Soft en strand en JU Puzzelwaffigw SCHOEHUIJS b.v h Nieuw rooksignaal ranr IktrL sweet op het het riet Knelpunten op de wegen I s Parfumerie Van Niel in 1ste kwaliteit reeds vanaf 2.70 /ANÉASTER Haarlem Grote Houtstraat 92 UITGEWASSEN GRINDTEGELS s. fc Wsl ZEEPOST- Koninginnedag Ambulancevervoer Rondom-concerten Branden op circuit VERZENDING E 13 VARIA VRIJDAG 26 1974 APRIL t Gratis bezorging (min. afname 100.—). Alle leveranties a contant. maandag 29 april (vanaf 13.00 uur) tot en met zaterdag 4 mei 1974 HENGSEL L H E T K K ROB C E L B O A RUI T N N E S H A T D L E D E R I N A E G A T A K E L C E S G O I U N O R D E R U W P E T FEE+R P E N T P OORZAAK Kleine Senoritas (io stuks voor f 1,60). Ronde Corona (io stuks voor f 4, - Wilde Spriet (10 stuks voor f 2,20). Lang® Senoritas (10 stuks voor 2,80). Wilkm II introduceert nog meer ongematteerd. në 1 ADVERTENTIE U bent van harte welkom! Puzzel 1 Mix-and-Match van Tweka. ADVERTENTIE GranFabricadeTabacos PUZZEL NUMMER 17 1. MM LEZERS MK LEZERS D D I KRUI L M A N J. G. BROUWER, Heemstede. ADVERTENTIE REDACTIE 40-50, 40-60 en 50-50 cm tel. 02206- 2690 Herenweg 38, Egmord-Binnen Hoogdorperweg 2 G, Heemskerk tel. 02510-31205 onder redactie van Bé ter Maat I dat driekwart van de bad- en zonlus- tige vrouwtjes voor een bikini kiest. Bovendien kwam aan het licht dat cups in sterke mate gaan verdwijnen en voor ons nu bijna alles lekker soft wordt gehouden. Naschrift: Het wat juichende NAV- persbericht met betrekking tot het onge luk van Van Oosterom meldde inder daad dat de rijder bevrijd was door een brandweerman maar stelt nadrukkelijk „BMW 7, de wagen die geposteerd staat bij het Vijverhek, was binnen enkele AARDIG VOOR U IS het overi gens te weten dat uit een door Twe ka ingesteld onderzoek is gebleken, OM NOG EVEN OP die heerlijk zachte toer te blijven is het, mede met het oog op de komende zomer, niet minder leuk te weten dat er van Triumph Wala een uiterst lichtge- wichtig panty-corseletje in roulatie is. De naam Butterfly spreekt voor zich; het beroert u als de vleugeltjes van een vlinder. Dit vlinderlichte corselet met een diep decolleté kan niet al leen normaal, maar ook als halster worden gedragen. dat orgaan maar bereid is deze gaten op te vullen. Een erkenning en een toezeg ging van de wethouder om zich eens in de zaak te verdiepen en vooral het is te ondernemen ten aanzien van deze pro blemen, zou een veel positievere benade ring van de kwestie hebben ingehouden. Namens de P.S.P./P.P.R. Combinatie Zandvoort, THEO VAN WELY. BEN GLAS Haarlem. PRODUCTS DE BEAUTÉ Naar aanleiding van uw bericht „Goe de aanpak van branden in Zandvoort” in uw blad van 16 april wil ik u graag van de juiste toedracht op de hoogte stellen. 1. Bij de Simca-rally bij bos-uit is de rijder bevrijdt door een brandwacht uit Heemskerk en de wagen geblust door brandwachten uit Haarlem. De reddings- wagen kwam niet eens bij het wrak, daar deze zich vastreed in het zand. Wij zijn sinds kort dépositaire van het beroemde schoonheidshuis LANCASTER en nodigen u.daarom uit voor een bezoek aan onze zaak in de week van: De Lancester consulent zal u gaarne vrijblijvend een huidverzorgingsadvies geven en als kennismakings- verrassing ontvangt u een Lancaster miniatuur-set. de rog zwemt aan de pool is dat slechts een voorspel; alleen ’n leek kan zien dat dat niet dubbel is; 22. Zo men deze branieschopper niet herkent, moet men wat omzetten. MET TWEKA, beste vriendin nen, wordt het straks lekker ba den en verrukkelijk zonnen. Om wat in te spelen kan men aller eerst eens gezellig gaan stoeien met de zogenoemde Mix-and- Match-serie waarmee u zich, aan bidster van het vrije buitenleven, een zeer persoonlijke badmode kunt verschaffen. Zulks manifes teert zich bijvoorbeeld in een ef fen beha met gedessineerd broek je of omgekeerd, dan wel het zelfde dessin in positief en nega tief. Een ieder die uw blad van woensdag 17 april heeft ingekeken, kan het artikel „zieken en gewondenvervoer al jaren