JUBILARIS LIEF VOOR ZIJN VROUW Vrouw aangereden op zeebrapad Spelers geven lustrum-bijdrage aan O.I.G. Twaalf teams treden aan voor IJmuidense schipper vijfde strandvoetbaltoernooi negeerde bomalarm in Haringhaven VRAAGTEKEN BIJ EXACTHEID GELUIDSMETING BROMMERS O KvK bezoekt Mvishal Velsen en mode voor^z- I 9.85V00r5.95 Nappa kleding Voor suède Haartegels50x50cm. x alle kleuren (merk mogen we helaas niet noemen). S II I Koop bij de Hed. Tapijt Centrale.' Je bent gek ais je meer betaalt. Dankuwel - Alstublieft VI 1 5 Beverwijkse decibellen anders dan IJmuidense Winkels open in verband met Moederdag M I 3 MEI V R IJ D A G 1974 PLAATSELIJK NIEUWS Keuze uit meer dan 500 bontmantels Lee, Lois, Levi’s dealer Ondeskundige Bontmodehuis raBBTCLS fc Wagenweg 146, -’K®» Haarlem. V F t V I xJ ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) 21.15u: ADVERTENTIE elserwej (Van een medewerker) (Van onze rechtbankverslaggeefster) ■ken. ADVERTENTIE V >•12746 (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE LEDÊR-KLEDING U kunt nu uw bont mantel laten: Repareren Moderniseren Bewaren Lange Nieuwstraat 185 (Noord Arcade) IJmuiden loop leta- isten ving Opening ran der (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In verband met Moeder dag volgende week zondag 12 mei zullen de winkels in Velsen op vrijdag daar voor, dus 10 mei, ’s avonds van 19 tot 21 uur geopend zijn. Het gemeentebestuur heeft dit besloten in overeenstemming met het advies van het contactorgaan Detailhandel Velsen. VELSEN. De leden van de Kamer an Koophandel én Fabrieken voor Haar lem en omstreken brengen donderdag 16 mei een werkbezoek aan de gemeente Velsen. Na afloop van dit bezoek is er voor de vertegenwoordigers van de over heid en het bedrijfsleven een ontvangst in Beeckestijn. Het strandvoetbal blijkt een succes volle formule te zijn. Dat bewijst wel de finale van vorig jaar en het jaar daar voor. Voor die happening waren duizen den mensen naar het strand getrokken; maar ook tijdens de overige wedstrijden heeft men niet te klagen over publieke belangstelling. Dat zegt ook wel de aanwezigheid van de televisie tijdens de vorige finale en oud Ajaxied Sjaak Swart. Evenals voorheen, wordt er door de dit keer twaalf deelnemende ploegen een halve competitie gespeeld, wat inhoudt dat met inbegrip van de finalewedstrij den in totaal zo’n zeventig duels uitge vochten zullen worden. IJMUIDEN. Op de voetgangerso- versteekplaats bij het Plein 1945 werd donderdag omstreeks half twaalf een 72- jarige vrouw uit IJmuiden geschept door een personenauto. De automobilist, die vanaf de Zeeweg kwam, begon te rem men toen de vrouw overstak, maar zijn auto slipte op het natte wegdek. De vrouw kreeg letsel aan een knie. oud* Vergeeft, van de aar: af. ik erop was dri* Zijlstr. 