BETRAPT ENGELSEN MET VIER KILO OP SCHIPHOL Cocaïne geeft schijn-energie Na eis van twee jaar en tbr Vloekende en tierende verdachte door parketwachten afgevoerd HEMTUNNEL WAS TOEGEZEGD KOKen PARPOnI' HERENMODE a metnico scheepmaker Burgemeester Samkalden: Vijfde paasaanbieding Voor suMe Na’wa kMh* WOONCENTRUM STEFFERS J. BOEKELAAR ZN. ADRIAL --tv PLAATSELIJK NIEUWS V R IJ D A G 12 APRIL 1974 Kleine groep Monster Verklaringen Uitgebreide sortering. Marihuana Kauwen, snuiven of spuiten Teletoon 1 23 48 IJmuiden L. Nieuwstraat hk. Marktplein V oorgeschiedcnis Inbraken 1 i en CARAVANBEDRIJF Familieleden - COMPLEET SLECHTS 1165.- UIT VOORRAAD LEVERBAAR 1000 M2 VERKOOPRUIMTE. 2DE PAASDAG GEOPEND VAN 10 TOT 5 UUR ZELDZAAM MOOIE NOTEN EETHOEK DE STOELEN MET EEN PRACHTIGE WOLLEN STOF BEKLEED; MET EEN SCHOONHEID VAN TAFEL PKRDON JEANS JACKETS in bleu, zwart, blauw en beige. Rijksweg 323, Santpoort Telefoon 023 -37 70 08. HAARLEM. „Je bent krank zinnig, je bent niet normaal om nou weer tbr te eisen”. Woedend, tierend en vloekend sprong een 37-jarige Velsenaar van de verdachtenbank op toen hij de eis van twee jaar met tbr gehoord had, die zoals zijn raads man later zou zeggen, de uitwerking van dynamiet op hem had. Vanaf zijn vijftiende was hij al geconfron teerd met inrichtingen, het woord tbr werkte na al die jaren als een rode lap op een stier. En de officier van justitie die deze eis liet vallen, mr. Bijl de Vroe moest deze woede nu ontgelden. Verder dan schelden kwam hij niet: hij werd met grote moeite door zo’n acht parketwachten in toom gehouden en op verzoek van de president, mr. Cokart afge voerd. Recherche HAARLEM. De Haarlemse rechtbank moest gisteren oordelen over de grootste hoeveelheid cocaïne ooit ons land illegaal binnenge bracht: vier kilo, die twee Engelsen op 23 februari op Schiphol op door reis bij zich hadden. De officier van justitie, mr Möger, zou tegen hen respectievelijk anderhalf en één jaar eisen en de rechtbank zou één ran hen bij gebrek aan bewijs de zelfde dag vrijspreken. Voor de an jer komt de uitspraak op donderdag !5 april. I LUXE CARAVANS met koelkast, verwarming en dubbele ramen JUNIOR CARAVANS ongekende prijxen i v.».3MS voor rechtbank Grootste cocaïnesmokkel ADVERTENTIE (Van onze rechtbankverslaggeefster) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Tja, dan had hij zich maar niet een encyclopedia Brittannica moeten laten aansmeren! Ook de journalist van de Telegraaf schrijft: „Wat naslawerk in enkele encyclopedieën leert niet dat Kir cher ooit heeft bestaan”. Kruisstraat 11 - Haarlem Telefoon 31 07 02 25 jaar ervaring op straat is, dat er natuurlijk daarover was gepraat. Daar wordt je mee gecon fronteerd, dat kan haast niet anders. de verhoren, vooral Zijlstr. 29 Tel. 310766 Raaks 34 Tel. 310685 Dat leidde overigens wel tot enige problemen omda.t de gedetineerde ver dachten in de Haarlemse rechtszaal via een smalle trap middenin de zaal naar de cellen worden gevoerd. En probeer dan maar eens een man die door het dolle heen is daardoor naar beneden te krijgen. De raadsman mr. Borsjé was degene die erin slaagde met enige over reding zijn cliënt naar beneden te voe ren. Aanvankelijk wilde de president hier op de zitting zonder de verdachte voort zetten, hetgeen zou betekenen dat alleen het pleidooi dan niet in diens aanwezig heid gehouden zou worden. De raadsman bracht na een gesprek met zijn cliënt De Engelsen. een textielhandelaar van 9 jaar, en een schrijver van 26, waren samen naar Zuid-Amerika gegaan. De »rste om textiel te kopen, de tweede ader andere voor een filmmaatschappij m een documentaire te maken, maar vooral om cocaïne te kopen. Daar telde üj achtduizend dollar voor neer. Van de spbrengst wou hij een uitgeverij gaan iejinnen. Hij wou met de