Jong Oranje-speler bij Telstar voor belangrijke keus JONKER TEKENT NIET MEER DAN EEN JAAR STREEKSPORT Honkbalopzet kreeg fiat Weinig schokkende gebeurtenissen GEKORTWIEKT CARDINALS GAF FRISOL VEEL WERK r. Hillegom nu vrijwel zeker van de titel VOETBALSNELHEIDSMETER VOSMAER GEBLESSEERD Nog veel onzekerheid rond de opstellingen UEFA-team in finale Tulpenrally verwacht 125 deelnemers CONCORDIA I lp Itefc TELSTAR-F.C. UTRECHT te wi Zaalvoetbal: til I I J r I I I I I L 8) OfF-.-' 15 SPORT 3 APRIL 13 74 Voorzichtig Reserve SPORTPARK SCHOONENBERG ing. er i B u< 1 i Verwarmingsservice «F Ontdek de 100% winstgevende levensverzekering Coöperatieve Levensverzekeringmjj. wa. Oudenoord 10, Utrecht. TeL: 030-333433 MB F F. -F Opmerkelijjk H F>f"' IA Spaarnestad F x (Van onze sportredactie) be- (Van onze sportredactie) Jonker-. „Er gebeuren wel grappige dingen bij Telstar ook Ik bedoel Over zijn debuut in Jong Oranje, vol- ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) 14.30 UUR MAANDAG 15 APRIL (2e paasdag) ADVERTENTIE Voor de zittribune-bezoekers is het interessant te weten dat men (Van een medewerker) F 7 (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE r g j zijn, en tevens de nu nog achterstaande wedstrijdpunt om willen zetten in een voorsprong van 1 punt. Dé wedstrijd tussen de oude en nieuwe club van Jan Rab, met als inzet de zesde plaats. De spelers van FC Utrecht zullen zich ongetwijfeld in de kijker willen spelen voor hun nieuwe trainer, maar de spelers van Telstar zullen willen tonen dat ze toch beter Hek atie ére. >ad, oni- ran- aten toe- Dat een ktie Juist omdat Jonker wat zijn voetbal carrière betreft op dit moment voor een beslissende keus staat is hij voorzichtig en 2B: Levi’s Flamingo’s 2 wachtte tevergeefs op de reserves van Sea Devils, terwijl kampioen HOC 2 de Halve Maen niet zag komen opdagen. Bij de dames verze kerde Lisse zich in het duel met DDS Epibratos 2 niet alleen van de 52-19 zege, maar kor promotie gevolgd wor den door het veroveren van het kampi oenschap. Ga ing, /ekt <:an rva- dan Ires CANNES (APF) Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal heeft zich vrijdag ge plaatst voor de finale van het toernooi in Cannes. In de halve eindstrijd speelde Nederland gelijk tegen Frankrijk: 0-0. Dankzij een groter aantal hoekschoppen (6-5) bereikte de Nederlandse jeugd de finale, die zondag wordt gespeeld. Daar in ontmoet Nederland de winnaar van de andere halve eindstrijd, die zaterdag tussen Brazilië en Italië wordt gespeeld. In een wedstrijd voor de lagere klasse ring zegevierde Mexico met 3-2 over de Sovjet-Unie, die woensdag met 3-0 van Nederland had verloren. alva >nd- ’Pkt ide- rva- ima ing. <unt len. AMERSFOORT (ANP). De organi satoren van de 24e internationale Tul penrally de eerste, die zich geheel in Nederland afspeelt verwachten dat op vrijdag 26 april zo’n 125 equipes zich zullen melden aan de startcontrole in Amersfoort. Tijdens een dönderdag ge houden persconferentie verklaarde wed strijdsecretaris Bob de Jong dat 150 deelnemers inmiddels hebben getoond serieuze belangstelling te hebben voor het evenement dat telt voor het Euro pees kampioenschap. Men schat dat zo’n 50 wagens, komend uit negen landen (Zweden 4, Engeland 10, West-Duitsland 5, België 4, Portugal 2, Spanje, Hongarije en Frankrijk 1, alsmede Nederland 25), zullen inschrijven voor de internationale klasse, rond 60 voor de nationale Neder landse klasse en ongeveer 15 voor de nationale klasse voor