KETTING SUPERIEUR OLYMPIA- CIJFERS Nederlands hockeyteam moeiteloos naar zes-nul ONKUNDE PORTUGAL Ties Kruize vijf goals AANSLAG OP BELEID VAN WIM RUSKA SPORT I ALS ER GOEDE PERSPECTIEVEN ZIJN” 1 MET V R IJ D A G 19 74 SPORT 25 (Van onze sportredactie) door Bert Brevoord Dankbaar Baanspecialist door Theo Klein Overwinningen I „Aardigheidje” Zekerheid MADRID. Al een reeks van jaren voert Portugal met o.a. buurland Spanje de absolute boventoon in de internationale rolhockeywereld. In tegenstelling tot de Spanjaarden, toetsten de Portugezen hun vaardigheid in die in hun land zo mateloos populaire tak van sport nooit aan de prak tijk van het veldhockey, althans niet op internationaal niveau. MP rf KJ AMSTERDAM Vorig jaar rond deze tijd, leek de wielercarrière van Roy Schuiten ten einde. Eigenlijk was het al beslist dat hij zijn veel belovende loopbaan opgesplitst in successen op weg en baan zou opgeven. Gedwongen door huise lijke omstandigheden omdat de ouderlijke zaak (slijterij-wijnhandel in Zandvoort) zijn aanwezigheid nodig had door het overlijden van zijn vader. Te grote geestdrift I (Van onze sportredactie) Schuiten PETER HEERKENS Paul Litjens: „Ik verrek het verder”. scoorde van Noodgreep Chris Dolman gelijk goed voor zilver LONDEN Toen de Fransman Ertel, voorzitter van de Europese Judo Unie gis teren de zilveren medaille om de hals van Chris Dolman liet glijden, was het ongeveer een jaar geleden dat de Amsterdammer zijn judopak in de kast had gesmeten. „Ik had er geen zin meer in. Ik kon toch niet meer in de Nederlandse ploeg komen, omdat ik te veel trainingen miste”, lichtte de vermoeide finalist na afloop van de laatste wed strijd toe. De Portugese coach Gaspar Mourao was niet erg onder de indruk van het toch niet al te moedgevende resultaat dat het debuut van zijn team had opgele verd. aardigheidje. Ik ga niet verder met judo, want ik heb er gewoon geen tijd voor”. Maar ik ben al lang blij dat ik kan doen wat ik nu doe. Ik geloof zelf dat die situatie heeft bijgedragen tot wat ik in Olympia’s ronde presteerde, omdat ik het nu meer dan vroeger waardeer dat ik deze sport kan doen. Ik ben gewoon dankbaar dat het kan en ik weet dat ik deze mogelijkheid moet aangrijpen om er het beste van te maken”. kunnen betekenen. Wim Ruska: „Ik blijf erbij dat je er eigenlijk van uit moet gaan dat alleen zij die het ervoor over hebben om wekelijks de centrale trai ningen te bezoeken, voor de Nederlandse ploeg geselecteerd kunnen worden, maar ik heb nu wel ontdekt dat dit in de praktijk niet te handhaven is. We heb ben tenslotte met amateurs te maken, en daar zal ik in de toekomst ook rekening mee moeten houden”. Spelenderwijs op de piste terecht ge komen („In 1971. Toen reed ik voor de lol het Nederlands kampioenschap ach tervolging en ik werd meteen tweede achter Fedor den Hertog”) ontwikkelde hij zich snel tot een groot baanspecialist met als sterkste punt het rijden op eigen kracht. de straffe politiek van Ruska, waarin voor niet-trainende judoka’s geen plaats was. Budobond-secretaris Wim Luiten, als bondsafgevaardigde in Londen aanwezig: „Ik heb het er al met Willem Ruska over gehad, dat we in het vervolg toch minder naar het bezoek aan de centrale trainingen moeten gaan kijken. Binnenkort gaan we weer eens om de tafel zitten om te zien of we er niet gewoon van uit kunnen gaan dat een ieder die de concurrentie van de mat haalt, gewoon het eerste recht heeft op een plaats in de Nederlandse ploeg. Ik denk bijvoorbeeld aan regelmatig terug kerende selectiewedstrijden, waarop ie dereen steeds weer kan bewijzen hoe sterk hij is”. Voor een man als Eveleens (de paling boer uit de Haarlemmermeer, die even