Ruime winst Bondscoach Schön en Bayern op voet van oorlog voor Uruguay OOK WEST-DUITSLAND HEEFT ZIJN RUZIES HONGARIJE KANSLOOS In wedstrijd tegen Hongaren SPORWfl Zweden en Denemarken te sterk Geen winnaars van eerste prijs Burgwal: Aan stadion zal het niet liggen Kortsnoj dicht bij de zege Evert Teunissen naar Telstar? UEFA geeft Spanjaarden strenge waarschuwing Zes spelers Atletico geschorst Dubbele nederlaag voor badmintonteam Jong Oranje had bijna alles tegen a 4 24 25 SPORT 1974 DONDERDAG 18 APRIL bi Sterk rt Opwinding Keuze E- IS RS I- el ACTUEEL VOETBALWEEKBLAD irrmn Ib/W* 1 W I I. M TIE srk (Van onze sportredactie) en. g 0 u. IJK --M> TIE 5S0 -ISO René Notten: Kuitbléssure. nis 188 (Van onze sportredactie) (IE die elk winnaars, Bochov: Prestatie van formaat. nis in (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE De laatste houdt echter nadrukkelijk de boot af wat betreft een eventuele benoeming van Teunissen. „Hij is een van degenen die op ons lijstje staan”. Teunissen op zijn beurt staa.t bij nog een eredivisievereniging op het lijstje en wordt ook in KNVB-verband genoemd. ;uze ren. Ook cte Engelsman Ray Stevens toon de zich bijna de meerdere van de Deen se vedette, maar Pri wist het gevaar in de derde set met 17-15 te bezweren. Engeland veroverde de resterende vier partijen en behield daarmee de Europese titel. De vriendschappelijke wedstrijd tussen België en Polen is woensdagavond in Luik geëindigd in een gelijk spel van 1- 1. België nam door Van Moer in de 31e minuut een voorsprong. Deyna, topscorer van het Olympisch toernooi in München maakte 22 minuten na rust gelijk. Er waren 10.000 toeschouwers. ïM ag: 0 u. Nu per abonnement goedkoper (F. 15,60 voor 13 nrs.) Stuur een briefkaart met Uw neem en adres aan Kick, postbus 400, Amsterdam of bel 023-339040 «lag en nacht 1 bereikbaar). i loq oX oH «on «b ob •*U> had, bleek uit het oorverdovende fluit concert dat bij het bekendmaken van de opstelling achter de namen Beckenbauer, Schwarzenbeck, Höness en Müller volg de. rt* ‘n ■••ol HONG KONG (Reuter). Het voet balelftal van Uruguay, dat in de eind ronde van het toernooi om de wereld beker bij Nederland is ingedeeld, heeft woensdag in Hong Kong met 4-1 gewon nen van een selectieteam van Hong Kong. Bij de rust hadden de Zuidameri- kanen een voorsprong van 4-0. Het was de tweede keer dat beide ploegen elkaar ontmoetten. Op eerste paasdag won Uru guay eveneens, al was het niet zo royaal als deze keer (1-0). GLASGOW (Reuter). De Europese voetbal Unie (UEFA) heeft zes spelers van Atletico uitgesloten voor de tweede wedstrijd uit de halve finales van het toernooi van de landskampioenen tegen Celtic. De UEFA deelde woensdag per telegram aan de Schotse voetbalbond mee, dat als gevolg van het uit het veld sturen van Ayala, Diaz en Quique, vori ge week in de wedstrijd Celtic-Atletico (0-0) deze spelers automatisch voor een wedstrijd werden geschorst. Overjero, Alberto en Melo, die in die wedstrijd van de Turkse scheidsrechter Babacan De vice-president van de DFB, Her man Neuberger, tevens de hoogste chef van het WK-organisatiecomité, bemoeide zich persoonlijk met de zaak, en op de Denemarken verloor overigens verras send van West-Duitsland met 2-3. Voor al de huidige Europese kampioen Wolf gang Bochow leverde een prestatie van formaat via een zege op Svend Pri, de man die gehoopt had op All England zijn slag te kunnen slaan, maar daar in de halve finale werd gewipt. Bochow won met 15-5, 5-15 en 15-12. De Belg Freddy Maertens heeft de derde etappe van de ronde van België gewonnen. Pijnen en Tabak handhaaf den zich in de top van het algemenee klassement. De Amerikaan Joe Marsh heeft in Oslo zijn leiderspositie in het wereld kampioenschap pikeurs verstevigd. Finland heeft voor het wereldkam pioenschap