kandidaten voor gemeenteraad ft®? flte politierechter AFVALCONTAINERS LEVEREN RIJKE OOGST AAN STATIEGELDLOOS GLAS werk tonen Eet minder maar lekker Echte boter Benoemingen Ondernemings raad Hoogovens VVD presenteert VEILINGEN Veel eten is geen kunst. Proeven, dat is de kunst kastje kijKen N ONGEWILD BEZOEK KOSTTE 500 GULDEN Alpha laat jonge kunstenaars Luciakla nten 20% KORTING stem VVD Lijst 3 A - met n'ico scheepmaker ^^^«iOBEVERWIJK li Bi 12 DONDERDAG 9 1974 MEI PLAATSELIJK NIEUWS 13 it Dronken om rijbewijs Clement fc* Goed nieuws voor onze LUCIA-COMBINATIE? Onze laatste DEUX-PIÈCES BROEKPAKKEN PANTALONS en ROKKEN BLOUSES JUMPERS en VESTEN Nü met MODEHUIS PLEIN 1945-1 1JMUIDEN I ve trig n Til e i Wilt u thans nog een EXTRA aanvulling op uw mooie Aandang OP 29 MEI INSPRAAK...? - BB j B naar (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE G. A. Schoonkind rechter viel milder uit. ADVERTENTIE ADVERTENTIE L :e A.s. vrijdagavond 10 mei geopend van 7.009.00 te veel drinken en vaak in de dubbele cijfers belanden.” Officier van justitie mr. Toeter vond het schokkend dat de man nu al voor de tweede keer binnen korte tijd voor het zelfde feit is gepakt. De politierechter in VELSEN. De gekozen leden van de nieuwe ondernemingsraad van Hoogo vens die woensdag voor het eerst in nieuwe samenstelling na de verkiezingen bijeenkwam hebben tot eerste secre taris van de raad benoemd de heer J. Ham (Industriebond NVV), tot tweede secretaris de heer B. Koopmanschap (in dustriebond NKV) en tot derde secreta- ris-coördinator de heer- G. van Hal (in dustriebond NVV). Dit drietal was kan didaat gesteld voor de drie industriebon den en de Unie BLHP. De heer Ham komt in de plaats van de heer W. Bunte die voor de verkiezing met een eigen lijst van vijfentwintig leden van de industriebond NVV uit kwam. Het bondsbestuur van deze bond heeft hen behoudens beroep, uit het lidmaatschap ontheven. De heer Koop manschap is in de plaats gekomen van de heer J. J. C. Geluk (industriebond CNV). De heer Ham was in de vorige zittingsperiode derde secretaris-coördina- tor. De heren Bunte en Geluk zijn twee der vier werknemerscommissarissen van Estel. Vrijspraak luidde het vonnis tegen een 37-jarige vertegenwoordiger uit Zand- voort, die in de nacht van 25 op 26 december was aangetroffen in een kle dingmagazijn aan de Rivièradreef. Twee mannen van de bewakingsdienst vonden hem daar tot hun levensgrote schrik. Naar zijn zeggen had de man weliswaar aandrang om iets geks te gaan doen, maar was hij nadat hij eenmaal via een Bloemen: amaryllis 10-30, anjer 20-55, trosanjer 175-350, anemoon 50-95, anthu- rium 80-250, duizendschoon 100-175, fre sia 80-440, gerbera 30-70, iris 100-250, ixia 80-150, lelie (per tak) 40-325, mar griet 175, orchidee 30-75, ornitigalen 45, ranonkel 90, roos 40-120, babyroos 16-65, tulp 100-200. Voorts hoorde ik van Herman Kuiphof dat er beneden reputatie gevoetbald werd, dat de bal met een bloeddruk van 200 werd weggewerkt, en dat het Oost- duitse doel alleen opengebrand zou kun nen worden met de thermische lans van Aage M. En ik vroeg me af of hij dat tevoren thuis bedacht had, en welk doel (het Italiaanse of het Oostduitse) hem toen nog voor ogen zweefde. In de rust van de voetbalwedstrijd (de omroepbladen spreken van pauze, net als mijn moeder) mocht het Gerefor meerd Politiek Verbond naar onze stem dingen. Twee heren begaven zich daar voor op een voetbalveld en voerden een ongedwongen gesprek over voetbal en religie, waarbij de gele kaart op een lijn werd gesteld met de tien geboden. „God heeft ook regels gesteld, maar terwijl veel mensen zich van hun vrijheid be roofd voelen als zij zich aan die regels moeten houden, vinden zij het wel de gewoonste zaak van de wereld dat zij zich aan de voetbalregels moeten hou den”. Zo werd gesteld, waarna de por nografie, de homofilie, de abortus als overtredingen werden aangemerkt. Wat stond er tegenover het voetbal? Een nogal