AGENDA Huub Oosterhuis besluit laatste Literaire Instuif te Haarlem Tony Haygarth speelt Shivvers in de Schuur Wayenberg geeft vorm Beethoveneyelus aan JAZZ UIT RUIGOORD UIT. FINS Exposities ra DICHTER EN PASTOR WOENSDAG IN VISHAL ^vijze^ LUXOR ZERO’S ZIENEMA LIDO STUDIO WITTE BIOSCOOP Overige films r i Ir I u 19 KUNST 19 74 pOND E R D A G 9 MEI IS Bioscopen Muziek en Toneel ,£25 V eisen Haarloheim Feike Asma Bij de Vaate I g g I Gigengack c co. I f' ft aL zal ont- en HUUB OOSTERHUIS Neptunus” Joint Stock in Evelings Shivvers. Deidre Costello er IN HET KADER van de ju- van (Foto Maria Austria). ,Feili- 19.15 MARCO BIJ de Vaate, vast organist van de Doopsgezinde Kerk in Haarlem, concerteert zaterdagmiddag, aanvang 15 U., in de serie orgelbespelingen op het Willibrordusorgel in de RK Basiliek St. Bavo aan de Leid- sevaart in Haarlem. Hij opent Ook kindervoorstellingen zijn er op drie plaatsen. Palace heeft in het week einde en op woensdagmiddag de nieu we avonturen van Tom en Jerry. Hon derd en een Dalmatiërs rennen rond in Luxor en Studio handhaaft De Avontu ren van Pietje Bell en De Ijzervreter. CHARLES BOOST NIET ALLEEN in ons land staat de politie in het middelpunt van de aan dacht. Sinds de harde misdaad is toege nomen, wordt in meer landen begrip gekweekt voor de situatie van de geüni formeerde ordebewaker, niet in de laat ste plaats natuurlijk in Amerika, het land bij uitstek van de agressieve crimi naliteit. „The new Centurions” van Ri chard Fleischer laat weer eens het een en ander zien van de dagelijkse en bijna nooit ongevaarlijke belevenissen van een gewone agent, ditmaal in Los Angeles. NON-FIGURATIEVE beelden van Joop Hollanders en realistische schilderijen en tekeningen van Ronald Terpstra worden van 11 mei tot en met 9 juni geëxpo seerd in galerie Eylders aan de Haltestraat in Zandvoort. De tentoonstelling wordt za terdag om 17 uur geopend door de heer J. G. Alblas. Galerie Eylders is verder dagelijks geopend, behalve het concert met een compositie van Weckmann en speelt ver volgens werken van Muffat, Van den Kerckhoven, Joh. Seb. Bach en een zelf geschreven compositie. Na afloop van het concert zal de organist een korte uitleg van het instrument geven. DE STADSSCHOUWBURG in Haarlem heeft deze week twee toneelstukken op het program ma staan. Van donderdag tot en met zaterdag en maandag speelt toneelgroep Theater uit Arnhem van Herman Heijer- mans „Uitkomst”. Regie Elise Hoomans. MARY DRESSELHUYS komt 14 en 17 mei in de Stads schouwburg in Velsen. Met Willeke Alberti, Guus Hermus en Jeroen Krabbé. De kaarten voor dinsdag zijn reeds uitver kocht. Reserveren voor de 17e mei wordt dringend aanbevo len. De Velser Kunstkring, Moerbergpla’ntsoen 22 in IJ- muiden geeft informatie. Tel. 02550-15743 of 15789. Haarloheim, Smedestraat 23 in Haarlem te zien. Wouter Stips en Cécile Op de Macks komen dan voor de tweede keer met hun genoeglijke cabaretshow Gerrit en Truus. Aanbevolen. HET DANSENDE} ezeltje is een musical, geschreven door Erik Vos, die zaterdag om 1 uur wordt opgevoerd in de aula van de LTS in Hoofddorp. Uit voerenden zijn leden van het Nieuw Hoofdstad Toneel in sa menwerking met leerlingen van de muziekschool Haarlemmer meer. Héï orkest staat onder leiding vanTVIarinus Metz. Wolf Engel heeft de regie. Vanavond, vrijdagavond en zaterdaga vond, resp. om 20.00, 20.30 en 23.00 uur brengt Zero een herhaling van het pop festival in de in vele opzichten „gehei ligde” en in ieder geval