ijshockey met 6-2 gewonnen van Polen. Gerd Buter is opgenomen in de Nederlandse turnploeg die zaterdag in Kristiansand tegen Noorwegen uitkomt. De competitiewedstrijd AjaxSpar ta wordt zaterdag om 20.15 gespeeld. De wedstrijd is vervroegd door Ajax’ vertrek naar Frankrijk waar het elftal op 23 april een wedstrijd tegen het nationale elftal speelt. H Het bestuur van Heerenveen heeft besloten niet in te gaan op het verzoek van Henk Zoetendal per 15 april te worden ontheven van zijn contractuele verplichtingen. Het bestuur meent dat de kritiek van Zoetendal op de werkwij ze van trainer Zalai geen basis is om de overeenkomst te verbreken. Zoetendal zal worden gehouden aan zijn contract dat per 1 juni 1975 afloopt en hem is gezegd weer op de training te verschij nen als zijn ziekte (Zoetendal zegt over spannen te zijn) voorbij is. Ju. 19 h <911 een gele kaart kregen, zijn eveneens geschorst omdat zij eerder in de Europe se bekerwedstrijden van dit seizoen al een officiële waarschuwing opliepen. De UEFA deelde de Schotse voetbalbond verder mee dat de strafcommissie op 30 april zal bepalen of er nog andere maat regelen tegen Atletico Madrid zullen worden genomen. -S0< gram zegt de UEFA tevens: „De straf commissie, die zich op 30 april zal bezig houden met het gebeurde in de wed strijd Celtic-Atletico Madrid, waar schuwt u bij voorbaat dat uw vereniging (Atletico) geheel verantwoordelijk zal worden gesteld voor eventuele inciden ten in de tweede wedstrijd op 24 april. Uw mogelijke uitkomen in het nog lo pende toernooi, of in door de UEFA te organiseren wedstrijdreeksen in de ko mende jaren, kan mede afhangen van gebeurtenissen bij de wedstrijd Atletico Madrid-Celtic. Al deze opwinding, die de sfeer in de Duitse equipe tevoren ook danig had aangetast, verhinderde niet dat het nieu we Westfalen-stadion in Dortmund woensdagavond propvol zat voor de 15e voorbereidingswedstrijd van het Duit se elftal. Als tegenstander fungeerde dit maal Hongarije, dat onlangs de Bulgaren nog een opmerkelijke nederlaag had toe gebracht. Dat het publiek voor het re cente gedrag van de in het westen van de Bondsrepubliek toch al niet populaire spelers van Bayern weinig waardering Het nationale voetbalelftal van de Sovjet Unie heeft woensdag in Zenica een vriendschappelijke wedstrijd tegen Westduitslandganger Joegoslavië met 1-0 gewonnen. Boekijevski scoorde vijf mi nuten na rust. Er waren 30.000 toe schouwers. WENEN Te klein voor het laken en te groot voor het servet is de uit drukking die perfect van toepassing is op het Nederlandse badmintonteam. Twee jaar terug won het team de kwa- lificatiepoule en degradeerde Schotland uit de kampioensafdeling van de sterkste vijf naties in Europa. Gisteren waren de rollen omgedraaid omdat Nederland ook de twee wedstrijden tegen Denemarken (0-5) en Zweden (1-4) verloor en Schot land zich op de eerste plaats in de kwalificatiepoule nestelde. In het begin leek het erop, dat Uruguay een monsteroverwinning zou gaan behalen. Reeds na 20 minuten had de ploeg een voorsprong van 4-0 opge bouwd door treffers van Milar (14e mi nuut) en Corbo (3) in de 15ie, 16e en 20e minuut. Pas drie minuten voor het einde konden de Aziaten tegenscoren door Begbie, die een strafschop benutte. Er waren 11.000 toeschouwers. VELSEN. Evert Teunissen is kandi daat voor de opvolging van Jan Rab als oefenmeester van Telstar. De trainer van FC Den Haag heeft telefonisch al een gesprek gehad met voorzitter Zwik- stra. Het telegram dat de Schotse voetbal bond ontving, was een afschrift van de mededeling die door de UEFA aan de Spaanse club is gestuurd. In het tele- Vandaag is in de Oostenrijkse hoofd stad, waar de publieke belangstelling minimaal is, de strijd om de individuele titels begonnen. Ook de Zweed Kihlström neemt hieraan