Brief van burgemeester aan 89 gedupeerde kiezers Invalide ernstig mishandeld Leerlingen planten bomen in Driehuis Twee auto’s Autobanden- voor vernield bij brand in de Raad van Kerken aanrijding havengebied Centrum Beverwijk in feeststemming Zonder rijbewijs, en met drank op tegen muurtje Politie nam rijbewijzen in beslag „Zoldertheater” speelt „Casa Arosa” nieuw woonoord voor buitenlandse werknemers Geslaagd Ir t t* ri r 15 NU HOOGOVENS-HOTELSCHIP VERDWENEN IS Veel werk voor politie Losgebroken koeien in Rendorppark Personeelsgebrek bij bibliotheek 1 APRIL MAANDAG 1 974 4 I ■H O' X L i I (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggevers) KEES MAAS (Van een onzer verslaggevers) Casa Arosa, dat op zaterdag 6 april de deuren voor belangstellenden opent. „Casa Arosa” is het eerste wooncen- trum dat het overheidssteun kon worden gebouwd. Het is eigendom van de stich ting Hostel en wordt door het staalbe drijf van deze stichting gehuurd. De totale investering die met de bouw is gemoeid, bedraagt ƒ13,6 miljoen. Dit nieuwe wooncentrum zal op donderdag 4 april in aanwezigheid van een aantal genodigden officieel in gebruik worden genomen. Teneinde ook de plaatselijke bevolking de gelegenheid te bieden eens kennis te maken met de nieuwe buren en hun huisvesting, zal op zaterdag 6 april van 10.00 tot 17.00 uur een „Open Huis” worden gehouden. Burgemeester Bruinsma had er een hele kluif aan het wiel van het orgel draaien de te houden. uit een zijn Castricum een „Zol- ~>7~ «WH Het vervolg „Hoe moet dat nu met dat kind als het er eenmaal is?” stond voor de volgende dag op het programma, omdat toen de redactieraad van „Woord voor woord” en de vraag „Het Kind en de bijbel” centraal stonden. Dat juist het IKOR bij het programma werd betrok ken was alleen daarom al zinnig omdat het stuk van zaterdag sterke reminiscen ties opriep aan die beroemde radiouit- zendingen van A. Klijn in de Open Deur over Jan en Lien. Dat de vorm van gesprekken tussen jongen en meisje of man en vrouw een werkzame formule is, is ook ditmaal weer gebleken. De jongeman bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs hij was pas 17 jaar en had alcoholhoudende drank gebruikt. Samen met een passagier werd hij ter ontnuchtering meegenomen naar het hoofdbureau van politie te Velsen. De auto werd voor een technisch onder zoek in beslag genomen. Dat gebeurde ook bij een 35-jarige Velsenaar, die zondagochtend om half vijf werd aangehouden. Ook hij had naar de mening van de politie te veel gedron ken. IJMUIDEN. In het Zeeweg Zieken huis zijn de volgende dames voor het diploma ziekenverzorging geslaagd. M. W. M. Christiaans, M. J- B. Klaassen, R. W. A. Harms, J. E. M. H. Heerders, H. B. Jonker, B. Kippersluis, M. J. J. Schran der, C. H. G. Wardenaar.'N- E. H. Wijker en S. S. Zuidam. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met ingang van 18 april zal de centrale bibliotheek in de Kerkstraat de gehele donderdag zijn ge sloten. Sinds februari is het filiaal Am- stelstraat 44 de gehele dinsdag gesloten. In beide gevallen betreft het geen tijde lijke doch permanente sluitingen. Perso neelsgebrek is de reden van deze nood gedwongen genomen maatregelen. IJMUIDEN. Het nieuwste woon- eentrum dat buitenlandse werknemers van Hoogovens huisvest is Casa Arosa in Alkmaar. Sinds eind januari zijn hier reeds 250 Spanjaarden ondergebracht, die tot dan woonden op de Arosa Sun, het hotelschip dat inmiddels in slopers- handen is gevallen. IJMUIDEN. Een automobilist uit Velsen reed in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Piet Heinstraat tegen een muurtje. Kort daarop werd hij in zijn auto