als Dolman geweerd werd omdat hij door zijn werk de trainingsweekeinden niet bij kon wonen) zou dat de oplossing Donderdag viel de Nederlandse hockeyploeg de eer te beurt geconfronteerd te worden met het eerste optreden van Portugal tijdens het titeltoernooi. Een eer die na afloop van het door Nederland moeiteloos met 6-0 gewonnen treffen als uiterst twijfelachtig werd ervaren. Dat Roy Schuiten op de weg nog nooit een grote kans kreeg in het internatio nale werk („ik weet helemaal niet of ik echt kan klimmen. Werkelijk grote ber gen heb ik nooit gehad”), valt enigszins te verklaren door zijn grote baanactivi- teiten. Binnen de KNWU is het pro bleem van het overhevelen van wegren ners naar de baan altijd zo’n discussie punt geweest dat er tenslotte akkoorden kwamen tussen de coaches, in welke benadering Joop Middelink voorbij holde aan Roy Schuiten die niet zo eenzijdig wil zijn als Middelink wellicht dacht. Roy Schuiten, de formidabele winnaar van Olympia’s Ronde van Nederland, in Am sterdam op het erepodium. Rechts op de foto een trotse sponsor Ton Ketting. De bedoeling was dat ik met een soort afvloeiingsregeling uit de wielersport zou gaan. Een jaar alleen wat wedstrij den op zondag, daarna definitief ophou den. Het ging er ineens anders uiitzien toen mijn jongere broer werd af gekeurd voor de opleiding waar hij aan wilde beginnen. We konden een regeling tref fen die me wat meer vrijheid voor het wielrennen gaf, al hield ik nog wel zoveel verantwoording voor de zaak dat mijn mogelijkheden nog steeds wat be perkt zijn. Zijn eerste uitnodiging voor een bui tenlandse wedstrijd (de Milkrace in En geland, die 27 mei begint) kreeg hij een paar weken geleden. Over die misken ning zegt Roy Schuiten: „Ik ben er altijd verbaasd over geweest dat ze me zo oversloegen. Zeker voor de 100 kilo meter ploegentijdrit. Daar had ik gezien mijn prestaties toch eigenlijk wel eens bij moeten zijn. Maar ja, ik hoorde nooit iets van Middelink. Ik heb die man eigenlijk nooit echt gekend. Hij is een vreemde voor mij.” Hij legde zich ter compensatie niet zonder succes op sambo en worstelen toe. het judopak kwam een jaar lang de kast niet uit. Pas afgelopen vrijdag zocht Dolman zijn sportkleding weer op, nadat Ruska hem onverwacht had mee gedeeld dat er voor hem een plaatsje in de ploeg voor Londen was ingeruimd. Maar als het ervan kan komen dan moet het volgens mij dit seizoen nog, na de wereldkampioenschappen. Dat lijkt me een ideale tijd. Ik zou dan mijn carrière willen opbouwen zoals René Pijnen dat heeft gedaan. De hele winter op de baan, ’s zomers met een wat aangepast programma op de weg.” AMSTERDAM Wat er in Olympia’s ronde door Neder land te winnen viel, is gewonnen door de ploeg van Ket ting. Roy Schuiten werd eerste in het eindklassement. On bedreigd, want ook op de laatste dag (een lange rit van 170 kilometer van Nijverdal naar Amsterdam) slaagde er niemand in het hem moeilijk te maken. Schuiten zag zelfs aan het eind van de etappe die bol stond van mislukte ontsnappingspogingen, kans het peloton te ontvluchten en in gezelschap van Roemerman en Fran ken achter een kopgroep van vier (Osokin, die de sprint om Reactie van bondscoach Cees Tania r „Wat ik nu weer van die Portugezen heb gezien, overtuigt me van de noodzaak dat er bij dergelijke toernooien naar een andere opzet moet worden gezocht. Ik ben er een voorstander van dat de In het Crystal Palace bleek de zwaar gewicht het judo nog niet verleerd te zijn. Na zich door een serie van drie overwinningen in de finale te hebben geplaatst, moest hij in een spannende eindstrijd zijn meerdere erkennen in de Russische krachtpatser Onashvili. De 28- jarige