deel, ondanks het feit dat zijn kaak op acht plaatsen is gehecht. De dubbelspel-specialist had zich namelijk tot bloedens toe verwond tijdens een rally in een van de team wedstrijden. wedstrijden. Met de onstuimige Jan sen in de frontlinie en de steeds beter draaiende Geels was het bijna nog gelukt: een kopbal van de Amster dammer zeilde kort voor tijd maar juist over. De woorden van Cor van der Hart: „Als dit elftal een beetje ingespeeld is, pakken we deze tegen stander zo”, zijn niet geheel uit de lucht gegrepen. Dit Jong Oranje be gon onvoorbereid aan het kwartfina- le-karwei. De meeste spelers hadden maandag nog voor de competitie ge draaid en waren nauwelijks bekomen van de reis op dinsdag. Het was daarom een verrassing, dat de ploeg het laatste kwartier een op conditie gebaseerde vechtlust kon opbrengen, die aantoonde dat de mogelijkheden van dit duel inderdaad niet zijn uit gebuit. Door overmacht. Voor Cor van der Hart een frustrerende situa tie: „Het had gekund, maar alle om standigheden waren tegen ons.” Een ogenschijnlijk goedkoop en machte loos aandoende conclusie, die echter ditmaal klopte met de feiten. Zo werden alle kleine oorzaken één grote. Nederland verloor in de kwart finales van een schotloos Hongarije, dat met een strafschop en twee kop ballen da winst greep, die de beter voorbereide ploeg nu eenmaal meest al ten deel valt. Delegatieleider Dé Stoop had overigens in zijn diner- speech de durf namens de KNVB de Nederlandse spelers verontschuldigin gen aan te bieden voor de omstandig heden waaronder zij deze wedstrijd tegen Jong Oranje hadden moeten aanpakken. Voor de KNVB is er trouwens één grote zorg minder. De wedstrijden in de halve finales (tegen, de Sovjet-Unie of Tsjecho-Slowakije hadden moeten worden afgewerkt voor 12 mei. Slechts de woensdagen 24 april (Europacup), 1 mei (finale KNVB-beker en vlak voor de compe- titietopper FeyenoordFC Twente) en 8 mei kwamen dan in aanmerking, hetgeen weer tot allerlei problemen had geleid. Bovendien bespaart men reiskosten en de premie (500 gulden per speler) die in Hongarije niet be hoefde te worden uitbetaald. Waar mee de lichtpunten en dan nog uitsluitend bekeken van bestuurlijke zijde wel helemaal zijn genoemd. taf Maar anderhalf uur later, na de fon kelende show die de Duitse Mannschaft hier opvoerde, was alles vergeven en vergeten, zoals Höness een daverend applaus meekreeg toen hij in de tweede helft werd uitgewisseld voor Flohe. De Hongaren waren alleen voor de rust in staat tot redelijke tegenstand. Toen ook kregen zij naast een reeks hoekschoppen ook enkele goede scoringskansen. Maar doelman Norbert Nigbur (van Schalke ’04) werkte ook zijn tweede interland foutloos af en toonde nog eens te meer Duitslands keeper-nummer-één te zijn, ook al zal straks Sepp Maier van Bayern ongetwijfeld weer de voorkeur krijgen. „Een grote teleurstelling”, meende aanvoerder Boudewijn Ridder. „Van het duel met Zweden hadden we beslist meer verwacht.” Vooral de snijdende nederlaag van kampioene Joke van Beu- sekom tegen Eva Stuart (12-10, 3-11, 0- 11) in de tweede partij betekende een domper. Clemens Wortel had nét als in de andere ontmoetingen, de ondankbare taak gekregen de single te spelen. Op die manier kon Rob Ridder, nationaal ti telhouder zich sparen voor zijn dub belspelen. Ondankbaar, omdat de neder laag tegen Sture Johnsson al bij voor baat vaststond. Wortel weerde zich knap tegen de sterke Zweed en verloor de tweede game met 13-15, nadat de eerste met 7-15 verloren was gegaan. Het ene punt was afkomstig uit de damesdubbel. Marjan Luesken en Joke van Beusekom versloegen Karin Lindquist en Anette Börjesson (15-2 en 15-6). Eerder op de dag had Denemarken genadeloos toegeslagen. Een op volle toeren draaiende Lene Koppen veegde Marjan Luesken