WEEKEINDE VOL OVERLEG PPR: Dierenbelangen in statuut vastleggen OVER KWESTIE-DENNENDA1 Van der Louw tegen Steenkamp CDA met CHU op het verkeerde pad Koeweits blad wil opheffing olie-embargo Fietsend echtpaar na aanrijding omgekomen In 1972 15.000 - vorig jaar 27.000 MEER NEDERLANDSE MANNEN 111111 LATEN ZICH STERILISEREN Ar Gr Man schiet op vrouw en kind Kruitmengmachine ontploft: vijf doden tea POf SCHIP GEZONKEN MA/ MAANDAG 6 MEI 1974 BINNEN- EN BUITENLAND (Van onze correspondent) Spijt Nieuwe pil I ren minimaal volgens hun aard kunnen leven. 2% UTRECHT In Nederland blij ken zich de laatste jaren steeds meer mannen te laten steriliseren. Volgens gegevens van telstations van de geneeskundige hoofdinspec tie werden er in 1972 15.000 man nen gesteriliseerd, terwijl dat er in 1973 maar liefst 27.000 waren. Vol gens dr. J. Kremer, de secretaris van de Vereniging voor Fertiliteit- studie (studie van de vruchtbaar heid), is de sterilisatie van de man in Nederland pas goed van start ge gaan in 1969. UTRECHT (ANP) De Poli tieke Partij Radicalen wil komen tot een dierenstatuut, om de be langen van de dieren7te waar borgen. Dit heeft het PPR-Twee- de-Kamerlid Dolf Coppes zater dag aangekondigd op een hoor zitting in Utrecht van de PPR en de actiegroep „Lekker Dier”. In zo’n dierenstatuut dienen de grenzen te staan van het recht op het doden en mishandelen van dieren en voorwaarden voor de omstandigheden waaronder die- Tevreden Ingeruild Harde cijfers c verluidt heeft de WEERRAPPORTBN nw 16.31 DEN HAAG (ANP) PvdA-voorzitter André van der Louw heeft de voorzitter van het Christen-Democratisch Appèl, prof. Steenkamp, de raad gegeven te gaan werken aan het progressief maken van uitsluitend de Katholieke Volkspartij en de Anti-Revolutionaire Partij. De Bilt Deelen Eelde Eindhoven zw. bew zw. bew n n 9 14 10 21 22 8 16 11 16 17 7 12 9 17 uur uur 0 3 9 0 0 0 complicaties voor en de ingreep is veel ingewikkelder. De 25-jarige Louis Bolt uit Groningen is gisternacht in Uithuizermeeden met zijn auto van de weg geraakt en in een sloot gereden. Hij kwam daarbij om het leven. Een 40-jarige mede-inzittende liep hersenletsel op. slachtoffer bezig was in te halen, plotse ling linksaf begon te slaan. Voor vasthoi Nederl gal of nee B gecoön Scandi den. K netsbe: verkla: Bissau ATI ring h gemaa rendei wen. lidma; sche kendn 14 me Bij ningei stenci scheic men, 10 9 8 8 9 10 9 7 11 9 9 24 19 8 15 11 10 uur uur De twee ,.Revc ging fascis dentei Vol| (U* De schap wordt Buiten gering nola t vormd deze r< kracht genwo' termiji lossen’ Soan pese z op „or rig ja Guinee lijk d< Van de wie hi het Ca niet t< willen o o.i i 1 0.1 o o 7 1 0.3 0.2 0 0 5 14 0.3 2 1 0 0.5 0.1 0 0 0.5 0.1 0.3 0 0 26 0 0 1 4 4 3 3 4 6 5 1 6 2 1 15 8 4 8 4 5 5 -3 7 3 11 6 3 2 1 15 4 5 9 0 6 14 10 9 6 13 15 12 „Kom terug van het heilloze, absoluut verkeerde, pad om te proberen in het CDA samen te gaan met de CHU, een partij die zich niet alleen systematisch afzet tegen alle beleidsdaden van het kabinet-Den Uyl, maar die ook geregeld tegen de KVP en de ARP ageert”, aldus van der Louw zaterdag in een samen spraak met prof. Steenkamp in het radi oprogramma „In De Rooie Haan. De heer Coppes gaf te kennen dat de dierenwetten thans over te veel departementen zijn verdeeld. De con trole op dierenmishandeling en -ver waarlozing noemde hij beslist onvol doende. Van preventie is nauwelijks sprake. Het is ook nodig te komen tot een inventarisatie van de problemen rond de bio-industrie en de vivisectie. Het is duidelijk dat zowel in de bio- industrie als bij de vivisectie dieren worden mishandeld, verkeerd ver zorgd en verwaarloosd, aldus de heer In de