Schoolvoetbalcompetitie in over sportpark „Schoonenberg Computer voor openbare bibliotheek Andere film Kinderboerderij Velserbeek voor Nutsleden groter Zeewijk beschikt thans drie officieuze wijkagenten Openig in afpaling haven nu VEILINGEN stand wordt 3 april opengesteld „Hier Scheveningen radio V - aw "-.ft CONTACT POLITIE-BURGERIJ BEVORDERD zilveren horloges met schakelband »»W>«BEVERWIJK Vu 2/ 1: ZATERDAG 3 O MAART 19 74 ’5 IJMUIDER COURANT MET 44 DEELNEMENDE TEAMS L Poule-indeling VELSEN Bloemen BEVERWIJK Groenten 99 ïi a, Gewoon fijn om v te hebben. Siebel heeft keus uit 50 modellen vanaf f129- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij het Velsense politiekorps wordt de aanstelling van zo genoemde „wijkagenten” voorlopig nog niet in overweging genomen, omdat de leiding van oordeel is dat er in deze gemeente aan dergelijke functionarissen nog geen dringende behoefte bestaat. Toch heeft een deel van Velsen en met name Zeewijk in zekere zin reeds met wijk agenten kunnen kennismaken, zij het dan ook niet officieel. a Spaarnestad r Xêrwarmmgsservicc ff V es >xr b N Hl e -■.Ax (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) de (Van een onzer verslaggevers) kisten met Al deze attracties en de daarbij aan sluitende speelweide en piasvijver ver hogen nog de aantrekkelijkheid van het grensd. De heer Wittebrood bemoeit zich op deze wijze met het deel ten oosten van de Kruisberglaan. begrensd door de Planetenweg en de Heerenduinweg, ter wijl de heer Van Kaam zich belast met de wijk ten oosten van de Orionweg, omgeven door de Bellatrixstraat, de Pla netenweg, de Kruisberglaan en de Heer enduinweg. Bij sportieve kleding pasteen modieus horloge van jong zilver. De officieuze wijkagenten voor Zeewijk, v.l.n.r. de heren G. J. van Kaam, A. J. L. Wittebrood en H. Meyer. IJMUIDEN. De commissie „School- voetbal” Velsen en de afdeling Haarlem van de KNVB houden in de week van 8 tot en met 13 april de schoolvoetbal competitie 1974. De wedstrijden worden gespeeld op de bjjvelden van sportpark „Schoonenberg”. De finale vindt plaats op het hoofdveld. JUWELIERS Haarlem: Grote Houtstraat 63 ^Amsterdam, Rotterdam, Den Haag - V, En wel omdat de agenten van politie G. J. van Kaam, H. Meijer en A. J. L. Wittebrood, ingedeeld bij de commando post IJmuiden-West aan de Havenkade, ongeveer een maand geleden het initia tief hebben genomen gedurende een deel van hun diensttijd speciale aandacht aan Zeewijk te gaan besteden. Plannen waar bij hun superieuren veel waardering voor bestond, zodat het vereiste fiat van de korpsleiding spoedig was verkregen. Voor het afbakenen van hun werkter rein hebben de politiemannen daarop eerst Zeewijk in drie delen gesplitst, waarbij de heer Meijer het deel ten westen van de Orionweg voor zijn reke ning heeft genomen dat door de denne- koplaan en het duingebied wordt be- De prachtige hertenkamp in Velser beek huisvest de gracieuze damherten. De bok en zijn hinden blijven voorlopig nog „onder elkaar”; gezinsuitbreiding is daar niet vóór juli te verwachten. Dan is er nog de grote volière met zijn tientallen soorten kleurrijke en uitheem se vogels: binnenkort zal de levende have ook hier worden uitgebreid. Zantvliet, oud 59 jaren, ongehuwd. P. de Hart, oud 75 jaren. P. A. Amse, oud 73 jaren. N. Stoop, oud 55 jaren, geh. m. J. G. C. Bethe. C. T. van Lieshout, oud 68 jaren. De poule-indeling is als volgt: Poule A: Insinger 2, Pr. Beatrix 2, J. v. Stilberg 2, Calvijn 