29 Tel. 310766 Tel. 023-316529 Raaks 34 Tel. 310685 raak naar .age, teelvere- TOUW." ■vwuwwwwwwwwwwwwwwwwvwwwwww n in iser- eek- n) is Tans 4 ma 'slegging leln ijs iheid tot lts Wes- n stilte laf Plein Kerk in BÉ cronjéstraat 73 haarlem trekt zich langzamerhand terug en heeft alle beslommeringen in handen gesteld van Roel ter Hoorn en Henk Oldenburg, twee mensen die al jarenlang in het strandvoetbal meedraaien, als coach of als speler. Het strandvoetbal is tijdens zijn bestaan een flink brok recreatie geworden, niet alleen voor de spelers, en de toeschouwers, maar ook voor de tal loze strandbewoners. Dit jaar wil men dat opnieuw propageren, daarom niet alleen wedstrijden op avonden, maar ook weer op zondag, want dat bleek een enorm succes. van een door de minister, kwam hij uit op 96 decibel. In het hoofdkantoor van Mekog vierde woensdagmiddag 1 mei de heer J. F. A. Fiolet uit IJmuiden zijn veertigjarig be- drijfsjubileum. De jubilaris, die was ver gezeld van zijn echtgenote en een aantal familieleden is bij de kunstmestfabriek werkzaam als hoofdelektromonter. In zijn welkomstwoord stond de heer H. van Dam, chef van de technische dienst, onder meer even stil bij de snelle groei die Mekog na de oorlog heeft doorgemaakt. ,,U heeft deze groei van zeer nabij meegemaakt; het bedrijf is als het ware een deel van uw leven geworden”, aldus de heer Van Dam, die zijn felicitaties namens de directie ver gezeld deed gaan van het gouden insigne met briljant en de traditionele gratifica tie. Het gouden herenhorloge was op verzoek van de heer Fiolet vervangen door een dameshorloge en als verrassing bedoeld voor zijn echtgenote. Aan de hand van een serie tekeningen liet de heer E. Gravemaker, opzichter bij de elektrotechnische afdeling, de levens loop van de jubilaris de revue passeren. Een door de afdeling gemaakte elektri sche klok en een plantenbak waren de geschenken die de heer Gravemaker had meegenomen. Namens de collega’s voer- handigde de heer T. van Burgel vervol gens enig gereedschap. Het grootste en tevens meest sportieve cadeau kwam van de zijde van het jubileum fonds: een fiets, binnengereden door de heer J. D. van Eijkelen. Na het dankwoord van de jubilaris maakten velen van de gelegenheid ge bruik het echtpaar Fiolet persoonlijk geluk te wensen. Op de foto gespt de heer Fiolet zijn echtgenote het gouden dameshorloge om. Links de heer Van Dam. „Jesus „Jesus r: Voet- 1.15 uur: eept Irijft ’eter Een boeiende zaak, en eigenlijk had de officier, die evenals de rechtbank voor de eerste keer met zo’n zaak in hoger beroep werd geconfronteerd, wel een onderzoek door dé rechter-commissaris willen vorderen. Dat zou ook wel in structief zijn geweest meende hij. Maar hij vond dat men deze zaak niet moest gaan overtrekken en als aanleiding hier voor moest gaan gebruiken. Daarvoor vond hij deze zaak toch te klein. Met alle scepsis ten aanzien van de methodes kwam hij tot vrijspraak. Waar de Be verwijkse jongeman het uiteraard mee ens was, maar hij vond het toch jammer dat er geen onderzoek komt. Mr. Vink stelde hem erust: die kans zit er altijd nog in, de rechtbank kan het alsnog nodig achten. Dat horen we dan op 16 mei. IJMUIDEN. Dit jaar gaat het Strandvoetbaltoernooi, beter bekend als het Syp Sterktoernooi (de legendarische VSV-er) zijn eerste lustrum vieren. Op een heel speciale manier zal dat vijf jarig bestaan worden herdacht; alle spe lers zullen tijdens het verloop van het toernooi een bijdrage leveren, wat dan tijdens de finale overhandigd zal worden aan de stichting O.I-G. (ontspanning in