Typsoos eerste hinderpaal Toekomst Levi’s staat op het spel van empelen&van dijk 1 Jan Rab: „Driemaal Rie Sensationele afloop is scheepsrecht TELSTAR-A.Z.’67 Voor start van de competitie Enkele tennisparken ingrijpend verbeterd Wellicht een buitenlander is dichterbij dan u denkt! Twee debutanten libretitel Het Sikkens-Service-Centrum naast Dekker bij Aktie ’68 TURAVIA© ■IH zate Derde deel voetbalhappening Telstar-AZ Ne Stöve in kwartfinales Centouri Reisbureaus 12 ZATERDAG 30 MAART 1974 drive-in tuincentrum SPORTPARK SCHOONENBERG ZONDAG 31 MAART 14.30 UUR voorwedstrijd 13.30 uur: Waterloo pup. A1-Alkmaarse Boys A1 Attentie heren schilders, autospuiters en detaillisten: Sikkens Autolakken Sikkens Bouwverven Sikkens Doe-Het-Zelf produkten Uw Sikkens-Service-Centrum Haarlem is gevestigd aan de Stephensonstraat 50 in Haarlem. Tel.: 023-24 56 50 alles wat de Sikkens-verf pot schaft Een Centouri produkt, dus uitstekend! Mallorca: 15 dagen El Arenal, vol pension v.a. 427,- Benidorm: 15 dagen appartement voor 4 personen v.a. 333,— Costa del Sol: 15 dagen Torremolinos, vol pension v.a. 457,— D.S.S. KAMPIOEN? D.S.S.-K.I.C. Daar staan wij elke werkdag van 7.30-17.00 uur voor u klaar. Met het volledige assortiment: ADVERTENTIE ii BV HAARLEM LIET (Van onze sportredactie) ZICH OVERKLASSEN (Van onze basketbalmedewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE 1 1 k Hij weet zich daarbij gesteund door het uitstekende resultaat van z(jn formatie afgelopen zondag (6-3 tegen De Graaf schap). Hughes: „Ik weet dat Sparta er dit seizoen moeite mee heeft het spel thuis te maken, dat zullen we proberen uit te buiten. Na de wedstrijden van het afgelopen week-eind staan zowel Telstar als A.Z. ’67 gelijk op de zevende plaats, twee punten achter de begeerde zesde plaats, momenteel in het bezit van de FC Utrecht. Het wordt dan ook een zeer belangrijke wedstrijd zondag a.s. omdat de verliezer zich als uitgeschakeld kan beschouwen voor deze zesde plaats. Dat het een heerlijke voetbalmiddag wordt is zeker, omdat de beide vorige ontmoetingen, één in Alkmaar en één in IJmuiden, zeer spekta- kulair waren waarbij de beker-wedstrijd op Schoonenberg ronduit sen sationeel was. Deze derby krijgt een nog grotere Noord-Hollandse inslag daar Jan Keizer Uit Volendam als scheidsrechter is aangewezen. Desondanks acht Jan Rab de ontmoe ting van morgen wel degelijk van be lang. „En wel voornamelijk omdat AZ Inlichtingen en boekingen bij: Deze advertentie is aangeboden door: TEGELHANDEL J. J. A. v. d. MEIJ DE BIE KLOOSTERSTRAAT 44 HAARLEM clubhuis en oefenmuur. Op het Pim Mulier-sportpark hebben de daar spelende clubs NVA en DSS, niet direct tot een fusie besloten maar wel heeft men een los-vaste band aan gegaan met betrekking tot het gebruik van de banen. vorderlijk was voor zijn spel bleek wel in de wedstrijd”. NEW YRÖK (AFP). Betty Stöve zal in de kwart-finales van het toernoi te New York, waar een prijzenpot is te verdelen van ruim 150.000 gulden, uitkomen tegen Virginia Wade. De Nederlandse speelster versloeg met vrij veel moeite Lesley Hunt (Aus), 2-6, 7-5, 7-6. Virginia Wade gebruikte ook drie sets tegen Kristien Kemmer. ROTTE! vrijdaga ten aan Marty I Rotterd; De v fen, or de eers ten var kamers Gerry I bij het De voor te gedreig hardha Schaefl zijn vi Schaefl mand Kruisstraat 28, tel. 023-312050 Zijlweg 142, tel. 023-319322 Zandvoortselaan192-Tel. (023) 241950-241951 Heemstede - Aerdenhout Geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-12.30 uur en 13.00-18.00 uur. Zaterdag van 8.00 uur-1?.00 uur. LUB ijshock (3-3 ei treiter kws schrikt ploegei reldkat met ell zich as Ljubljt het te door van O< ste kn< hockey Het ziet er wel naar uit dat D.S.S. de kampioensvlag weer eens uit de kast kan gaan halenmaar zover zijn de rood/groenen nog niet! De a.s. zondag om 14.30 uur te spelen wedstrijd zal het uitwijzen De thuisclub