2. Poule B: Ir. Krijger, St. Liduina 2, J. v. Stolberg 1, Clara Stern. OVERLEDEN: M. F. van ONDERTROUWD: F. G. A. Raaijmaker en J. E. de Niis. D. Kooij en W. H. Liefting. A. G. M. Kelderman en J. M. Loocks. J. U. van Wijngaarden en M C. J. Duin. OVERLEDEN: P. J. Joon, 52 jr., echtgenoot van A. Aalders, Santpoort-Noord. P. J. Joon, 52 jr., echtgenoot van A. Aalders, Santpoort-Noord. De voorronde wordt gespeeld op maan dag, dinsdag en woensdagmorgen; de tweede ronde op woensdagmiddag en de ere ronde op donderdagochtend. Op donderdagmiddag volgt de halve finale. De eerste westrijden beginnen ’s och tends om negen uur en ’s middags om twee uur. De finale begint zaterdagoch tend om hald elf. Aansluitend is er een wedstrijd tussen twee lerarenteams (on geveer om kwart voor twaalf). Om elkaar eens op een andere manier te ontmoeten dan via ether en telefoonlijn, spelen de medewerkers van Schevenin- gen Radio, Norddeich Radio en Ostende Radio ieder jaar een partijtje voetbal. Dit jaar was het IJmuidense kuststation gastheer. Op het terrein van VSV in Driehuis werden vrijdagmiddag drie wedstrijden van tweemaal twintig minu ten gespeeld, ’s Avonds werd er uitge breid gedineerd en feest gevierd in het Havenrestaurant, en zaterdagmorgen volgden een rondleiding ,door het kust station en een strandwandeling. Nu eerst weer een jaartje lange-afstandkon- takt en dan naar België of Duitsland. Voorts kan het als een gelukkige bij komstigheid worden beschouwd dat de drie politiemannen zelf niet in Zeewijk woonachtig zijn. Anders zou er waar schijnlijk meermalen een beroep op hun assistentie buiten de diensturen worden gedaan. Si's. Op deze wijze wordt het mogelijk alle gebruikte ponskaarten eenmaal per- maand per computer te verwerken, zo dat onmiddellijk bekend is welke boeken zich nog bij de lezers bevinden. Zij kunnen dan worden aangemaand het boek alsnog terug te brengen. Trimmen. De trim-wandeltochten die op 6 april door het gehele land worden gehouden, starten in Velsen van 10 tot 14 uur vanaf speeltuin In de Veilige Haven. De afstanden zijn 5 en 10 kilometer; het inschrijfgeld bedraagt 1,50. Men kan zich opgeven bij H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408 (telefoon 13024), C. J. Koks, Eenhoornstraat 18 in IJmuiden, bij B. Uijtendaal, Burg. Weertsplantsoen 72 in Santpoort en aan de start. Deelnemers krijgen een herin- neringsspeldje of broche. BEVERWIJK. Donderdagmorgen in alle vroegte zijn twee palen uit de afpaling van de woonschepenhaven ge trokken. Het actie-comité woonschepen haven had de gemeente dit verzocht. Hoewel de gemeente er in had toege stemd de opening in de afpaling groter te laten maken, was die toezegging tot woensdagavond Iaat nog niet gestand gedaan. Het actie-comité dreigde met een kort geding. Alle boten die in de haven liggen, kunnen nu zonder moei lijkheden de opening in de afpaling passeren. Zij zullen echter niet voortdurend in Zeewijk aanwezig kunnen zijn, omdat voor de commandopost ook de normale politietaak moet worden vervuld, zoals surveillance, en verkeerscontrole. Wel zal dagelijks in de aangegeven wijken minstens een ronde van een uur worden gemaakt. «Gas- en oliestook- installaties «Onderhoud «Airconditioning Ombouw olie op gas seven sisters Tel. 023-310440* Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem VELSEN. Maandag 1 april begint men in de centrale afdeling van de Velsense openbare bibliotheek met een geheet nieuw uitleensysteem. In