met 11-5 en 11-0 van de baan. verkrijgbaar onthullend kleurrijk altijd in de aanval DEZE WEEK O. A VADER ABRAHAM MAAKT HIT VOOR INVALIDE VAN DER MERWE O WK-VOETBAL EEN CHAOS DOOR DOPING CONTROLE? BARCELONA,MADE IN HOLLAND Vooral op het middenveld (Cullmann, Höness en Wimmer) speelden de Duit sers ditmaal bijzonder sterk, hoewel daar toch grote namen als Netzer en Overath ontbraken. Voor de pauze bleef de score beperkt tot een treffer van Wimmer, maar in de tweede helft, toen de formatie van Helmut Schön de conditio neel sterk teruggevallen Hongaren volle dig overspeelde, werd het aantal treffers regelmatig opgevoerd. Hölzenbeim (inge vallen voor Wimmer), Erwin Kremers en Gerd Müller zorgden samen voor 5-0. Müller, die in vijf achtereenvolgende interlands niet gescoord had, maakte twee doelpunten. Die score had nog veel hoger kunnen uitvallen indien Grabows ki niet een strafschop (zijn tweede in vijf dagen) had gemist en wanneer de Hongaarse doelman Meszaros niet zo voortreffelijk op dreef was geweest. De 54.000 toeschouwers beleefden met dit alles een verrukkelijke avond. En dat terwijl het Duitse team eigenlijk nauwe lijks nog goodwill behoefde te kweken. En dan is de tegenstelling met zo’n wedstrijd als onlangs Nederland-Oosten- rijk wel bijzonder schril, droevig en bijna ontmoedigend. Zodat er toch nog wel verschil is tussen de voorbereiding in Nederland en bij de Duitsers. Hölzenbein maakt hier het tweede doelpunt voor Duitsland tegen Hongarije. Doelman Meszaros komt te laat uit zijn doel. ODESSA. Viktor Kortsnoj heeft woensdag in Odessa de derde partij in de tweekamp voor de halve finales van het kandidatenschaaktoemooi tegen Ti gran Petros jan gewonnen. Petros jan staakte na de 50e zet van Kortsnoj (wit) de strijd. Kortsnoj won ook de eerste partij en boekte in het tweede duel remise. Hij behoeft nu nog slechts twee partijen te winnen om zich voor de finale van het kandidatentoernooi te plaatsen. Net als de eerste partij kwam er een Engelse opening op het bord. Kortsnoj offerde een pion om aanval te verkrijgen, maar Petrosjan gaf even la ter een pion terug. Kortsnoj bleef echter voordeel behouden en kreeg een win nend eindspel. In Leningrad werd de derde partij in de tweekamp tu-sen de Russen Boris Spasski en Anatoli Karpov (wit) na 45 zetten afgebroken. Karpov heeft de beste kansen op een overwin ning. Spasski had de eerste partij ge wonnen en de tweede partij eindigde in remise. Bayern liet zijn spelers daarna zelf de keuze, met als gevolg dat met uitzonde ring van de geblesseerde Breitner, alle andere geselecteerden (Beckenbauer, Maier, Müller, Schwarzenbeck en Höness), Tweede Paasdag, een dag na de anderen, in Kaiserau arriveerden. Daar mee waren de problemen overigens nog allerminst geklaard, want de Westduitse voetbalbond (DFB) kreeg tijdens die tur bulente paasdagen ook nog te maken met een reeks emotionele uitspraken van Franz Beckenbauer, gedaan na af loop van het (verloren) bekerduel met Eintracht Frankfurt, waarbij de aan voerder van het nationale elftal duide lijk over de schreef ging. Beckenbauer bezigde woorden als „dieven en misdadi gers” bij zijn beoordeling van scheids rechter Aldinger en enkele spelers van Eintracht, zoals Grabowski en Hölzen bein. sW ojl ’oi. foil »W (98 Het Jong Oranje, dat aantrad in Bekescszaba zelfs voor Hongaarse begrippen een uithoek kon be schikken over de PSV’ers Van Ger- ven, laatste verdediger Krijgh en de spitsen Lubse en René van de Kerk hof. Daar stond tegenover dat de Twentenaren Van lerssel en Thijssen het op het laatste moment lieten afweten, daarmee hun in feite groei ende kans op verkiezing voor West- Duitsland goeddeels vergooiend. Wel van de partij: René Notten, ondanks een kuitblessure, maar zich bewust van het feit dat iedere mogelijkheid