kastje kóken 1 Verenigingsnieiiws miï temfl Agenda van I Wnr (ïte politierechter -1 FOUTE BILJETTEN IN VELSEN-NRD. STEMBILJET VOC BAND BIJ BOLLE VRIJ ENTREE met invaller Een pakkenpartij met een duidelijke lage prijs-politiek ti’d DONDERDAG 28 MAART 1974 P.v.d.A. f Haarlem, Grote Houtstraat 9b. l'eleloou 025-51.57.29 - tot f 299,50 nu f 137,70 tot f 149,75. Als wij voor u een keuze moesten maken dan wisten wij het wel: Sportieve 2-knoper. Jasje: brede doorgestikte revers, opgestikte zakken,rugsplit,luxe binnenvoering. Pantalon: met kapnaad,steekzakken, iets uitlopende pij pen met omslag. Een stoere kamgaren in zuiver scheerwol. In 3 kleuren. agrement passement marabout meubelkoord meubelfranje gordijnfranje gordijnband balletjesband v.a. 1.- kwastgalon trekkoorden sleutelkwasten en nog veel meer (gecombineerd met lijsten 5. 6 en 7) Lijsten van kandidaten Duran, F.B. (gecombineerd mei lijsten 5.6 en 7) Overstelpende keus in Wijk aan Zee Zijlstraat 83 b/d Gr. Markt De strijd is gestreden. Een nieuwe periode begint. En begint goed. In een nieuw House pak. Oh... u zou wel willen. Maar u sukkelt nog altijd met het erbarmelijke misverstand dat House duur is. Tragisch. Moet u eens naar deze pakken komen kijken. Van uitstekende moderne makelij en prima kwaliteit. Echt House pakken! In een keur van dessins en kleuren. Normaal kosten deze pakken f229,50 Overheid Velsen-IJmuiden Velsen-Noord Heemskerk Heemskerk van der Ham. LJgr Beverwijk vanOort, G. kJ Heemskerk Alimentatie Beverwijk •71 Ockeloen. C. BkJI IJmuiden |T1 de Vrieze, E.H. kdl Amstelveen ■H| deBoer.G. Itaw Vennep Partij van de Arbeid •^1 de Boer. G. •7] Nicolai. M. kJI Haarlem |T^| deVries,J. ■mA Haarlem Hamel geb kl Hoppener.T.H. AmsMvran Andere koers V elsen-IJmuiden ADVERTENTIE Getatoëerde mannenarmen sleutel in rechtszaak (Van onze rechtbankverslaggeefster) Geo- Huijgens- Kanaalstraat 20 u.: ADVERTENTIE 4 I De gewraakte stembiljetten, die zoveel consternatie brachten in de gemeente Velsen. Het bovenste biljet is dat van de gemeente Velsen, waar op de derde plaats wethouder C. Ockeloen prijkt Het onderste biljet is dat van Amstel veen, waar men overigens geen biljetten van Velsen heeft gekregen. Blijft de vraag waar de Velsense stembiljetten zijn terechtgekomen. Diefn&n genisstraffen van enkele weken, en ont zeggingen van de rijbevoegdheid al naar gelang de ernst variërend in voorwaar delijk en onvoorwaardelijk deel, schom melend rond het jaar. Mr. Vink ging in sommige gevallen met hem mee, hier en daar boetes verla- genend en ontzeggingen verzachtend. Al leen bij de man die ook al in 1971 voor dit feit terecht stond koos hij voor twee weken en een jaar ontzegging waarvan de helft voorwaardelijk. Hier had de officier een boete van 750, vier weken voorwaardelijk en een jaar ontzegging gevraagd. Hij zei in hoger beroep te over wegen. VRIJDAG 29 MAART De Zon, Voorstraat. 20 u.: jaarverga dering VVV. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ,.Wer- t op op Jan van der Schoor, Selma de Vilder-Schapel en Piet de Ridder; geopend tot en met 6 april op maandag van 13.30-18 u„ op dinsdag tot en met vrijdag van 9-18 u.» op zaterdag van 9-16 u. Diefstal van een schrijfmachine uit een gemeentelijk gebouw in Hemskerk in september ’73 was een 29-jarige man uit Heemskerk ten laste gelegd, maar vaker had hij bij de gemeente ingebro ken en zo zijn aversie jegens de over- Waar die caféruzie over ging bleef wat onduidelijk, er werd gesproken over tien man die vochten om één vrouw, maar ook over twee vrouwen die onder ling ruzie hadden en waar het slachtof fer zich toen mee bemoeid zou hebben. Het enige wat duidelijk was overgeko men waren de glassplinters die zijn halsslagader raakten en het had niet veel gescheeld of hij was doodgebloeid ware er niet tijdig ingegrepen. „Er zijn aanwijzingen dat u zich er krachtig mee bemoeid heeft”, zei de officier van justitie, mr. Wooldrik te gen verdachte. Bij gebrek aan bewijs kwam hij tot vrijspraak, hij kon zich in ieder geval niet voorstellen dat als ver dachte inderdaad destijds tatouaches had, die nu spoorloos verdwenen waren. Mr. Vink ging met hem mee, hopend dat de man het echt niet had gedaan. Deze „Als ik iets heb kan ik het wel met m’n handen af”. 