zwakzinningeninrichting is de toestand zeer gespannen sinds vorige week donderdag de heer Gay Balmaz werd aangevallen. Groepen ouders dreig den vrijdag in Den Dolder op de vuist te gaan met personeelsleden die achter Nieuw-Dennendal staan. Zaterdag be vonden zich tijdens de vergadering van DEN derlanc naviscl overeei kennin Mario Portui; 1 niddae „In de UTRECHT (ANP). De commissie- Langemeijer, die zich nu al een paar maanden met de kwestie Dennendal be zighoudt, heeft zaterdag en gisteren in tensief overleg gepleegd met staatssecre taris Hendriks, vertegenwoordigers van de werkgroep Nieuw-Dennendal, de „be- stuursgetrouwe” stafleden, de ouders, de Algemene Bond Van Ambtenaren en met de nieuwe beheerder van Dennen dal, de arts R. W. Gay Balmaz. OOSTERLAND (ANP). Tijdens een familieruzie zaterdagavond in Oosterland op Schouwen-Duiveland heeft een 30- jarige man drie kogels afgevuurd op zijn echtgenote en hun driejarig dochtertje. De vrouw werd getroffen in een boven arm en werd later naar een ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Het meisje bleef ongedeerd. De man is zaterdagavond na een wilde achtervolging bij zijn ouders aangehouden. Waarover de ruzie ging, kon de politie nog niet meedelen. huidige spiraaltje moet om de twee jaar verwijderd worden, omdat het oxydeert. Het nieuwe echter kan bij de vrouw ingebracht worden voor de tijd van tien jaar. Haspels vertelde dat ruim 500 vrouwen op het ogenblik in Nederland gebruik maken van de Morning-after- kuur (dit vindt hij een beter woord dan „pil”). Vijftig percent van hen wordt misselijk en twintig percent krijgt last van braakneigingen. Haspels is van me ning dat tijdens de kuur de voeding van een baby het beste gestopt kan worden gedurende tien dagen. TIEL (ANP). Het 874 ton metende motorschip Max Weiler is gistermiddag na een aanvaring op de Waal ter hoogte van Leeuwen gezonken. De opvarenden konden zich met een roeiboot in veilig heid stellen. De Utrechtse arts dr. J. van Lis merk te op, dat nog door niemand aange toond is dat sterilisatie nadelig voor het lichaam zou zijn. In 1972 en 1973 heeft het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam een enquête gehouden onder 220 gesteriliseerde mannen een jaar na de ingreep. Van hen vulden 217 de benodigde formulieren in en slechts één van hen was niet tevreden en zou het ook nooit meer laten doen. De gemiddelde leeftijd van deze man nen was 39 jaar en 4 maanden. De voornaamste redenen van de sterilisatie was bij 108 van hen de angst voor zwan gerschap, velen hadden een voltooid ge zin en er waren echtparen die klachten hadden over de anti-conceptiemiddelen. Wat de ontwikkelingen betreft in de anti-conceptie is er niet veel nieuws op de markt verschenen de laatste jaren. Volgens professor A. A. Haspels zijn het alleen het zwarte condoom uit Zweden en een nieuw koperen spiraaltje, dat echter nog niet verkrijgbaar is. Het Voor zijn arrestatie bedreigde de man de politie. Ook zijn vader en broer gingen de politie te lijf. Met voorhamers en bijlen probeerden zij te verhinderen, dat de rijkspolitie van Oosterland de auto van de schutter meenam om deze op de aanwezigheid van vuurwapens te onderzoeken. Vader en broer vernielden de voorkant van de wagen, zodat deze niet meer kon rijden. Zij zijn gistera vond gearresteerd. VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Hier en daar een bui, ook enkele opklarin gen en een geringe stijging van temperatuur. Aantal uren zon: 0 tot 8. Minimum tempe ratuur: 6 graden. Maximum temperatuur 13 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 percent. Voor de temperaturen geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. tot hem aangetrokken voelt, doordat ze niet meer bang hoeft te zijn voor een zwangerschap. Het gebeurt zelden dat ze na de ingreep minder seksueel geïnteres seerd is in haar echtgenoot. werd proces-verbaal opgemaakt. Van de aangehouden personen werd ongeveerde helft op heterdaad betrapt; de anderen werden gezocht. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Yperen (West-Vlaanderen) een moeder en vijf kinderen in de leef tijd van één tot twaalf jaar om het leven gekomen toen hun woning af brandde. De 35-jarige echtgenoot van de vrouw slaagde erin zichzelf en een zesde kind in veiligheid te brengen. Uit de Trip van Zoudtlandtkazeme in Breda zijn 13 UZI-pistoolmitrailleurs met 30 magazijnen en twee FAL-gewe- ren met 800 patronen gestolen. De dief stal, die pas in het weekeinde bekend werd gemaakt, gebeurde in de nacht van 29 op 30 april. In Nieuw Delhi zijn gisteren vijf mensen gedood en 42 gewond bij ge vechten tussen Hindoes en Moslims. Dit heeft de Ihdiase politie bekendgemaakt. In de Oostfranse stad Nancy heeft een 26-jarige vrouw gisteren het leven geschonken aan een vijfling. De kinde ren een meisje en vier jongens - wegen 1050 tot 1320 gram. Moeder en kinderen maken het goed. Sinds het begin van de strijd tussen de Koerden en het Iraakse regeringsle ger op 21 maart zijn 337 Koerden om het leven gekomen en 485 gewond. Dit meldt het radiostation „Stem van Koer- distan”. Het Iraakse leger zou 74 dorpen voor driekwart hebben vernietigd. Vol gens de Stem van Koendistan zouden aan de zijde van het Iraakse leger 750 tot 800 doden en ongeveer duizend ge wonden zijn gevallen. De Koerden heb ben een beroep gedaan op de internatio nale publieke opinie druk uit te oefenen op de Iraakse regering de bombarde menten met napalm te staken. De Rijkspolitie in Nieuwerkerk aan de IJssel heeft vijf jeugdige Rotterdam mers aangehouden voor 60 inbraken en diefstallen speciaal uit toestellen in tele fooncellen van de PTT. De Rotterdam mers hadden een werkterrein dat zich uitstrekte tot diep in Noord-Brabant, aldus de politie. Over de omvang van de buit is nog niets bekend. GS van Noord-Brabant willen een luchtmeetstation bij het industrieterrein van Moerdijk. 9 Een man heeft zaterdagavond ne gentienhonderd gulden buitgemaakt bij een gewapende roofoverval op de AKO- boekhandel aan de Beethovenstraat in Amsterdam. De hoorzitting op 11 mei van de Kamercommissie van het Voorbereidend Onderzoek van de Nota Buitenlandse Werknemers moet vier maanden worden uitgesteld. Dit heeft een delegatie van 250 buitenlandse werknemers zaterdag tijdens een landelijke vergadering in Driebergen kenbaar gemaakt aan me vrouw H. van Leeuwen (ARP), voorzit ster van die commissie. De delegatie is van mening dat de voorbereidingstijd voor de hoorzitting te kort is geweest: de buitenlandse werknemers zouden nog niet over voldoende informatie in hun eigen taal beschikken. Gisternacht is een van de twee on geveer 150 meter lange spoorbruggen in het baanvak UtrechtDen Bosch over het Amsterdam-Rijnkanaal bij Schalk wijk (Utrecht) over een afstand van tien meter errold. De spoorbrug doet sinds gisterochtend dienst in een hulp- baan, die is aangelegd in verband met verhoging van de hoofdpoorbaan en de gelijktijdige verbreding van het Amster dam-Rijnkanaal van vijftig tot tachtig meter. De 36-jarige beroepsvlieger A. van der Stap uit Beek (Limburg) is zaterdag middag tijdens het afleggen van een examen voor sproeivlieger bij Emmel- oord in de Noordoost-Polder met een eenmotorig vliegtuigje neergestort. Hij is met zware brandwonden overgebracht naar een ziekenhuis in Zwolle. De oor zaak van het ongeluk is nog niet be kend. Onbekenden hebben