een probleem in Zandvoort” hebben ge lezen. Bij het lezen van een dergelijk stuk kun je je altijd weer afvragen: waarom trachten (in deze situatie) wethouders, als ze eenmaal in een beleidsorgaan zitten, voortdurend hun beleid te verde digen? Ook al blijkt dit beleid op be paalde punten onjuist te zijn. Nota-bene, er zijn twee ambulances in Zandvoort, die alleen t.b.v. rekreatieve evenementen en welfare-werk gebruikt worden. Wethouder K. C. van der Mije (C.D.A.) is van mening dat het ziekenvervoer efficiënter werkt, als dit centraal gere geld wordt. Efficiënter! Daarom wachten mensen in nood (bijv, hartaanval enz.) drie kwartier op een ambulance en dus medische hulp. En dat terwijl iedere kostbare minuut levensreddend kan zijn. De wethouder maakt het helemaal mooi, als hij een aantal uitspraken doet over meldingen van ongevallen bij de politie. Aldus citerend: „Je neemt niet alle mel dingen serieus”. De heer Van de Mije denkt dat de politie wel kan oordelen over de meldin gen die binnenkomen. (Alsof dit vanach ter de telefoon bekeken kan worden, afgezien van het feit, dat de politie nog steeds geen artsen of andere deskundi gen zijn.) „Maar”, aldus de heer van de Mije, „er is natuurlijk een kans dat je eens een miskleun maakt”. Is dit „onze” wethouder van sociale zaken en volksge zondheid? De heer Van der Mije reali seert zich waarschijnlijk niet dat één miskleun van de politie wel eens één of meerdere mensenlevens kan kosten. Het is onze mening, dat een juiste reële beoordeling van zaken vooraang verdient boven het verdedigen van een ondoordacht en toevallig tot stand geko men beleid. Is het zo moeilijk eens te erkennen dat er gaten in een beleid kunnen zitten? Niemand zal het een beleidsorgaan kwalijk nemen, als echter Van Triumph International de panty Pony, dienend als correcte ondergrond voor de pantalon. W. G. v.d. KOLK, hoofdbrandwacht gemeentebrand- weer Haarlem. Romantische bikini met draperieën uitgevoerd in honderd percent polya mide met strooibloemetjes. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Almaric” (2/5); Au1 stralië: ms „Sydney Express” (1/5); Ca nada: ms „C. P. Trader” (1/5); Chili: ms „Sachsenstein” (2/5); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Wittenberg” (1/5); Nieuw- Zeeland: ms „Badenstein” (2/5); Verenig de Staten: ms „Sealand Market” (1/5). Omdat de tiran de Etna beklom moest hij in die inrichting; 4. Als de ra op het wad aanspoelt hoort hij in een herberg thuis; 7. Hij roemt verward onder de grond; 8. O, Mina, wat toon jij weer een lust; 9. Als het nabijkomen twee voorzetsels verliest, houdt het zijn betekenis; 10. De Ier doet achterstevoren mee aan dat danskoor; 11. De laatste voor waar, dat is van- groot gewicht; 12. Ida raakte in de war toen zij het projectieplaatje zag; 14. Ik reisde in de NS en zag populair gezegd niets; 15. Die sluiting werkt zo eenvoudig, men be hoeft er slechts de pink voor om te draaien; 18. Zo’n streep vind je in een Egyptische rivier; 19. Maak het letsel een el korter en je vindt het model terug; 21. Als de koe in de war is vind ik het in orde; 23. Lea klom bij eb in die boom; 24. Ka zit omgekeerd op een verdraaid hek, dat geeft vruchtbaar bouwland; 25. Van dit moment kan de t niet gebruikt worden in Overijssel; 26. Die olmen draaien maar rond; 27. Als Mina in het leger gaat vind je het aan haar vinger. Eén werkdag in het jaar zijja fabrie ken, werkplaatsen, kantoren en winkels dicht: op koninginnedag. Dan zien we zonbeschenen straten in zondagsrust, ge markeerd door wapperend rood-wit- blauw onder een oranjewimpel. En dan kan het gebeuren dat in de verte muziek klinkt: het geluid zwelt aan en likt een blik naar het eind van de straat waar we aanstonds de theatrale inzwaai van een marcherend fanfarekorps verwach ten. Ja, dat zijn zo de indrukken op koninginnedag: vrij, zon, vlaggen, mu ziek, optochten, wedstrijden, in huis de televisie- en radioreportage van het dé filé op Soestdijk. Koninginnedag is een demonstratieve