om op te vallen er één is. Ook de gegadigde Ruud Geels („Ik heb alles al voor elkaar met Brugge als ik ga.”) en René van de Kerkhof was er alles aan gelegen zich in het duel tegen Jong Hongarije zo mogelijk definitief in de kijker te spelen. „Als je er vier in schopt, zorg ik dat je naar de WK gaat”, voegde Cor van der Hart de PSV’er dinsdag schert send toe. Zover kwam het echter met de halve tweeling bij lange na niet. René van de Kerkhof forceerde zich pal voor het rustsignaal in een lange rush en bleef als aan de grond gena geld staan: liesblessure. Nederland, dat met een zeer bevre digende 0-0 was gaan rusten (de Hongaarse linksbuiten Becsei miste een drietal kansen, Kila redde een maal op de lijn) raakte na rust in de versukkeling. Scheidsrechter Ohmsen (West-Duitsland) zag in de botsing KilaNemeth een strafschop, door Becsei met een aanvechtbare bewe ging benut. Jong Oranje moest toen scoren, een druk die tot gejaagdheid leidde. Hoewel de gedwongen wissels René van de Kerkhof-Husers en Wildbret-Jansen niet uitpakten als verzwakkingen, namen de Hongaren het initiatief met snelle tegenaanval len, die de rommelige Nederlandse acties sterk overschaduwden. Nadat feilloos was geprofiteerd van de black out van Notten, kwam de „thuisclub” zelfs op 3-0 door midden velder Penzes, die een lange voorzet van Kunszt af rondde. Van Gerven stond als versteend, evenals trouwens de gehele achterste lijn. Bij deze ontluisterende achterstand gaf Jong Oranje blijk over karakter te beschikken. Een een-twee-combi- natie tussen Arntz en Lubse, die ook nog niet is afgevoerd van de kandida tenlijst voor de WK, betekende 1-3 en voor de feestende Hongaren een hele schrik. Nederland had plotseling aan één treffer genoeg om toch nog te zegevieren via de regel van de dubbel tellende doelpunten in uit- De gedetailleerde uitslagen: Denemar kenNederland: heren enkelspel: DelfsWortel 15-4, 15-9; dames dubbel spel: KoppenLuesken 11-5, 11-0; he rendubbelspel: Pri-PetersonVan der Vlugt-De Vogel 15-5, 15-1; dames dub belspel: Strand-KagaardVan Beuse- kom-Ridder 15-9, 17-15; gemengd dub belspel: Strand-HansenRob Ridder- Marja Ridder 15-4, 15-11; ZwedenNe derland: Sture JohnssonClemens Wor tel 15-7, 15-13; Eva StuartJoke van Beusekom 10-12, 11-3, 11-0; Bengt Fro- man-Thomas KihlströmRob en Boude wijn Ridder 15-5, 15-9; Karin Lindquist- Anette BörjessonJoke van Beusekom- Marjan Luesken 2-15, 6-15; Thomas Kihlström-Eva StuartRob en Marja Ridder 15-6, 15-3. dag voor de wedstrijd werd via een communiqué bekendgemaakt dat Bec kenbauer de kwalificatie misdadigers niet gebruikt had met betrekking tot de DFB en zijn functionarissen (de arbiter) en dat alles diende te worden terugge bracht tot de opwinding over het teleur stellende verloop van de wedstrijd te gen Frankfurt. Bayerns trainer Udo Lat- tek daarentegen, die de scheidsrechter eveneens van manipulaties beschuldigde, zal zich hierover wel voor de inmiddels alom bekende Kontrollausschuss van de DFB moeten verantwoorden. Dit college heeft voorts de voorzitter van Kickers Offenbach opgedragen binnen een week zijn bewijsmateriaal tegen een andere scheidsrechter, de international Biwersi, op tafel te leggen. Na de uitschakeling voor de Duitse beker, vorige week door Hamburger SV, werd van de kant van Offenbach verklaard dat de arbiter zou zijn omgekocht. Pikant detail: het om vangrijke omkopingsschandaal in Duits land werd destijds ook door Kickers Offenbach aan het rollen gebracht. BEKESCSZABA (ANP) Het eindstation heette Bekescszaba. On verdiend, doch onvermijdelijk heeft Jong Oranje moeten afbaken in de race om de Europese beker voor landenploegen, bestaande uit spelers tot en met 23 jaar. De nederlaag van 1- 3 tegen Hongarije betekende, na de 2- 1 winst van Deventer (14 maart), de