Onrust over handelscentrum HOC vanavond in spoedzitting bijeen CONTROVERSE OVER NOODWINKELS TUSSEN GEMEENTE EN MIDDENSTAND Wachtend op bestemming Vuilniszakken duurder Jubileum bij PEN V erplaatsing weekmarkt PvdA en PPR vergaderen VEILINGEN Hedex, het nieuwe middel bij hoofdpiin f i HEDEX <X veroorzaakt geen maagklachten. J J DIMITRI VAN TOREN ZINCT IN HEEMSKERKSE JANSHEEREN i 1 V GRAS ALS GOEDKOOPSTE OPLOSSING ^«»»OBEVERWIJK Sji i|;'Z Aic» Dll DINSDAG PLAATSELIJK NIEUWS 1. «fa. Bijkomend |"1 in Hedex laat de maag namelijk ongedeerd. De lege maag verdraagt Hedex goed. Hedex wordt snel in het lichaam opge nomen. Bestrijdt hoofdpijn dus met bekwame spoed. En effektief! Elke vorm van hoofd pijn maakt ons het leven lastig. Gelukkig is er Hedex. Speciaal ontwikkeld om hoofdpijn te bestrijden. Maar Hedex tabletten hebben nog een prettige eigenschap. De aktieve pijnverdrijvende stof N. I jr ■1^ Ja (Van een onzer verslaggeefsters) deelde (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslagggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE luidt de nu nu zo voordelig kunnen exploiteren, al bieden die panden uiteraard minder mogelijk heden. Men vindt eigenlijk dat er nu geen aanleiding meer is om de noodwinkels wordt gereconstrueerd om meer ruimte te bieden aan het winkelend publiek. Een vrij gekomen en door de gemeente opnieuw verhuurde noodwinkel aan het Kerkplein is aanleiding geworden voor een discussie over de vraag of die nood winkels nu nog moeten worden gehand haafd en daarbij spelen concurrentie- overwegingen een duidelijke rol. Volgens het geldende bestemmings plan heeft het de bestemming „open bare of bijzondere gebouwen”. Vol gens de oorspronkelijke plannen zou hier de lagere LTS „De Die” worden Achter de derde flat aan de Maere- laan heeft de gemeente Heemskerk een groot terrein geëgaliseerd. Er zal voorlopig niets mee gebeuren. Vooralsnog lijkt er geen gegadigde te zijn voor het terrein dat nu is geëga liseerd, naast de patio-bungalows, die B gin, ein< vol; op die get vei vai sist De in aai ent toe Sr’ aar tar vij! de ter P We Wethouder Roozen vindt een oplossing nu niet meer zo eenvoudig. „Er zal gepraat moeten worden”, zo luidt zijn voorlopig commentaar. Nog dode ramen in een fraaie winkel galerij aan de Deutzstraat die geheel Maar voor de meeste winkeleenheden hebben zich nog geen gegadigden gemeld. Overigens heeft Dimitri van Toren de bekendheid nooit gezocht: z’n populari teit maakt hem eigenlijk een beetje Bij het gemeentebestuur heeft ook een rol gespeeld, dat men jonge Heemsker kers wel een kans wil geven in een noodwinkel te beginnen om niet meteen de sprong naar een grote zaak noodza kelijk te maken. BEVERWIJK. Op 27 april zal het vijfentwintig jaren geleden zijn dat de heer T.W.J. van der Meer, van der Hoopstraat 85. in overheidsdienst trad. De heer van der Meer, die thans als hoofdcommies A werkzaam is bij de transformatoren van het PEN in Noord- Holland wordt op donderdag 25 april door de PEN-directie ontvangen op het hoofdkantoor in Bloemendaal. Hij houdt die dag van 16.30 tot 18.30 uur een re ceptie in café Sport aan de Alkmaarse- weg. gebouwd, maar die kreeg later grond aan De Baandert en daarachter zijn nu het vormingscentrum „Mater Amabilis” en de openbare kleuter/ba- sisschool „De Zevenhoeven” in aan bouw. HEEMSKERK. De afdelingen van PvdA en PPR vergaderen op vrijdag 26 april gezamenlijk in „De Vrijburcht”. Op de agenda staan het gezamenlijke verkiezingsprogramma en de samenwer king met de andere partijen na* de verkiezingen. „Er zijn”, aldus wethouder Roozen, „nu twee bijkomstigheden. In de eerste plaats is aan de Maerten van Heems- kerckstraat een winkelpand verkocht en daar vestigt zich nu ook een zaak in baby- en kleuterkleding in. Ja, dat kon den wij niet weten. Zo iets moet men ons eigenlijk ook melden, als men wil dat we de zaak wat in de hand