aankoop niet ilJeen een drug gaan verhandelen maar hd ook gedacht aan een medisch doel, Ik hoorde gisteren dat de AVRO voor tijdig stopt met „De ivoren toren”, door Carmiggelt eergisteren nog terecht „een voortreffelijke kunstuitzending” genoemd. Reden? Te lage kijkdichtheid naar het schijnt, ten dele ook in de hand gewerkt door onvoordelige plaatsing in het pro gramma. Zelfs de twee voor dit seizoen geplande uitzendingen na woensdag, waarvoor al opnamen waren gemaakt, mogen niet meer doorgaan. Als zelfs onze grootste omroep al zo bang is voor kwaliteit zonder kijkdichtheid, hoeveel te meer reden is er dan niet een kleine omroep als de VPRO te hoogachten, die kijkdichtheid niet belangrijker acht daa kwaliteit. Ik zelf heb thuis twee uiterst simpele encyclopedieën staan. De eendelige „En cyclopedie voor iedereen”, waarin ik op pagina 585-586 aantref: „KIRCHER, A. (1601-1680). Duits archeoloog en wiskun dige, uitvinder van de toverlantaarn; Jezuïet”. En de vijfdelige „Nieuwe W.P.”, waarin ik lees: KIRCHER, ATHANA SIUS (1601-1680), Duits geleerde. Jezuiet, hoogleraar in de wiskunde, filosofie, He breeuws en Syrisch. Bestudeerde o.a. ar cheologie. Zijn fantastische verklaring der Egyptische hiërogliefen leidde de studie hiervan voor meer dan 150 jaar op een dood spoor. Was tevens uitvinder van de lanterna magica, toverlantaarn”. Zelfs in de VPRO-gids was in een interview met beide makers het bestaan van Kircher in twijfel getrokken. De interviewer zegt: „Ik heb nog nooit van die Althanasius Kircher gehoord. Hij staat ook niet in mijn encyclopedia Brit tannica”. waar verklaard erbij te zijn geweest omdat ze móésten van verdachte, maar nu wilden ze niets zeggen: ze beriepen zich als familieleden op het verscho ningsrecht. De man uit Abcoude herin nerde zich verdachte nog wel, met de twee familieleden kwam hij bij hem, verzocht botweg om koffie en water voor de hond. De zuster had gezegd familie van hem te zijn. Toen ze weg waren miste hij twee honderd gulden. De oude baas van 78 die op 13 januari in Amsterdam met een bezoek van het drietal vereerd werd herinnerde het zich ook allemaal nog heel goed. Uitgebreid verhaalde hij hoe het allemaal gebeurd was, staande op het podium voor de rechtbank want hij was stokdoof en de president werd gekweld door een schor heid die hem toch al bijna onverstaan baar maakte en zeker niet in staat stelde te gaan schreeuwen. voor de IRA. Men was ook op weg naar Dublin. De officier van justitie merkte in dit verband op dat puur eocaïnepoe- der in de medische wereld allang heeft afgedaan vanwege de giftige bijwerking. Men gebruikt nu synthetische. Dan was er ook nog de kwestie van een pakje met acht gram cocaïne, in een sigarettendoosje gevonden dat de textiel handelaar bij zich had. Ook iets waar hij niets van wist en eigendom van de ander, die het als monster uit de grote hoop had gehaald. De officier achtte gezien alle voor gaande verklaringen in beide gevallen de zaak bewezen, waarbij hij de zwaarste straf tegen de initiatiefnemer, de schrij ver eiste. Volgens hem was bij de textiel handelaar wel degelijk voorwaardelijke opzet aanwezig. Hij wees op het winst bejag dat bij de schrijver aanwezig was geweest, de cocaïne zou gezien de kwali teit (99 pet. zuiver) veel opbrengen, in Nederland volgens hem wel het tienvou dige van de achtduizend dollar aankoop prijs. mogelijke termijn moet komen met het oog op de huisvesting van Amsterdam mers in Purmerend. Naar de tijd geme ten is daarvoor de door minister Wes- terterp genoemde rechtstreekse verbin ding Amsterdam-Purmerend met een tunnel onder het IJ geen goed alternatief. AMSTERDAM. Er zijn door de regering wel degelijk toezeggingen ge daan voor de bouw van de Hem-spoor- tunnei onder het Noordzeekanaal. Bur gemeester