uitschakeling van een ploeg die zich tegen een groeiende verdrukking in staande heeft moeten houden. Welke belangen er in deze fase van het voetbalseizoen ook zijn, het zijn niet die van Jong Oranje. Allereerst zijn daar de clubs, vechtend om lands kampioenschap of KNVB-beker, voorts het Nederlands elftal dat de gemoederen van iedere betrokkene verhit. Tegen de stroom in roeiend leek Jong Oranje niettemin voor op zienbarende prestaties te gaan zorgen. DEN HAAG (ANP). Het aantal deelnemers aan sporttoto no. 41 bedroeg 405.540. De inleg was f 937.020, Eerste prijs: geen winnaars, beschik baar nu voor de tweede en derde prijs elk f 148.634,80 en voor de premie 99.089,86. Tweede prijs- 4 bruto 37.158,70 ontvangen. Derde prijs: 92 winnaars, die elk bruto f 1.615,50 ontvangen. DORTMUND. „Dit stadion wordt in de wereld alleen nog over troffen door het Azteken-Stadion in Mexico-City”. Deze lovende woorden over het nieuwe Westfalen-Stadion in Dortmund, waar in juni het Neder lands elftal twee van zijn drie wed strijden voor het wereldkampioen schap speelt (tegen Zweden en Bulga rije), zijn niet van de eerste de beste. Ze komen uit de mond van Helmut Schön, de bondscoach van het West duitse elftal, dat dit stadion woensdag avond met een interland tegen Hon- „internationaal” in gebruik Hoewel, in de verhouding tussen bondscoach Helmut Schön en Bayern München, toch al geen dikke vrienden kwam het tot een bijna volledige kort sluiting. De aanleiding was een verzoek van het momenteel zwaar belaste Bay ern (bijna in de finale van de Europa cup, bovenaan in de race om de landsti tel, juist uitgeschakeld voor de eindstrijd om de Duitse beker) om voor de oefenin terland tegen Hongarije geen spelers van de Münchense club op te stellen. Zelfs een telegram van clubarts dr. Spannbauer. waarin gesproken werd van een „onverdraaglijke stress-situatie” en derhalve van een noodzakelijke rustpau ze voor de Bayern-spelers, vermocht Schön niet te vermurwen. In het paas- weekeinde werd er onafgebroken getele foneerd en getelegrafeerd, waarbij de bondscoach aldus manager Robert Schwan van Bayern München zelfs bepaalde dreigementen zou hebben geuit in de vorm van consequenties met het oog op het komende WK-toernooi, wan neer de spelers niet in het trainingskamp, de sportschool in Kaiserau, zouden ver schijnen. partje nam. Het Westjalen-Stadion, gelegen pal naast het oude en tot atletiek-accom- modatie omgebouwde Rote Erde, biedt met zijn hoge tribunes, ópge trokken vlak langs het speelveld, ge legenheid voor het ontstaan van een .magnifieke voetbalatmosfeer. De toe schouwers (80 percent van de plaat sen is overdekt) zitten bijna bovenop het gebeuren. De grootste afstand is 44 meter. Dc hoogst gelegen tribune plaatsen, waarvan straks talloze Ne derlandse supporters bezit zullen ne-- men, bevinden zich 17,5 meter boven het speelveld. Secretaris-Penningmeester Henk Burgwal, een van de waarnemers die de KNVB naar deze openingsvoorstel ling had afgevaardigd, toonde zich uiterst enthousiast over de schitteren de accommodatie in Dortmund. „Aan het stadion zal het niet liggen. DORTMUND De Nederlandse voetballiefhebber, die vermoedelijk een beetje gegeneerd alle rommelige toestanden rond het Oranje-team over zich heen heeft laten gaan, kan gerust zijn. Conflicten, touwtrekkerij en geharrewar, de afgelopen maanden in een bonte optocht aan ons voorbij getrokken, blijken ook elders voor te komen. In West-Duitsland bijvoorbeeld, tot dusver model staand als een statuut van rust en orde, een perfecte organisatie met name in de voetballerij, zijn de af gelopen dagen de zaken ook fink uit de hand gelopen. En ditmaal bleven de ontstane affaires die er natuurlijk voorheen ook waren niet binnenskamers. ‘i.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25