het ver volg zullen namelijk alle af te geven boeken samen met de lezerskaart door middel van een micro-camera worden gefilmd, terwijl zich dan bovendien in elk uitgeleend boek nog een ponskaart bevindt. Deze kaart zal bij het inleveren van het boek weer worden teruggeno men. Tenslotte kan nog worden vermeld dat bewoners van Zeewijk, die op de een of andere manier reeds met het werk van de wijkagenten hebben kennisgemaakt, zich zeer positief over hun optreden hebben uitgelaten. Vooral omdat hierbij steeds van een vertrouwelijk karakter sprake is geweest. Het is dan ook wellicht nuttig er in dit verband even de aandacht op te vestigen dat buiten hun surveillances alleen via het hoofdbureau van politie telefoon 19019 contact met een der wijkagenten kan worden opgeno men. Dit geldt dus voor dreigende con flictsituaties en gevallen van milieuver ontreiniging, wanneer een beroep op po- litiehulp wenselijk wordt geacht. Het ligt daarbij in de bedoeling van de politiemannen om, behalve met de bewoners, ook goede contacten te onder houden met verenigingen, winkeliers, schoolhoofden, huismeesters en anderen, waardoor het bemiddelen bij eventuele conflicten ongetwijfeld gemakkelijker zal worden. En ook bij verkeersongeval len wordt de taak van een polittieman enigszins verlicht, wanneer zijn kennis van de wijk en haar bewoners hem in staat stelt het slachtoffer spoedig te indentificeren. Dit geldt ook in gevallen waarbij de bewoners hulp en bijstand moet worden geboden. Aan het begin an de voorstelling kwam theaterdirecteur Ch- Hart tot de ontdekking, dat de bij de „Sound of Norway” horende filmmuziek (gebaseerd op motieven van Edward Grieg) niet was meegezonden. Vandaar dat in over leg met het bestuur van het Nutsdepar- tement werd besloten, de vertoning van de film uit te stellen tot 11 april, terwijl ter compensatie van de massaal opgeko men Nutsleden de film „Help, de dokter verzuipt” werd gedraaid. spinazie, waarvoor van 80 tot 115 cent per kilo werd betaald. Men verwacht in de komende week een dubbele aanvor. Ook de rabarber begint los te komen. Er waren vrijdag 900 kisten, die tussen de 48 en 62 cent per bos opleverden. Ook het aanbod van radijs wordt groter. Er werden 1200 bosjes aangevoerd, die van 22 tot 43 cent noteerden. Andijvie is duur. De aanvoer was matig, want het is nog steeds een kasprodukt (van 175 tot 192 per kilo). Sla varieerde van 24 tot 27 cent per krop- De aanvoer komt nog uit de kassen. Er was een kleine terugval in de witlof prijs, van 160 cent per kilo in het midden van de week tot 78 tot 110 cent op de laatste veilingdag. Prei werd ook wat gemakkelijker verkocht. De prijzen schommelden rond rond een gul den per kilo. Uien vielen terug naar 30 tot 48 cent per kilo. Waspeen varieerde van 42 tot 45 cent per kilo. De noterin gen waren vrijdag: andijvie 175-192, breekpeen 13-25, prei 85-108, rabarber 48-62, sla 24-27, spinazie 81-113, uien 30- 48, waspeen 42-45, witlof 78-110. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 27 maart aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: an dijvie 165 - 195, breekpeen 20 - 32, prei 96 - 114, radijs 21 - 43, rabarber 40-68, sla 20-23, spinazie 105-140, uien 52-60, waspeen 20-53, witlof 120-163. Bloemen: anjer 16-32, trosanjer 130-200, anemoon 30-75, anthurium 80-260, blauwe druif 20-45, fresia 40-220, gerbera 16-26, iris 130-169. ixia 130-160, lelie 30-70, narcis 40-80, narcis (koude grond) 20-35, orchi dee 25-70, roos 16-50, babyroos 8-25, tulp 65-180. Planten: anthurium 450-730, aza lea 125-800, amaryllis 80-115, begonia 40- 125, bellaperona 165, cineraria 75-110, geranium 175, hedera 60-150, kalanchoe 40-75, potchrysant- 25-45, primula 20-55, st. paulia 80-150, gemengde planten 80- 185. GEHUWD: A. de Goede - A. M. T. Toornvliet, Beverwijk; T. Prins - E. H. da Silva, IJmuiden; W. H. van Born - M. M. G. van Polanen Petel. Gorredijk; H. Koster - H. H. J. Kloosterhuis, IJmuiden; J. Bootsman - C. Jaspers, Heerhugowaard G. H. Gerritsma - C. J. M. Gaarthuis, IJmuiden; A. S. van der Vaart - L. Perisutti, IJmuiden; C. M. Baekel - J. E. M. Vermeij, IJmuiden; A. Schreuder - E. Zeeman, IJmuiden; F. G. Reinders - M. J. Hoek, IJmuiden. VELSEN. De kinderboerderij in park Velserbeek zal woensdag 3 april om twee uur ’s middags weer worden opengesteld. Vanaf die datum zal men de hele levende have, bestaande uit dwerggeitjes, schapen, pony’s, een kalfje, een ezeltje, konijnen, marmotjes en al lerlei soorten vogels kunnen bewonde ren. Een tevens vertroetelen, doch dit laatste wel met mate. GEHUWD: J. Oldenburg en M. J. Schavemaker. J. J. Swint en P. C. Piet. A. P. C. Luken en M. C. Sluis. F. C. L. de Cock en M. T. van Assema. P. Smit en A. H. Vene- ma. G.. S. Koper en E. van Etten. F. J. van Sinderen en J. M. L. Koster. J. Keizer en A. Hennen. Poule C: J. Ligthart, Delcourt v. K. 2, Engelmundus 2, J. Campert 2. Poule D: Pr. Beatrix 1, Bethlehem, P. v.d. Leeuws, St. Franciscus 1. Poule E: Zeewijk 2, St. Franciscus 2, Kruisberg, A. van Nassau. Poule F: P. Vermeulen, Clara, Mar- nix, Dr. De Visser. Poule G: Comité, Pleiaden, DelCourt v. K. 1, H. Hart Poule H: Juliana, J. Campert 1, St. Diduin 1, Da Costa. Poule I: Emma, Prof. Gunning, Engel mundus 1, Zeewijk 1. Poule J: Moerberg, Calvijn 1, Insinger 1, J. F. Kennedy. Poule K: Th. Thijssen, H. Pierson, Ossendorp, MIVO. BEVERWIJK. De bloemenkwekers hebben een slechte week achter de rug. Door het zachte voorjaarsweer waren de aanvoeren groot en de prijzen laag. De bolboloemen nemen nog altijd een belangrijke plaats in en vooral de tulpen uit de koude warenhuizen beginnen nu los te komen. Maar er werd nauwelijks een gulden per bos voor betaald. Voor iets apart liepen de prijzen op tot 175 cent. Narcissen zijn er nog volop, maar ook daarvoor werden matge prijzen be taald: van 35 tot 80 cent per ons of voor geplukte tussen de 16 en 35 cent. Ook de prijzen van de anjers lieten het afweten. Met moeite kreeg men 35 cent per stuk. Trosanjers varieerden in prijs van 120 tot 175 cent per bos. Chrysanten noteerden van 220 tot 300 cent per bos. Zelfs de fresia werd goed koper. Er gingen heel wat partijen rond een gulden per bosje van de hand en alleen iets bijzonders haalde tot 280 cent- Rozen noteerden van 12 tot 55 cent per stuk. De aanvoer van rozen wordt groter. Van de potplanten bleven de prijzen goed. De perkplanten waren bepaald duur. De prijs van een kist violen lag rond de vijf gulden. Ook het andere perkgoed werd vlot verkocht. De prijzen waren vrijdag: anjers 16- 33, trosanjers 120-175 anemoon 40-80, an thurium 40-140, blauwe druif 45, chry santen 220-300, fresia 40-280. gerbera 14- 26. irissen 90-140. narcissen 50-65 (koude grond 16-35), roos 20-52, babyroos 12-30, tulpen 50-175. Voorts zal het van 1 april af niet langer mogelijk zijn boeken te lenen, zonder vertoon van de lezerskaart. Ook de plastic wisselpenningen die tot dusver werden gebruikt, zullen