Investering nodig van ruim 4 miljoen Agenda Mr. J. Roelse bij onderscheiding gehuldigd CDA komt progressieven al eind tegemoet Informatiemarkt in buurthuis Jaarmarkt Kennemerlaan krijgt oude ambachten uit hele land Vriendenkring met thriller Provincie wil meer geld voor milieuzorg „Schoppen- vrouw” r 7 Collegevorming in staten BELANGSTELLING VORIG JAAR OVERTROF VERWACHTINGEN VER sL....... DINSDAG 30 APRIL 1974 PLAATSELIJK NIEUWS MOTIE AAN RIJK Caravans (Van een onzer verslaggevers) de Behoefte Motie (Van een onzer verslaggevers) Vendelzwaaiers Kop van Jut Castricum IJMUIDEN Alle mogelijke oud-Hollandse beroepen en am bachten, historische verkleedpar tijen, schapenscheerders en wat zich allemaal nog maar meer op een his torische markt kan aandienen, zul len dit jaar weer te zien zijn op de Kennemerlaan in IJmuiden. Vorig jaar werd daar voor de eerste maal een oud-Hollandse Jaarmarkt ge houden en het succes daarvan heeft de doorslag gegeven daarmee ook dit jaar weer terug te komen. Dat zal dan op vrijdag 24 mei zijn. De opening van deze jaarmarkt, die lijkt op de markt die ook elk jaar in Santpoort door de Harddraverij- vereniging georganiseerd wordt, zal worden verricht door burgemeester drs. J. Reehorst. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Provinciale Sta ten van Noord-Holland hebben gis teren een krediet van 4,4 miljoen beschikbaar gesteld voor een regio naal autowrakkenterrein, waarvan zij de ligging nog niet kennen. Ge deputeerde Staten hebben een stuk grond van 28 hectare op het oog, dat nog niet in handen van de over heid is, en dus mocht de ligging nog niet bekend gemaakt worden. In elk geval betreft het een terrein ten zuiden van het Noordzeekanaalge- bied. Volgens Gedeputeerde mr. J. Roelse, die in deze aankoop „in den blinde” het vertrouwen van de Staten vroeg, kan de garantie ge geven worden dat er landschappe lijk geen bezwaar te maken zal zijn tegen de lokatie van het eerste pro vinciale sloopterrein. Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk fs® In en om Haarlem F 'K de 21.15u.: Staten kopen nog onbekend terrein voor opslag van autowrakken De markt moet in eerste instantie echt „Schoppenvrouw” zal vrijdagavond 3 mei voor de tweede en laatste maal door „Vriendenkring” worden opgevoerd. Bei de voorstellingen vangen om 20 uur aan. Kaarten kunnen via de nummers 30920, 34916 en 32983 telefonisch worden be steld of vanaf 19.30 uur aan de zaal worden afgehaald. Op de CPN.fractie na gingen de staten akkoord met een motie van de heer landschappelijk aanvaardbare terreinen te vinden. Bezuiden het Noordzeekanaal komt men nog 23 hectare tekort. Omdat voor één van de wel gevonden terreinen zich ontwikkelingen voordeden die de eventuele verwezenlijking van zo’n ter rein definitief dreigden te doorkruisen heeft de provincie bij de betrokken ge meente aan de bel getrokken, met als resultaat de bereidverklaring van de ge meente alle medewerking te verlenen. Erg blij is de heer Lindeboom met de medewerking van de gemeente dit jaar. Hij zegt daarvan: „De Kennemerlaan zal die dag voor het verkeer gesloten zijn. Vorig jaar was dat aanvankelijk niet het geval, maar toen het veel drukker werd dan verwacht werd, is men toen toch ook tot afsluiten overgegaan.” Inbraak. Onbekenden hebben in gebroken in de ODIN-kantine aan de Hoflaan in Heemskerk. Er wreden twee «sa '2 l.Sjts ontvreemd. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 u.: „Help de dokter verzuipt”. Een hartveroverend tafereel dat vorig jaar tijdens de jaarmarkt op de Kenne merlaan te zien was: Moeders compleet met historisch uitgedoste kinderen en antieke kinderwagens, die op de markt rondwandelden. nemerlaan tussen de dertig- en de veer tigduizend bezoekers. De N.Z.H. had er extra bussen voor ingezet en uit Am sterdam reed een extra trein. In elk geval hopen dé organisatoren op medewerking van het weer, want dat is naar hun mening de enige factor die nog als spelbreker zou kunnen optreden. Wanneer de opzet van de jaarmarkt dit jaar wederom zal slagen, overweegt men hiervan een jaarlijks terugkerende tradi tie te maken. Wellicht zou dan uitbrei ding kunnen plaatsvinden, waarbij dan niet alleen de Kennemerlaan centraal zou staan. Lindeboom: „Iedereen die mee wil doen is welkom. Dat is trouwens nu al het geval.” Het ging hierbij om het terrein waar over de staten zich gisteren moesten uitspreken. GS vonden de totstandko ming van deze eerste regionale wrakken- De staten gingen in meerderheid ak koord met de nota autowrakken op een deel van de VVD na, dat tegen stemde omdat men de oplossing van dit pro bleem een overheidstaak vindt. PSP en Boerenpartij onthielden hun stem aan het krediet voor het terrein ten zuiden van het Noordzeekanaal. Mevrouw Harms-Matser (PSP) vond dat het mid del niet erger dan de kwaal (verspreide illegale sloopterreinen die het landschap ontsieren) moest worden door een pro vinciaal wrakkenterrein in een polder te situeren. Ze vond het alleen acceptabel als de provincie in het westelijk haven gebied van Amsterdam zou neerstrijken. Nagel (PvdA) waarin bij regering en staten generaal wordt gevraagd om maatregelen te bevorderen dat een wrak sneller aan de sloper wordt verkocht en dat de sloper de karkassen zo snel mogelijk doorvoert voor definitieve ver werking. De regering had in ’73 een wetsontwerp „statiegeld motorvoertui gen” ingediend, maar weer ingetrokken. De heer Nagel was van mening dat de regering terecht als centrale overheid een taak in deze had aanvaard en vond een landelijke geldelijke stimulans van belang voor het uitvoeren van het pro vinciale wrakkenbeleid. In de motie werd ook gevraagd de provincies finan cieel in staat te stellen regelend en coördinerend op te treden. De CPN kon niet achter de motie staan, omdat, zoals de heer Aarts zei, deze fractie het niet prettig zou vinden als er toch een soort statiegeld zou komen, waardoor de auto rijder met de smalle beurs het meest de gevolgen zou ondervinden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met de thriller „Schoppenvrouw” van Anthony Curtiss zal toneelgezelschap „Vriendenkring” uit Heemskerk donderdagavond 2 mei het toneelseizoen in de Vrjjburchtzaal af sluiten. De regie is in handen van Jan Wiertsema. Na afloop van de voorstel ling is er een bal met muzikale mede werking van het trio Partizzi. Volgens de nota waren er in 1970 in Noord-Holland 182 autosloperijen die zestienduizend wrakken beheerden op vijftig hectare. Bij gelijkblijvende ont wikkelingen zullen de voorraden in 1980 zijn gegroeid tot 35.000 wrakken op 87.5 hectare. Het probleem diende volgens de nota opgelost te worden door wettelijke maatregelen en als aanvulling daarop door inrichting van regionale autowrak kenterreinen, waarop de opslag van wrakken wordt geconcentreerd. In het landelijk gebied is 11 hectare van de sloperijen gelegaliseerd. Met het oog op de behoefte zal volgens de nota in elk geval 54 hectare netto (met groenvoor zieningen wegen en dergelijke bruto 90 hectare) beschikbaar moeten komen voor dergelijke regionale wrakkenterrei- nen. Op de verschillende in te richten terreinen zullen kavels worden verhuurd aan sloopbedrijven, tegen een huurprijs van 3 per meter. In de regio Zuid was de behoefte door de autowrakkencommissie getaxeerd op 59 hectare bruto. Tot nu toe is men er evenwel niet in geslaagd voldoende (Van een onzer verslaggeefsters)) BEVERWIJK Ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen gaat het buurthuis Wijk aan Duin met een soort informatiemarkt de bevolking confron teren met een aantal politieke, maat schappelijke, sociale en culturele pro blemen die spelen in de eigen omgeving. Op 27 mei treedt het cabaret Grim lach op en op 28 mei het Asosjale Or kest. Op de avond van de gemeente raadsverkiezingen zijn in het buurthuis de verkiezingsuitslagen op de kleuren- TV te volgen en eveneens de voetbal wedstrijd van Feyenoord. De totale