JERUZALEM NIET TOT VEEL CONCESSIES BEREID r Troepenscheiding Israel-Syrië niet Vluchtelingen terug 'ij naar Portugal snel verwacht Administrateur beroofd van 27 mille aan lonen PLAATSVERVANGER WILSON IN OPSPRAAK Nieuw schandaal in Londen Oostduitsers krijgen meer geld Geloofsbrieven Zuid-Afrika verworpen Verhoudingen in Franse verkiezingsstrijd stabiel 'B .,<1 Heropening Suezkanaal kost miljarden UITNODIGING VAN JUNTA Nixon 3 BINNEN- EN BUITENLAND 1974 MEI WOENSDAG 1 EEG GEVECHTEN LANG ONDERHANDELEN CONTRACTEN ERGERNIS CAIRO (AP) Engelse en Egyptische marine-eenheden zijn be gin april begonnen met het opruimen van mijnen en wrakstukken in de haven van Port Said bij het Suezkanaal. Het Amerikaanse vliegkampschip de „Iwo Jima” en duikers van de Amerikaanse ma rine zijn begonnen met het vegen van de talloze mijnen die nog in het Suezkanaal en de havens liggen. Het kanaal dat nu zes en een half jaar gesloten is geweest wordt nog geblokkeerd door talloze wrakken van schepen die door de Egyptenaren tot zinken zijn ge bracht gedurende de juni-oorlog van 1967. (Van onze redacteur in Jeruzalem, mr. Jaap van Wesel) JERUZALEM De demissionaire regering-Meir staat voor moeilijke beslissingen. Kissinger heeft gezegd dat Israel het eerste gebaar moet ma ken om tot een troepenscheiding met Syrië te komen. Israel is bereid het gebied op te geven dat het in oktober veroverd heeft. Ook de stad Koeneitra zal geen onoverkomelijk punt zijn, al is een definitieve beslissing daarover door de Israëlische regering nog niet genomen. De Israeli’s zijn niet zonder meer bereid ook de heuvels rond Koeneitra op te geven. Deze heuvels kijken aan de ene kant neer op Koeneitra en aan de andere kant op de Israëlische nederzettingen op de Golan, die rondom Koeneitra lig gen. Ook de berg Hermon vormt een probleem. Leger in Ethiopië grijpt in HANDTEKENING Bh feu i - van zwaar ge- (AFP-REUTER). zwaar to die e me- (gem. voon- j een o be- hem heeft hij méér dan Chaban-Delmas van het politieke Volgens jaarlijks ij een onge- i shag Verwacht wordt dat de overeenkomst over troepenscheiding met Syrië niet op digers van partijen. werden verbroken. Washington heeft dit verleden jaar tegenover India ge daan. De Indiase schuld, voornamen lijk uit graanleveranties, beliep 2,2 miljard dollar. Nixon heeft inmiddels het Amerikaanse Congres verzocht in het komende belastingjaar 250 mil joen dollar ter beschikking te stellen voor economische hulp aan Egypte. Op last van de junta is de politieke politie van Mozambique gisteren opgeno men in bet Portugese leger. Ze zal in de eerste plaats fungeren als militaire in lichtingendienst doch, althans voorfopig, haar taak aan de grenzen, in de havens en op de vliegvelden van Mozambique blijven vervullen. De waarnemend gou- verneur-generaal van de Portugese pro vincie, kolonel David Ferreira, maakte gisteren officieel het einde van de cen suur bekend, echter met uitzondering van publikaties over militaire aangele genheden. slechts in de n 1883 maand i niet gere- rogere maar n der m bij iplaats >p een laf en oetko- sstriè- g van leven groep lolven ij het haald. tip te jister- De de een lor de vol- waar- :eerde in de itwij- e zou s wel motor r niet tig. en uit week raak- iu 61- zange- rd op en na tsnap- verklaarde gisteren in Brussef de Itali aanse sociaal-democraat Altiero Spinelli. EEG-commissaris voor de industrie en technologie in de Europese commissie. werd a uto recht. geen j had >p het >p hij' n op il zou :ht de r zijn stolen twee Weis- tamer. i een >e be ns de Op haar speciale bijeenkomst van vo rig jaar had de assemblee de Zuidafri- kaanse geloofsbrieven voor het eerst af gewezen. Tot dan had ze ze noch aange nomen noch verworpen. Na de stemming van vorig jaar had de voorzitter van de algemene vergadering verklaard dat het besluit niet van in vloed was op Zuid-Afrika’s recht een volwaardige rol in de