Wethouder Roessingh bij ingebruikneming St. Jozefschool en naar Simca 1 Fusie tussen kraamcentra van Groene- en Wit-Gele Kruis Jubilarissen bij Hoogovens jazzcafé Tulpenrally in Beverwijks poldergebied I Gemeente blijft zoeken naar vormen om onderwijs te laten samenwerken bepleit autoloze zondag mode Q voor^z^l de andere zaak in modieuze lederen kleding Grote „vraag” Vereniging „Milieudefensie” Goedkoop veilig op Voor suède Nappa kleding a nunwioneJr I tljc 3nj;ronicr Per 1 mei één kraamcentrum in Beverwijk I I 7 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) r (Van een onzer verslaggevers) Lee, Lois, Levi’s dealer SPAARNE 104 IJMOND Het kraamcentrum van de Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen in de IJmond en het kraamcentrum van de Stichting Kraamcentrum IJmond van het Wit-Gele Kruis zullen per 1 mei worden samengevoegd tot wat in een persbericht een regionaal interkruiselijk kraamcentrum ge noemd wordt. Het nieuwe regionale kraamcentrum zal worden beheerd door de Stichting Kraamcentrum IJmond, dat gevestigd is in Bever wijk. VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden KWARTET MARTIN HAAK r BERYL BRYDEN VELSEN-NOORD De officiële ingebruikneming van de nieuwe St. Jozefschool aan de Wijkerstraatweg stemt tot enige nadenkendheid- Hoewel aan de vreugde van het schoolbestuur, de ouders, leerlingen en niet in de laatste plaats van het onderwijzend team geen afbreuk gedaan wil worden, kan men zich afvragen of de tien klassen tellende nieuwe school het totaal aan lesruimte in dit deel van Velsen niet te veel heeft vergroot. Het gemeentebestuur raamt dat voor 1980 het inwonersaantal met negen duizend is teruggelopen, van wie ruim vierduizend in de leeftijdsgroep tot veertien jaar. Velsen-Noord, als wijk ingeklemd tussen industrieën, wegen, spoorlijnen en het Noordzeekanaal wordt met deze ontvolking wel bijzon- der geconfronteerd. Op het gebied van het onderwijs betekent dit dat het leerlingenbestand van de scholen afneemt; er komen klassen leeg te staan. Dit beeld zal in de toekomst steeds meer naar voren komen. Jarenlang heeft het gemeentebestuur van Velsen de nieuwplannen voor deze St. Jozefschool tegen gehouden. Niet zozeer omdat de leerlingen en de onder wijzers geen nieuwbouw gegund werd, maar eenvoudig omdat gezocht werd naar wegen die zouden kunnen leiden naar samenwerking in het onderwijs. V R .1 D A G 2 6 APRIL 1974 ADVERTENTIE /WWWVWWWVWWI/VWWWIAAMA/WWWWWWI ADVERTENTIE E ADVERTENTIE Naam Adres Plaats HLH ADVERTENTIE 1 ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE HAARLEM JBRk. V BETER DRUKWERK BESTELLEN? presenteert VANDAAG vrijdag 26 april de FAMEUZE ENGELSE JAZZ ZANGERES Lange Nieuwstraat 185 (Noord Arcade) IJmuiden GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? CONSUMENTEN VOORLICHTING Het plastiek (nog niet helemaal m de juiste kleur) wordt op het schoolplein onthuld door wethouder Roessingh. „Die ouwe keet was helemaal te gaar” en „Den Haag is mooi geplukt" zong het leerlingenkoor van de St. Jozefschool. In de nacht van woensdag op donder dag werd een dergelijke personenauto gestolen van de Beethovensingel en tij dens de afgelopen nacht werd eenzelfde wagen ontvreemd uit de Johan Willem Frisostraat. Beide wagens waren rondom degelijk afgesloten. CASTRICUM. Er schijnt bij auto dieven een grote belangstelling te be staan voor Simca’s 1300. BEVERWIJK Büllerlaan, te en 3e donderdag van de maand van 14-30-15.30 uur. Vondellaan, 2e en 4e dinsdag van de maand van 14.30-15.30 uur. HEEMSKERK J. van Scorelstraat, 4e donderdag van de maand van 10.30-11.30 uur. Bachstraat, 3e woensdag van de maand van 14.30-15.30 uur. CASTRICUM De Mient, le en 3e maandag van de maand van 10.30-11.30 uur. Zaterdag 27 april Martin Haak, piano, vibrafoon Neppy Noya, conga’s Richard van Beaumond, bas Martin Hendrikse, drums Geopend vanaf 20.00 uur Zijlstr. 