1 Schaduw over opening nieuwe r.k. school in Velsen-Nrd Raad tegen ambtenaren Voortvluchtige inbre' er nu ook nu óók inde Barteljoris Boschverklapt de nieuwste keuken geheimen I Qn fe vishal Vernielzuchtige jeugd op rooftocht in twee oude schoolgebouwen DE GEMEENTE TREKT ZICH IN WERKELIJKHEID NIETS VAN ONS AAN. n aktie gearresteerd I K Kort IJmondnieuws nijman haarlem 1974 DONDERDAG 1 8 APRIL PLAATSELIJK NIEUWS I (Van een onzer verslaggevers) Buurthuis... uitzendbureau Niet vinden... eigen ontwerpstudie voor: houtmarkt 21 tel:023-319 309 perspex lichtbakken neon lichtreklames Van de Haarlemse uitzend krachten werkt zo’n 62% voor uitzendbureau Aktie ’68. En die gaan allemaal gratis koffie drinken. In de coffeeshop bij onze tweede vestiging in Haarlem. in een droom van een keukenstudio! BarteljorisstraatH, tel. 313341 IJMUIDEN Het gemeentebe stuur van Velsen staat eigenlijk nogal als progressief bekend. Twee van de wethouders komen uit de Partij van de Arbeid en als je het programma van die partij bekijkt, dan ziet dat er geweldig mooi uit. Daar staan allemaal heel goeie din gen in. Je zou dus erg veel steun aan die wethouders kunnen hebben. Maar wat blijkt nou in de praktijk? Die steun uit zich alleen in publi- katies naar buiten. Dat ze het zo goed doen en zo. Terwijl je in de kring waarin je werkt alleen maar tegenwerking van ze ontmoet. Het lijkt erop dat ze je als het even kan een hak zetten. Als je in zo’n wijk iets wilt, dan zeggen ze maar steeds dat je je eerst moet waar maken. BOSCH-DIENST AMSTERDAM Willem van Rijn B.V. Haarlemnierweg 475 Amsterdam 1015 Tel. 020-T8 52 22* Mg *4 o n M In memoriam Initiatiefgroep Zeewijk ADVERTENTIE ge- Pont- het in Haven (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE i ADVERTENTIE Film en kienen. Door de sportvere niging „KIC” uit Velsen-Noord wordt zaterdagavond 20 april in de kantine van het sportpark „Rooswijk” een filmvoor stelling gegeven, waarbij „Monsters in de ruimte” zal worden vertoond. Ook gaat men het edele kienspel weer beoe fenen. Deze avond is bestemd voor de B- en C-junioren van de voetbalafdeling en de adspiranten handbal, in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar. ein iijs Rob Treur: „Ach, er is in de Iniatief- groep altijd een boel overleg geweest. Over allerlei zaken. Steeds hebben wij wel een gebouwtje voor de Nutsspaar- bank. Wel een noodvoorziening voor het geld, maar niet voor de kindertjes. Het argument luidde dat er al lang een vaste vestiging voor die bank gepland was.” De eerste vrijetijdsbestedingen voor de Zeewijkkinderen werden inderdaad on- Diefstal. Uit een schaftkeet op de Beverwijkse vuilnisbelt is vannacht voor 75 aan gereedschap gestolen. Whitby, IJmuiden; Luminetta, Coryton; John Jones, Noordzee; Bernd, Leixoes; Machaon, Rotterdam. Donderdag aangekomen. Fridel, Sea- ham, IJmuiden; Sussexbrook, Terneuzen; Bobodi, Grongeville; Eloquence, Goole; Santa Roga, Rotterdam; Medi sun, Ant werpen; Torun, Cassablanca. Een kijkje in de keuken? In de aller- allernieuwste keukens? Kom maar aan! Bosch heeft een keukenstudio voor u geopend. Daar bij die molen aan de Haar lemmerweg. Daar staan ze allemaal geëxposeerd. Kleine, grote met houten of kunststoffront in vele moderne kleuren. Elke dag, ook zaterdag, open van 9-16 uur. Op donder dagavond bent u ook welkom. Met uw hele gezin! lea -60, era -70, A. ika en IJMUIDEN. In Amsterdam is door de Velser politie een 22-jarige Amster- va- 20- an- 175, 130, ■35. 