1 veertig jaar geleden IJmuidense haven Gemeentelijke diensten op koninginnedag Russische vistrawler ligt zwaar beschadigd in opgericht nu óók inde ianeljoris 68 „Breesaap” (WB) vijfen K I- XX aktie I FWf r ■BB SBf ev.' plaatselijk nieuws 5 VOLLEDIG HERSTEL ZAL PAS IN RUSLAND GEBEUREN F 5 aX? fc |g|Hg gouden horloges met briljanten I® lr"! f i DINSDAG 23 197 4 APRIL 7 (Van een onzer verslaggevers) Dag en nacht gewerkt uitzendbureau af de it- e- er en 1 i gevraagd voor tijdelijk werk: typistes, steno typistes, ponstypistes, magazijnkrachten. Aktie ’68-Uitzendbureau. Staten Bolwerk 3, Barteljoris- straat 11. de grootste Barteljorisstraat 11, tel. 313341. IJMUIDEN Half boven water getorst door twee gigantische drij vende kranen ligt in de averijhaven van IJmuiden sinds zondag de Rus sische vissersboot „Morshansk”. Deze 54 meter lange trawler zonk in het begin van dit jaar na een aanvaring met een tanker. De zes entwintig bemanningsleden werden toen opgepikt door de „Maarten Sr” KW 125. De Morshansk werd aan stuurboord geraakt door de tanker en er ontstond een gat van vijf bij vijf meter. Het schip stroom de snel vol en zonk ongeveer 35 mijl ten noordoosten van IJmuiden. i - Ff.O ft Ife,..- hbSi 1 - iMll --- A'jW -i •WW jy wJiBi HF J KONINGINNEDAG IN VELSEN (Van een onzer verslaggevers) Enschedé- voor ADVERTENTIE ADVERTENTIE VELSEN. Op dinsdag 30 april aan staande Kpninginnedag zullen alle gemeentelijke bureau’s, diensten en be drijven gesloten zijn. Deze sluiting geldt ook voor de openbare bibliotheek en alle filialen daarvan. Er wordt op Koningin nedag ook geen huisvuil opgehaald. duikers hebben we poolshoogte genomen en daarna hebben we onze bevindingen doorgegeven”. vijfendertig man met inbegrip van zes duikers, hebben er aan meegewerkt. Ze hebben voortreffelijk werk verricht”. nj et en de ne in Pols: „Het schip lag op bakboordzij. We zijn eerst op onderzoek geweest. Met (Van onze correspondent) een pfi- en” de en, iet en iet son uur ten >er- ra- tel. en- >os- tel. tel. al- la- int 'en Ijk de n- iet de 8.30 uur: Samenzang door kinderen op het Kerkplein, onder leiding van Joop Huizinga en met muzikale me dewerking van „Soli”. 9 uur: Hijsen van de driekleur bij de Koningin Julianaboom door de heer J. J. Wensink, vervolgens ver trek van de kinderen naar het feest terrein aan de Aagtevonklaan. 14 uur: Start bij de Juliana van Stolbergschool voor de puzzelrit op de fiets voor jong en oud. 14.30 uur: Handicapwedstrijd op de fiets voor jongens en meisjes ouder dan tien jaar, te houden op het terrein aan de Valckenhoeflaan. 17.30 uur: Prijsuitreiking in gebouw „De Haven” aan de Schipbroekenweg. 10 tot 20 uur: „Pasar Malam” met vele attracties in de kantine van de IJmond-MTS aan de Roos en Beek- laan. Van de Russische eigenaren volgde een opdracht het schip te lichten, en de mannen van Smit Tak togen aan het werk. Pols: „Eerst hebben we voorlopige dunne draden met duikers onder het schip gebracht. Met de sleepboot „Bever” van kapitein Willem van Baaien hebben we dat gedaan. Later kwam de „Barra cuda” met de kapitein Jan Groot er ook bij. Donderdag, vorige week, zijn we uitgevaren om de zware lichtstroppen aan te brengen. Die worden er door de dunne draden onderdoor getrokken. Met de drijvende bokken „Magnus X” en „Magnus XII” kranen die elk een hefver mogen van duizend ton hebben, is het schip toen opgedraaid en half onder water door de twee zeeslepers naar IJ- muiden gesleept”. UMUIDEN-OOST 9 uur: Het jeugdkorps van de IJ- muider Harmonie start op het Brinio- plein voor een muzikale wandeling. Eindpunt Plein 1945. 