IJMOND VOLGEBOEKT Haven I BUURTHUIS nu óók nde Barteljoris Laurentius VEILINGEN als monument Kunstkring „Voor Allen” brengt „Cyrano de Bergerac” naar Velsen aktie a. administratief medewerkster b. enige monteurs/bankwerkers met laservaring PELT HOOYKAAS B.V. 4 D CREATIVITEIT IN Verhoging storttarief vuilnisbelt Castricum ALPHA-SOOS H^^SIBEVERWIJK ZA ZATERDAG 5 APRIL T974 PLAATSELIJK NIEUWS PAASTOERISTENSTROOM VRIJWEL ONDERDAK Bakkum Geen bed over Velsen-Noord Groenten Erbij Heeft u dat gelezen van die 23-jarige jongeman? Bloemen Naam Plaats,, Straat. uitzendbureau a. b. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het bestuur van de Velsense kunstkring „Voor Allen” heeft ervaren dat het voor dit sei zoen ingevoerde systeem van voor intekening naar eigen keuze voor het aanvragen van abonnementen een groot succes is geworden. Men heeft dan ook besloten dit systeem voorlopig voort te zetten. Vandaar dat in augustus weer in de gehele IJmond huis aan huis een folder zal worden verspreid, met de mo gelijkheid tot intekenen op een pro gramma dat een nog gevarieerder samenstelling heeft dan het huidige. In een ppen envelop, zonder postzegel, opsturen naar: Antwoordnummer 416, Haarlem Wijk aan Zee L mer krir ook was ten voo: diki Voc was dan in i vroi gië val Het werd te druk aan het Staten Bolwerk. Daarom zitten we nu óók in de Barteljorisstraat. Met nóg een uitzendbureau coffeeshop waar uitzend krachten gratis koffie drinken). Barteljorisstraat 11, tel. 313341 Santpoort Beverwijk Uitgeest Driehuis Was die cr even vies bij! Eigen schuld Nee, dan kunt u het beter bij onze ERBIJ-pagina’s houden. IJmuider Courant/Bcvcrwijkse Courant zijn trouwens altijd erbij voor u als er in de wereld, het land en in de regio iets gebeurt dat het vermelden waard is. IJmuider Courant/Beverwijkse Courant: écht bladen om te stelen! Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 10.30 okwartaalabonnee voor f 29.80 (‘doorhalen wat niet gewenst is) (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND De IJmondiale VVV’s hebben drukke dagen achter de rug. Begon de spreekwoordelijke paastoeristenstroom zich donderdagmorgen reeds af te tekenen, vrijdagmiddag rond 5 uur moest men buitenlanders die al dan niet telefonisch om een overnachtingsruimte verzochten allerwege „nee” verkopen. De IJmond was volgeboekt, uitverkocht, volge stampt met voornamelijk Duitse vakantiegangers. Velsen-Zuid IJmuiden IJmuiden-Oost IJmuider Courant Bezorg HU) l£dagen gans BewtwijkseCoura„,. Heemskerk 10 (Van een medewerker) MT. de heer van der Zee, id. eer.Als itische n Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: de heer Welsink, tel. 02510 - 9 31 01 Schriftelijke sollicitatie aan: Pelt Hooykaas B.V., Postbus 88, IJmuiden. vraagt voor de vestiging te IJmuiden (terrein Hoog ovens): R. -k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u„ zondag en maan dag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag en maandag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Bikini gestolen. Bij een woning in de Beverwijkse Laan der Nederlanden is een bikini van de waslijn gestolen. De zonkleding hing aan het balkon van de eerste étage. De kwekers die nog bloemen in de kassen hadden staan hebben deze maar niet eens meer geoogst. Een lichtpuntje werd de veiling van vrijdag. Toen lagen de prijzen van de tulpen zeker honderd percent hoger, maar er werden die dag heel wat min der aangevoerd Een prijs rond de twee kwartjes is trouwens ook nog niet om over te jubelen. Een goede rauwe koop Aureool haalde 145 cent. R. -k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 21 u„ zondag en maandag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Juhanaplein, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers, m.m.v. mannenkoor