28$° - 14475 house BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Help, de dokter verzuipt!” (geprolongeerd). Stadsschouwburg, donderdag 20.15 uur: con cert Noordhollands Philharmonisch Orkest; vrijdag 20 uur: ,,Born Poosers”. TENTOONSTELLINGEN Museum „Beeckesteijn”, Rijksweg Velsen- Zuid, diverse stijlkamers dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook donderdag van 20 tot 22 u. Voor andere dagen en tijden na telefoni sche afspraak: 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dag. (Behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; ook donderdag van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden na telefonische afspraak: 02510-94159 of 91022. Galerie „*t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, tentoonstelling grafisch werk Robert Smit, dagelijks geopend. VRIJDAG 29 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21 u. TENTOONSTELLINGEN Zandkraai (Handelstraat). Expositie „vv ken in de IJmond”; geopend tot 30 maart werkdagen van 9-12, 14-17 en 19-22 u. zaterdag van 10-12 en 14-17 u. DIVERSEN Vrijburcht (Vrijburglaan). 19.30 u. openbare raadsvergadering. leste IvdA’eo, W® 'ers, TCVVers OWJ’ers, fibers eitandere'ers DONDERDAG 28 MAART Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 29 MAART Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u„ 21 u.: film session. Donkey Shot, A. Verhetentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. DONDERDAG 28 MAART Café Sport, Alkmaarseweg. 20 De officier nam het gedrag van een 25-jarige man uit Voorhout bijzonder hoog op. Deze had zijn vrouw en kinde ren alimentatie onthouden, beloofde in november de politierechter echt er iets aan te zullen doen, een regeling te zullen treffen, waardoor de zaak werd aangehouden en kwam nu aan met de mededeling dat hij pas die ochtend, vóór de zitting eventjes langs sociale zaken was geweest. Dat vond mr. Wooldrik geen stijl, hij vond dat de man smoesjes verkocht, en zeker dacht dat je een spelletje kunt spelen met de mensen achter de groene tafel. Mr. Vink volgde zijn eis van vier weken, waarvan de helft voorwaardelijk niet, en legde er een maand voorwaardelijk op, waarbij de voorwaarde dat verdachte binnen drie jaar zijn achterstallige alimentatie moet betalen. Met daarbij de waarschu wing dat nu weer niet betalen een maand zitten gaat betekenen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Help, de dokter verzuipt”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Tien gele vuisten der wrake”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120.- Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Kees Bieman; geopend tot 19 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Huize Westerhout Westerhoutplein). Exposi tie miniaturen, tekeningen en schilderijen van jaarvergadering volièrevereniging „Vo gel vreugd.” Wijk aan Duin, Wilgenhof laan. 20 u.: concert bejaardenkoor Humanitas. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 29 MAART Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, Beverwijk, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Paviljoen Westerhout, Westerhout plein. 13 u. klaverjassen om de jaartitel. Slof, Raamveld. 20 u.: kien- en kla- verjasavond voor aktie „Schiet uit De Slof.” Sociëteit Alpha, Moensplein. 20 u.: in formatie-weekend. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. heid willen uiten. Een aversie gegroeid door zijn verleden, vooral door de tbr die hij kreeg. Ook de reclassering die hem niet genoeg na die tbr opgevangen zou hebben deelde aanvankelijk in zijn afk'eer, maar nu is er een goed contact en ziet de toekomst er rooskleuriger uit met een verhuizing naar een nieuwe omgeving in Drente. Mr. Wooldrik zei het te betreuren dat de opvang van ex-tbrpatiënten zo slecht is en vond dat men eensoort overgangsfase voor die mensen moet scheppen, een aanpassingsmogelijkheid aan de maatschappij. Hij wilde op het wat plezieriger zij het nog niet van alle risico’s ontblote toekomstbeeld inhaken en vroeg 150 en een maand voorwaar delijk, waarop mr. Vink de boete tot 100 verlaagde. Dat sportverslaggevers de naam heb ben zich alleen voor sport te interesse ren de „goeden” niet te na gesproken natuurlijk werd op deze Grote Ver kiezingsavond nog eens in alle hevigheid bevestigd door een mij geheel onbekende presentator van Studio Sport, die even voordat hij het woord gaf aan commen tator Herman Kuiphof voor een verslag van de samenvatting van de eerste helft van Nederland-Oostenrijk, schaamteloos de camera inkijkend doodleuk meedeel de: „Het wordt toch nog gezellig vana vond, want we gaan eindelijk voetbal len”. Joop van Os en Jaap van Meekren, veruit de professioneelste nieuwsbren- gers van deze avond, lieten deze won derbaarlijke opmerking, waarin ik he laas geen greintje ironie vermocht te ontdekken, vanzelfsprekend niet gelaten over zich heen gaan. Ze betoogden met bestraffende blik dat ook verkiezings uitslagen in het algemeen niet oninteres sant behoeven te zijn. Overigens zou het oneerlijk zijn te ontkennen dat het samengevatte partij tje voetbal geen welkome afwisseling was van de onafzienbare rij percentages op het scherm. Kuiphof gaf, zoals ge woonlijk, adequate voorlichting over een deel van een match, die op alle fronten een aantrekkelijk kijkspel bleek op te leveren. Er werden die eerste helft tal rijke kansen gemist door de Nederlan ders. Maar zij behoeven zich niet te schamen voor presentatoren als Pier Ta nia en Fred Verbakel, die ook kansen lieten liggen. Vooral Tania was slecht op dreef, haperde veelvuldig, vergiste zich onophoudelijk en was met andere woor den in het geheel niet de oude Pier die we van Achter het nieuws kennen. Behalve dat Joop en Jaap op bekwa me wijze van achter hun presentatiebu- relen ons deelachtig maakten van winst en verlies, deed ook Ton Planken presentator van Den Haag Vandaag vanuit het computercentrum in Amstel veen zijn uiterste best ons zo vroeg mogelijk de algemene tendens van de uitslagen bij te brengen. Al rond 7 uur liet hij ons zien wie reden had tot juichen en wie tot snikken. Dat er fiks wat reclame werd gemaakt voor de wonderen van een aantal met name genoemde computermerken, och, daar kon ook Planken niet geheel onderuit. In ieder geval heb ik Marcel van Dam, bekend gezicht als het gaat om het verklaren van verkiezingsuitslagen, niet bijzonder gemist. Planken en zijn mede werkers vormden een meer dan voor treffelijke „stand-in” voor de huidige staatssecretaris, die voor deze gelegen heid best nog eens voor de camera’s had willen verschijnen als de NOS dat tenminste niet had verhinderd. Een on derminister in de rol van nederig ver- kiezingscommentator, nee, dat ging de NOS te ver- Toch zou het aardig zijn geweest een staatssecretaris zijn eigen verkiezingswinst te zien toelichten. Nou ja, dat tafereel hebben wij niet mogen meemaken. Toch wel jammer. Trouwens, een genoeglijk schouwspel, of liever hoorspel, leverde ook het com mentaar van oud-KVP-minister Schmel zer op. Het moet toch een uitzonderlijk staaltje van ingenieus politiek denken worden genoemd als zo’n man, in de wetenschap dat zijn eigen KVP stemmen heeft verloren, de winst van de PvdA vooral toeschrijft aan de inbreng van die zelfde verliezende KVP in de huidige regeringscoalitie. Oud-minister De Brauw van DS’70 maakte er eveneens een potje van door te beweren dat de catastrofale nederlaag van zijn partij eigenlijk is veroorzaakt door het feit dat DS’70 voor de eerste maal aan verkie zingen voor provinciale staten meedoet. Alsof deze verkiezingen niet representa tief voor het algemeen landelijk politiek beeld zouden zijn. Ronduit ongelukkig was de manier waarop de feesttoespraken van de grote overwinnaars Joop den Uyl en Hans Wiegel respectievelijk in Eindhoven en Den Haag