door de politie aangehouden toen hij op de Kennemerlaan wat onvoorzich tig een trottoirband raakte. Marjolein en Han Mink, die het stuk overtuigend hadden gespeeld, en de dis cussieleider, de heer Van der Aart van de Beverwijkse, Sociaal Culturele Raad. Misten de aanwezigen tot vele belang wekkende vragen te brengen, zodat de discussie geheel aan het doel beant woordde, vooral omdat toch steeds weer de vraag naar voren kwam: „Waar is God nu eigenlijk in dit stuk”? HEEMSKERK. Een veehouder Heemskerk heeft van de politie proces-verbaal gekregen, omdat koeien tot tweemaal toe uit het weiland zijn losgebroken en in het Rendorppark de tuinen begonnen om te spitten. Vrijdagavond meldden' enkele bewo ners van deze villawijk aan de politie, dat er koeien losliepen. Met vereende klachten werden de dieren weer naar het weiland teruggedreven en werd de eigenaar verzocht voor goede afsluiting te zorgen. Zaterdagmorgen om 8 uur waren de koebeesten echter weer present in het Rendorppark. IJMOND. Ir. Mink uit heeft samen met zijn vrouw uertheater” dat hier en daar voorstellin gen verzorgt. Met de medewerking van de technicus Ben Taggenbroek en de regie-assistente. Marlies Taggenbroek weet men op sobere wjjze de toekijkers problemen voor te schotelen, die niet alleen boeiend zijn om op het toneel te volgen, maar ook uitermate geschikt zijn om later over te discussiëren. De Raad van Kerken Beverwijk/Heemskerk/Vel- sen-Noord had er dan ook goed aan gedaan, deze groep uit te nodigen voor het bezinningsweekeinde dat de afgelo pen dagen in de Paedagogische Acade mie in Beverwijk is gehouden. Ook vond zaterdagnacht op de provin ciale weg ter hoogte van kilometerpaal 18.8 een verkeersongeval plaats, waarbij een koe werd doodgereden en een twee de koebeest gewond werd. De inzitten den van de auto, die door de kracht van de botsing een halve meter korter werd, kwamen wonder boven wonder met de schrik vrij. In het weekeinde werd de politie ook geconfronteerd met een automatenkraak. Een sigarettenautomaat aan de Burge meester Zaalberglaan werd gekraakt en van zijn inhoud ter waarden van circa 400 ontdaan. Bij een vermoedelijke po ging tot inbraak in het gemeenthuis sneuvelden enkele ruiten, terwijl voorts een Kastelein, die zijn zaak te lang open hield, werd bekeurd. Zondagavond kwam een 18-jarige bromfietser uit Castricum op de Vinke- baan ten val en liep hierbij verwondin gen op. Hij is ter observatie in het St. Jozefziekenhuis opgenomen. CASTRICUM. De groep Castricum van de rijkspolitie heeft een druk week einde achter de rug. Onder meer is zaterdagnacht op hei. Stationsplein een 52-jarige invalide Amsterdammer door waarschijnlijk een groep van 8 jongelui danig mishandeld. Ven de daders ont breekt ieder spoor. „Noord Oostenrijk” is een stuk van Frans Xavier Krötz, dat de wederwaar digheden toont van een echtpaar. In een reeks suggestieve scènes wordt ge toond, hoe in dit huwelijk dat aanvan kelijk wordt beheerst door de carrière drang van het jonge vrouwtje, langzaam alles verandert als Anni een kind ver wacht. Haar man Heinz is daar nog lang niet klaar voor, als chauffeur verdient hij net genoeg om gesteund door de verdiensten van zijn vrouw, die ook een baantje heeft, het hoofd boven water te houden. Althans: een auto hebben ze wel, evenals een kleuren-tv. Wekelijks is er een kegelavondje, waar de man kan tonen dat hij toch in iets beter is dan zijn baas, en dan heeft hij nog een accordeon op afbetaling, waar hij „Wien, Wien nur Du allein” op kan spelen, het Belangstellenden hebben dan de mo gelijkheid een kijkje te nemen in dit moderne wooncentrum dat is onderver deeld in drie