CDA-ROTTERDAM TEGEN PREMIER DEN UYL IN TOESPRAAK OP KONINGINNEDAG: PvdA-BURGEMEESTER ,Ook in buitenland veel respect voor koningin’ BIJ AANHOUDING Zelfverbranding VOORLOPIG GEEN TREIN 1 NAAR SCHEVENINGEN meer talmen il ll If I Vredeling mag met nemen beslissingen nu niet veel langer in Saigon En I I I K Till DEFENSIENOTA WORDT IN JUNI AAN PARLEMENT AANGEBODEN C Ui Sa DINSDAG 30 APRIL 1974 BINNEN- EN BUITENLAND 2 D Cl 99- dag van de koningin. De premier hield zijn toespraak voor de tele visie. i5 TELEFOONTJE Niet gering Al jarenlang (Van onze militaire medewerker) De defensienota, die rond de jaarwisseling zou verschijnen, zal nu in juni aan de volksvertegenwoordiging worden aangeboden. Het valt de be windsman voor Defensie, die rekening moet houden met enerzijds uiteen lopende meningen binnen de regeringspartijen over de omvang van onze defensie-inspanning en anderzijds met de politiek-militaire realiteit, niet gemakkelijk te beslissen over het in de toekomst te voeren beleid. DEN HAAG (ANP) Het voortdurende medeleven van de koningin met de ingrijpende noodzakelijke veranderingen in de wereld heeft in de loop der jaren ook buitenslands veel waardering ontmoet. De ko ningin geniet daardoor ook bui ten de landsgrenzen een respect en aanzien, waarmee wij als klein land gelukkig mogen zijn. Dit heeft minister-president Den Uyl vanochtend verklaard ter ge legenheid van de 65ste verjaar- Overleg Arrestant schiet politieman dood Dr-< WURBAPPOBTBN 17 15 defensiedeskundigen *QD OP mist mist mist regen motregen 15 17 15 13 14 12 11 12 12 10 13 11 11 12 9 11 16 18 16 14 14 12 12 6 7 3 3 4 7 2 2 0.3 6 5 0 0 0 0 2 Hij zei zich een WD-burgemeester in de Maasstad best te kunnen voorstellen, vooral omdat op het ogenblik geen van de burgemeesters van de grote steden uit de VVD-kring stamt. Si mac San den< vooi verl nw w nw no w n nw w nw w ono wzw n o w wnw wzw wnw zzw wzw ono w nnw wnw o nw nw zw n w ono ozo ono o w zzw nnw zw 9 9 10 8 8 9 8 9 8 7 6 13 8 9 2 7 10 5 0 6 7 8 8 2 6 -0 7 10 5 9 2 5 14 2 9 7 7 10 9 14.000 tanks Di ’s ax één het men mon wil D van com ring tsar geer will vier ovei teve die Sov. P prei log ma: lanj voll blij I pla var ger UI he gis luc de dei vei Hi com Fen sche een dat den ld T een Wes Pek ona vroi de 1 schi sing klai van grer van mili aldi lijk, bew op. 3 0 o o 0.3 12 0 3 3 0 3 0 0 0 8 0 0.2 1 0.5 3 0 5 De kosten van het doortrekken van een spoorlijn van het nieuwe station Den Haag Centraal naar Scheveningen worden door de NS op 300 miljoen geraamd. B. en W. hadden sterk op de aanleg van deze lijn aangedrongen, om dat die volgens hen „structuurvormend” zal werken. Wwr m Mmmb> Mtantaad ROTTERDAM (ANP) De vrij grote eenstemmigheid die tot voor kort binnen de Rotterdamse gemeenteraad bestond over het standpunt dat de opvolger van burge meester Thomassen uit de kring van de PvdA moet komen is aan het afbrokkelen. Na de VVD heeft nu ook het CDA in Rotterdam laten weten het niet vanzelfsprekend te vinden dat de nieuwe burgemeester van Rotterdam uit de Party van de Arbeid komt, „wy zullen ernaar streven dat de nieuwe burgemeester niet uit de kring van de PvdA komt, maar uit onze gelederen, wy hebben al enkele namen in ons hoofd”, aldus KVP-fractieleider F. J. van der Heijden gistermiddag namens het CDA op een vergadering van fractievoorzitters uit de raad over de nieuwe burgemeester. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Een schietpartij bij de aanhouding van twee buiten landers heeft gisteravond het leven gekost aan de 21-jarige Amsterdamse politieagent S. A. Landman. Een 22-jarige marechaussee uit Weesp, J. van den Berg, moest met niet-levensgevaarlijke schotwonden in buik, schouder en stuitbeen in het Wilhelmina Gasthuis worden opgenomen. De heer Landman was niet gehuwd. De heer Van den Berg is gehuwd. De twee buitenlanders, een 21-jarige Italiaan en een even oude Fransman, werden kort na de schietparty door andere politiefunctionarissen gear resteerd. Ze hadden vier koffertjes bij zich, waarin duizenden guldens, pistolen en voorraden munitie bleken te zitten. Waar het geld vandaan komt en waar voor de wapens bedoeld waren, kon nog niet worden gezegd. Een van de twee arrestanten is de Fransman die in maart met twee anderen uit de Scheveningse gevangenis was ont- snept. De Fransman was de enige van het drietal die nog op vrije voeten was. Pas vanochtend kwam zijn identiteit vast te staan. Hij bediende zich van een Italiaan® paspoort. In het Westbrabantse St. Willebrord is gisteren in het kader van de Lintjes regen een echtpaar onderscheiden. Deze weinig voorkomende gebeurtenis viel ten deel aan het echtpaar Van der Smissen. Het is al meer dan 25 jaar in dienst als houder van het plaatselijk postkantoor en beide echtelieden hebben daarnaast vele verdiensten in het nlaatselijk soci aal leven. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder geh. bew. Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Llmburg Aberdeen Athene Barcelona 1 Berlijn Bordeaux Brussel Francfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen i Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs i Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Las Palmas Tunis uur 13.34 uur DEN HAAG (ANP). De Nederland se Spoorwegen achten het uitgesloten de komende acht jaar, waarin de heront- wikkeling van Scheveningen moet wor den voltooid, een spoorlijn naar Sche veningen aan te leggen. Zelfs een defini tieve toezegging dat de lijn nooit aange legd kan worden vindt de NS onmoge- iyk. Dit staat in een „structuurschets voor Scheveningen”, die B. en W. van Den Haag aan de gemeentreraad hebben uitgebracht. De structuurschets, bedoeld als basis voor bestemmingsplannen voor Scheveningen, zal eind mei in de raad worden besproken. Bij de beoordeling van deze cijfers mogen wij ook niet vergeten dat het Warschau-pact door standaardisatie op materieel gebied, eenheid van strategi sche en tactische opvattingen en door een geïntegreerd systeem van leidingge ven veel slagvaardiger kan reageren dan de NAVO. Langzaam maar zeker verlie zen wij terrein. loos geworden is: de dreiger wordt nu ook bedreigd. Bovendien zal, wanneer de spanning tussen Amerika en West-Europa blijft voortduren, de bereidheid van de Vere nigde Staten om voor ons risico's te lopen, niet erg groot zijn. Met andere woorden: de veiligheid van West-Europa is alleen maar verzekerd als wij zelf de kloof op conventioneel gebied n’et groter laten worden en wij ons inspannen om gelijke tred te houden met de ontwikke lingen in het Oostblok. Een doorgaande eenzijdige vermindering van de defensie- inspanning is niet in ons voordeel. VOORUITZICHTEN VOOR DONDERDAG: Plaatselijk regen en weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon. 0 tot 8. Minimum tempe ratuur: omstreeks 8 graden. Maxlmüm tempe ratuur: omstreeks 15 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. Voor de temperaturen geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. De PPR wil: van Nederland een niet verdedigde „open” stad maken, de krijgsmacht om vormen tot een politiele- ger voor taken in VN-verband, en de NAVO verlaten. SAIGON (Reuter). In het hart van de Zuid Vietnamese hoofdstad Saigon heeft gisteren de eigenaar van een fiets taxi zichzelf in brand gestoken, terwyi vyf dochtertjes van hem erby stonden. Zij verklaarden, dat hun vader niet genoeg geld had om hen te voeden. Op het bureau van de mink cr liggen ook de wensen van de NAVO. En die zijn niet gering, want binnen het bond genootschap maakt men zich ernstig zorgen over de groeiende