29 Tel. 310766 Raaks 34 Tel. 310685 UITGEEST Pr. Beatrixstraat, 2e maandag van de maand van 14.30-15.30 uur. Leren schouder tassen vanaf 39,90 Vóór de wethouder had J. Buur ge sproken namens het schoolbestuur en ook hoofdonderwijzer Jansen, die zijn grote dank en waardering kenbaar maakte. Hij schetste de toestanden van de Corverslaan, noemde deze in één woord „troep” en ging daarna in op het onderwijs aan de school. Hij zei: „Het feit dat de ouders zijn doorgegaan met hun kinderen naar die oude gebouwen te sturen, is een teken dat het katholie- Tot slot werd nog gesproken door de IJmuidense aannemer Zwart, de rijksin- specteur voor het onderwijs en voorzit ter Laméris van de oudervereniging. Het geheel werd opgeluisterd door een koor bestaande uit leerlingen, dal met de tekst „Den Haag is mooi geplukt” de lachers op dc hand wist te krijgen. Het ligt daarbij in de bedoeling deze handtekeningen zaterdag 18 mei aan de voorzitter van de Tweede Kamer te en Hans Herwarth’s Midgetown Jazzband Geopend vanaf 20.00 uur VELSEN-NOORD. De kerngroep IJ- mond van de vereniging „Milieudefensie” is in het buurtcentrum „De Mei” aan de Geelvinckstraat in Velsen-Noord voor de tweede maal in vergadering bijeenge weest, teneinde enkele problemen te kunnen bespreken die aan het milieu zijn verbonden. Als coördinator van deze voorlopige kerngroep bepaalde de heer A. T. de Groot zich in de eerste plaats tot de acties die zullen worden gevoerd voor het verkrijgen van één autoloze zondag per maand. Hiervoor zal men onder de inwoners handtekeningen gaan verzamelen, nu uit een landelijk onder zoek zou zijn gebleken dat een dergelijk streven reeds door zevenenzestig percent van de Nederlandse bevolking wordt on dersteund. (Van onze correspondent) Dit zei hij gistermiddag, toen hij in de aula van de nieuwe St. Jozefschool de vele genodigden toesprak, die voor de officiële ingebruikneming naar de Wij- kerstraatweg waren gekomen. Hij zei verheugd, maar ook verrast te zijn, dat speciaal hij voor het verrichten van deze officiële openstelling was uitgenodigd. Verrast omdat de voorgeschiedenis van de nieuwe school vele emoties tegen de gemeente heeft losgemaakt, verheugd omdat deze toch weer snel zijn inge perkt. Hij wenst de leerkrachten ën de leerlingen veel succes. Daarna verrichtte hij de openingshandeling door een groot plastiek van mevrouw Loek van Meurs uit Egmond aan Zee aan te bieden. Het uit metaal bestaande object stelt een gestileerde opengewerkte schelp voor. ke onderwijs in het algemeen en onze aanpak in het bijzonder worden gewaar deerd.” Jansen sprak zijn waardering uit voor de rijksinspectie, die een open oog heeft gehad voor de typische moeilijkhe den van Velsen-Noord en de invloed daarvan op het onderwijs. Dit heeft geresulteerd in een extra leerkracht, die verschillende uren per week komt assis teren. Verder zei hij dat het onderwij zend team veel problemen kent rond het buitenlandse kind en dat voor de oplos sing van hun moeilijkheden nauwelijks alternatieven aanwezig zijn. Hij hoopte dat de leerlingen van de St. Jozefschool de wantoestanden van de oudbouw en de invloed daarvan spoedig zullen verge ten. BEEVRWIJK. In Amersfoort is vanmorgen de sterk ingekorte Tulpen rally 1974 van start gegaan. Na twee dagen door respectievelijk zuidelijk en noordelijk Nederland te hebben getoerd, zullen de coureurs zondagmorgen in het Beverwijkse poldergebied een klasse mentsproef houden. Vanaf 9.30 uur starten de rallyrijders om de drie minuten bij de Aaghtenhal aan de Parallelweg. Via de parallelweg van de Rijksweg, de Maden weg, Genie- weg, Vuurlijn en St. Aaghtendljk komt men weer bij de tennishal terug. Daar zal de snelheidsproef omstreeks 13 uur worden afgesloten. In verband met de verkeersveiligheid zal op het parcours geen publiek worden toegelaten. De