Belgische rijders. - F v Ml HAARLEM. Door een 3-2 neder laag tegen Gé Bosch, dat na de eerste helft al op een 2-0 voorsprong kon bogen, heeft Bron Vanka in de tweede klasse C van de Haarlemse zaalvoetbal- competitie zijn kansen om met koploper Hillegom om het kampioenschap te du elleren, zo goed als verspeeld. De titel kan Hillegom vrijwel niet meer ontgaan. wisten de schade uiteindelijk tot 110-92 te beperken. De districtscompetitie in de Kennemer Sporthal leverde nauwelijks schokkende gebeurtenissen op. The Hawks dit seizoen al enkele keren wegens ruw spel in opspraak lieten nu geheel verstek gaan tegen Antilopen. De kans op be houd van het eerste-klasserschap werd hierdoor tot een minimum gereduceerd Antilopen was overigens niet de enige ploeg die een tevergeefse reis naar de Kennemer Sporthal maakte. Kampioen Toch is het opmerkelijk dat Jonker, vier seizoenen geleden overgenomen van Vitesse’22 uit Castricum, pas dit seizoen is doorgebroken. Jonker: „Er zijn veel te lang spelers gehandhaafd op het mid denveld die er al lang niet meer thuis hoorden. Van Egmond bijvoorbeeld. Vo rig seizoen was er al eens sprake dat ik geselecteerd zou worden voor Jong Oranje, maar dat is toen niet doorge gaan, omdat ik er dan weer wel en dan weer niet in stond bij Telstar. Dit sei zoen heb ik bijna volledig meegemaakt. Dat is gunstig geweest voor het elftal. Ook Dick Helling, die in het verleden door dat vele wisselen evenals ik ook wel eens wilde stoppen met betaald voetbal, heeft zijn kans gekregen. Ik voetbal goed met hem samen. Wij voe len elkaar op dat middenveld ook steeds beter aan.” gende week in Boedapest tegen Honga rije, stelt Jonker zich niet al teveel voor op dit moment. Nederland moet een 2-1 voorsprong uit Deventer verdedigen. Jonker: „Ik zal wel reserve zijn. Maar voor een voetballer die alleen maar deel heeft uitgemaakt van het Noordhollands juniorenelftal is het toch wel een leuke ervaring. Als ik zal moeten spelen met voetballers waar ik nog nooit samen heb gespeeld, dan lijkt mij dat niet eenvou dig. Ook daarom denk ik dat ik in eerste instantie niet sta opgesteld.” CASTRICUM Ook al zou Jos Jonker, wiens mm ook al voorkomt op het uit gebreide verlanglijstje van AZ’67, aan het einde van dit seizoen besluiten om toch bij Telstar te blijven dan tekent hij toch niet meer dan een éénjarig contract. Ook dat heeft alles te maken met de mentaliteit van de kersverse 22-jarige Jong-Oranje- kandidaat, die nogal afwijkt van de gemiddelde Telstar-speler. Ligt het gros niet wakker van een nederlaag, wordt het grootste gedeelte van de selectie koud noch warm als trainer Rab op de training staat te schreeuwen, Jonker kan een nederlaag maar moeilijk accepteren. Hij is, bijvoorbeeld ook weer na de nederlaag tegen Haar lem, voor zichzelf druk bezig met de vraag hoe het mogelijk was dat er met het oog op de kostbare zesde plaats weer twee kostbare punten bleven liggen. Iets van die gretigheid weerspiegelt zich cok in Telstars ’’nieuwe” midden veld, waar ambitieuze voetballers als Jonker zelf, Helling en Bijl al meer dan eens dit seizoen de weg hebben gewezen aan gevestigde krachten als het er om ging om belangrijke wedstrijden in het voordeel van Telstar te beslissen. Jon ker: „Wij zijn dit seizoen als middenveld alleen maar tegen Ajax weggespeeld. In geen enkele andere wedstrijd. Wat dat betreft viel ook dat middenveld van AZ mij bitter tegen. Daar had ik al zoveel over gelezen. En als je zag wat er van overbleef tegen ons, was