AGENDA Baal overhandigt geloofsbrief films I OrgelRKBavo iedere zaterdag bespeeld rw ZERO stimuleert interesse voor geïmproviseerde jazz SISSIES TERUG IN TONEELSCHUUR BAROK. IN AUTHENTIEKE STIJL Orgelconcert met verzoeknummers STANESBY-TRIO: WITTE BIOSCOOP ZERO’S ZIENEMA DONDERDAG 1 8 APRIL 1974 KUNST 17 Muziek en Toneel Bioscopen Souvenirs T en toonstellingen KUNSTTIPS Haarloheim IV F FT’ a.- L is Erkelens heeft de Wil- speelt de en P ZWAANSWIJK. CHARLES BOOST (Van onze kunstredactie) Elisabeth Gasthuis te Het volgende concert in de Bavo is op 30 april, aanvang 15 uur. Ditmaal zal Klaas Bolt het orgel bespelen. die ieder de naam Thomas Sta- nesby droegen. vervoe gen. Ook wie eens wil luisteren is natuurlijk hartelijk welkom. Maria exposeert gemengde Een stukje grafiek van Ma ria Beerepoot. Bernard Bartelink, initiatief nemer van de serie orgelbe spelingen in de rooms-katho- lieke Bavo. De Waag toont het werk van Maria dagelijks van 14- 17 uur. Op maandag geslo ten. verkoop begint Vier musici spelen onder de naam Big Chico the David in ZERO. een een af- .Lonesome 5 en 22 za. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot 2 juni Franse litho's. Geopend dagelijks 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur HET IS MERKWAARDIG gegaan met „Echoes of Silence”, de film van Peter Emanuel Goldman, een New Yorker van Russisch-Joodse afkomst die drie jaar aan zijn debuut werkte en er in ’66 de hoofdprijs van het festival van Pesaro mee won (in de jury zaten o.m. Ivens, Godard en Bertolucci). Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot- terstr.l: T.e.m. 28 april World Press Photo. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. eens voor Lucieer die een uit stekende titelrol speelt. Het decor bestaat uit een rij kasten, hetgeen vooral goed werkt als middel om het pu bliek voortdurend te laten zien dat het een toneelstuk is. Geen illusie, waarmee men zich kan identificeren. Spelers die niet op de scène aanwezig dienen te zijn, blijven achter de kasten zichtbaar als zich verkleden en schminken. Nachtvoorstellingen zijn er in Palace (Honderd geweren) Frans Hals (Een vuist vol karate) en Roxy (Jimi Hen drix). En kinderfilms niet te vergeten: De spannende avonturen van Niels Hol- gerson worden in Palace vertoond en in Studio zet Pippi de boel op stelten. Danny Kaye laat daar op zondagmorgen de Circusheld opdraven. naar de Schuur, want de Sissies zijn dan terug in Haarlem. Zondagmiddag een eigen kin- derproduktie van de Schuur met Kleur bekennen. Aanvang 14.30 uur. Een glaasje ranja met een rietje staat klaar voor dorstige kindertjes. WILL SPOOR en zijn Mime- teater was eveneens al eerder in de Toneelschuur. Destijds gaf Spoor er een voorstelling van Waste of Time. Daar is een vervolg op gekomen in de vorm van Waste of Time II. Zaterdag om 24 als een nachtvoorstelling in de Schuur. Theater T.e.m. Ivo de Wijs: Ivo de schy en Dorrestijn. Boerstoel mink. Haarloheim is een klein the atertje en met de te verwach ten drukte die de groep zoals altijd met zich meebrengt is reserveren dringend aanbevo len. 237466): Richard toeg. 14 j. 13.15. 15.45. 