Nederlander verloor in een onver murwbare houdgreep zijn laatste kans op het goud. „Eigenlijk”, sprak Roy Schuiten naar waarheid, „ben ik natuurlijk nooit favo riet geweest. Ik was een outsider”. De zo onverwacht gewijzigde mogelijkheden om te blijven wielrennen, blijken voor een groot deel te hebben bijgedragen tot zijn grootste prestatie in zijn carrière op De opstelling van het Nederlandse team: Doyer; Kaanders; Kooreman, Ta- miniau, Kronenberg, Pierik, Steens. Frans Spits, Hans Kruize, Ties Kruize, Litjens. de eerste plaats won, Van Dongen, Möhlman, Kalis) te jagen. Behalve het individuele klassement, won Schuiten het combinatieklassement (prijs voor de meest regelmatige ren ner), en het sprintklassement. Zijn teamgenoot Aad van den Hoek eindigde als eerste in het puntenklassement en de zes Ketting-rijders samen haalden het ploe genklassement binnen. Een overweldigende winst die deze amateurs aan prijzen geld in totaal om-en-nabij de zes mille opleverde, oftewel ruim duizend gulden per man. Daar zet sponsor Ton Ket ting een nu nog onbekend bedrag als extra premie bovenop. Roy Schuiten over de voor hem be langrijke verandering in zijn koersmoge- lijkheden: „Baancoach Frans Mahn heeft zich verschrikkelijk ingespannen om me op de fiets te houden. We hebben samen met mijn moeder van alle kanten bekeken hoe ik me wat uurtjes van de zaak kon losmaken voor wat training en wedstrijden. De Portugese onbekwaamheid ten spijt kwam de Nederlandse ploeg moeizaam op gang. Alleen Ton Pierik op het mid denveld en Jaap Kooreman als rechter- vleugelverdediger, onderscheidden zich vanaf de eerste minuut. Het ritme kwam er in de tweede helft wel, al waakte de ploeg van Tania voorzich tig geworden door het ingrijpen van de De ontmoeting van vandaag tegen Ier land zal vermoedelijk meer inzicht ver schaffen in de mogelijkheden van een Nederlandse ploeg tijdens dit toernooi. De tegenstand van Portugal, dat door massaal verdedigen een nog veel grotere afstraffing wist te voorkomen, was daartoe in de verste verten geen graad meter. Oees Tania: „De enige van de Portugezen die nog iets heeft laten zien, was de keeper. Die heeft erger weten te voorkomen. Eigenlijk is het verschil met deze cijfers nog onvoldoende uitge drukt”. Ties Kruize, hij vestigde meteen al weer de aandacht op zich door niet minder dan vijf van de zes Nederlandse doelpunten te scoren: „Ik weet niet wat die gasten mankeerde, maar als je er langs kwam, ging je meteen tegen de vlakte. Inderdaad een kwestie van pure onkunde, geloof ik”. een wat aarzelend begin in deze catego rie („tijdens mijn eerste amateurseizoen won ik niets. Ik zat nog op school, ik kon al m’n tijd niet aan het wielrennen geven waardoor mijn interesse geen honderd percent was”) kwam hij tot voortreffelijke uitslagen met nama in tijdritten, zijn specialiteit op de weg maar bondscoach Joop Middelink zag er nooit aanleiding in hem te selecteren. De uitstekende prestatie van de Am sterdamse nachtclubportier betekent niettemin waarschijnlijk het einde van van Ties Kruize, die zeer onzacht in aanraking waren gekomen met al te geestdriftig gehanteerde Portugeze sticks. Paul Litjens, toch niet een van de meest kwetsbare spelers in de Oranje- formatie, had op een gegeven moment zo zijn buik vol van de ongecontroleerde acties van de verdedigers die hij tegeno ver zich vond, dat hij zich bij de zijlijn vervoegde en zich de volzinnen „Ik ver rek het verder. Het is mij te link op deze manier”, liet ontvallen. De woede van Litjens gold vooral de kleine verdediger Alves, die, naarmate de Nederlanders de score opvoerden, de kluts meer en meer kwijtraakte. Wat bij de uitschietende prestatie van