vannacht inge broken in een supermarkt in Ouddorp (Zuid-Holland). De dieven namen twee dozen met worst mee. Volgens de politie worden er de laatste tijd regelmatig ’s nachts etenswaren gestolen uit de su permarkt. Het Chinese Volksdagblad heeft een beroep gedaan op de landen van de Tweede Wereld (Japan en vergelijkbare Westeuropese landen) om samen met de derde wereld één front te vormen tegen de twee supermogendheden. In een hoofdartikel schrijft het onaf hankelijke blad: „Er is nu weinig recht vaardiging voor het yoortzetten van het Arabische olie-embargo tegen Nederland. De Arabische staten zouden gunstig moeten reageren op de campagne die de Nederlandse regering, naar verluidt, on der de staten aan de Perzische Golf voert om de opheffing van het embargo tegen het kleine Westeuropese land te verkrijgen. Sinds in februari jl. op Egyptisch verzoek het embargo tegen de Verenigde Staten is opgeheven, werkt de hele „oliewapen-politiek” niet meer. On der deze omstandigheden is de voortzet ting van dit beleid tegenover Nederland onhoudbaar”, aldus de Kuwait Times. Wat ervaringen betreft met de pil die minder dan vijftig microgram oestrogene stof bevat, vertelde dr. N. Bergstein van de rijksuniversiteit in Utrecht, dat het vooordeel is van bijvoorbeeld 35 micro gram, dat de kans op trombose zeer gering is. Volgens vele artsen is dit soort pillen echter een stuk minder veilig dan de pil die vijftig microgram oestrogene stoffen bevat. Ook zou deze nieuwe pil, die overigens nog niet is geregistreerd en dus ook niet te koop is, tussentijds bloedverlies tot gevolg hebben. Deze pil is echter wel al vrij gegeven voor de vrouw nadat er eerst langdurige experi menten op dieren mee verricht zijn. De wordei gang g wijl 5 van P> Portui met e rekene groep „Lekker Dier” pleitte onder meer voor wettelijke maatregelen om het welzijn in de bio-industrie te beschermen, een beter controle-appa- raat, onder te brengen bij het mini sterie van Justitie en beperking op de bestaande leg- en foksystemen. De legbatterijen zouden bijv, meteen moeten worden afgeschaft. Individuele verlangens varieerden van het verlangen de hondebelasting geheel aan dierenasiels ten goede te laten komen, tot een verbod voor verkopen van schildpadsoep, slakken en kikkerbilletjes en de noodzaak van een minister voor de Dierenbescher ming. De 27-jarige J. van der Steen uit Best (Noord-Brabant) is gisteravond in Sint Oedenrode met zijn auto tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen de auto die het Steenkamp vond het een onbegrijpelij ke zaak dat de progressieven in Rotter dam in het college van B. en W. alleen willen regeren. De communisten worden er wel bijgehaald, wij niet. Zo wordt het CDA ingeruild tegen communisten. Hij kon het eens zijn met de opvatting van het Rotterdamse CDA om niet mee te ijveren naar de benoeming van een link se burgemeester in de Maasstad. Reactie van Van der Louw, die als kandidaat voor dit burgemeesterschap wordt genoemd: „De progressieven in Rotterdam hebben ervaring met het CDA. Wij moeten het aan hen overla ten, ondanks het feit dat zij verder willen gaan dan het PvdA-congres zelf”. Van der Louw wilde in dit radiogesprek geen commentaar geven op de berichten dat hij in aanmerking komt voor benoe ming tot burgemeester van Rotterdam. Tijdens de vergadering van deze vere niging, zaterdag in het Utrechtse Jaar beursgebouw, bleek duidelijk dat de meeste artsen niet zoveel heil zagen in de sterilisatie van de vrouw. Het is veel duurder doordat de vrouw in het zie kenhuis moet worden opgenomen voor tenminste twee dagen, terwijl de man poliklinisch gesteriliseerd kan worden. De vrouw onvruchtbaar maken