16- 'an ar; ar; eth G. ten W. z. dammer aangehouden. De man was be gin april betrokken bij een inbraak in een woning aan de Huis te Wissenlaan in Santpoort. Samen met een 36-jarige collega-inbreker, die eerder op aanwij zingen van een bewoner kon worden aangehouden, probeerde hij toen in te breken. Toen het tweetal werd betrapt, wist de gearresteerde te ontkomen. Hij geniet nu gastvrijheid op het hoofdbu reau van politie te Velsen. begin dat het maar tijdelijk was, dat er in Zeewijk zoveel kinderen waren. Later bleek dat het kindertal in deze wijk alleen maar toenam.” Handtekeningen vragen plein. door middel van contactbijeenkomsten de bevolking van Zeewijk geraadpleegd. En er is ook wel veel gerealiseerd in de wijk. De eerste jaren van de vier dat we hebben bestaan zijn we erg actief ge weest. Het laatste jaar is dat veel min der geworden. Er is een soort vermoeid heid gekomen, doordat je steeds weer je kop stoot.” De Initiatiefgroep Zeewijk is destijds opgericht naar aanleiding van vragen die op een ouderavond in de Zeewijkschool gesteld werden. Daarbij was toen ook de leider van het buurthuis De Brulboei, uit de Kanaalstraat. Een van de beide schoolgebouwen aan de Corverslaan. De schade aan de buitenkant is nog maar een fractie van de ravage welke in de school werd aan gericht. De betrokken instanties is er op Treur: „Toen deze wijk op papier gepland was, dus vóór de bouw, toen zijn er al fouten gemaakt. Er was geen rekening gehouden met voorzieningen. Niet met dokters en zo. Er waren toen zelfs geen schoolvoorzieningen.” Marian Nijdam: „Ze zeiden gewezen, dat beide gebouwen nu beter zo snel mogelijk kunnen worden gesloopt, voordat de jeugd zich ongelukken op de hals haalt in de deels onttakelde ge bouwen. ..Rijrakkersrit”. Door de automo- bielvereniging „De Rijmonders” is nu voor donderdagavond 25 april een „Rij rakkersrit” uitgeschreven, met een af stand van ongeveer veertig kilometer. Het wordt een eenvoudig gehouden kaartleesrit. zodat hier ook door minder ervaren rallyrijders kan worden deelge nomen. Inlichtingen bij het sportsecreta- riaat. De Ticht 57, Velsen, telefoon 15690. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd te IJmuiden aangevoerd: 24 kisten tarbot en griet, 326 kisten kabel jauw, 2644 kisten kool vis, 345 kisten schelvis, 148 kisten wijting, 404 kisten schol, 25 kisten schar, 391 kisten ma kreel, 1 kist haring, 192 kisten varia en 2750 kg tong. An Hoek: „Intussen groeiden veel kin deren alleen op in twaalfhoog flats, waarvan de huurovereenkomst alleen maar zegt waar de kinderen niet mogen spelen. Toen wij een noodvoor ziening voor kinderen vroegen kwam er Donderdag vertrokken. Baltysky 67. Antwerpen; Autolycus, Hamburg; Hega Smits, Whitby, IJmuiden; Gena-F, Flix- borough; Jan, Bremen, Duvenstedt, Poole, IJmuiden; Levern, Londen, IJ muiden; Gardience, Rochester. Woensdag uit IJmuiden vertrokken. Ekenis, Great Yarmouth; C.V. Lightning, Felixtowe; Hern Kiepe, Oxelosund, IJ muiden; Are, Antwerpen, Zaandam; Tor Anglia, Immingham: Greenland, Ips