19 en Op uitnodiging van de Velser kunstkring „Voor Allen geeft het Stanesby-trio vrijdag om 20.15 uur voor kunstkringleden en andere belangstellenden in het Noordelijk Koetshuis van het landgoed „Beeckestijn” te Velsen een concert, waarvoor een fraai programma van barok werken werd samengesteld. Het bevat een Sonate voor Daartoe zijn een groot aantal vaak jonge organisten, meestal uit Haarlem en omgeving aan getrokken, die belangeloos hun medewerking zullen verlenen. De orgelbespeling heeft het karakter van een kennisma- kingsconcert. De sfeer zal zo veel mogelijk informeel worden gehouden, terwijl iedere bespe ling wordt afgesloten met een instructieve „verhandeling” over aard en karakter van het orgel. recensent Jac Heijer leiding van de premiere Baal in Amsterdam. Na PRECIES 310 jaar geleden greep in Frankrijk de Première plaats van het toneelstuk Tar tuffe van Molière. De Haagse Comedie heeft Tartuffe in het kader van het Molière jaar dit seizoen op het repertoire geno men en speelt het stuk woensdag 24 april in de schouwburg aan het Wilsonsplein. De eigentijdse vertaling is van Joris Diels, die eveneens de regie heeft. Ko van Dijk, goed voor de hoofdrol, speelt Tartuffe op een manier waarop je erg moet la chen. Hij maakt er om het zo te zeggen een karikaturale proleet van. Er is eveneens een mooie rol van Anne-Wil Blan- kers te zien, aangevuld met die van onder meer Paul Steenber gen Enny Meunier, Manfred de Graaf en vele anderen. HAARLEM. Stadsorganist Albert de Klrk start volgende week dinsdag om 20 uur de reeks gemeentelijke orgelbe spelingen in de grote of St. Bavokerk op de Grote Markt. Voor deze eerste keer heeft De Klerk een programma samen gesteld op basis van een aantal verzoek nummers die bij de gemeente konden worden ingediend. De avond wordt geopend met een werk van Jean Langlais, gevolgd door composities van Ducasse, Jehan Alian, Dandrieu en Joh. Seb. Bach, terwijl de organist het concert zal afsluiten met een imporvisatie over een thema van J. Schouten en Thema met variaties. Shaffy Theater (Keizersgracht)T.e.m. 30 april dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: Shalfyzaal: Funhouse Classics. Konsertzaal: 20.30 uur: Toneelgroep Baal „Baal” van Bertolt Brecht. Zuilenzaal 20.30 uur Dzjatsh: „Buikorgel voor 2 heren” en „De bokser en Showdown”. MUF, MAAR MAF noemden wij het nieuwe liederenpro gramma van de Sissies dat eni ge tijd geleden in de Toneel schuur, Smedestraat 23 in Haarlem in première ging. Wie zelf wil oordelen over dit pro gramma met „nostalgische hoe renliederen” van Bertold Brecht en zijn tijdgenoten gaat op vrijdag- en zaterdagavond EEN EXPOSITIE van de Italiaan Ermanno Leinardi wordt 20 april om 15 uur geopend in de Printshop, Prinsengracht 845 in Am sterdam. Er zijn tekeningen, aquarellen, litho’s en zeef drukken te zien van deze in 1933 geboren Romein. Lei nardi is mede-oprichter ge weest van de groep Transa- zionale in 1966 en nam on der meer deel aan de Salon des Réalités Nouvelles in Pa rijs, 1971-’72. De film van Thomas Koerfer is Brechtiaans leerstuk dat zich in „Dreigroschenopera”-achtige sfeer speelt en een rijkdom aan sociale pro blemen en gedachten aansnijdt. Ook hier weer een bekroonde film. Óp het festi val van Mannheim werd er de Josef von Sternberg-prijs aan toegekend. te zien was, weer in Haarloheim, gebracht. Don Quishocking bestaat uit Anke Groot, George Groot, Jacques Klöters, Fred Florusse en pianist Pieter van Empelen. Alle vijf hebben ze hun tek sten ingebracht, aangevuld met werk van onder meer Drs. P. VERANDERING van programma heeft deze week alleen plaats in de beide alternatieve bioscopen De Witte en Zerozienema. De rest der films is vrijwel zonder uitzondering gehand haafd. Dat betekent de tweede week voor Papillon in Cinema Palace een prolongatie voor „Vrolijke ontucht in Tirol” (Frans Hals). Dakota (Lido) ,101 Dalmatiers (Luxor) en Little Big Man in Studio. Roxy, reprisetheater bij uitstek, brengt „Help de dokter verzuipt” weer in roulatie. IN 1971 werd door de solo- jluitist Jan van den Berg van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, Wout van Wilgen burg