blijkt in de meeste gevallen niet helemaal be trouwbaar te zijn, er doen zich vétk Het is volgens de socialistische voor man ontzettend ongeloofwaardig om met de CHU een Christen-Democratisch Appèl te maken. „Dat zou ondermijning van de democratie betekenen”. Prof. Steenkamp kon het met de op vattingen van Van der Louw niet eens zijn. De CHU doet volop mee en het is bepaald niet waar, dat zij op alle onder delen van de landelijke politiek dwars ligt, zei hij. Weliswaar betreurt Steen kamp de voorstellen in de Tweede Kamer. Maar daartegenover staan toch harde cijfers: in negen provincies is al één fractie, in 220 gemeenten komen de drie christendemocratische partijen met een lijst uit, cijfers die spreken, vond Steenkamp. Bovendien wees hij er op dat de totstandkoming van één pro gressieve volkspartij nu ook niet bepaald zonder horten en stoten verloopt. Tijdens het gesprek kwamen de de fensienota en de programcolleges even eens aan de orde. Met de bezuiniging op de defensiebegroting van vijftienhonderd miljoen gulden het verlangen van de PvdA had Steenkamp grote moeite. „Ik hoop toch dat onze defensie-dnspan- ning op zijn minst op het huidige niveau wordt gehandhaafd. Als dat met minder geld kan is daar uiteraard geen bezwaar tegen”. Van der Louw vindt dat Neder land best op de uitgaven van defensie mag bezuinigen, al was het alleen al om internationaal een zekere ontspanning uit te lokken. Maar bovendien heeft hij het gevoel dat de eer van de Partij van de Arbeid ervan afhangt om deze, be loofde bezuiniging te verwezenlijken. „Wij zouden de kiezers niet meer onder ogen durven komen”. BERGEYK. (ANP) Op de provinci ale weg tussen Eersel en Postel in de Noordbrabantse gemeente Bergeyk is gisteravond laat een fietsend echtpaar aangereden door een bestelauto en om het leven gekomen. Het zijn de heer en mevrouw Bierens (resp. 49 en 46 jaar oud) uit Bergeyk. De bestelauto is na het ongeval doorgereden. Volgens dr. Kremer wordt de vasecto- mie (sterilisatie) zelden aanbevolen. „Het voorstel moet van het desbetreffende echtpaar zelf komen. De arts moet geen gewetenswroeging krijgen, hij moet zich kunnen distantiëren van zijn eigen gevoe lens. Hij is er alleen voor de medische kant van de zaak. De man en de vrouw zijn zelf verantwoordelijk voor de socio- psychologische kant. Bijvoorbeeld wan neer ze spijt zouden krijgen van de ingreep”. Wanneer de man zich graag wil laten steriliseren en de echtgenote heeft daar haar twijfels over, dan nemen' we een „afkoelingsperiode” van een half jaar in acht, waar in ze de zaak nog eens kunnen overdenken en waarin wij ze van advies dienen. Maar in principe wordt iedere sterilisatieaanvraag geho noreerd”. De laatste jaren zijn het vooral jonge echtparen van wie een of beide echtge noten zich willen laten steriliseren. Dik wijls zijn ze net gehuwd of hebben een kind en willen absoluut niet meer. Het komt ook voor dat de vrouw zich na de rfterötsatie de man seksueel meer legen zw. bew. onbewolkt zw. bew. regen onweer onbewolkt regen zw. bew. Casablanca geh. bew. windstil 18 Las Palmas zw. bew n Tunis zw. bew zw nno nno n nno nno nno no nno no nno ozo nw nno n nw wnw n mist windstil 14 ono o nno n bew. windstil 19 13 14 Bij een frontale botsing tussen twee personenauto’s is zaterdagochtend op Rijksweg 18 bij Ooltgensplaat het echt paar Verhage (44 en 39 jaar oud) om het leven gekomen. Amsterdam hall bew. motregen regen regen motregen Den Helder half bew. zw. bew regen regenbui Z.