validen en gehandicapten). Vanaf 19 mei zullen de voetballiefhebbers uit IJmui den en omstreken weer getuige kunnen zijn van een groot aantal interessante wedstrijden op het strand. Donderdag in IJmuiden aangekomen: Mercurius, Rotterdam; Constance, Rot terdam; Sir William Walker, Thams; Sumi Maru, Cont. Plat; Robin 7, Cont. Plat; Laybarge 28, Cont. Plat; Kleine Weser, Kristiansund; Brinda, Velsen, Poole; Marjen, Kingslyn; Maralie, Goole; Ostersund, Wewelsfleth; Isabel, Vlaar- dingen; Provincia, Londen; Constance. Donderdag uit IJmuiden vertrokken: Ventura, Leith; Meppel, Londen; Audrey Johanna, Montrose; Rito, Ipswich, Catri- na Weston, Rostar; Farel, IJmuiden, Boston; Nordkyn, IJmuiden, Swansea; Maersk Fichter, IJmuiden, Cont. Plat; Ambience, Rotterdam; Frederick Hug hes, Gunnes; Thekla, Goole; Constance, Noordzee; Mercandan, Gefle; Sanquity, Londen; Kolymales, Archengel; Vesta, Flixbough; Memel, Dagenham; Alhena, IJmuiden, Londen; Przemysl; Gdynia, Arion, Bergen; Maralie, Flixbough; Ma- rus, Goole; Collin, Le Havre; Kosmos, Leith Kaluga, Riga; Roelof Holwerda, Leith; Neder Rhone, Port Kelang; Bo russia, Antwerpen: Hega Smits, IJmui den, Rochester. Vrijdag aangekomen: Maersk Fichter, IJmuiden, Cont. Plat; Sussane Lonborg, Cadiz; Hudson Licht; Tilbury; Kraka, Beverwijk, Malta; Shin Yu Maru, San Nicolas; IJmuiden; Halcience, Goole; Birkdale, Flixborough; Mistral, Vensplis; Smit Lloyd 3, Cont. Plat; Christa Koen- ke, Hull; Georgina Everard, Erith. Vrijdag vertrokken: Altiar, Helsinki; Sir William Walker, Shoreham; Carnes, IJmuiden, Simonsvik; Holstenstein, Cu rasao; Simaloa, Arhus, Oostesund, Flix borough. De man vertelde dat hij met zowel de onderhavenmeester als met de man van de rijkspolitie altijd uitstekend overweg kan. „Dagelijks varen we langs en om elkaar heen” aldus de onderhavenmees ter, „Ships that pass in the night” glimlachte de officier. Hij maakte de vergissing op te merken dat de schipper in het verleden toch niet helemaal brandschoon was geweest. „Daar sta ik hier niet voor, voor m’n verleden” rea geerde de man fel. „Een mens kan zich verbeteren”. Haastig krabbelde de offi cier terug, zei dat hij het zo niet bedoeld had, en dat hij het juist bijzonder waar deerde als iemand dan z’n leven anders inricht. Hij vond dat hij de beweringen van de man eigenlijk met een korreltje zout moest nemen. Laten we aannemen dat hij de tweede keer niks hoorde, stelde hij, „dan heeft hij toch het risico geno men met z’n slechte gehoor en met z’n harde motortje om door te varen”. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen, maar vroeg de rechtbank de straf van de kantonrechter van honderd gulden te halveren, daarbij vooral met de achter gronden van de man rekening houdend. Uitspraak 16 mei. Spreekuur. De Velsense wethouder van Openbare Werken, C. Ockeloen zal op maandag 6 mei aanstaande, geen spreekuur houden. Datzelfde is het geval met wethouder Roessingh van onderwijs, maar dan op woensdag 8 mei. Het toernooi dat vier jaar lang uitste kend is geleid door Dirk Kuypers, krijgt nu een ander organisatie-comité. Dirk Kuypers, alleen nog ter begeleiding, 21.15 u.: „The iers der Maandag 25 maart: MK. Rose Marie KW. 34 naar de Liverpool Baai, Anna Lydia Kw.194 naar de Liverpool Baai Maandag 1 april: MK. Deo Volenhe II KW 11 naar de Liverpool Baai Donderdag 18 april: Hektrawler Rijn mond VI KW. 135, Cornelis den Duik KW. 144 Velsen- ïebrulks- van im ackestljn irgplant- van j.d •30 uur, ckestljn van de collages). 