Me kyken M losplank ïl nedam: als u snel onder dak wilt zijn i!t co?> met nico scheepmaker Vijfentwintig jaar in dienst bij Hoogovens Z Al 4 ZATERDAG 3 O MAART 19 74 7 (Van een medewerker) Argentinië Redelijk IJmuiden Castricum Heemskerk IJmuiden-Oost Erbij Bakkum Driehuis Het nieuwe pand van Modehuis C en A betekent voor de binnenstad een enorme aanwinst. Directie en medewerkers van firma Vogelzang bieden hierbij hun gelukwensen Velsen-Noord aan en veel succes. VOGELZANG mode ("doorhalen wat niet gewenst is) Uniuider Courant Beverwijkse Courant Wijk aan Zee Beverwijk VEL genoen omdat functie van V< agente: Nedam houdt van verantwoord opschieten. Heeft daartoe een aantal unieke bouwprincipes inge voerd. De over heel Nederland strategisch gespreide rayon kantoren weten daar alles van. Dat Nedam bovendien zeer scherp kalkuleert komt aan het licht wanneer u haar laat inschrijven. Dat mag u dan ook niet verzuimen, nedam Groepsonderneming van Ballast-Nedam bouwers van goede huize Postbus 332, Bankrashof 3 Amstelveen 020-45 39 51 verlieten om het bij de 56ste en 57ste NB-graad eens met de kabel jauw te gaan proberen, deze aan voer van schelvis nog extra opge voerd. In plaats van met kabeljauw, is men aldus met kleine schelvis thuisgekomen. Uitgeest Santpoort Velsen-Zuid ADVERTENTIE KERKDIENSTEN Kerk, 10 en R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, 10 z Antwoordnummer 416, Haarlem ca- Bezorg mij 14 dagen gratis Naam Plaats,. Straat -• S IJMUIDEN Na een periode waarin de handel vrijwel van schel vis verstoken moest blijven, is deze vis de laatste tijd aanzienlijk beter aangevoerd. Bijna elke noordboot, de een wat meer en de ander wat minder, mocht immers wel over een partijtje schelvis beschikken. Daarbij hebben ook de trawlers en enkele grotere kotters, die de kust In een open envelop, zonder postzegel, opsturen naar: Het hielp niet. Men bleef masseren. Een tweede stroomstoot, en later een derde. Nadat men een minuut of vijftig met een ploeg van zes mannen en vrou wen (als ik goed geteld heb) bezig was geweest, gaf men het op. Het was ge beurd. De patiënt was definitief dood. Het heeft geen zin meer, zei de arts die het bevel voerde, en hij gaf een laatste, bemoedigend klopje op de borst van de overledene, zoals een ruiter doet wiens paard bij de hindernissen gefaald heeft. De aanleiding voor het programma lag voor de hand: de komende Hartweek, waarvoor u op giro 204050 t.n.v. Neder landse Hartstichting, Den Haag, geld kunt storten. Dat er alle aanleiding is voor zo’n programma bleek uit de cij fers: in 1974 zullen 50.000 Nederlanders aan hart- en vaatziekten overlijden, dat is de bevolking van Alkmaar. U denkt misschien: ik ken niemand in Alkmaar, dus dat zal me een zorg zijn, maar zo ligt het natuurlijk niet: we zijn allemaal potentiële patiënten, zoals prof. Meijer in een gesprek na afloop zei. Zo stond het er, in Televizier. Een TROS-film met een happy end, gemaakt door René Stokvis. Een typische zieken huisfilm, dacht ik even, toen we te zien kregen hoe alles in rep en roer raakte toen bij een van de patiënten iets mis ging. Groot alarm! Een achttal zusters en dokters schoten uit alle deuren te voorschijn en renden naar de betreffen de kamer, en ik dacht: nou ja, ze wilden zeker even allemaal in beeld komen, of het prestige van het ziekenhuis wat op vijzelen. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. R.-k. Kerk' H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers m.m.v. de heer Van Beek (bariton). Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10 en 11.30 u. R-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u., zondag 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9.30 en 11 en 12.15 u. R.-k. Kerk- H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, En wi G. J. v; Wittebn post IJr ongevee tief heb! van hun Zeewijk bij hur voor be: de korpi Voor 1 rein he eerst Z waarbij westen 1 ning he< koplaan Vrij- van u. fkt. rschai probeert tej Inse staat”, n> /opvattingen Als Israel ■arover het b/ Koming van J I het de w/ dienst. Het f He Arabischr/ isen worden Het se groenten Spinazie, de koudt plaat”, w wintergr aanvoere dagelijks Vrijdaf spinazie, per kilo de kome Ook de i waren v 48 en 62 het aanb werden 22 tot 4 duur. De nog stee< 192 per 1 cent per de kassei de witlo: het midd cent op i ook wal prijzen si den per tot 48 cc van 42 ti gen wai breekpee: 48-62, sla 48, waspt BEVEF woensdaj veilingen dijvie 161 96 - 114, sla 20-23 waspeen anjer 16- 30-75, ar 20-45. fr< 130-169. 40-80. na dee 25-7C 65-180. P lea 125-8i 125, bell geranium 40-75, po st. paulis 185. Het bleek dat de patiënt (was het de zelfde als die we eerder in de zieken auto hadden meegemaakt?), last had ge kregen van kamerfibrilleren, een des organisatie van de hartvaten. „Niet langer staat er dan een generaal aan het hoofd van een troep soldaten, maar alle manschappen zijn generaal gewor den en gaan op hun eigen houtje wer ken”. Zo werd het ons achteraf uitge legd. De patiënt, een oudere man, kreeg een hartmassage van een arts die om een krukje vroeg om hoger te kunnetj staan. Ook kreeg hij stroomstoot toege diend („een, twee, drie, ja!”), om die desorganisatie af te stoppen. Trin die op i worden f 10 tot 1 Veilige H kilometer 1,50. Mi Smit, La 13024), C IJmuiden Weertspl; de start, neringssp BEVEI hebben Door hei aanvoert De bo belangri, uit de 1 los te k< een gulc iets apai cent. Na ook daai taald: v; geplukte Ook c het afwt cent per prijs va Chrysan cent per koper. E een gulc alleen i cent- Ro: per stuf groter. Van d goed. D duur. D rond de perkgoec De pr: 33. trosa thurium santen 21 26. irisse grond 16 tulpen 5( En nog was het niet voorbij. De mera nam ons mee naar een kamer waar een familielid van de overledene zat. Bep Dekker, actrice de vrouw van Guus Hermus. Guus Hermus leeft nog steeds, was het haar vader? Zij barstte in een hartverscheurend geschrei uit, toen de dokter meldde dat de patiënt was over leden. „Ik weet niet wat ik zeggen moet. Neemt u me niet kwalijk, dokter”, zei ze verontschuldigend. Tegenover de dok ter? tegenover de cameraman? Die laat ste scène had voor mij niet gehoeven, voor mij was het sterfgeval zelf al ruim schoots voldoende. R.K. Kerk St. Engelmunduskerjc. Drie- huizerkerkweg, 930 uur: stille mis; 11 uur: mis; 18 uur: avondmis. Armen van de heers /gebruik maken fceer. Als optische i/gerüf DIT ALLES IN tegenstelling tot de prijsvorming van de grote wijting, aan geboden als wijting twee. De mooiste kwaliteiten hiervan werden gretig aan gekocht en vervolgens als „een appeltje voor de dorst” naar de diepvriescellen overgebracht. Vandaar dat hiervoor van 45 tot 40 per bak van veertig kilo gram werd betaald, of f 25 per premie- kistje. En wanneer dit produkt straks weer in de hande? wordt gebracht, zal de prijs waarschijnlijk 1,50 per kilo gram bedragen, een allerminst te ver waarlozen opbrengst dus. Velsen-Zuid, Engelmunduskerk, 9 en 10 uur: ds. L. Brink. Ik heb geen pasklaar oordeel over het TROS-programma „Uw hartUw leven”. Als u zegt dat het het meest aan grijpende programma was dat ooit in Ne derland werd uitgezonden, dan ben ik dat met u eens. Als u zegt dat de grenzen van