rennerscaravaan legt van daag een traject door zuidelijk Neder land af. Zaterdagmorgen worden de rij ders in Amersfoort terug verwacht, waarna zij na enige uren rust in de middaguren een parcours in noordelijk Nederland (Friesland, Drente) dienen uit te rijden. Nie.ttemin heeft het gemeentebestuur van Velsen goede hoop in de toekomst nieuwe samenwerkingen tot stand te brengen. Op deze manier kan geld be spaard worden, dat weer voor andere on derwijsdoeleinden kan worden aange wend. Velsen en met name wethou der Roessingh wil daarom niet terug vallen in de oude schoolstrijd, maar aan de andere kan.t vreest hij dat het gevolg van die strijd, de zuilenstructuur een rem dreigt te worden op de uitbouw en verdere ontwikkeling van het onderwijs. c HEEMSKERK. De staf van het buurthuis De Lichtboei aan de Maas straat vraagt medewerkers voor de dit jaar weer onder de naam „Rommeldam” te organiseren vakantie-aktiviteiten. De vakantie-aktiviteiten worden ge houden van 8 tot 13 juli voor de kleu ters en van 5 tot 10 augustus voor de kinderen van 6 tot 12 jaar. Om deze opzet te realiseren zijn er echter voldoende mensen nodig, die lei ding kunnen geven. IJMOND. Bij Hoogovens zullen de volgende maand J. F. A. Fiolet uit IJmuiden en J. L. V. Noordeman uit Beverwijk hun 40-jarig jubileum vieren. Zij zijn respectievelijk werkzaam bij de technische dienst van de Mekog en bij de walserjj voor dikke plaat. Voorts zullen acht personeelsleden een kwart eeuw in dienst van het staalbe drijf zijn. Namelijk: P. Niisen, Mekog- werktuigkundige dienst; P. A. Schoort, transport rail vervoer: beiden uit Bever wijk. C. A. Janszen, centrale; P. Jonkers, transport centrale transportplanning; beiden uit Heemskerk. J. C. Kluit, cen trale werkplaats; uit Driehuis. J. B. Dieren, Mekog-bedrijfschemische afde ling; H. Miggels, Mekog-productie; bei den uit Santpoort. H. Meijboom, Mekog- projectbureau, uit Haarlem. Straattekenen. Het buurtcentrum De Lichtboei houdt op woensdag 1 mei van 14 tot 15.30 uur een straatteken- en hinkelwedstrijd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Voor de laatste maal in dit seizoen wordt gekiend op vrijdagavond 3 mei om 8 uur. Dat is mislukt en met de wet in de hand is in Velsen-Noord door bestuur, onder wijzers en oudervereniging een nieuwe school geëist. De accommodatie van de beide oude gebouwen aan de Corverslaan was te slecht. Van Gelder veroorzaakte teveel hinder. In feite was de toestand onhoudbaar. De fusie tussen beide kraamcentra werd noodzakelijk in verband met het feit dat de laatste jaren een aantal kraamcentra in het land in een financieel zorgwekkende toestand zijn geraakt. Als voornaamste oorzaken worden daartoe aangemerkt de verminderde vraag naar kraamzorg als gevolg van een geringer aantal geboorten, de toenemende opname in een ziekenhuis en een sterke kosten- stüging var de kraamzorg. Voornoemde factoren zijn voor de centrale overheid in samenwerking met de Provinciale Kruisorganisaties aanlei ding geweest om een reorganisatieplan op te stellen. Dit om tot meer econo misch verantwoorde werkeenheden te komen. De overheid meent dat hieraan kan worden voldaan, indien wordt uitge gaan van kraamcentra wrtke minimaal 900 verzorgingen per jaar verrichten. De KólW cronjéstraat 73 k haarlem staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft in verband hiermee nieuwe normen vastgesteld voor de er kenning en subsidiëring van kraamcen tra. Voor de IJmond betekende dat een fusie tussen de genoemde centra. Het werkgebied van de Stichting Kraamcentrum IJmond strekt zich nu uit over de gemeenten Beverwijk, Cas. tricum. Heemskerk, Uitgeest en Velsen. De Stichting heeft tot doel het organise ren en uitvoeren van de kraamzorg onder alle gezindten. Zij houdt daarbij rekening met de verscheidenheid in le vensbeschouwing. Het kraamcentrum wordt geleid door