Directie en bestuur schorsen hoofdverpleegkundigen Heel Beverwijk wordt uitgenodigd voor fancy-fair Driedaagse manifestatie van bejaarden in Huis ter Wijck Diefstallen uit vrachtauto Vernieuwd en uitgebreid BETER UIT IN TRESLONG! -/' BETER UIT \- INTRESIONS! bestuur bij De Zeezotte Werkgroep wijst „open gesprek” van de hand it lontertroef Q kastje kijken H 5 7 PLAATSELIJK NIEUWS A R i L 1974 WOENSDAG 17 met invaller door Jaap van de Woestijne in de gemeenschap staan en houden open huis voor die hele gemeenschap. Spaans smeedwerk Restaurant Acties Feest Professioneel J. BODEWES BENOEMD TOT ERE-VOORZITTER Pot GEEN ZAALHUUR! PORT- SHERRY- VERMOUTH fl- KOMPLETE DINERS reeds vanaf f 9.« Maak kennis met ons nieuwe sfeervolie restaurant WEERESTEINSTRAAT 8- HILLEGOM tel. 02520-15347 in het hartvan de bollenstreek centraal in de randstad ggs 3 Gespannen REGELMATIG WISSELENDE SPECIALITEITEN! j Wissewasjes IDEALE ZALENAKKOMMODATIE voor recepties,dinersenz. van 15 tot 1000 pers. HEEMSTEDE De Kritische Werkgroep op het Instituut voor Epilepsiebestrijding in Heemstede heeft gisteravond besloten niet in te zullen gaan op een voorstel van de directie en het bestuur om een „open gesprek” aan te gaan onder leiding van prof. dr. J. A. C. de Koek van Leeuwen, organisatiedeskun dige van het Bureau Bunt en Co. De directe aanleiding voor de kritische werkgroep om een der gelijk gesprek van de hand te wij zen, is de schorsing van hoofdver pleegkundige R. Puite; hij is sinds het ontstaan in december vorig jaar adviseur van de werkgroep. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 april wordt het groot feest in Huis ter Wijck. Dan wordt er een drie dagen durende, groots opgezette fancy-fair gehouden en de bedoeling is, dat zoveel mogelijk jon geren en ouderen uit Beverwijk en omgeving mee gaan doen. De bewoners van Huis ter Wijck hebben zelf een groot deel van de or ganisatie in handen. Zij willen (en kunnen) bewijzen, dat zij nog midden S Roemenië 15 dg. v.a. 505.- S Portugal 15 dg. v.a. 546.- REDACTIE (Door Peter Huysman) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) is ADVERTENTIE M Centrum voor Epilepsiebestrijding aan vooravond van hete zomer Kruis Ziekenhuis. Dat is dan zo’n geste om even stil van te worden. ant- hien lend iele- laar ierd veel lbok veel .reel wee gaat Vraag folder menusuggesties! SPECIALE KINDERMENU’S! In een schrijven van 10 april liet het advocatenkantoor van mr. Schut in Am sterdam namens het bestuur en de di rectie weten, dat de heer Puite beter een andere baan kon zoeken. In de brief werd gesteld, dat overleg „omtrent be ëindiging van de relatie dringend gewenst is, omdat er ui verpleegkundig oogpunt bezwaren bestaan tegen de werkwijze van de heer Puite”. De hoofdverpleegkundige wordt ver weten als nachthoofd onzorgvuldige rap portage te plegen en buiten tegenwoor digheid van een arts een (intra-muscu- laire) injectie te hebben toegdiend; ook wordt zijn optreden zowel „naar boven” als „naar beneden” gelaakt. Nuookgezellige baren lounge! Om een indruk te geven van wat het die drie dagen gaat worden, zo maar wat feiten. Drie dagen lang speelt de heer Th. G. J. Noom met twee vervangers vrijwel permanent op het elektronisch orgel. Dat doet deze Beverwijker veel vaker, maar ook al enthousiast geworden door „de algemene beweging” in het huis zorgt hij nu drie dagen lang voor leven de muziek. De etaleurs van V D boden spon taan aan de gehele ruimte, waar dit feest zich gaat afspelen van passende versieringen en decoraties te voorzien. Ook de buiten het huis wonende, maar daar toch vaak de helpende hand bie dende 76-jarige J. Kröder, maakt allerlei attributen en decors. IJMUIDEN. Uit een vrachtauto die in de Antillenstraat geparkeerd stond, zijn een autoradio, een gereedschapskof- fer en