Kans op stremming scheepvaartverkeer aanzienlijk kleiner Brandweer Velsen zegt voorzichtig te zijn met schuim bij oefeningen Kampioenschap van Ito ife vrshal Eerste ronde voorbij in Velsen Doorlopend COUPONS in voorraad. Van 2 tot 12 meter, van bekende fabrieken. CA ■11 nijman Haarlem I vanaf Wr.per str. meter. doop bij de Ned. Tapijt Centrale. Je bent gek alsje meer betaalt. Vuurtoren-toernooi bij Stormvogels Preparaat hoeft bij goed gebruik niet schadelijk te zijn Schoolzwemwedstrijden in Velser Sportweek - WOENSDAG 2 4 5 APRIL 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 4 r houtmarkt 21 tel: 023-319 309 I I I I I I I alarmsystemen licht-en kracht installaties centrale antenne systemen meet-en regel techniek geluidsinstallaties en (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Rijkswaterstaat heeft opdracht gegeven voor de bouw van een tweede reservedeur voor de grote Noordersluis in IJmui den. Daarmee is een lang gekoes terde wens in vervulling gegaan. Niet alleen in kringen van Rijks waterstaat, maar ook bij de scheep vaart en het gemeentebestuur van Amsterdam vindt men een tweede reservedeur onmisbaar. Drie jaar geleden bleek dit toen een Russische tanker de westelijke sluisdeur ram de en een week later de reservedeur werd aangevaren door een Italiaan se tanker. H m Vierde deur voor Noordersluis (Van een medewerker) ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) jam (Van een medewerker) ADVERTENTIE I Op de foto een moment uit de wedstrijd IJmuidenVSV. Het duel werd uiteinde lijk een 31 overwinning voor de thuis club. VSV-verdediging bleef staan voor bui tenspel. Eef Spaans ging door en depo neerde de bal in het net. Wanneer deze kisten vol lucht zijn ge pompt heeft de stalen kolos door zijn eigen gewicht nog altijd een diepgang van twaalf meter. Woensdag vertrokken: Relay, Felixto- we; Achilles, Londen; Lindenstein, Ham burg; Highland, Soreham. waren: f5.820,-; jn Het nieuwe preparaat Light-water, dat een soort harde film op de brandende wateroppervlakten legt, is door de Vel- sense brandweer nog niet gebruikt. Het korps heeft dit nieuwe materiaal ook niet in voorraad. De Zaanse milieudienst is van het bestaan van dit preparaat niet op de hoogte en weet niet of Light- water schadelijke stoffen bevat die niet kunnen worden afgebroken. IJMUIDEN. In het kader van de Velser Sportweek 1974 worden er in het Velserbad op zaterdag 11 mei school zwemwedstrijden gehouden. De organi satie van dit gebeuren ligt in handen van de Velser Zwemvereniging VZV. De aanvang van de wedstrijden is 19.30 uur. Uiterste voorzichtigheid bij spuitoefe- ningen met schuim is geboden. Niet al leen de brandweer van Velsen oefent hiermee, maar ook Rijkswaterstaat en andere korpsen uit het Noordzeekanaal- gebied. Hier een archiefopname van een oefening in het sluizencomplex. kisten haring; 2337 kisten makreel; 26 kisten schar; 176 kisten diversen en 5.550 kg tong. Stormvogels-KIC: Stormvogels bleek in dit duel de beter voetballende ploeg. Een köpduel tussen Zeilmaker en Van Dongen verliep zo ongelukkig dat beiden met een lichte hersenschudding het veld moesten verlaten. Na een kwartier spe len nam Stormvogels via invaller Schot een 1-0 voorsprong, die tien minuten later door Brandjes werd uitgebouwd. Ook na de rust had Stormvogels het heft in handen, KIC slaagde er niet in