laten perfecte Dakota vliegen Albert Mol 40 jaa ALIAS op toneel ZERO AGENDA UIT. osbmk Pim en Wim Frédéric Meinders- een jonge klavierleeuw terug in WITTE BIOSCOOP yvijzer STUDIO ROXY Sherry CINEMA PALACE ZERO’S ZIENEMA lig APRIL DONDERDAG 1 1 19 74 21 KUNST I v.a. Muziek en Toneel Toneelschuur KUNSTTIPS T en toonstellingen Wie Spanje kentkent Osborne sherry Bioscopen ka’ I* SC Calidad Superior IN DE PAASWEEK komen de Haarlemse bioscopen met twee landelijke premières die beide al bij voorbaat een zekere reputatie ge nieten: Lido brengt „Dakota”, de nieuwste film van het duo Pim de la Parra-Wim Verstappen, waar over we al uitvoerig en met het nodige enthousiasme bericht heb ben; Palace brengt gelijktijdig met Tuschinski in Amsterdam „Papil lon”, een sterke verfilming van de wereldberoemde gelijknamige ro man van Henri Charrière met Steve McQueen en Dustin Hoffman in de hoofdrollen. mooie rol van kees brusse 1 hij ^25 CHARLES BOOST CHARLES BOOST ADVERTENTIE met twee Poèmes en Vers la Flamme opus 72. Albert Mol heeft in zijn 40- jarige toneelcarrière tiental len typetjes neergezet. Hier speelt hij de rol van de moe der in A Star is born. Het misbruik dat in alle regionen ge maakt wordt van het simpele geloof van Antonia geeft aanleiding tot een wrange, in geweld eindigende film. Co. HAARLEMS Christelijk Mannenkoor, dat tot de betere zangensembles in deze omge- Tweede Paasdag brengt to neelgroep Theater uit Arnhem 'savonds het blijspel Nina van André Roussin. In dit stuk spe len onder regie van Jan Teu- lings. Eric van der Donk. Wil lem Paul Edelman, Ina van Faassen, Ton Kuyl en de regis seur zelf. Bariton en cabaretier Fons Jansen. Kees Brusse en Monique van der Ven in Dakota. De bezetting is als volgt: Wil van Slogteren, gitaar; Allen Laurillard, saxen en fluit; Ge- orge Bretz, piano; Kees van Zeist, slagwerk en Marcel Hen driks, bas. Vrijdag om 21 uur een optre den van folkartiest Phil Dow ner. middag om 17 uur geopend door de directeur van de stede lijke musea in Gouda, dr. J. Schouten, en duurt tot en met 5 mei. De expositie is dagelijks geopend van 13-17 uur. van Rachmaninov twee prélu des spelen, aangevuld met Mo ment muscial opus 16 no. 3 en Etude-tableau opus 39 no. 9. Skriabin is vertegenwoordigd Medewerking wordt verleend door organist René Rakier en de brassband Arti et Religoni onder directie van Cornells J. A. de Smit. Het koor staat onder leiding van Nico Ringels. De avond wordt geopend met werken van Diepenbrock en Lendvai, waarna de brassband zal soleren in een menuet van Handel en een compositie van Henry Wood. Rakier is te be luisteren in een koraal voorspel van Brhrns, terwijl het ge deelte na de pauze wordt afge sloten met Les Martyrs van Gounod en Die Ehre Gottes aus der Natur. Na de pauze volgen onder meer een orgelsolo, door Franck gecomponeerd en wer ken van Pracht, Rische, Bock, Ball en Gerhardt. De toegangs prijs bedraagt 3,75. „Nina” is een amusant brokje Frans boulevardtoneel dat door Theater op overtuigende wijze wordt neergezet. Teulings heeft met zijn regie precies de juiste toon en sfeer getroffen, half satirisch en half kluchtig met af en toe een tikkeltje niet serieus bedoelde Weltschmerz. Er is een juweel van een decor dat door Frans Vosse is ont worpen. IEDEREEN HEEFT tenminste gehoord van de roman „Papillon”, het onsenti mentele verslag van Henri Charrière over zijn verblijf in de strafkolonie in Frans Guyana na de moord op een souteneur en over zijn talrijke vergeefse pogingen tot onstnapping die slechts even zoveel aanleidingen werden om