een jarrycan gestolen. Van de auto werd een tochtraampje opengebro ken. het ’der i en Het ifa- de veld •.der in ie- las 3 al tie lOg te de uit en lar dj- ijn en ve an ap lig is tran erd ■of- ge- sli- de itie dd- lijk de de en isti- jec- een de- S »k e- ■l- >ft >r- sn, es as :s- de i’s en fa in ar ;e- De heer C. Berghuis stelde zich be schikbaar voor de functie van tweede secretaris en werd met algemene stem men in deze hoedanigheid gekozen. Dit zelfde gold voor de heer B. Doodeman, die als tweede penningmeester tesamen met de heer L. Velthuizen de financiën van de vereniging gaat beheren. De heer M. de Vroome werd benoemd tot Presi dent van de Raad van Elf. Voordat het echter zo ver was, moes ten tijdens een langdurige ledenvergade ring in het vrijetijdscentrum De Slof, enkele interne, persoonlijke problemen worden opgelost. Daar was onder meer het royement van drie leden door het bestuur, welk royement door de leden vergadering met een miniem stemmen- verschil (17 tegen 16) ongedaan werd gemaakt. Uit het jaaroverzicht van de secretaris bleek, dat de vereniging een druk sei zoen met veel activiteiten achter de rug Het leek er vrijdagmorgen op, dat de heer Puite nog diezelfde dag te horen zou krijgen dat hij geschorst werd. Een van zijn colleganachthoofden wist toen in ieder geval te vertellen dat ’s avonds een ander dan Puite de vrijdagnacht- dienst zou draaien. Tekenend wellicht voor de gespannen verhoudingen binnen het instituut was een handtekeningenac tie die vrijdagsmiddags spontaan werd gehouden onder het verpleegkundig per soneel dat de heer Puite uit de nacht diensten kent. In twee uur werden 41 handtekeningen verzameld bij een schrij ven waarin het mogelijke vertrek van de heer Puite ernstig betreurd werd. heer Puite van directie en bestuur van het Instituut voor Epilepsiebestrijding een schrijven, waarin werd meegedeeld, dat hij op maandag (8 april) bij bestuur en directie verwacht werd om aanzeg gingen in ontvangst te nemen over zijn „functioneren binnen het instituut”. De heer Puite, die aan aanzeggingen geen behoefte had, voldeed niet aan de uitno diging. Wel stapte hij naar de advocaat mr. W, Boers in Overveen, die nog op dezelfde maandag aan bestuur en direc tie het schriftelijke verzoek richtte om alle correspondentie aan de hoofdver pleegkundige via zijn bureau te laten lopen. Nico Scheepmaker is met vakantie tot 7 mei. Ook tijdens de Wereldkam pioenschappen Voetbal zal hij zijn kolom niet kunnen schrijven. Als vervanger zal in het algemeen optre den Herman Moscoviter. Het komende carnavalsseizoen bleef tenslotte onbesproken, omdat het ver nieuwde en aangevulde bestuur eerst een plan zal opstellen, dat in het eerst volgende maandblad zal worden gepubli ceerd om daarna in een ledenvergade ring te worden behandeld. De Kritische Werkgroep heeft zich gis teravond al bezonnen op acties die bin nen de beide centra van het instituut Meer en Bosch en de Cruquiushoeve zouden kunnen worden ondernomen, zelfs keiharde acties als bezettingen zijn overwogen, maar na beraad van de hand gewezen omdat situaties als die op Den nendal pertinent niet gewenst worden. Wat er dan wel te gebeuren staat blijft vooralsnog in het ongewisse. De schorsing van hoofdverpleegkundi ge is noch voor hem noch voor de kritische werkgroep onverwacht geko men. Al op vrijdag 5 april ontving de Door deze schorsing kan er volgens de kritische werkgroep geen sprake meer zijn van een „open gesprek”; de schor sing zou naar de mening van de groep juist één van de onderwerpen moeten zjjn die tijdens een gesprek aan de orde moeten komen. Een hele groep bejaarden houdt zich bezig met het organiseren van kien- en klaverjasavonden, cabaretavonden, bus tochten, enzovoort. Alle veertien dagen en tegenwoordig wekelijks is er wel iets te