10 uur. den. 0p tot ü.d lerstraat, Alleen rder na <ade litie van Haventefeftfiai] AMSTERDAM: Rozengracht 146-148, Tel. 62550 Beukenplein 28. Tel. «27344. BEVERWIJK: Zeestraat 56 en 58 (naast het postkantoor) Tel. 24137 S „Ik heb helemaal geen verstand van bromfietsen” zei de agent. „Het is best mogelijk dat hij zo meer herrie produ ceert.” Is dé overschrijding met zo’n paar decibel als in dit geval nou duide lijk waarneembaar, vroeg men hem. De man: „Ik hoor het niet eens. Alléén duidelijke gevallen, zo van 112 decibel, daar merk je het”. Zijn ondeskundig heid was eigenlijk des te opvallender Voor de rechtbank was dit verweer vier weken geleden aanleiding de zaak aan te houden om de verbalisant eens te horen. Eerlijk gezegd schoot men daar bijzonder weinig mee op. De man kon vertellen dat er gecontroleerd wordt op plekken waar het geluid van buitenaf zo gering mogelijk is, en dat de meetappa ratuur van tevoren wordt getest, maar daar hield zijn kennis ook bij op. Toen één der rechters, mr. Bodewes hem vroeg of die ketting nou bij het station- nair draaien niet veel meer lawaai pro duceerde en of deze tweetakt bij vol gas niet met een viertakt gelijk is te stellen, bleek dat de rechter meer verstand had van de motoriek van het vervoersmiddel dan de agent. HAARLEM. Toen in juni van het vorig jaar in de IJmuidense Haringtia- ven een oorlogssouveniertje in de vorm van een Amerikaanse bom van duizend kilo ontdekt werd, legden de diverse instanties onmiddellijk al het scheep vaartverkeer lam in verband met het ontploffingsgevaar. Maar terwijl de ma rine druk doende was het gevaarte ter plaatse te demonteren was er toch een schipper die het risico nam door te varen. Deze 41-jarige IJmuidenaar die de sommaties van de havendienst en rijkspolitie te water negeerde, werd hiervoor door de kantonrechter tot 1000 veroordeeld. Aangezien hij daar nogal wat bezwaren tegen had was hij gisteren in beroep gekomen bij de Haarlemse rechtbank. De grootste Speciaalzaak In SUèDE NAPPA en fWWVWWWWVWWVWMWWWWWWAfWWMMnnMNWl toen hij desgevraagd vertelde dat er flink wat processen-verbaal van dit soort gevallen wordt opgemaakt. Men werkt met steekproeven, en pikt niet alleen die brommers eruit die duidelijk teveel lawaai produceren. De president van de rechtbak, mr. Vink, vond het nogal zinloos ook brommers te controle ren waarvan het extra lawaai helemaal niet blijkt. Zaterdag 20 april: Hektrawler Zee haan IJM.57, Elisabet Christina KW.41 Maandag 22 april: Hektrawler Rijn mond VI KW.135, Cornelis den Duik KW. 144 Zaterdag 20 april: Hektrawler Zehaan IJM.57, Elisabet Christina KW.41 Maandag 22 april: Hektrawler Rijn mond V KW.42, Rijnmond IV KW.85, MK. Tiny KW.145, Alida Jacoba KW.195, Yvonne Yolanda KW.206 Dinsdag 23 april: Hektrawler Rijn mond III KW.43, Holland KW.123 Woensdag 24 april: MT. Wiron II IJM.211, Voorbode VL.103, Michiel