nog wreder strafmethodes toe te passen ten einde het moreel van de vluchteling te breken. „Papillon” was een onthullend en schokkend boek en dat is de verfil ming ervan onder regie van Franklin J. Schaffner (maker van Patton” en van „Nicholas an Alexandra”) ook geworden. Wil van Slogteren, gitarist van de groep Alias. LANDSCHAPSSTRUCTUREN REN en begrafenisobjecten de Haarlemse kunstenaar Karei Slingervoet worden tot en met 3 mei tentoongesteld in het ge bouw Noord-Holland (Provinci ale Planologische Dienst) aan de J. J. Hamelinkstraat-hoek Buitenrustbrug-Schipholweg. De expositie is dagelijks geo pend van 9-17 uur, behalve op de zaterdagen en zondagen. WERK VAN de schilderes Rie Bouters en de keramiste Babs van Elsdingen wordt geëxposeerd in galerie Eijlders, Haltestraat 77 in Zandvoort. De tentoonstelling wordt zaterdag- Voor vrolijker amusement kan men verder deze dagen terecht bij Roxy, waarheen „De Dokter verzuipt” verhuisd is, naar Luxor, waar Disney aanwezig is met zijn „101 Dalmatiërs” of naar Frans Hals waar „De vrolijke ontucht in Ti rol" nog dagelijks plaatsheeft- naakt en bedscènes heeft zich geconcentreerd op het on derwerp en een mannelijke film gemaakt die aanzienlijk meer diepgang heeft dan vorig werk van het tweetal. Het ge heel is verder van een professi onele perfectie, waardoor „Da kota” tot het beste werkstuk van Scorpio Film gerekend kan worden. Niet in de laatste plaats door een onopvallend ge bruik door de beide camera mannen (Jan de Bont en Theo van de Sande) van de visuele mogelijkheden die Aruba. Cu rasao of een mistig Ameland te bieden hebben; en door een uiterst terughoudend gespeelde en fascinerende rol van Kees Brusse, een prestatie van inter nationale allure is. DRIE KUNSTENAARS laten tot 5 mei werk zien in galerie Epoque, Zandvoortselaan 2 in Heemstede. Het zijn Pierre Spalaïkovitch, in 1946 in Bel grado geboren maar thans in Frankrijk woonachtig. Peter Poyck uit Limburg en de Am sterdamse keramiste Mar ja Hooft. Epoque is woensdag tot en met zaterdag geopend van 13-18 uur. Op zondag tussen 13.30-16.30 uur en bovendien op donderdagavond tussen 19-21.30 uur. IN GALERIE ’t Hart, Kon. Wilhelminakade 74 in IJmuiden exposeert vanaf vrijdag tot en met 10 mei de in Laren wonen de kunstenaar Elbertus Majoor. Te zien zijn onder meer colla ges in kleur en in zwart-wit. De vanzelfsprekendheid waarmee een gevangene hier gedegradeerd wordt tot een onmenselijk wezen, beroofd van ie dere vorm van vrijheid en zelfrespect, is aangrijpend, vooral omdat een en ander in verband gebracht kan worden met vergelijkbare situaties in strafkampen en politieke gevangenissen zoals ze nu nog over de hele wereld bestaan. produktie treden van Monique van de Ven en cameraman Jan de Bont heeft natuurlijk zijn sporen achtergelaten, de filmers hebben hier en daar van het oorspronkelijke scenario moe ten afwijken, ze hebben wat moeten improviseren en de ge wenste continuïteit niet altijd kunnen aanhouden, maar er is toch een film uit de bus geko men die voortdurend boeiend is om naar te kijken en die vol doende „verhaal” heeft meege kregen om met de nodige span ning de gebeurtenissen te vol gen. Kees Brusse is in het scena rio van Charles Gormley, John ny Rankin, Jan en Harry Ver stappen (die zich daarbij ba seerde op een gegeven van Wim Verstappen) de eenzame piloot die met zijn oude Dakota een soort vrachtdienst onder houd in het Caraïbische gebied en niet voor wat smokkelwerk terugdeinst als het hem geld genoeg opbrengt om zijn enige maar dure liefhebberij, het vliegen, te