onbegrijpelijke aankoop van het televisiefestival in Montreux van vorig jaar: de Tsjechische folklore-in- zending met Karel Gott als zanger. De VARA heeft de laatste tijd een aan kooppolitiek van buitenlandse program ma’s, die ik niet goed meer kan rijmen met de uitgangspunten van deze, omroep. Daar kwam nog bij, dat de Panorama Woensdagshow vervangen bleek te zijn door het Max Roach-programma. dat kort geleden uit de koers werd genomen wegens actueel nieuws uit Portugal. Kennelijk een omwisseling op zeer korte termijn, want de kranten van gisteren maakten ons nog lekker met de Panora ma Woensdagshow. In ieder geval weten de Max Roach-jazzliefhebbers nu, dat ze niet langer naar dit programma hoeven uit te kijken. Het maakte sterk de indruk, dat de VARA op Nederland II al voor de eerste gong de handdoek in de ring had ge gooid, blijkbaar in de veronderstelling dat er tegen FC MagdeburgAC Milan toch niet op te tornen zou zijn. Dat leek me in dit geval een defaitistische hou ding, omdat deze wedstrijd van de reeks Europa-cupfinales ongetwijfeld de min ste belangstelling zal hebben getrokken (de paar duizend toeschouwers in het Feyenoordstadion wezen ook in die rich ting). Planten: achmea 750, anthurium 350- 650, begonia 65-375, bellaperona 175-225, ficus 175-350, geranium 80-160, hedera 250-450, potchrysant 30-75, st. paulia 80- 170, gemengde planten 125-220. boete, maar mr. Toeter meende dat hij nu geen rekening kon houden met de omstandigheid dat de man zijn huisart senpraktijk onmogelijk zondér auto kan uitoefenen - hij had alleen al tussen 1 en 6 mei voor 333 aan taxi’s uit moeten geven. De officier stelde zijn eis op drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. Vink ging in op het verzoek van de verdachte, om die straf vooral in de avonduren op te leggen: hij maakte er twee weken onvoorwaardelijk van met een ontzegging van anderhalf jaar. Een jaar daarvan onder de voorwaarde, dat ninet tussen 8 uur ’s avonds en 7 uur ’s morgens gereden zal worden. Overigens tekenen, aldus de heer Meijer van de reinigingsdienst, niet alleen de milieubewuste Heemskerkse huisvrou wen voor het vullen van de afvalcontai ners: ook niet-inwoners komen in de bakken hun overtollig glas afleveren. Men heeft het aantal opgestelde contai ners in de loop der maanden dan ook van zes tot tien stuks moeten uitbreiden. BEVERWIJK. De VVD wil haar gemeenteraadskandidaten maandagavond 20 mei in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgerihoflaan aan het Bever- wijkse publiek voorstellen. Vanuit de nieuwe fractie zal dan tevens het pro gramma van de VVD worden gepresen teerd. De kennismakingsbijeenkomst be gint om 20 uur. Heel interessant, maar vermoedelijk geen publiektrekker („Een hele zit”, zei Frits van der Poel waarschuwdnd, „om een half uur naar eentonigheid te kij ken. maar het is in ieder geval korter dan zo een heel leven te moeten wer ken”), was het filmpje „Work” van René Coelho en Coelho en Jack Gadellaa. Zij hadden in een fabriek de camera op wacht gezet bij een jongen die bijzonder eentonig werk zat te verrichtenhij zorgde dat twee dingetjes aan elkaar kwamen te zitten. Wat voor dingetjes werden we overigens niet gewaar, ook al mochten we hem vijfentwintig minuten lang op de vingers kijken. De oranje afvalcontainers, sinds januari 1973 in Heemskerk geplaatst, blijken een rijke oogst aan statiegeldloos glas op te leveren. Vorig jaar werd in totaal ruim 200.000 kg. glas (flessen, potjes enzo- A1 even clement was mr. Vink voor een 59-jarige Amsterdamse huisarts, die in februari van dit jaar op de Amster- iamsevaart een lichte botsing had ver maakt toen zijn aandacht even was afgeleid door een ongeval dat zich op de andere rijbaan had afgespeeld. Hij reed in op een langzaam rijdende file, en verdedigde zich voor het feit dat een alcoholpromillage van 2,3 bij hem was geconstateerd met een: „Het zou me overkomen zijn ook als ik niets gedronken had.” De man