9 en 11 uur: Filmvoorstellingen in de Stadsschouwburg, vertoond wordt „De zotte wereld van Laurel en Har dy”. Een harmonieuze kombinatie van sieraad en precisie. Siebel laat U graag keuze van Nederland zien van gouden horloges met briljanten. begonnen is. „Het verliep allemaal erg voorspoedig. Zaterdag om twaalf uur waren we klaar. Maar er is door ieder een dag en nacht keihard aan gewerkt. We wilden dat schip beslist zo gauw mogelijk los hebben, want we vertrouw den het weer niet. Vorige week stodn er op de plek waar het schip lag een windkracht van vier tot vijf, maar in de Duitse Bocht werd al vijf tot zes ge meld. We waren bang dat die depressie hier naar toe zou overwaaien. Ongeveer SANTPOORT-ZUID 9 uur: Vlaghijsen op het parkeer terrein aan de Bloemendaalsestraat- weg. Vervolgens versierde optocht met medewerking van het fanfare korps „Wilhelmina”. Het thema hier is „Het jaar 2000”. 10.30 uur: Wedstrijdloop voor he ren. 11 uur: Wedstrijdloop voor dames. 11.30 uur: Prestatieloop voor ieder een. 11.45 uur: Prijsuitreiking. 14 uur: Filmvoorstelling voor kleu ters in „De Duinpan”. 14 uur: Kinderspelen voor de leef tijden van zeven tot en met twaalf jaar. 16.30 uur: Tonnetje steken op de fiets voor deelnemers ouder dan der tien jaar. 19 uur: Mastklimmen voor deelne mers ouder dan vijftien jaar. 20.15 uur: Start van het parkeer terrein voor de lampionoptocht, met medewerking van het tamboerkorps van „Wilhelmina”. De twee reusachtige drijvende bok ken die in de Averijhaven van IJmuiden het Russische vissersvaar tuig „Morshansk" voor de helft bo ven water houden. Deze week zal het schip klaar worden gemaakt om op sleeptouw te gaan naar Rusland. Bergers van het Rotterdamse ber gingsbedrijf Smit- Tak hebben de Rus eind vorige week gelicht. Het schip lag volgens de bergingsinspecteur Jacob Pols op harde zandgrond. De Noordzee is op die plaats bijna dertig meter diep. Hij vertelt dat de Russische trawler in de Averijhaven verder gelicht zal wor den. Dan wordt het aanvaringsgat dicht gemaakt. Daarop ligt nu al een Russi sche sleepboot in IJmuiden te wachten. Zodra de „Morshansk” dicht is, zal het schip overeind worden gezet en leeg gepompt. Dan zal de Russische sleepboot zich over de vistrawler ontfermen en het gehavende schip naar de thuishaven in Rusland slepen. Eerst daar zal er grondig herstel plaatsvinden. De bergingsmensen van Smit Tak zien nog wel wat werkdagen in het verschiet en verwachten niet dat de „Morshansk” de IJmuidense haven nog deze week zal verlaten. i OUD-VELSEN 10.30 uur: Start op de Van Tuyll- weg van een gekostumeerde kinder- optocht en een muziekkorps, met als eindpunt het gebouw van Openbare Werken in „Velserbeek”. Hier worden om 12 uur ook de prijzen uitgereikt. 14.30 uur: Optreden van het pop pentheater „Merlijn” met „Ricky en Slingertje” in de zaal van „Felise- num” voor kinderen tot en met twaalf jaar. 14.30 uur: Ringsteken voor fietsers en bromfietsers van dertien jaar en ouder, op het plein aan de Van Tuyllweg. 16.30 uur: Op hetzelfde plein blaasslaan op de evenwichtsbalk. Na afloop prijsuitreiking. Santpoortse Jeugdoperette” in zaal „Zomerlust” voor kinderen van leden van de Oranjevereniging. 