wich; Scheldeborg, Delfzijl; Dilligente. Noordzee; Koeaeli, Antwerpen, IJmui den; Rien Teekman, Delfzijl; Rijn stroom, Harwich; Valmiera, Ventspils; Canopus, Antwerpen; Ladoga 4, Rostock; Audrey Johanna, Aberdeen, Beverwijk; Arion, Rotterdam; Embla, Antwerpen; Irene Clausen, Belfast; Kinshasa, Bre men; Relay, Felixtowe; Ekfjord, Le Ha vre, Beverwijk; Szczawnica, Hamburg; Estebrugge, Rochester, IJmuiden; La Pa- loma, Ipswich; Mayson. Venezuela: Per go, Gloucester. IJmuiden. Gitaarrecital. Het wegens ziekte van een der gitaristen uitgestelde recital van leerlingen van de muziekschool Velsen”. lat in samenwerking met de gitaristenvereniging „Constantijn Huy gens” zou worden gehouden, vindt nu zaterdag 27 april plaats in het gebouw ie -hooi i.?n de Troelstraweg. Solis ten zijn Dick Visser, Theo Krumeich en Emille Hopman met een programma dat werken bevat van onder meer Vivaldi, Bach en Visser. Woensdag in IJmuiden aangekomen. Ekfjord, Nyasham. Beverwijk; Smit Lloyd 18, Noordzee, IJmuiden; Puebla, Progreso; Relay, Felixtowe; Glas Island, Greenwich, IJmuiden; Hega Smits, Lon den, IJmuiden; Gardience, Antwerpen; Ignition, Lowestoft, Zaandam; Duven stedt, Rochester, IJmuiden; Caribian Ex pres, Haburg; Jan, Blexin; Leversn, Lon den, IJmuiden; Farel, Leeuwarden, IJ muiden; Siena, Monrovia: Irishgate, VELSEN-NOORD. De vernielzuch tige jeugd heeft een flinke domper gezet op de voorbereiding van de festiviteiten rond de ingebruikneming van de nieuwe r.k. basisschool St. Jozef aan de Van Diepenstraat. Dinsdagmorgen moest men in de oude scholen, de meisjes- en jongensschool aan de Corverslaan. vast- vage heeft aangericht, kasten heeft open- stellen, dat de jeugd er een enorme ra- gebroken en tal van voorwerpen heeft meegenomen, waaronder een radio en een bandrecorder. dergebracht in de Zeewijkschool. Marian Nijdam: „Maar daar knapten we vlug uit. Trouwens, de school had de ruimte zelf hard nodig. Toen werd ons ruimte in de entresols in het vooruitzicht ge steld. Vanuit de Velser Gemeenschap zeiden ze: „Bewijs nou eerst maar eens dat je daar uitknapt.’ „Maar de behoefte is er wel. In de tijd voordat de groep werd opgericht hield de Raad van Kerken in deze wijk een enquête. Tachtig procent was voor een buurtcentrum. Bossingh was toen nog geen wethouder. Hij was voorzitter van de Brulboei en stapte in die hoedanig heid naar B. en W. om te pleiten voor een noodvoorziening in Zeewijk. Daaruit blijkt dat er ook vanuit De Brulboei een behoefte bestond. Daar kwam het ge meentebestuur dus op die manier achter. Er zijn ook gemeentebesturen die zelf die behoefte onder de bevolking stimule ren.” Dit is een ontboezeming van een van de leden van de Initiatiefgroep Zeewijk, Rob Treur. Van de voormalige Initiatief groep, om precies te zijn, want onlangs deed de groep in een brief aan hei Velsense college van B. en W. de uit spraak dat zij zichzelf heeft opgeheven. Dat de leden van de groep besloten hebben hun krachten te wijden aan zaken die „meer effect en genoegen sorteren”, dan het strijden voor de be langen van de bevolkingsgroep die in Zeewijk woont. Tijdens een gesprek met de drie Initiatiefgroepleden Marian Nij- dan, An Hoek en Rob Treur komen gevoelens van teleurstelling en onbeha gen over de tafel rollen. De organisatoren van de feestelijke