doen in het huis, want de bejaarden lijken wel steeds actiever te worden. Daarom moet er een grote pot komen, waaruit dat alles kan worden betaald, want men wil nog veel meer gaan doen en bijvoorbeeld ook de in de omgeving van het huis nog zelfstandig wonende bejaarden meer bij de clubs, het eigen zangkoor en al dergelijke zaken betrek ken. Daarom moeten we allemaal één van die drie dagen naar het grote feest van de fancy-fair! Het geval van de injectie die de heer Puite toediende aan een patiënt die ’s nachts een epileptische aanval kreeg, noemt de hoofdverpleegkundige zelf een normale zaak. „De artsen willen niet voor ieder wissewasje uit hun bed wor den gehaald. Het is sinds jaar en dag de gewoonte, dat de verpleegkundige in ge val van een aanval ’s nachts deze zo mogelijk zelf te lijf gaan”. Het middel waarvan in dit geval sprake was somnifeer wordt meestal via de mond toegediend. In het gewraakte geval was er evenwel alleen een spuitbaar middel voorhanden aldus de heer Puite. De advocaat van de heer Puite heeft het schrijven waarin deze werd aange zegd dat hij beter een andere baan kon zoeken, gereageerd met de suggestie om een gesprek te arrangeren, waarin de moeilijkheden zouden kunnen worden uitgepraat. Er is al een heel lange tijd naar deze grote bazaar toegewerkt en toegeleefd. Het enthousiasme van bewoners, staf en personeel groeide naarmate de plannen verder uitgewerkt werden. Er is een magazijn vol fraaie gebruiksvoorwerpen, prachtige handwerken, klein-meubelen en wat al niet gemaakt voor de shows, de verk’oopstands, de raadwedstrijden, het rad van avontuur, de bloemenstand, de lopende grabbelton en zo’n veertigtal andere attrakties. In drie dagen tijd zal men niet uitverkocht raken, zo is ons verzekerd. Het is indrukwekkend om te bedenken, hoeveel uren werk de bewo ners aan het vervaardigen van al deze aantrekkelijke zaken hebben besteed. Mevrouw S. de Vilder-Schepel treedt die dagen afs snéltekenares op. En er komt ook een waarzegster. Schatgraven, balgooien, een sandwichman, een bloe menstand, een boom met beesten, een stand met Spaanse sieraden en een an der met Spaans siersmeedwerk. We doen maar een greep in onze aantekeningen. De bejaarden gaan zelf voor een groot deel de stands bedienen. Ook van de propaganda is veel werk gemaakt. Er worden huis-aan-huis fol ders verspreid. Er rijdt die dagen een geluidswagen door de stad. Radio Vero nica, Radio Noordzee en de VARA-radio zijn ingeschakeld. Het is zeer de moeite waard om eens te zien wat de driehonderd bewoners van Huis ter Wijck onder leiding van en met de enthousiaste medewerking van staf en personeel kunnen ontketenen. Dit driedaagse feest is op vrijdag geo pend van 3 tot 9 uur, op zaterdag van 10 tot 9 uur en op zondag 28 april van 10 tot 6 uur. De officiële opening wordt Vrijdagmiddag 26 april drie uur verricht door de mevrouw Gerritse, de echtgeno te van de voorzitter van het stichtings bestuur. (Van een onzer verslaggevers) van het DIRK VAN DEN BROEK-concern evenals HET HOGE DUIN-WIJK AAN ZEE HET RECHTHUIS-UITHOORN »/d AMSTEL DIRCK OIRCKZ* A'DAM/WEST DIRCK OIRCKZ- A'OAM/NOORO DIRCK 0IRCKZ-A0AM/ZUI0 A OIRCKIIlA.tlluró.AOAM/OSOORP heeft met een bestuur, dat op minimale sterkte heeft moeten fungeren. Het le dental steeg met 48 tot 189. De penning meester kon ondanks enkele verliespos ten toch nog een batig saldo melden. Op voorstel van de heer C. Berghuis werd de heer J. Bodewes, die vanaf de oprichting van De Zeezotte de voorzit tershamer hanteerde, met algemene stemmen benoemd tot ere-voorzitter als waardering voor zijn onvermoeid ijveren voor de vereniging. Wat opmerkingen over het dinsdaga- vondprogramma van vóór acht uur. De VARA zond de zoveelste aflevering van de Stratemakeropzeeshow uit. Het is en blijft een leuk