Zanglust. R. -k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 20 u., zondag en maandag 9 en 11 u. KW.150; Gijsbertha Solea voor deze funktie is het MAVO diploma gewenst Pot- en perkplanten gingen tegen re delijk goede prijzen van de hand. De prijzen waren vrijdag: amarylles 16-36, anjers 20-45, trosanjers 115-200, anemoon 30-65, anthurium 40-185, chry santen 250-320, duizendschoon 155, fresia 40-200, gerbera 10-26, iris 90-130, ixia 90, lelie per tak 20-65, liatrud 250, narcissen 25-110, roos 20-50, babyroos 12-40, tulpen 30-145. ten At fill rabische u V: Wes dag koel jaar staa wer) won rest deze don, gem producent van materiaal voor weg- en waterbouw, Een Palest (lelijke misd leggen voor tt duidelijk staat zal net. alle mi tt tegen de :aat verzet, menleving traag of er nog redel die de mit en Athene er BEVERWIJK. Tijdens de woensdag avond in het Stadskantoor gehouden vergadering van het Centraal afvalver werkingsbedrijf IJmond heeft het alge meen bestuur zich accoord verklaard met de voorstellen en het beleid van het dagelijks bestuur. Er werden enkele for mele besluiten genomen, terwijl voorts een toelichting werd gegeven op de of fertes inzake de verbrandingsinstallatie en de verzoeken tot grondverkoop aan de gemeenten Beverwijk en Velsen. Het storttarief zal per 1 mei aanstaan de worden verhoogd tot f 16,50 per ton. R.- k. Kerk. H. Pancratius, Dorps straat, zaterdag 18 en 21 u., zondag 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u., maandag 7.30, 8.30, 9.30 en 11.30 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 20 u„ zondag 8, 9.30 en 11 u., maandag 9.30 en 11 u. De VVV IJmuiden deelde desgevraagd mee, dat alle hotels reeds lang tevoren waren volgeboekt. Op de campings wa ren nog enkele plaatsjes vrij, terwijl ook de particuliere adressen nog enig soulaas boden. Men verwachtte uiterlijk in de loop van vandaag toeristen te moeten wegsturen. Waar naar toe was onduide lijk: Zandvoort, Bergen, Castricum, Kat wijk, Amsterdam, Haarlem en Noord- wijk zaten bijvoorbeeld gistermiddag reeds berstens vol. Tonelen, zoals die zich vorig jaar met name in het VVV-kantoor te Wijk aan Zee afspeelden, toen men overal nul op het request kreeg en lange rijen wach tende toeristen tot in de kleine uurtjes van hot naar haar moest sturen, hebben zich dit jaar gelukkig (nog) niet voorge daan. Overigens is men er vrij gerust op, dat dergelijke tonelen zich de komende dagen ook niet meer zullen manifeste ren: een paasdrukte is weliswaar duide lijk merkbaar, maar overstelpend kan deze niet worden genoemd. Het huidige programma vermeldt voor dit seizoen nog vier voorstellingen, met als eerste een opvoering van de musical „Wat een planeet", met onder meer Con- ny Stuart. Joan Remmelts en Ronny Bierman op maandag 22 april. Deze voorstelling is overigens reeds lang to taal uitverkocht. Twee dagen later, op woensdag 24 april dus, volgt nog een herhaling van de opvoering van „Die lustige Witwe” In Centrum De Schans, Schans 10-12 te Beverwijk, start 17 april een cursus Dansexpressie onder leiding van Carla Seelemeijer. „In dze tijd van ondervoe ding, onderontwikkeling en onderwaar dering van het lichaam en de lichame lijke activiteit”, aldus wordt aangekon- digd, „kan dansxpressie een middel zijn om weer iets terug te vinden van het „gewoon lekker bewegen”, misschien zelfs dansen. Vooral de vindingrijkheid van de personen staat bij dansexpressie centraal, ook iets wat vaak wordt on derdrukt”. Inlichtingen over de cursus verschaft leidster Carla Seelemeijer, tel. 35263. Er kunnen maximaal vijfentwin tig deelnemers worden toegelaten. BEVERWIJK. Zondagavond staat de Beverwijkse Alpha Sociëteit, geves tigd aan het