Roy Schuiten vooral opvalt, is het gege ven dat hij als wegrenner nooit enige erkenning heeft gekregen in al de 5 jaren die hij bij de amateurs fietst. Na Het debuut van Jan Bosman in het middengewicht (waarvoor hij in vier maanden tijds 18 kilo afslankte) liep op een complete mislukking uit. Hij ging al in de eerste wedstrijd tegen de Belg Gustin onderuit. De Nijmegenaar Knechtjens liet een betere indruk ach ter. Hij won van de Fin Korpiola, maar werd in de tweede ronde eervol door de Joegoslaaf Obadov uitgeschakeld. In het halfzwaargewicht sneuvelde In den Berken in de tweede ronde tegen de Rus Roeklesjev. Vincent Boot vond in de herkansing tegen de Pool Lewin zijn Waterloo. Kampioen in het halfzwaarge wicht werd de Joegoslaaf Zeuvela, ter wijl Coche (Frankrijk) in het middenge wicht als eerste finishte. Portugal bleek bij zijn eerste optreden tijdens het Europese kampioenschap op het gebied van hockey zo ongeveer alles nog te moeten leren wat er te leren vilt. Verwijten van Nederlandse spelers, dat zü tegenover een stel gewetenloze schurken hadden gestaan daar kwam een aantal reacties zo ongeveer op neer - waren dan ook niet helemaal terecht. De vooral in de tweede helft talrijke Portugese overtredingen waren eerder het gevolg van pure onkunde dan van bruusk optreden ten opzichte van de tegenstander. Treffend was het verschil van de glunderende kersverse zilveren-medaille- winnaar met zijn ploegmaat Peter Ade laar. Adelaar, dag-in dag-uit levend voor zijn sport en onlangs pas teruggekeerd van een trainingsstage van zeven maan den in Japan, kwam ondanks al zijn inspanningen niet verder dan de eerste ronde tegen de Hongaar Varga, een te genstander waar Dolman zich nauwelijks druk om hoefde te maken. De 1500 toeschouwers in Crystal Pala ce verwachtten veel van de volgende confrontatie van de Nederlander met de Tsjech Novak, die even tevoren had geïmponeerd door titelverdediger Ojeda (Spanje) in 40 seconden met een briljan te uchi mata (heupworp) uit te schake len. Dolman was er allerminst van on der de indruk. Hij maakte met een moordende verwurging een einde aan de illusies van de Tsjech en verzekerde zich tevens van een plaats in de finale, waarin hij tegen Onashvili voornamelijk conditie te kort zou komen. AMSTERDAM. Uitslag achtste en laat ste etappe: 1. Osokin (Rus) 173 km in 3 uur 47 minuten en 36 seconden, met bonificatie 3.47.21, 2. Van Dongen (Caballe ro) z.t. met bon. 3.47.26, 3. Moehlmann (Amstel) z.t.. met bon. 3.47.31. 4. Kalis (Tsj) 3.47.49. 5. Schuiten (Ketting) z.t., 6. Fran ken (Victoria) z.t., 7. Roemerman (Ovis) z.t., 8. Aling (Ketting) 3.48.16, 9. Smit (Bossche Staalbouw) z.t., 10. Van der Spie gel (Delbane) 3..48.17, 11. Van Katwijk (He- bro) 3.48.17. 12. De Boer (Michelin) z.t., 13. Kuys (Bossche) z.t14. Van Bracht (Victo ria z.t., 5 Hoogendoorn (Bossche) z.t., 16, Van Trigt (Michelin) z.t., 17. Van Houwellngen (Amstel) z.t., 18. Van den Hoek (Ketting) z.t., 19 Van Gerwen (Mil.) z.t20. Huizen (Victoria) z.t., 23. J. Krui- nenberg z.t. Eindklassement: 1. Schuiten (Ketting) 27.14.36 2. Dekkers (Amstel) 27.19.42. 3. Van den Hoek (Ketting) 27.19.54, 4. Van Houwe. lingen .(Amstel) 27.21.21, 5. Schuur (Ketting) z.t, 6. Van Helvoirt (Caballero) 27.21.38 7. Van Katwijk (Hebro) 27.22.09, 6. Van der Spiegel (Delbana) 27.22.37, 9. Van der Kruys (Van Erp) 27.2.41, 10 Smit (Bossche) 27.22.46. 