zaken van assem blee en nevenorganen te spelen. In een persoonlijke verklaring zei Spi nelli dat de val van de „fascistische dictatuur” in Lissabon door alle demo craten slechts kon worden verwelkomd zoals hij in de Portugese steden is ver welkomd. Ook het Europese parlement heeft het vooruitzicht op terugkeer naar de parlementaire democratie van Portu gal toegejuicht. De Russische leiders hebben voorzich tig hun goedkeuring uitgesproken over de omwenteling in Portugal, maar de uiteindelijke houding van de Sovjet-Unie tegenover Portugal zal afhangen van hoe snel het nieuwe régime de Afri kaanse koloniën onafhankelijkheid zal toekennen. Het partijblad de Pravda prees de junta voor het herstel van de elementaire vrijheden in het land. Die commissie had geen stelling ten aanzien van de door de Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken dr. Hilgard Muller overhandigde geloofs brieven ingenomen. LISSABON (AFP, AP, Reuter). De militaire junta in Portugal heeft gistera vond een verklaring uitgegeven waarin zij de zich in het buitenland bevindende politieke vluchtelingen uitnodigt onmid dellijk naar hun vaderland terug te keren. Zij zullen volledig in hun burger rechten worden herstefd. Het is van belang, zo staat in de verklaring, dat de Portugese vluchtelingen zich integreren in het leven van het land dat hun bijdragen nodig heeft bij de opbouw van een nieuw Portugal. tijd- eft in ageren jloften •ureau. lefoon. onge- Israel is wel bereid zich van de top van de berg terug te trekken, op voor waarde dat daar een VN-garnizoen komt. De stemming in Israel is bezorgd. Voortdurend wordt van regeringswege de nadruk gelegd op het verslechteren van de betrekkingen tussen Israel en Amerika de laatste dagen. De Ameri kaanse steun aan een anti-Israelische resolutie na een vergeldingsactie van Israel na het bloedbad dat Palestijnen in Kiriat Shemona aanrichtten, was de druppel die de emmer deed overlopen. Als het kanaal weer open is zal het naar schatting per dag ongeveer één miljoen dollar aan inkomsten opleve ren, nog eens één miljoen dollar per dag zou kunnen binnenkomen als de olievelden in de Sinai, die nu door Israel worden bezet weer aan Egypte zouden komen. Wilson vier nieuwe beschuldigingen in gébracht tegen Ronald Milhench. Hij is de sleutelfiguur in deze zaak betreffende grondspeculaties waardoor enige figuren uit de staf van de Britse eerste-minister in opspraak zijn gekomen. In eerste aanleg is Milhench ten laste gelegd, dat hij gepoogd zou hebben het dagbladcon cern „Associated Newspapers” een be drag van 25.000 pond (ongeveer f 160.000) af te zetten in ruil voor de brief met de valse handtekening van Wilson. De nieu we beschuldigingen betreffen het ont vreemden van briefpapier van twee ont wikkelingsmaatschappijen op het gebied van onroerend goed en dit te eigen bate te hebben gebruikt. De omstreden brief van de eerste aanklacht was getikt op briefpapier van het Lagerhuis. an de anipu- sweest leegde 'e uit I louden ochter heeft Egypte hoopt voor de wederopbouw ook financiële steun te ontvangen van de Arabische olielanden, die dit jaar door de hogere prijzen van de olie waarschijnlijk zo’n 70 miljard dollar méér binnenkrijgen dan voor afgaande jaren. Maar de Arabische financiers, aldus waarnemers, hebben meer interesse in projecten die snel rendement opleveren, zoals een grote olieraffinaderij annex petrochemische industrie. er. Zo iedere ■n. De et als dagen vrouw huur- niging :r zou bracht versa- De Europese Gemeenschap ziet uit naar aanvraag voor het lidmaatschap door een gekozen regering in Portugal, Het minimum aantal vakantiedagen komt per 1 januari van 15 op 18, een maatregel waarvan ongeveer anderhalf miljoen werknemers zullen profiteren. Werknemers die in wisseldiensten wer ken krijgen minimaal 21 vakantiedagen. Voor een half miljoen werknemers wor den de lonen verhoogd met 