Moensplein, wederom in het teken van de creativiteit. Het twee we ken geleden gehouden creatieve festijn trok zo’n grote belangstelling, dat de Alpha-bestuurders het verantwoord ach ten het festijn te herhalen. Er kan gekliederd worden met tal van materialen, waaronder klei en gips. Voorts bestaat de mogelijkheid kunst werken te wrochten van rietjes. Inlich tingen hieromtrent worden tijdens de creatieve avond in de soos verstrekt. Gele narcissen kwamen alleen nog maar uit de koelcellen en de prijs was laag. De andere bloemen werden nog redelijk goed verkocht. Anjers en rozen liepen in prijs op tot respectievelijk 50 en 65 cent per stuk. Groot is de aanvoer van fresia, die tot even boven de twee gulden per bosje noteerde. De jaarrond- chrysanten varieerden in prijs van 250- 320. Irissen en lelies komen in wat ruimere partijen aan de veiling. Deze week werden ook de eerste duizendscho nen aangevoerd. Oud-katholieke kerk, Sparrenstraat. 10 uur: hoogmis; 18.30 uur: vespers; tweede paasdag: 9.30 uur: misviering in Zeeweg- ziekenhuis. Anders verging het het in reisbureau Orion ondergebrachte Heemskerkse VVV- kantoor, dat niet over adressenmateriaal van particulieren of pensionhouders be schikt. Met de regelmaat van de klok werd de VVV Heemskerk vanaf de grensposten door Duitse toeristen opge beld. met het verzoek een kamer te reserveren. VVV-secretaris W. P. j. Mudde verwees de buitenlanders in ar ren moede door naar andere gemeenten. R. K. Parochiekerk, Frans Netscher- laan, 9.45 uur: mis met Latijnse gezan gen; 11.30 uur: Nederlandse misviering. Gereformeerde kerk, Burgemeester Enschedélaan, 10 en 17 uur: ds. J. A. van Arkel, m.m.v. jongerenkoor „Edoza” en chr. gem.koor. „Santpoort”. Hervormde gemeente, Dorpskerk. Bur gemeester Enschedélaan, 7 uur: ds. G. J. Rijks (paassjubel) 10 uur: ds. G. J. Rijks. Adventskerk. (Prov. Ziekenhuis) 9 uur: ds. D. J. Spijkerboer. „De Hoeksteen” Willem de Zwijger- laan. 10 uur: ds. D. J. Spijkerboer. Christelijk gereformeerde kerk, Pniël- kapel, Pastorieweg, 10 uur: ds. A. W. Drachsler; 17 uur: gemeenschap, dienst in Haarlem-Noord. Volle Evangelische Gemeente, gebouw „Beria”, Patriciuslaan, 10 uur: G. A. Goldschmeding. (met gelijktijdig kinder- samenkomst en oppasdienst); 19.30 uur: W. H. de Leeuw van Weenen (zanga vond). R. -k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8-30, 10, 11.30 en 18 u., maandag 10 en 11.30 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 21 u„ zondag 9 en 10.30 u., R. -k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 21 u„ zondag en maandag 8, 9.30, 11.30 en 18 u; aula Vrijburgschool, zondag en maandag 9.30 u.; Geesterheem, zondag 8.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk. Kerkbuurt, Uitgeest, zaterdag 22 u. ds. C. J. Holleman en de heer W. Volker (Dienst van Woord en Tafel), zondag 9.15 u. ds. C. J. Holleman (Bedie ning H. Doop); Hervormde kerk, Dielofs- laantje, Akersloot, zondag 10.30 u. ds. C. J. Hollemans (Bediening H. Doop). De gecombineerde VVV Beverwijk- Wijk aan Zee had gisteren tegen het einde van de middag bij wijze van spreken geen bed meer over: afgezien van de hotelruimte (al eerder volge boekt) had men zo’n duizend toeristen bij particulieren en pensionhouders onder weten te brengen. Ook het Wijk aan Zeeër VVV-kantoor had op dat tijdstip echter nog geen toerist behoeven af te wijzen. Bloemenhanaelaren, die meer dan veertig jaren in het vak zitten, zeggen deze week nog nooit zo’n sfecht paas weekend mee te hebben gemaakt. Vooral bij de bolbloemen leek het nergens op. Nog nooit is het voorgekomen, dat er elke dag zoveel tulpen doordraaiden. Het langdurig zachte voorjaarsweer is er de oorzaak van geweest. R. K. Engelmunduskerk, Driehuizer- kerkweg, 9.30 uur: Latijnse hoogmis; 11 uur: mis met jongenskoor; 18 uur: stille mis. z o door „De Hoofdstad Operette”, waar nog enkele kaarten voor verkrijgbaar zijn. Tenslotte komen Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé dinsdag 14 en vrijdag 17 mei naar Velsen voor opvoeringen van het succesblijspel „Slippers”, waarvan de eerste eveneens reeds bij intekening was uitverkocht. Voor 17 mei is nog een aantal kaarten verkrijgbaar. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehova's Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theocratische bedieningsschool, 20.15 u. dienstvergadering. Vrijdag was er de voorverkoop voor dinsdagmorgen te leveren prodakten. Daar werd door de tuinders een druk gebruik van gemaakt en de prijzen lie ten zich toen wat vriendelijker aanzien: tot 35 cent per kilo. De andere groenten waren goed aan de prijs, met wat schommelingen. De andijvie zakte in prijs, maar noteerde toch nog tot 126 cent per kilo. De eerste postelein ging grif weg voor 165 cent. Sla werd goed verkocht voor 20 tot 37 cent per krop. Ook de rabarber was prijshoudend. Men betaalde er 22 tot 60 cent per bos voor. Ondanks wat kwali teitsverschil was radijs goed te verko pen: 17 tot 52 cent per bosje. Waspeen trok in prijs aan. In het midden van de week werd er tot 55 cent per kilo voor betaald. Wit lof lag net even onder de gulden. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 100-126, postelein 145-165, prei 60-78, rabarber 22-56, radijs 17-53, spinazie 15- 23, sla 20-35, waspeen 35-46, witlof 75- 98. Dit nieuwe programma vermeldt on der meer een dertigtal voorstellingen, waarvan een deel weer door de toneel groep „Centrum” zal worden verzorgd. Ook kan voor het eerst de komst van de „Haagse Comedie” worden aangekondigd. Voorts „De Hoofdstadoperette”, Fons Jansen, Jasperine de Jong, „De Moun- ties”, Henk Elsink, tweemaal de nieuwe musical „Bordello” en een opvoering van „Cyrano de Bergerac” met Guus Hermus en Ko van Dijk. Ook kunnen weer enige concerten door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest in het vooruitzicht worden gesteld, dit alles in de Velsense- Stadsschouwburg. Daarnaast kan men inschrijven voor enkele voorstellingen in het cultureel centrum „De Schouw” in Velsen-Noord, een concert-serie in het noordelijk koetshuis van „Beeckestijn” en enige muziekuitvoeringen in de oude Engel munduskerk in Velsen-Zuid en de Bur gerzaal van het stadhuis. tot opv lesolutlesJls, dan is (naanvaZdbaar dra^finent, dat E| jS^wtf/schai 1 probeert tel Inse staat”, n/ /opvattingen Als Israel sf aarover het b/ fcoming van I het de w/ l dienst. Het ne Arabische/ Asen worden 1 fcrmen van de he gebruik maken v< J de fgeri hebben ^d, laden een enormk Aikheid op zich als zijX rvan hun pas verworven q 'ouden .besluiten vliegtuigkaj lordpartijen af te z-weren en ijk tegen te gaan. enkele diplomatie verdral Vvan deze barbaarse soort\ /an^ch politiek belang op Ia Zijn kauworden gediend met’ (ten van willekeurige burgers ese en andere landen, die volt sgnde beschao liet burgerij woordvoerder- vi verklaart evliegveldc^vai ^Ign b ^van de verkiarin; Als motivering voor de plaatsing op deze lijst geeft de monumentenraad de volgende redengevende omschrijving. „St. Laurentius, 1889-1891, J. H. Tonnaer. Driebeukige kruisbasiliek in neorenais- sancevormen met hoge kruistoren en veelhoekige traptorens ter weerszijden van de voorgevel. De houten toren op de kruising is met leien gedekt en bestaat uit twee vierkante en twee achtkantige geledingen, gescheiden door gewelfde dakvlakken. In het schip ronde bakstenen zuilen met natuurstenen banden en ronde scheibogen, waarboven een hoofdgestel. Over de hoofdbeuken houten tongewel ven met steekkappen, over de vliering een