ELFDE KATHOLIEKE SCHOOL BINNEN ELF JAREN OS2 RUIM DRIE TON SUBISIDIE Gevonden voorwerpen CAIJ-voorstel voor terrein vuilverbranding \f<foel2ang VOOR NIEUWBOUW „DE SLOF” Ow slaapkamerraam !s toch geen openlucht hioskoop? a Bij zo'n 35.000 km per jaar kost een Mercedes Diesel minder dan een benzinewagen van rond 12 mille. Opkijken kleuter/basisschool de vennen geopend MODENIEUWS 75 RAAD MAG DONDERDAGAVOND BESLISSEN Op industrieterrein Velsen/Beverwijk Mercedes Diesel Klasse als geen ander Wie wil zien hoe een briljant groeien kan ofwel hoe je op spaarzame wijze een briljanten ring verwerven kan, gaat kijken bij juwelier Haverkort, Winkel centrum Schalkwijk. r Luxaflex* 25 jaar Jong 6 7 PLAATSELIJK NIEUWS APRIL 1974 DINSDAG 9 Voorwaarden Onder één dak Niet te snel Motivering Voorkeur dagen is 't zover) (over r t B.V. AUTOBEDRIJF VAN WIJK, Haarlem, Amster- damsevaart 114, tel. 023-317710 - Overveen, Bloe- mendaalseweg 329, tel. 023-326250. g 2 zullen Haarlemmers in de Bloemhofstraat 3 >g. Uitwisseling Overwegingen Aanschaffingsprijs of kilometerprijs De aanschaffingsprijs van een de nieuwe gegadigde er nog Mercedes Diesel is niet laag, een aanzienlijk bedrag voor Maar verkijkt u zich niet: als moeten en willen neertellen, u met een Mercedes-Benz Want bij verkoop krijgt hij 200 D zo'n 35.000 km per er ook weer veel voor terug, jaar rijdt bent u per kilo- Een Mercedes Diesel heeft nu meter goedkoper uit dan met eenmaal een enorme lange een benzinewagen van zo'n levensduur, dus vermindert 12.000,- of meer. maar weinig in waarde. Afschrijving en renteverlies A|s u zo-n 35.000 km per jaar meegerekend.. rydt, jn een benzinewagen 30% meer kilometers van 12 mille of meer, wordt Een Mercedes dieselmotor het dan geen tijd dat u zich haalt uit elke liter brandstof de veiligheid, de degelijk- ongeveer 30% meer kilo- heid en het komfort van een meters. Dat versterkt nog Mercedes Diesel gaat veroor- eens het voordeel van de loven? Voor minder geld, lage brandstofprijs. Hóge inruilwaarde Als u uw Mercedes over een paar jaar weer verkoopt zal Nou dan. Hang voor die ramen een alles verhullende ’Luxaflex’ jaloezie, Dan bent u, metéén als u ’s avonds binnenstapt voor iedereen onzicht baar. En krijgt alléén uw kamer er een kleur van. Bovendien slaapt u ’s morgens langer uit. Alleen in het weekend, natuurlijk. F i ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ver- en betaalbaar. ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) De regenmantel is eigenlijk onmisbaar in ons land en in uw garderobe. Grote collectie in alle maten De gemeenteraad is bevoegd namens de gemeente twee leden van het Stich tingsbestuur aan te wijzen, al dan niet uit het midden van de raad; Uit stedebouwkundig oogpunt bezien ligt lokatie 1 iets gunstiger dan lokatie Grote Houtstr. 28-30 Haarlem Kijk vrij rond bij Haverkort de gezellige juwelier in Winkelcentrum Schalkwijk. Wettig gedeponeerd Handelsmerk van Hunter Douglas De eigen schoolband „Good Luck” zong en speelde in keurig Engels de song „En ik hoorde hier niemand bidden”. Achtereenvolgens openden de inspec- trice van het kleuteronderwijs en de inspecteur van het lager onderwijs met een korte speech de scholen. De heer Salden stelde daarbij, dat men de inte gratie van kleuter- en basisschool ook niet te snel in een wettelijk patroon moet vastleggen, omdat deze in de prak tijk nog de gelegenheid moet krijgen te groeien. Hij wees op de accentverschui vingen in het onderwijs, gedurende de laatste jaren. Heemskerks wethouder van onderwijs, de heer A. F. M. van Herpen, die meldde, dat het gemeentebestuur ter ge legenheid van de opening die levende have van de school had uitgebreid met enkele dieren uit de kinderboerderij, had vooral met groot genoegen naar de voorzitter geluisterd toen deze een ten dens aangaf met betrekking tot de stich ting van nieuwe scholen. Er zijn twee mogelijkheden en men spreekt over lokatie 1 en lokatie 2. Lokatie 