Samkalden van Amsterdam is er diep teleurgesteld over dat minister Westerterp, die toezegging in de Eerste Kamer heeft ontkend. De burgemeester vindt het hoogst frustrerend dat de ge meente in gesprekken met het Rijk telkens weer bij de „a” van het „abc” moet beginnen, omdat het Rijk zich niet aan afspraken houdt. In de Hemtunnel ziet hij daarvan het zoveelste voorbeeld- „In verwarring? Onzeker? In twijfel? Voorjaarsmoe? Grijp de eerste de beste strohalm. Word lid van de VPRO”. Met deze wervende woorden maakte de VPRO de overgang van de film van Pieter Verhoeff en Anton Haakman over het Internationale Althanasius Kircher Forschungsgesellschaft E.V. naar de (goede en belangwekkende) Perzische film „De Postbode”. r VRAAG 1 INLICHTINGEN BIJ V ONDERSTAAN^E i DEALERS??; Ik zie het probleem dus niet, ik ben bang dat te veel mensen zich nog te weinig over de mensen kunnen verbazen om nog te kunnen geloven in dingen en werkzaamheden die wat buiten het ge bruikelijke kader vallen. Ik vond het (los van alle mystificaties, die Verhoeff en Haakman zelf ook een beetje in de hand hebben gewerkt, vermoedelijk om dat ze het gevoel hadden in een merk waardig wereldje te zijn beland waarin je de neiging hebt hoofdschuddend rond te lopen) een schitterende film, die ik graag nog eens zou willen terugzien en die naar allerlei televisie festivals ge stuurd zou moeten worden. Een deel van de eer komt trouwens ook toe aan cameraman Mat van Hensbergen en ge luidsman René van den Berg, die bij de ex-generaal thuis en in het Vaticaan bij de kardinaal prachtig werk leverden. echter diens verzoek over om toch als nog aanwezig te mogen zijn. Hij vroeg de rechtbank de moed op te brengen de man aanwezig te laten zijn bij het pleidooi. „Dit kunnen we zo niet afdoen, zo gemakkelijk. We zijn als maatschap pij verantwoordelijk. En alleen zo heeft hij nog het gevoel dat hem recht wordt gedaan”. Na beraad besloot de rechtbank de zaak aan te houden voor het pleidooi tot donderdag 18 april ’s middags om drie uur. Was er reden onzeker te zijn en in twijfel te verkeren over deze film die genoemde Kircher tot onderwerp had, of beter gezegd: over het werk van Com- mendatore Kastl en Commendatore Hein die het verzamelde werk van Kircher in 66 pracht banden willen uitgeven? Voor mij niet. Ik had vanaf het eerste begin geen enkele moeite in het bestaan van Kircher te geloven en zelfs niet in het bestaan van de heren Hein en Kastl, want zulke maniakale, met een ijzeren consequentie dat ene doel najagende mensen zijn overal ter wereld ts vinden. Bovendien kom je, als je zo’n miljoe nenproject wilt doorvoeren waarvoor je de medewerking nodig hebt van zowel kapitaalkrachtige mensen als invloedrij ke figuren (al het materiaal van de Jezuiet Kircher bevindt zich in het Vati caan), automatisch in aanraking met wat vreemde, ijdele, zich gauw gevleid voe lende mensen, dus ik vond het allemaal erg plausibel en logisch en probleemloos. Minister Westerterp zei in de Eerste Kamer dat van hem, noch van zijn voorganger toezeggingen omtrent de bouw van de tunnel zijn gekomen. Op een persconferentie produceerde de bur gemeester een brief die het toenmalige kabinet op 24 februari 1970 aan de Tweede Kamer stuurde en die, naar Samkalden’s opvatting, de uitlating van Westerterp logenstraft. De diefstal in Abcoude zowel als de beroving in Amsterdam ontkende hij. Z’n zwager en zijn zuster, zijn metgezel len hierbij hadden bij de politie welis- Aan deze emotionele ontwikkeling was een behandeling van de zaak voorafge gaan in de late namiddag. De man stond terecht wegens verduistering van een caravan van de gemeente Heemskerk, bedreiging met een pistool van de direc trice van een kindertehuis in Driehuis, bezit van munitie, diefstal van 200 in Abcoude waar hij