)E Jeugd Rode Kruis hield ruim Th. Kruisman 300 kinderen een week bezig burg Dirk Visser overleden TWEE UUR DISCUSSIE MONDDE UIT IN TWEE MOTIES ie lijstaanvoerder CPN-Velsen A Insinger- en Calvijnschool in de schoolvoetbalfinale nu ÓÓk L^UJin de Barteljoris BarteljorisstraatH, tel. 313341 ook 2de paasdag stnutenbeek „een” 'O V* i aktie LES TRICOTS PIERRE CARDN CHEZ HAUBER tóf?® w 5 ZATERDAGMORGEN VALT DE BESLISSING SLOTAVOND WERD EEN GEWELDIG FEEST CEN VRIJDAG 12 APRIL 1974 PLAATSELIJK NIEUWS IJC uitzendbureau (Van een onzer verslaggeefsters) Bevolkingsbijdrage Consequenties Moties Argwaan a ngkous iroken Pierre Cardin Parijs Aktie ’68-uitzendbureau. Al jaren aan het Staten Bolwerk, dat weet iedere Haarlemmer. Maar ze zitten nu óók in de Barteljoris- straat 11 en daar hebben ze een coffeeshop. Uitgaanscentrum „Zig-zag beleid” Behoeftenopzet paasshow spiksplinternieuwe internationale i woonideeën en i k inteneur-vondsten. j Woók 2e Paasdag geopend^ (1 tot 5 uur). imma' - WSS.;, (Van een medewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) g en Raad in principe akkoord met bouw vrijetijdscentrum De Slof van 3,- ADVERTENTIE De exclusieve modellen van de voorjaarskollektie van vindt u bij Wat de plaatsbepaling van de nieuw bouw betreft deelde de wethouder mee, dat het stichtingsbestuur van De Slof en het stichtingsbestuur van het Ontmoe tingscentrum elkaar éénmaal in een ver gadering hebben ontmoet. De wethouder achtte het echter niet juist, een tweede gesprek te organiseren buiten aanwezig heid van Ontmoetingscentrum-architect J. Koldeweij. En die is momenteel met tie De Slof/Ontmoetingscentrum nog uit den boze achtte Laten we nu eerst maar eens saneren, dan kunnen we altijd nog gaan bouwen”. Gezins- reekuren denhulp; emskerk, - en met Jpenbare Oranje- 18-54321, ag van 9 j| PLEIN 1945 - 43 IJmuiden. Tel. 10349 I Modehuis CPN-er Dudink' legde een korte ver klaring af, waarin hij wees op de impuls die de bouw van een nieuwe Slof aan het Beverwijkse culturele leven kon ge ven. Ook WD-fractievoorzitter drs. A. J. Eiff vond, dat de bouw van een vrijetijdscentrum nabij de Wijkertoren het uitgaansleven voordeel zou kunnen bieden: er zou. aldus de heer Eiff, een soort uitgaanscentrum Wijkertoren kun nen ontstaan. De heer J. W. G. Reijkers, raadslid voor D’66, maakte bezwaar te gen het feit dat in de voordracht niets over de ,,koppelpoging” Ontmoetingscen- trum/De Slof was terug te vinden. Wethouder ir. J. Camfferman (SCP) had de vragenstroom wel verwacht. Hij achtte het nodig, hoewel misschien ook wel met drie zalen had kunnen worden volstaan, in de nieuwe Slof een zekere overcapaciteit in te bouwen: „Je weet maar nooit waarvoor je anders in de toekomst nog eens komt te staan”. BEVERWIJK Rond elf uur gisteravond kon een opgeluchte Cees Berghuis dan eindelijk de Beverwijkse gemeenteraadsvergadering verlaten om de vijftig, in vrijetijdscentrum „De Slof” gespannen afwachtende be langstellenden, telefonisch van het resultaat van het raadsdebat op de hoogte te stellen: na ruim twee uur vergaderen, afgewisseld met interne beraadslagingen die resulteerden in de indiening van een tweetal moties (PvdA en SCP), had de raad zich in principe met de bouw van „een” nieuw vrijetijdscentrum „De Slof” akkoord verklaard. 