Gemeentebestuur attent gemaakt op ontbreken van buurthuis in Zeewijk Auto raakte uit bocht bij Parkweg 5. Martine Bijl hield nieuwe tulp ten doop Stralend lentefeest op Beeckestijn stand VAN NIEL )S Nappa kleding VELDHUIS 1 Bi,iK--" w - 1 burgerzaal van velsen door de jeugd W(J( 1 „BEZET” A, „iffl PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 11 APRIL 197 4 (Van een onzer verslaggevers) Voorbeeld HORLOGERIE A IT D voor dames en heren •n B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 HEEMSKERK VELSEN Woensdagmorgen leek het er even op alsof de Burger zaal van het Velsense stadhuis zo waar door enige tientallen kinderen en hun leidsters was bezet. Zij had den immers voor het grootste deel op de marmeren vloer plaatsgeno men en demonstreerden daarbij met spreekkoren en borden met teksten als „Wij vragen een buurthuis!” en „Wij kunnen niet knutselen”. Van een bezetting was evenwel geen sprake, alleen van een tegenwoor dig zogenoemde „ludieke” bijeen komst, met de bedoeling de burge meester van Velsen, drs. J. Ree horst ruim vijfhonderd, in Zeewijk verzamelde handtekeningen aan te bieden. hl fel I 1 I. 1^1,- J1 Al -- ik I o (Van een onzer verslaggevers) vier met Westminster speelwerk HAARLEM GROTE HOUTSTRAAT 86 Speciaalzaak sinds 1883 TEL. 31 29 34 ADVERTENTIE I O ADVERTENTIE ÏATIE I In afwachting van de komst van de bur gemeester was er in de Burgerzaal nog tijd voor een vrolijk dansje. lijsten met de bedoeling hiermee bij het gemeentebestuur van Velsen de nodige aandacht voor dit probleem te vragen. En het resultaat van deze actie werd de burgemeester nu woensdag op de reeds vermelde originele wijze aangeboden. Tussen al dit moois werden ’s middags televisieopnamen gemaakt met Herman OVERLEDEN: Nicolaas Klijn, 63 jaar; Maartje IJff- Boekel, 78 jaar. Sportfondsenbad In het Beverwijk- se Sportfondsenbad zijn dertien kleuters geslaagd voor het kleuterbrevet. Tien kinderen behaalden het B-diploma, één het diploma A en zes het C-diploma. Autobox opengebroken In de Be- verwijkse Lindberghstraat is vannacht een autobox opengebroken. Voor circa f800 aan gereedschap wordt vermist. Nadat de burgemeester vervolgens de handtekeningen van de kinderen in ont vangst had genomen, bracht hij hen onder het oog dat een compleet gemeen tebestuur bestaat uit een burgemeester, een secretaris, wethouders en een ge meenteraad. Waarmee de burgemeester dus maar wilde zeggen dat het gevraag de buurthuis niet alleen van hem afhan kelijk is. Burgemeester Reehorst beloof de echter het verzoek in het college te bespreken, waarbij zal worden bekeken „wat we voor jullie kunnen doen”. Met deze toezegging van de burge meester kon het bezoek aan het stadhuis voor beëindigd worden verklaard, echter niet voordat de kinderen en hun bege leidsters nog een verfrissing was aange boden. ONDERTROUWD: Eugenius C. van Putten en Cornelis M. Witlox; Johannes W. M. Evenhuis en Grazia Di Mattia; Willem T. van Hool- werff en Margaretha C. v. Tunen: Leo- nardus T. Steeman en Levina Jansen; Gerke J. Dijkstra en Aaltje M. Luiting; Lucretius H. Sintniklaas en Cornelia M. Denneman; Adrianus C. Schelvis en Henriëtte Rendering; Lourentius C. Duin en Wilhelmina C. v. Duivenvoorde; Ro bert V. van Dijck en Elisabeth Schaap; Barbarus A. R. v. Wanrooij en Wilhel mina F. Reij. Martine Bijl toont zich in bijzijn van kweker Piet Nijssen heel verguld met de naar haar vernoemde nieuwe tulp. altijd bijzonder netjes uitziet”. Ook was hij vol lof over de manier waarop in deze wijk de Luilak-feesten steeds wor den’ georganiseerd, waarmee men onge twijfeld veel vernielingen heeft voorko men. Het was hem dan ook een genoe gen te hebben vernomen dat er ook voor dit jaar weer plannen in deze richting bestaan. wel bijzonder moeilijk wordt gemaakt de kinderen by de natuur te betrekken. Vervolgens sprak mevrouw H. van