bij iemand binnen drong, en beroving van een bejaarde man in Amsterdam van f 390. Eigenlijk allemaal uitlopers van een lange, lange voorgeschiedenis. In juni 1970 kreg hij proefverlof van een tbr. Dat ging mis. Van augustus tot december probeerde men het weer - het werd aldus de officier toen de man weer in Velsen kwam één reeks misdrijven, van inbraken tot ruzies en rijden onder invloed. Tot juni ’73 liep de tbr door. Toen werd ze beëindigd en werd ook het strafrestant omgezet in een voorwaarde lijke invrijheidsstelling. Dit plan, volgens de officier pas in het reclasseringsrapport boven water geko men, bevreemdde de rechtbank enigs zins. De verdachte legde uit dat hij echt niet iemand is om het spul zomaar op straat te gaan verkopen aan mensen die er niets mee te maken hebben gehad. „Ik ben echt geen Robin Hood, ik wilde geld maken. Maar dat was mijn soort moraal”. In de brief werd gezegd dat de Hem- spoortunnel hoge investeringsprioriteit zou krijgen, en dat er met Amsterdam overeenstemming was bereikt over de technische en financiële aspecten van het werk. Voorts: dat al in de begroting voor 1971 een bedrag voor deze tunnel zou worden opgenomen. In die begroting zat inderdaad drie miljoen voor de Hem-spoortunnel. In de memorie van toelichting stond dat het voorbereidende werk zou beginnen en dat ernaar werd gestreefd de tunnel in 1978 gereed te hebben. Samkalden vreest dat de medewerkers van de minister bij het opstellen van diens redevoering wellicht de stukken niet hebben kunnen vinden waar dat allemaal in staat. Hij vreest, dat een besluit om de tunnel te gaan bouwen niet meer door het kabinet-Den Uyl kan worden genomen, als de minister pas volgend jaar wil beoordelen of hij de tunnel nodig acht. Dr. Samkalden vindt dat de Hem-spoortunnel er op de kortst (Van onze rechtbankverslaggeefster) Verdachte had tegen hem gezegd van de recherche te zijn. De bejaarde, slim, vroeg om een legitimatie en kreeg iets te zien - „dat kon ik toch niet lezen zonder bril en toen heb ik ze maar binnen gelaten”. Tot tweemaal toe kreeg hij een pistool onder de neus gedrukt. „Ik zei schiet maar, maar daar ging het ze niet om natuurlijk” zei hij, bijna met verho len plezier om zijn eigen onverschrok kenheid. ..Ze zeiden kun je geen koffie zetten, ik zeg voor jou niet”. De presi dent: ..Hebben ze u omver geduwd?” „Nee. hoor, ik ben uitgegleden”. Toen hij op de grond lag kwam het pistool weer te voorschijn, men wilde nu geld zien. De oude baas: „Ik lag verkeerd om voor ze, ik zeg over m’n lijk”. Nou dat hoefde niet, want verdachte slaagde erin de portefeuille die aan een ketting in de man zijn binnenzak zat weg te grissen. Mr. Bijl de Vroe achtte alle feiten bewezen, gezien alle duideliike getuigen verklaringen. Hij haalde de woorden van verdachte aan: „Ik voel me als een opgejaafd dier door de politie”. Niet zo vreemd vond de officier, dat de politie niet met één, twee man op hem afging maar meer mensen inschakelde. Had hij immers niet eens op een agent gescho ten. „Als je hem zo hoort lijkt het wel plausibel” aldus mr. Bijl de Vroe. „Maar hij is een gevaarlijk man, die slim en intelligent van tevoren zijn plannen be raamde”. In het belang van de openbare orde vond de officier dat hier alleen een gevoelige en lange gevangenisstraf op zijn plaats was. en zeker een tbr. Toen hij zweeg en de raadsman het woord wilde nemen speelde zich de scene af waarover in het begin van het verslag werd verteld. Dat verdachte overigens niet alleen in de rechtszaal onhandel baar was bleek wel uit het feit da.t hij in het Haarlemse huis van bewaring niet te handhaven was en nu in de zwaarder bewaakte Oosthoek in Scheveningen verblijft. - Inbraak opgelost. Met de aanhou- "i? van een 22-jarige inwoner heeft de msterdamse politie