Controverse binnen VW Dr Raad vergadert op 11 april Huishoudschool LIA vierde koperen jubileum Restauratie JACQUES KOOP toren kost GAAT SLUITEN 2*/z ton Boomplantdag in Beverwijk Heraldiek Beverwijkse politici kregen heel wat voorkeurstemmen BUURTHUIS BBBHI VVD’er Klomp en PvdA’er Kaebisch lijstaanvoerders B „COMITEE” MIKT OP NEGENDUIZEND STEMMEN s ^evoluon VI Nieuw BOC-Iid voor raadscommissie middenstand Herenkledingzaak in Breestraat BRIDGECLUB Zakken met kleren voor Max gestolen Kort IJmondnieuws Granaat gevonden „SANS-ATOUT” APRIL' 6 WOENSDAG 3 1974 7 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggeefsters) In ’t kort m sr jas Ifde (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Beverwijkse politici, die op de kandidatenlijst voor Provinciale Staten voorkwamen, hebben vorige week woensdag heel wat stemmen naar zich toe getrokken. Met het uitbrengen van een voorkeur stem kan men iemand, die op de kandidatenlijst niet op een verkiesbare plaats staat, toch in bijvoorbeeld een raad, Provinciale Staten en Tweede Kamer kiezen. BEVERWIJK. Het „Commitee” voor de Behartiging van de Belangen van de Bevolking van Beverwijk (BBBB), ontsproten aan het brein van SCP-raadslid M. A. J. Boelen, heeft zich middels de uitgifte van een ver kiezingsprogram aan den volke gepresenteerd. Het Commitee zal, zo wordt in het program uiteengezet, openstaan voor leden van „alle politieke lande lijke partijen en voor Beverwijkers van iedere levensbeschouwing”. Zorg zal worden gedragen voor een kandidatenlijst van twintig gemeenteraads- leden-in-spé, terwijl men geen heil ziende in kleine en hele kleine raads fracties beoogt de helft van de te verwachten 18.000 stemmen te ver werven. Voorlichting Wijk aan Zee Verkiezingsprogram BBBB (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) de er ten ADVERTENTIE 1 (Van onze stadsredactie) Donderdag 10 april vertrekt men ’s morgens om 10 uur naar Flevo-hof in de Flevopolder. Er is daar een grote boerderij waar van alles te zien is, zoals: kippen, schapen, koeien en anderen die ren. Deze dag kost 5,50. Vrijdag 12 april is er een zeskamp. DE LICHTBOEI. Vrijdag 5 april organiseert het buurtcentrum „De Licht boei” een fijne kienavond voor volwas senen. Men begint om 20.00 uur, er zijn mooie prijzen te winnen. kunnen de Beverwijkse burgers naar de mening van de BBBB „beter niet mee werken, zolang het provinciaal bestuur geen duidelijker en nuttiger beleid voor de burgers voert”. De oprichting van een distrikts ge neeskundige dienst voor het gebied IJ- mond-Noord; De samenstelling van een commissie milieuzaken uit raadsleden en deskundi- In Beverwijk stemden tijdens de sta tenverkiezingen 332 op de VVD’er A. Klomp. Omgerekend in percentages be- Temporisering van de scholenbouw; Tot stand brenging van het cultu reel centrum; BEVERWIJK. In het park Westen hout is een granaat gevonden, daterend uit de Tweede Wereldoorlog. De Ontrui- mingsdienst Explosieven zal het projec tiel vandaag ophalen om het onschade lijk te maken. En de raadsverkiezingen snel voor de deur. Redaktie B.C. H. JONGBLOED (Van een onzer verslaggeefsters) uniska parket Verkoopfiliaal Heemstede Heemsteedse Dreef 264 Telefoon 023-289408/09 Voor de restauratie stelde de raad reeds een bedrag van 106.140 beschikbaar, maar een onlangs opgestelde begroting kwam uit op 236.800. Oorzaak van de kostenstijging is, zo deelt het college aan de raad mee, dat het metselwerk van de gevels aanzienlijk ernstiger is aangetast dan was aangenomen. Ook is geconsta teerd, dat vroegere herstelwerkzaamhe