kunnen voortzetten. Als de rijke en verwende Claudia (Monique van de Ven) met veel geld privé-vluchtjes wil maken, kennelijk met de bedoeling de knappe piloot te strikken, weigert hij, maar moet dan wel een klandestien karweitje aannemen om zijn fi nanciële situatie op peil te hou den. De affaire wordt ontdekt en om aan de gevolgen te ontko men vliegt hij in een ruk van Curacao naar Nederland, on derweg tankend vanuit de cabi ne die met olievaten is volge- „DAKOTA", NIEUWSTE film Can het onafscheidelijke paar Verstappen-De la Parra, is deze week behalve in het Haarlemse Lido in 12 andere bioscopen in ons land van start gegaan. De film heeft te kampen gehad net nagenoeg alle tegenslagen die zich bij het maken van een film kunnen voordoen. Het heeft deze nieuwe Pim en Wim ■produktie gezien de publiciteit in de (landelijke) bladen niet aan voorreclame ontbroken. DE NIEUWE Amsterdamse jazzformatie Alias trof bij haar eerste optreden, dat in januari van dit jaar plaatsgreep in ge bouw ZERO aan de Bakenes- sergracht, een zo’n enthousiast publiek dat de groep heeft be sloten snel terug te komen. Alias is zaterdagavond om 22.30 uur opnieuw in het voormalige Electric Centre te beluisteren. NA VANAVOND en zaterdagavond om 20 00 nog de Perzische film „De Koe” gedraaid te hebben, komt Zerozie- nema de volgende week op 16, 17, 18, 20 (twee voorstellingen, resp. om 20.00 en 23.00 uur) en 24 april met de wereldpre mière van Robbe Grillet’s „Glissement Progressifs du Plaisir”. Alain Robbe Op vrijdag 12 april is De Witte Bio scoop op het gebruikelijke tijdstip 22.30 uur present met een Cubaanse film uit 1971. Daarin wordt een gebeurtenis op gehaald die gedeeltelijk berust op wer kelijkheid en zich in 1938 afspeelde rond een eenvoudige dorpsvrouw die ontdekt dat zij zieken kan genezen met water. (De titel luidt dan ook „De Dagen van het Water”). Het dorp verandert in een soort Cubaans Lourdes en iedereen, niet alleen de zieken, trachten te profiteren van haar z.g. bovennatuurlijke gaven. DUSTIN HOFFMAN kan men in een heel ander soort rol terugzien in „Little big Man”, het door Arthur Penn ver filmd verhaal van de oudste pionier uit het wilde westen die opgevoed wordt bij Indiane, terugkeert in de blanke maat schappij, maar de kant van de verdrukte Indianen kiest als hij een georganiseerde uitmoording van Roodhuiden meemaakt. Hij helpt dan zelfs mee generaal custer in de historische slag bij Little Big Hom te doden. Steve McQueen is aangrijpend als de man die zich blijft vasklampen aan de geringe overlevingskansen en die blijft uitzien naar de vrijheid. En Dustin Hoff man is aandoénlijk als Papillon’s cel maat. Geen vrolijke film ook al zege viert tenslotte de wilskracht van hoofd persoon. Rijksmuseuin Vincent van Gogh (Paulus Pot. terstrj: t.e.m. 28 april World Press Photo”. Geopend dagelijks 1017 uur, zon- en feest dagen 1317 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): t.e.m. 17 april wandkleden en textielsculpturen van Sheila Hicks. T.e.m. 15 april affiches, boekomslagen, illustraties en zeefdruiken van Tadanori Yokoo en werken van leden van de kunstenaarsverenigingen „De Keerk ring” en „De Brug”. T.e.m. 21 april beelden van Iginio Balderi: „7 variaties op een thema” en objecten van Carel Balth. T.e.m. 28 april werk van Armando en schilderijen, objecten en tekeningen van Roger Raveel. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-17 uur en 19—22.30 uur. zaterdag 9.3017 uur, zon en feestdagen 1317 uur. Grillet, de belangrijkste figuur van de „Nouveau Roman” die scenario en tek sten schreef voor „L’Année demière a Marlenbad”, heeft zelf enige films ge maakt („ITmmortelle”, „Trans Europ Ex press”) en is na lang zwijgen op het laatste Film International te Rotterdam plotseling met twee films vertegenwoor digd geweest: „L’Eden et après” en „Glissements” die onmiddellijk de keu ring in het geweer bracht. Als in vorig werk en trouwens ook als in zijn romans speelt Robbe-Grillet met tijd en plaats en materealiseert zijn ge dachten en gevoelens, waarbij de erotiek in verschillende aspecten een belangrijke rol speelt. ving mag worden gerekend, geeft donderdag 18 april een interessante uitvoering in de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem-Noord. Aanvang 20 uur. Concertgebouw (Van Baerlestr.): donderdag 11 april, gr. zaal 20.15 uur: Abonnementencon cert. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 11 april, 20.15 uur: Publiekstheater „De Hol landse ronselaar” van George Farquhar- Chiem van Houweninge. Vrijdag 12 en za terdag 13 april, 20.15 uur: Internationaal Folkloristisch Danstheater. Zondag 14 april, 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe „Wilden” van Christopher Hampton. Maandag 15 april 20 uur Ned. Operastichting: Giacomo Puccini „La Bohème”, m.m.v. het Amster dam Philharmonisch Orkest o.l.v. Bohumil Gregor. Dinsdag 16 april, 20.15 uur: Haagse Comedie: „De zottin van Chaillot’' van Jean Giraudoux. Woensdag 17 april, 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe „Wilden” van Chris topher Hampton. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): t.e.m. 19 april dagelijks 20.15 uur: „Slippers”, blijspel van Alan Ayckbourn met Mary Dresselhuys, Guus Hermus. Willeke Alberti e.a. Theater De Brakke Grond (Nes): t.e.m. 13 april, dagelijks 20.30 uur: Nieuwe Komedie „Kouwe kermis” van Anton Quintana. 16 t.e.m. 2o april, dagelijks 20.30 uur: Toneel groep Centrum „Sterf de moord”. Kleine Bellevue (Leidsekade)t.e.m. 28 april, dagelijks (beh. maandag en dinsdag) 20.30 uur: „Rood en Bloot” met Joris Schiks enFlip Hallema. Theater Tingel Tangel (N. Z. Voorburgwall t.e.m 20 april, dagelijks (beh. maandag) 20 30 uur: Kabaret Ivo de Wijs: „Beschaafd amusement” met Ivo de Wijs, Pieter Nie- wint, Aggie Terlingen en Richard Frltschy. Shaffy Theater (Keizersgracht): t.e.m. dinsdag 30 april, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: Shaffyzaal: Funhouse Classics. Konsertzaal: dagelijks 20.30 uur (beh. zon dag en maandag) Toneelgroep Baal: „Baal” van Bertolt BRECHT. Vrijdag 12, zaterdag 13 april, zuilenzaal 24 uur: Mime: Bond voor MIME Beoefenaars. Dinsdag 16 t.e.m. 30 april, dagelijks (beh. zondag en maandag)) 20.30 uur: zuilenzaal: Szjatsh: „Buikorgel voor 2 heren” en „De Bokser en Show down”. FONS JANSEN laat zich de ze week van twee kanten zien in Haarlem. Vanavond brengt hij in de Stadsschouwburg aan het Wilsonsplein een van de laatste voorstellingen van zijn cabaretprogramma Kwartetten. Woensdag 17 april verhuist Jansen naar het Concertgebouw voor „een ongewoon recital”. Zoals bekend is Fons Jansen sinds geruime tijd ook zanger van het klassieke lied en dat heeft ertoe geleid dat Jansen ook op dit terrein een professi onele carrière wil opbouwen. Met Frans van Dalen aan de piano brengt hij een uitgebreid recital van in hoofdzaak ro mantische liederen. Enkele componisten: Schubert, Schu mann, Mozart, Scarlatti, Hay den en Beethoven. Het concert, dat om 22 uur begint, wordt aangevuld met een optreden van Het Kwartet- je. Vier muzikanten uit de Li mehouse Jazz Band: Remco van der Gugten (klarinet en