uitzonderlijke Engelse plaats Glastonbury. Onder de titel „Glastonbury Fayre” heeft Peter Neill een reportage gemaakt van dit spontane gebeuren en Zero gaf er de Nederlandse première van tijdens haar openingsfeest op 9 februari. Maar omdat er toen zoiets van zestig films, verspreid over de hele dag ver toond werden, zou het kunnen zijn dat men Neill’s film gemist heeft. Vandaar nog drie kansen om van dit merkwaar dig muziekfestival kennis te kunnen ne men. op maandag, van 13-17 uur. KORTGELEDEN heeft de kunstenaar Willem Snitker uit» 14 linoleumsneden Kruisweg vol prenten worden volgende ny”. Besloten werd de bekendè Nederlandse pianist Daniël Wayenberg uit te nodigen om alle vijf pianoconcerten van Beethoven te vertolken, alsme de het Tripleconcert. Twee van de vijf pianoconcerten zullen dinsdag worden uitgevoerd, het Eerste en het Derde. De avond wordt geopend met de ouvertu re Egmont. NAAST DEZE premières een flink aantal prolongaties en reprises in het Haarlemse. Cinema Palace haalt „De langste dag” nog maar eens te voor schijn, Frans Hals gaat onverdroten voort met de plezierige ontucht in Tirol en Roxy draait Papillon. Drie films in de nachtvoorstellingen: cowboygeweld in Palace met Arizona Colt, griezelen in Frans Hals met Dracula en tenslotte Junior Bonner in Roxy. „The Neptune Factor” is een typisch voorbeeld van de „last minute rescue”- film, een genre dat de film populair heeft gemaakt en al beoefend werd in 1900. Een race met de tijd dus en een zwaar beroep op de moed van de kapi tein van de onderzeeër (Ben Gazzara), die tot steeds gevaarlijker manoeuvres wordt aangezet. „HOFJE VAN BEGEERTE” heeft men er hier maar van gemaakt en ook de titel „Driehoek met Tamara” is al ge bruikt voor Guy Casaril’s „Le Rempart des Béguines” (vandaar het „Hofje”), hoewel de oorspronkelijke titel de naam is van een wat obscuur straatje, waar Tamara woont, die een verhouding heeft met een rijke weduwnaar. Als diens opgroeiende dochter Hélène (Nicole Courcel) iets meer wil weten van haar vader’s escapades, leert zij Tamara kennen en wordt op haar ver liefd. Om de zaak nog wat ingewikkel der te maken is er een trouwlustige schilder in Tamara’s leven, die bij het zien van Hélène, ook wel met haar naar bed wil. TWEE FILMS van Eisenstein, „Potem kin” uit 1925 en „Oktober” uit 1927 vullen het op een na laatste(?) program ma van De Witte Bioscoop, die hiermee een moedige daad stelt. Op Eisenstein raakt men niet gauw uitgekeken. Ieder van zijn films kan men blijven zien en herzien en er steeds weer nieuwe aspec ten aan ontdekken. „Potemkin” was Ei- senstein’s tweede film (hij debuteerde in '24 met „Staking”), die hij in de onge looflijke recordtijd van twee maanden maakte. SPORT EN MUZIEK ontmoeten elkaar za terdagmiddag op het terrein van honkbalvere- niging Aktie ’68/Kinheim, Badmintonpad in Haarlem. Vooraf en tijdens de pauze van de wedstrijd van de thuisclub tegen het Schie- damse SCR zal de Surinaamse calypso-forma- tie Los Atinti’s op het veld musiceren. Aan vang 13 uur. Los Atinti’s brengt veel eigen werk, maar ook jazz en Zuid-Amerikaanse muziek met een folktintje. Het is de eerste maal dat de groep in Haarlem optreedt. Animator en leider is John Lie-A-Foe. Kaarten voor de wedstrijd en het optreden van Los Atinti’s zijn gratis ver krijgbaar bij Aktie ’68, Barteljorisstraat 11 en Staten Bolwerk 3 in Haarlem. Zaterdag om 20.30 uur wordt een nieuwe film ingezet, „Die Wollands”, die ook nog dinsdag 14 mei om 20.00 