opening der nieuwe school, hetgeen vrij dag plaats heeft, staan nu voor de moei lijke opgave hoe nu de „feestelijke over- gang van het materiaal” moet worden georganiseerd. Men zal pogen alsnog een oplossing te vinden. De officiële opening gaat uiteraard door en wordt vrijdagmorgen ingezet wet een korte wijdingsplechtigheid van de school door pastoor J. Th. Goudt van de St. Josephparodhie. Gedurende de middaguren wordt er in De Schouw een feestmiddag aangericht voor de jeugd. De Velsen-Noordse „lieverdjes” hebben niet alleen een groot aantal ruiten stuk gesmeten, maar zelfs de kozijnen uit de sponningen gescheurd om binnen te kunnen komen. Er zijn kasten openge broken en in de oude scholen werd een enorme ravage aangericht. Het hoofd der school, de heer Jansen, is ook bij zonder verontwaardigd over het feit, dat be inklimmers zich hebben meester ge maakt van een groot aantal voorwerpen deels eigendom van de schooljeugd zoals leerboekjes, balpennen en vulpen nen, die in feestelijke plastic tasjes wa ren opgeborgen en meegenomen zouden worden naar de nieuwe scool, zodat het lesmateriaal voor maandag 22 april dan alvast in de lessenaars aanwezig zou zijn. An Hoek: „Er was een duidelijke be hoefte aan buitenschoolse activiteiten voor de kinderen. Er werd zelfs een beroep gedaan op de leerkrachten van de Zeewijkschool. Toen is de groep dus ontstaan. De eerste doelstelling was een eigen buurthuis voor Zeewijk. Dat is er nooit gekomen. Wat hebben we dus bereikt. Nul komma nul.” Prijzen in guldens. Per 1 kg.: heilbot 9,68-4,02, tarbot 9,14-8,79. grote tong 5,37-5,08, grootmid- del tong 8,54-8,16. kleinmiddel tong 8,98- 8,71, tong één 9,65-9,25, tong twee 9,22- 9,10. Per 40 kg.: leng 66-56, wolf één 88-84, wolf twee 76, lom 62-54, haai 82-64, hake twee 220, hake drie 146, tarbot 340- 248, griet 189-92, kabeljauw één 145, kabeljauw twee 148-110, kabeljauw drie 110-80, kabeljauw vier 96-76, kabeljauw vijf 90-56, koolvis één en twee 53-45, koolvis drie 46-40, koolvis vier 44-34, schelvis één 66-62, schelvis twee 67-58, schelvis drie 68-41, schelvis vier 51-31, schol één 77-61, schol twee 102-70, schol drie 112-75, schol vier 66-56, wijting drie 57-30, haring twee 22, makreel twee 42- 20, schar 84-48, tongschar 116-100, poontjes 26-24, bot 16-11. De besommingen waren: KW 39 38.200, KW 42 40.280, KW 135 f 47.800, VL 73 f 42.700, EH 7 20.900, HD 5 1700, VD 9 1140, VD 19 f 2610, VD 25 2750, WR 137 f 1230, YE 25 1100, IJM 23 1010, ZL 6 f 1880 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zaterdagmorgen half elf wordt op het sportpark Schoonenberg de Jaarlijkse voetbalwedstrijd gespeeld tus- *n raadsleden en ambtenaren om de W. B. Bosman-trofee. De teams zijn als ™gt samengesteld: Gemeenteraad: M. «oessingh (doel), P. van Rijn, H. A. de Boer, J. h. Porck, J. N. P. A. Hin, W. v. Velzel, A. h. van Kilsdonk, F. J. Grij zenhout, N. E. A. M. Kraetzer, J Jansen, M. van Horick en A. H. M. Kruijtzer als reserve. Ambtenaren: W. Vellinga Moei), K. Kuiper, B. Wigchert, E. Zoet, Holt, J. Vestdijk, D. v. d. Lubbe, A. wedemeijer, H. F. Kliphuis, A. Kout- noofd, t. de Boer (Lopez van Ameron- 8® en De Klerk reserves). 7* scheidsrechter fungeert de heer L. Lugt. i op het

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5