50 tot 100 gulden per maand. Met ingang van juli van dit jaar zullen de prijzen vazj dameskleding ver vaardigd uit synthetische materialen met 10 tot 30 percent omlaag gaan. Egypte hoopt dat het komende be zoek van president Nixon de Verenig de Staten aanleiding zal geven tot het maken van een groot gebaar, bijvoor beeld de kwijtschelding van de mil joenenschuld voortgevloeid uit Ame rikaanse voedselleveranties aan Egyp te tot 1967, toen de betrekkingen Het schandaal met architect Poulson, die intussen failliet is gegaan, heeft niet alleen Labour in opspraak gebracht. Er is sprake van een consortium van westerse banken en andere be leggers, dat een fonds van enkele honderden miljoenen dollars zou wil len vormen om het werk aan het herstel van het Suezkanaal op gang te helpen brengen. Ook de Wereld bank zal waarschijnlijk weer inge schakeld worden. Vóór de junioorlog van 1967 had de Wereldbank Egypte toegezegd medewerking te zullen ver lenen aan het project dat beoogde het kanaal uit te diepen tot 70 voet waardoor het bevaarbaar zou worden voor tankers tot 250.000 ton. Henry Kissinger heeft gisteren afscheid genomen van de Algerijnse president Houari Boumedienne (rechts op de foto). De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft met het Algerqnse staatshoofd o.m. over de kwestie in het Midden oosten gesproken. Boumedienne heeft hem gezegd het Amerikaanse streven een troepenscheidingsverdrag tussen Irael en Syrië tot stand te brengen, te steunen. Kissinger zei dit gistermiddag kort voor zjjn vertrek naar Alexandrië, waar hjj van daag met de Egyptische president Sadat zal spreken. Morgen reist hij naar Israel. De Israëlische ambassadeur in Washington, Simha Dinitz, heeft gisteren de ge ruchten ontkend als zou Kissinger op zijn reis naar het Midden-Oosten een kant- en-klaar Amerikaans plan voor troepenscheiding in de Golan bjj zich hebben. Hij voorspelde dat Kissinger „keiharde onderhandelingen” te wachten staan. Gisteren werden vuurgevechten meld tussen Israëlische en Libanese troepen en tussen Israel en Syrië. Israë lische gevechtsvliegtuigen zouden Syri sche stellingen in het Hermongebergte hebben aangevallen. De gevechten tussen Israëlische en Libanese troepen vonden ook plaats in het Hermongebergte. DEN HAAG (ANP). Een 30-jarige in Den Haag wonende Surinamer is gistermiddag door de Haagse politie ge arresteerd op verdenking van diefstal met geweldpleging. De Surinamer zou eerder op de dag de administrateur van het meubelbedrijf aan het Westeinde in Den Haag, waar hij sinds een maand werkt, onder bedreiging met een vuur wapen beroofd hebben van /27.000 aan lonen voor het personeel. De administra teur vertelde de politie dat het Suri naamse personeelslid hem gedwongen had om op de grond te gaan liggen. De Surinamer werd op aanwijzing van de administrateur gearresteerd toen hij ’s middags zijn maandsalaris kwam op- halen. De man ontkent de beroving. Het pistool waarmee hij gedreigd zou hebben is niet gevonden, terwijl ook de verdwe nen lonen nog zoek zijn. Bij de politie staat de man reeds te boek wegens soorgelijke delicten als die waarvan hij nu verdacht wordt. Twee jaar geleden moest de conservatie ve minister van Binnenlandse Zaken, Reginald Maudling, aftreden omdat zijn naam zijdelings was genoemd in de zaak-Poulson. Maudling had destijds aan het hoofd gestaan van een exportfirma van Poulson. Bij het faillissement van de architect bleek dat deze bijna 200.000 gulden had uitgekeerd aan een liefdadi ge instelling waarin Maudlings vrouw een bestuursfunctie vervulde. voor 1975 wel tien maal zo groot zou kunnen zijn naarmate het wederop- bouwprogramma vaste vormen aan neemt. Egypte hoopt daarbij op fi nanciële steun van Amerika. Wash ington heeft reeds enkele mjljoenen beschikbaar gesteld voor de hulp bij het mijnenvegen en andere oprui mingswerkzaamheden in het kanaal. In 1966, het laatste volle jaar dat het kanaal open was, passeerden 21.250 schepen met een totale lading van 242 miljoen ton de waterweg. 