om nog een tegengoal te produceren. dienst bevat dit preparaat dat de naam „Komet-Extract-S” draagt geen giftige stoffen die niet door het water langs biologische wijze kunnen worden afge broken. Brandweercommandant De Jong heeft ook burgemeester Reehorst hier van op de hoogte gesteld. SVIJ-Veisen: SVIJ was in dit duel heer en meester. Het was aan Velsen te zien dat de club nog met de competitie bezit is. Via goede aanvallen was SVIJ telkens erg gevaarlijk. Ed Klinge zorgde voor het eerste doelpunt en Jan Sieraad nam het tweede voor zijn rekening. Ook na de rust was het SVIJ dat voor de verrassende aanvalsgolven zorg droeg. De score werd voor het laatste fluitsig naal door Burggraaf naar 3-0 getild. IJMUIDEN. Tien amateurclubs uit de IJmond zijn gisteravond begonnen aan de knock-out competitie die uitein delijk zal moeten beslissen over het kampioenschap van Velsen. De eerste ronde is inmiddels achter de rug en de tweede ronde (vijf winnaars plus de beste verliezer) komen dan na de loting die in de SVIJ kantine is geschied, tegen elkaar uit. Op verschillende voetbalvel den in de omgeving werd om half zeven een begin gemaakt met de strijd in deze kleine competitie. De loting in de SVIJ-kantine heeft het volgende opgeleverd: Waterloo werd winnaar verklaard en KIC zaterdag was de beste verliezer, voor 1 mei: SVIJ- Terrasvogels, Waterloo-KIC (zat) en IJ- muiden-Stormvogels. A-junioren voor 1 mei: Velsen-IJmuiden, VVB-VSV en KIC-Stormvogels. ir|,: Brandweercommandant De Jong zegt zich van dit gevaar bewust te zijn en daarom wordt de uiterste voorzichtig heid in acht genomen. Bij een oefening onlangs in het Noordersluis zijn dan ook maar kleine hoeveelheden gebruikt, hoe veelheden in de grootte van enkele li ters. De brandweer gebruikt weinig van dit preparaat niet in de laatste plaats omdat het schuimpreparaat (een vere delde lodaline) tamelijk kostbaar is. Volgens De Jong zijn alle korpsen rond het Noordzeekanaal met dit zeer effectieve preparaat uitgerust. De be voorrading geschiedt centraal vanuit Amsterdam. De Jong zegt dat de Velsense brand weer er voor zorgt dat het schuim na de afloop van oefeningen uit elkaar wordt gespoten. Hierdoor kan langs natuurlijke wijze het schuim in het water worden afgebroken. De Heemskerkse brandweer is door de Zaanse Milieudienst geadvi seerd hetzelfde te doen. Volgens deze Terras vogels-KIC (zat): Terrasvogels nam na ruim tien minuten een voor sprong door Sinteni uit een strafschop. Vier minuten later een identieke situatie aan de overzijde en KIC maakte geen fout, 1-1. Vijf minuten voor de rust werd het 2-1 voor KIC, nadat de bal eerst het houtwerk had geraakt. Vlak na de hervatting scoorde Hendriks de ge- IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Tinnes, IJmuiden, Moi Rama; Alca, Velsen, Kemi; Jan, Bremen; Vali ant, Londen; Ursula b, IJmuiden, Rot terdam; Jean e, Londen; Rijeka, Batumi; Limara, Antwerpen; Relay, Rotterdam; Corana, Rotterdam; Minerva, Las Pal mas; Derwent Fisher, Londonderry; Co met, Cont Plat; Tor Hollandia, Gothen burg; Hannes Luenstedt, Koresnaess; Fridel, IJmuiden, Rochester; Rijnstroom, Harwich; Ahmaudu Tijani, Takaradi; Annette Loenborg; Rotterdam; Aerden- hout, Iggesund; Usaramo, Bremen. IJMUIDEN Aan de dinsdagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 195 kis ten kabeljauw; 21 kisten tarbot