dat niet veel.” HAARLEM. Het voorstel van de eerste-klassers-honkbal om in navolging van de hoofdklassers ook reeds de ko mende competitie tot meer wedstrijden te komen, heeft de instemming van het bondsbestuur gekregen. De eerste klas- sers, die vrijwel unaniem het voorstel van Aktie’68-Kinh«eim steunden, zullen na de volledige competitie in de beide eerste klassen, gesplitst worden in een kampioensgroep bestaande nit zes ploe gen en twee degradatiepoules bestaande uit de onderste vjjf uit beide afdelingen. Trainer Evert Teunissen heeft de min ste problemen. Na het gelijke spel tegen AZ zag hij geen aanleiding zijn team te wijzigen. Onverwachte tegenvallers op de laatste dagen daar gelaten, ziet het elftal van de FC er maandag als volgt uit: Thie, Wijngaarde, Ouwehand, Dus- baba, Korevaar, Kila, Van Vliet, Loch- tenbergh, Ling, Jol en Bregman. Telstar treedt in het Paasweekend aan tegen de toekomstige werkgever van Jan Rab, FC Utrecht. Rab: „Bij mij speelt dat geen enkele rol, ik geloof dat het bij de spelers veel sterker leeft”. Telstar zal het maandag zonder Willim moeten stel- 'ing t in ijn? HAARLEM-IJMOND. Is het onder normale omstandigheden al moeilijk om op vrijdag een juiste opstelling van de heren trainers los te krijgen, wanneer de competitie op maandag draait (zoals deze week tweede paasdag) zijn zij nog zwijgzamer. De meeste clubs trainen nog op zaterdagmorgen en pas daarna, of op maandagmorgen maken de trainers de opstellingen bekend. Bary Hughes is voor de wedstrijd tegen Den Haag nog steeds niet zeker van Bobby Vosmaer, die afgelopen zondag zijn enkelband blesseerde. Wie de middenvelder eventu eel op moet volgen kon Hughes nog niet zegen. Voorlopig ziet de ploeg er daar om als volgt uit: Poldervaart, Wentink. Hoeben, Marijt, Huyg, Vosmaer(?), Van den Berg, Van Duivenbode, Fernandez. Sadek en Boszhard. Pas vlak voor het verstrijken van de eerste helft kor. Frisol Cardinals achter halen en een kleine 52-49 voorsprong nemen. Dankzij een hoog schotpercenta- ge en een niet aflatende inzet kon Car dinals ook in het begin van de tweede helft via aanvoerder André Hoefakker (16-16) tot 78-73 in de buurt van Frisol blijven. Het voortijdige vertrek van Nico Boots verstoorde echter het ritme in de Haarlemse gelederen. Pas toen kon Fri sol afstand nemen (100-87). Gert den Hertog (14-8) en Paul Beenders (5-8) len. Voor de rest wil Rab nog weinig kwijt. Het zit er echter dik in dat hij zijn ploeg van vorige week ongewijzigd zal laten, hetgeen betekent: Van der Meeren, Driesen, André Zwaan, Bi- schot, Bijl, Helling, Jonker, Stout, Van Kooten en Couperus. Bert Jacobs, die in de komende week een beslissing hoopt te nemen over zijn nieuwe werkgever, sukkelt bij FC Utrecht met flink wat blessures. Cabo en Olsen zijn al lange tijd allesbehalve fit, terwijl ook Coté nog steeds niet honderd percent is. Daarbij kwam nog dat Van Staa tegen Sparta (2-2) een trap in zijn knieholte opliep, terwijl Huls horst een schorsing van niet minder dan vier wedstrijden uit moet zitten. Over een opstelling valt dan ook nu nog weinig zinnigs te zegen. DORDRECHT Zonder Johan Kos ter geselecteerd voor de Nederlandse jeugdpfoeg trad Cardinals met slechts zes spelers aan tegen Frisoi-R. Wie ech ter gedacht had, dat het duel voor Frisoi-R een walk-over zou worden, kwam bedrogen uit. In een bij vlagen zeer aantrekkelijk duel gaf Cardinals de thuisclub handen vol werk. Onbevangen spelend ging de smalte Haarlemse for matie zo sterk van