93 per cent hiervan waren westerse schepen. gedaan om de steun midden te krijgen. De PvdA ziet in Mitterrand de enige Franse leider die noodzakelijke hervor mingen in de Franse samenleving tot stand kan brengen en die de vooruitgang van de Europese gemeenschap niet zal boycotten, „zo typerend voor het gaulisti- sche tijdperk”. Djt heeft de PvdA gister avond in een verklaring meegedeeld. Deze partij hoopt op een verkiezing van Mitterrand tot president van Frankrijk. Dr. S. Mansholt, vice-voorzitter van de federatie van Socialistische Partijen, zal dit standpunt van de PvdA morgen in Parijs tot uiting brengen op een ontmoe ting van Mitterrand met vertegenwoor digers van de Europese socialistische De kosten van het herstel van de toestand van 1967 belopen reeds 9 miljard dollar. Dit geld is er nog niet. Potentiële financiers wachten op ge detailleerde plannen, specificaties en een lijst van prioriteiten, en ook op de garantie dat hun investeringen niet verloren zullen gaan in geval het opnieuw tot oorlog tussen Egypte en Israel zou komen. Waarnemers zeggen dat het nog vele jaren zal duren voor de kanaal zone weer is opgebouwd. Ismail Os man, een neef van de minister van wederopbouw en technisch directeur van het ministerie, zegt dat het onge veer een jaar zal kosten om het volledige wederopbouw programma op te stellen. Grote plannen van Egypte be- vloeiing van duizenden hectaren woestijn in de Sinai, de bouw van een grote vrijhaven in de moerassen bij Port Said, zodat hier een tweede Hong Kong zou kunnen ont staan, en de aanleg van tunnels onder het kanaal zullen zeker vijf tot zes jaar kosten. Ismail Osman’ verklaarde dat Egyp te voor 1974 voor de herstelwerk zaamheden aan het kanaal 40 miljoen Egyptische ponden (ongeveer 100 mil joen dollar) heeft uitgetrokken, maar hij voegde hieraan toe dat dit bedrag Short kwam met zijn verklaring, na dat de wegens corruptie veroordeelde Dan Smith in een vraaggesprek voor de televisie had meegedeeld dat hij Short in 1963 geld had gegeven. Short, die de tweede man in de Labourpartij is na premier Harold Wilson, zei dat Smith hem destijds een bedrag van 500 pond (ongeveer f 3.200) had aangeboden. Zij waren al dertig jaar bevriend. Short had een bedrag van 250 pond (f 1.600) geac cepteerd dat hij beschouwde als een vergoeding voor alle kosten die hij in de voorafgaande 10 of 12 jaar ten behoeve van Smjth had gemaakt voor telefoon gesprekken uit Londen, reizen en maal tijden als Smith naar het Lagerhuis kwam. Militaire autoriteiten hebben bekend gemaakt dat José Sachetti, de op één na hoogste leider van de gehate geheime politie, maandag is gearresteerd toen hij probeerde naar Spanje te vluchten. Naar verluidt is ook het hoofd van de gehei me politie aangehouden. Tot dusver zijn meer dan 100 leden van de geheime politie gearresteerd en opgesloten in ge vangenissen waar voorheen mensen om politieke redenen werden vastgehouden. Het personeel van radio Renascena, het rooms-katholieke radiostation in Lis sabon, is gisteravond in staking gegaan uit protest tegen interne censuur. De directie had de uitzending verboden van een reportage over de terugkeer op zon dag van de socialistische leider Mario Soares en ook van de aankomst van de communistische leider Alvaro Cunhal, die in Portugal terugkeerde uit balling schap in Oost-Europa. OOST-BERLIJN (REUTER). Het Oostduitse partijblad „Neues Deutsch land” heeft gisteren bekendgemaakt dat met ingang van 1 januari van het ko mende jaar de lonen voor grote groepen werknemers zullen worden verhoogd en de vakanties worden uitgebreid. Boven dien zal de kleding voor vrouwen goed koper worden. LONDEN (AFP, Reuter). De Britse Labourregering is gisteren in verlegen heid gebracht doordat de plaatsvervan gende