11 Van Gerwen (Militairen) 27.23.16, 12. Koot (Van Erp) 27.24.59, 13. Broeren (Victoria) 27.25.4, 14. Aling (Ketting) 27.25.25, 15. Schuitenmaker (Caballero) 27.26.33 24. J. Kruinenberg 27.36.45, 29. R. van Trigt 27.41.00, 41. C. Hoogendoorn 27.52.26 Met de hulp van familie, kon hij he* lopende wielerseizoen afmaken maar het werd niet wat het had kunnen worden. „Het idee dat ik daarna toch niet meer zou koersen, haalde er bij mij de zin uit. Ik deed m’n best wel, maar het lukte niet. Als ik wilde demarreren dacht ik tegelijk: ach, waarom zou ik het eigenlijk doen”. Daarna is er in het leven van Roy Schuiten (23 jaar, in het bezit van een ulo-diploma, dat van de middelbare de- tailhandelschool en nu werkend aan het slijtersvakdiploma) veel veranderd. Zijn overwinning in Olympia’s ronde door ■Nederland staat daar model voor. Een in alle opzichten verrassende triomf, die voor een groot deel tot stand kwam door zijn zo plotseling belangrijke rol binnen de Ketting-ploeg. In december ’72 werd hij bezitter en is het nog van het wereldrecord 4 kilometer op de overdekte baan, hij won vijf amateurzesdaagsen, werd twee keer nationaal kampioen achtervolging, was koppelkoerskampioen en behaalde op het wereldkampioenschap vorig jaar de bronzen medaille met de achtervolgings- ploeg. „Ik wil best beroepsrenner worden” Tenslotte mag Lo Bello de return van de taatste ontmoeting leiden het is zijn af- scneidswedstrijd Fuente won de negende etappe van de van Spanje; Perurena houdt de leiders- Bebaarde medaillewinnaar Dolman: „Leuk voor Ruska”. tegenstander er wel voor het achter ste van de tong te laten zien. Maar zelfs met de enigszins behouden de, puur op zekerheid gerichte speelwij ze, kwam het krachtsverschil in die periode genadeloos tot uiting. Ties Krui ze, die voor rust met een rake knal uit de vierde strafcorner (Nederland kreeg er in totaal twaalf, tegen de Portugezen welgeteld één) en door het benutten van een strafbal voor een 2-0 voorsprong had gezorgd, tekende binnen 20 minuien voor een 5-0 stand. Een druk bestaan, dat van baan- en wegrenner tegelijk, maar Roy Schuiten heeft er geen moeite mee. „Ik stop elk jaar in juni met het wegrennen om me voor te bereiden op de baankampioen- schappen, daarna stap ik over en in de winter ga ik de piste weer op. Dat is voor mij niet inspannend maar ontspan nend. Ik wil het zo wel blijven doen”. De grote vraag die zich daarbij op dringt na zijn succes in de hoog gewaar deerde ronde van Olympia, is of hij dat zal doen als amateur of als prof. Roy Schuiten: „Als het erop aankomt, wil ik best over naar de beroepsrenners maar voor mezelf ben ik het er nog niet over eens of dat gebeurt. De omstandigheden thuis, maken die keuze voor mij erg moeilijk Ik zal goede perspectieven moe ten hebben wil ik beroeps worden want als ik het doe betekent het dat ik de zaak voor een groot deel moet opgeven en dat is een beslissing waar veel kan ten aanzitten. Dat gebeurde dan niet, maar toch heeft de medische staf van de Nederlandse Ploeg donderdagavond druk moeten sleutelen aan bijvoorbeeld de polsen van Ron Steen en Paul Litjens en de knie Tweemaal scoorde Kruize uit een strafcorner zijn zekerheid lijkt nog groter geworden en uit een pass van broer Hans passeerde hij doelman Brito van dichtbij voor de vijfde keer. De totale produktie van de ontmoeting bracht Kruize niet op zijn naam, want Paul Litjens, die zijn dreigement om buiten de lijnen te blijven wijselijk toch maar geen kracht bij zette, werd door Frans Splits in de gelegenheid gesteld het halve dozijn vol te maken. De finale van het toernooi van bekerwin naars tussen Milan en Magdeburg (8 mei in «otterdam) wordt geleid dooor Arie van uemert. Corver en Pijper assisteren. De Belg Loraux fluit de eindstrijd van de andskampioenen tussen Bayern en Atletico *15 mei In Brussel) en de Zwitser Scheurer arbitreert de ontmoeting tussen de Spurs en Feyenoord. Tenslotte r - laatste ontmoeting leiden Eindstand combinatieklassement: 1 Schuiten 4 pnt, 2. Van den Hoek 6 pnt, 31 Dekkers 16 pnt, 4. Van der Kruys 19 pnt, 5. Van Katwijk 27 pnt. „In Portugal wordt eens per week getraind. Wanneer wij de frequentie zouden kunnen opvoeren, hadden we binnen de kortste keren geen enkele reden om zelfs voor een tegenstander als Nederland bang te zijn”. Eindstand ploegenklassement: 1 Ketting 76.12.42, 2. Van Erp 76.20.31, 3. Amstel 76.23.26 4. Cabellero 76.26-12, 5. Delbane 76.26.40. 