start, dat Frisol ondanks de inbreng van Hale (20-4) en Petersen (12-20) al snel tegen een ach terstand aan keek. In de Kennemer het in de tweede Wilms Floet ruim Boys en is nu nog maar een puntje van het kampioenschap verwijderd. De ande re uitslagen waren: 2B: SCC- Santhae- sen 1-1; 3A: VVD- De Halve Maan 5-7; HCK- Sherrycan 2-5; IJmond ’73- De Griffioen’s 8-1; res. 2A: VI. Vogels 2- Geldermans 2 6-2, res. 3B: Figee 2- Sport 4 ,-4; SFC 2- Santhaesen 2 3-0. Voor de hoofdklasse van het zaalvoet bal won Assumburg zijn laatste partij in de sporthal te Beverwijk met 8-4 van Carillon Boys. In de eerste klasse A kwamen Economie Car Sales en Bloe- mendaal ook voor het laatst in deze competitie in actie. De „whites” wonnen dit duel met 4-3. Het in de eerste klasse B leidende Barricade Boys bleef op het goede pad en versloeg JC Groot met 6-1. Davidson blijkt in de tweede klasse A van slag en verloor met 6-1 van Telefo- nia. De overige uitslagen in Beverwijk waren: 2B: Wijker Post- Jaapies Boys 11-4; res. 3B: Caroussel 2- Davidson 2 7- 2; FC Fransen-Schoot 3- Verhorst Boys 2 1-7; Wilms Floet 2- Tutor 2 2-5. De „top-drie” uit beide afdelingen spe len zonder behoud van de punten uit de voorcompetitie ieder vijf dubbels om uit te maken welke ploeg zal weten door te dringen tot de hoofdklasse. In de degra- datiegroepen blijven de in de eerste competitiehelft behaalde punten wel van kracht. Ook in deze beide groepen ont moeten de ploegen elkaar nog twee keer volgens het systeem van de dubbel- wedstrijd. F F F* L.-J z?* fisS? V- s met het tekenen van een nieuw con tract. Jonker: „Wat dat betreft heb je toch te weinig garanties hoe het hier in de toekomst gaat uitpakken.Ikzoubest wel bij Telstar willen blijven ook. Maar je weet niet of een Van Kooten ver kocht wordt, hoewel ik wel vind dat als je een behoorlijk bedrag voor hem krijgt dat met andere aankopen kunt opvangen. Bovendien ben ik benieuwd naar de nieuwe trainer die Telstar moet krijgen. De spelers waren over het alge meen voor Bert Jacobs. Maar als je dan weer leest dat het bestuur Jacobs in feite niet ziet zitten dan ben je weer uit gepraat. Met Jacobs hadden we wat meer publiciteit getrokken misschien. En daar heeft Telstar volgens mij toch wel be hoefte aan. Hoe afgezaagd dit misschien ook klinkt. Als je ziet wat er bij een AZ gebeurt dan zet mij dat wel eens aan het denken. Die club leeft. Hier zijn de spelers alleen ’s zondags voor een wed strijd even geladen. Ze nemen alles van Voor Gé Bosch scoorden Dekker (2x) en Waasdorp, terwijl Weyers en Haas trecht voor Bron de roos troffen. De uitslagen van de andere in de Treslong- hal gespeelde wedstrijden waren: res. 2A: BSM 2- Assumburg 2 5-3; res. 3A: DVS 2- Lootsma 2 4-3; Vogelenzang 2- JOKY DGS 2 4-3. De overige uitslagen waren: heren: HOC 3Akrioes 4 31-45 (Akrides 4 kampioen), Onze Gezellen 3Lisse 4 18- 34, DSS Epibratos 3The Typhoons 2 47-60, H. Cardinals 3Typsoos Lions 2 38-66, DSS Epibratos 4Alk. Guardians 2 81-23; dames: DSS EpibratosHOC 2 17-46, HOC 3—Onze Gezellen 2 80-17, HCK 5—The White Stars 5 12-26. bij aankoop van een zitplaats voor deze wedstrijd tevens een zitplaats kan kopen voor de wedstrijd tegen Ajax op 28 april a.s. Dit is de voetbalsnelheidsmeter van Maup Gatsonides die precies kan uitrekenen wat de schotkracht van een voetballer is. Het apparaat, dat begin deze week op het Haarlem-terrein werd gedemonstreerd, is ontworpen voor een Engelse opdrachtgever die na uitgebreide testen in Engeland en