socialistische leider, Edward Short, heeft toegegeven dat hij ruim tien jaar geleden geld heeft aangenomen van een man die vorige week wegens Cor ruptie tot zes jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Vorige week vrijdag werd Smith schuldig bevonden aan het aannemen van 156.000 pond (ongeveer een miljoen gulden) van de internationaal bekende architect John Poulson, in ruil waarvoor sommigen zou Egypte zes miljard dollar kunnen ontvangen uit vaargelden, terwijl de verhoogde vaargelden de Suez-route toch nog goedkoper zouden maken dan de vaart langs de Kaap. De financiering van de wederopbouw zou dan geen grote problemen meer ople veren. Minister van Buitenlandse Zaken Eban uitte ernstige kritiek op deze Ame rikaanse daad, wekte daarmee de erger nis van Kissinger op en werd gisteroch tend de les gelezen door de Amerikaanse ambassadeur in Israel, Keating. De Is raeli’s zijn ook bezorgd vanwege de Amerikaanse economische steun aan Egypte, die mogelijk uitgebreid wordt tot Syrië - een gift van 100 miljoen dóllar om Syrische vluchtelingen in het door Israel bezette gebied weer te huis vesten, is in het vooruitzicht gesteld. Dat alles maakt de stemming aan de vooravond van de komst van Kissinger naar Jeruzalem meer gespannen dan bij vorige gelegenheden het geval was. De Israëlische regering heeft in een bijzon dere zitting gistermiddag nog geen defi nitieve beslissingen genomen. Dat zal tot het eind van de week moeten wachten. Eerst wil de regering afwachten wat Kissinger morgen in Jeruzalem te ver tellen heeft. hoopt Ikotter isteren serve- k met ;elheid or de bracht binden n van Alle onderzoeken duiden er op dat de socialist Mitterrand als kandidaat van het linkse blok de eerste ronde op 5 mei gaat winnen, met de onafhankelijke re publikein Giscard op de tweede plaats. Chaban-Delmas is dan, samen met de overige negen gegadigden, uitgescha keld. Hoewel er een kleine kans is dat Mitterrand zondag a.s. de absolute meer derheid behaalt en dus direct gekozen wordt, is het waarschijnlijker dat hij het op 19 mei moet opnemen tegen Giscard. Volgens de peiling in France- Soir zou de 48-jarige minister van Fi nanciën en Economische Zaken in de tweede ronde de strijd winnen met 46 percent van de stemmen, tegen Mitter rand 43 pet Van de ondervraagden wist echter 11 percent nog niet op wie van de twee men zou stemmen. In elk geval verwacht men een nek aan nek-race die in de campagne tussen <le twee ronden zal worden beslist. Giscard geeft steeds meer blijk van zelfverzekerdheid. Gisteren bracht zijn rondreis door Frankrijk hem in Rijssel, een van de bolwerken van de 57-jarige Mitterrand. Zijn belangrijkste thema is nu een waarschuwing voor de economi sche risico’s van een linkse president die beloofd heeft het merendeel van de produktiemiddelen te nationaliseren. Mitterrand bestrijdt zijn voornaamste tegenstander ook hoofdzakelijk op eco nomische gronden. Volgens hem zullen de kosten van levensonderhoud dit jaar 15 tot 18 percent stijgen als gevolg van een onjuist economisch beleid van Gi scard. Intussen hebben de waarschuwingen van de gaullist Chaban-Delmas voor een felle machtsstrijd tussen links en rechts, als de eindstrijd om het presidentschap zou gaan tussen Mitterrand en Giscard, niet veel indruk op de kiezers gemaakt, gezien het slinken van zijn aanhang bij de opiniepeilingen. Giscard verwerpt overigens de suggestie dat hij een typi sche rechtse kandidaat zou zijn. Volgens ADDIS ABEBA (REUTER). De verbindingen tussen Ethiopië en de bui tenwereld, die waren verbroken door een staking van personeel van de tele communicatie dat het recht van vak- bondsvorming eiste, zijn gisteren her steld door het leger, dat met honderd zwaar bewapende soldaten een aanval •p het hoofdbureau van de telecommu nicatie in Addis Abeba deed an de m het rin zij vloog lebben Iderij- len de an de diens firma