1 ligt bij de Lijndenweg. Lokatie 2 ligt naast de rioolwaterzuiveringsinstal latie, maar beide liggen in dezelfde cir kel en grote verschillen in voor- en nadelen zijn er volgens het CAIJ-be- stuur niet. Voor de plaatskeuze geeft het dagelijks bestuur onder meer de volgen de motivering. Aan voorafgaande goedkeuringen door de raad zijn onderworpen: Het besluit tot het aangaan van geldleningen; het besluit tot wijziging van de statuten of tot opheffing van de Stichting; het door derden doen exploiteren van het ge bouw; het verkopen dan wel op andere wijze vervreemden of bezwaren van het gebouw. Aan voorafgaande goedkeuring door het college zijn onderworpen: De begro ting en rekening van inkomsten en uit gaven; het doen van uitgaven buiten de goedgekeurde begroting; de huurprijzen van de zalen, alsmede de prijzen van de consumpties; het aangaan van schenkin gen, erfstellingen of legaten, waardoor in de toekomst lasten op de stichting kunnen worden gelegd; de bestemming van een eventueel batig saldo ingeval van liquidatie; de aanstelling en bezoldi ging van personeel. Een andere aanleidng voor een wat meer officieel getinte opening was het feit, dat „De Vennen” de eerste rooms katholieke kleuter- en basisschool onder één dak is die in Heemskerk tot stand kwam. Het ligt wel in de bedoeling bij de basisscholen nog meer permanente kleuterscholen te stichten ten behoeve van een verdergaande integratie. Van een „geïntegreerde” kleuter-basis- school is in „De Vennen” volgens de heer Zuiderdijk ook nog geen sprake, omdat de wettelijke basis daar nog voor ontbreekt. Maar het wonen onder één dak zou al een zeer belangrijke stap in die richting zijn en de bouw is er wel op afgestemd- De voorzitter sprak de wens uit, dat het samen wonen ook zal leiden tot een goede samenwerking. In zijn openingstoespraak betreurde de voorzitter het, dat het eerste hoofd van de school de officiële opening niet meer mee heeft mogen maken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijkse college van burgemeester en wet houders heeft de raad voorgesteld, accoord te gaan met de bouw van een nieuw vrijetijdscentrum „De Slof”. Voorts adviseert het college de ge meenteraad, aan het Stichtingsbestuur een subsidie a fonds perdu te ver strekken van 319.624,een jaarlijkse exploitatiesubsidie te verlenen ad 31.615,en eveneens jaarlijks op de gemeentebegroting op te nemen een bedrag, gelijk aan de door de Stichting te betalen rente en aflossing van de aan te gane geldlening (garantstelling). De subsidie a fonds perdu kan, naar de mening van het college, in veertig jaar worden afgeschreven, waardoor de jaarlijkse lasten voor de gemeente Beverwijk circa 30.000,zullen bedragen. In hun overwegingen stellen B. en W. onder meer, dat het vrijetijdscentrum, sinds 1967 ondergebracht in het voorma lige Berghaus atelier aan het Raamveld, zich heeft ontwikkelt tot een trefpunt in Beverwijk. „De laatste jaren”, aldus schrijft het college aan de raad, „is de bruikbaarheid van het gebouw echter sterk achteruit gegaan en momenteel verkeert het gebouw in zo’n slechte staat, dat het onverantwoord moet wor den geacht ook het volgend seizoen in IJMOND. Het dagelijks bestuur van het Centraal Afvalverwerkingsbe drijf IJmond heeft de gemeenten Bever wijk en Velsen verzocht een gedeelte van het industrieterrein te verkopen ten behoeve van de bouw van een vuilver brandingsinstallatie. De terreinen die men op het oog heeft liggen beide voor 2'3 in de ene gemeente en voor 1'3 in de andere. De vraag, of de gemeente aan het Stichtingsbestuur een subsidie a fonds perdu moet verlenen beantwoordende, stelt het college, dat „de plaat, die „De Slof’ in het culturele leven van de Beverwijkse gemeenschap inneemt, van zeer groot belang is. Het verdwijnen van dit vrijetijdscentrum zal op het vereni gingsleven een funeste invloed hebben. Wellicht zal een klein aantal verenigin gen elders onderdak kunnen vinden, doch voor het merendeel der verenigin gen zal dit niet het geval zijn. Het realiseren van een nieuw gebouw is dan ook noodzakelijk”. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: bos sleutels, hanger met portretjes, armbandje, portemonnee, halsketting met hartje, verzekerings- plaatje bromfiets (NJP 183), damespor- temonnee met geld en sleutels, kinder- handschoen, kinderportemonnee met in houd, twee fietswielen, ring met inscrip tie, muts, schakelarmband, vouwtas, hond, étui met inhoud, Fiat-autosleutel, kettinkje met sterrenbeeld, Lipssleutel, portemonnee met geld en fietssleutel, badmuts, jasje, bril, étui met sleutels, trainingsjack, wandelstok, knipporte- monnee met inhoud, huissleutel, twee Lipssleutels, vier sleutels aan riempje, ring met zes sleutels, étui met contact lenzen, portemonnee met inhoud. Inlichtingen over deze voorwerpen da gelijks bij het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden af gegeven. Kienavond. In het Harmoniege- bouwtje aan dé Groenelaan 74 houdt de Beverwijkse Harmoniekapel zaterdag een kienavond voor leden, donateurs en begunstigers. Aanvang: 20 uur. Naast kippen en eieren zijn er nog talloze leuke prijzen te winnen. Tevens wordt de uitslag van de klaverj ascompetitie bekend gemaakt. HEEMSKERK. Een jaar na de in gebruikneming van de basisschool en ongeveer een half jaar na het betrekken van de nieuwe kleuterschool is maan dagmiddag de r.-k. basis- en kleuter school „De Vennen” aan de Zevenhoeven officieel geopend door de inspecteur van het lager onderwijs en de inspectrice van het kleuteronderwijs. De raad kan zich donderdagavond tij dens haar openbare vergadering over het collegevoorstel uitspreken. Omtrent de vestigingsplaats van de nieuwe Slof wordt in de raadsvoordracht niet ver meld: naast de „oude” bouwplaats aan ’t Raamveld is ook sprake van realisering van de nieuwbouw in de onmiddellijke omgeving van het veelomstreden ont moetingscentrum (Kerkstraat, bij de bi bliotheek). Aan de verstrekking van de subsidie a fonds perdu en de jaarlijkse exploitatie subsidie wil het college de volgende algemene voorwaarden verbinden: Subsidiëring zal slechts plaatsvinden indien vóór de aanvang van de bouw de financiering is verzekerd, overeenkom stig het financieringsschema, te weten subsidie CRM minimaal 1.000.000, subs- die provincie minimaal 60.000, bevol- kinsbijdrage tenminst 165.000, fondsen tenminste 15.000, lening ten hoogste f 634.870 en subsidie gemeente Beverwijk ten hoogste ƒ319.624; Vóór de aanvang van de bouw moet de Stichting vrij zijn van schulden. Voorzitter Zuiderdijk van het stich tingsbestuur kon melden, dat het de elfde school in elf jaren tijd is die tot stand kwam onder beheer van de stich ting. De gewoonte om de gebouwen officieel te openen had men al lang afgeschaft. Men maakte er altijd een feest voor de kinderen van. Maar voor „De Vennen” had men bewust een uit zondering willen maken, omdat het naar de mening van de voorzitter ook waar schijnlijk de laatste r.-k. basisschool zal zijn die in Heemskerk wordt geopend. Gezien het teruglopende leerlingenaantal zal de bouw van nog een permanente rooms-katholieke basisschool waar schijnlijk onverantwoord blijven. Bij rea lisering van nieuwe bestemmingsplan nen, zoals „De Waterakkers”, zou men volgens de heer Zuiderdijk meer moeten denken in de richting van een oecume nische school, of een samenwerkings school, waarin ook het openbaar onder wijs is vertegenwoordigd. „We zitten met een stuk gelijke zorg. Laten we elkaar informeren en ervarin gen uitwisselen in het belang van het gehele onderwijs. Er bestaan hier in Heemskerk gelukkig uitstekende verhou dingen binnen het onderwijs, maar er is op onderwijsgebied nog zoveel te doen. Als hier vandaag iets overkomt van een gezamenlijk verder zoeken dan is het vandaag een feestdag voor het gehele onderwijs”, aldus wethouder Van Herpen. De leerlingen van de school werkten tussen de woordvoerders door een