Amerikaanse ambassadeur huldigde redders van bemanning „Robin III Martine Bijl hield nieuwe tulp ten doop Stralend lentefeest op Beeckestijn f Gauw verdiend! pi KLEUREN TV V. KORDELAAR in im 1 I 13 OORKONDE UIT WASHINGTON VOOR KOENE ZEELUI DS’70 DOET MEE AAN KOMENDE VERKIEZINGEN wereldbekend aroma MM iaat ■k J PONDER DAG 11 APRIL 1 9 7.4 STREEK i: (Van een onzer verslaggevers) Noodseinen opgevangen I beeld en prijs altijd scherp en beter in service Eoo^èMoMHMall Export Wereldbekend aroma PaH Mali Export IJMUIDEN. „Zover ik mij kan herinneren, heb ik nooit zo’n ple zierige plicht te vervullen gehad als vandaag”, sprak woensdagoch tend de Amerikaanse ambassadeur in ons land. Kingdom Gould. In charmant gebroken, maar goed ver staanbaar Nederlands huldigde hij aan boord van de loodsboot,, Bella trix” te IJmuiden de bemannings leden van dit schip. Deze hadden tijdens een vliegende storm in de vroege morgenuren van de vijftien de januari van-dit jaar negen op varenden gered van de Amerikaanse sleepboot „Robin III”’, die voor de kust van IJmuiden is vergaan. ■Hl!"'1 HE MR'' I os pk, I I j 'lÉk ks ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze stadsredactie) ADVERTENTIE Paradijs- A. Vonk, IX' n -«ria Rjfksstraatweg 151*153 Byzamtiumstraat 15-17 Tel. 25 07 69 Tel. 31 36 70 Niet aanwezig op deze officiële huldi ging waren de redders van de tiende schipbreukeling van de „Robin TIJ”, de aan, van nog eens het lied „Tulpen uit Amster dam” zou zingen. Beeckestijn zelf is door de vele uren zonneschijn de laatste dagen in één grote bloementuin veranderd. Duizenden Charles-, Irene-, Levant-, Golden Har vest- en Eisenhowertulpen staan tussen het gras in bloei en tot eind mei kan de bezoeker van deze bloemen genieten. RIN* Bridgeclub. Het Juiste Bod houdt tweede paasdag voor de 25ste keer een bloemenbridgedrive in de zaal van Bra ma in de Dorpsstraat. Er Zullen 128 paren aan meedoen die bloemen ontvan gen van de Noordwijkerhoutse bollen kwekers. De drive begint om tien uur. Het liep ’s morgens om elf uur eigen lijk een beetje uit de hand, toen Martine Bijl in een open calèche arriveerde. Terwijl trompetters een vrolijke deun uitschetterden, drongen de belangstellen den zó op, dat de NCRV-televisieploeg, die opnamen maakte voor het programma „Muziek in Uw straatje” bijna onder de voet gelopen werd. Regisseuse Kitty Knappert moest ware charges uitvoeren en sloeg daarbij als politieagente-in-spé geen gek figuur. AI deze belangstelling was burgemees ter Reehorst niet onwelgevallig, want in een korte toespraak benutte hij zijn kans door voor pers en televisie nog eens te vertellen dat Velsen nog meer heeft dan Hoogovens en pieren. Hij roemde de kwaliteiten van Beeckestijn als landgoed, wandelpark en museum en hij nodigde Martine Bijl dan ook uit om voor de officiële naamgeving een korte De vergadering nam een motie waarin de tweede kamer-fractie DS’70 werd gevraagd te bevordéren dat de regering het wetsvoorstel voor fluori- dering van het drinkwater intrekt of dat de kamer het verwerpt, dat de regering zich actiever dan thans opstelt in de bestrijding van tandcariës door middel van het stimuleren van andere voedings gewoonten en een betere mondhygiëne en dat de regering onverwijld gefluori deerd keukenzout voor iedereen beschik baar maakt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-ZUID Het was woensdag allemaal heel gezellig in Beeckestijn, waar Martine Bijl, bekend van plaat, radio en televisie, een naar haar ge noemde nieuwe tulp ten doop hield. Zij deed dit in bijzijn van Velsens burge meester Reehorst, bloembollenkweker Piet Nijssen uit Santpoort en honderden genodigden en belangstellenden, die alle maal naar het landgoed waren gekomen om dit feestelijke voorjarsgebeuren mee te maken. Tegelijk met deze doop werd de opening van de bloembollenshow op Beeckestijn gehouden, waarvoor