heeft voldoende aan een gelijkspel, maar tegenstander KIC slechts éénmaal verslagen dit seizoen is niet van plan de punten kado te doen. Het beloofd een spannende strijd te worden! Tot ziens op sportpark Pim Mulier P t: t< E d n E h ti v E j< h d s f h o d t o d I en Telstar naar de gunsten van een deel van het voetbalpubliek hier uit de buurt dingen. Toeschouwers van AZ komen bij ons kijken en andersom is dat ook het geval. Daarom zijn we verplicht ook van deze wedstrijd, net als van de twee vorig-e, een happening te maken. Telstar brengt het elftal in het veld dat vorige week bij Feyenoord (1-0) een goede indruk naliet. De ploeg ziet er als volgt uit: Van der Meeren, Driesen, André, Zwaan, Bischot, Helling, Bijl, Jonker, Willim, Van Kooten en Couperus. De r greint ji Vlak i minute vechtp; en schi moedig slaande werk hun p< vuist de kir rechter captain kend wond stick c de tri keeper Heer t Korton ste vee jaren aansch (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Het Haarlemse Levi’s begint vanavond aan de belang rijkste week van het basketbalsei- zoen. Om half negen treedt de lands kampioen in de Pelikaanhal in Zand- voort aan tegen Typsoos, een wed strijd die gewonnen moet worden, wil men aansluiting houden met leider Transol, dinsdag volgt de bekerfinafe Raak/Punch in de Amsterdamse Apollohai en volgende week zaterdag tenslotte zal waarschijnlijk de defini tieve beslissing over het kampioen schap vallen in de absolute topper Levi’s-Transol. helemaal de oude nog niet is geweest: „De andere ploegen hebben snel in de gaten gekregen dat het team niet onverslaanbaar meer is. Het schrik beeld van Levi’s is weg. En niet alleen omdat de Haarlemmers aftake len, maar ook omdat de andere ploe gen beters zijn geworden”. Toen opgetrc wat ge weer Jo Sii Herber achter^ Coach scheids Oosten verkoc na afl niet a. Maar het zij In ei strijdei liet bij welgeti op een duurde ten en delijk En zei in de vaar. Henry pen di Oosten mogeli bleef 5 was v( Dekker, die zelf groot voorstander is van het aantrekken van een tweede man, heeft zoals reeds eerder verklaard zelfs bezwaren tegen een éénhoofdige leiding. De kans, dat naast Dekker nog een Nederlandse coach zal worden aange trokken, is zeer klein. Op het verlang lijstje van de Haarlemmers komt slechts een niet met name genoemde Nederlan der voor. Typsoos is in topwedstrijden tegen de ploegen als Transol, Raak' of streek genoot Levi’s inderdaad onherken baar. De spelers weten zich voor dergelijke duels op een bewonderens- waardige manier op te peppen, waar door zij tot ongekende krachttoeren in staat zijn. (6-7) konden in deze fase van de wed strijd DSS iets terugbrengen. De 77-65- nederlaag voorkomen, konden ook zij echter niet. In de Kennemer Sporthal heeft het topduel tussen BV Haarlem en The Ty phoons de talrijke toeschouwers een sen satie bezorgd. Koploper BV Haarlem, dat zich bij een overwinning vrijwel verze kerd wist van de titel, kreeg een onge nadig pak slaag te slikken van het reeds uitgeschakeld gewaande Typhoons. BV Haarlem, dat abominabel slordig met de vrije worpen omsprong, moest zelfs tot in de negende minuut wachten alvorens de eerste treffer door de basket gleed. Een aanvallend uiterst beheerst opere rend Typhoons had toen via de uitblin ker Geert de Vries (9-17) en Wim de Ruig (6-10) reeds een voorsprong opge bouwd, die bij de basketverwisseling resulteerde in een 30-15 score. Coach Egon Steuer: „We zullen hem vooral in deze belangrijke wedstrijden erg missen. De enige manier om dit verlies op te vangen is dat het team collectief erg sterk gaat spelen. De mensen heb ik daar wel voor, maar het is de vraag of zij op de juiste momenten de kracht daarvoor op kunnen brengen. Ik hoop dat ieder een deze week vrij is van zorgen over school of werk, want ook dat is de laatste tijd van invloed geweest op onze prestaties. Voor de wedstrijd tegen Raak