zr. T. E. M. Leurs, leidster-docente. Bij haar afwezigheid treedt zr. W. van der Voordt. adjunct-leidster-docente, als haar vervangster op. De administratie van het kraamcentrum is ondergebracht bij het administratiekantoor van de Stichting Samenwerkende Groene-Kruls- verenigingen in de IJmond, te IJmuiden. De dagelijkse administratie wordt ge voerd op het kraamcentrum te Bever wijk, door de heer J. E. Bronstring. Er zijn in totaal 43 kraamverzorgsters en leerling-kraamverzorgsters in dienst bij het nieuwe kraamcentrum. Het bestuur van de nieuwe stichting wordt gevormd door vertegenwoordigers van de plaatstelijke kruisverenigingen te weten: A. A. J. Broekman en P Waardenburg voor Velsen; J. J. Hoger- vorst en mevrouw H. Lambers-Hulshof voor Beverwijk; P. J. Hunker en R. Röseler voor Heemskerk; N. A. Klaver en S. Kramer voor Castricum en F. Hommes en P. J. Wijte voor Uitgeest. Als gevolg van de organisatiewijziging zijn de spreekuren voor de aanvraag van kraamhulp met ingang van 1 mei 1974 gewijzigd als volgt: Het Nationaal Voorlichtingsinsti- tuut geeft gratis schriftelijk advies waar u, naast een goede service, met de hoogste korting onder staande artikelen kunt kopen. 0 autobanden 0 diepvriezers 0 televisie kleur/zwart wit 0 wasautomaten 0 koelkasten 0 gashaarden 0 afwasautomaten 0 foto/film-apparatuur Zet een kruisje in het betreffende vakje en zendt deze coupon aan: Nationaal Voorlichtingsinstituut Postbus 616 te Hilversum De grootste Speciaalzaak In SUèDE NAPPA en LEDER-KLEDING VELSEN Kennemerlaan, 2e en 4e woensdag van de maand van 14.30-15.30 uur. Duinwijk, Pegasusstraat, 3e woensdag van de maand van 10.30-11.30 uur. Santpoort, Wulverderlaan, le woensdag van de maand van 10.30-11.30 uur. Zeeweg, le dinsdag van de maand van 10.30-11.30 uur. ADVERTENTIE JyREUHfS deband met de groene stip overhandigen. Het doel van deze actie is niet zozeer het besparen van brandstof te bevorderen, omdat men van mening is dat een enkele dag van rust in de maand dient te worden nagestreefd. Ook werd bekendgemaakt dat alle ge- meenteraadsfracties in de IJmond in middels een vragenlijst is toegezonden, ten behoeve van een enquête over het milieu. Hier zijn vragen in opgenomen over onderwerpen als industrie, hinder wet, water, voorhaven en kerncentrales. Men hoopt de uitslag hiervan in de tweede helft van mei tijdens een pers conferentie bekend te kunnen maken, waarbij er naar wordt gestreefd hiermee nog voor de gemeenteraadsverkiezingen gereed te zijn. Andere mededelingen hadden betrek king op drie tentoonstellingen, welke in de IJmond over het streven van .Mi lieudefensie” zullen worden ingericht, terwijl men voorts op enige politieke markten zal zijn vertegenwoordigd. In dit teamverband werd er ook nog even de aandacht op gevestigd dat de vereniging als a-politiek wenst te worden be schouwd, dus niet aan een bepaalde partij gebonden. Bij dit alles werd deze avond nog een aantal werkgroepen samengesteld, dat zich zal bezighouden met Hoogovens, Kalkarheffing, vuilafvoer, wegen, bui tenhaven, overheid, hinderwetvergunnin gen en het bespuiten met chemische middelen. Na de installatie van deze groepen, gezamenlijk bestaande uit een endertig leden, werd overgegaan tot een groepsvergadering, teneinde de te volgen strategie te kunnen bepalen. En nadat tenslotte de flessenactie op de Wijkerbaan in Beverwijk nog even was besproken, waarbij men het be treurde dat de winkeliers de flessen dumpactie toch hebben doorgezet, werd besloten in juni opnieuw te vergaderen. Hij zoekt dan ook naar onverzuilde vormen van samengaan en vindt de tegenwoordig als paddestoelen uit de grond verrijzende peuterspeelzaaltjes hiervan een gelukkig voorbeeld. Volgens hem is ook de nieuwe regionale onder wijsbegeleidingsdienst een goed voor beeld. 1 s.j.r t IV.'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7