zo’n honderdvijftigduizend tulpen en andere bloemen beschikbaar waren gesteld. Zij zullen tot eind mei het landgoed in kleurige lentetooi zetten Tussen al dit moois werden 's middags televisieopnamen gemaakt met Herman Emmink, die onder het zingen van het hoogste lied zijn liefde voor Martine kenbaar maakte. De resultaten daarvan kunt U 29 april aanstaande op de beeld buis bewonderen. bemanningsleden van de zeesleper „Ti tan” van het IJmuidense bureau Wijs muller. Nadat destijds de negen drenke lingen aan boord van de loodsboot geno men waren, bleek namelijk nóg een man vermist te zijn. De „Titan” zocht op zee en pikte de Amerikaanse zeeman op uit de golven- Maar daar ging het nu aan boord van de loodsboot niet om en wellicht is het in het vuur van de huldiging over het hoofd gezien. HAARLEM- De rechtbank heeft op dinsdag 9 april in staat van faillissement verklaard: H. A. Koper, wonende in Zandvoort. Flemingstraat 328. rechter commissaris: mr. J. Vrij, curatrice: mej. mr. H. M. B. Thijssen, advocate en procureur in Haarlem. Wagenweg 61; de B. V. Aannemingsbedrijf A. de Groot, gevestigd in Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmermeer, Bosstraat 186, rechter commissaris: mr. J. Vrij, curator: mr. J. C. A. Korrel, advocaat en procureur in Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer, Kruisweg 656; P. J. Delies, voorheen pachter van de Stationsrestauratie in Zandvoort, wonende in Zandvoort, Boer- lagestraat 5, rechter-commissaris: mr. J. Vrij, curatrice: mej. mr. H. M. B. Rhijs- sen, advocate en procureur in Haarlem, Wagenweg 61; P. C. A. Weijens, schoon maker, wonende in Haarlem, Bakker straat 74 rd., rechter-commissaris: mr. J. Vrij, curator: mr. J. P. van Vulpen, advocaat en procureur in Haarlem, Schoterweg 3. De drie matrozen van de loodsboot, die hun leven voor de Amerikaanse zeelui waagden zijn de 41-jarige Jen Westra. de 34-jarige Wout van den Hoek en de 36-jarige Willem Petersen. Jen Westra herinnert het zich nog allemaal heel goed: „Ons schip had de noodseinen opgevangen en we koersten er onmiddellijk heen. Die Amerikaan was lek geslagen en zonk snel. Zeven van de bemanningsleden dreven op zee in een dinky. Eerst pikten we één man op. toen die zeven en later nog één. Bij de kleine sluis zijn ze gedebarkeerd. Om ongeveer kwart voor acht kregen we het bericht door, drie kwartier later was de zaak rond. Het kwam goed uit, want het was juist onze aflosdag.” Bij de feestelijkheden aan boord van de „Bellatrix” ontbrak de top van het loodswezen ook niet. Schout bij nacht G. de Graaf, de directeur-generaal van het Loodswezen was er en ook de directeur vat? het district IJmond, Kapitein ter Zee J. van Rijn. gang door het museum te maken. Daarna in het plantsoen voor de grote toegangsdeuren was het tijd voor de officiële plechtigheid waarbij Martine Bijl zich nog eens blij verrast toonde en nauwelijks woorden kon vinden bi haar dankwoord. Ze vond het allemaal heel prachtig en vooral heel knap van kwe ker Piet Nijssen, die terecht straalde achter zijn nieuwe prachtig rode Marti ne Bijl-tulpen. Presentator Gerard van de Berg mocht daarna voor de camera tussen handen en voeten van belangstel lenden zijn zegje doen en opnieuw werd Martine blij verrast, toen hij aankondig- de dat Herman Emmink. ook al bekend van radio en televisie, speciaal voor haai- De redders waren zichtbaar in hun nopjes met het Amerikaanse huldebe toon. Van de eigenaars van de „Robin” hadden zij taal noch teken vernomen. Wel hadden de drie mannen van de vrouw van één van de geredden al enkele dagen na de redding een ontroe rend telegram ontvangen. Dat wordt zuinig bewaard, evenals de oranje red dingsboei van de Amerikaanse sleper, die op zee bij de redding werd buitge maakt. Voor de foto, zonnig buiten in de sloep, werd die boei nog even getoond. Wegens gebrek aan baten zijn bij vonnis