de solo-violoncellist van dit orkest en door de Noorse clavecinist Ketil Haugsand een trio gevormd, dat zich ging specialiseren in de vertolking van barok-muziek. Het ensem ble nam de naam aan van Sta nesby-trio en eerde hiermede twee in hun tijd befaamde En gelse fluitisten, vader en zoon, tc&KujxC, 24579®); Dage- ,La voie lactee”, toeg. .15 en 22 uur „La Weiss exploiteert een vlooiencircus, maar als zijn diertjes sterven door per helicopter verspreide insecticide moet hij naar een andere show uitzien; het wordt het Pesttheater, waarin de pest als de grote bevrijder van het mensdom wordt voorgesteld omdat rijk of arm oij deze dodende ziekte gelijke kansen hebben. Als blijkt dat zijn financier, een stro man voor een kapitalist, andere plannen met de door pest geïnfecteerde ratten heeft, verbrandt Weiss zijn theater na zich eerst met de pest besmet te hebben. RUDI BRINK, fameus Haar lemse tenorsaxofonist, speelt zaterdagavond in jazzcafé At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem. Hij wordt begeleid door een trio, bestaande uit de Amerikaanse pianist Irvin Rochlin, bassist Henk Haver- hoek en drummer Eric Ineke. „MIJN WERK heeft een bijbels, algemeen menselijk karakter met een abstracte ondertoon” vertelt de Haar- kunstenaresse Ze in Haarlem heeft deze week slechts één, zij het bijzondere uitvoering op het programma staan. De Rondomserie van Reinbert de Leeuw die donder dag 25 april zou worden afge rond. komt namelijk te verval len. Te geringe belangstelling bij de vorige twee concerten is daar debet aan. grote terts KV 543. Voor leden van de Heemsteeds Kunst kring en belangstellenden. OP HUN TOERNEE door ons tand doen de vier musici van de Britse jazzformatie Big Chi co the David vrijdag, aanvang 21.30 uur, ZERO aan de Bake- nessergracht aan. Hun optreden w een uitvloeisel van het initia tief dat vijf kleinere jazzcentra ta den lande hebben genomen ter stimulering van de belang stelling voor de geïmproviseerde jazzmuziek. Naast ZERO ne uten in dit circuit onder meer deel Oktopus en Kosmos in Amsterdam, Beerenhof in Til burg en Paard van Troje Den Haag. Rudolf Lucieer titelrol in Baal. Van de componist Willem de Fesch, voor wiens werk de laatste jaren grote belangstel ling bestaat, zullen Wout van Wilgenburg en Ketil Haugsand een sonate voor violoncel en en clavecimbel vertolken. Voorts zal Ketil Haugsand, die zijn instrumentale vorming genoot bij de clavecinist Gustav Leon hardt als solist optreden met de uitvoering van de prachtige Partita in Bes grote terts van Johann Sebastian Bach en van de Suite in de kleine terts van Louis Couperin, een telg van het beroemde Franse toon kunstenaarsgeslacht der Coupé- rins. Het bovenstaande werd eind vorig jaar geschreven door onze naar aan- van een aantal voorstellingen vooral die in Shaffy werden bijzonder goed bezocht komt de groep met het stuk zondagavond in de stadsschouwburg van Haar lem. Onder regie van Leonard Frank en met in de voornaam ste rollen Rudolf Lucieer .Kitty Courbois. Els Ingeborg Smits. Marjon Brandsma en Hans Da- gelet. Baal is een jonge dichter, die tegen de gevestigde normen aantrapt. Als hij ziet dat hij het niet van de burgerij kan winnen, laat hij zich willens en wetens verloederen.Hij gebruikt meisjes als vee, trapt zijn zwangere vrouw in de modder en vermoordt zijn beste vriend. Kortom Baal probeert groots en meeslepend slecht te leven. Hij komt aan het einde wel om. maar intussen heeft de toeschouwer een avond lang kunnen ervaren hoe de jonge Bertolt Brecht met een zekere wellust tegen moraal en fat soen indramt. Frank heeft op verrassende manier het authentieke bij