en woensdag 15 mei, eveneens om 20.00 op de Bakenessergracht te zien zal zijn. „Die Wollands” is door Marianne Lüdcke en Ingo Krabisch gemaakt als eindexamenfilm van de Berlijnse Filma cademie, waarbij nauw samengewerkt werd met arbeiders die via gesprekken en discussies een flinke inbreng in het script hadden. Het gaat dan ook om een arbeidscon flict en het bepalen van je standpunt in zo’n conflict, ook als je door partij te kiezen promotiekansen ziet ontgaan. Zo als het geval is met Horst Wolland, die voorman kan worden, maar uiteindelijk de kant kiest van de arbeiders, die in een loonconflict besluiten te staken. Met Bill Stewart, Deirdre Cos tello en voöral Tony Haygarth die subliem spel levert. Een verhaal in fragmenten over een driehoeksverhouding over een burgermannetje, zijn onnozele vriendinnetje en een langskomende dominee. Binnen een bestek van krap een uur zet Eveling niet alleen de bur gerij voor schut, maar „over stroomt” de kijker ook met tal loze gedachten over het leven en de dood. Shivvers is pessimistisch ge tint, maar het zit vol met typi sche Engelse humor. Het levert filosofisch getinte gegevens op om lang over na te denken. ALS TRY-OUT verzorgt Ri ta Hehius zaterdag, aanvang middernacht, een swingend the aterprogramma met Engelse en Nederlandse songs, afgewisseld met cabarateske teksten. Fly a Way heet het programma, waarbij Rita begeleid wordt door Luc, Jan en Roanna. EEN HEEL AARDIG caba- retprogramma is zaterdag in DE ORGELBESPELINGEN in de St. Agathakerk in Lisse, georganiseerd door de Orgel- kring Bollenstreek, beginnen za terdag met een concert door Feike Asma, organist van de Grote Kerk in Maassluis. Wer ken van Joh. Seb. Bach, Reger en Comelis de Wolf. Asma be speelt in deze kerk het grote Adema-orgel, dat in 1912 werd gebouwd en in 1964 is gerestau reerd door Hubert Schreurs. voor de dag tekomen. De afge lopen maanden gebeurde dit hoofdzakelijk door voorlezen uit eigen werk, het uitwisselen van gedachten en persoonlijke visies, waarbij meerderemalen een levendige discussie stond. Boeken, die in* de be langstelling stonden waren ter plaatse aanwezig. Het doel van de Instuif is in de eerste plaats otn samen met diegenen die nooit of weinig gepubliceerd hebben ervaringen en meningen uit te wisselen, waarbij ter afwisseling zo nu en dan een bekende auteur uit genodigd zal worden. Naast de ze aktiviteiten bleek de behoef te aan een eigen tijdschrift, waarin iedereen de mogelijk heid heeft iets te publiceren, bijzonder groot. De voorberei dingen voor dit tijdschrift zijn nu inmiddels zo ver gevorderd dat iedereen woensdag zijn werk te plaatse in kan leveren, waarna het tijdschrift zo snel mogelijk als proefnummer o.a. in de boekhandels zal verschij nen. Voorlopig wordt de redak- tie gevormd door de werkgroep, bestaande uit: Joop Ockers, Roel Piepenbrink en Yvonne Koldewijn. Het ligt in de bedoeling van af september dit tijdschrift re gelmatig, bijvoorbeeld eens per twee maanden op grote schaal uit te gaan geven, niet alleen met eigen werk, maar tevens met tips over nieuwe uitgaven, aktualiteiten, en dergelijke. In principe kan iedereen werk in leveren, voor de eerste maal dus op 15 mei in de Vishal, daarna aan het redaktie-resp. korres- pondentieadresYvonne Kolde- FRANS GIGENGACK leidt het RK gemengd koor Da Pa- cem op vrijdagavond, aanvang 20 uur in zaal Zomerlust, Hoofdstraat 124 in Santpoort. Medewerking verlenen Ans Bosma-van Maarseveen, so praan en Dolf