achterstand. De volgende cijfers, ontleend aan het Westduitse defensiewitboek, mogen de zorg illustreren: 1970: NAVO 26 divisies, 6600 tanks Warschau-pact 57 divisies, jaar bij de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van de koningin tot uiting kwam, vormt wel het beste bewijs hoezeer zij daarin is geslaagd. Het voortdurend medeleven van de koningin met de ingrijpende noodza kelijke veranderingen in de wereld, heeft in de loop der jaren ook bui tenlands veel waardering ontmoet. De koningin geniet daardoor ook buiten de landsgrenzen een respect en aan zien, waarmee we als klein land ge lukkig mogen zijn. Graag spreek ik op deze jaardag de hoop uit, dat koningin Juliana nog lange tijd haar ervaring, haar inzicht en haar betrokkenheid voor de ver vulling van haar taak ter beschikking zal willen stellen en dat zij nog vele jaren in goede gezondheid actief daarin bezig zal kunnen zijn.” Maar de NS achten een „eventuele realisatie” van de lijn pas in de tachti ger jaren mogelijk, gelet op de investe ringen waarvoor zij al staan door aanleg van de Schiphollijn en de lijnen naar Zoetermeer, Nieuwegein en Purmerend. Wethouder Nuij (Stadsontwikkeling) zei gisteren dat het gemeentebestuur van Den Haag nog bij het rijk zal navragen of er werkelijk geen geld voor een spoorlijn naar Scheveningen beschikbaar kan komen. Het ontbreken van een spoorlijn in de nieuwe conceptie voor Scheveningen hoeft volgens hem niet fataal te zijn, maar maakt een groot scheepse ontwikkeling van dit gebied als recreatief centrum aan zee wel moeilij- ker. Als alternatief v oor een treinverbin ding met Scheveningen wordt in de structuurschets een zo perfect mogelijk lokaal openbaar vervoer genoemd. Er loopt al een semi-metroverbinding van Den Haag Centraal naar Scheveningen. Het KVP-Kamerlid Van Zeil heeft de twee staatssecretarissen van Defensie gevraagd of op korte termijn maatrege len getroffen kunnen worden voor de nieuwbouw van kazernes in Paramaribo. Volgens het Kamerlid voldoen de huidi ge kazernes al lang niet meer aan de hedendaagse huisvestingseisen. In de Overijsselse gemeente Steen- wijk zijn gisterochtend de heer en me vrouw Damkat in hun chemisch reini- gingsbedrijf door het optred-.n van een vakantieganger aan de dood ontsnapt. Uit een machine in de zaak was giftig pettrixchloor ontsnapt. Toen de logé van het echtpaar Damkat merkt dat er iets mis was, waren man en vrouw al be wusteloos. Dank zij zijn optreden brach ten ze het er levend af. Eerder toonden KVP, CHU en ARP in Rotterdam geen bezwaar tegen de be noeming van een PvdA-burgemeester in de Maasstad. Nu echter de PvdA talloze malen heeft laten weten aan te sturen op een progressief program-college (PvdA, PPR en PSP) en geen samenwer king .net het CDA in het nieuwe college te willen, is het CDA van dat standpunt afgestapt. Fractieleider Koning van de WD liet gisteren nog eens duidelijk weten dat er geen verandering is gekomen in het liberale standpunt dat de nieuwe burge meester van Rotterdam niet per definitie uit de kring van de PvdA moet komen. auto mee te gaan voor verhoor. De een stapte na een vluchtige fouillering zon der tegenstribbelen in de politieauto. De ander daarentegen protesteerde geweldig. Toen de marechausse, die met zijn ar restant al in de auto zat, zijn collega wilde gaan helpen, stapte de eerste man weer uit. trok een pistool en begon onmiddellijk te schieten. Hij raakte de politieman in de rug. Deze was op slag dood. De marechaussee raakte zodanig gewond dat hij even later het bewust zijn verloor. De drie schoten die hij nog had kunnen lossen, misten hun doel. De mannen vluchtten de Kerkstraat in. Verscheidene mensen van wie er één een schampschot opliep volgden hen en gaven daarmee een spoor aan voor andere politiepatrouilles, die