zijn spelers losgekregen. Dat geldt voor Carol van Herwijnen en Kitty Courbois, die toch al heel wat jaartjes op de vaderlandse planken rondlopen, maai- even- Henk regie. CABARETGROEP Don Qui shocking heeft dit seizoen veel succes met de voorstelling van Zand in je badpak. Het pro gramma dat eerder in Haarlem zien was, wordt zaterdag kleinkunsttheater Smedestraat 23. Haarlemse Jazz Club, gebouw De Eglantier, Groot Heiligland 7 in Haarlem gehouden. Wie over een wasbord, tuba, sax of een ander instrument beschikt en bovendien een plezierig stukje jazz wil weggegeven, wordt vriendelijk verzocht zich rond 22 uur in het voormalige fluit en bassocontinuo van Ge org Philipp Telemann, een So nate voor fluit van Johann Se bastian Bach en een derde so nate voor fluit van Antoine Mahaut. Big Chico the David, bestaat uit Bernie Hetherington (saxen klarinetten), Paul Jolly (i- dem en percussie), Tim Powell (contrabas, trombone steelgitaar cn percussie) en Ray Boyce ■—Uns en percussie.). De groep legt sterk de nadruk op ritmi- I sche patronen en laat het uit- I eindelijke geluid van de mu- ziek sterk afhangen van wat tijdens het spelen bij de leden individueel en in samenspel op komt Zzaterdag om 21 uur de Engelse folkzangeres Faffrou. MAANDELIJKSE session- «rand wordt vrijdag op de TONEELGROEP Centrum speelt vrijdagavond voor de 50e maal het toneelstuk Souvenirs van de Haarlemse lijstenmaker Gerard Lemmens, Han Bentz van de Berg regisseert en speelt de hoofdrol, terwijl voorts meewerken Jacques Comman deur, Theo de Groot en Ben Hulsman. Souvenirs ook vana vond en zaterdag. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. 20 april (rode zaal), dagelijks 20.30 uur: To neelgroep Centrum: „Sterf de moord" van I. Bernlef. (Groene zaal): 20.30 uur: Toneel groep Centrum: „Gastenavond” van Tini visser, 19 en 20 april nog een tweede avondvoorstelling „De Gast” van Gerard Lemmens. Vanaf 23 april dagelijks (beh. zondag) 20.30 uur. Solotoneel van Cees Lin- nebank; 2 eenakters van Samuel Beckett. Muziekminnaars zijn daarom aangewezen op het koffiecon cert dat zondagmorgen om 11.30 uur met een gratis kopje koffie begint. Te gast op deze zondag is ’t Amsterdams Kem- ensemble, bestaande uit Ro nald Masin (viool), Maria Ma- sin-Keleman (Altviool) Bob Reuling (cello) Rinus Groot (pi ano) en met medewerking van de contrabassist Anthony Woodrow. Het programma bevat wer ken van Beethoven, Ravel en Schubert, resp. Strijktrio opus 9 no. 3 in C, Pianotrio en het befaamde Forellenkwintet. maar wel zeer aansprekende muziek”, vertelt Bernard Barte link, initiatiefnemer en vaste bespeler van het orgel. „Er is een enorme variëteit aan com posities waarin vooral het ka rakter van het romantische. Franse orgel tot uitdrukking zal komen”. Ondanks de vaak makkelijke inhoud van de stukken zijn er vrijwel geen doublures in het programma zodat iedere keer een bezoek aan de kerk gerechtvaardigd is. Vrijwel alle orgelwerken van César Franck zullen in deze weken worden uitgevoerd, ter wijl voorts composities staan te wachten van onder meer Mes- siane, Widor, Vierne, Hendrik Andriessen, Langlais, Flor Peeters, Duruflé, Mozart en Tournemire. Bartelink opent de serie zaterdagmiddag om 15 uur met werken van Sweelinck, Bach, Haydn, Franck en Messi aen. De entree is gratis. HET CONCERTGEBOUW in VROUWENKOOR Zigea on der leiding van Olga Ongena viert zijn zevende lustrum met een kerkconcert in de Paters kerk aan de Nieuwe Groen markt op donderdag 25 april om 20.15 uur. Medewerking verlenen Koninklijk Mannen koor Caecilia onder leiding van Anton de Beer en verschillende solisten. Werken van Perosi, Mendelssohn, Martinu, Palestri na en anderen. Toegang vrij, na afloop collecte. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.T.e.m. 21 april beelden van Iginio Balderie: „7 variaties op een thema" en objecten van Care! Balth. T.e.m. 28 april werk van Armando en schilderijen, objecten en teke ningen van Roger Raveel. Geopend maan dag t.e.m. vrijdag 9.30-17 uur en 19-22.30 uur. Zaterdag 9.30-17 uur. zon- en feestdagen 13- 17 uur. Alhambra I (Weteringschans, tel. 233192): Jules Croiset in „Help! de dokter verzuipt”, toeg. a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Alhambra II: Marlon Brando in „Last tango in Paris", toeg. 18 j. Dag. 14.30. 19.15 en 21.45 uur, zo. 3.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 234876): Charl ton Heston in ,De drie musketiers”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Calypso (Marnixstr. 66227): Julie Christie in „Don’t look now", toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): John Finch in „Macbeth”. toeg. 18 j. Dag. 14 (beh. wo. midd) en 19.30 uur. Centraal (Nieuwendijk. 248933): „Vrouwen die uit de ban springen”, toeg. 18 j. doorl. voorst, dag. 13 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac Deze onderscheiding gevoegd bij de unaniem lovende kritiek zou een grote verspreiding en bekendheid mogelijk hebben moeten maken. Maar „Echoes of Silence” heeft vijf jaar geleden korte tijd in het Amsterdamse Cinétol ge draaid en van Goldman heeft men sindsdien niet meer gehoord. Toch zal de film door zijn aangrijpende eenvoud en scherpe observatie een klassiek voor beeld blijven van wat een eenmans fil mer onder de moeilijkste omstandighe den aan menselijk medeleven kan berei ken. IN DE RK St. Bavo aan de Leidsevaart wordt zaterdagmid dag een begin gemaakt met een" serie orgelbespelingen die tot en met 28 september zal du ren.Het ligt in de bedoeling dat wekelijks op zaterdagmiddag een bespeling van ongeveer drie kwartier op het befaamde Wil- librordus-orgel wordt gegeven. Maria Beerepoot heeft etsles van Rob Clous gekre gen. Ze is een echte Haar lemse en heeft een klein atelier aan de Leeuwerik- straat in Noord. Naast haar teken- en schilderwerk heeft ze in Haarlem een op leiding genoten als tekenle rares en dat vak oefent ze enkele dagen in de week aan een MAVO in Amster- Concertgebouw (Van Baerlestr.): Vrijdag 19 april, gr. zaal 20.15 uur: Kon. Chris Oratori um Vereniging. Het Nederlands Begelei- dingsorkest o.l.v. Martin Kamminga; m.m.v. Erna Spoorenberg, sopraan, Henk Smit, bas en Bernard Bartelink, orgel. Werken van Brahms e.a. Zaterdag 20 april, gr. zaal 20.15 uur: Utrechts Symfonie-Orkesl o.l.v. Willem van Otterloo. m.m.v. Stephen Bishop, piano Werken van Beethoven e.a. kl. zaal 21.30 uur: Rondomconcert. „Muziek en theater" Werken van Kagel, e.a. Zondag 21 april, gr. zaal 20.15 uur: Internationale Pianoserle. Nelson Freire, piano. Werken van Schu mann e.a. Dinsdag 23 april, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Uri Segal, m.m.v. Eduardo del Pueyo, piano. Werken van Mendelssohn e.a. VANDAAG NOG en verder op zater dag (twee voorstellingen om 20.00 en om 23.00 uur), dinsdag en woensdag blijft Robbe-Grillet’s „Glissements Pro- gressifs du Plaisir” nog op het program ma van Zerozienema. Daarna begint op donderdag 25 april en verder op 27 en 30 april en 1 mei (met weer twee voorstelling op zaterdag de 27ste mei) „Het Pesttheater” een van de meest besproken en becommentarieerde films van het Rotterdamse Film International van dit jaar. De oorspronkelijke titel van dit Duits-Zwitsers experiment van Thomas Koerfer luidt „Der Tod des Flohzirkusdirektors oder Ottocaro