den aan de toren niet altijd even vak kundig zijn uitgevoerd- De kostenstijging wordt ook veroorzaakt door de gestegen lonen en prijzen. B. en W. menen, dat de meerkosten van de restauratie door het rijk subsidiabel zullen worden verklaard. zelfstandige gemeente zou worden, of een dorpsraad krijgt met eigen bevoegd heden en gelden. Het partnerschap met Neuwied dient”, zo vervolgt het Commi- tee in zijn program, „een vorm te krij gen waarbij vooral de jongeren in Be verwijk met de jongeren uit Neuwied een geregeld uitwisselingscontact heb ben, vooral op sportgebied, maar ook op gebied van amateur-toneel, muziek etc. Mocht dit niet redelijk mogelijk zijn”, aldus wordt gesteld, „dan kan de jume- lage beter beëindigd worden”. Secretaris B. Bart is een nog onbe kend figuur in de plaatselijke poli tiek. Zijn optreden in de BBBB van de heer Boelen is voortgevloeid uit een reeds jarenlang bestaand contact tussen hem en het Beverwijkse raadslid. De heer Bart, eigenaar van een garage aan de Alkmaarseweg, komt evenals de heer Boelen uit de KVP-hoek en vindt het optreden van de BBBB in de Beverwijkse politiek „een gokkie”. Een exacte formulering voor de op heffing kon de heer Koop niet geven. „Er lopen nog talrijke zakelijke belan gen. Op dit moment kan ik niets over de opheffing zeggen”. Vorig jaar juni sloot hij de deuren van het filiaal in Haarlem. De heer Koop, een rasechte Beverwijken, begon vele jaren geleden in deze ge meente een winkel voor heren- en jon- genskleding. Het filiaal in Haarlem kwam in een later stadium tot stand. BEVERWIJK Jacques Koop, heren- en jongenskleding in de Breestraat, gaat binnenkort sluiten. Koop houdt momenteel reeds opheffingsuitverkoop. De onder- handelingen over de verkoop van de anderhalf jaar geleden volledig verbouwde zaak zjjn in volle gang, aldus de heer Koop uit Aerdenhout. De toenmalige LIA, die haar werk met een handvol leerkrachten onder lei ding van zuster Francoiso begon, is in middels uitgegroeid tot een aardig vol wassen school met een afdeling LHNO en MHNO (inas en vormingsklas) terwijl „Het handvol” docenten vermeerderd is tot een team van ongeveer 30 mensen. BEVERWIJK. B. en W. stellen de raad voor de heer C. Hienkens, Baan- straat 76 tot lid van de middenstands raadscommissie te benoemen. De heer Hienkens volgt de heer C. de Goede als vertegenwoordiger van de Beverwijkse Ondernemers Centrale in deze commissie op. Dinsdag 9 april draait men ’s middags om 14.30 uur een film van Robin Hood, de verzetsstrijder uit de middeleeuwen. De kosten zijn 50 cent. Woensdag 10 april is er een grote instuif. Om twee uur deze middag gaat de grote zaal open die voor deze gelegenheid helemaal is versierd. Iedereen die iets bijzonders kan doen of iets belangrijks heeft te vertel len kan dat k'omen doen. Men kan zich opgeven tot woensdagmorgen 10 uur in het Buurthuis aan de Wilgenhoflaan 2c. De kosten zijn 50 cent. Vandaag is het nationale boomplant dag. Vanmorgen om negen uur heeft de Beverwijkse wethouder Camfferman een herinneringsboom een esdoorn ge plant in het park Westerhout. Daarbij waren betrokken de leerlingen van de Zeewijkschool, de St. Petrusschool, de Bethelschool, de Julianaschool, de Wolff en Dekenschool en de St. Cassianus- school. Na het planten van bomen door de kinderen werden er op de scholen milieufilms gedraaid. tekent dat, dat wethouder Klomp 10.3 percent van alle in Beverwijk op de VVD uitgebrachte stemmen behaalde. Wie onder die „men” moet(en) worden verstaan, is in nevelen gehuld: nog steeds is onduidelijk, welke