opzet van het programma moet nog nader worden besproken maar voor medewerking zijn onder meer uit genodigd de Speeltuincentrale, de NVSH, De Rutgerstichting, de abortuskliniek, de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Midden-Kennemerland, de Ar cheologische Werkgroep Kennemerland, de Wereldwinkel, Easy, de politieke par tijen, Labyrinth, Stadscentrum Bever wijk, de Stichting Geestelijke Volksge zondheid, de Vereniging Milieudefensie IJmond, de Alpha-soos, het Gewestelijk Arbeidsbureau, j ongerenorganisaties, vrouwenorganisaties, enzovoort. De bedoeling is een soort informatie markt te houden. ling van het college in beginsel geen andere partij, anders dan getalsmatig, uitgesloten dient te worden, tenzij een partij zichzelf op grond van programma tische overwegingen uitsluit. De fractievoorzitter van de VVD, mr. J. E. Goudsmit, gaf als commentaar op deze ontwikkeling, dat hij nu iets opti mistischer is dan tot voor kort, toen bekend werd dat de progressieven de VVD wilden uitsluiten bij de collegevor ming. Hij verwachtte dat zijn fractie nu ook wordt uitgenodigd voor de program- mavergelijking. Hij was van mening, dat de CDA zijn partij niet buiten heeft willen sluiten, omdat de VVD getalsma tig toch een rol speelt. Overigens claimt de VVD (achttien zetels) niet meer dan één zetel. De heer Goudsmit meent dat de continuïteit is gediend met een voort zetting, zoveel mogelijk, van de huidige samenstelling van het college van GS. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Provinciale staten hebben gisteren bij motie, gericht aan het rijk, kenbaar gemaakt dat Noord- Holland meer van Den Haag verwacht als bijdrage in de milieubescherming. Van het rijk wordt een zodanige uitke ringsregeling gevraagd, dat de uitvoering van milieutaken niet door financiële te korten belemmerd wordt. De motie werd ingediend door mevrouw Harms-Matser (PSP). In 1974 staat op de provinciebegroting ruim ƒ3,3 miljoen voor milieuhygiëne. Daarvan moet ruim twee miljoen urt de algemene middelen worden betaald. Gedeputeerde De Jong zei blij te zijn met de motie, die hij met genoegen aan Den Haag zou doorspelen. Op de vraag of de provincie geen hinder had onder vonden van de tot nu toe zeer ontoerei kende rijksbijdrage (660 mille in ’74) ant woordde hij dat GS dank zij de staten nog steeds hadden kunnen doen wat noodzakelijk werd geacht. Er waren nog geen projecten afgewezen, maar het gaf wel een extra druk op de provinciebe groting. Hij verwachtte dat uit de leges- verordening die de provincie onlangs heeft ingesteld 125 mille aan inkomsten voor de milieudienst zal binnenkomen. dienst urgent om in deze regio snel paal en perk te kunnen stellen aan het euvel van de toenemende aantasting van het BIOSCOPEN City Theater. 20.00 uur: Filmavond Oranjevereniging IJmuiden-West; woensdag 20.00 uur: „Vrolijke Ontucht in Tirol.” Stadsschouwburg. 20.00 uur: Cabaret van Oranjeverenigingen Driehuis en IJ- muiden-Oost. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Vel- sen-Zuid, diverse stijlkamers, oude voor werpen, dagelijks geopend van 14.00- 17.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemer- straat, IJmuiden. Elke dinsdag en don derdag van 12.00 tot 13.30 uur, boven dien elke donderdag van 20.00 tot 22.00 uur. Voor andere dagen en tijdens tele fonische afspraak 02550-94159. Stadhuis Velsen, Woensdag te bezichti gen van 10.00 tot 12.00 uur. Galerie ’t Hart. Tot en met 10 mei expositie van Elbertus Majoor. Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden. Woensdag 1 mei-viering. Aanvang 10.30 uur. Voor de Koninginnedagactiviteiten: van dinsdagavond: zie het uitgebreide programma in de krant van 23 april jongstleden. Als de rest van het programma wordt doorgenomen, blijkt de variatie steeds groter te worden. Er komt een schapen scheerder, er komen historische vendel zwaaiers uit Groesbeek met tamboers en de schutterij, allemaal in historische kos tuums. Uit West-Friesland komt de dansgroep Midwoud, ook al in kostuums en met drie eigen muzikanten. Er zal een standwerkersconcours zijn en op de jaarmarkt zullen in de loop van de dag vijfhonderd boeketten bloemen en vijf honderd vijf tig cadeaubonnen worden uitgereikt aan bezoekers. Vorig jaar trok de markt op de Ken- :-$i| .