ten dele geïmproviseerd programma af van muziek, zang en spel, waarbij onder meer in sketches en interviews de mi nister van onderwijs met zijn hele fami lie werd uitgebeeld en de aanwezige inspecteurs, het schoolhoofd, de hoofd leidster van de kleuter school, enzovoort. De baby van minister Kemenade werd meteen maar op de lange wachtlijst van de kleuterschool geplaatst om tijdig „aan de beurt” te komen. Tenslotte kreeg de voorzitter van het stichtingsbestuur nog even het woord, om de gezamenlijke elf scholen die on der beheer van de stichting staan een filmprojector aan te bieden. De stichting bestond vorig jaar tien jaren. Dat was om allerlei redenen niet gevierd en men wilde dat nu op deze wijze doen. Het hoofd van de basisschool klaarde mede namens de hoofdleidster van de kleuterschool, dat in het gebouw zelf alle voorwaarden aanwezig zijn om op een geïntegreerde kleuter/basisschool aan te sturen- het gebouw activiteiten te ontwikkelen”. De totale bouw- en inrichtingskosten van de nieuwe Slof, geraamd op 2.126.494 (inclusief grondkosten en b.t.w.) achtten B. en W„ gelet op de grootte en indeling van het gebouw, aanvaardbaar. Voorts is het college van mening, dat het bestuur er in is ge slaagd, een reëel plan samen te stellen, „zonder zich daarbij te verliezen in be spiegelingen. Het gebouw is”, aldus het college van B. en W., „zeer multifunctio neel en kan door verenigingen van zeer uiteenlopende aard worden gebruikt”. „Bij overheersende zuid- tot noord westelijke windrichtingen kunnen beide lokaties gunstig worden genoemd. Opge merkt moet worden, dat de vergunnin gen ingevolge de Hinderwet en de Wet op de Luchtverontreiniging aan de in stallatie de hoogste eisen zullen stellen, waardoor de tot een minimum geredu ceerde verontreiniging zich binnen de daartoe gestelde normen zal gedragen. Afgezien daarvan zal ons bestuur erop toezien, dat de installatie geen door zintuigen waarneembare milieuhinder zal veroorzaken. basisonderwijs, waar men zich allemaal op heeft begeven. Beide lokaties zijn via twee wegen goed bereikbaar. De verkeersintensiteit geeft enige voorkeur voor lokatie 1. De wegen zijn berekend op 1500 auto’s per uur in de avondspits in 1985 bij een volgebouwd industrieterrein. De kost prijs van de grond zal naar verwachting voor beide lokaties gelijk zijn. Lokatie 1 geeft voldoende ruimte tot eventuele uitbreiding. Het dagelijks bestuur van het CAIJ heeft voorkeur voor de lokatie 1. 2. Beide terreinen liggen in voor indus trie goedgekeurde bestemmingsplannen. De transportkosten voor het aan te voeren afval zijn voor lokatie 1 het laagst. De transportkosten voor het niet brandbare afval, dat naar de stortplaats moet worden vervoerd, zijn voor lokatie 2 lager dan voor lokatie 1. Het totaal van deze transportkosten blijft echter voor beide lokaties in evenwicht. Wat de aan voer van slib van de riool waterzuiveringsinstallatie betreft heeft de aanvoerleiding voor lokatie 1 een lengte van 500 meter, met een zinker in „De Pijp”; voor lokatie 2 een lengte van 300 meter. Het Hoogheemraadschap heeft meegedeeld, dat voorshands niet tot slibverbranding zal worden overge gaan. De aan- en afvoer van het koelwater uit en naar „De Pijp” is voor beide lokaties gelijk. Gelet op het zoutgehalte van dit koelwater is het beter het efflu ent van de rioolwaterzuiveringsinstallatie te gebruiken, hetgeen voor het Hoog heemraadschap kostenbesparend werkt. Hieromtrent is overleg gaande met dit schap. Een aanvoerleiding naar lokatie 2 is goedkoper dan naar lokatie 1. Hij vroeg bestuur en staf van de school nu al de samenwerking en een intensivering van de contacten met het christelijk en openbaar onderwijs te be vorderen opdat men gezamenlijk kan groeien naar nieuwe vormen en men ook van nu af aan al kan profiteren van eikaars ervaringen, bij voorbeeld op het terrein van de integratie van kleuter- en Nb X, 'i'i'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7