Zeelt-Muller namens de „Groene MAO”, om de burgemeester nog eens te wijzen op het ontbreken van een buurthuis in Zeewijk, ofschoon hier toch een grote behoefte aan bestaat. Zij had daarbij de suggestie om een aan het Zeewijkplein leegstaand winkelpand voor dit doel te bestemmen Ook vestigde mevrouw Zeelt nog even de aandacht op de vele hekken waar in deze omgeving de duinen mee worden afgesloten, zodat het hier GETROUWD: Rudolphus M. Edelbroek en Wilhelmi na J. M. Geurtsen; Johan J. de Valk en Weldetrudis Bakker; Franciscus van Aalst en Johanna T. M. v. Grevenhof; Rudolf den Butter en Anna M. L. Ruij- ter; Willem R. de Vries en L. Wielinga. Burgemeester Reehorst, die bij zijn binnenkomst door de jeugd met gejuich werd begroet, wilde niet nalaten van deze gelegenheid gebruik te maken om de kinderen te prijzen voor het goede voorbeeld dat zij met het schoonhouden van hun wijk aan oudere inwoners heb ben gegeven. Met als gevolg dat het er volgens de burgemeester „in Zeewijk Emmink, die onder het zingen van het hoogste lied zijn liefde voor Martine kenbaar maakte. De resultaten daarvan kunt U 29 april aanstaande op de beeld buis bewonderen. GEBOREN: Barbra, d.v. C. Q. J. Mienis en M. A. A. Lippinkhof; Michel, z.v. R. J. Mol en W. B. de Jong; Sander, z.v. G. Wagter en S. J. Duijs; Heiko M., z.v. W. Wijnia en F. H. van Galen; Eva M., d.v. T. V. Deen en M. A. Hansen; Bianca, d.v. W. Bos huizen en G. M. Oostinjen; Taco A., z.v. K. Kiers en J. W. Kuiper; Dave D. J. z.v. J. G. Schoonenberg en A. T. Hofland; Marion d.v. T. H. Hendriks en A. B. W. Meijer; Brenda P. A. d.v. J. C. Bijman en A. C. Mors; Wendy, d.v. T. N. A. de Wit en M. J. Nijman; Michel H., z.v. W. Dijkstra en C. M. H. Meijland. grote bloementuin veranderd. Duizenden. Charles-, Irene-, Levant-, Golden Har vest- en Eisenhowertulpen staan tussen het gras in bloei en tot eind mei kan de bezoeker van deze bloemen genieten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-ZUID Het was woensdag allemaal heel gezellig in Beeckestijn, waar Martine Bijl, bekend van plaat, radio en televisie, een naar baar ge noemde nieuwe tulp ten doop hield. Zij deed dit in bijzijn van Velsens burge meester Reehorst, bloembollenkweker Piet Nijssen uit Santpoort en honderden genodigden en belangstellenden, die alle maal naar het landgoed waren gekomen om dit feestelijke voorjarsgebeuren mee te maken. Tegelijk met deze doop werd de opening van de bloembollenshow op Beeckestijn gehouden, waarvoor zo’n honderdvijftigduizend tulpen en andere bloemen beschikbaar waren gesteld. Zij zullen tot eind mei het landgoed in kleurige lentetooi zetten da, Bilbao, IJmuiden; Rijnborg, Delfzijl, Beverwijk; Shushenk'oe, Tallin; Prinsen beek, Rouen; Eliation, Colchester, Zaan dam; Rijnstroom, Shoreham; Resolute, Dundee; Ubena, Hamburg; Correet, Ko penhagen; Reestborg, Delfzijl; Estonia, Le Havre; Baltysky-55, Antwerpen; Ga nymedes, Zeebrugge; Tide-2, Drogeda; Marshel Biryuzov, Zwarte Zee; Jacob Becker, Gothenburg, IJmuiden; Norder- steds, Rochester, IJmuiden; Argus-6, Noordzee, IJmuiden. Donderdag gearriveerd: Clasonborg, Confreville; Jointyne, Aberdeen; Roelof Holwerda, Leith; Benarkle, Londen; Ca- nis, Bergen; Estebrugge, Rochester. Donderdag vertrokken: Henri, Belfast, IJmuiden; Emsland, Solvesborg, IJmui den; Molan, Trapini; Tilly Rush, Haifa. Het liep ’s morgens om elf uur eigen lijk een beetje uit de hand, toen Martine Bijl in een open calèche arriveerde. Terwijl trompetters een vrolijke deun uitschetterden, drongen de belangstellen den zó op, dat de NCRV-televisieploeg, die opnamen maakte voor het programma „Muziek in Uw straatje” bijna onder de voet gelopen werd. Regisseuse Kitty Knappert moest ware charges uitvoeren en sloeg daarbij als politieagente-in-spé geen gek figuur. Al deze belangstelling was burgemees ter Reehorst niet