heeft Hugo Harrewijn zich bijvoorbeeld moeten haasten om van school nog op tijd in de sporthal te komen. Dat dat niet bepaald be- Inmiddels is contact gezocht met Ron Frazer over het mogelijk aantrekken van een tweede Amerikaan naast de reeds gecontracteerde catcher Tamanosi- an, die dan belast zou moeten worden met de coaching en training van de selectie. Niet uitgesloten is de terugkeer van Johan Laurits, die vorig seizoen Aktie'68-Kinheim onder zijn hoede had. Aktie ’68 start dit weekend de voorberei ding met wedstrijden tegen ADO en Thamen. (Van onze sportredactie) HAARLEM Aktie '68-Kinheim, dat de afgelopen week coach Martin Jole ontsloeg, heeft goede hoop op korte termijn een oplossing te vinden voor de ontstane vacature. In een gesprek, dat het bestuur met de voltallige selectie heeft gehad, hebben de spelers zich posi tief opgesteld tegenover de tweede tech nische man in de Kinheim-top, Wil Dek ker, Deze stellingname houdt overigens niet in dat Dekker alleen de scepter zal gaan zwaaien over het topteam. Dat kampioenendoder Typsoos don derdagavond werd ingemaakt door EBBC vindt Steuer van ondergeschikt belang. Hij wil daar niet al te veel waarde aan hechten. „Toen wij de vorige keer van Typsoos verloren had die ploeg de woensdag daarvoor bijna op zijn kop gekregen van ASVU. Drie dagen later was daar weinig meer van te merken...”, aldus de Levi- coach. Haarlem speelt daarom met: Polder vaart, Wentink, Hoeben, Marijt, Huyg, Van den Berg, Van Duivenbode, Feteris, Vosmaer, Sadek en Boszhard. Sparta- trainer Leo Steegman mist morgen Van de Veen, die wegens zijn gedrag tegen AZ voor één wedstrijd geschorst werd. Zijn plaats wordt waarschijnlijk ingeno men door MichielSen of Venneker. De voorlopige ploeg ziet er als volgt uit: Doesburg, Jansen, Van de Munnik, Wal beek, Visser, Michielsen (Venneker), Meutstege, Kreu2, Heijerman, Kowalik en Van Staveren. de dameskampioen The White Stars 2, dat het arme HCK met 110-17 verplet terde. Maria Haver (24-20) was in dit treffen de grootste boosdoensters Haar lem Cardinals behield de kleine promo tiekans door het nog puntloze Typsoos Lions met lege handen (37-19) naar Zandvoort terug te sturen. Akrides 2, dat de competitie zo goed begon, zakte na de nederlaag tegen HOC 2 (32-17) nog verder terug. (Van onze tennismedewerker) HEEMSTEDE. Dit weekend kunnen de tennissers, in het heïe land weer aan de slag. In Haarlem en omgeving zijn de diverse parkdirecties en clubbesturen al weer geruime tijd in de weer om vanaf zaterdag hun klanten respectievelijk le den goed op te kunnen vangen. Op verschillende parken brachten hun acti viteiten ingrijpende veranderingen met zich mee. Het eerste duel tussen Haarlem en Sparte had voor de Haarlemmers een nare bijsmaak. De hele match waren zij de overheersers. Niettemin viel het enige doelpunt aan de andere kant. Barry Hughes hoopt dat morgen te voorkomen. HAARLEM-IJMOND. „Driemaal is scheepsrecht”, antwoordt Telstar-trainer Jan Rab laconiek op de vraag wie er morgen op Sch>oonenberg met de punten aan de haal gaat. Hij doelt daarmee op de twee voorgaande wedstrijden tussen de Velsenaren en AZ, die beide in een overwinning voor de Alkmaarders ein digden, zij het dat de bekerontmoeting pas na het nemen van strafschoppen beslist kon worden. Zowel Telstar als AZ verkeren op het ogenblik in de middenmoot met respectievelijk 27 en 26 punten. Het is al vrijwel zeker dat de Haarlemmers het in alle drie de ont moetingen zonder de geblesseerde Hank Smith zullen moeten stellen. HAARLEM DSS Epibratos heeft het seizoen besloten zoals het ook van start ging. Tegen Zeandam en in Zaan dam werd een even regelmatige als verdiende nederlaag geleden. Het zwak ke schieten speelden de Haarlemmers reeds in de eerste helft dusdanig parten, dat halverwege DSS bij 49-27 reeds kansloos was. In de tweede helft raak ten de geooederen zo verhit, dat de