zesdelig houten kruisribgewelf. De zijbeuken dragen stenen kruisribgewel ven. Gepleisterde wandvlakken, op de tongewelven een rankenbeschildering: Gebouw van algemeen belang wegens oudheidkundige en kunsthistorische waarde”. Hervormde gemeente, Engelmundus kerk, 6 uur: ds. L. Brink (paasjubel); 10 uur: 10 uur: ds. L. Brink (paasbloe mendienst). (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft de gemeenteraad een ont werp van een aanvullende lijst van beschermde monumenten voor de ge meente Heemskerk toegezonden. Op deze ontwerplijst staat de St. Lan- rentiuskerk aan de A. Verherentstraat. Nederlands hervormde kerk, Kanaal straat 10 en 19 uur: ds. J. M. van der Berg. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, 10 uur: ds. J van der Berg; (jeugd dienst); 19 uur: ds. J. Walstra. Christelijk gereformeerde kerk. Mar conistraat, 10.30 en 17 uur: ds. R. van Beek; Tweede Paasdag, 10 uur: ds. H. de Graaf. Gemeente Gods, Moerbergplantsoen. Cultureel Centrum, 10 uur: dienst. Oud-Kathoiieke kerk. Koningin Wil- helminakade, 8 uur: vroegmis, 10 uur: hoogmis; 18.30 uur: zangdienst; tweede paasdag, 9.30 uur: misviering. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur: heiligingssamenkomst; 19.30 uur: opwek- kingssamenkomst. Gereformeerde kerk, Ichtuskerk. Snel- liusstraat, 9.30 uur: ds. L. Dorst, (kinder- nevendienst)17 uur: ds. J. L. Bel. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 uur: ds. P. C. Koster; 17 uur: ds. L. Dorst; tweede paasdag, 9.30 uur: ds. L. Dorst, paaszangdienst. Zeewegziekenhuis, aula, 9.30 uur: ds. G. E. Bakker; (viering openavondmaal). Doopsgezinde gemeente, Helmstraat, 10 uur: J. W. Laan (paasdienst). R. K. Gregoriuskerk. Kanaalstraat, 8.30 en 10.45 uur: eucharistieviering. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coenstraat, 10 uur: D. P. R. Bouhof; 19 uur: ds. R. Reiling; 10 uur: zondags school; 20.15 uur: jeugdbijeenkomst. Gereformeerde kerk, Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. J. L. Bel; 17 uur: ds. P. C. Koster. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den. ,,’t Braambos”, Zeeweg 10.30 uur: ds. C. G. Mulder. Jehova’s Getuigen. „Koninkrijkzaal” Velserduinweg 18.30 uur: openbare le zing en wachttorenstudie. Pinkstergemeente, Velserduinweg. uur: D. P. Hartendorp; (paasdienst). Hervormde gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg, 10 uur: ds. Joh. Brezet. R. K. Kerk Laurentius va Brindisië. Willemsbeekweg, 9.30, 10.45 en 12 uur: missen. Vergadering van gelovigen. Abelen straat 10 uur: eredienst; donderdag. 19.30 uur: bijbelbespreking. maandag 9. 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 20 u., zondag 10. 11.45 en 19.30 u„ maandag 10 en 11.45 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 20 u„ zon dag 9.15, 11, 12 en 17 u„ maandag 9.15, 11 en 12 u.; H. Jozef, Laan der Neder landen 68, zaterdag 21 u„ zondag 9, 10.30. 10.45 en 19 u„ maandag 9 en 10.30 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peper straat 17. zaterdag 19.30 u„ zondag en maandag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrest- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer (Openbare belijdenis m.m.v. koor Canta- bilé); De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. G. van Schuppen (H. Doop Viering H. Avondmaal Gezinsdienst m.m.v. Cantorij); Vredesvorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. (Gezamenlijke dienst met KGIJ); Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan 10, zondag geen dienst zie Wijk aan Zee. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens plein 8„ zondag 9.30 u. ds. C. Meijer. 17 u. ds. A. A. van der Leer (Driehuis); Vredesvorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9 u. ka-nd. P. J. van Midden (Westzaan), 17 u. ds. A. van Leeuwen Z. 49. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerlaan 20, zondag 10.30 u. ds. A. Kuiper (Amstelveen), 17 u. Lees- dienst. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp (Bussum). Evangelische Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch-Luther- se kerk. Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. cand. C. den Hertog. „De macht van het kleine”. In de week van 15 tot 20 april zal in de gemeente Velsen een collecte worden gehouden door de plaatselijke afdeling van „De macht van het kleine”, welke organisatie de belangen behartigt van „Meer en Bosch” in Heemstede en „De Cruquiushoeve” in Vijfhuizen. Zoals be kend zijn dit inrichtingen waar epilep- siepatiënten worden verpleegd. De op brengst van deze collectie is bestemd voor nieuwbouw en restauratie van de verpleegcentra. IJMUIDEN. Maandag maart: Hektrawler Rijnmond II KW. 43, MT. Caroline VL.90, MK. Rose Marie KW.34 naar de Liverpool Baai, Anna Lydia KW.194 naar de Liverpool Baai WOENSDAG 27 MAART: MT. Eliza beth VL. 105 DONDERDAG 28 MAART: Hektraw ler Annie Hillina KW. 170, MT. Anita VL34 ZATERDAG 30 MAART: Hektrawler Schout Velthuys KW.49. MAANDAG 1 APRIL: MT. Haarlem IJM.9, Liesje en Rutger VL.153, MK. Deo Volente II KW.ll DINSDAG 2 APRIL: MT. ELLY VI. 73, Bets en Gerda VL. 112, Petronella VL.131 WOENSDAG 3 APRIL: Hektrawler Zeehaan IJM.57, Rijnmond V KW. 42, Tetman Hette KW.74. Rijnmond VI KW.135, MT. Willem VL.121 DONDERDAG 4 APRIL: Hektrawler Elisabet Christina KW.41, Rijnmond IV.KW.85, MT. Wilhelmina Johanna KW.39 MAANDAG 8 APRIL: Hektrawler Rijnmond III KW. 44, Frank Vrolijk CZN SCH.81; MT. Rean IJM.29, Robert IJM.30; Protinus IJM.154, Wiron II IJM.211, Ora et Labora KW.51, Jacob KW.55, Geertruida KW.80, Albatros KW.87, Marry Martin KW.149, Soli Deo Gloria KW. 152, Onderneming III SCH. 117, Ada VL.7, Antje TX.46, ML. Jacoba Catharina K2.132, Michiel KW.167. Arend Cornelis KW.205, MK. Alice The- rese IJM.15, Gelria IJM.18; Eben Haezer IJM.23, Marten Cornelia IJM.44; Janny Jacoba KW.4; Willem Adriana K2.25, Ada KW.29; Limanda K2.33; Pelikaan KW.88; Wilma KW.113,; Tiny KW.145; Gijsbert Marian KW.150; Cornelia KW.174; Pieter Gijsbertha KW.175; Dirkje KW.178; Solea KW.180; Valk K2.185; Elly KW.187; Hans KW.189; Wil lem Senior KW.197; Yvonne Yolanda K2.206; En Avant KW.210; Jana KW.213; Agatha KW.214; Anna Hendrika KW.215; Arco KW.217; Arie Jacob KW.221; Jacob Senior KW.226; Dieuwina WR.45; Johan na Cornelia WR.47; Wilhelmina SCH.173; Leendert Jan SCH.256. DINSDAG 9 APRIL: Hektrawler Hol land KW.123; MK. Eben Haezer IJM.23. WOENSDAG 10 APRIL: Hektrawler Onderneming I SCH.90; MK. Ada KW.29; Alida Jacoba KW.195. R. -k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 21 u„ zondag 9.45, 11 en 12.15 u„ maandag 9.45 en 11 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 20 u., zondag 8.30, 10 en 11.30 u„ maandag 8.30 en 10 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 9 u. ds. D. Verhoef, m.m.v. Tienerkoor, 10.30 u. ds. D. Verhoef, m.m.v. Herv. kerkkoor o.l.v. mej. Van Asselt. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Openbare Belijdenis), 17 u. ds. W. J. van Dijk (St. Pancras). Baptistengemeente IJmond. Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. ds. R. Reiling (H. Avondmaal), 10 u. zondag school, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. jeugd. BEVERWIJK. Het spinaziedrama heeft zich al vroeg in het voorjaar voltrokken. Er waren dagen met een aanbod van 22.000 kisten, waarvan er dan een derde deel onverkocht bleef en bij de koeien terecht kwam. Van de verkochte spinazie varieerde de prijs van 15 tot 23 cent per kilo.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4