onwelgevallig, want in een korte toespraak benutte hij zijn kans door voor pers en televisie nog eens te vertellen dat Velsen nog meer heeft dan Hoogovens en pieren. Hij roemde de kwaliteiten van Beeckestijn als landgoed, wandelpark en museum en hij nodigde Martine Bijl dan ook uit om voor de officiële naamgeving een korte gang door het museum te maken. Daarna in het plantsoen voor de grote toegangsdeuren was het tijd voor de officiële plechtigheid waarbij Martine Bijl zich nog eens blij verrast toonde en nauwelijks woorden kon vinden bi haar dankwoord. Ze vond het allemaal heel prachtig en vooral heel knap van kwe ker Piet Nijssen, die terecht straalde achter zijn nieuwe prachtig rode Marti ne Bijl-tulpen. Presentator Gerard van de Berg mocht daarna voor de camera tussen handen en voeten van belangstel lenden zijn zegje doen en opnieuw werd Martine blij verrast, toen hij aankondig- de dat Herman Emmink, ook al bekend van radio en televisie, speciaal voor haar nog eens het lied „Tulpen uit Amster dam” zou zingen. Beeckestijn zelf is door de vele uren zonneschijn de laatste dagen in één Ebaneza Duncon, Halmstadt; Vedette, Immingham; Ulla Dorte, Par; Sieben- burger, Gunnes; HI Transporter, Noord zee; Gadence, Gainsborough; Poseidon, Rotterdam; Ilias, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden; Jan, Bremen; Regal Star, Norf ik; Calan dria, Antwerpen, IJmuiden; Charles H. Merz, Dephtford; Piranha, Lissabon; Tor Hollandia, Gothenburg; Comet, Noord zee; Hemel, Dagenham; Gretina Holwer- IJMUIDEN. Omstreeks half vanrtacht is op de hoek van de Oude Rijksweg en de Parkweg een personen auto verongelukt. De bestuurder, een 20-jarige inwoner van Velsen, moest door de Ongevallendienst naar het Zee- wegziekenhuis worden overgebracht. De jongeman kwam vanaf de Oude Rijksweg aangereden en wilde links-af richting Velsen rijden. Naar de politie stelde is hij vermoedelijk door overver moeidheid de macht over het stuur kwijt geraakt, reed van de weg af de middenberm in, raakte een verkeersgelei der met zijn auto, welke daarop kantel de en tegen een lichtmast tot stilstand kwam. Hij liep verwondingen op aan het gelaat en rug en klaagde over pijn aan het rechter oog en zijn borst, zodat overbrenging naar het Zeewegziekenhuis voor nader onderzoek noodzakelijk werd geacht. Een en ander was georganiseerd door de „Groene MAO”, waarmee in Zeewijk „Met elkaar Alles Opruimen” wordt ver staan. Zoals bekend heeft een aantal bewoonsters van deze wijk ongeveer hon- derdvijftig kinderen ervoor weten te in teresseren wekelijks een soort prik-actie te houden, waarbij alle ongerechtighe den welke ten slotte door de ouderen worden achtergelaten van straten en plantsoenen te verwijderen. Na afloop daarvan zouden de leidende dames de kindere nog gaarne ergens een versnape ring willen aanbieden of anders op aan gename wijze bezighouden, maar Zee wijk moet nu eenmaal nog altijd een daarvoor geschikt gebouwtje of buurt huis ontberen. Vandaar dat door de „Groene MAO” in een deel van Zeewijk bij de bewoners handtekeningen werden verzameld op Rond elf uur woensdagmorgen arriveer de Martine Bijl in een open calèche by Beeckestijn. Haven IJMUIDEN. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Novel, Ostende, IJmuiden; Jacob Becker, Antwerpen, IJmuiden; Merc Selandia, Rochester; Molan, Bre men; Argus-6, Noordzee, IJmuiden; Star Cariboo, Londen, Velsen; Acadian Freedom. Noordzee; Chere Povets, Bris tol; Katwijk, Antwerpen; Holsatia, Bre merhaven; Frines, Moirana, IJmuiden; Ahmandu Bello. Antwerpen; Bresam, Par; Nordersted, Wisbech, IJmuiden; Burgemeester J. Reehorst neemt de handtekeningen uit Zeewijk in ontvangst. r ,k da ■i' 'li ADVERTENTIE RvHf ™- thii'tijftii «I •-h 4, F BIJ UW VAKMAN-SLIJTER •N ZUIVER NATUUR PRODUCT Echte GRAAN- GENEVER i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7