een hele serie in- tinv en bunnen oplossen. De man blijkt in Beverwijk te hebben geopereerd: heeft bekend in maart ’73 een in- - te hebben gepleegd in boetiek Tic- aan de Begijnenstraat. De buit: Andere mensen echter schijnen er meer moeite mee gehad te hebben. In de Telegraaf van gisteren werd de film door een medewerker als „vermakelijke onzin” bestempeld. Ik citeer: „Overigens moet gezegd worden dat Verhoeff en Haakman deze op het oog vermakelijke onzin aardig in elkaar hebben gezet. Wie van een grapje houdt en dat zullen ongetwijfeld die kijkers zijn die vana vond ook eerst nog even in de encyclo pedie keken of Kircher werkelijk be staan heeft kan zich er best mee vermaken”. De raadsvrouwe mr. Facee-Schaeffer, vond het nogal vreemd de acht gram losse cocaïne uit het sigarettendoosje nog eens apart in de tenlastelegging terug te vinden, evenals‘hel. bezit van tien gram marihuana bij des chrijver. Daar wordt bij „gewone” bezitters in ons land al bijna overheengestapt, vond ze, en hier bij zoveel grotere waar vond ze dat allemaal voor de hand liggend. De feiten voor de schrijver stonden vast, daar tornde ze niet aan. Wel aan alle rapporten van dé verhoren, alle tegenstrijdigheden daarin, vooral het ontbreken van een tolk bij het eerste verhoor op Schiphol. Er waren dingen opgeschreven die absoluut niet klopten, en ze haalde een voorbeeld aan van het geweldige vertaalwerk met een zinsnede als ik voelde mijn eigen niet goed. Cocaïnebezit, strafbaar gesteld in ie Opiumwet, is een vrij nieuw ver schijnsel in de Nederlandse rechts taal. In de statistieken over het drug beleid, in een rapport van het minis terie komt het tot en met het jaar 1972 niet voor in strafzaken. In 1973 prijkt het getal van 3.112,5 gram, marvan twee kilo al één partij vor men, in Groningen. De stof zelf is bepaald niet iets nieuws. Het zit in de bladeren van de implant die groeit in Zuid-Amerika. Oorspronkelijk was het kauwen van ie bladeren het privilege van de Inca’s. In Peru en Colombia is het ten eeuwenoude gewoonte geworden en in de twintiger jaren vormde het gebruik in Amerika een groot pro bleem. Na 1855 werd de stof in de genees kunde gebruikt voor plaatselijke ver doving. Op de plaats waar de stof in het lichaam komt werkt zij verdo lend, verder echter opwekkend. Zij wordt dan ook gebruikt om het uit houdingsvermogen te vergroten, men wordt levendig en energiek, gevoelens tan vermoeidheid, slaperigheid en honger verdwijnen. Die sensaties kunnen verdwijnen om plaats te ma ken voor een depressie en dan wordt een nieuwe dosis ingenomen. Een echte lichamelijke afhankelijkheid ontstaat niet, bij staken van het ge bruik zijn er geen onthoudingsver schijnselen. Bij chronisch gebruik kan er een wrgiftigingspsychose ontstaan, de lij der krijgt vaak waanideëen. Chro nisch gebruik leidt dan ook tot de structief gedrag en brengt onherstel bare schade toe aan de gezondheid. Een overdosis kan dodelijk zijn. Er zijn verschillende manieren om ie stof binnen te krijgen. Op de oude manier, het kauwen op de bladeren, het snuiven, of het inspuiten van het ritte cocaïnepoeder („snow”) nadat dat is opgelost, verhit en gefiltreerd. Bij het snuiven bestaat ook nog gevaar W perforatie van de neusmem- braan. De grootste Speciaalzaak in SUèDE NAPPA en LEDcR-KLEDING Aanvankelijk hadden beide vrienden bij de diverse verhoren verschillende verklaringen afgelegd. Dat kwam ook door de verwarring ten aanzien van de koffers waarin het cocaïnepoeder ver borgen was. De oudste van de twee droeg de koffer met de stuff op Schip hol, hij had ook alles onderweg geregeld want zijn vriend was ziek geworden in het vliegtuig. Wist hij dan wat erin zat? Nee, zei hij nu, hij kreeg pas argwaan toen de politie op hen afkwam. Had hij dan niet op dat moment