*-* *y-‘- BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Als de kat van huis is”, 20 u.: „Angela”. Luxor Theater (Breestraat). 19.30 u. „Exo dus”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag b4J P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk. Tel. 02510- 25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Rrrljsdaelstraat). 20 u.: „De grote schranspartij”. landschap door autokerkhoven. Het aan te kopen terrein zal door een aarden wal en een groensingel omgeven worden. Ook zullen een los- en laadstei- ger en een ontsluitingsweg aangelegd moeten worden. Voorlopig zullen alleen een aantal grotere sloperijen, illegaal in de regio gevestigd in het landelijk ge bied, in aanmerking komen voor onmid dellijke verplaatsing naar het wrakken terrein. Kleinere sloperijen zullen voorlopig worden gedoogd op de plaats waar ze zich bevinden, omdat een alternatief ontbreekt. Verwacht wordt dat een aan tal in de toekomst zo zal groeien dat ze een economische structuur krijgen waarbij verplaatsing naar het regionale wrakken terrein mogelijk is. Omdat verkoop, verhuur en stalling van caravans het landschap ook ontsiert willen GS enkele hectaren van het wrakkenterrein voor korte termijn voor caravans verhuren, totdat deze ruimte ook nodig is voor opslag en verwerking van autowrakken. Mr. Roelse achtte het niet verant woord, zoals van PSP-zijde was gesug gereerd, op het wrakkenterrein een shredderinstallatie te plaatsen, een in stallatie van vijf miljoen. Wel zal er een eenvoudige schrootschaar komen. Provinciale Waterstaat zal het wrakken terrein gaan beheren. Mr. Kranenburg memoreerde, dat heer Roelse al vanaf 1941 zitting had in de staten, en daarvoor al vier jaar lid was geweest van de gemeenteraad van Hilversum. In die gemeente was de heer Roelse ook enkele zittingsperioden wet-, houder. In 1966 werd hij gekoen tot gedeputeerde vanuit de PvdA-staten- fractie. Eind mei zal de heer Roelse zijn functie neerleggen. Het bijzondere van de onderscheiding noemde de commissa ris het dat deze door twee ministers, van binnenlandse zaken en van ruimtelijke ordening, was voorgedragen. Statennestor mr. Goudsmit herinnerde er aan dat mr. Roelse destijds in de staten kwam als opvolger van zijn zus ter, Ada Goudsmit, die zitting had gehad voor de Vrijzinnig Democratische Bond, waarvan mr. Roelse toen ook deel uit maakte. „Met bijna bovenmenselijke energie hebt u de belangen van de provincie bevorderd”, aldus de heer Goudsmit. Hij wees ook op de intematio. nale advocatenpraktijk van mr. Roelse en diens activiteiten als kantonrechter- plaatsvervanger. HAARLEM. „V hebt zichtbaar veel tot stand gebracht als gedeputeerde van ruimtelijke ordening, met een ongeloof lijke werkkracht, op een beminnelijke en diepgaande wijze”. Dat zei de com missaris der koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, gisteren tot mr. J. Roelse, die bij koninklijk besluit was benoemd tot ridder in de orde van Nederlandse Leeuw. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De CDA-fractie in provinciale staten kan zich in beginsel verenigen met het voorstel van de PvdA-fractievoorzitter W. van der Knoop namens de „progressieve vier” om in het nieuwe college van gedepu teerde staten drie leden van de PvdA op te nemen en twee van het CDA. Met betrekking echter tot de zesde zetel vindt het CDA dat de bezetting daarvan moet worden bezien in het kader van het nu te openen overleg over het pro gramma. Volgens het voorstel van de heer Van der Knoop zou de zesde zetel moeten toevallen aan de overige pro gressieve partners (PPR, PSP. D’66). Een en ander heeft de CDA-fractie gisteren