werden weggedraaid. Uitsla gen gaan op. zo’n avond vanzelfsprekend vóór alles- maar aangezien dankzij de tovermiddelen der techniek de uitslag al bij het sluiten van de stembureaus glo baal bekend is, lijkt het me toch in het belang van een goede opbouw van zo’n langdurige tv-avond vol cijfers te zijn wat menselijke emoties in beeld te bren gen. Dat gebeurde niet en dat vond ik vreemd. Zoals het ook vreemd was dat aan vankelijk werd gezegd dat Rotterdam uit een soort pesterij de uitslag achter hield, terwijl enige uren later werd meegedeeld dat Rotterdam nog lang niet klaar was met optellen en aftrekken. Pier Tania zei: „Mogen ze in Rotterdam ook eens een keer achterop lopen”. De Rotterdammers zullen wat grimmig op deze gang van zaken hebben gereageerd, wat begrijpelijk is. Marcus Bakker van de CPN en De Brauw van DS’70 spraken er tenslotte hun afkeuring over uit, dat zij in de ver- kiezingstrijd zo weinig op de tv aan bod waren gekomen. DS’70 vond dat zij ka rig bedeeld was. Bakker, altijd in voor een stevige mededeling, meende dat zijn partij door de tv als een vergeten lands deel wordt beschouwd, terwijl zo zei Bakker de CPN in Amsterdam de op één-na-de-grootste partij is. Van de zijde van de VVD viel geen enkele wanklank over gebrek aan be langstelling van de kant van de media te ontdekken. Dat is wel eens anders geweest- Nu overheersten slechts vreug de kreten over de geboekte resultaten. Die werden zeer „close” door de camera geregistreerd. ■Ml Nieuw Vennep HAARLEM. „Meneer, de enige ta- touage die ik heb is een onderzeeboot op mijn rug”. De 31-jarige verdachte uit Heemskerk stond bij wijze van spreken al klaar om dit schoons aan den volke in de rechtzaal te tonen gisteren, maar werd daar van weerhouden door de politierechter mr. Vink, die weliswaar geïnteresseerd in de tekening toch niet voor een striptease scheen te voelen. Het bfeef bij het opstropen van de mouwen en het losmaken van een kuise en stevi ge polsband van verdachte: niks te zien dan stevige mannenarmen, gaaf en zon der ook maar één tatouage. Het was de sleutel in deze rechtzaak en zou ver dachte uiteindelijk vrijpleiten: in diverse opzichten beantwoordde hij aan het sig nalement van de man die in een Heems kerks café een ander ernstig aan de hals verwondde met een kapot bierglas, al leen de toch wel opvallende geregi streerde tatoueringen op beide armen ontbraken. Wét was hij die avond in het café. - Al eerder werd hier opgemerkt dat tegenwoordig in Haarlem de vaste straf voor „onder-invloedrijders” van twee weken en een jaar ontzegging wat genu anceerder gehanteerd wordt, met name waar het ontzegging betreft. Mr. Wool drik, sinds kort substituut officier van justitie hier, liet gisteren in zijn straf maat in dergelijke gevallen duidelijk blijken een andere koers te willen va ren, met als kernpunt tamelijk hoge boetes van een paar honderd gulden. Daarbij eiste hij voorwaardelijke gevan- 20 uur: DONDERDAG 28 MAART Openbare bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein, IJmuiden, 19-21.30 uur. Fi liaal Wijkerstraatweg, Velsen-Noord, 19- 21.30 uur. R.-K. Gemengd Koor, repetitie in Pe truszaal, Mercuriusstraat. Gymzaal Ossendorpschool, 20 uur: boksles en training boksclub „De Ring”. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 20 uur: repetitie „COV”; 20 uur: contactavond „Fauna Felisena”. VRIJDAG 29 MAART Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30, 12.15-13.15, 16.45-18 u. en 19.30-21 uur: gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster 9.30- 12.30 uur in Willebrordstraat 102, IJmui den, tel. 10715. Wereldwinkel, 9.30-16 u„ Markt, Sant poort. Bejaardensoos, 14-16 uur in gebouw Leger des Heils, Edisonstraat 14, IJmui den. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 19.30 uur: Damclub „IJmuiden”. Sporthal „Zeewijk”, 19.30 tot 23 uur: volleybalcompetitie. PEN -jeugdcentrum, uur: disco. Petruszaal, Mercuriusstraat, klaverjassen voor koppels.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7