verklaard dat de koffer van hem was? Dat was zo, maar het was een vriendendienst. De koffers en hij én zijn vriend hielden dit nu eensluidend staande waren van de schrijver. Deze was de initiatiefnemer van alles. Het werd nog eens expliciet opgesteld: hij nam de schuld niet op zich; hij had die. De textielhandelaar wist van niets. Was er dan geen enkel vermoeden, was er nooit over gepraat? De schrijver haalde de schouders op, legde uit dat het gebruik van de cocaplant in dé Zuida- merikaanse landen zo’n dagelijks beeld Wat is cocaïne, was het eerste thema, waar ze op inging. Werking en aard van deze nog niet zo vaak in de rechtszaal voorgekomen drug vindt men bij dit verslag in het kaderstukje. Mr. Facee Schaeffer merkte op dat deze uiterst dure stof aan een zeer kleine groep gebruikers is voorbehouden en dat de hoeveelheden noodgedwongen vaak zo klein zijn dat er zo geen dodelijke overdosis kan ontstaan. Gelet op wat er nu bekend is over de werking, en zoveel is dat niet, zei ze „héél, héél voorzichtig” dat „het wetenschappelijk nog niet is uitgezocht of cocaïne bij de drugs met onaanvaardbaar risico valt te rangschik ken. Goed, een overdosis is dodelijk, maar dat geldt ook voor slaapmiddelen”. Ze schetste het karakter van de schrijver, die, bedacht ze, ook zichzelf in Engeland met zijn uitgeverij wilde be wijzen. Nu heeft hij niets dan schulden. Ze vocht het winstbejag dan ook enigs zins aan: de man was voor de reis leningen aangegaan tegen hoge renten die rekeningen wachten hem nog. Alleen al daarom dacht ze dat het het beste zou zijn hem zo snel mogelijk na een korte straf naar huis te laten gaan, maar ook gezien zijn huiselijke problematiek met zijn vriendin en zijn kind. In het geval van de textielhandelaar was volgens haar het bewijs niet gele verd en ze vond dat de officier niet uit een vermoeden het bewijs kon destille ren. Ze vroeg vrijspraak en legde er ook de nadruk op dat deze verdachte door een hartgebrek nog maar kort te leven heeft. Daags voor de zitting had ze de Engelse arts hier nog telefonisch over gesproken. Als gezegd wolgde de recht bank haar en sprak de man vrij. De man ging terug naar Velsen. In augustus volgden er pogingen tot inbra ken. Een deels voorwaardelijke, deels onvoorwaardeliike gevangenisstraf. Hij kreeg een caravan van de gemeente, maar ging elders bij een vrouw met kinderen wonen. Op 12 december werd hij voorgeleid wegens verduistering van de caravan en daarna weer op vrije voeten gesteld. Om bij dit minste der feiten even stil te blijven staan' de ambtenaar van de gemeente Heemskerk verklaarde dat hij de man er meerdere malen op had gewezen dat de caravan niet zijn eigen dom was. Toch hield verdachte ter zit ting staande dat hij er niet in kon komen dat hij die caravan („die stond toch maar te rotten”) niet mocht verko pen. als hij toch keurig steeds z’n tientje per maand afbetaalde. Op 15 januari was de maat vol voor de politie. De man werd gearresteerd toen hij voor de zoveelste maal de mensen in een kindertehuis in Driehuis lastigviel. Zoals al zo vaak gebeurde tot wanhoop der mensen daar kwam hij de kinderen van de vrouw waarmee hij samen had geleefd ophalen en kreeg ze weer niet mee. Dat kon ook niet: ze zaten op school op een kleintje na dat men toen maar haalde en dat prompt door de hond die hij had meegebracht werd gebeten. Bij dit bezoek zwaaide hij met een pistool en riep allerlei dreigementen. Twee getuigen uit het tehuis bevestigden het. Hij zei alleen maar geroepen te hebben, het pistool was uit z’n zak gevallen. Hij had toen ook munitie bij zich: tien patronen. Van een familielid volgens hem en alleen om ze in het water te gooien. Dat was nog niet ge beurd op dat moment. vanaf 5795

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9