te kennen gegeven als antwoord op de progressieve voorstellen. De con fessionelen vinden dat bij de samenstel- De feestelijkheden zullen wat de Ken- nemerlaanmarkt betreft al vroeg begin nen. Omstreeks acht uur zullen zes he rauten te paard, leden van de Ruitervere- niging St. Hubertus uit Lisse, in ver schillende delen van de ffemeente vanaf hun ros een proclamatie voorlezen en de jaarmarkt aldus aankondigen. De jaar markt, die georganiseerd wordt door het Comité Zakencentrum Kennemerlaan, begint om tien uur ’s morgens en is ’s avonds om acht uur afgelopen. Een van de organisatoren, de heer Ch. Linde boom, vertelt over de jaarmarkt: „We willen proberen er een jaarlijkse traditie van te maken. Telkens op de dag na Hemelsvaartsdag. Dan zitten we nog vóór de toeristenplaatsen.” Lindeboom is twaalf jaar geleden ook betrokken geweest bij de opzet van de wekelijkse Oud-Hollandse markt, die in de zomermaanden op woensdag in Hoorn gehouden wordt. „Daarmee heb ben wij ook heel prettige contacten. Dit jaar zullen er op onze markt dertig verschillende ambachtslieden te zien zijn. Dat is het grootste aantal dat in ons land op een jaarmarkt ooit bij elkaar was. Er komt een kaasmaker uit een dorpje in het zuiden van de Veluwe. Dat betekent eigenlijk een premiere voor Noord-Holland. Zelfs de kaasstad Alkmaar heeft dat nog nooit gehad. Er komen bijenkorfvlechters uit Noord- Brabant, sigarenmakers, Hindeloper schilders, Delfts Blauwschilders, een nettenboeter van 90 jaar, een kopersla ger, leerlooier, zadelmaker, kaarsenma ker en nog veel meer.” Oud-Hollands worden. Veel kermisver maak van deze tijd zal er dus niet zijn. Wel heeft het Comité een originele kop van Jut weten aan te trekken.” „Dat is helemaal in stijl, die kop van Jut, dat gaat echt nog met kruit. Dat ding is ruim honderd jaar oud. Echt volksvermaak van vroeger. Verder gaat er een oude dilligence rijden voor de kinderen. Zo’n ritje was vorig jaar gra tis, maar zal nu een kleinigheid moeten kosten.” Verder staat er pony-r:jden op het programma, komt er op één van de kruispunten een kinderboerderij met al lerhande beesten en net als vorig jaar maakt de poppenkast van de Dam uit de hoofdstad een reisje naar IJmuiden. De ze zal zes gratis kindervoorstellingen geven. Een evenement, dat zeker veel belangstelling zal trekken, is een gekos tumeerde maaltijd. Dan kan de jeugd verkleed poffertjes eten en zo. Verkleed zijn is verplicht. Wie mee wil doen kan zich nog aanmelden bij de heer P. Zwetsloot, telefoon 11664. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20 u.: Cen trum Comité Koninginnedag: Cabaret Prikke- been. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20u.: Cen trum Comité Koniginnedag: met o.a. Earth and Fire The Sissies. Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan) 14-24 u.: Hobo String Band, Supersiter, Greenslade en Kayak. Jeugdhuis (Donkerelaan, BloemendaaD 20.30u.: The Expressions. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u. „Papillon”, 18j. Woensdag 13.30u.„Robin Hood van Sherwood Forest”, a.L Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15u.: „Vrolijke ontucht in Tirol”, Uj. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15U.: „De bokser van Shantung”, 18j. Luxor (Gr. Houtstr.) 19 en 21.15 u.: „De Slang”, 14j. Woensdag 14u.: „101 Dalmatiérs”, aX Roxy (KL Houtstr.) 14.30, 19 en 3L39U.: „Help de dokter verzuipt”, a-L Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15u.: „Cabaret”, 14 j. Woensdag 14.15 u.: „Pippi zet de boel op stelten”, al. Zero (Bakenessergracht 9). Vandaag en mor gen 20u.: „Het Pesttheater”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Ten toonstelling „Tulpomania”, met o.a. bloemstU- levens van jacob van Gheyn, Ambrosius Bos- haert, Balthasar van der Ast en Roeland Saverij t.m. 9 juni. Prentenkabinet: Tentoon stelling zeefdrukken van R. Abram. „Tulipan” tevens een expositie „Sier in Serie” van de Nederl. Kunststichting. T.m. 5 mei, dagelijks ’s avonds geopend 20.30-22.30u. met kaarslicht, bloemen en muziek. Geopend ma. t.m. za. 10- 17u. zond. 13-17u. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling „Hollandse watergezichten”, tekeningen en aquarellen uit 3 eeuwen. T.m. 1 juni. Perma nente tentoonstelling schilderijen, tekeningen en historisch natuurkundige instrumenten, mi neralen, fossielen enz. Open di. t.m. za. 10-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 u. Feestda gen gesloten. Bisschppelijk Museum (Jansstraat 79). Expo sitie „Van Roomschen Huize”, met o.a. curio sa, prenten, devotionalia, t.m. half mei. Oude religieuze kunst, schilderijen, kunstnijverheid. Geopend di t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zondag 14-17 u. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstr.). Tentoonstelling van religieuze voor werpen. Geopend di. en do. en za. 10-12.30 en 14-16.30uur. Stichting Beelden Kunst (Ged .Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst met kooptegoed. In het keldertje tentoonstelling paaseieren. T.m. 30 april, geopend di. t.m. vrij. 13-17u. Zat. 11-17U. do.avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (Aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Tel. 02508- 854. Geopend dag. 9-17 u. theehuis geopend dag. 8-24 uur. De Waag (Hoek Damstraat-Spaarne). Exposi tie schilderijen van Maria Beerepoot. Geo pend dl. t.m. zon. 14-17u. T.m. 15 mei. Galerie Kunst voor u” (Warmoesstraat 18). Expositie schilderijen en tekeningen van mevr. Adri Pieck. Geopend dl. tjn. za. 9-M u. T.m. 29 mei. Galerie Mare (Wolstraat 18). Expositie schil derijen en tekeningen Bergense school en kollektie bodemvondsten uit de 17e eeuw. Geopend di. t.m. za. 11-17 u. Zond. 14-16 u. T.m. 30 juni. Frans Heerkens Thijssen (Houtplein). Expo sitie twaalf Haarlemse kunstenaars met schil derijen en tekeningen. Geopend ma. tjn. za. 10-17 u. T.m. 25 mei. 30 april gesloten. Hal Prov. Planologische Dienst (J. J. Hame- llnkstr. 4-6). Expositie werk van Jan Slinger voet. Geopend ma. t.m. vrij. 9-17 u. T.m. 3 mël. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heem stede) Tentoonstelling werk van Pierre Spa- lakovitch en Peter Poyl. Geopend woe. t.m. za 13-18 u. zon. 19-21.30 u. en zon. 13.30-16.30 u. T.m. 5 mei. Galerie Eylders (Haltestr. 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de schilderes Rie Bouter en keramiste Babs van Elsdingen. Geopend di. t.m. zon. 13-17 u. T.m. 5 mei. Casanu (Rijksstraatweg 8. Bennebroek). Ex positie werk van Dini Henkes, Philip Peper en Ruudt Peters. Geopend ma. t.m. za. 9-18 u. DIVERSEN Poppentheater Merlljn (Hasselaersplein 35). Woensdag 14.30u.: „Slingertje en het vliegende paard’’ Poppentheater Mijko (Peuzelaarsteeg 4). Woensdaa 14.3OU.: „De Maankabouter”. Kermis in Haarlem: t.m. 5 mei op de Grote Markt. Zaanenlaan, Zomerkade en Schal kwijk. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Bezichtiging schatkamer van de kathedraal. Geopend 10.30-12.30 u. en 14.30-16.30u. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman dl 10-12 u. en vrij. 14_16u. De Waag (Spaarne 29). Geopend op dond. en zon. van 20-01 uur en vrij, en za. van 20-02 uur. VW Haarlem (Stationsplein). Geopend dag. 9-20 u. zond. 11-14 u. en 17-19 u. Haarlemse Rondvaart R. Frevel (P. Wante- laan 24. Harlem) Rondvaarten door grachten van Haarlem. Tel. 241080. Thijsse’s Hof (Mollaan, BloemendaaDVogel en plantentuin. Geopend di. t.m. vrij. 9-12 u. en 13-16 u. Biologisch centrum „De Duyvetil" (Ingang Vogelenzangseweg bij „Oase”, Aerdenhout). Elke zo. 15.30u. natuurwandeling onder leiding van gids. Geopend Iedere zondag 13-16U. Bezoekerscentrum Kennemerdulnen (Ingang Koevlak tegenover Watertoren aan de Zee weg, Overveen) Dagelijks geopend van 9- 17uur. Haarlem Bowling (Orionweg-Delftlaan). Geo pend ma t.m. vrij. 13.30-02 u. zat. en zon. 11.00-02 u. Zat. en zo. 11.30-13.30 uur jeugdbow- len.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7