België een competitie voor stedenteams in Engeland organiseert. Wie in Engeland het hardste schot heeft kan dan een kleurentelevisie winnen. De prijs van het apparaat is 18.000 gulden. Met het schieten tussen twee elektronische lampjes tegen een houten bord dat op tien meter afstand van de schutter staat wordt precies aangegeven met hoeveel kilometer per uur de bal zich heeft voortbewogen. De schutter met het hardste schot bij Haarlem was de Poolse aanvaller Jerzy Sadek die een topsnelheid van 109,4 kilometer bereikte. Ook Fernandez, op de foto in actie, kwam tot een snelheid die boven de honderd kilometer lag. Gatsonides is van plan °m straks via een Duitse sponsor het apparaat tijdens de wereldkampioenschappen in West Duitsland aan een breder Publiek te vertonen. Hij is ervan overtuigd dat er, de stedencompetities in Engeland hebben dat al bewezen, een grote markt ligt voor zijn uitvinding. elkaar aan en niemand maakt zich in feite erg druk. Een paar jaar geleden ging het op de training nog wel eens hard tegen hard. Maar dat is ook over. Toch gebeuren er ook wel een hoop grappige dingen bij Telstar. Op de och tend voor de wedstrijd tegen AZ zegt trainer Rab: „Ik weet dat het vlak voor een belangrijke wedstrijd geen gunstig moment is, maar ik kan het niet langer voor me houden. Sommigen van jullie hebben het al gehoord en daarom zeg ik het nu maar: ik ga naar Utrecht. In plaats van een grafstemming en een slecht resultaat wonnen wij die wed strijd moeiteloos met 3-0. Waar blijf je dan met al je theorieën. E. 1 maar.” sporthal zegevierde klasse B leidende met 8-0 over PW Voor de aftrap van het competitie duel tussen Spaarnwoude en KIC in de vierde klasse C, dat op paasmaandag wordt gespeeld, zullen drie jubilarissen bij de thuisclub een huldiging moeten ondergaan. Zo speelt Yp Molenaar reeds zijn 400ste wedstrijd voor Spaarnwoude, terwijl Cok Wildeboer en Gerard v.d. Klugt aan hun 250ste duel toe zijn. Ook al in de vierde klasse C is het voor paasmaandag vastgestelde treffen tussen Schoten en DSOV op verzoek van de gasten uitgesteld. Zij zijn namelijk nog in de degradatiestrijd betrokken en hebben een wedstrijd meer gespeeld dan Onze Gezellen en Wijk aan Zee, die met elkaar aan de slag gaan. Als OG mocht winnen is ook DSOV in veiligheid. Voor Wijk aan Zee valt dan het doek over het vierdeklasserschap. De biljartclub Hof van Holland houdt van dinsdag 16 tot en met zondag 21 april in bilj artcentrum v.d. Kuyl voor de negenentwintigste maal een kader- toernooi 38/2, onder de naam „J. F. No- bels-memorie”, dit ter herdenking van de vorig jaar overleden oprichter van Hof van Holland, Jacques Nobels. Deel nemers zijn: Jan Willemse (Club 70); Co Doves, SSH; Piet Dickman en Jan Stef- fers (beiden DES); Gerrit Karman (Suis se); Chart Broertjes (Haarlem-Noord); Eddy Nobels en Piet Verpaalen (Hof van Holland). De aanvangstijden zijn tot en met vrijdag om 20.00 uur, zaterdag en zondag om 14.00 uur en 20.00 uur. In de sporthal De Moriaan te Wijk aan Zee werden vier wedstrijden voor de zaalvoetbalcompetitie gespeeld daarvan waren de resultaten: Schaaper- Herbert Blom 5-1; res. 2B: GBO Sport 2- BSM 3 4-9; FC Fransen- Schoot 2- EDO 2 8-2; res. 3A: Ki. Zwitserland 2- Tuinstra 2 2-5. :'F<^ *Gas- en oliestook* installaties Onderhoud «Airconditioning NtAflEaO Ombouw olie op gas seven sisters Te| 023-310440* Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem -.'F 1. F'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15