Weiss reformiert seine Firma”, een titel die de handeling in een paar woorden samen vat. „Voor de respectievelijke programma’s hebben we geko zen voor niet al te moeilijke. De verkoop van haar werk begint nu redelijk goed te lopen. Ze is lid van KZOD en nam deel aan groepsexposities in Bloemen- daal en Velsen. Vorig jaar heeft ze een tentoonstelling in galerie ’t Hart gehad, zo dat haar naam reeds be hoorlijk gevestigd raakt in deze Kennemer-contreien. T.e.m. 28 20.15 uur: met Andre van Duin. Frans van busschoten en Carry Tefsen Nieuwe de la Martheater: T.e.m. 19 april, 20.15 uur: .Slippers”, blijspel van Alan Ayck bourn met Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Jeroen Krabbé e.a. 20 april t.e.m. 3 mei, dagelijks (beh. maandag) 20.15 uur: „Blauw Blauw” van Hugo Claus met Ellen Vogel. Guus Oster e.a. za. zo. lemse Beerepoot. haar werk grafiek van 19 april tot en met 15 mei in gebouw De Waag, hoek Damstraat en Spaarne. „DE VOORSTELLING van Baal, een stuk van Bertolt Brecht, gespeeld door de gelijk namige toneelgroep is een ge loofsbrief ,niet zozeer over wat de groep wil spelen, maar wel hóe. Baal speelt theater omdat het er verliefd op is. Dwars door de figuren heen, die de jonge spelers vertolken, blijven zij zelf zichtbaar. Je ziet ze het doen. Dat heet in toneeljargon: vertellend, afstandelijk spelen en hun verliefdheid op dat spel komt onweerstaanbaar over. Typische acteursijdelheid (nog) niet zichtbaar” „CIAO”, een heel komisch en onderhoudend toneelstuk van Marc Gilbert Sauvajou in ver taling van Jules Royaards, wordt maandag opgevoerd door Spelgroep Heemstede in de Haarlemse Stadsschouwburg. dam uit. „Die combinatie bevalt me erg goed” vertelt ze. (Damrak, 245648): Anthony Quinn in „The don is dead”, toeg. 18 j. Dag. 9.15. 11.30, 13.45, 16 en 19.15 uur Cineac (Reg. Breestr, 243639): Elke ochtend en middag 9.30, 11.30. 13.30, 15.30. zo. 11.30 uur enz. „101 Dalmatiers”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Louis de Funes in De avonturen van „Rabbi” Jacob”, toeg. a.l. City (Leidseplein. 234579): Tien Chen in „De Shanghai killers”, toeg. 18 u. Dag. 14.15. 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 2: Louis de Funes in „De avonturen van ..Rabbi” Jacob”, toeg. a.l. Corso, (Kalverstr. 234561): Peter Steiner in „Vrolijke ontucht in Tirol” toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan. 723653): Louis de Funes in „De eend en de Cadillac”, toeg. a.l. Dag. 14 en 20 uur Flora (Amstelstr. 230469): „Whare eagles da re”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Kriterion (Roetersstr., 231708): „Lon Cowboys”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.45 uur, zo. 13.30, 15.45 19.45 ün 22 uur. vr. nacht 00.15 uur Leidseplein Theater (235909)! AI Pacino in ..Serpico' toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur. zo. 13.15, 16. 19.15 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): Charles Bronson in „The Stonekiller”, toeg 18 j. Dag. 13.30 (beh zo. midd.) 15.30, 19.15 en 2130 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): Elisabeth Volk- manni in „Tiroler slippertjes", toeg 18 j. Dag. 13.30. 16. 19 en 21.30 uur Parisien (Nieuwendijk. 248933): „Wat meisjes lekker vinden”, toeg. 18 j. Dag. 11.30. 13.30. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, ZO. 13.30 uur enz. Itembrandtplein Theater (223542-223541): Kees Brusse in „Dakota”, toeg. a.l. Dag. 14.15. 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.30. 16. 