Premielening Amsterdam Amsterdam tegen anti- uitgeloot auto-actie ■AM, noordelijk koetshuis van Beeckestijn VVD wil af van 100 kilometer op snelwegen Belangstelling van Oman voor mijnenvegers stadsschouwburg veIseu Kamervragen over optreden rechercheurs pakken, die je er direkt uithaalt reken maar: I J 18fc ‘«I I"^4 dinsdag 9 april Toneelgroep CENTRUM met „Drijfanker” dinsdag 16 april Toneelgroep THEATER met „Uitkomst” maandag 22 april „Wat een planeet” woensdag 24 april HOOFDSTAD OPERETTE met „Die Lustige Witwe” Kamerconcert door het STANESBY-TRIO iF;: 198: S Ki Ik r - i 180: DONDERDAG 4 APRIL 1974 IC Midden: Of in een moderne gladde Diolen wol kwaliteit in de nieuwe lichte modekleur. Royale revers en opge stikte zakken met feilloos koordstiksel afgewerkt. 230.- Links: Gelukkig ook een kostuum dat vlot en welldressed is, b.v. in denim look met kontrasterende stiksels en een snelle snit Wol metTrevira. 198.- Rechts: In mouliné twill dat eruit ziet als een keurige blue denim, pantalon met omslag. Als uitgesproken voorbeeld -I dat hetkostuum terecht bestaat, een kollektie moderne pakken met alle goede eigenschappen van de huidige mode. J Slanke beliinina en ontsoannen oasvorm. i RM 'I MM» BEGINNEN Voorts worden 480 obligaties met ƒ125 afgelost. In West-Duitsland mag thans 130 km per uur worden gereden op autosnelwe gen. Minister Westerterp reageerde op Van der Werffs mededeling, dat bijna geen autorijder zich meer aan de maxima zou houden, met de vraag of de senator dit „met cijfers wilde waarmaken”. Hijzelf zal volgende week het tegendeel doen, zo beloofde de bewindsman. -- DEN HAAG. Het Eerste-Kamerlid Van der Werff (VVD) heeft minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat gisteren gevraagd aan te tonen waarom op autosnelwegen een maximumsnelheid gehandhaafd moet blijven van 100 km per uur. „De meeste autorijders houden zich niet meer aan de grenzen”, afdus de senator bij de behandeling van de be groting van Verkeer en Waterstaat. AMSTERDAM (ANP).Burgemeester en Wethouders van Amsterdam menen dat het optreden van actiegroepen tot afsluiting van de binnenstad voor het autoverkeer niet bevorderlijk is voor het bereiken van de gewenste doeleinden, doch eerder tot een wederzijdse verhar ding van de standpunten leidt. Zij doe len hierbij op een aantal groepen „die gemeend hebben aan hun acties kracht te moeten bijzetten door het blokkeren van belangrijke toegangswegen tot de binnenstad, alsmede van vitale kruis punten in het centrum, tengevolge waarvan het verkeer in een groot gebied volkomen ontwricht raakte”. In een communiqué doen B. en W. een beroep op „het verantwoordelijkheidsge voel van de actievoerders om van dit soort verkeerontwrichtende acties af te zien”. Schieten. De schutters van de Heemskerkse schietvereniging „De Vrij heid” zien kans tegen het einde van het seizoen steeds meer punten te vergaren. De tien beste schutters waren ditmaal: D. A. van Blanken, J- W. Knijnenburg, T. Lute, H. Tomas, allen met 99 punten; K. van Dijk, C. M. Hoogewerf, H. E. Wouda met 8; Jac. Castricum, H. J. Duyvenbode, G. C. Hageman met 97. Samen 981 punten en dat aantal is in de ruim vijf jaren die de vereniging bestaat nog niet eerder behaald. DEN HAAG (ANP). Het Tweede- Kamerlid Van der Lek (PSP) heeft giste ren aan de ministers De Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken en Van Agt van Justitie gevraagd, of begin februari in Middelburg geen sprake is geweest van schending van de Grondwet, toen twee politierechercheurs zonder toestem ming van de hoofdbewoner een onder zoek instelden in een woning. Volgens het Kamerlid had de hoofdbe woner de voordeur open laten staan, omdat hij de controlerend geneesheer verwachtte. De rechercheurs drongen zonder toestemming de woning binnen, aldus het Kamerlid. Gevraagd wordt of de bewindslieden kunnen aangeven, hoe de bewoner aan de binnentredende politie de toegang had kunnen weigeren, aangezien hij niet kon spreken. Zij wijzen er op dat deze acties ernsti ge schade en hinder berokkenen aan het openbaar vervoer, het particuliere woon-werkverkeer en het zakelijk en dienstverlenend verkeer. Grote groepen burgers die in geen enkel opzicht debet zijn aan het bij actiegroepen levende ongenoegen worden hiervan de dupe. „Hoewel deze acties tot nu toe niet hun tol aan mensenlevens geëist hebben wordt weinig van het voorstellingsver mogen gevergd om te beseffen welke verantwoordelijkheden de organisatoren van dez eactie op zich laden”, aldus B. en W. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De Arabische olie- staat Oman heeft belangstelling voor de twee mijnenvegers „Axel” en „Aals meer”. Een delegatie uit Oman zou vori ge week een bezoek aan ons land heb ben gebracht om naar de beide schepen te komen kijken. De „Axel” en de „Aalsmeer” zijn in de jaren 1954-55 gebouwd. Zij werken nog volgens het verouderde principe van mijnenvegen. Het Tweede-Kamerlid De Gaay Fortman (PPR) heeft over de eventuele transactie vragen gesteld aan minister Vredeling (Defensie). De heer De Gaay Fortman wil van de minister weten welke criteria worden gehanteerd bij verkoop van defensiema- teriaal wat betreft de politieke situatie in de landen van de kopers in spé. Hij vraagt zich af of Oman wel aan de criteria van minister Vredeling voldoet. Bovendien heeft de heer De Gaay Fort man aan de bewindsman gevraagd of Nederland ook de onderzeeboot jager „Noord-Brabant” wil verkopen. Dit schip liep onlangs bij een aanvaring op de rede van Vlissingen zware averij op- Herstel van het schip zou ongeveer 9 miljoen gulden vergen. AMSTERDAM (ANP). Bij de jaar lijkse trekking van 500 obligaties van de 2,5 pet premielening Amsterdam 1956-1 is nr. 5 van serie 18417 uitgeloot met ƒ100.000. De ƒ10.000 ging naar nr. 1 van serie 11496 en de ƒ5.000 naar nr. 5 van serie 12028. Vijf obligaties lootten met ƒ1.000 uit: nrs. 1 en 7 serie 682, nr. 6 serie 1589, nr. 8 serie 8315 en nr. 5 serie 11858. Op twaalf obligaties viel ƒ500: nrs. 5 en 8 serie 1035, nr. 9 serie 3804, nr. 7 serie 7671, nr. 6 serie 10241, nr. 10 serie 10402, nrs. 5 en 8 serie 10591, nr. 4 serie 11858, nr. 9 serie 11900 en nrs. 4 en 5 serie 13600. van E. A. Whitehead. Een met veel humor doorspekte tekst gebracht door Karin Kilian, Els van Roden, Rutger Weemhoff en Elias van Zanden. van Herman Heijermans. Het stuk speelt in 1907 in een Amsterdamse volksbuurt en beschrijft een arm gezin. De schrij nende rechteloosheid van mensen die niets hebben, het egoïsme van mensen die wel iets hebben. musical van Annie M. G. Schmidt en Har ry Bannink. GEEN VOORVERKOOP. Uitverkocht! van Franz Léhar. Deze extra voorstelling is ingelast i.v.m. de uitverkochte voor stelling van 12 november 1973, velen moesten worden teleurgesteld. Rijksweg 136, Velsen-Zuid vrijdag 19 april bestaande uit Jan van den Berg, fluit, Wout van Wilgenburg, cello, Ketil Haug- sand, clavecinmbel. Toegangsprijs 6,-; (CJP 3,-). Kaartverkoop vanaf 8 april bij: IJmuiden: Bureau Velser Kunstkring, Moerbergplantsoen 22; Cultureel Cen trum, telefoon 02550-15789. Beverwijk: Dagblad Kennemerland, Bree- straat 77. Velsen-Noord: Assurantiekantoor Delta, Wijkerstraatweg 192. Heemskerk: Reisbureau Orion, - Deutz- straat/Burg. Nielenplein. Castricum: Rabobank, Dorpsstraat 60. Velsen-Zuid: Museum Beeckestijn, Rijks weg 136. Kaarten voor de voorstellingen van 9, 10 en 24 april zijn te verkrijgen bij Reisbu reau Europa, Santpoort. Assurantiekan toor Delta, Velsen-Noord, Dagblad Ken nemerland, Beverwijk, Reisbureau Orion, Heemskerk, Rabobank, Castricum, Bu reau Velser Kunstkring, IJmuiden en van af één dag voor de voorstelling en op de voorstellingsdag van 11.00-13.00 uur bij de kassa van de schouwburg, tel. 02550- 15564. Tevens is de kassa geopend (op de avond van de voorstelling) vanaf 19.30 uur. Prijzen van f 5,- tot f 11,-; (CJP half geld). ALLE VOORSTELLINGEN OM 20.15 UUR. L ’sar

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 10