saxen), Paul Habraken (trom bone en sousafoon), Henk Kuy- per (banjo) en Henk Klijn (wasbord) laten horen dat ze ook in kleinere bezetting uitste kende muziek kunnen maken. NOG EEN tip voor liefheb bers van lichte muziek: het zeer muzikale cabaret van Her man de Waag Erbé geeft zaterdag de tweede uitvoering van het programma Ravelijn in Haarloheim. Smedestraat 23 in Haarlem. Aanvang 20.30 uur. stouwd en kampend met het uitvallen van een motor. Een herhaling van Lindberghs non- stop vlucht naar Parijs. Dick de Boer, zoals de eenza me piloot heet, landt op Ame land en dat geeft hem de kans, na een vluchtig bezoek aan zijn ex-vrouw en aan een paar vrienden in Holland, op één motor het luchtruim te kiezen om zijn geluk ergens in Noord- Afrika te gaan proberen. Op overtuigende manier heeft re gisseur Wim Verstappen on danks alle tegenslagen zijn oor spronkelijke thema, de band tussen mens en machine en het vrijheidsideaal dat de Dakota symboliseert uitgewerkt Zon der afleidende manoeuvres van NACHTVOORSTELLINGEN biedt Pa lace met „De Apenplaneet”, Frans Hals met „De Dochter van Jack de Ripper” en Roxy waar het schitterend verfilmde melodrama „De dood in Venetië” van Visconti draait. „Alle leeftijden-films” tenslotte in Palace (Lucky Luke), in Lido: (Nanu, zoon van de jungle) en Studio die zowel een Pippi aflevering heeft als De Circusheld, een van de beste Danny Kaye-films. tot de AANKOMENDE ge neratie van jonge „klavierleeu- Wen’ kan zonder twijfel de pi- anist Frédéric Meinders worden gerekend. Deze in 1946 geboren musicus, die van Nikita Maga- zijn muzikale vorming kreeg, brak twee jaar geleden overduidelijk door. In dat jaar behaalde hij in Oslo de eerste pril's op het internationale wiabin-concours, na in Ne derland het nationale Skriabin- eoncours te hebben gewonnen, sindsdien beschouwt men «einders als een reeds voor hef jelijk kenner van deze com ponist. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192): Jules Crolset In „Help! De dokter verzuipt”, toeg. a.l. Dag. 13.30. 16. 19 en 21.30 uur. Alhambra II: Marlon Brando in „Last tango in Paris”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, beide paasd. 13.45. 16.15, 19.16 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., tel. 234876): Charlton Heston in „De drie Musketiers”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. beide paasdag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., 66227): Julie Christie in ..Don’t look now”, toeg. 18 j. Dag. 13.45. 18, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): Dean Reed THEATER komt daags na de voorstelling van Nina in Haar lem op dinsdagavond met Uit komst in de Stadsschouwburg in Velsen. Anders dan met Roussin is de Arnhemse toneel groep met dit werk van Heijer- mans er niet in geslaagd een geloofwaardige voorstelling te maken. Uitkomst is bij Theater een nogal grof en ongenuan ceerd stuk geworden, waarin weinig recht wordt gedaan aan de ondertitel „Spel van droom en leven.” Theater maakt van Uitkomst door het té realisti sche spel in feite een veel te gedateerd stuk, waarin onmid dellijk opvalt dat de maat schappij-kritische elementen bij Heijermans nodig zijn voor een waarschuwing tegen sociale misstanden die grotendeels zijn opgeheven. Uitkomst wordt geregisseerd door Elise Hoomans en heeft in de hoofdrollen Jan van Eijnt- hoven, Fenneke Andreae, Trees van der Donck. Jan Ver hoeven. Pauline van Rhenen. Pim Peters en Bernhard Droog. HET SCHAFTTIJDTHEA- TER is vanavond in de Toneel schuur met Pinter’s De Min naar. Volgende week donderdag volgt