tijdens de ko mende weken weer door de centrale bibliotheek’ worden ingenomen. Mét dit nieuwe systeem hoopt men nu te bereiken dat boeken niet langer door de lezers worden behouden, dan noodza kelijk is. (Van een onzer verslaggevers) GEBOREN: Yvonne L. d.v. J. Wolring en G. H. J. van Buuren. Sebastiaan A. F. M. z.v. A. J. Koopman en G. G. M. Hendriks. Natasja d.v. P. Majoor en C. J. van Baarsel. Ciydem d.v. O. özgan en M. Yigit. Marcel P. A. z.v. G. E. J. M. Beentjes en M. J. D. de Wit. Ilona L. A. d.v. J. G. van den Hoven en A M. Lagrand. Frank z.v. J. Wegman en S. J. Schoenmaker. Linda A. d.v. J. van Amersfoort en M. H. Broekhuizen. Da nielle H. J. d.v. J. J. M. Schuijt en H. J. M. Wetterhahn. prachtige Velserbeek als een oase van rust en ontspanning. Gedurende het zomerhalfjaar zal de kinderboerderij op zon- en feestdagen en op woensdagmiddagen van 14-17 uur kunnen worden bezocht Schoolklassen en verenigingen kunnen desgewenst ook op andere dagen en tijdstippen terecht, mits daarvoor een afspraak is gemaakt met de administratie van het plantsoen- bedrijf, Kriemhildestraat 2 in Driehuis (tel 02550-19023). In de grote schoolva kantie zal de kinderboerderij iedere middag van 14-17 uur opengesteld zijn behalve zaterdagmiddags, want dan blijkt de belangstelling zo leerde de ervaring nihil te zijn. De al een kwart eeuw bestaande toegangsprijs van één dubbeltje is ook dit jaar niet gewijzigd. BEVERWIJK. De leden van afdeling Beverwijk van de Vereniging tot Nut van ’t Algemeen hebben donder dagavond in het Kennemertheater niet de aangekondigde film „Sound of Nor way” kunnen bekijken, maar daarente gen een vertoning van de Nederlandse speelfilm „Help, de dokter verzuipt” bij gewoond. ONDERTROUWD: A. Udo, IJmuiden en B. E. Hengefeld, Amsterdam; O. H. Bennewitz, IJmuiden en J. Borgen, Beverwijk; A. J. G. Bus sen, Velsen-Noord en A. Koppe, IJmui den; S. Kuiper, Beverwijk en N. Boude- steijn, IJmuiden; J. D. Schermerhorn, IJ muiden en M. van der Vlugt, IJmuiden; H. Klaassen, IJmuiden en A. Deen. IJ muiden; P. Hannema, IJmuiden en A. M. A. Schoo, Wijk aan Zee en Duin; A. Reurink, IJmuiden en M. Dekker, IJ muiden. A. Udo, IJmuiden en B. E. Hengefeld, Amsterdam; O. H. Bennewitz, IJmuiden en J. Borgen, Beverwijk; A. J. G. Bus sen, Velsen-Noord en A. Koppe, IJmui den; S. Kuiper, Beverwijk en N. Boudes- teijn, IJmuiden; J. D.Schermerhorn, IJ muiden en M. van der Vlugt, IJmuiden; H. Klaassen, IJmuiden en A. Deen, IJ muiden; P. Hannema, IJmuiden en A. M A. Schoo, Wijk aan Zeen en Duin; A. Reurink, IJmuiden en M. Dekker, IJ muiden. Het seizoen van de vroege voorjaars- groenten gaat langzaam op gang komen. Spinazie, sla en rabarber komen nu van de koude grond en vallen „op een hete plaat”, want alles is even duur omdat de wintergroenten geruimd zijn. Doordat de aanvoeren groter worden, is er weer dagelijks veiling. Vrijdag waren De dieren mogen worden gevoederd; mits met een deugdelijk voedsel. Een bedorven hapje is ook voor een dier niet goed. Ook moet er scherp op worden gelet, dat de dieren niet bij de plastic zakjes kunnen komen, waarin het voed sel is meegenomen. Het zijn meestal echte slokoppen en menig dier heeft zijn gulzigheid al met de dood moeten beko pen. Dit geldt ook voor de herten in de hertenkamp. De bezoekertjes zullen straks worden vertederd door menig jong konijntje, jonge geitjes, lammeren, een kalfje en jonge ganzen. er 4250 T: w.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5