om op het kampi oenschap beslag te leggen. Als het inder daad zover mocht komen, dan gaan de spelers, bestuursleden en dames naar De Schuylenburcht aan de Kleverparkweg. waar vanaf negen uur een instuif wordt gehouden. Men ziet bij DSS af van een officiële receptie. Van 28 tot en mert 31 maart wordt In het Westfriese Abbekerk, de finale van het ge westelijk kampioenschap libre 1ste klas gespeeld. In deze finale is als vierde geplaatst de Haarlemse eersteklasser Bes van Wonderen met een moyenne van 6.51. Veruit als eerste is geplaatst J. Pelt uit Hoorn met een moyenne van 7.77. 'W

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23