uiting van het saamho righeidsgevoel van het Nederlandse volk bij gelegenheid van de verjaardag van de koningin. Aan zo’n demonstratie is wel behoefte omdat „het nieuws” veel bevat dat het tegenovergestelde uitdrukt van saamhorigheid en zodoende een demon stratie wordt van niet-saamhorigheld. Het nieuws geeft ons de indruk dat alle aanwezige krachten zich uitsluitend richten op versteviging van eigen stellin gen en posities en van daaruit trachten zo veel mogelijk winst binnen te halen voor het eigen standje. Tot op zekere hoogte is dit begrijpelijk en aanvaard baar, maar het geheel wordt prettiger en het leefklimaat wordt milder als daar naast en tegelijkertijd ook aandacht en begrip wordt geschonken aan de opvat tingen en strevingen van de z.g. tegen partij: het zal moeilijker zijn dit in te calculeren maar het brengt de strijd op een hoger niveau en het schept afstand van een situatie die gekenmerkt wordt door verstarring. Het leert open te staan de eigen zaak te gaan zien als een onder deel van een groter geheel, waardoor vanzelf in de behartiging een zekere matiging wordt betracht die de tegen partij minder ontvankelijk maakt zich in te graven in eigen stellingen. Daarom vormt koninginnedag, vooral in deze tijd van touwtrekken, zo’n belangrijke on derbreking van het dagelijks bestaan: een dag waarin we elkaar zien als mensen van dezelfde taalgemeenschap en dezelfde levensuitingen met, in de grond van de zaak, dezelfde verlangens. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden dan als volgt adresseren: „DAMIATE PERS BV”, POSTBUS 18, IJMUIDEN. Er moet in het Haarlemse Concertge bouw een aparte afdeling moderne kunst komen, zodat er een evenwichtig beleid gevoerd kan worden 50/50 wat betreft oude en hedendaagse toonkunst. Natuur lijk is de nu bestaande „geschiedkundige afdeling met orkest” belangrijk, maar men kan niet verwachten dat deze afde ling met orkest de hedendaagse kunst er maar even bij doet. Dit laatste vereist een heel andere instelling dan die, die nodig is voor geschiedkundig onderzoek. Hft Haarlemse publiek is onbekend met hedendaagse muziek, waardoor een spe ciale afdeling hiervoor erg nodig is. Bovendien zal deze afdeling veel aan educatie moeten doen, omdat van de Haarlemse muziekdocenten niets te ver wachten is. Toen het Concertgebouw al deze muziekdocenten een aankondiging stuurde van een serie „Rondom-concer ten” van recentere muziek en goede documentatie hierover bijvoegden, is hierop één enkele reaktie gekomen (één docent kwam zelf), terwijl de serie (ook) uit educatief oogpunt uiterst interessant was. (Goede dokumentatie en gesproken inleidingen van Reinbert de Leeuw). Als de muziekdocenten zelf geen interesse kunnen opbrengen voor twintigste- eeuwse (de eeuw waarin wij nu leven) muziek, hoe kunnen zij dit dan overdra gen op anderen (leerlingen). Van de „Rondom-concerten” werd het eerste, „Satie en Cage”, door 60 mensen be zocht; het tweede, „Russische avantgarde rond de revolutie” doof 20 mensen en het derde, „Muziek en Theatre” kan niemand bezoeken, want het is afgelast wegens gebrek aan belangstelling. Totaal is er één abonnement verkocht voor de hele serie... DE VROUW MET enigzins afwij kende maten zal zich zonder meer gelukkig voelen in Switch Fittings, een serie die voorziet in uitstekende bikini’s, waarvan beha en broekje in de voor haar geschikte maten afzonderlijk te verkrijgen zijn. NAAST ZACHTE EN soepele ma terialen zag ik de Tweka-collectie ook veel glanzende stoffen, die het vooral bij de snoezige gedrapeerde modellen voortreffelijk deden. Drape rieën zijn zowel bij de ééndelige als bij de tweedelige modellen te bewonde ren. Halslijnen zijn er in vele varia ties, van halster tot strapless, welke laatste evenwel voor alle zekerheid een dun koordje van tussen de borst jes uit tot om de hals hebben. De strandgarderobe is dan nog uit te breiden met jurkjes, waaraan sommi gen met gesmockte tailles dan wel met verschillende draperieën. Papa en de kinderen