programma, gezien het tijdstip (vijf over zeven) waarschijnlijk vooral als kinderprogramma bedoeld. Maar ik zou het toch liever een uitzen ding over kinderen willen noemen. Ditmaal doelden Wieteke van Dort, Joost Prinsen en Aart Staartjes met Hoofdverpleegkundige Puite wordt door zijn naaste medewerkers gesteund. Aanleiding voor bestuur en directie om actie te ondernemen tegen het nacht hoofd vormen wellicht een brief die op 1 april door de hoofden van vijftien paviljoens aan de leiding van het insti tuut geschreven werd en waarin gezegd werd dat „jongeren in de nachtdienst opgestookt worden tegen de hoofden en een brief op 4 april van enkele hoofden van dienst, die stelden dat „de BEVERWIJK. Met een vernieuwd en aangevuld bestuur gaat de carna valsvereniging De Zeezotte het komende verenigingsjaar in. De heer C. Smit, een voormalige prins Carnaval, heeft de voorzittershamer overgenomen van de heer J. Bodewes, die om studieredenen zijn functie beschikbaar stelde. De heer Th. v.d. Meer, die zich op persoonlijke gronden niet meer herkiesbaar stelde als secretaris en ceremoniemeester, is opge volgd door de heer C. Alders. De heer Puite is officieel nog niet van zijn schorsing in kennis gesteld. Medede ling hiervan zou ook moeten lopen via de advocaat, die de hoofdverpleegkundi ge al vorige week in de arm nam. Van zowel de schorsing als van het voorstel tot een gesprek werden de le den van de Kritische Werkgroep gister middag op de hoogte gebracht door de beide pastores van het instituut, die de kort tevoren besloten vergadering van bestuur en directie hadden bij gewoond. Als het gisteren door bestuur en di rectie gedane voorstel inderdaad zoals verluidt de laatste kans is die aan de kritische werkgroep geboden wordt, dan staat het Instituut voor Epilepsiebestrij ding een lange, hete zomer te wachten. Bovendien kan deze fancy-fair en dat is ook wel duidelijk de bedoeling een grote som geld opleveren, die be stemd is voor allerlei evenementen en activiteiten ten behoeve van de bewo ners, maar ook om nieuwe materialen aan te kunnen schaffen, die de moge lijkheid om creatief bezig te zijn vergro ten. Mk Prijzen excl. brandstoftoeslag. V Vraag dezomerreisgids bij uw reisadviseur of bij 3 I Eindhoven - Rechtestraat 56, Tel. MO - 89211 Amsterdam - Helllgeweg 44, Tel. 020 - 6 51 86 V Fit Vliegreizen B.V. Den Haag - Wagenstraat 86, Tel. 070 - 18 01 36 bjl Er komt ook een bijzonder fraai pop penhuis. Zelfs van het Rad van Avon tuur hebben enkele bejaarden iets bij zonders gemaakt. Geen cirkel .met spij kertjes, maar een elektronische schijf met aan en uit flitsende lichtjes in plaats van spijkers. Een fraai stukje huisvlijt. Als grabbelton heeft men een enorm wijde rok gemaakt met plooien en zak ken voor de prijzen. Die zal gedragen worden door een rondwandelende juf frouw. Geen geintjes, heren, want de rok heeft een ingebouwde beveiliging tegen vervelende heren en die komen wel mooi voor schut te staan. verhoudingen met de heer Puite ver stoord zijn”. De heer Puite weet dat zijn image op het instituut niet zo best is. „Onrecht vaardigheid kan ik niet aanzien, ik sta gauw klaar om oneerlijkheid te ontmas keren In de nachtdienst gingen de mensen tegen me praten. Ik jutte ze niet op, ik vroeg er niet om Als ik met klachten bij hoofden kom, kijkt men niet naar de zaak waarom het draait, maar naar de persoon”, licht de geschor ste hoofdverpleegkundige toe. De huishoudelijke staf bood aan in vrije tijd een compleet restaurant te exploiteren met hapjes en drankjes, ijs, etcetera. Overigens heeft het gehele personeel en bloc aangeboden deze drie dagen in hun vrije tijd en belangeloos te helpen. De diensttijden draaien gewoon door, maar voorzover men vrij is helpt men tijdens de fancy-fair. Geweldig! Er komen natuurlijk uitgebreide