van de rechtbank van dinsdag 9 april opgeheven de faillissementen van: J. L. A. van Echteld, wonende in Hoofd dorp, gemeente Haarlemmermeer, Kruis weg 959, uitgesproken op 29 januari 1974. curator mr. J. C. A. Korrel in Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer; T. W. Baak, wonende in Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmermeer, Kinloze 88, uitgesproken op 4 december 1973. cura tor mr. J. C. A. Korrel in Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer; C. Damen, wonende in Zaandam, gemeente Zaan stad, Rosmolenstraat 53a, handelende onder de naam „Slagerij Ris”, in Wor- merveer, gemeente Zaanstad, Kromme- nieërweg 22-24, uitgesproken op 18 de cember 1973, curator mr. R. E. Gerritsen in Beverwijk. HAARLEM. De afdeling Haarlem en omgeving van DS’70 heeft tijdens een ledenvergadering besloten dat men mee zal doen aan de komende gemeente raadsverkiezingen in Bloemendaal en Haarlem. Gesteld werd dat de politieke visie van DS’70 van betekenis is en blijft voor de Haarlemse gemeenschap. Bij vonnis van de rechtbank van dins dag 9 april is, na gedaan verzet, vernie tigd de faillietverklaring van: F. Stef fens, wonende in Haarlem, Vooruitgang- straat 67, handelende onder de naam „Old Dutch” in Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer, Vijfhuizerdijk 181, uitgesproken op 26 maart 1974. curator mr. J. C. A. Korrel in Hoofddorp, ge meente Haarlemmermeer. Martine Bijl toont zich in bijzijn van kweker Piet Nijssen heel verguld met de naar haar vernoemde nieuwe tulp. De Amerikaanse ambassadeur temidden van de mensenredders. V.l.n.r. Willem Petersen, Wout van den Heuvel, kapitein H. Harmenzon, ambassadeur Kingdom Gould en Jan Westra, glunderend in de jol waarmee zij destijds in een vliegende zee< dobberden. UITLEENMAGAZIJNEN Morgen, op Goede Vrijdag zijn de magazijnen voor uitleen van verplegingsartikelen van de Stichting Samenwerkende Haarlemse Kruisverenigingen slechts kort geopend. Op 30 april, koninginnedag zijn de ma gazijnen de hele dag gesloten. Op Goede Vrijdag zijn de openingstijden in de Baden Powellstraat van 12.30 tot 13.30 uur, aan het Kenaupark van 11 tot 12 uur en in de Tesselschadestraat van 13 tot 14 uur. Aan kapitein H. Harmenzon van de „Bellatrix” overhandigde hij daarna een in fraaie krul-letters geschreven, inge lijste oorkonde. De ambassadeur, die vergezeld was van de marine-attaché van de Verenigde Staten, captain W. Folger, memoreerde in het kort nog eens de heldhaftige daad van de drie redders die in een jol dobberend negen man van de verdrinkingsdood hebben gered. Hij prees hun uitmuntend zeemanschap en heldenmoed. Daarna onderhield hij zich enige tijd genoeglijk met de beman ningsleden van de „Bellatrix” en er werd een vrolijk glaasje gedronken op de goede afloop van toen. De reparatie van een kleine deuk of vrngerdieps kras op Uw wagen kost at gauw een paar hon derd gulden. Dat kunt U zelf verdienen I Met TEOFLUX autolak en vulpasta kunt U zelf diesohade herstellen. Jazeker, ook U meneert TEOFLUX autolak is in elke kleur verkrijgbaar. En... TEOFLUX is öök met de kwast volkomen streeploos aan te brengen. Inlichtingen, handleiding en goede raad, ook over hel wegwerken van roestplekken, krijgt Ubij Haarlem: Vertind. Krug-Kerrebijn, Julianapark 52-54. Haarlem: Fa. W. Mensink, Glas- blazerstraat 20. Haarlem: Fa. Tjade Petri, Schalk- wijkerstraat 17. Haarlem: Fa. Smit, Kloosterstr. 1. Heemstede: Fa. H. Ree, Binnen weg 89 Heemstede: Fa. Tibbe, Raadhuis- straat 92 Hillegom: Fa. H. J. Wekking. Hoofdstraat 88. Hoofddorp: Fa. Nic. v. Duin. Con courslaan 17. Santpoort: De Wolf van 1833 b.v., Hoofdstraat 158. Zandvoort: Keur-Verf, weg 2. Zwanenburg: Verfh. J. Wilgenlaan 98. ’al" ".Mij I J j|ir 1 UZ j iSs F 1 ''SiujlM I 4É? I ''"iijB 1 i ,W! ■HhlitiUijlwihu. ih>nnuH; ■F L ,'7'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13