groep zich in eerste instantie achter het door de heer Boelen gelanceerde Commitee-met-de- lange-naam heeft opgesteld. Adhesiebetuigingen, die het Commitee in ruime mate zegt nodig te hebben „om met voldoende vertrouwen in de ont wikkeling tot kandidaatstelling van ge meenteraadsleden over te gaan”, kunnen worden toegezonden aan het secretariaat van de BBBB, p-a de heer B. Bart, Alkmaarseweg 164 (schriftelijk) of aan voorzitter Boelen, tel. 32341 (telefonisch). Voorts dient, aldus het Commitee BBBB, de bevolking van Wijk aan Zee geraadpleegd te worden of er wensen bestaan, dat Wijk aan Zee weer een (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. De restauratie van de toren van de Hermormde Kerk aan het Julianaplein blijkt meer geld te vragen dan de gemeente aanvankelijk had gedacht. ge burgers, welke commissie nog in 1974 een compleet plan voor het milieubeheer van de gemeente dient te maken; Doortrekking van de verlengde Coentunnel-weg tot aan de poort van de Kaag; Het parkeren van vrachtauto’s ’s nachts en in het weekend in de woon- straten verbieden; De LIA-huishoudschool kan ook fees ten, dat is in de feestweek wel bewezen. Op het programma stonden onder meer een oriëntatie lesmiddag, een dagtocht naar Amsterdam, twee feestavonden in de Schouw in Velsen-noord, een fietsral- ly voor leerkrachten, schoolbestuur en oudercommissie en een Noorse avond in het schoolgebouw. Tijdens deze bijeen komst zijn vier mensen, zuster Francoi so, mej. Van Eerden, de heer Luypen en de heer Stottelaar gehuldigd omdat zij 121/s jaar aan de school verbonden wa ren. De heer Dudink bood allen namens de oudercommissie ieder een aquarium aan. Wat de voorlichting betreft is het Commitee blijkens zijn verkiezingspro gram een voorstander van de openbaar heid der commissievergaderingen en van de aanstelling van een ombudsman, die „een burger alle informatie geeft, die hij nodig heeft om zijn belangen in relatie met het gemeentebestuur te behartigen”. Tevens dient een aantal raadscommissies met niet-raadsleden te worden versterkt. De raadsfractie van het Commitee BBBB stelt zich voor, ten minste een maal per maand en zonodig vaker spreekuur te houden om het contact met de burgers te bevorderen. De onder waardering van de gemeentelijke ver- bandmeester dient te worden rechtge trokken, terwijl „cumulatie van func ties” in het gemeentelijk bestel dient te worden opgeheven. Op het gebied van de volkshuisvesting meldt het Commitee „zorg te zullen dragen voor de bouw van 200 eengezins- woningwetwoningen per jaar”, waardoor in verband met de daar op volgende doorstroming „over vier jaar het huis vestingsbureau zal kunnen worden opge heven”. Waar het Commitee deze wonin- meegedeeld. Wat de ruimtelijke ordening gen wil laten neerzetten, wordt niet betreft wil het Commitee het gehele gebied van Beverwijk in bestemmings plannen vastleggen. Aan de overloop Ncng enkele saillante punten uit het verkiezingsprogram in het kort: Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Westerhoutweg en de Grote Hout- of Koningsweg; het verlenen van een krediet voor een on derwijsexperiment; de verhoging van het krediet voor de restauratie van de ge- meentetoren in Wijk aan Zee; een ver hoging van de subsidies over 1973 en 1974 ten behoeve van de Stichting Stede lijke Muziekschool; de vaststelling van het bestemmingsplan „Boeweg 1973”; een verdaging van de vaststelling van het bestemmingsplan „Vondellaan 1973”, de financiële afwikkeling van de Stichting Vrijetijdscentrum en het verlenen van medewerking aan „De