Jan VL.110 Donderdag 25 april: Hektrawler Eg- mond IJM.36 Vrijdag 26 april: MT. Caroline VL.90 Zaterdag 27 april: Hektrawler Rijn mond III KW.44, Schout Velthuys KW.49, Tetman Hette KW.74, Onderne ming I SCH.90 Maandag 29 april: Hektrawler An nie Hillina KW. 170, Cronelis Vrolijk Fzn Sch.171, MT. Rean IJM.29, Robert IJM.30, Protinus IJM.154, Ora et Labora KW.51, Geertruida KW.80, Brittenburg KW.121, Marry Martin KW.149, Soli Deo Gloria KW.152, Ursinus VL.l, Onderne ming III SCH.117, ML. Jacoba Catharina KW.132, Arend Cornelis KW.205, MK. Poolster IJM.ll, Alice Therese IJM.15, Gelria IJM.18, Drie Gebroeders IJM.20, Eben Haezer IJM.23, Maarten Cornelia IJM.44, Janny Jacoba KW.4, Willem Adriana KW.25, Ada KW.29, Pelikaan KW.88, Johanna Helena KW.106, Wilma KW.113. Klazina Maryke KW.127, Gijs- bert Marian K.150, Cornelia KW.174, Pieter Gijsbertha KW.175, Valk KW.185, Elly KW.187, Hans KW.189, En Avant KW.210, Jana KW.213, Agatha KW.214, Anna Hendrika KW.215, Arco KW.217, Arie Jacob KW.221, Jacob Senior KW.226, Dieuwina WR.45, Johan Corne lia WR.57, Leendert Jan Sch.256. Alles moet worden afgewerkt in de periode van 19 mei tot 15 juli, rekening gehouden met de wereldkampioenschap pen voetbal in München, want tijdens televisie-uitzendingen zal er niet worden gespeeld. Zoals gezegd wil men het vijfjarig bestaan van het Syp-Sterk toernooi op een bepaalde manier naar buiten bren gen. Daarom werd er onmiddellijk ge dacht aan de minder valide medemens. Tijdens het toernooi wordt er onder de teams een inzamelingsaktie gehouden, dat wil zeggen iedere speler kan iets afstaan voor het gestelde doel. De opbrengst komt ten goede aan het O.I.G. en tijdens de grote finale (waar voor men een aantal minder valide mensen wil uitnodigen) zal dit bedrag worden overhandigd. Dit keer dus twaalf deelnemers, te weten: Schoonen- berg, Poort van Velsen, Zeedistel, Zee zicht. Rolvink bouwboys, Centrum, Johnny, Witte tapijtenhal Tromp, Snacks zuidarcade, Trompboys, Griffioen en Kaantrappers; deze ploegen doen mee met het strandgebeuren, waarin sportivi teit een van de hoogste prioriteiten draagt. Incidenten hebben zich ook in de loop der jaren niet voorgedaan. De wedstrijddagen zijn: dinsdag-, don derdag-, en vrijdagavond alsmede zon dag. De aanvangstijden in de week zijn altijd 19.00 uur, op zondag zijn er twee ontmoetingen, één om 10.30 en één om 13.00 uur. Door de onderhavenmeester werd hij toegeroepen te stoppen en dat deed hij ook in eerste instantie. Volgens hem was er niks over een bom gezegd, maar dat was aldus de getuige beslist wel zo. Na een half uurtje stoomde de man weer op: „Ja, ik wist toch niet hoe lang het zou duren”. Hij zei dat hij wel door moest varen omdat hij ter plaatse niet kon draaien. „Dan kom ik op de keien terecht”, Dat zou het einde van zijn bootje en zijn brood betekenen volgens hem, en dat terwijl hij tien monden behalve zijn eigen moet voeden Terwijl hij wegvoer riep de onderha venmeester hem nog na terug te keren. Dat had hij helemaal niet gehoord, door het lawaai van z’n motortje van 20 pk zonder demper en een waarschijnlijk ook daardoor wat afgestompt gehoor. Waarbij de rechter mr. De Haseth Möller