en griet; 951 kisten koolvis; 68 kisten schelvis: 86 kisten wijting; 195 kisten schol 55 IJMUIDEN. Aanstaande zaterdag en zondag organiseert de jeugdcommissie van de voetbalvereniging Stormvogels het jaarlijkse Vuurtoren-toernooi voor jeugdspelers. Zaterdag voetballen de C- junioren en de A- en B-pupillen (totaal 26 teams) op zondag de A- en B-junio- ren. De elftallen zijn zoveel mogelijk op gelijke sterkte gebracht en hebben na men gekregen van gerenommeerde clubs uit binnen- en buitenland, zoals Barce lona, Santos en dergelijke. De eerste wedstrijden beginnen zater dagmorgen om 9.00 uur, de aanvang zondag is 10.00 uur en alles wordt ge speeld op het Zeewijk sportpark. VELSEN. De Velsense brandweer is uiterst voorzichitg men het gebruik van schuim bij oefeningen op het Noordzee kanaal of in het sluizencomplex. Dit verklaart, korpscommandant De Jong na berichten over de Zaanse Milieudienst die een onderzoek instelde na het ge bruik van schuim door de Heemskerkse brandweer. Lozing van het bluswater in de Neksloot veroorzaakte daar een grote vissterfte. Het schuim sluit bij juist gebruik het water volledig af, zodat een tekort aan zuurstof ontstaat. Dit heeft een afsterven van dierlijk leven tot gevolg, tenminste wanneer de laag lange tijd op het water blijft liggen. AMSTERDAM: Rozengracht 146-148, Tel. 62550 Beukenplein 28, Tel. 927344. BEVERWIJK: Zeestraat 56 en 58 (naast het postkantoor) Tel. 241 37 HarafeöÉte IJmuiden-VSV: Op het Waterlooter- rein speelde zaterdagmiddag tweedeklas ser IJmuiden tegen zondagderdeklasser VSV. In de beginfase leek het erop dat IJmuiden een snelle overwinning zou gaan halen. De VSV defensie herstelde zich echter en kwam langzamerhand wat beter in vorm. VSV ging beter combineren en bracht het IJmuider doel met enkele snelle uitvallen in gevaar. De rust ging in met een dubbelblanke stand. Na de rust nam VSV na ruim een kwartier spelen een 1-0 voorsprong door een prachtig afstandsschot van Paul van Leeuwen. Even daarna raakte Tjeerd Kort de lat uit een vrije schop. IJmui den kwam in de slotfase sterk terug. Via een doelpunt van Ton Verschoor kwam men gelijk. VSV-doelman Van Balen tastte mis bij een corner en Hoop Heer- inx scoorde 2-1. IJmuiden kwam zelfs nog aan een derde doelpunt toen de De besommingen waren: IJM 38 f31.300,-; KW 25 f5.820,-; KW 44 f68.300,-; HW 5 f400,-; UK 218 f5.400,-; V 9 ƒ3320,-; VD 15 ƒ295,-; VD 19 ƒ5800,-; VD 25 1790,-; VD 128 ƒ2950,.; YÈ 25 ƒ1140,-; IJM 23 ƒ1030,-; ZL 6 ƒ1660,-; spanvissers: UK 78 en UK 107 ƒ3740.-; UK 200 en 234 ƒ6960,-. lijkmaker en dat bleef zo tot aan het laatste fluitsignaal. In de vijfde minuut van de eerste verlenging werd het uit een vrije trap 2-3 in het voordeel van KIC, maar in de tweede verlenging maakte Van Vuuren voor Terrasvogels de gelijkmaker. Na drie series straf schoppen was het uiteindelijk Terrasvo- gels dat zich winnaar kon noemen. VVB-Waterloo: VVB nam in dit duel een snelle voorsprong door een openings treffer van Snijders. Uit een strafschop werd het gelijk en vlak voor de rust wist Waterloo de stand op 2-1 in het voordeel te brengen. Een met tien man spelend VVB wist echter kort voor tijd nog de gelijkmaker te scoren en die kwam op naam van Bakker. Het werd toen op het Koningsveld zo donker dat een verlenging niet meer mogelijk was, ook al omdat de wedstrijd te laat be gonnen