wat kan en niet kan werden over schreden door de TROS, dan ben ik het (tot op zekere hoogte) ook met u eens. Of misschien ook eigenlijk niet, ik weet het gewoon niet. IJMOND. Volgende maand zullen achttien personeelsleden vijfentwintig jaar in dienst van Hoogovens zijn. Het zijn: D. Toon, blokwalserij 1; J. A. van Willigen, bewakingsdienst; N. Zuurbier produktie Mekog; allen uit IJmuiden R. Klooster, centraal archief algemene za ken; J. P. Schlukebir, postzaken; J. J. van der Vliet, blokwalserij 1; A. M. Wullinga, opleidingen personeelszaken J. Meijerhof, warmbandwalserij 2 Allen uit Beverwijk. H. Evers, kooksfabriek 1; H. C. Primowees, elektrotechnische dienst sector ijzer; J. H. Leek, voorheen trans port railvervoer allen uit Heemskerk. J. W. Lameris, kwaliteitsafdeling; uit Velsen-Noord. R. M. Semeyin, bedrijfs ontwikkeling Mekog uit Santpoort. H. M. Filius, produktie Mekog; F. Schuit, cor- veedienst ALD; beiden uit Haarlem. G. W. de Vries, werktuigkundige onder houdsdienst Mekog; uit Amsterdam. W. Bunte, secretariaat ondernemingsraad; uit Heiloo. A. Duinmeyer, huishoudelijke dienst Mekog; uit Alkmaar. IN IEDER GEVAL is het op deze manier de wijting geweest, die met de koolvis en het blankwerk wist te zorgen voor redelijk lonende reizen. Mede om dat voor de koolvis gemiddeld f 1,25 per kilogram werd betaald. Ik had het zelf kunnen bedenken! Maar blijkbaar zijn er veel mensen die zo’n eerste lichte hartaanval liever weg redeneren dan er mee naar de dokter te gaan. Vervolgens zagen we een pa tiënt per ziekenauto naar het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht vervoeren. „De film, die in het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht werd opgenomen, laat de kijker beleven wat een patiënt meemaakt vanaf het moment dat het in farct optreedt tot aan zijn terugkeer in het dagelijks leven”. en AtTMC- Lrabische Js tot opv esolutles/is, dan is maanva J-dbaar dry <ildig m R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. VOORTS HEBBEN de kotters zich deze week weer aangediend als platvis leveranciers, ofschoon de vangsten toch zijn tegengevallen. Daarom bleven de uitkomsten sterk beneden de verwach tingen. Zelfs de kotters, die zich meer dan normaal op overweekse reizen heb ben toegelegd, zijn niet in staat gewéést hier verandering in aan te brengen. Heeft u dat gelezen van die 33-jarige J.Y. te H.? Was die er even vies bij! Eigen schuld Nee, dan kunt u het beter bij onze ERBIJ-pagina’s houden. IJmuider Courant/Beverwijkse Courant zijn trouwens altijd erbij voor u als er in de wereld, het land en in de regio iets gebeurt dat het vermelden waard is. IJmuider Courant/Beverwijkse Courant: écht bladen om te stelen! DE TRAWLERS VL 16 „Voorloper” en VL 142 „Voorwaarts”, die van de IJmui- dense vishallen regelmatige bezoekers zijn geweest, vertrokken donderdagmid dag naar hun nieuwe thuishaven in Argentinië. Op deze manier zijn twee schepen, die nu wel niet direct tot de allergrootste eenheden behoorden, in ie der geval voor de plaatselijke handel afgevoerd. Bij de Doggermaatschappij, waar deze schepen zijn af gestoten, kwa men de plannen voor het vervangen inmiddels in een ver gevorderd stadium. Vandaar dat binnenkort op de scheeps werf in Woubrugge een nieuwe eenheid zal worden gebouwd, wanneer er althans geen sprake van obstakels zal zijn. Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 10.30 kwartaalabonnee voor f 29.80 Over het begin van het programma hoeven geen problemen te bestaan. Wim Jongbloed, pianist, was de ideale man om ons onopgesmukt maar duidelijk te vertellen hoe het was, toen hij zijn hart infarct kreeg. Wat hij voelde, wat er met hem gebeurde, hoe het hem veranderd heeft nadat hij er tenslotte weer boven op gekrabbeld was. We hoorden wat je moest doen als je een drukkende, snoe rende pijn kreeg die minstens vijf minu ten aanhoudt, met bijkomende misselijk heid. namelijk: dokter bellen, duidelijk vertellen wat de klacht is, en om raad vragen. ONDER DE DRUK van deze aanvoer is de prijs dan ook stevig in elkaar gezakt. Aldus werd voor de kleinste schelvissoorten 30 voor de eerste en 20 voor de tweede kwaliteit betaald. Op deze manier is de animo voor de visserij hierop inmiddels danig teruggelopen. Al leen een enkele kist met grove schelvis werd nog wel eens door exporteurs voor f 65 aangekocht, maar de schelvis twee bracht het niet verder dan 40, hetgeen ook met de schelvis drie het geval is geweest. En hier mocht dan nog niets aan mankeren, anders zakte de prijs nog meer. Gereformeerde Kerk, 10 en 17 uur: ds. Kr. Smit. Hervormde Gemeente Dorpskerk, uur: ds. K. J. F. Keuniing. De Hoeksteen, hoek Duinweg-Wïllem de Zwijgerlaan, 10 uur: ds. D. J. Spij kerboer. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg 1, 10 uur: ds. A. W. Drechs- ler; 17 uur: ds. J. C. Maris. Volle Evangelie Gemeente: gebouw Beria”, 10 uur: J. J. Bronsveld; gelijktij dige kindersamenkomst en oppasdienst; 19.30 uur: G. van Rooy. Dansavond. Personeelsvereniging De Gieteling van Hoogovens geeft op vrijdag 5 april een dansavond in De Schouw te Velsen-Noord. De avond wordt opgeluisterd door het kwartet Tonny Eijk (met Eddy Christian!), de Kamé’s en Conny Vink. Aanvang 20 uur. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, ’t Braambos, Zeeweg, 10.30 uur: ds. C. G. Mulder. Jehova’s Getuigen, Kominkrijkzaal, Velserduinweg 248, 18.30 uur: openbare lezing en wachttorenstudie; vrijdag 19.30 uur: vergadering. Pinkstergemeente, Velserduinweg 611, 10 en 19 uur: D. P. Hartendorp. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg 52, 10 uur: ds. J. L. Bel. R.K. Kerk Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, missen om 9.30, 10.45 en 12 uur. Vergadering van Gelovigen, 10 uur: Breking des broods, donderdag 19 uur: bij belbespreking. Oud-Katholieke Kerk Adelbertuskerk, Sparrenstraat 10 uur: Hoogmis. ^!e hebben opg^ Ad, laden ,een enormK Ajkheid op zich als zijX /van hun pas verworven e\ Suden besluiten vliegtuigkai .ordpartijen af te zweren en 1 Lk tegen te gaan. J enkele diplomatie verdrai Xvan deze barbaarse soort\ Zanijch politiek belang op la lijn kafr worden gediend met\ ften van willekeurige burgers 1 ese en andere landen, die volg» sgnde beschax/ het burgerliy de xydGrdvoerder xj verklaart d vliegveldcAvai n h ^Bungei Su/RTvan de Je verklaring •ment, dat Ei Een Palest Aelijke misd I eggen voor ct duidelijk staat zal •net alle mi ct tegen de iaat verzet, menleving 'raag of er nog redel die de mi: I en Athene I er Daarna zagen we nog hoe alle appa ratuur met geroutineerde gebaren werd opgeruimd en de overledene werd weg gereden Ik kende hem niet, maar ik had in die tien minuten dat we bij hem waren wel met hem „meegeleefd” dus een beetje kende ik hem toch. Ik heb dan ook even een deuntje gehuild voor het toestel, want dat mag tegenwoordig van Elizabeth Andersen. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u„ zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherent- straat 2, zaterdag 19 u., zondag 8.30. 10. 11 30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. De Boer, 19 u. ds. G. van Schup- pen. Geref. Kerk. Morgensterkerk, burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. Leeuwen (Kindernevendienst), 17 kand. H. M. Vroom (Amsterdam). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagsschool, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. Jeugddienst. EHBO-dipIoma. Achttien cursisten van de afdeling Velsen-Noord van het Nederlandse Rode Kruis hebben het EH- BQ-diploma behaald. Het zijn de dames Van Dijk, Kippersluis, Winkel, Mia Win- k(j. Zomer, Lia Zomer, Ketting. Marijke Ketting, Van Roon-Harsveld, Van Roon- Spring in ’t Veld, Lengers-Van Roon, Kok, Mare, Beentjes, Wouters, Mooy en Timmer en de heer Franken. Cursuslei der is de heer A. Zomer. Het examen werd afgenomen door dr. J. M. Hazen berg uit Heemskerk. Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u., zon dag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u-, zon dag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrüst- oord en Lommerlust, Peperstraat 17, za terdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 uur. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel- sen-Nocrd op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer m.m.v. Zanglust (H- Doop); De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. G. van Schuppen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. de heer G. Molenaar (Enkhuizen); Prinsesselaan- kerk, Prinsesselaan 10, zondag 10 u. ds. D. Verhoef. Geref. Kerk. Middelaarskerk. Moens- plein 8, zondag 9.30 uur kand. H. M. Vroom van Amsterdam (Kinderneven dienst), 17 u- kand. H. J. Nieuwenhuis van Velsen-Noord; Vredevorstkerk, Laander Nederlanden 152, zondag 9 u. kand. H. J. Nieuwenhuis van Velsen- Noord (Kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen (Zangdienst m.m.v. chr. gem. zangkoor Oosterwijk-Meerestein). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 u. Leesdienst, 15 u. ds. M. K. Drost uit Enschede- Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 u. evang. C. vxi. Geer (Doorn), 17 u. ds. A. H. Agte- reek (Haarlem). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. Chr. Geref.Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds- R. van Beek. 14.30 u. ds. G. Bilkes. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehovah’s Getuigen, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „In Har- magedon aan de zegevierende zijde staan”; 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theocratische bedieningsschool, 20.15 u. dienstvergadering. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat 10 uur: ds. J. M. D. van der Berg; 19 uur: ds. J. P. van Roon (jeugd dienst). Bethlehemkerk, 10 uur: ds. P. Haze- kamp; 19 uur: ds. J. van den Berg; jeugdkapel, 10 uur: J. Schotvanger. Christelijke Gereformeerde Marconistraat 10.30 en 17 uur: ds. R. van Beek. Gemeente Gods, Moerbergplantsoen, Cultureel Centrum 10 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakade 10 uur: Hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, uur: heiligingssamenkomst. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk 9.30 uur: ds. M. W. J. C. de Kluijs; Kinder nevendienst: 17 uur: ds. J. L. Bel. Petrakerk, 9.30 uur: ds. L. Dorst; 17 uur; ds. M. W. J. C. de Kluijs. Zeeweg Ziekenhuis, 9.30 uur: ds. C. G. Mulder. Doopsgezinde gemeente, Helmstraat 10 uur: da. M. C. Stubbe. R.K. Gregorius, Kanaalstraat 8.30 10.45 uur: Eucharistieviering. Baptisten Gemeente IJmond, J. P. Coenstraat 10 uur: M. J. G. de Vink; 19 uur: J. M. Zijlstra; 10 uur zondagsschool; 20.15 uur: jeugdsamienkomst. Bethelkerk, 9.30 uur: ds. Joh. Brezet (Kanselruil); 19 uur: ds. L. Dorst (jeugd dienst).

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4