ver- koopstands, maar veel fraaie, door de bejaarde gemaakte produkten, zijn al eerder verkocht Die zijn echter zo mooi, dat men deze nu, met medewerking van de bezitters, gaat tentoonstellen. De 76-jarige H. Sweers heeft bijvoor beeld een prachtige miniatuur-draaimo- len gemaakt en eveneens in miniatuur een woonwagen Na de show wil de heer Sweers zijn pronkjuweeltjes afstaan aan dr. R. P. Hermans ten behoeve van het Brandwondencentrum van het Rode Nog even iets over de activiteiten, die al die te verkopen artikelen opleverden. Er is in het huis een handwerkclub, een handenarbeidclub en een hobbykamer, die bijzonder stimulerend werken. Wat te denken van de 96-jarige mej. Tol, die nog aan de lopende band heel bijzondere pannelappen maakt. En dan die mannen in de hobbykamer. De beschikbare ruim te bleek veel te klein, dus annexeerden zij de fietsenstalling, die zij tot een werkelijk professionele werkplaats in richtten, compleet met draaibanken en dergelijke. Motortjes van oude wasma chines en centrifuges werden benut voor allerlei ingewikkelde apparatuur. Als er hout of iets dergelijks gehaald moet worden, chartert er altijd wel iemand even een zoon met een busje of bestel wagen. Complete meubels worden er daar gemaakt! En helemaal self-suppor ting! Ook te zien en te koop tijdens de fancy-fair. •J De vakmensen van vroeger en de huisvrouwen van voorheen kunnen ook nu nog werkelijk prachtige dingen ma ken. Die kunnen zij via familie, vrien den, relaties en dergelijke best kwijt raken. Maar het is zo’n goede gedachte geweest, nu eens een indrukwekkende manifestatie te maken van hetgeen die ouderen, nu zij daar de tijd voor heb ben, aan creativiteit opbrengen. sprekend niet meer gebeuren m aeze tijd. Wat ook niet mag, maar toch gebeurt, is het aan de dijk zetten van geheel of gedeeltelijk genezen hartpatiënten. In Achter het Nieuws werd getoond op wat voor schandalige wijze mensen die ooit zijn getroffen door een hartinfarct, door hun werkgevers worden behandeld. Het weer in dienst nemen van dergelijk personeel brengt risico's met zich mee, aldus deze werkgevers, en waarom niet de open gevallen plaatsen simpelweg laten innemen door kerngezonde en dus risicoloze werknemers? De Nederlandse Hartpatiënten Vereniging gaat binnen kort actie voeren tegen deze al te econo mische opstelling van deze zakenlieden. Een vrouwelijke vertegenwoordiger van de Portugese revolutionaire brigades - een beweging die met geweld het dictatoriale, koloniale bewind in Portu gal te lijf gaat - werd, eveneens in Achter het Nieuws, in de achtertuin van een Amsterdamse woning geïnterviewd. Kranten hebben reeds uitvoerig over deze beweging (de overkoepelende orga nisatie heet de Revolutionaire Partij voor het Proletariaat) bericht, en het aardige van televisie is nu juist dat beelden de in dit geval grotendeels be kende informatie hadden moeten verbre den. Dat kwam er nu niet van, want „Maria” had een soort vuilniszak over het hoofd getrokken om herkenning te voorkomen. De enige extra informatie die nu overbleef, was het feit cat een lid van de Portugese oppositie in Nederland zich nog altijd onherkenbaar moet ver mommen als zij iets voor de televisie kwijt wil. Onvoldoende extra informatie, dacht ik, om er een geheel item - dat nu niet geheel van sensatiezucht vrij was - in deze vorm aan te wijden. goed geschreven liedjes en sketches op kinderen van gescheiden ouders, buiten landse werknemers en al te autoritair optredende papa’s en mama’s. Ten be hoeve van de laatste categorie opvoeders maakte Staartjes een prachtige introduc tie: zouden de kinderen een ogenblik de huiskamer kunnen verlaten (natuurlijk bleven alle kinderen zitten!), want hij had op verzoek van zijn kleine kijkers volk een hartig woordje met de vaders en moeders