Schelvis, piano, alsmede het Gejah-consort. Er is een gevarieerd programma van klassieke en licht-klassieke muziek. over. Dit komt in zijn werk ook duidelijk naar voren. Behalve over zichzelf Huub Oosterhuis ook iets ver tellen over onder andere Ida Gerhardt, Lucebert, en de Chi leense dichter Pablo Neruda, tot wie hij zich bijzonder aan getrokken voelt. Zoals gewoonlijk is ook de boekhandel op deze avond ver tegenwoordigd door middel van een stand met aktuele boeken, die eventueel ter plaatse ge kocht kunnen worden. De avond begint om 20 uur, toegangsprijs is 2,50 p.p. De opbrengst van de avond is on der meer bestemd voor het rea liseren van de plannen voor het volgende seizoen. Aangezien de organisatoren een groot aantal bezoekers verwachten, raden zij ieder aan tijdig aanwezig te zijn. De „Literaire Instuif Haar lem” is in februari van dit jaar opgericht door een groepje en thousiaste jongeren met het doel zo veel mogelijk mensen de kans te geven met eigen werk een bestaande tooid. De deze en volgende maand tentoongesteld in atelier-ga- lerie De Bleeker, Bleekers- vaartweg 18 in Heemstede. De Bleeker is geopend maandag, dinsdag en woens dag van 9 uur tot 17 uur en op zaterdag van 14-17 uur. Telefonische afspraken zijn mogelijk onder nummer 285980. wijn, Engelandlaan 618 tel. 023- 339689 (na 18 uur) Na de 15e mei neemt de organisatie enkele maanden va kantie. Ze is er weer op de derde woensdag in september. Reeds in de jaren vijftig ver schenen de eerste bundels van Huub Oosterhuis. De laatste ja ren echter is hij vooral bekend geworden door zijn talrijke be werkingen en vertalingen van oude gezangen en psalmen, nieuw teksten op oude melodie ën, die beslist niet alleen in katholieke kringen de aandacht hebben getrokken Deze teksten verschenen niet alleen op papier, doch ook op verscheidene elpees. Zeer be kend is bijv, de bewerking van het „Zonnelied” van Fran- ciscus van Assisië en „Een lied over deze plaats waar wij bij eengekomen zijn”, op de melo die van „Com nu met sang”. Verder verscheen de bundel „Gedichten (1970) waarin o.a werden opgenomen een aantal (herschreven) gedichten uit de bundels: „Uittocht” (1961), ..Groningen en andere gedich ten” (1963), en „Hans op mijn hoofd” (1965); „Zien, soms even” (fragmenten over God) en kortgeleden „50 psalmen” (proeven vaneen nieuwe verta ling). Dit laatste in samenwer king met Michel van der Plas. Huub Oosterhuis ziet zichzelf niet specifiek als dichter of studentenpastor; hij is beide. Het één vloeit in het ander Volgende week donderdag en op 17 en 18 mei komt Centrum terug met Mussert, een groots opgezette produktie van Adri- aan Venema. Nagenoeg alle Centrum-acteurs spelen in Mussert mee. Peter Oosthoek voert de regie, het toneelbeeld is van Wim Vesseur, terwijl de muziek, die in „Mussert” een aparte plaats inneemt, van Bob Zimmerman - is. PETER OOSTHOEK regis seert eveneens de kleine zaal- produktie Gastenavond, door Tini Visser geschreven en opge voerd door Centrum op vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur. Vanavond in de Schuur, Sme destraat 23 in Haarlem, een heel opmerkelijke voorstelling van Shivvers, toneelstuk van de Joint Stock uit Londen ën ge schreven door Stanley Eveling. Kopij voor het tijdschrift kan echter de gehele zomer gezon den worden naar bovenge noemd korrespondentieadres, waar tevens alle informatie verkrijgen is. Tuschinski 2: „Jesus Christ Superstar”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Richard Dreyfus