verklaarde en kele glazen wijn en twee whisky’s ge dronken te hebben, een voor hem niet ongebruikelijke afsluiting van de avond. „In mijn huisartsenpraktijk drink ik nooit, maar u weet misschien dat ik als hobby muziek beoefen,” vertrouwde hij mr. Vink toe die inderdaad van dat feit op de hoogte was. De politierechter had ook wel begrip voor het gebruik van alcohol in die sfeer, maar vroeg toch: .Waarom drinkt u daarbij dan zoveel? U zou juist het goede voorbeeld moeten geven voor de jongeren, die zelf al veel een haarborstel. Het geld zou volgens hem toch van diefstal afkomstig geweest zijn, maar de bestolene verklaarde dat het allemaal zuivere koffie was. Hij had het geld veiligheidshalve niet aangege ven toen hij het huis van bewaring inging, omdat hij bang was anders toch van diefstal verdacht te worden. De politierechter vonniste conform de eis tot een maand detentie maar nam geen beslissing over het inbeslaggenomen geld. BEVERWIJK. In het ontmoétings- Hrtrurn Alpha worden zaterdagmiddag iwee exposities geopend. De twee jonge kunstenaars, Kees Heesterbeek en Wou ter Niesten zullen hun werk aan bezoe kers tonen. Heesterbeeks werk bestaat »it olieverfschilderijen. Hij exposeerde al eerder in Heemskerk. Wouter Nies lens werk bestaat uit pentekeningen. De expositie is vrij te bezichtigen. Alpha schenkt dit weekeinde niet al leen aandacht aan de kunst, maar gaat zich ook op voetbalgebied roeren. Zon dagmiddag twee uur ontmoeten twee elftallen van Alpha en de jongerensoos Bivendel elkaar op de groene mat van de Pedagogische Academie aan de Baan- straat. Al kijkend voelde ik niettemin toch iets onzuivers in deze aanpak, want de lunch, de koffie- en de theepauze van de jongen werden alleen maar even in letters meegedeeld, niet zichtbaar ge maakt. Ook zagen we aldoor hem, in die ene zelfde uitsnede, waardoor wij zijn omgeving niet zagen door zijn ogen, en daardoor ook veel minder zagen. In de verte kon je anderen in die fabriek naast elkaar zittend zien werken, het kan best zijn dat er ook tegenover die jongen, of naast hem, nog iemand zat met wie hij ondertussen had kunnen praten, maar omdat we alleen maar hem zagen in zijn eigen lijst, kon je dat niet gewaar worden. Ik probeerde me voor te stellen dat hockey’ers, korfballers en waterpolospe- lers het de gewoonste zaak van de wereld zouden vinden als zij zich aan de voetbalregels (noesten houden, maar zie, daar kwamen de echte spelers alweer het veld op, en er werd afgetrapt voor dat ik tot een bevredigende slotsom had kunnen geraken. Ik zag tot mijn voldoe ning dat de NOS met vertraagde beelden vanachter de doelen werkte voor de herhalingen, en ook zag ik mijn scepsis over de patentsluitingen van Oostduitse koffertjes bevestigd toen de verzorger in volle ren al zijn windsels en vitamine preparaten verloor. De gebruikelijke straf voor rijden on der invloed, twee weken gevangenis en een jaar ontzegging, werd opgelegd aan een 19-jarige Haarlemmer die in februa ri het halen van zijn rijbewijs met zoveel cognac en pils had gevierd dat hij prompt daarop wegens dronken rijden door de politie werd aangehouden. „Nu maar weer op de fiets,” zei de officier bestraffend bij het uitspreken van de eis. De jongen hoorde het vonnis daar na gelaten aan maar zijn vader, vanaf de publieke tribune reagerend, ging dui delijk niet accoord. Dat wordt dus een zaak voor hoger beroep. „Ik wil mijn geld terug anders verlaat ik de gevangenis niet. Ik geef er des noods mijn leven voor”. Tot deze gela den uitspraak kwam een 26-jarige Ara bier die in het huis van bewaring besto len was door een kornuit. Deze had drie, naar eigen zeggen twee briefjes van duizend gehaald uit de holle steel van BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 8 mei aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. merkwaardig dat juist die politieke partijen de mond vol hebben van woor den als inspraak en democratisering, die voor de verkiezingen, zonder