weer een „schafttijd”- ’oorsteiling. Het theater speelt ton om 12.30 uur in het Bavo- gebouw aan de Smedestraat 23 ~öe typisten.” Eind deze maand gaat „Niet ik”, het laatste toneelstuk van Beckett in première. Toneel groep The Family geeft de eer ste voorstelling i n Nederland Want hoe negatief de publi- katies rond „Dakota” mochten klinken, hoe mislukt de film uit de berichten ook naar voren mocht komen, de titel is inmid dels een begrip geworden en op een „cast” met namen als Kees Brusse. Monique van de Ven en Willeke van Ammelrooy zal de nieuwsgierigheid het winnen van de twijfel. Werken van Skriabin staan op het programma dat «einders vrijdagavond in het concertgebouw in Haarlem zal uitvoeren. drie composities ortnen de afsluiting van het wncert dat zeer romantisch be- smt met een barcarolle en zes azurka's van Chopin. Vervol- Fnu klinkt van Liszt Vallée ubermann en zal de pianist DE VOOR woensdag geplande voorstelling van De Spinse, het nieuwe toneelspel van Herman van Veen, zal wegens ziekte van Els de Boer, een der me- tospelenden, niet doorgaan. Hiervoor in de plaats zal Her man van Veen zelf een voor stelling geven, waarbij hij wordt terzijde gestaan door Harry Sacksioni (gitaar), Erik van de Wurff (orgel) en Hans Koppes (euphnoium). Op donderdag 18 april (en vervolgens vrijdag en zaterdag) Gerard recente in de brengt Centrum van temmens zijn meest toneelstuk Souvenirs schouwburg. van dit stuk in vertaling van Jacoba van Velde onder regie van Adrian Brine. De Toneel schuur haalt het stuk in twee try-out uitvoeringen naar Haarlem, op woensdag 17 en donderdag 18 april. Samen met deze belangrijke première gaat een ander stuk van Beckett, Krapp’s laatste band, eveneens in vertaling van Jacoba van Velde. Deze twee eenakters worden gespeeld door Gees Linnebank (als Kil in de Fami- ly-serie). die niet alleen „de mond” in „Niet ik maar ook de oude en de jonge Krapp zal spelen. „Niet ik” is een monoloog van een pas gestorven vrouw. Ze voelt zich in het hierna maals verplicht om over haar leven te spreken. Het is een simpele ziel, die gedurende haar leven bijna sprakeloos is geweest. In het hiernamaals komén eindelijk haar tot dan toe onderdrukte gevoelens en gedachten los. DE HAARLEMSE Jazz Club haalt vrijdagavond een nog vrijwel onbekende oude-stijl formatie naar de Egelantier: de String and Brass Band. Een kwartet zeer sterk spelende musici die in tal van andere orkesten reeds lang hun sporen verdienden. Het zijn Peter Ros (kornet, jug en kazoo), Guido Nielsen (viool, piano en ka zoo), Ed Nieuwenhuijse (banjo en kazoo) en pianiste Ellen T^hépass. in „Vuisten-Bonen en karate”, toeg, 14 jj Dag. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk. 248933). „Vrouwen die uit de ban springen”, toeg. 18 j. Doori. voorst, dag. 13. 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak, 245645): Bud Spencer in „Zij noemden hem platvoet", toeg. 14 j. Dag. (ook 2e paasd.) 9.15, 11.30. 13.45, 16, 19.15 en 21.30 uur, le paasd. 11.30 uur enz. Cineac (Heg. Breestr., 243639): elke ochtend en middag (ook 2e paasd.) 9.30, 11.30, 13.30 en 15.30 uur, le paasd. 11.30 uur enz. Walt Disneys „101 Dalmatlners”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Louis de Funes in „De avonturen van „Rabbi Jacob”, toeg. a.l. Cinetol (R. Tolstoistr., 722291): Steve McQueen in „The Getaway”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 22 uur. City (Leidseplein. 