2. René de Groot en 3. Karin van Rooy. Het verst weg komende deelnemertje kwam uit Hengelo. Elke deelnemer ont ving een speciaal voor dit Sport-Speel* Festijn ontworpen sticker. Verder wer» den aan kinderen, die hadden ingeschre ven op een postkantoor of bij een reis bureau in totaal vijf spaarbankboekjes uitgereikt. VELSEN. De afdeling Velsen van de Communistische Partij Nederland heeft voor de komende gemeenteraads verkiezingen een lijst met de namen van twaalf kandidaten ingediend. Hier wordt de eerste plaats op ingenomen door de heer Th. Kruisman uit Santpoort. IJMUIDEN. Dolle pret heerste er donderdagavond in de grote zaal van de LTS aan de De Noostraat, toen daar de deelnemertjes aan het Rode Kruis-fes- tijn van de afgelopen week hun slot- avond vierden. Centraal deze avond stónd de prijsuitreiking, maar daaromheen is er gezongen, gedanst en gejoeld, dat het een lieve lust was. Omtrent de te verwachten bevolkings bijdrage van 75.000 deelde wethouder Camfferman mee, dat een groot deel van dit bedrag acties leverden tot nog toe f 16.000 op bestaat uit zelf werkzaamheid van de gebruikers en fi nanciële bijdragen vanuit bedrijven. De raad, zo besloot de heer Camfferman, mag te zijner tijd bepalen of het Stich tingsbestuur aan de subsidievoorwaarden heeft voldaan. vakantie. Wethouder Camfferman stelde zich voor, de raad in haar juni vergade ring omtrent de mogelijke koppeling na der te informeren. actie bedroeg niet minder dan duizend gulden, waaraan de voetbalwedstrijd al leen al vijfhonderd gulden bijdroeg. In aansluiting hierop stelde wethouder P. J. Sigon, dat de gemeente nog steeds hoge prioriteit hecht aan de bouw van een ontmoetingscentrum: „Het college standpunt in deze is echt niet gewijzigd. De Slof is een hele andere zaak. Wel licht is koppeling mogelijk, maar op dit moment zijn de financiële aspecten daarvan niet te overzien”. Na de derde ronde op donderdagmor gen kwamen dan de vier ploegen te voorschijn die in de halve finales de strijd met elkaar m oesten aanbinden. Winnaar van poule A Zeewijk kwam tegenover de Insingerschool te staan die eerste was geworden in poule C. Het werd een grandioze wedstrijd, met prachtige doelpunten en verschrikkelijk spannende momenten voor de doelen. Na ruim vijf minuten spelen scoorde Insin- ger-aanvoerder Rinus van der Lugt uit een corner het eerste doelpunt. Een paar minuten later was het gelijk, nu door Otto Gruijters van de Zeewijkschool. De Insinger bleef de Zeewijkploeg onder grote druk zetten en Marcel Dekker wist Na een lange, drie kwartier durende pauze waarin ijverig fractieberaad werd gepleegd, deelde de heer Hermes namens de SCP-fractie mee, dat zijn partij over de voordracht geen besluit kon nemen. Hij diende een motie in waarin het college werd voorgesteld, in verband met verschillende niet voldoende uitge- werkte zaken de voordracht aan te hou den, om te zijner tijd een nieuwe voor dracht bij de raad in te dienen. Tenslotte verweet de heer Hermes het college, er een „zig-zag beleid" op na te houden: „Waaraan wil het colfege nu prioriteit verlenen, aan het ontmoetings centrum, of aan De Slof?” De SCP- woordvoerder stelde, dat men in het vereenvoudigde ontmoetingscentmmplan precies dat deel, dat nu in de vorm van een nieuw vrijetijdscentrum De Slof ge realiseerd zou worden, had laten vallen. In dit kader deelde hij het college mee, dat men een duur pfan dan wel kan laten vallen, maar wanneer daarna vijf nieuwe objecten worden aangepakt, men in feite qua subsidies even duur uit is. Waar, hoe en door wie die nieuwe Slof moet worden gerealiseerd, liet de raad in het midden. Wei was men er unaniem van overtuigd, dat Beverwijk behoefte heeft aan een accomodatie als „De Slof”, of, om met PvdA-fractievoor- zitter F. R. W. Kaebisch te spreken: „De Slof is een volksattribuut geworden, niet meer weg te denken uit de Beverwijkse samenleving”. Aan het college liet men het over, verscheidene in het ter discus sie staande voorstef „niet voldoende uit gewerkte zaken” op te helderen, om te gijner tijd de raad met een nieuwe voordracht te confronteren. Baseball op Zeewijkterrein. Bij wijze van propaganda voor deze sport speelt „Starko Birds”, de baseballploeg van „Terrasvogels” zondag 14 april op het Zeewijkterrein een wedstrijd tegen het Rotterdamse „Sparta”. De leiding daarvan berust bij de internationale ba- seball-scheidSrechter, A. Wedemeyer uit Velsen, directeur sportzaken in deze ge meente. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Des avonds is ér ook nog een PvdA-er Kaebisch wilde in eerste in stantie eveneens de financiële afwikke ling van de oude Slof geregeld zien: „In een deugdelijke boekhouding mag een zinnetje als „kasverschil: 21.000” nu eenmaal niet voorkomen. De financiële toestand van De Slof baart mij zorgen. Laten we met het nemen van een beslis sing wachten, tot de fianclële lucht is opgeklaard, dan kunnen we de situatie rustig nog enige tijd gezamenlijk over denken”. De heer Kaebisch wees op „tegenstrijdige uitlatingen van het colle ge, dat in april vorig jaar een combina- Ook de heer Kaebisch bleef met een aantal onopgehelderde zaken zitten. Hij wilde het resultaat van een in het kader van de cultuurnota gehouden enquête, waarin het merendeel van de toekomsti ge ontmoetingscentrumgebruikers zich blijkens een gisteravond gepubliceerd artikel uitspraken voor combinatiebouw. in de discussie betrekken. Met de hande lingen van zegsman Cees van der Aart, (directeur van de BSCR, hoofd van de bouwcommissie van De Slof, lid van het Stichtingsbestuur Ontmoetingscentrum) die het enquêteresultaat in het artikel analyseerde, was de heer Kaebisch niet bijster gelukkig: hij achtte het „de taak van de BSCR de gemeente in de opstel ling van haar plannen te helpen, en zeker niet met het doen van mededelin gen te wachten tot op de avond van de raadsvergadering”. IJMUIDEN. In zijn woning aan de Kennemerlaan is gisteren de voor al in protes.tants-christelijke kringen bekende Dirk Visser overleden. Hij was 79 jaar. Op 18-jarige leeftijd werd Dirk Visser onderwijzer aan de MULO- afdeling van de Groen van Prinste- rerschool en van 1929 was hij eenen dertig jaar lang hoofd van de Marnix van St. Aldegonde-lagere school voor gereformeerd onderwijs. Hij was te vens mede-oprichter van deze school. Na zijn afscheid als schoolhoofd bleef hij bij het onderwijs betrokken door dat hij het bestuur in diverse colleges en stichtingen vertegenwoordigde. Zijn verbondenheid aan de school heeft meer dan zestig jaar geduurd. Naast het vele onderwijswerk heeft Dirk Visser zich ook altijd zeer be trokken gevoeld bij de Anti Revoluti onaire Partij. Vele jaren lang is hij voorzitter geweest van de AR-kies- kring in IJmuiden. Daarnaast voelde Dirk Visser zich altijd zeer verwant met de Gereformeerde Kerk. Hij was diaken en ouderling en als voorzitter van de bouwcommissie had hij deel aan de bouw van de huidige Ichthus- kerk. Tijdens de mobilisatie voor de eerste wereldoorlog richtte Dirk Vis ser een aantal christelijke militaire tehuizen op en verder was hij actief in de christelijke gymnastiekvereni ging „D.O.S.” Vijfenveertig jaar lang verzorgde hij de zendingsaangelegen- heden van de kerk. Zaterdagmiddag zal om kwart voor twee ’s middags een herdenkings dienst in de Petrakerk worden ge houden. Daarna heeft om drie uur op Westerveld de begrafenis plaats. Om met het eerste facet te beginnen, plaatste de heer Hermes vraagtekens bij de ramingen in de behoeftenopzet. Hij vond onder meer, dat per zaal te weinig gebruiksuren waren geraamd, infor meerde naar de mate van overleg tussen Stichtingsbestuur en gemeente, vroeg zich af of een gecalculeerde lening van twee ton a 6 percent wel reëel mocht worden genoemd, achtte de geplande huuropbrengst en barinkomsten „aan de hoge kant” en deelde op grond van het voorgaande mee, dat de zaken er naar zijn mening veel minder gunstig voor stonden. Dat zou, aldus de SCP-er, wel eens een „gat” van tussen de 50.000 en f 100.000 kunnen gaan opleveren. Wat de constructie van de voordracht •etreft achtte de heer Hermes het een vrouw 1. lauw- Gezins- 'reekuren t en met in huize verwijk, •denhulp;. Velser- mn 9 tot m 20545. 