14 uur: Start bij de molen aan de Velserhooftlaan van de nationale lan ge afstandloop over twintig kilome ter, verzorgd door de Haarlemse At letiek Vereniging. Het parcours heeft een lengte van vijf kilometer, zodat het door de lopers vier maal moet worden afgelegd. VELSEN-NOORD (buurtcentrum „De Mei”) 8.30 uur: Start van Heirweg voor muzikale wandeling door het tam boer- en trompetterkorps „Velsen- Noord S.M.”. 8.45 uur: start van Stratingplant- soen voor versierde kinderoptocht met tamboerkorps. 9.30 uur: Start van Breesaperhof voor wielerronde voor de leeftijds groepen van acht tot en met dertien jaar. In de wijk tussen de Lange N'euw- straat en Heerenduinweg (Rivierenbuurt en buurt rond het ziekenhuis) waar normaal de vuilnisman op dinsdag komt, zal nu woensdag 1 mei huisvuil worden opgehaald. Het ophalen van grof vuil, wordt verplaatst naar dinsdag 7 mei. VELSEN-NOORD. De voetbalvere niging „Breesaap” (WB) uit Velsen- Noord bestaat deze maand vijfenveertig jaar en omdat aldus het gouden jubi leum in het vooruitzicht kan worden gesteld, besloot een aantal leden ter gelegenheid hiervan een feestavond te organiseren. Deze is gepland op vrijdag 26 april in paviljoen „Koningsveld”. Het is bij WB allemaal begonnen met de vereniging „Sport Staten Hoogovens” (SSH), voortgekomen uit de ambtenaren vereniging „De Gieteling”, waar 1 april 1929 een eigen voetbalcub werd opge richt. Later heeft het bedrijfselftal van de Mekog zich hierbij aangesloten. Het eerste speelveld van WB was ingericht op de reeds lang verdwenen buitenplaats „Boslust” in de Breesaap, waarna in 1934 het sportcomplex „Wa- IJMUIDEN-WEST 7.30 uur: Start op het Zeewijkplein van trimwandeltocht in gezinsver band of individueel. 11 uur: Start op het Gijzenvelt- plantsoen van versierde schoolop- tocht, in het teken van het dier. Eindpunt Grote Beerstraat. Muzikale medewerking door het jeugdkorps van de IJmuider Harmonie en het trompetterkorps, het majorettenpelo- ton „Kids”, het tamboer- en trompet terkorps „Velsen-Noord S.M.” en twee geluidswagens. Prijsuitreiking omstreeks 12 uur. 11 uur: Vertoning van Walt Dis- ney-tekenfilms ih de sporthal „Zee wijk” voor leerlingen van de kleuter scholen op groot projectiescherm. 14.30 uur: Kinderspelen op het ter rein aan de Pfanetenweg, tegenover de Bellatrixstraat en op het Triabas- veld aan de Kennemeriaan. 17 uur: Rolschaatswedstrijden voor jongens en meisjes, met als start plaats de Keetberglaan in Zeewijk. 20 uur: Filmvoorstelling in het City theater, met de vertoning van „Onze koninklijke familie in 1973” en Walt Disney’s tekenfilm „The aristocats”. DRIEHUIS 10 uur: Kinderspelen. 14 uur: Start op het plein van de Katholieke schooi aan de Schaep- manlaan van de gekostumeerde kin deroptocht, met als eindpunt het feestterrein. Muzikale medewerking van de accordeonvereniging „IJmui- dens Roem”. 15 uur: Poppenkastvoorstelling en goochelen door Mister Lawrence. Bij eventueel ongunstig weer filmvoor stellingen in de turnzaal van gymna sium „Paulinum”. 15 uur: Volksspelen voor volwasse nen. 20 uur: Avondvoorstelling in de Stadsschouwburg, voor programma zie IJmuiden-Oost. VELSEN. De Velsense Oranje verenigingen hebben voor de viering van koninginnedag op dinsdag 30 april de volgende programma’s sa mengesteld: De bergingsinspecteur, die het karwei begeleid heeft en zelf ook bij de werk zaamheden onder water is geweest, ver telt dat eerst vrijdag met het werk 10.30 uur: Judo-demonstraties op Plein 1945 door sportschool „Koele- meyer”. 14.30 uur: Ria Verda met „Ria’s feest” in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan; ringsteken voor fietsers en bromfietsers in de Cederstraat. 