houden. BEVERWIJK. Naar aanleiding van onduidelijke berichten over de voorge nomen vestiging van een handelscen trum op het Industrieterrein door de heer Commandeur heeft het WD-raads- lid J. P. Logger schriftelijk vragen ge steld aan B. en W. Deze berichten zouden volgens de heer Logger onrust hebben gezaaid bij de Be- verwijkse winkeliers, die zich zouden afvragen of het een detailverkoop be treft of een soort handelshuns. De door de heer Logger aan B. en W. gestelde vragen luiden als volgt. Is het aan het college bekend wat de opzet is van dit handelscentrum. Is in dit handelscentrum een verdere detail verkoop opgezet buiten de reeds bekende huidige verkoop aan particulieren? Als dat het geval is, is dat dan niet in tegenspraak met eerder door B. en W. gedane uitspraken en indiieh B. en W. toestemming tot mogelljke detailverkoop zouden geven is dat dan geen doorkrui sing van het voorgenomen onderzoek naar de winkelbehoefte in Beverwijk. Bestaat er dan nog een mogelijkheid het city-plan in de huidige vorm te verwezenlijken. En tenslotte vraagt de heer Logger of het college heeft overwogen zodanige zekerheden te scheppen, dat particuliere verkoop vanuit dit eventuele handels centrum kan worden geweerd, ook met betrekking tot de onderverhuurders. Daarbij komt, dat er met de jonge Heemskerker, die zich in de noodwinkel vestigt de duidelijke afspraak is gemaakt, dat hij baby- en kleuterartikelen ver koopt, zo tot zes jaar. Uit een openings- advertentie is nu inmiddels gebleken, dat hij ook jongens- en meisjeskleding en kleding voor tieners gaat verkopen. Dat is tegen de afspraak, maar de man heeft z’n investeringen al gedaan.” Verkrijgbaar bij drogist en apotheek en dat geldt niet alleen voor die aan het Kerkplein, maar bijvoorbeeld ook voor de houten winkels aan het begin van de Maerelaan, te handhaven, nu er winkeleenheden leeg staan aan de Deutzstraat. HEEMSKERK. In Heemskerk is een meningsverschil gerezen tussen mid denstanders en gemeentebestuur. De aanleiding is het leegkomen van een der noodwinkels aan het Kerkplein. En eigenlijk ook het gereedkomen van de nieuwe winkelgalerij aan de Deutz straat, waarvan de meeste winkeleenhe den nog geen bestemming hebben gekre gen. Voor de middenstand is het natuurlijk aantrekkelijk als deze winkelgalerij zo snel mogelijk z’n funktie gaat vervullen, want dat kan het centrum van Heems kerk als koopcentrum nog aanzienlijk aantrekkelijker maken. Voorlopig schijnt alleen een schoenenmagazijn gegadigde te zijn voor vestiging aan de Deutzstraat. Leegstaande winkels hebben geen aan trekkingskracht voor het kopend publiek en zo’n rijtje dode ramen doet afbreuk aan de gezelligheid van het winkelcen trum. Het sporthuis Marcel heeft inmiddels de noodwinkel aan het Kerkplein verla ten om zich aan de Deutzstraat te vesti gen, niet in de winkelgalerij, maar in de nieuwe winkelpanden aan de overkant. De gemeente heeft inmiddels de vrij gekomen noodwinkel opnieuw voor drie jaren verhuurd en nu zijn er in de middenstand stemmen op gegaan die zeggen, dat de gemeente dat niet had moeten doen. Men zou de vrijkomende noodwinkels moeten slopen. Er is winkelruimte genoeg beschikbaar en moeten de noodwinkels maar weg, luidt de redenering, waarbij natuurlijk een rol speelt, dat de noodwinkels in verhouding veel goedkoper te exploite ren zijn dan de dure nieuwe panden Voor degenen die in dure panden zitten is het natuurlijk een beetje zuur als andere neringdoenden in de noodwinkels BEVERWIJK. De noteringen van maandag 22 april aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: an dijvie 110-130; postelein 105-128; prei 49- 69; rabarber 60-93; radijs 33-43; spinazie 12-30; sla 15-23; waspeen 50-54. Bloe men: amaryllis 16-20; anjer 25-43; tro- sanjer 125-225; anemoon 50-65; schry- sant 125-250; duizendschoon 110-145; fresia 65-290; gerbera 15-20; iris 50-120; ixia 