10 uur Hazen- Heems- norgen 9 ir: J. c. emskerk, m 9 uur l. Kloek, >1. 34555. n spoed- aarschu- Breestraat 74 - 84 Beverwijk Telefoon (02510) 25141 (8 lijnen) Aan dit Sport-Speel-Festijn hebben dit jaar 321 kinderen deelgenomen, een record-aantal. Daar de meesten aan meerdere onderdelen hun krachten wijdden, zou men kunnen stellen dat er 528 onderdelen waren. Een bewijs van de enorme animo om overal in te kun nen uitkomen bij de deelnemertjes. Voor de organisatoren een geweldige ervaring en.bovendien ook een zeer geslaagd festijn, want de totale opbrengst van deze SCP-er A. J. Hermes zette deze „on voldoende uitgewerkte zaken” voor zijn collega-raadsleden keurig op een rijtje. Met uitzondering van CPN-woord voer der N. Dudink sloten de overige fracties zich in grote lijnen bij zijn betoog aan. De heer Hermes deelde zijn bezwaren in drieën: hij beoordeelde de zakelijke kant van het plan (financiën), bekritiseerde de structuur van de raadsvoordracht en informeerde naar de al dan niet aanwe zige relatie tussen De Slof en het ont moetingscentrum. Wethouder Camfferman deelde mee, geen van beide moties te kunnen onder steunen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma verwoordde het collegestandpunt: B. en W. wilden de raadsvoordracht handha ven en wezen beide moties af. De burge meester waarschuwde de raad, dat af wijzing van het voorstel voor het Stich tingsbestuur wel eens vergaande finan ciële consequenties (gesproken werd over 1 miljoen) zou kunnen hebben. Daar was de raad bij monde van PvdA-er Kaebisch niet erg van onder de indruk': „Als we in principe besluiten accoord te gaan met de bouw van een nieuwe Slof, kan de voorzitter rustig naar dat miljoen gaan hengelen”. Na ampele overwegingen werd besloten, de moties Hermes en Kaebisch te combine ren: wél een principe-uitspraak doen en tevens het college verzoeken, te zijner tijd een uitgebreider voorstel aan de raad te presenteren. Daarmee gingen de partijen uiteindelijk accoord, de moge lijkheid open houdende, dat een ander dan de Stichting De Slof dit in ver band met de financiële perikelen uiteindelijk het vrijetijdscentrum reali seert. De volgorde van de ovérige kandida ten is: 2 G. Hoorn, 3. D. Floor, 4. H. K. Hoogsteder 5 mevrouw C. Bindels-Ou- dendijk 6. B. J. Bremmers 7. P. Th. A. Mulder, 8. D. de Bruijn, 9. P. Baas, 10. W. Swarts, 11. E. Wijker, 12. M. Brüning. Vrouwengilde. Voor het Katholiek Vrouwengilde in het bisdom Haarlem, afdeling Beverwijk, spreekt donderdag 18 APRIL (aanvang 20 uur) in de St. Jozef zaal aan de Arends weg, Mevr. PK WALTA-TERLINGEN over heit onder werp: „Aanreiken-Aanraken”. De wethouder kon zich voorstellen, dat de voorgeschiedenis van De Slof aanleiding gaf tot enige argwaan met betrekking tot de financiële situatie, maar hij deefde expliciet mee dat „het huidige bestuur daar part nog deel aan heeft”. De lening van twee ton, aldus de heer Camfferman, zal worden afgesloten bij het Wenckebach Fonds: niet tegen 6 percent, maar waarschijnlijk zelfs te gen 5 percent rente per jaar. De exploi- tatieopzet is, zo meldde de wethouder, gebaseerd op het behoeftenonderzoek: de huuropbrengst zou gelet op het feit dat in een nieuwe Slof vijf zalen in verhuur kunnen worden gebracht ho ger dan de raming kunnen blijken, ter wijl ook de barinkomsten „niet irreëel zijn geraamd”. Ook hij diende, namens de PvdA- fractie, een motie in waarin, overwegen de dat onvoldoende gegevens ter beoor deling door de raad aanwezig zijn, de raad verklaart in principe accoord te gaan met de bouw van een nieuw vrije tijdscentrum „De Slof”, behandeling van nadere voorstellen af te wachten tot de bekendwording van de