in het land te wisselen. Dan volgde het hartige woordje („Dit is nu de laatste keer dat ik dit tegen u zeg”, of een gelijksoortige uitlating) en even later weer tegen de jeugdige kijkertjes, handenwrijvend en opgelucht: „Zo lui. dit is achter de rug, we kunnen nu met gerust hart aan het volgende program maonderdeel beginnen”. Voor het overige wil ik dan nog dit kwijt: Wieteke zong een erg mooi liedje dat een plaats waard is in een erg volwassen chanson-festival, desnoods laat in de avond. De beginzinnen zijn mij bij gebleven: verder hoeft niemand het te weten, m’n ouders zijn sinds vorig jaar om zo te zeggen uit elkaar. Gewel dig was ten slotte ook de ver doorge voerde persiflage op de vader, die zijn dochtertje heeft bevolen een andere va der en moeder te zoeken („Wat hamer nog an toe: kleine kinderen hebben niks te willen, zoek jij maar een andere vader!”): het dochtertje namelijk vindt die andere vader, komt ermee thuis, kruipt op zijn schoot, dit alles tot grote ontzetting van echte paps, die tot Over maat van ramp (en tot overmaat van jool van de tv-kijkende kinderen, neem ik aan) óók nog eens de deur wordt uitgegooid. Dit stukje waardering moest mij even van het hart: al was deze Stratemakeropzeeshow dan een herha ling van oktober ’73, voor mij was het een bijna volmaakte première. Over het „volwassen” programma van na achten gesproken: ik liet Sinatra’s Robin and the seven Hoods op Nederland 1 schieten om u iets te kunnen meedelen over de inhoud van De Ombudsman en Achter het Nieuws op het andere net. In VAR A’s Ombudsman een schrij nende reportage over de longafdeling van het Katwijkse zeehospitium, dat - zoals bekend - op sluiten staat omdat geen bekwame specialist de plaats van de onlangs overleden dr. Vos wil inne men. Wat niet zo vreemd is, als men weet dat een desbetreffende advertentie uitdrukkelijk vermeldde dat de geïnte resseerde geneesheer een tijdelijke func tie tegemoet zou gaan. Maar gebrek aan een bekwame medische staf is niet de hoofdreden dat de afdeling dicht moet. De normen die gelden voor de behande ling van zware astma-patiënten, zoals die ook in Katwijk verpleegd worden, zijn veranderd: het „kuren” is op de achtergrond geraakt, de maatschappelij ke inpassing van deze categorie patiën ten meer op de voorgrond. De medische zorg - zo zegt het bestuur van het zeehospitium, dat al veel eerder de prin cipebeslissing over de sluitingsprocedure had genomen - kunnen zij ook in zie kenhuizen krijgen. De patiënten zitten er intussen maar mee: ze beschouwen het Katwijkse zee hospitium als hun tweede tehuis waar zij zich veruit het best voelen en naar hun zeggen de beste behandeling krij gen. We zagen emotionele mensen, die zich niet konden voorstellen dat de deur werkelijk dicht gaat. De beelden riepen herinneringen op aan vroegere Ombuds- man-uitzendingen over de astma-kliniek in Davos. De toenmalige ombudsman Marcel van Dam (huidige staatssecreta ris) speelde met zoveel succes de hoofd rol destijds, dat de toen met sluiting bedreigde kliniek nu weer normaal functioneert. De huidige ombudsman Hans Ouwer- kerk gaat overigens óók stappen onder nemen, want Katwijk mag - vindt hij - niet dicht zolang er nog geen vervangen de plaatsingsmogelijkheid voor de pa tiënten is gevonden. In een van de volgende uitzendingen meldde hij ons het resultaat van zijn brief aan de staatssecretaris van volksgezondheid. Hopelijk heeft hij evenveel succes als zijn voorganger, want veranderde we tenschappelijke normen of niet, een groep hulpbehoevenden van de ene dag op de andere in de steek laten (bedden en apparatuur worden al verkocht) om dat het bestuur van het verliesgevende „bedrijf” af wil, kan en mag vanzelf- iprekend niet meer gebeuren in deze

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7