I aantekende dat dat ook bij popmusici p schijnt voor te komen. Doof voor het geschreeuw tufde de schipper lustig door L en kwam toen bij de tweede barrière van de rijkspolitie te water, die per mobilofoon was gewaarschuwd dat ver dachte eraan kwam. De politieman was nogal verbaasd over verdachtes weer barstig gedrag: „ik ken hem al jaren, zo heb ik hem nog nooit meegemaakt”. In de buurt van deze „post” zou de booi draaien. Wij, van Krommenie, GEkt Wij,van Krommenie, danken de Nederland-bieden alle Nederlandse se Vereniging van huisvrouwen Novilon Huisvrouwen dat zij g' IFJJóB/ van Krommenie aan: de Novilon als enige p enige vloerbedekking vloerbedekking het js met het Gouden Gouden Keurmerk Keurmerk. Eis het (f\) heeft toegekend. garantiebewijs. Novilon van Krommenie. De enige vloerbedekking met ’t Gouden Keurmerk en garantiebewijs. De finale zal dus opnieuw een hoogte punt worden en iedere deelnemende ploeg, met veel bekende amateurs uit de IJmond in de gelederen, zal zich volledig inzetten om die eindstrijd te bereiken. IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd aangevoerd: 319 kisten ka beljauw; 1318 kisten koolvis; 19 kisten schelvis; 98 kisten wijting; 207 kisten schol; 13 kisten schar; 495 kisten ma kreel; 9 kisten tarbot en griet en 410 kg tong. Prijzen in guldens per 1 kg: grote tong 6, 70-6, 20; grootmiddel tong 8, 85- 8, 45; kleinmiddel tong 8, 98-8, 83; tong één 9, 59-9, 21; tong twee 8, 82-8, 61; tarbot 9, 35-9, 01. Per 40 kg: bot 10-7, 50; horsmakreel 27-15; steenbolk 56; kleine kuit 96; haai 41; wolf 110; schartong 44-41; tarbot 333-211; griet 222-74; kabeljauw één 114; kabeljauw twee 140-80; kabeljauw drie 120-86; kabeljauw vier 108- 80; kabeljauw vijf 100-78; schelvis één 86; schelvis twee 102; schelvis drie 112; schelvis vier 126; koolvis één en twee 46-44; koolvis drie 48-42; koolvis vier 46-40; schol één 82-76; schol twee 80-75; schol drie 96-82; schol vier 65-50; wijting drie 79-74; makreel één 48; ma kreel twee 22, 60-17, 60; ansjovis 51. De besommingen waren: K W 135 /66.900,—KW 178 2.100,—, EB 28 3.900,—, TH 26 f 12.000,—, UK 218 *«.800,—, VD 9 f930,—, VD 19 /1.890,— VD 25 950,— en VD 103 23.300,—. (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM. De Haarlemse officier van justitie, mr. Van der Valk Bonman, heeft gisteren de methode van geluids- meting van bromfietsen ernstig bekriti seerd wegens het ontbreken van enige exactheid bij de meting. Hij deed dit naar aanleiding van het verweer van een 27-jarige Beverwijker, die na zijn bekeuring voor teveel lawaai van zijn bromfiets door de kantonrechter werd veroordeeld maar van dit vonnis in be roep ging. Volgens deze jongeman is het geluid van een automatische brommer als die op de standaard draait bijzonder moeilijk exact te meten omdat er allerlei bijgeluiden gaan meespeen. Bovendien had hij zijn voertuig op het politiebureau van IJmuiden la ten doormeten en daar kwam een heel ander resultaat uit de bus. Zat hij bij de bekeuring op de Spoorsingel op 106, iets boven de wettelijke grens van 102 die in januari 1973 in een beschikking werd vastgelegd nu 1- X ,v.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 37