na een alarm van het autoverhuurbedrijf de achtervolging inzetten. Al na een paar minuten konden de twee mannen in een portiek worden overmeesterd. Bij de Amsterdamse politie gaat het gerucht dat bij het incident van gistera vond een derde misdadiger betrokken zou zijn geweest. Foto: politiemannen plaatsen merkte kens op de plaatsen waar hulzen van patronen werden gevonden. Mengvoeders die meer dan de maxi maal toegestane gehaltes aan schadelijke stoffen bevatten, mogen niet meer op veehouderijbedrijven aanwezig zijn. Dit is vastgesteld in uitvoeringsbesluiten bij een vorige week van kracht geworden verordening van het produktschap voor vee en vlees. Boseigenaren kunnen een bijdrage krijgen in de kosten van het herstel van bossen of houtopstanden van meer dan 10 ha die door de stormen van novem ber 1972 of april 1973 zijn vernield of beschadigd. De bijdrage is negentig per cent van de goedgekeurde kosten van herstel. Dit heeft minister Van der Stee gisteren meegedeeld. De aanmeldicM staat open tot 1 april 1975. De aarzeling van de minister is te begrijpen; de keuze is niet eenvoudig. Maar er mag niet veel langer meer worden getalmd want de besluiteloos heid van de politieke leiding benadeelt de effectiviteit van de krijgsmacht. Tal van beslissingen worden uitgesteld met als reden: wachten op de defensienota. Daarbij komt dat al jarenlang in het parlement en daarbuiten in concrete ter men wordt gesproken over een vermin dering van onze defensie-inspanning en de opheffing van eenheden. Den Toom (tot 1971) wist de discussie gaande te houden. De Koster ('71 tot '731 moest wachten op het rapport van de commissie-Van Rijckevorsel en toen hii zijn beleid wilde ontvouwen, was zijn beurt voorbij. Wij zijn nu een jaar verder en nog steeds is er geen duide lijkheid. Geen enkel bedrijf kan het zich ver oorloven zijn personeel zo lang over de toekomst in onzekerheid te laten. Hope lijk worden er binnenkort spijkers met koppen geslagen op een wijze die zowel de veiligheid van ons land als de affec tiviteit van de organisatie ten goede komt, De koningin heeft in meer dan 25 jaar koningschap een inhoud aan haar taak gegeven, die past in een hedendaagse democratische samenle ving. Graag spreek ik dan ook de hoop uit dat koningin Juliana nog lange tijd haar ervaring, haar inzicht en haar betrokkenheid voor de ver vulling van haar taak ter beschikking zal willen stellen en dat zij nog vele jaren in goede gezondheid actief daarin bezig zal kunnen zijn, zo zei drs. Den Uyl. De volledige tekst van zijn toe spraak luidde: „De verjaardag van de koningin, die wij vandaag vieren, is een bijzondere. Koningin Juliana wordt 65 jaar. Namens u allen hier en overzee wens in de ko ningin en haar familie daarmee van harte geluk. 65 jaar worden betekent voor de meeste mensen: genieten van een welverdiend pensioen, het wat kalmer aan doen. Voor de koningin zit dat er nog niet in. Zij blijft haar verant woordelijke taak, naar wij hopen, nog jaren vervullen. Hierbij valt te bedenken, dat de koningin in meer dan 25 jaar koning schap veel waardevolle ervaring heeft opgedaan. Zij heeft in die tijd aan de vervulling van haar taak een inhoud trachten te geven, die past in een hedendaagse democratische samenle ving. De hartelijke waardering, die vorig Wij veroorloofden ons deze uitweiding omdat in de discussie over de defensie nota deze problematiek beslist aandacht zal krijgen. De concretisering van de gedachten die leven in het progressieve kamp over onze defensie, vinden wij in Keerpunt '72, waarin onder meer een bezuiniging van 1500 miljoen gulden in vier jaren wordt voorgesteld. De twee confessionele reg-ringspartij- en KVP en ARP denken er anders over. De ARP houdt vast aan het huidige budget als percentage van het bruto