6. Bossche staalbouw 76.3032 Ronde trui. In Mexico versloeg Tom Okker in de ronde van een internationaal proftoer- ü?1 Mexicaan Chavez (7-5, 6-2). Betty overmeesterde in het Amerikaanse Hil ton Head Julie Heldman (4-6, 6-1, 7-6). Met zijn zilveren plak verdrong Chris Dolman alle twijfels rond zijn late ver kiezing. Hij, als poulain van John Blu- ming lange tijd een stilzwijgende vijand van Wim Ruska, verstevigde met zijn tweede plaats tegelijkertijd de positie van de bondscoach, wiens onverwachte wending in bondskringen de nodige wre vel had opgewekt. Dolman: „Ik vind het leuk voor Willem dat ik me hier heb waargemaakt. Ik vind het ook fijn dat ik nu heb laten zien dat ik het ook zonder centrale trainingen kan bolwer ken. Maar volgende week berg ik mijn pak weer op. Dit was voor mij een De uitslagen van de finales op de eerste dag zijn: Middengewicht: Jean-Paul Coche (Fra) ver slaat Antoni Reiter (Poi) met vol punt na acht minuten door overname van een been- worp Brons: Adamczyk (Pol) en Debelius (GB) Halfzwaargewicht: Goran Zuvela (ZSL) ver slaat Günther Neureuther (WDL) met vol punt na 5 minuten en 51 seconden door een houdgreep. Brons: Starbrook (GB) en Lorenz (ODD. Zwaargewicht: Givi Onasjvili (SU) verslaat Chris Dolman (Ned) met vol punt na acht minuten door een houdgreep. Brons. Zuckschwerdt (ODL) en Berthet (Fra). Dat het met die instelling ook moet kunnen, liet Dolman gisteren al direct in de tweede ronde (hij was de eerste ronde vrijgeloot) tegen de Ier Crockett zien. Met een beenworp maakte hij er gauw een eind aan, om in de derde ronde met de stugge Fransman Berthet af te rekenen. De Amsterdamse portier vond een kleine voorsprong (verkregen door een tweetal waarschuwingen aan het adres van de Fransman) voldoende en gooide zijn 120 kilo in de strijd om onaangename surprises uit te sluiten. de weg. Want naast het winnen van de ronde van Midden-Zeeland, het militair wegkampioenschap, het provinciaal kampioenschap en zo’n 50 criteriums vormt de eindzege in Olympia’s ronde een onbetwist hoogtepunt in de Tom Okker ploegen naar sterkte in groepen worden ingedeeld, een situatie d ie er bijvoor beeld ook bij het ijshockey is. ïk zeg niet dat dan alles even vlekkeloos zal verlopen, maar je krijgt dan toch niet het soort toestanden zoals je nu ziet. Ik heb geen moment geloofd in kwade opzet van de Portugezen, maar je loopt toch mooi de kans dat je op deze manier al in de eerste de beste wedstrijd van oen toernooi een aantal spelers door blessures verliest”. Niet alleen Nederland heeft op de openings dag van het Europese hockeykampioenschap weinig moeite gehad om het grote verschil tussen de sterke en de zwakkere naties duidelijk uit te drukken. Titelverdediger West-Duitsland veegde de vloer aan met Zwitserland (6-1), en gastheer Spanje, dat twee jaar geleden in Barcelona de finale van het wereldbekertoernooi haalde om daarin pas na verwoede tegenstand ten onder te gaan tegen Pakistan, rolde het onbetekenende Joegoslavië met 6-0 op. Ook Schotland kon na de eerste klus flui tend van het veld stappen. Denemarken stond de Schotten weinig In de weg om naar een 5- 0 zege op te stomen. te <4 ■7*

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25