in „American Graffiti”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Marco bij de Vaate werd in 1944 in Haarlem geboren. Na het gymnasium behaalde hij de onderwijsakte A voor orgel en het praktijkdiploma kerkelijk orgelspel aan de Toonkunstmu- ziekschool in Haarlem. Thans bereidt hij zich voor op het soliste'nexamen aan het conser vatorium Muzieklyceum in Amsterdam onder leiding van Piet Kee. Voor de Beethovencyclus 1974 wilde het NPO naar een wat andere programmaformule zoeken dan het traditionele ■’Ouverture, soloconcert, symfo- UIT DE IDYLLISCHE woongemeenschap Ruigoord komt de Ratsj Klatsj Band. Het orkestje maakt erg gezellige muziek op een groot aantal instrumenten zoals conga’s, flui ten, gitaren en stemmen. Vrijdag om 21.30 uur te de band samen met percussionist Emil Uassaboso in gebouw ZERO aan de Bakenes sergracht in Haarlem te beluisteren. JHP VOOR loslopende jazzvogels: vrijdag er weer sessions op de Haarlemse Jazz tlub, Groot Heiligland 47 in Haarlem. Aan- vang rond 22 uur. Zowel modern, gematigd als oude stijl. Alvast een aanradertje voor volgen de week vrijdag: de Hot Dogs uit Almelo ■^elen dan swingende oude stijl jazz op de 0P WOENSDAG 15 mei zal Huub Oosterhuis, bekend als iichter-studentenpastor het eerste seizoen van de „Literaire Indstuif Haarlem”, afsluiten. Om aan dit gebeuren een extra feestelijk tintje te geven is voor deze gelegenheid de Vishal als domicilie gekozen. milage HaarlemOsnabrück concerteren de Oosterkerkcan- torij en het koor van de Evan gelische Kirche uit Osnabrück zaterdag gezamenlijk in de Grote of St. Bavo in Haarlem. Aanvang 20 uur. Er worden werken uitgevoerd van Schütz, Goudimel, Rathbone en Lotti. Medewerking wordt verleend door Klaas Bolt, orgel en Ger rit van Slooten, trombone. Het koor uit Osnabrück staat onder leiding van Wilma Auffahrt, de Oosterkerkcantorij wordt gedi rigeerd door Ton Vreeswijk. De entree is gratis. Om het revolutiejaar 1905 te herden ken, toen er overal in Rusland opstandi ge acties onder militairen en burgers losbraken, koos Eisenstein de gebeurte nissen rond het slagschip Potemkin, waar in dat jaar een opstand uitbreekt onder de matrozen die hun superieuren overboord gooien, waarna het schip op stoomt naar Odessa. Daar wordt het enthousiast ontvangen door de toegestroomde burgerij, een massale sympathie-demonstratie, waar aan de kozakken een bloedig einde ma ken. Dat levert de befaamde trap- penscène van Odessa op, een ongeëve naard hoogtepunt in de geschiedenis van de c inématografie. De Potemkin vaart weg, ontmoet een eskader, is tot op het laatste onzeker wat dit zal gaan doen, de kanonnen worden al gericht, maar dan klinkt van de dekken de kreet van solidariteit: „broeders, broeders!” „Oktober” werd gemaakt ter viering van de tiende verjaardag van de okto- ber-revolutie in 1917, die in deze film gereconstrueerd wordt, eveneens zonder beroepsacteurs, maar met mensenmas sa’s. „REDDINGSACTIE Neptunus” gaat uit van een uiterst griezelige situatie. Een Amerikaans onderwaterlaboratori- um wordt door een aardbeving in de schacht van een onderzees bergmassief gezogen, waaruit het zich niet los kan maken. Door een kleine onderzeeboot wordt een wanhopige poging gedaan om het laboratorium te bereiken, voor het zonder zuurstof komt te zitten. Het orgel, dat 34 registers telt en een Frans-Romantisch into natie heeft, trekt een steeds grotere kring van liefhebbers. Om deze kring uit te breiden is een serie opge zet, waarop verschillende as pecten van het orgel naar vo ren komen. Iedere maand, tot en met oktober wordt een or ganist uitgenodigd, die een con cert voor zijn of haar rekening zal nemen. Dat zijn respectie velijk Joop Brons (8 juni), Dor- thy de Rooy (13 juli), Charles de Wolff (10 augustus), Suzan ne Chaisemartin (21 september) en Henk Klop (12 oktober). Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 9 mei, gr zaal 20.15 uur: Festival mm..v. de Camerata Lysy, o.l.v. Alberto Lysy, m.m.v Yehudi Menuhin, Alberto Lysy. Michael Malmgreen en Antonio Nunez, viool, Harro Ruljsenaars en Claude Starck, violoncel. Werken van Vivaldi en Bach. kl. zaal 20.15 uur: New York Pro Arte Chamber Orches tra, o.l.v. Raffaël Adler, m.m.v. Richard Locker, violoncel. Werken van Dello e.a. Vrijdag 10 mei, gr. zaal 20 uur: Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, o.l.v. Willem Wiesehahn, mm..v. Annette de la Blje, sopraan, Gerard Honig, tenor, John Bröche- ler, bas en Jaap C. Spigt, klavecimbel. Werken van Haydn, kl. zaal 20.15 uur: Quatuor Via 'Nova. Werken van Mozart e.a. Zaterdag 11 mei, gr. zaal 19.30 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Jan Wijn, plano, Werken van Berlioz e..a. kl. zaal 20.15 uur: Jeremy Menuhin, piano, Barry Tuckwell, hoorn. Alberto Lysy, viool, Bruno Pasquier en Paul Godwin, altviool, Claude Starck, vio loncel en George Pietersen, klarinet. Wer ken van Mozart en Brahms. Zondag 12 mei. gr. zaal 20.15 uur: Festival m.m.v. de Came ratie Lysy, Werken van Telemann, e.a. Maandag 13 mei, gr. zaal 20.15 uur: Vladimir Ashkenazy, piano-werken van Beethoven en Choplng. Dinsdag 14 mei, gr. zaal 20.15 uur: De Stem des Volks. Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Antoon Krelage, m.m.v. Karin Ostar, Tine Appelman, Sylvia Schlüter, Anton Trommelen, Hans Zomer en Meindert Boekel. Werken van Bach e.a. Stadsschouwburg (Leidsepleln)Donderdag 9 mei, 20.15 uur: Nat. Ballet „Het Zwanen meer”. Vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 mei, 20.15 uur: Fons Jansen „Kwartetten”. Zondagmiddag 1 uur: Nationale Ballet „Het Zwanenmeer”. Maandag 13 mei, 20.15 uur: Toneelgroep Globe: „Wilden” Dinsdag 14 mei: gesloten. Woensdsg 15 mei, 20.15 uur: Ned. Operastichting: „La fille de madame Angot” Carré (Amstel): T.e.m. zondag 12 mei, dage lijks 20.15 uur: „Neerlands Hoop Express” met Freek de Jonge en Bram Vermeulen. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstr.): Dage lijks (Beh. maandags) 20.15 uur: „Ik lach er om”, blijspel van Noel Coward met o.a. Annie de Lange en Hetty Verhoogt. VOOR HET NOORDhollands Philharmonisch Orkest zit het seizoen voor wat betreft de abonnementsconcerten er op maar traditiegetrouw wordt de maand mei gewijd aan de Beethovencyclus. De serie, be staande uit drie concerten heeft plaats op de dinsdagen B, 21 en 28 mei in het Concert gebouw in Haarlem, steeds met het NPO onder leiding van zijn toste dirigent André Vander- no°t- Aanvang 20.15 uur. Alhambra I (Weteringschans, 233192): Jules Croiset in „Help! de dokter verzuipt”, toeg. a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „Ontuchtige vertellingen”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.45, 16 15, 19.15 en 21.45 uur. Belïevue Cinerama (Marnixstr. 234876): Charl ton Heston in „De drie musketiers”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30. 16. 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., 66227). Julie Christie in „Don’t look now”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16. 