nationaal produkt en ziet graag dat de gevechtswaarde van de strijdkrachten van de NAVO in de pas blijft met die van het Warschau-pact. De KVP vindt de huidige militaire inspanning voldoen de, maar meent dat het allemaal wel wat goedkoper kan. Het PvdA-Kamerlid De Vries vindt dat er een landelijke regeling moet wor den ontworpen voor het inschakelen van postkantoren bij het uitreiken van aan vraagformulieren voor het stemmen bij volmacht. Al 5053 mensen hebben zich opgege ven voor deelname aan de Drentse rij- wielvierdaagse, die dit jaar van 9 tot en met 12 juli wordt gehouden. Vorig jaar waren er om deze tijd nog maar 795 deelnemers ingeschreven. Het maximum aantal deelnemers zal 17.500 bedragen. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven zullen met een aantal ge nodigden donderdag a.s. de eerste vlucht van de KLM naar Toronto meemaken. De KLM zal de nieuwe route vijfmaal per week vliegen. De nieuwe Indonesische ambassa deur ni ons land, generaal Soetopo Joewo- no, is gisteren op Schiphol gearriveerd. De Tweede-Kamerleden Waalkens en Ploeg (WD) menen dat opnieuw militaire vliegtuigen ter beschikking moeten worden gesteld voor de distribu tie van voedselvoorraden in de Sahel- landen. Beide Kamerleden hebben mi nister Pronk van Ontwikkelingssamen werking schriftelijke vragen gesteld over de voortduring van de catastrofale voed sel- en watersituatie in deze Afrikaanse landen. De PvdA pleit op grond van vage strategische en tactische opvattingen en een zeker optimisme over mogelijkheden om binnen de NAVO de samenwerking op militair gebied te verbeteren, voor een verlaging van onze defensiebijdrage. In Doelmatig Defensiebeleid II een rap port van defensiedeskundigen uit de PvdA (1971) wordt in het spannings veld tussen NAVO en Warschau-pact de mogelijkheid van een beperkte aanval op West-Europa het minst onwaar schijnlijk geacht. Met snelle, parate een heden moet de NAVO in voorkomende gevallen een dergelijke aanval afdam men door ter plaatse het overwicht aan militaire middelen bijeen te brengen. Voor deze taak aldus de deskundi gen kan de omvang van de NAVO- strijdmacht beperkt zijn en is een „numeriek evenwicht, een verhouding 1:1, waarbij tegenover elke Sovjet-divi- sie een NAVO-divisie zou moeten wor den geplaatst, en het aantal tanks, vlieg tuigen en schepen tegen elkaar zou moe ten opwegen”, bepaald geen vereiste. Zij verwijten de plannenmakers van de NA VO onvoldoende rekening te houden „met de vruchten van internationaal po litiek denken” over onder meer omvang en vorm van een militair conflict. Deze deskundigen vergeten evenwel regen mist regen regen regen zw. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. mist motregen geh. bew. zw. bew zw. bew i onbew. regen regen windstil 13 onbewolkt regen half bew. onbewolkt zw. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew windstil 19 15 19 19 16 19 15 De gezochte Fransman was veroor deeld wegens een vorig jaar in Amster dam gepleegde bankoverval. Zondag werd hij in Groningen gesignaleerd in een auto, die bij nader onderzoek bleek toe te behoren aan het autoverhuurbe drijf Hertz in Amsterdam. De door haar Groninger collega's gewaarschuwde Am sterdamse politie verzocht het autover huurbedrijf om een telefoontje wanneer de auto zou worden terugbezorgd. Gister avond om half zeven bereikte het hoofdbureau de mededeling dat de auto met twee mannen was aangekomen. De heer Landman en de heer Van den Berg, van het bijstandskorps van de Koninklijke Marechaussee, gingen per auto naar de Prinsengracht. Ze verzoch ten de twee inzittenden van de Hertz onbewolkt regen zw. bew. regenbui zw. bew. geh. bew. zw. bew zw. bew. zw. bew De kinderen vertelden verder met huilende gezichten, dat de fietstaxi van hun vader enkele dagen geleden