woongebouwen en een verzorgingsgedeelte. De allerjongsten kunnen tijdens de rondgang van him ou ders in een kindercrèche worden onder gebracht. „Casa Arosa” ligt ten zuidwes ten van het centrum van Alkmaar (rich ting Heiloo), aan de Picassolaan. andere redenen niet thuis waren. Sommi gen konden ook niet meer naar het stembureau gaan. In totaal hebben 89 personen hun stem niet opnieuw uitge bracht, waartoe ook u behoort. Ik kan begrijpen hoe teleurgesteld u zult zijn over deze gang van zaken. Houdt u zich ervan overtuigd dat ik deze diep betreur. Ik kan deze zaak echter niet terugdraaien. Het centraal stembureau te Haarlem en uiteindelijk de Provinciale Staten zelf zullen ongetwijfeld aan deze zaak ern stig aandacht schenken en hun oordeel daarover vormen. In afwachting van de beslissing van Provinciale Staten bied ik u mijn welge meende excuses aan. Vanzelfsprekend zal ik alle mogelijk maatregelen treffen om voor de toekomst een herhaling van het gebeurde te voorkomen”. VELSEN. Zaterdagochtend reed een 23-jarige Beverwijkse automoblist tegen een auto die in de De Noostraat geparkeerd stond. De man bleek alcohol houdende drank te hebben gebruikt. Zijn rijbewijs werd door de politie inge nomen. IJMUIDEN. Kolkende zwarte rook wolken, die zich tot over Santpoort uit spreidden, stegen zaterdagmiddag op van een landje achter in de Vuurtorenstraat, waar vermoedelijk door allerlei acti viteiten van de jeugd een grote par tij autobanden in brand was geraakt. De op elkaar gestapelde en met kettin gen aan elkaar verbonden banden vorm den evenzovele oventjes als er stapels waren, waardoor het vuur nog sneller aanzoog, zodat in minder dan een tijd de voorraad als een fakkel brandde. De brandweer moest als ’t ware alles onder water zetten, een tijdrovend werk, dat nog meer tijd in beslag nam doordat de schuimwagen van rijkswaterstaat het weer eens liet afweten. De partij oude banden ging verloren, voor de eigenares se, de firma Parlevliet, een schadepost, daar zij gebruikt zouden worden om tijdens de haringvangst als stootkussens dienst te doen. Burgemeester Bruinsma kreeg het er warm van, toen hij zaterdagmorgen de eerste slinger gaf aan het orgelwiel van draaiorgel „Aida”. Dit fraaie bezit van de bekende Amsterdamse orgelbouwer Gijs Perlee had zaterdagmorgen in alle vroegte standplaats gekozen in de Breestraat en maakte deel uit van de actie „Beverwijk: daar zit muziek in”, door de winkeliersvereniging Stadscentrum op poten gezet om het centrum van de stad voor een aantal uren wat aantrekkelijker te maken. Dat plan is volledig ge slaagd. Het publiek, nieuwsgierig geworden door de aanwezigheid van maar liefst zes orgels in de binnenstad, verleende de orgeldraaiers hand- en spandiensten en al gauw behoefden de orgeldraaiers zelf niet meer in actie te komen, want het publiek verdrong zich bij de orgels om zelf ook eens het wiel te laten draaien. En dat dat niet meevalt kon menigeen ondervinden. Het trotse bestuur van „Stadscentrum” wist zaterdagmorgen burgemeester Bruinsma, die was vergezeld van zijn vrouw en de wethouders Sigon, Schipperus, Camfferman en Klomp, door de zonnige straten van het centrum voeren, waarin de welluidende orgelklanken werden vermengd met het geroezemoes van het winkelend publiek. Op het pleintje voor hotel Ter Burg had Koek uit Akersloot nog gauw even zijn uit 1904 stammend draaiorgel geparkeerd. Veel bekijks had het orgel niet, want de situering voor Ter Burg viel wat uit de route van het publiek. Zaterdagmiddag kreeg de orgelman concurrentie, toen de TTB, de BHK, Arion uit Wijk aan Zee, drumband Meerestein, Die Wijckers en drumband De Zwervers door het centrum daverden. Bekijks alom. Het centrum van Beverwijk toonde weer eens wat met eendrachtige samenwerking te bereiken is: macht. De macht om het cen trum aan het publiek te verkopen. En daarin paste ook het doe-het-zelf-draaiorgel- concours, waarvoor Stadscentrum een eerste prijs van f 75 beschikbaar had gesteld. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op de kruising van de Amsterdamseweg en de oostelijkè af- voerweg van Rijksweg 9 reden zaterdag omstreeks het middaguur twee perso nenauto’s tegen elkaar. Eén van de twee automobilisten, een 29-jarige Velsenaar, had geen voorrang verleend. Beide auto’s werden geheel vernield. De Velsenaar had verwondingen aan de heup en is naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. De andere autorijder kwam met de schrik vrij. VELSEN. Burgemeester drs. J. Reehorst heeft zich in een schrijven gericht tot de 89 kiesgerechtigden, die na het stemmen op de Amstelveense stem biljetten niet meer in staat waren over te stemmen. De heer Reehorst zegt in de brief het volgende: „Zoals u zult hebben vernomen zijn door een ernstige vergissing verkeerde stembiljetten bezorgd op het stembureau nr 85 in De Schouw te Velsen noord. Deze stembiljetten waren bestemd voor de kieskring Amstelveen. Zij droegen niet mijn handtekening, zoals is voorge schreven en bevatten lijsten met andere namen. Ingevolge de Kieswet zijn deze stembiljetten ongeldig. Na ontdekking van deze vergissing heb ik ten spoedigste een aantal ambte naren van het stadhuis verzocht aan de woningen van degenen, die hadden ge stemd met een verkeerd stembiljet, daarvan mededeling te doen en hun te verzoeken hun stem opnieuw uit te brengen. Velen hebben aan dat verzoek gevolg gegeven. Helaas kon een aantal kiezers niet worden bereikt omdat zij hetzij naar hun werk waren gegaan of om Naast hotel Ter Burg stond eenzaam het fraaie orgel van de heer Koek. Het uit 1904 stammende gevaarte moet noodge dwongen „samenwerken” met de Wijckerstateflat op de achtergrond. leitmotiv van het stuk, want als de man nu weeir eens zou gaan leren, zou hij misschien zo ver komen, dat ze nog eens naar Wenen kunnen verhuizen. Als het kind zich aankondigt, ziet de man alle plannen in duigen Vallen. Hij is voor een abortus, en rekent zijn vrouw haarfijn voor wat ze allemaal niet zul len moeten opgeven als het kind werke lijk komt, waarna zij niet meer zal kunnen werken. Anni weigert, en vindt dat het echtpaar dan de auto en de tv maar weg moet doen. „Het kind is dan onze nieuwe tv”, zegt ze. Een volkomen open slot, want hoe zal het straks gaan met dat kind? In de discussie, die zich ontspon kwamen vele facetten aan de orde. Een van de be langwekkendste was juist die vraag, want als het kind alleen maar een nieuw soort attractie wórdt, ziet het er niet zo best uit met de houding van de moeder ten opzichte van dat kind. Han Mink meende dan ook dat uiteindelijk medelijden met de moeder in stuk het meest op zijn plaats is. VELSEN. De jaarlijkse boomplant- diaig in de gemeente Velsen zal woensdag 3 april voornamelijk worden geconcen treerd op de Lodewijk van Deyssellaan en omgeving in Driehuis. De gemeente lijke plantsoendienst maakt hier om half drie een begin met het planten van iepen, linden, acacia’s, wilgen, rode meidoorns en andere boomsoorten, daar bij geassisteerd door ongeveer honderd- zestig leerlingen van de Jacob Cats- school, de Pririses Beatrixschool, de En- gelmundusschool en de dependance van het MlVO-school. Een en ander zal wor den ingeleid met een korte toespraak door wethouder M. Roessingh. •0. ...x i .x Wx-A-X?

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5