15 uur: Demonstratie door manage „De Weers” aan de Driehuizerkerk- weg. 20 uur: Avondvoorstelling in de Stadsschouwburg, te verzorgen door „De Peter Piekos-revue”. Opgevoerd wordt „Feest voor u” met Peter Pie- kbs, „De Chico’s”, Gina en Gino Ma- nelli, Al Preston Valerie, Tonny Huurdeman en duo „Nol Kok”. tervliet” kon worden betrokken. Maar in verband met de uitbreiding van de PEN- centrale moest ook dit terrein weer worden verlaten, waarna de vereniging in 1973 over het nieuwe complex „Ko ningsveld” mocht beschikken. In mei 1967 ging hier echter het gehele bezit, bestaande uit een kantine met bestuurskamer en kleedruimten door brand verloren, waarna hier drie jaar later ’n geheel nieuwe accommoda tie kon worden geopend. Hiervoor had den de actieve leden zelf een fraaie tribune gebouwd. Tijdens deze vijfenveertig jaar heeft WB zich op het voetbalveld allerminst onbetuigd gelaten. Zo werd de club in 1934 voor het eerst kampioen in de H.V.B.. in 1937 gevolgd door het kampi oenschap van de eerste klas. Hierdoor verwierf V.V.B. het recht uit te komen in de vierde klas van de K.N.V.B., waar in 1946 eveneens het kampioenschap werd behaald. In 1954 volgde promotie nagr de derde klas, een jaar later ge volgd door het betreden van de tweede klas, waarna in 1964 voor V.V.B. de eerste klas kon worden opengesteld. He laas slaagde men er niet in deze eervolle positie te behouden, zodat de club via de tweede klas, weer in de derde klas moest terugkeren. Uit de historie van deze vereniging kan verder nog de met de zaalvoetbal- vereniging F.C. „Tuinstra” gesloten be langengemeenschap worden vermeld, evenals de goede onderlinge verstand houding en de op de jeugd gerichte activiteiten. Voor een gezellige feesta vond bestaat er dus alle reden. Tenslotte volgt hier de samenstelling van het huidige bestuur: E. van der Horst, voorzitter; J. de Looze, secretaris; A. van den Boogaard, penningmeester; C. Luntz, tweede voorzitter; J. Mulder, tweede secretaris; W. Bakker jr„ tweede penningmeester en R. Luitjes, lid en voorzitter van het sportbestuur van „Kennemerstaten”. 9.30 uur: Spelletjesochtend op Breesaperhof voor kinderen van vier tot en met acht jaar. 9.30 uur: Spelletjesochtend in speeltuin „De Meeweiden” voor kin deren van vier tot en met twaalf jaar. 10 uur: Straattekenen achter de flats van de Schulpweg voor kinde ren van vier tot en met zeven jaar. 11 uur: Op dezelfde plaats poppen kast. 13.15 uur: Muzikale rondgang met geluidswagen of de werkgroep „Mu ziek” van de Velser Gemeenschap. 13.30 uur: Roeiwedstrijden voor rubberboten en kano’s op de vijver achter de Velsertunnel. Tevens de monstratie van de zeeverkenners- groep „Dr. Alfons Ariëns”, gevolgd door poppenkastvoorstelling. 10 tot 15 uur: Speurtocht voor de jeugd van zes tot en met veertien jaar. 20 uur: Optreden van de formatie „RDL Mac Allen” voor de jongeren in de grote zaal van buurtcentrum „De Mei”. SANTPOORT-NOORD 9 uur: Luiden van de kerkklokken. 10 uur: Muziek op de vijfsprong Terrasweg-Burgemeester laan. 10.45: Toespraak door de heer J. R. Madiol en vlaggenparade. 11 uur: Vertrek van kinderoptocht, met muziekkorps „Soli”. 13 uur:‘Start bij de molen aan de Velserhooftlaan voor prestatieloop over vijf kilometer voor alle leeftij den. 14 uur: Opvoering van „Het geheim van de hofmaarschalk” door „De X V r .iZt ■•■-Ni ■Si i i’f' 9 JUWELIERS Haarlem: Grote Houtstraat 63 Amsterdam, Rotterdam, pen Haag 21,1 .r’' llfH'lMmtH

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5