strijd zelfs enige tijd onderbroken moest worden om orde op zaken te stellen. Guus Bcenders (6-13) en Rob Boogaard Ook bij AZ is alles in gereedheid voor een derde voetbalhappening. Kandidaat bondscoach Joop Brand zag na de 2-0 overwinning van vorige week op Sparta geen aanleiding wijzigingen in zijn op stelling aan te brengen. Derhalve zullen de volgende Alkmaarders aantreden: Vooys, Mol, Suurendonk, Vonk, De Vries, Kist, Wildbret, Nygaard, Hoogeste- ger, Frank en Vredenburg. Typsoos-coach Henny Blom: „Dat we geen kampioen meer kunnen worden is voor ons niet zo belangrijk meer. De jongens willen laten zien dat ze wel degelijk tot de toppers gere kend moeten worden en dat is al voldoende om ze voor die belangrijke wedstrijd te motiveren. Het is niet meer zo dat wij het veld ingaan met de gedachte het verlies zo klein mo gelijk te houden. Er wordt bij ons alleen nog maar over winnen gepraat. En terecht. Want de verschillen in deze competitie zijn zo gering dat de vorm van de avond meestal doorslag gevend is. De winst hangt van kleine dingen af. Eén misgreep of de nood zaak te moeten rouleren kan al fa taal zijn. Stel je daarentegen je juiste basisploeg op, dan kan je direct goed zitten.” De Zandvoortse coach is overigens van mening dat Levi’s dit seizoen Groenendaal, Hoofddorp en HLTC ko pen daarbij voorop. In Heemstede heeft de Sportstichting op het tennispark Groenendaal het clubhuis, kleedruimten en terras aanzienlijk laten vergroten en moderniseren. De leden van Hoofddorp hebben dit nieuwe seizoen de beschik king over twee gloednieuwe Por-plastic banen die zaterdag door enkele topspe- lers worden ingewijd. De HLTC heeft een andere „vondst”: de banen aan de Spanjaardslaan werden voorzien van een kunstlichtinstallatie. Tennispark WOC zorgde voor vernieuwingen van het Ook in de tweede helft kn BV Haar lem niet loskomen. Het lengtevoordeel werd onvoldoende uitgebuit, en zelfs het vertrek van de bijna voltallige Typhoons- basis kon de gedoodverfde kampioenen niet redden. Hoe slecht het schieten bij BV Haarlem verzorgd was, moge wel blijken uit het feit dat slechts Hoevens (5-5) in de dubbele cijfers kon komen. Dat de Typhoons de strijd zelfs met vier spelers moest beëindigen, kon geen af breuk doen aan de duidelijke triomf. The Typhoons en BV Haarlem, die thans de eerste plaats delen met Sea Devils, moe ten beidé nog aantreden tegen de Castri- cumse formatie. De opmerkelijke opmars van HCK kreeg tegen Racing Beverwijk opnieuw gestalte. Konden de Beverwijkers in de eerste helft door het goede spel van Rudy Poll (0-14) en Aardenburg (8-10) nog in het kielzog van de Haarlemmers blijven, na de rust kwam de scorings- machine van de thuisclub pas goed op dreef. Hans Boekestein (11-12) en Paul den Hertog (5-22) waren toen echter on grijpbaar. In het eindsignaal schoot Paul den Hertog HCK naar een 101-56 winst. In de dubbele cijfers kwam eveneens (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Het districtskampioen- schap libre-hoofdklasse start maandag, 1 april in het Haarfems jeugdbiljartcen- trum BAVO, aan de Haarlem onder leiding van de biljart club IVO. Voor plaatsing in deze finale zijn geen voorwedstrijden gehouden vanwege het geringe aantal hoofdklassers in Haarlem. Ype Warmerdam (Schalkwijk) is met een moyenne van 10.08 als eerste ge plaatst. De tweede debutant in dit kampioen schap is de als vijfde geplaatste Jan Kauffman van Haarlem-Noord. Vele ogen zijn ook gericht op Herman Ber- tholee (BCS), die vorig jaar zijn come back’ maakte in de hoofdklasse en dit jaar in de competitie tot diverse grote prestaties is gekomen. De aanvangstijden zijn maandag tot en met vrijdag om 19.30 uur en zaterdag 6 april 13.00 en 18.30 (slotpartijen). Aantal te maken caramboles: 250. Moyenne- grenzen 7.00-10.00. voor de aanleg van een Smedestraat in gl

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 12