125-175; lelie (per tak) 25-175; nar cis 30; orchidee 20-55; roos 10-55; baby- roos 10-30; tulp 50-175. Planten: anthu- rium 250-350; azalea 100-400; amaryllis (per pot) 100-115; begonia 85-95; ficus 200-250; gloxinia 450-600; hedera 50-110; hortensia 250-580; kalanchoe 50-75; pot- chrysant 55-65. De gemeente heeft de grond nu al leen een beetje „netjes” willen ma ken. Er wordt gras ingezaaid, want dat is een goedkope oplossing. Man wil er namelijk zo weinig mogelijk kosten aan besteden, omdat het op de duur toch nog een andere bestem ming kan krijgen en dan zou het weggegooid geld zijn, zo gemeentelijke redenering. De Brabantse troubadour Dimitri van Toren treedt maandag 29 april (de avond voor Koninginnedag) voor Assumburg- theater op in de grote zaal van de Heemskerkse Jansheeren. Van Toren, die zich al een jaar of tien toelegt op het zingen van luisterliedjes, mag zich slechts kortelings in een stormachtig succes verheugen. Plaatopnamen als „Hé kom aan" en het recente „Charlie” zijn daar de oorzaak van geweest. verlegen. Hij zingt he tliefst voor een beperkt publiek, op wie hij zijn filosofi sche bijdragen tot een dragelijker leven” het best kan overbrengen. Liefhebbers van het Hollandse chanson kunnen maandagavond vanaf 20.30 uur in De Jansheeren terecht. Voor kaarten kan men zich vervoegen bij de voorver koopadressen: Reisbureau Ruijs-Intra- ned, Moensstraat 13, Beverwijk, tel. 25535; Reisbureau Orion, Burg. Nielen- plein, Heemskerk; Sigarenmagazijn Oos- terwijk, Europaplein 47, Heemskerk, tel. 33357; Nutsspaarbank Heemskerk, tel. 33338 (alleen telefonisch). Op de foto het terrein, gezien vanaf de hoogste verdieping van de derde flat die overigens een schitterend uit zicht biedt op het prachtige weide landschap tot Uitgeest en bij helder weer tot op het Alkmaardermeer en de duinen van Castricum. Misschien is wel de beste bestemming van het betreffende terrein om het maar zo te laten: gras er op en ruimte voor de vogels, de kikkers, a vissen en de lammetjes in de kleine strook die de IJmond nog scheidt van Uitgeest. Officieel heeft de Heemskerkse On dernemers Combinatie (HOC) nog geen standpunt ingenomen. Bestuur en leden komen vanavond dinsdag 23 april in spoedzitting bijeen om de zaak te bespreken, zo deelde voorzitter Van Leeuwen mee. BEVERWIJK. De directeur van openbare werken heeft bekend gemaakt, dat met ingang van 1 mei 1974 de verkoopprijs per twintig vuilniszakken in verband met de gestegen grondstof- kosten is bepaald op drie gulden. Wethouder H. J. M. Roozen geeft de volgende lezing: „In principe is het niet onze bedoeling, dat men zich blijvend vestigt in de noodwinkels. Daarom wor den er nu ook alleen maar huurcontrac ten voor maximaal drie jaren aange gaan. Over de betreffende noodwinkel aan het Kerkplein is overleg geweest met vertegenwoordigers van de midden stand. Algemeen was men van mening, dat er in Heemskerk plaats is voor een zaak in baby- en kleuterkleding en toen een jonge Heemskerker aan bijvoor beeld Amsterdammers heb ik geen bood schap zich voor die branche aan meldde, hebben wij hem een huurcon tract aangeboden voor de noodwinkel, met de bedoeling, dat hij over drie jaren de bereidheid moet tonen en ook initiatieven moet nemen om zich in een definitief pand te vestigen. Dat geldt voor alle noodwinkels, maar dan moet de gemeente natuurlijk wel een geschikt pand aan kunnen bieden en bijvoorbeeld dagwinkels zijn er nu niet beschikbaar.” HEEMSKERK. In verband met herbestratingswerkzaamheden in de Maerelaan zal de weekmarkt met ingang van vrijdag 26 april tijdeiijk worden verplaatst naar het parkeerterrein bij de sporthal. min of meer de afsluiting van de bebouwing in de IJmond vormen, want even verder ligt de grens met Uitgeest en tussen Heemskerk en Uitgeest mag een strook grond niet worden bebouwd. „aitagsutu;

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4