bouwcontracten met een gezamenlijke waarde van 1 miljoen pond (ruim 6.4 miljoen gulden) kreeg van gemeenten met overwegend labour- bestuur in Noordoost-Engeland en Schotland. Smith was een adviseur op het gebied van „public relations” en voorzitter van de graafschapsraad van Newcastle. Een gewezen lid van het nationaal bestuur van de Labourpartij, Andrew Cunningham, kreeg in dit pro ces vijf jaar gevangenisstraf. De voorzitter van het lagerhuis, Sel- wyn Lloyd, wees een verzoek van con servatieve zijde om een spoeddebat aan de kwestie Short te wijden af. De dag tevoren had premier Wilson naar aanleiding van het proces tegen Smith en Cunningham en van andere beschuldigingen inzake corruptie be kendgemaakt, dat een onafhankelijke commissie een onderzoek zal instellen naar dergelijke beschuldigingen, jongste gebeurtenissen versterken aandrang in dë labourpartij om openbaar register in te stellen waarin de leden van het parlement moeten ver melden welke financiële belangen zij hebben. Short behoort tot de lagerhuis leden die onderzoeken hoe een dergelijk register zou moeten worden ingericht. Intussen zijn in de zaak van de „ver valste handtekeningen” van premier NEW YORK (REUTER). De alge mene vergadering van de Verenigde Na ties heeft gisteren met 86 stemmen tegen 26 stemmen bij 15 onthoudingen de geloofsbrieven van de Zuidafrikaanse delegatie verworpen. Gestemd werd over een resolutie die door Syrië was ingediend over het rap port van de commissie voor de geloofs brieven. PARIJS (AFP-REUTER). De krachtsverhouding tussen de drie voor naamste kandidaten voor het Franse presidentschap schijnt te zijn gestabili seerd. Volgens de jongste opiniepeiling, waarvan het resultaat gisteravond in het blad France-Soir werd gepubliceerd, kan Francois Mitterrand in de eerste ronde op 42 percent van de stemmen rekenen, tegen Valéry Giscard d’Estaing op 31 percent en Jacques Chaban-Delmas op 18 percent. korte termijn bereikt zal zijn en dat lang onderhandeld zal moeten worden. Die onderhandelingen zullen op de weg Koeneitra-Damascus plaatsvinden, of in Washington, maar hoogstwaarschijnlijk in Genève. Dit zou een compromis zijn cm de Russen tegemoet te komen. Zon der Russische medewerking lijkt troe penscheiding tussen Israel en Syrië ge heel onmogelijk. Een vergelijking met de troepenscheiding die in januari tussen Israel en Egypte plaatsvond, gaat niet in ieder opzicht op. Bij Egypte hadden de Israeli’s het gevoel dat het mogelijk een eerste stap was in de richting van vrede. Dat gevoel ontbreekt geheel bij Syrië. Ook al doet Israel concessies, het zal geen vrede met Syrië brengen, het zal relfs een mógelijke vrede niet naderbij brengen - hoogstens een adempauze, tij delijke rust. Wat machteloos wijzen de Israeli’s erop dat, in tegenstelling tot het Egypti sche leger, het Syrische leger praktisch geheel verslagen en teruggeslagen is, terwijl de Egyptenaren bij het einde van de oorlog nog op enig militair resultaat konden wijzen. Vanuit dit gezichtspunt zou er voor vergaande Israëlische con cessies geen plaats zijn, ware het niet dat het in de politiek niet alleen op militaire successen aankomt. Tot zover onze redacteur in Jeruza lem. Volgens een rapport van de Vere nigde Naties heeft de sluiting de wereld meer dan tien miljard dollar gekost aan hogere vrachtkosten, ver lies aan handel en vervoer en andere zaken. Oorlogstuig uit twee oorlogen, de wrakken van 80 schepen en talloze andere obstakels moeten worden ge ruimd voor het kanaal weer bevaar baar zal zijn. Verder moet er worden gebaggerd en moeten de navigatie hulpmiddelen worden hersteld. Dan zal het kanaal weer geschikt zijn voor schepen tot 60.000 ton. Wil men het bruikbaar maken voor de hedendaagse supertankers dan zou het kanaal tegen enorme kosten aan zienlijk moeten worden uitgediept en verbreed. -11

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 3