19.30 en 21.45 uur Ceintuur (Ceintuurbaan. 723620): Steve McQueen in „The Getaway”, toeg. 18 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo midd.) 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, 248933): „Sex achter gesloten deuren”, toeg. 18 j. doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16 30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak, 245648): Wang Yu in „Fury of King Boxer”, toeg. 18 j. Dag. 9.15, 11.30. 13.45, 16, 19.15 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr. 243639): Elke ochtend en middag 9.30, 11.30. 13 30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. „101 dalmatiërs”. toeg. a.l. Elke avond 17.30. 19.30 en 21.30 uur Clint Eastwood in „De vreemdeling zonder naam”, toeg. 18 j. City 1 (Leldseplein, 234579). Jem Kelly in „Black’ belt Jones”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo 13.45. 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Louis de Funes in „De avonturen van „Rabby” Jacob”, toeg. a.l. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3 Katharine Hepburn in „De vrouwen van Troje”, toeg. 14 j. dag. 14, 18 45. 21.15, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. Corso (Kalverstr. 234561): Peter Steiner in „Vrolijke ontucht in Tirol”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Burt Lancaster in „Airport”, toeg 14 j. Dag 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr. 230469): Pam Brooker in „Cofy”, toeg. 18 j. Dag. 14.30. 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr. 231708). „Fellini: Amar, cord”, toeg. 14 j. Dag 14. j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16. 19.30 en 22 uur. Vr. za. nacht 00.15 uur. Leidsepleln theater (Leldseplein 2359091 ni: Amarcord", toeg. 14 j. Dag. 14.30, en 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.15 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk, 245549) Stephen Boyd in „Kill”, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh. zo. en wo. midd.) 15.30, 19 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 230655): „Tiroler slip pertjes”. toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur. Parlslen (Nieuwendijk, 248933): „Horizontale pret op het erotische ronde bed”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein theater (223542-223541). Chiang Yi in „De karatekoning van Hong Kong”, toeg 18 j. Dag, 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30*, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): Elke avond 19 en 21.30 uur, do. vr. m.a di. middag 14 uur „Operation Makonaima”, toeg. 18 j. za. en woe. midd. 14 uur, zo. 13, 15.15 uur „Tar zan’s avonturen”, toeg. a.l. Roxy (Kalverstr. 232809): Roger Moore in „Live and let die”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): Charles Bronson in „The Mechanic”, dagelijks 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion, 231708): Jane Fon da in „Nora, het poppenhuis”, toeg. 14 j. do. t.e.m zat. 14.15, 19.45 en 21.45 uur, zo. t.e.m. wo. zo. 13.30, 14.15, 19.45 en 21.45 ur .Steelyard Blues”, toeg. 14 j. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): Dag. 20 uur, „Les enfants du paradis”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 19.30 en 22 uur „De bittere tranen van Petra van Kant", toeg. 18 j. Tuschinski (Heg. Breestr. 62633): Steve McQueen in „Papillon”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 2: E' V

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 19