werden evenmin vergeten en kunnen zich voor het zonnige gebeuren in de meest kleurrij ke en soepele badbroekjes steken. Verticaal: 1. Als Herb ervoor zou staan zou het een planteneter zijn, nu is het slechts een produkt van zo’n dier; 2. Tio kwam in Aken terecht om die plant te verkrijgen; 3. ’n Skelet is het steeds weer; 4. ’n Wig aanzien, dat is het meest idiote; 5. Een deciliter aai voor dat meisje; 6. Je moet de r drogen om zo’n bedriegelijke reden te vinden; 7. Zie ik daar een gasmunt over de prairie gaan?; 10. Je moet de raat kleuren om op die plaatsen wierook te kunnen branden; 12. Naschrift: Van gemeentewege deelde men inmid dels mee dat de Rode Kruis-ambulances niet worden ingezet omdat het niet tot haar taak behoort particulier ziekenver voer te verzorgen. In geval van nood zou het Rode Kruis in principe wel kunnen bijspringen. Een dergelijk geval is het Rode Kruis echter niet bekend. seconden ter plaatse .Met behulp van de BMW-reddingswagen werd de zwaar beschadigde wagen van Van Oos terom geblust.De rapportage inzake het incident met Antonides berust op de desbetreffende mededelingen van de NAV-speaker, omdat het op Zandvoort nu eenmaal onmogelijk is om zaken die zich afspelen op het circuitgedeelte tus sen de Hunzerug en het rechte eind, persoonlijk te onderzoeken. - Sportre dactie. Prijswinnaars puzzel nummer 16: ƒ25.: J. Put, Rijksstraatweg 127, Heems kerk; 25: A. v.d. Hoff, Pegasusstraat 2, Haarlem; 15: W. de Bruyn, Vierkante- bos 49, IJmuiden; ƒ15: H. van Popta, lepenlaan 110, Bloemendaal; 10: W. Droog, Voltastraat 6, IJmuiden; 10: L. Landouw, J. de Breukstraat 32, Haarlem. DAMES DIE IN HET nieuwe sei zoen hoe dan ook de broek willen aanhouden, maar hun wellicht wat mollige figuur de nodige correctie willen geven, kunnen zeer gebaat zijn met de panty Pony. Deze Pony is een model met pijpjes en werd vervaar digd van zacht glanzende lucra-char- meuse. De billen worden als het ware opgevangen door een in vorm gesne den achterpand met een rondlopende naad. U kunt ervan verzekerd zijn dat de pantalon u nu correct afsluit. Van harte hoop ik, dat u met deze laatste „Triumphantelijke” nieuwtjes de nodige triomfen zult behalen. Amsterdam Hoorn Den Oever. Op de Schellingwouderbrug te Amster dam worden werkzaamheden uitge voerd waardoor het verkeer tusssen Amsterdam Oost en Amsterdam Noord met vertraging rekening dient te houden. Er is slechts één rijstrook beschikbaar welke bij toerbeurt voor het verkeer in één der rijrichtingen wordt opengesteld. Het vervoer van gevaarlijke stoffen blijft plaatsvinden via de Schellingwouderbrug. He overi ge verkeer wordt echter geadviseerd de IJ- of Coentunnel te gebruiken. Verder moet het verkeer in beide richtingen op dit traject, in de ge meente Abbekerk tussen Hoorn en Den Oever, op werkdagen tussen ’s morgens zeven en ’s avonds zes uur, met vertraging rekening houden. Er is slechts één rijstrook beschikbaar voor het verkeer, dat met stoplichten gere geld wordt. Maak al de damp een el langer, dan groeit hij in warme landen; 13. Nel heeft spijt van dat splitsen; 16. Maak de leek nat, dan kan je pas hijsen; 17. Als Aan deze impulsen hebben we behoefte, 3oals een door droogte verscheurde jrond behoefte heeft aan water. En graag zien we dit gemeenschapsgevoel gestalte geven in de persoon van konin gin Juliana, die door haar leven en uitspraken het betere in ons opwekt. Oplossing puzzel nummer 16 VOLDAAN S O O R U P L I S P E T A L A R E T E A C E N L 'W H EET I E R R E E K R A K O S A A U NOTA T I 4- T I N P I N O K O SATRAAP 2. De Datsun van Antonides in de Panoramabocht was al geblust door een brandwacht uit Haarlem. De reddings wagen kon bij deze auto niet in actie komen doordat de bedieningsknop voor de poederblusser zich te ver in de wagen bevond. Dit is een echt beeld van de gang van zaken op tweede paasdag en niet een aangepraat beeld ten gunste van de reddingswagens. 5 3 9 10 12 T7 22 24 26

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13