19.15 en 21.45 uur Rialto (Ceintuurbaan uur, do. Peck in EVENEENS volgende week donderdag een concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Maar ten Smit met als solist de vio list Gijsbert Beths (eerste con certmeester NPO) in het Coornhert Lyceum, Haarlem, aanvang 20.15 uur. Drie werken van Wolfgang Amadeus Mozart: Ouverture Don Giovanni, Vi oolconcert in D grote terts KV 216 en Symfonie no. 39 in Es april, dagelijks revue „Dag dag KEES ROSENHART geeft zaterdag in de Waalse Kerk op het Begijnhof in Haarlem een clavecimbelconcert met werken van Sweelinck. Rossi, Scarlatti, Couperin en Handel. Rosenhart opent daarmee een serie van drie concerten, waarbij het cla vecimbel centraal staat. In mei volgt een concert voor twee clavecimbels ,met medewerking van Chris Farr en de blokflui- tist Baldrick Deerenberg. In ju ni keert Farr terug voor een clavecimbelrecital. De drie con certen staan onder auspiciën van de stichting Voor en met Orgel. Aanvangstijd steeds 20.30 uur. Entreeprijs 4, voor hou ders CJP en bejaarden f 2. Goldman’s film speelt zich af in Greenwich Village in New York en tekent portretten van drie eenzame in woners door enkele momenten uit hun dagelijks leven te laten zien. Een geloof waardige .droeve en humane film zonder commentaar, met enkele geschreven tus sentitels die de diverse handelingen moeten aanduiden: „Miguel praat met Bill en daarna met Blanche” of „Stasia gaat naar een party” of „Miguel en Bill roken marihuana en gaan dan op een vrouw uit”. Wat grammofoonmuziek en wat straatgeluiden vullen verder de stil te die obsederend werkt. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 18 april 20.15 uur: Publiekstheater: „Koning Lear” van William Shakespeare; vrijdag 19 april, 20.15 uur: Publiekstheater: „De Revi sor’’ van Nilolai Gogolj; Zaterdag 20 en zondag 21 april, 20.15 uur Publiekstheater: „De Hollandse rondselaar” van George Farquhar. Maandag 22 april. 20.15 uur: To neelgroep Theater: „Nina” van André Rous- sin. Dinsdag 23 april gesloten: Woensdag 24 april, 20 uur: Ned. Operastichting: France sco Cavalli „L’Ormindo’’ m.m.v. Het Radio Kamerorkest o.l.v. Kenneth Montgomery. Carré (Amstel) (beh. 22 april) heerlijke lach” 723488)Elke avond 20 vr. ma. di. midd. 14 uur Gregory „De kanonnen van Navarone”. toeg. 14 j. za. wo. midd. 14 uur, zo. midd. 13 en 15.15 uur: „De zotte wereld van Laurel en Hardy”, toeg. a.l. Rivoli (Boven Rialto): Lynn Carlin in „Taking off”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur. zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstr. 232809); Roger Moore in „Live and let die” toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur Royal (Nieuwendijk, 244144): You Young in „De dodende vuist”, toeg. 18. J. Da. 13.30. 15.45, 19 dn 21.30 uur Studio K (Boven Kriterion, 231708» Jane Fonda in „The Case”, toeg. 18. J. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45. 16.15, 19.15 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, lijks 19.45 en 22 uur ,L« 18 j. Dag. 13.30, 19.45 Salamandre”. toeg. 18 j. Tuschinski I (reg. Breestr.): Ted Nelly in .Jesus Christ Superstar”, toeg. a.l. Dag. 14.30. 19 en 21.30 uur. za. en zo. 13.45. 16.15, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr., 62633): Steve McQueen in „Papillon”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 2374» Dreyfuss in American Graffiti”, Dag. 14, 19 en 21.30 uur. zo. 1_.__, 21.30 uur. Klein Bellevue (Leidsekade)T.e.m. 28 april dagelijks (beh. maandag en dinsdag) 20.30 uur; „Rood en Bloot” met Joris Schiks en Flip Hallema. Tingel Tangel (NZ Voorbugwal): 20 april dagelijks 20.30 uur: Kabaret Wijs: „Beschaafd amusement” met Wijs, Aggie Terlingen, Richard Frit- i Pieter Niewint. van i"; f

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17