Slof” voor de bouw van een nieuw vrijetijdscentrum. BEVERWIJK. De afdeling Kenne- merland van de Nederlandse Gemeacolo- gische Vereniging houdt op vrijdag 5 april e en bijeenkomst in de bovenzaal van het buiten „Scheybeeck”, vlak bij het station. De heer A. J. Roelofs uit Amsterdam zal spreken over „Heral diek”. Hij houdt een inleiding over theo rie en praktijk van de wapen-kunde, ook over de waarde en toepassing ervan in onze tijd. Aanvang acht uur. Als u van 't weekend toch met de auto op stap gaat! laat de kinderen a dan eens een snuffelpaal zienX^ In Eindhoven, BEVERWIJK. In de week van 25 tot en met 29 maart heeft de r.-k- huishoudschool LIA aan de Schouwe naarsstraat het feit herdacht, dat 12*/» jaar geleden de school in de Peperstraat van start ging. BEVERWIJK. De uitslag van kampioensronde van de Beverwijkse bridgeclub „Sans-Atout”: Groep 1: 1. Roos-Beentjes 135, 2. V.d. Brink-Rahu- sen 133, 3. Gebr. Hoogeboom 126, 4. Beers-Kool 117, 5. Luijendijk-Tabak 109, 6- Van Groningen-Zoontjes 108, 7. Spruit-v. Balen 105, 8. Kuil-Hoogeboom 97, 9. Sloof-De Vries 78, 10. Smit-De Wit 72 punten. BEVERWIJK. De politie heeft ge constateerd, dat een aantal zakken met kleren, aan de straat gezet in het kader van de actie voor Max, door onbekenden zijn weggehaald. Uit een op de Halve Maan geparkeer de auto werden een rijbewijs, een kente kenbewijs en tien betaalcheques ont vreemd. Groep 3: 1. Reijmer-Kleijn 83, 2. Van Bergen-Poerstamper 78, 3 en 4 Hilbers- Kluft en Jongejan-Beethoven 77, 5. Gebr. v.d. Kolk 75, 6. Fam. Tabak 69, 7. Dames Pirovano 68, 8. Eijking-Duin 65, 9. Portegies-v.d. Wateren 46 punten. Uitvoering op korte termijn van het bestaande bestemmingsplan Stadscen trum; WIJK AAN DUIN. Dinsdag 9, woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 april organiseert buurthuis Wijk aan Duin weer aan de Wilgenhoflaan een programma voor de Beverwijkse lagere school jeugd. Ruime aandacht voor het vormings werk voor de werkende jeugd; Subsidiëring van Telstar, mits van be scheiden omvang, wordt in principe aan vaardbaar geacht nadat alle Beverwijkse sportverenigingen aan hun trekken zijn gekomen; Het creëren van een sluitende ge meentebegroting, zolang dat met een goede welzijnsverzorging verenigbaar is. A En ook de gehoorzame elektronen. En het lichttheater. En de camera die je achterna zit. En de geniale vierkante millimeter. En het ongelooflijke ^ycornmunicatiewezen. En de insektenverleider. En ^vijfhonderdachtentachtig andere open-mond- verbazingen. Allemaal in het Evoluon. Een dag lang van de ene verbazing in de andere. U) Da's het Evoluon in Eindhoven. Direkt aan de rondweg in Eindhoven. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9 30 17 30 uur: zaterdag van 10.00 -17.00 uur; op zon- en feestdagen "3 van 12.00 - 17,00 uur: 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. Entree: fl.2,50 per persoon. Groep 2: 1. Eijking-Bierman 122, 2 en 3 Reijnhart-Schipper en Hoogeboom- Hoogeboom 119, 4. Fam. Zwaneveld 113, 5. Den Heijer-de Groot 112, 6 en 7 Schipper-Tabak en fam. Van Roon 108, 8. Welagen-De Laleijne 97, 9. Hoen- Belterman 93, 10. Gebr. v.d. Vlugt 89 punten. BEVERWIJK. De eerstvolgende openbare raadsvergadering in Beverwijk wordt gehouden op donderdag 11 april. Op de agenda staan onder meer de volgende punten. Diefstal. Uit een jeugdsociëteit in Wijk aan Zee zijn, naar eerst nu bekend is geworden, waarschijnlijk in de nacht van 24 op 25 maart twee luidspreker- boxen en een versterker gestolen. Nog meer diefstallen. Uit de Visse- ringschool aan de