gestolen was. Voorbijgangers en politieagenten wa ren toegesneld om de vlammen te doven. De man leek nog te leven. Zijn oudste dochtertje van negen jaar deelde journalisten ook mee, dat de vader de kinderen verzocht had hun beste kleren aan te doen en hem te vergezellen naar het hart van Saigon. „Ik dacht, dat hij ons meenam om te winkelen of iets dergtlijks. Mijn moeder werkt op de markt”. Met ingang van 1 augustus zullen in België alle handelsverrichtingen in ver band met hormonen en antibiotica ge controleerd worden door middel van een vergunningensysteem, aldus is in een koninklijk besluit bepaald. Het personeel van 22 Belgische ge meenten in de streek van Luik en Ver- viers is gisteren een tweedaagse staking begonnen om. kracht bij te zetten aan looneisen. Twee jonge Amsterdammers zijn gisteren aangehouden, verdacht van de overvallen, die in de nacht van zondag op maandag werden gepleegd op twee benzinestations in de hoofdstad. Bij de overval op het station aan de Gooiseweg werd de 28-jarige pompbediende J. Kok in de schouder geschoten. Hier namen de overvallers de benen zonder iets mee te nemen. Bij het station aan de Corne lls Lelylaan werd een pompbediende on geveer 800 afgedwongen, waarna hij in een kast werd opgesloten. Afgevaardigden uit 37 landen, onder wie acht staatshoofden, hebben gisteren de begrafenis bijgewoond van president Jonas van Oostenrijk, die woensdag op 74-jarige leeftijd is overleden. Dr. A. W. Willee, hoofd van de afdeling gezondheidsleer van de univer- siteit van Melbourne, heeft er bij zijn regering op aangedrongen belastinghef fing te overwegen voor dikke mensen, die hij een last voor de maatschappij acht. Verder noemde Willee Australië „een zeer zieke gemeenschap”. De Au straliërs zijn volgens hem de grootste pillenslikkers en drankiesdrinkers ter wereld. Frankrijk heeft als eerste Westeuro- pese land een overeenkomst inzake auteursrechten met de Sovjet-Unie ge tekend. 13.650 tanks; 1971: NAVO 28,6 divisies, 6600 tanks Warschau-pact 59 divisies, 14.000 tanks; 1972: NAVO 28,7 divisies, 6600 tanks Warschau-pact 59 divisies, tanks: 1973: 28,6 divisies, 6200 Warschau-pact 60 divisies, 15.500 tanks. drie dingen. Het eerste is dat "r nimmer een numeriek evenwicht is geweest tussen de NAVO en het Warschau-pact. En dat de NAVO een conven'ionele minderheidspositie altijd als uitgangs punt voor haar beleid heeft geaccep teerd. Het tweede is dat ondanks de vermeende onwaarschijnlijkheid van een militair conflict op enige schaal, het Warschau-pact in Oost-Europa een con ventionele strijdmacht op de been houdt die in staat is om binnen enkele dagen de Rijn te bereiken. Ten slotte gaan zij voorbij aan het politiek belang van een adequate con ventionele strijdmacht bij het overleg tussen Oost en West over de toekomst van Europa en over de mogelijkheden om de wapenwedloop beter dan nu het geval is te beheersen en om de defensie- inspanning wederzijds te verminderen. Een strijdmacht van voldoeide sterkte geeft kracht aan onze onderhandelings positie en bepaalt mede in welke mate wij moeten toegeven aan Russische ei sen. Een analyse van het rapport maakt duidelijk dat de defensiedeskundigen van de Partij van de Arbeid volledig vertrouwen op de afschrikkende wer king van de nucleaire macht van de Verenigde Staten. Die macht zal de an der (het Warschau-pact) ervan weerhou den tot een militaire aanval te besluiten. De vraag is, of dit vertrouwen wel terecht is. Immers, Rusland heeft op het gebied van de kernbewapening Amerika ingehaald, met als gevolg da het Ame rikaanse atoomwapen vrijwel machte- WOEN8DAG 1 MEI Hoog water 11.22 uur en Laag water 6.33 uur en WOENSDAG 1 MEI 5.11 uur onder 20.04 uur ;4Jt uur onder 2.48 uur

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2