-Limburg geh. bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. regen half bew. geh. bew. regen onbewolkt regen geh. bew. half bew. zw. onbewolkt regen onbewolkt windstil 15 licht bew. nw 24 onbewolkt windstil 19 wnw n no n w nnw no wnw wzw DINSDAG 7 MEI Hoog water 4.07 uur en Laag water 12.15 uur en Zon op 5.00 Meer <t f ff KOEWEIT (Reuter). Het blad Ku wait Times heeft zaterdag als zijn me ning te kennen gegeven, dat de Arabi sche oliestaten hun olieboycot tegen Ne derland moeten opgeven, nu zij hun olietoevoer naar de Verenigde Staten hebben hervat. De tweejarige Francien Defilee uit Sneek is gisterochtend op de weg Alk maar-Haarlem om het leven gekomen toen de auto van haar vader van de weg afraakte en tegen een boom reed. Me vrouw Defilee werd zwaar gewond; ze verkeerde gisteravond in levensgevaar. De heer Defilee en dé twee andere kinderen uit het gezin raakten licht gewond. In een ziekenhuis in Alkmaar is gister ochtend de 58-jarige mevrouw A. Bak- ker-Oudhuis, uit Waarland, overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk dat haar zaterdag overkwam. De vrouw werd, toen zij met haar man in het dorp Zuid-Scharwoude fietste, door een auto gegrepen. De autobestuurder sneed een bocht naar links af en raakte daarbij de vrouw. In een dynamietfabriek in de West- duitse plaats Siegen zijn zaterdagochtend vijf mensen om het leven gekomen toen een mengmachine voor kruit ontplofte. De ontploffing gebeurde binnen een be tonnen bunker van Dynamit-Nobel AG in Burbach-Wuergendorf. Een van de muren werd geheel weggeslagen en in het dak ontstond een enorm gat. Op de foto de totaal verwoeste machine. 4.07 uur 12.15 uur DINSDAG 7 MEI uur onder 20.14 de commissie-Langemeijer veel geemott. oneerde ouders in de hal van het minis, terie in Leidschendam. De ouders, dj heer Gay Balmaz en de staf van Den. nendal hebben om veiligheidsmaatrege. len gevraagd. Aan de andere kant stijgt ook dt spanning bij de Nieuw-Dennendalfe die zich hebben gedistantieerd van dè „aanslag” en die vinden dat zij ten onrechte van agressie worden beschul digd. Naar verluidt heeft de commissit. Langemeijer zich dit weekeinde bezigge- houden met het advies over de splitsing van Dennendal dat staatssecretaris Hen driks haar heeft gevraagd en met het opstellen van „gedragsregels" waaraan alle betrokkenen zich zullen moeten houden tot een eventuele verhuizing van Nieuw Dennendal naar elders (waar schijnlijk het Westen van het land) j verwezenlijkt. Coppes. Hij vindt dat men dat niet moet ontkennen, zoals de minister van Landbouw dat onlangs nog heeft gedaan in antwoord op de door hem gestelde schriftelijke vragen over mestkalveren. Wij moeten precies weten wat Wij de dieren allemaal aandoen. Pas dan kan er sprake zijn van een oordeels vorming. De manier waarop mensen met dieren omgaan, zegt iets over hun gedrag als mens, aldus de heer Coppes. Er kwam een groot aantal wensen en verlangens over de beperking van de bio-industrie, vivisectie en de die renmishandeling op tafel. De actie- Bij een ongeluk op de Graetheide in Born (Limburg) is gisteravond laat de 18-jarige Elly Kitzen uit Urmond om het leven gekomen toen de personenauto waarin zij meereed, op een geparkeerde vrachtwagen inreed. De bestuurder van de personenauto werd bij de botsing ern stig gewond. Rotterdam Twente Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen geh. Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Bij een grootscheepse actie van dt politie in Noord.Italië zijn in het week einde 502 personen aangehouden. Dui zenden politiemannen hebben de steden het platteland en de kuststrook uitge kamd. Er werden 970 gestolen auto’s, gestolen goederen ter waarde van ruim viereneenhalf miljoen gulden, 205 kilo springstoffen en ongeveer zevenhonderd geweren, pistolen en handgranaten it

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2