234579): „Laat 't maar aan ons over”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 ur. City 2: Louis de Funes in „De avonturen van Rabbi” Jacob”, toeg. a.l. City 3: Pact met de duivel”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.45 uur. Beide paasd. 13.15. 15.45, 18.45 en 21.15 'uur. Corso (Kalverstr., 234561): Peter Steiner in „Vrolijke ontucht in Tirol’, toeg. 18 j. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (ApoUolaan, 723853): Louis de Funes in „De eend en de Cadillac”, toeg. a.l. Dag. 14 (beh. wo.midd.) en 20 uur. Flora (Amstelstr., 230469): Clint Eastwood in „Where eagles dare”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Krlterlon (Roetersstr., 231708): „Lonesome Cowboys”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.45 en 22 uur, belde paas. 13.30, 15.45, 19.45 en 22 uur. Leidseplein Theater (235909): Al Pacino in „Serpico”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 2» uur. Beide paasd. 13.15, 16, 19.15 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk. 245549): Lee Siun in „De duivelse karatebende”. toeg. 18 j. Dag. 15.30. 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr., 230855): Tom Schott in „Hercules contra Karate”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parislen (Nieuwendijk, 242933): „Het zondige bed", toegg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30. 15.30, 17.30. 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542-223541): Kees Brusse in „Dakota”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, belde paasd. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723483): Gregory Peck in „De kanonnen van Navarone”, toeg, 14 j. Dag. 20 uur elke midd. 14 uur, paasd. 13 en 15.15 uur „Heidi” toeg. a.l. Rivoli (boven Rialto): Charlie Chaplin: Mo dern Times”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, paasd. 13.30, 15.45, 19.30 en 22.30 uur. Roxy (Kalverstr. 232809): Roger Moore in „Live and let die”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Tom Scott in „Hercules contra Karate”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 13.30. 15.45. 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion, 231708): Jane Fon da in „Cat Ballou”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur. paasd. 14, 16.15. 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): dagelijks 19.45 en 22 uur, zaterdag alleen 22 uur „H caso Mattel”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 19.45 en 22 uur „La Salamandre”, toeg. 18 j. Tuschinsky (Reg. Breestr., 62633): Steve McQueen in „Papillon)”. toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Tuschinsky 2: Jesus Christ Superstar”, toeg. a.l. dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za. en paasd. 13.45 16.15, 19.15 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Ronny Ho ward in „American Graffiti”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, paasd. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. De nieuwsgierigen zullen er geen spijt van hebben, want al krijgen ze een film met hiaten te zien die in verschillende op zichten niet „af” is, wat ze te zien krijgen is van een perfec tie die „Dakota” makkelijk tot de beste film van het tweetal maakt. Het halverwege uit de DE STADSSCHOUWBURG in Haarlem heeft in dit paas- weekeinde een gevarieerd pro gramma. De pret begint zater dagavond met Albert Mol, die lijn 40-jarige toneeljubileum tiert. Een vlotte show van spel, mg, dans en mime, waarbij de succesvolle acteur terzijde wordt gestaan door actrice Corrie van Gorp, danser Mari no, musicus Tonny Schiffer- stein en als nieuwe attractie Si/toia de Leur.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21