U, al afspraken maken over U De WD vraagt eerst Uw mening. VanTuyllweg4, Velsen Zuid, 02550-15424 In het eerste kwartaal van 1974, zo blijkt uit de gegevens van de Heems kerkse reinigingsdienst, werd ruim 83.000 kg. glas ingezameld, of te wel zes ton per week. Het aanbod in statiegeldloos glas en de belangstelling voor deze af- voermefhode blijkt dus nog immer groeiende. voorts) in de containers gestort, wat neerkomt op zo’n vier ton per week. Groenten: andijvie 85-95, asperge 520- 650, bospeen 150-172, bloemkool 150-190, peulen 1200-1330, prei 52-100, rabarber 56-92, radijs 48-75, spinazie 48-84, sla 16- 26, waspeen 58-64, postelein 95-155, komkommer 46-48. Zodra tien ton glas is opgebracht, wordt het opgehaald door transportbedrijf Malta die het breekt en wast. Vervolgens worden de duizenden brokjes glas door Malta vervoerd naar de Verenigde Glas fabrieken in Leerdam waar het gebruik te glas in de glasoven tot nieuwe potten en flessen wordt omgesmolten: recycling op z’n best. Maar wel even de doppen van de flessen verwijderen svp: die kunnen niet in de glasoven. liBBi s.-'i 1 S. 1' L (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. In totaal 500 was de schade van het bezoek, dat vier kennis sen in augustus van het vorig jaar brachten aan de woning van de ex- echtgenote van één hunner. De hoogte van het bedrag moet worden toegeschre- ien aan de boetes die politierechter mr. Vink gisteren oplegde omdat hij het niet helemaal eens was met de manier waar op de vier hun binnenkomst geregeld hadden: een deur werd geforceerd, de huisgenoot van de vrouw liep klappen in ,ijn gezicht op en bovendien speelde glles zich af om drie uur ’s nachts tot grote schrik van de bewoners. Zo vertelde de vrouw: „Ik heb m’n red- Amsterdam veroordeelde hem tot ƒ500 ding maar in de kast van de slaap kamer gezocht. Later zeiden ze: O, Bt je daar?” Ze zag de hele situatie bepaald niet meer zo somber in en kon er achteraf zelfs wel om lachen. Daarbij ging ze er vanuit, dat het allemaal niet gebeurd zou zijn als het viertal zich niet eerst wat moed had ingedronken in het café. Omdat inmiddels alle spanningen die aanleiding tot de onverhoedse visite had den gegeven uit de weg geruimd zijn wilde de politierechter geen te zware straffen opleggen. De man die de deur geforceerd had kreeg een boete van ƒ150, evenals zijn broer de voormali ge echtgenoot - die de vuistslagen had uitgedeeld. De twee anderen zullen ieder honderd gulden moeten betalen. Mr. Vink verlaagde daarmee hun boete met vijftig gulden; tegen de twee broers had Je officier drie weken gevangenisstraf geëist, maar het oordeel van de politie- overigens niét/ 'afgesloten deur binnen was gegakt: ayp onrust volledig kwijt. Het enige wat-Hij toen gedaan had was gebruik maken van dV’sariitafre voorzieningen die de winkel bood om ook die aandrang kwijt te raken, waarna hij in de armen liep van de bewakers. „Ik had anders toch heus wel tijd genoeg gehad om dingen die ik had willen stelen klaar te leggen,” veront schuldigde hij zich. De politierechter ging met zijn zienswijze mee en achtte alleen het zich wederrechtelijk bevinden op andermans terrein bewezen, maar niet de poging tot diefstal die ten laste was gelegd. „Zo staat het niet in de dagvaarding en mij rest dus niets anders dan u vrij te spreken,” aldus mr. Vink. Alles wat de eentonigheid voor hem doorbrak was dus weggelaten, terwijl het toch mogelijk moet zijn de monoto nie van dat werk ook aan te tonen door de hele realiteit weer te geven. Nog afgezien van de vraag, wat zo’n jongen ondertussen allemaal denkt terwijl zijn handen automatisch bezig zijn: aan zijn meisje, aan voetballen, aan het program ma „Van Onderen”, wie zal het zeggen? We kregen nu een soort monotonie, maar geen inzicht in wat het werkelijk betekent om de godganse dag lang twee dingetjes aan elkaar te frutselen tot één dingetje. ’WJ'-'gj.j'F-,'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13