IJmuidense Brinio- straat zijn een bandrecorder en een ver sterker gestolen De gezamenlijke waar de is 1200. Verder zijn uit de kleuter school „De Spaarneberg” in Santpoort schoolbenodigheden, zoals pennebakjes en viltstiften ontvreemd. Feestmiddag. In „De Moriaan” wordt vrijdag 5 april, aanvang 13.30 uur, een feestmiddag voor bejaarden gehou den. Alle bejaarden zijn van harte wel kom. Aan de feestmiddag zullen tal van bekende artiesten meewerken, terwijl de bejaarden voorts worden onthaald op gratis koffie met gebak. Wie vervoers problemen heeft, kan zich tot en met 3 april tot de organisatoren van de feest middag wenden ,tel. 02517-585. Bergsport. Onder auspiciën van de Nederlandse Bergsportvereniging zal de heer A. van Graft uit St. Pancras vrij dag 5 april een dia-voordracht houden over zijn reis naar de Himalaya. De lezing, die om 20.15 uur aanvangt, wordt gehouden in de grote zaal van het Land- bouwhuis, Helderseweg 8 te Alkmaar. Zoals vrijdagavond tijdens de open bare ledenvergadering van de VVV Wijk aan Zee-Beverwijk bekend werd gemaakt, is de heer J. P. Logger door de overige bestuursleden van zijn bestuurstaak ontheven. De leden vergadering heeft dit besluit geaccep teerd en in de bestuursvacature is inmiddels voorzien. De heer J P. Logger is evenwel van mening, dat er tijdens de leden vergadering, waarvoor hij niet zou zijn uitgenodigd, een onjuiste voor stelling van zaken is gegeven en hij wenst zich te rehabiliteren. Daartoe heeft hij aan de pers een pakket notulen, kranteknipsels, re keningen, declaraties en dergelijke gezonden, waaruit zijn gelijk zou kunnen worden vastgesteld. In een zeer uitvoerig ingezonden epistel doet hij daarbij onthullingen over de controverse binnen het be stuur, over het chaotische boekhoud kundige beheer tijdens de paasdrukte van vorig jaar, toen het nieuwe kan toor in het Beverwijkse station pas was geopend, over voorwaarden die hij bij zijn benoeming tot penning meester heeft gesteld en waaraan door de overige bestuursleden en de vrijwillige medewerkers(sters) niet optimaal werd voldaan, over papieren die hem als penningmeester niet ter hand werden gesteld en over een reeks van andere zaken. De heer Logger stelt slechts zesen- eenhalve week penningmeester 'te zijn geweest van 16 april tot 5 juni 1973. Bij zijn funktie-aanvaar ding trof hij een niet bijgehouden boekhouding aan. In zijn verweer schrift wordt aan de óverige be stuursleden een reeks laakbare han delingen verweten. Ongetwijfeld zullen die bestuursle den zich op hun beurt ook weer willen rehabiliteren. Daarmee dreigt dan een oeverloze discussie, die vele krantekolommen zou vergen om de gehele controverse op een verant woorde wijze uit de doeken te kun nen doen, terwijl er dan nog vele onduidelijkheden op tafel zullen blij ven liggen, omdat de feiten niet meer geheel te achterhalen zijn. In die situatie wensen wij ons ook niet te wagen aan samenvattingen, omdat dit aanleiding zou kunnen ge ven tot nieuwe misverstanden. Wij achten derhalve verdere publikaties in dit stadium niet in het belang van één der betrokken partijen. Drs. A. Eiff, fractie-voorzitter van de VVD in de raad, ging er met 301 voor keurstemmen vandoor (9,'3 percent), de PvdA’er F- Menist met 98 stemmen, zijn partijgenoot F. Kaebisch met 754 stem men (11.3 percent), wethouder Sdiippe- rus 307 stemmen (5.9 percent), P. Dijk man Dulkes van de PPR 176 stemmen (12.6 percent) en de CPN’er C. Berghuis met 345 stemmen of te wel 24.9 percent. staan zeer

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7