enquêteresultaten in het kader van de Cultuurnota en alvorens accoord te gaan met een nieu we voordracht eerst de financiële af wikkeling van de Slof-schulden door de raad te laten goedkeuren. VVD-er Eiff had de handelingen van de BSCR-directeur als „oud-bestuurslid pijn gedaan”. Hij achtte het jammer dat „de BSCR deze kant opgaat; deze publi catie gaat mij te ver”. Hij voelde het meeste voor de motie Hermes. Met nadruk tekende de heer Hermes hierbij aan, dat het hem niet om de in het stichtingsbestuur zittende personen gaat, maar om de juridische constructie. De hamer viel, en op een holletje ver dween CPN-er Cees Berghuis uit de raadszaal, om z’n Slof-kameraden om trent het kersverse raadsbesluit in te lichten. IJMUIDEN. De grote finale van het Paas-schoolvoetbaltoernooi aan staande zaterdag op het hoofdveld van Schoonenberg om half elf zal gaan tussen de Insingerschool en de Calvtfnsehool. Beide ploegen wisten de halve finales winnend af te sluiten en dat betekende een plaats in de eindstrijd. In tegenstel ling met de andere wedstrijden zal de finale twee maal vijfentwintig minuten duren. Daarna is er dan nog een duel tussen de leerkrachten van de verschil lende scholen. De uitslagen waren: dammen: (8 tot en mét 11 jaar); 1. Gert van Loo, 2. Piet Voskamp en 3. Walter van Westbroek. Groep 12 tot en met 14 jaar: 1. Pim Verbeek, 2. André Pot en 3. Harry van Gelder, schaken (8 tot en met 11 jaar): 1. Harry Platerink, 2. Bob Reichenfeld en 3. Nico Stikker. Groep 12 tot en met 14 jaar: 1. Jacob Bax, 2. Chris Junge en 3. Rik Stikker. Vijfkamp jongens (8 tot en met 12 jaar): 1. Henk Koers, 2. Jan Luitjes en 2. Cot Schol. Vijfkamp meis jes (zelfde leeftijdsgroep): 1. Saskia van de Ham, 2. Josta Sijm en 3. Hanneke Noortman. Rolschaatsen jongens :1. Jo han Böhm, 2. Chris June en 3. Wim Gravemaker. Meisjes: 1. Kitty Heere- mans, 2. Eline Oderkerk en 3. Sylvia Leeger. Fietsenrally: 1. Ronald Geskens, dat door 1 irdag 13 op het j i gehore volgt: 1, Sancto ;i mir J. wonden tan ver- cona en bert de Ligt. 5. .a. Daar laat ons is heeft andel b. >e J. S. cht een merkwaardige zaak, dat kwesties van principiële aard zoals de plaatsing van De Slof niet in het voorstel werden vermeld. Doelend op de schul den van het oude Slof-bestuur, stelde de heer Hermes dat de financiële positie van de Slof nog steeds niet is opgehel- derd: in plaats van een groot aantal voorwaarden aan de subsidieverlening te hechten, had hij het beter geoordeeld, eerst deze kwestie eens afdoende te regelen. „Nu”, aldus de heer Hermes, „blijft nog een aantal zaken volkomen duister”. Graag zou hij van het college vernemen, wie er wanneer er over subsidiëring gesproken wordt moet beoordelen of aan alle voorwaarden wel is voldaan. een schot in tweede instantie doeltref fend af te ronden. Het slotoffensief van de Zeewijk bracht geen resultaat. Een knal tegen de lat en een bal die nog net van de lijn werd gehaald waren de hoogtepunten. Insinger dus finalist. De tweede halve finale ging tussen de Cal vijnschool en de Jan Ligthartschool. Al snel werd duidelijk dat de Calvijnschool een technisch betere ploeg had. De doel punten bleven dan ook niet uit. Een prachtig doelpunt van Rob Toornvliet was de inleiding tot een forse overwin ning. Johan Visser, de lange spits van de Calvijn zorgde via een hattrick voor de 4- 0 zege en een plaats in de eindstrijd. Uitslagen donderdagmorgen: Zeewijk- Stolberg 1-0, InsingerProf, van der Leeuw 2-0, Zeewijkdr. De Visser 3-0, InsingerJan Campert 2 6-0, Stolberg dr. De Visser 0-1, Jan LigthartPleiaden 3-2, Jan CampertCalvijn 0-1, Jan Ligt- hartClara 2-1, Jan CampertH. Hart 2-1, PleiadenClara 0-0, CalvijnH. Hart 1-0, prof, van der LeeuwJan Campert 2 0-0. JL. Bi TRAFUM

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5