was. De sluisdeur krijgt een lengte van 53.50 meter, een breedte van 7.30 en een hoogte van 20 meter. Het gevaarte zal alleen wat de staalconstructie betreft 1200 ton wegen. Het is mogelijk de deur drijvend te vervoeren doordat zoge noemde luchtkisten zijn ingebouwd. Deelnemende scholen: Bethlehem- school, Clara-school, Comité-school, En- gelmundusschool, Franciscusschool, Gunningschool, Insingerschool, MI VO, Ossendorpschool, Theo Thijssenschool, Dr. De Visserschool, Zeewijkschool en de Adolf van Nassauschool. Het bad gaat open om 19.15 uur. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Wielingenwanbrouwi buffel, Rotterdam: Bow Electo, Narvik; Djatibarang, Dja karta; Sussexbrook, Londen; Panaghis Vergottis, Rotterdam; Djatisari, Ham burg; Torun, Hamburg; Altair, Rotter dam; Baltiskiy 38, Rostock; Kristina, Hamina; Professor Shchyogoley, Noord zee; Estbrugge, IJmuiden, Whitby; Me- arks Fichter, Cont. Plat; Swindrecht, Rotterdam; Sir William Walker; Dept fjord; Vechtstroom, Hull; Basalt, Leith; Maritta Johanna, Londen; Hanni, Lo- rient; Nusakan, IJmuiden, Duinkerken; Tide 2, Zaandam, Reposto; Jan, Bremen; Audreij Johanna, Lewick; Kabylia, Texas. Woensdag gearriveerd: Ascanius, Li verpool; Temple Bar, Rotterdam; Rijn- Prijzen in guldens. Per 1 kg: heilbot 8,81-7,69; tarbot 9,23-8,68; grote tong 5,72-5,61; grootmiddel tong 8,61-8,53; kleinmiddel tong 9,32-8,61; tong één 9,42-9,06; tong twee 9,48-9,01; Per 40 kg: wolf één 82-80: wolf twee 82-79; haai 67-64; steenbolk 63-62; bot 28-22: leng 72-63; lom 56; ham 250: tarbot 328-211; griet 221-74; kabeljauw één 120-81; ka beljauw twee 108-84; kabeljauw drie 112-84; kabeljauw vier 108-84; kabel jauw vijf 102-72; koolvis één en twee 61-53; koolvis drie 56-49; koolvis vier 53-48; schelvis één 77; schelvis twee 134; schelvis drie 114-98: schelvis vier 108-56; wijting twee 82-81; wijting drie 92-64; haring één 52, 80-40; makreel één 50-45; makreel twee 22, 60-20; makreel drie 20- 17,60; schar 75-48; hake twee 134; hake drie 90. In dit laatste geval was de schade niet zo groot, maar voor hetzelfde zo vindt men had toen ook deze reserve deur volledig onklaar kunnen raken. De Noordersluis zou in dat geval gestremd raken met alle gevolgen voor het scheepvaartverkeer in het Noordzeeka naal. Het verkeer boven de twintigdui zend brutoregisterton zou dan stil ko men te liggen. Om deze eventualiteiten voor te zijn heeft Rijkswaterstaat zes miljoen gulden vrij kunnen maken, die voor de bouw van een nieuwe deur nodig zijn. Daarmee wordt dan eindelijk de bouw vande Noordersluis afgerond. In 1926 toen men aan dte constructie van de sluis begon, schrapte men bij bezuini gingen de begrotingspost voor deze vier de deur. Volgend jaar april hoopt men de sluisdeur, die in Dordrecht wordt ge bouwd, naar IJmuiden te kunnen versle pen. Het ligt in de bedoeling dit gevaar te permanent af te meren op de plaats waar eerder de Arosa Sun heeft gelegen. Het water ter plekke zal op diepte worden gebracht. De sluisdeur wordt verankerd aan grote betonnen meerstoe- len, de nu nog in de buitenhaven bij de zuidpier liggen. De betonnen kolossen zullen mettertijd naar de ankerplaats worden gebracht. borg, Hudiksval; Biscaya, Swansea, Spree, IJmuiden, Rotterdam; Avalon, Harwich, Noorbeek, Zaandam, Soerneas. w

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5